PDA

View Full Version : Moje li da mi kaje nqkoi,kolko vreme i kolko...


Lora
28th September 2004, 22:32
Toва го бях написала и в друга тема,но не ми отговориха,а отговора ми трябва.Извинявам се за повторението.Нека Ви питам според вас за 14-годишен организъм достатъчно ли е натоварването от 30 минути с hard танци,добра ли е идеята за един микс на спортове (плуване,ролери,танци,бързо ходене,подобни неща...)? Обизателно ли е да се изпотиш като в "ада с вила в ръка около въглени",за да поддържаш форма и каква трябва според вас да е периодичността на спортните "епохи".Евентуално ще кажете "Ти прецени",но...все пак...как мисли вашата глава? Аз досега си скачах нагоре-надолу по половин час на ден вкъщи,но понеже съм човек,обичащ разнообразието реших да "прокоментирам" идеите си.Та какво щях да кажа...да...вследствие тези тренировки отделно с силови упражнения 2 пъти на седмица организма,по-точно сърцето почна да ми се "обажда".А пък спортува му се на чоо7 досега си скачах нагоре-надолу по половин час на ден вкъщи,но понеже съм човек,обичащ разнообразието реших да "прокоментирам" идеите си.Та какво щях да кажа...да...вследствие тези тренировки отделно с силови упражнения 2 пъти на седмица организма,по-точно сърцето почна да ми се "обажда".А пък спортува му се на човека,а явно не знае как би било по-добре за организма,здравето му,а без движение не мога да живея вече...Е,ОК я ми кажете кво Ви минава през главата относно "проблема: ми.

lola
29th September 2004, 01:57
niama znachenie

sani
20th November 2004, 22:44
az sum na 15 i vseki den pravq po 45 min gimnastika..i pri men otna4alo surceto mi se ''obajda6e'' za6toto iskah da se natovarvam pove4e otkolkoto moga:)Tui 4e suvetvam te prosto namali tempoto..i nqma da ima6 nikakvi problemi;)

28th November 2004, 17:34
zdravei az sum instryktor po fitnes i moga da ti kaja ,4e tova koeto si predpriel e dobre no e malko ysileno za oshte mladia ti organizum.sega se razvivash i ne e neobhodimo da se prenatovarvash s mnogo silovi yprajnenia.po dobre da e ymereno i koncentrirano vsiako yprajnenie.tancite ne gi ostaviai te sa istinata za perfektno tialo drygoto e podrujka.




jelaia ti yspeh

MuTaKa
3rd January 2005, 11:53
с колкото повече неща се занимаваш - толкова по-добре! за тялото е най-добре да го стресираш, да го изненадаш... не да спазваш един режим 6 месеца и да се чудиш защо последните три няма развитие. а и като си на 14-15 имаш достатъчно енергия и възможности... и ако имаш и желание да се занимаваш с това, вместо с по половин шише водка, кутия цигари и да се натискаш с някой до ранни зори по купони е чудесно! ако го правиш това даже ше видиш колко по-актуална ше си по купоните 8) 8)

MuTaKa
3rd January 2005, 12:01
А иначе за натоварването наистина е по-добре да си преценяваш сама... в смисъл... Значи при професионалните и полупрофесионалните (като мен) спортисти има така нареченото "спортно сърце"... сърцето както знаеш е мускул и при големи натоварвания в продължение на много време расте - "спортно сърце" означава че сърцето се е уголемило в сравнение с генетично зададения размер. При тебе съответно го няма и за това "прецени си сама" означава като се умориш да спреш:) не като се задъхаш, а като се умориш! При положение че "тренираността" е функция на умората, колкото и тривиално да звучи - всичко става постепенно!
P.S. А да... обърни и внимание на храненето!