PDA

View Full Version : най-добрите бои за коса


sweedy709
14th February 2008, 13:44
какава боя ползват блондинките и са доволни ? Къде се купува боята на ``кион`` и ``Алфапарф``

brilliance
14th February 2008, 13:58
Аз използвам INDOLA 1000.11 с леко сив оттенък

sibi
14th February 2008, 14:51
Аз съм доволна от Garnier като цветове, но пък не ми покрива белите косми.
Някой може ли да ми препоръча марка, на която русите цветове покриват и бели коси?

darimai
14th February 2008, 19:41
Аз също сим много доволна от Нейчърълс на Гарние, поддържам се тъмноруса с тях. Но за бели коси нищо не знам.

Babri
14th February 2008, 21:46
какава боя ползват блондинките и са доволни ? Къде се купува боята на ``кион`` и ``Алфапарф``

Аз се боядисвам с Alfaparf,има я в салоните,не се продава на дребно!

sweedy709
15th February 2008, 11:10
мерси момичета
сега слушам за някаква боя майандра че е хубава искам равна да ми е косата пепеливо русо без да жълтее в корените и немога да си намеря хубава боя

Пипилота
15th February 2008, 11:38
Само с боя трудно ще се направиш пепеляво руса.

misheto7
15th February 2008, 12:38
мерси момичета
сега слушам за някаква боя майандра че е хубава искам равна да ми е косата пепеливо русо без да жълтее в корените и немога да си намеря хубава боя

Каквато и да е боята ,първо трябва да изсветлиш косата си с блондор и след това да сложиш боята иначе не се получава.Освен това за да не жълтее косата се използват тониращи балсами.Ако ти е първо боядисване в този цвят най-добре отиди на фризьор ,а не експериментирай вкъщи.Русото е много капризен цвят в това орношение :wink:

sibi
15th February 2008, 13:56
С Garnier става пепеляво руса, поне моята, и то без да използвам блондор.

misheto7
15th February 2008, 14:48
sibi зависи какъв е ествествения цвят на косата ти .Боядисвам се от 10 години.Няма вариант да си изсветлиш косата само с боя,каквато и марка да е .Казвам го от опит :wink:

sibi
15th February 2008, 14:59
Моята е може би светлокестенява (вече не знам, понеже отдавна се боядисвам), но една приятелка с тъмнокестенява коса също ползва Garnier и сега сме с еднакви на цвят коси. Те имат серия суперизсветляващи бои, предполагам, че е нещо като 2 в 1 :?
Но наистина това е единствената боя, с която постигам цвета, без да си обезцветявам косата предварително.
Обаче не покрива белите коси :( и се чудя какво да правя, не че се виждат особено де, ама все пак....

sunshinebaby
19th March 2008, 15:23
Здравейте,аз използвам на Алфапарф боя и съм много доволна ...цветът е супер...продават се и на дребно в Пловдив,а не само в салоните...

maeva
19th March 2008, 15:40
А някой може ли да ми каже ползвал ли е REMOVER и ако да каква точно работа върши.Значи питам дали с него може да се премахне боята до естествения цвят.Аз се боядисвам кафява , но ми се иска да я изсветля с няколко тона,та се чудя дали това ще ми свърши работа......... :roll:

chervenata
19th March 2008, 19:40
миличка това се ползва само да бутне цвета до 2 -3 тон зависи от марката също препоръчвам ти на БЕС един от най добрите те са 2 шишета които се смесват

chervenata
19th March 2008, 19:59
бои ми харесват selective-evo ,lakme,i na jorjo farina

Dia_t
20th March 2008, 15:11
Естествения ми цвет е кестеняв.От няколко години съм с руса коса и ако предварително не си обезцветя корените с блондор просто все едно не съм се боядисвала.Единствено съм успявала да получа хубав сребрист цвят без предварително обезцветяване с "Чифели",но в последната 1г.партидата е по различна и нещо не се получава само с боя.Много ме е яд,тъкмо попаднах на моята боя и те я развалиха :twisted:

4O4I
27th March 2008, 17:56
Искам да си потъмня косата с 2-3 тона и за целта да използвам безамонячна боя.Момичета,коя да избера(професионална?)?И да ми кажете през какъв период от време трябва да е боядисвам,какви ще са последствията върху косата ми...За пръв път ще се боядисвам и всяка информация ми е добре дошла :P

chervenata
27th March 2008, 19:02
за мен най добрата е на selectiv -evo супер изветляващата серия 1011 сиво русо

chervenata
27th March 2008, 19:03
loreal имат безамонячни ще ти дойде добре защото е слабичка има и блясък

vivan
31st March 2008, 11:59
L'Oreal casting и Garnier Color Naturals

maeva
31st March 2008, 17:20
Аз вчера се боядисах с LOREAL CASTING , но не ми покри много добре белите косми.Иначе наистина мирише страхотно,косата ми стои много мека и има естествен отенък.

nadiaap
2nd April 2008, 08:45
Garnier Color Naturals

Dorothy
4th April 2008, 12:40
Чакайте да се похваля! Най-накрая нещо позитивно! Наскоро открих, че вече и у нас се е появила една марка боя,която съм виждала в Европа - Color & Soin на 3 chenes. Това е френска боя, без амонячна, издържа повече от всичко друго,което съм пробвала. Адски добра, пробвайте я, мернах я в някои от аптеките в центъра.

Izabo
8th December 2008, 11:30
И аз искам да започна да се боядисвам с безамонячна боя, та се поразрових по темата и ще споделя и с вас кои марки се препоръчват от дамите в и-нет пространството.
Първо ще кажа, че се чуват преобладаващо лоши отзиви от новия Кастинг на Лореал. (за разлика от стария, който е масово използван и доста похвалван :), но ще го спират май).
И така: :D
1. Пол Мичъл
2. Салерм
3. Йънсей (Yunsey)
4. Спомената по-горе Color & Soin на 3chenes
5. Виталити(с)
Споменават се още Парасини, Хенна плюс, Лисан, Керанов, Индола.
Дано ви е от полза :D .

veselan4e
23rd March 2009, 16:18
Чакайте да се похваля! Най-накрая нещо позитивно! Наскоро открих, че вече и у нас се е появила една марка боя,която съм виждала в Европа - Color & Soin на 3 chenes. Това е френска боя, без амонячна, издържа повече от всичко друго,което съм пробвала. Адски добра, пробвайте я, мернах я в някои от аптеките в центъра.
Тази боя е уникална - препоръчвам я от все сърце. Аз съм с побеляла с коса и ми покри идеално. Много съм доволна. Не ти хаби косата и изобщо е супер. Вярно, че е по-скъпа от другите, но определено си струва парите.

p1p1r1p1
23rd March 2009, 17:21
Чакайте да се похваля! Най-накрая нещо позитивно! Наскоро открих, че вече и у нас се е появила една марка боя,която съм виждала в Европа - Color & Soin на 3 chenes. Това е френска боя, без амонячна, издържа повече от всичко друго,което съм пробвала. Адски добра, пробвайте я, мернах я в някои от аптеките в центъра.
Тази боя е уникална - препоръчвам я от все сърце. Аз съм с побеляла с коса и ми покри идеално. Много съм доволна. Не ти хаби косата и изобщо е супер. Вярно, че е по-скъпа от другите, но определено си струва парите.
Ами в кои аптеки я има? :roll:

veselan4e
23rd March 2009, 18:25
Аз лично си я купувам от една аптека на Родопски извор и Пирински проход - на ъгъла, но не знам каква верига е. Предполагам, че в по-големите я има.

sibi
23rd March 2009, 18:31
veselan4e, в какъв цвят си боядисваш косата? Дали русите нюанси на тази боя също покриват бели коси?

Divinemouse
23rd March 2009, 21:36
Според мен най добрата боя която в момента навлиза в България е течната Органика...

want
23rd March 2009, 23:56
Аз вчера се боядисах с LOREAL CASTING , но не ми покри много добре белите косми.Иначе наистина мирише страхотно,косата ми стои много мека и има естествен отенък.

Преди да се боядисаш 4ети указанията :) Лореал Кастинг е безамонячна боя и не покрива добре бели коси .Ако имаш бяла коса премини на Лореал Екселенс или Рецитал Преференс -имат 100% покривност на белите коси независимо колко си побеляла.
И още една боя която покрива идеално и прави косата лъскава и мека !
http://www.superdrug.com/content/ebiz/superdrug/invt/380091/380091_l.jpg

Т-Е-Д-И
24th March 2009, 09:46
Моята естествена коса е тъмно руса, когато започвах да се боядисвам в черно, съм ползвала само къна, след това боя Палете, която най-добре ми покрива и не ми се отмива.Каквато и друга боя да сложа се отмива и косата ми става червеникава :cry:

sisiapostolova
24th March 2009, 15:45
и аз проблем с боядисването в последните няклко месеца ...косата ми се отмива изключително бързо ..става червеникава .Незнам какво да направя вече ...

veselan4e
24th March 2009, 17:07
veselan4e, в какъв цвят си боядисваш косата? Дали русите нюанси на тази боя също покриват бели коси?

Моят цвят е от гамата на топлите медни тонове - 8-ца - те са няколко букви G, H от каталога. Понякога и 7-ца си взимам, но са червеникави, а не руси.

p1p1r1p1
24th March 2009, 17:20
Аз лично си я купувам от една аптека на Родопски извор и Пирински проход - на ъгъла, но не знам каква верига е. Предполагам, че в по-големите я има.
:2015:

Т-Е-Д-И
24th March 2009, 21:29
Незнам дали има момичета с черни коси тука, но аз като се боядисам имам следния проблем, три-четири дни по скалпа ми остава от черната боя, както и колкото да мия косата не пада пустата :(

Beautiful_
24th March 2009, 22:16
Незнам дали има момичета с черни коси тука, но аз като се боядисам имам следния проблем, три-четири дни по скалпа ми остава от черната боя, както и колкото да мия косата не пада пустата :(
На мен ми остава, но си пада като я плакна, работата е там, че трябва много дълго да я плакна и се отегчавам :lol:
Иначе съм много доволна от Елгон, боядисвам се сравнително рядко и то само заради корените, иначе цвета по дължината си стои непроменен около 2-3 месеца. Веднъж пробвах с Гарниер, след втората седмица косата ми имаше червеникав оттенък и малко по малко боята се изми. :x

Т-Е-Д-И
24th March 2009, 22:21
Да на мен също след 2-3 миене на косата остатъка от скалпа пада, ама ме дразни че остава това е проблема. :(
Иначе и аз само карените боядисвам.

xxxxx
5th September 2009, 19:05
Да попитам - има ли напълно безвредни бои за коса? Защото дори и тези, които ги пишат, че са без парабени, амоняк и т.н. съдържат cocamide dea, propylene glycol и куп други съставки, които се водят вредни или канцерогенни. :1246: Тоест съществува ли наистина безвредна боя за коса или едниственият шанс да оцветиш косата си, без да се облееш с тежка химия, е да използваш къна, листа от орехи, сок от моркови или яйца?

jolifille
5th September 2009, 19:13
Аз съм доволна от тази,не е съвсем безвредна,но все пак е по-добре :lol:

http://www.nisea-bg.com/produkti/%D0%B1%D0%BE%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0/l-oreal-casting.html

apoklistika
5th September 2009, 21:16
Мисля, че да. Последната, която ползвах преди да спра да се боядисвам и която ще заползвам пак веднага, щом забележа първия бял косъм на главата си. Сайта за съжаление е само на италиански и не мога да разбера, ама като минавам тия дни през аптеката ще видя на място какво пише на опаковката http://www.naturerbe.it/

voni_11
5th September 2009, 21:25
Аз съм доволна от тази,не е съвсем безвредна,но все пак е по-добре :lol:

http://www.nisea-bg.com/produkti/%D0%B1%D0%BE%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0/l-oreal-casting.html

Тази боя не е лоша. :wink: :wink: :wink:

xxxxx
8th September 2009, 20:36
Апо, а тази боя може ли да се поръчва и оттук по интернет? :roll:

heavenkata
8th September 2009, 21:12
Аз съм доволна от тази,не е съвсем безвредна,но все пак е по-добре :lol:

http://www.nisea-bg.com/produkti/%D0%B1%D0%BE%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0/l-oreal-casting.html

Тази боя не е лоша. :wink: :wink: :wink:
и аз съм с такава. Адски съм доволна. Прави косата адски мека и здрава. Имайте в предвид, че започнах да се боядисвам с такава след трайно студено къдрене и бих казала, че това спаси косата ми!!!! :wink:

xxxxx
8th September 2009, 21:44
на мен Casting-a ми скапва косата. А и търся наистина безвредна коса, защото се надявам в най-скоро време да се захвана със задачата за :bebe: и не ми се рискува.

apoklistika
8th September 2009, 22:11
Хиксче, не знам, за съжаление италианския ми е никакъв, имат онлайн магазин, ама не мога да разбера... пробвай да си поръчаш, пък ако не става, ще ти изпише сигурно нещо :lol:
http://www.naturerbe.it/eshop/
Ей тук още един сайт, ама пак италиански...
http://www.lapiantaggine.com/prodotto-96-Tinture-per-capelli---Color-Erbe.htm
Иначе гугъла за ей тез казва, че имат био бои
http://www.logona.co.uk/
http://www.borlind.com/
http://www.zdrave.vselena.com/vivasan_sanotint_boya.html Sanotint- ето, тези поне със сигурност ги има в бг :)

apoklistika
8th September 2009, 22:14
П.п. Между другото ако бебето ти е причината да търсиш био боя, не се вживявай чак толкова, нищо няма да му стане :) Най- много на теб да ти се додрайфа от миризмата, ама иначе друго няма как да стане. Ако беше толкова опасно, нямаше да пускат бременни въобще във фризьорксите салони :lol:

Mena
8th September 2009, 22:52
Хиксче, фризьорът ми от година ме боядисва с бои CHI, те са без амоняк и ги водят безвредни. Чувствам косата си много добре и като, че ли тези бои имат и по-добра покривност от L'Oreal Professional, които ползвах дотогава.

TEDDY_BEAR
11th September 2009, 16:23
Хиксче, фризьорът ми от година ме боядисва с бои CHI, те са без амоняк и ги водят безвредни. Чувствам косата си много добре и като, че ли тези бои имат и по-добра покривност от L'Oreal Professional, които ползвах дотогава.

Мена,какви са тези бои?Трайни ли са,защото и моят цвят пада доста бързо и искам да намеря някоя наистина трайна боя за коса :D

gonesta_viatara
18th September 2009, 09:55
Аз от доста време съм фен на Велла серията Зафира...
За червенокосите особено бих я препоръчала,защото не става рижава с времето...
Принципно съм кестенява,но с преобладаващи бели коси напоследък.А настоящият цвят е рус и съм доволна от резултата / боята покрива всичко напълно и не се налага обезцветяване /

П.П. гадното е ,че с годините ми се е попроскубала вече перушина а и никога не е била мойта гордост,но някак не смея да експериментирам с по леки,да не си остана с бяло - кестеняви гами :roll:

ARIZINA
18th September 2009, 13:39
За почти бяло русо ползвам лореал мажирел 911.Косата ми е много тъмно кестенява и не ползвам обезцветители :idea:

elitoo
1st October 2009, 11:19
Решила съм да ползвам тази: http://color.biolifecosmetics.com/
Четох и по други форуми доста противоречиви мнения, но съм решила да я пробвам все пак. Надявам се да покрива добре и да не се отмие след две седмици.

jolifille
5th October 2009, 17:54
Решила съм да ползвам тази: http://color.biolifecosmetics.com/
Четох и по други форуми доста противоречиви мнения, но съм решила да я пробвам все пак. Надявам се да покрива добре и да не се отмие след две седмици.
Ще я поръчваш ли или тук в Бг ги има директно в магазините :? :cool:

xxxxx
6th October 2009, 07:27
http://color.biolifecosmetics.com/

Ще я поръчваш ли или тук в Бг ги има директно в магазините :? :cool:

Тази боя я продават във верига аптеки в Бг. А може и на други места, но не знам. :roll:

sladi4ka
6th October 2009, 08:06
Аз ползвах Л'Ореал и бях доволна, сега в салона фризьорката ползва Indola, ама още нямаме отзиви и немога да преценя :)

elitoo
6th October 2009, 11:40
http://color.biolifecosmetics.com/

Ще я поръчваш ли или тук в Бг ги има директно в магазините :? :cool:

Тази боя я продават във верига аптеки в Бг. А може и на други места, но не знам. :roll:
И аз досега само в аптеки съм я виждала.

si
6th October 2009, 12:34
На мен лично много ми харесват тези:
http://www.vitalityclub.bg/
От няколко години ползвам техни продукти и като цяло съм доволна.

jolifille
6th October 2009, 15:13
http://color.biolifecosmetics.com/

Ще я поръчваш ли или тук в Бг ги има директно в магазините :? :cool:

Тази боя я продават във верига аптеки в Бг. А може и на други места, но не знам. :roll:
:2015: :)

Iliana81
10th October 2009, 18:58
Аз нищо различно от Paul Mitchell не признавам :)

elegantna
11th December 2009, 10:52
От няколко месеца ме боядисват с органична боя Organic - http://www.organiccolorsystems.com/. Косата ми е жива с наситен цвят и много мека :) Ползвала съм и гланц боята на l'oreal с нея се постига добър цвят, но на втория ден започва да ми се оплита, въпреки, че редовно ползвам маска за коса.

Divinemouse
11th December 2009, 15:09
От няколко месеца ме боядисват с органична боя Organic - http://www.organiccolorsystems.com/. Косата ми е жива с наситен цвят и много мека :) Ползвала съм и гланц боята на l'oreal с нея се постига добър цвят, но на втория ден започва да ми се оплита, въпреки, че редовно ползвам маска за коса.

Organica според мен за момента е най -добрата ... :2043:

Cinderella_bg
18th December 2009, 22:56
Естествения ми цвет е кестеняв.От няколко години съм с руса коса и ако предварително не си обезцветя корените с блондор просто все едно не съм се боядисвала.Единствено съм успявала да получа хубав сребрист цвят без предварително обезцветяване с "Чифели",

Каква е тази боя, дайте повече инфо, търся тъмно русо, със сребрист оттенък, а ми става оранжево! :(

Iliana81
28th December 2009, 19:31
Да си задам тук въпроса, за да не пускам нова тема :) Значи в момента съм боядисана черна кося с ярко червени кичури и стоят много добре. Обаче ми се иска малко разнообразие и ми дойде идеята да си боядисам цялата коса червена. Тъй като смятам чисто червената коса за доста скучен цвят, не ме притеснява това че ако се получи червения цвят, на места ще е по тъмна а на други места по светла, даже такъв ефект искам - различни нюанси на червеното. Но дали е възможно да се премине така изведнъж на червен цвят?

Abbi
28th December 2009, 22:30
Върху черна боя мисля,че е почти невъзможно да преминеш на какъвто и да е друг цвят.

want
28th December 2009, 22:39
Да си задам тук въпроса, за да не пускам нова тема :) Значи в момента съм боядисана черна кося с ярко червени кичури и стоят много добре. Обаче ми се иска малко разнообразие и ми дойде идеята да си боядисам цялата коса червена. Тъй като смятам чисто червената коса за доста скучен цвят, не ме притеснява това че ако се получи червения цвят, на места ще е по тъмна а на други места по светла, даже такъв ефект искам - различни нюанси на червеното. Но дали е възможно да се премине така изведнъж на червен цвят?

Aбсолютно невъзможно без предварително изсветляване!Ако все пак решиш да се направиш сама в къщи имай в предвид 4е 4ервена боя върху 4ерно става още по 4ерно :)

Iliana81
28th December 2009, 22:45
Ох значи няма да пробвам :( Кичурите ми станаха много лесно - за около 30 мин без изсветляване но ми направи впечатление че самата червена боя беше на прах.

Abbi
29th December 2009, 22:30
Моля за помощ.Момичета имам питане.
Косата ми е тъмно кестенява с руси почти бели кичури и искам да стана цялата руса,но без да се обезцветявам.Каква боя да си купя,за да не стана жълта?

want
29th December 2009, 23:53
Моля за помощ.Момичета имам питане.
Косата ми е тъмно кестенява с руси почти бели кичури и искам да стана цялата руса,но без да се обезцветявам.Каква боя да си купя,за да не стана жълта?


Няма такъв вариант :)

gabrielita
30th December 2009, 00:05
и аз искам да съм руса .... някой може ли да ми каже добър салон където да се изруся

Iliana81
30th December 2009, 00:54
Най добре избери салон където работят с Paul Mitchell. Русите им бои хващат лесно и са доста по щадящи в сравнение с другите марки.

gabrielita
30th December 2009, 00:57
при мен проблема е , че естествената ки коса е тамно руса , но вече от около 3-4 г. съм черна и вече ми писна искам някакво разнообразие , и тарся най- щадящия метод

Iliana81
30th December 2009, 01:22
Значи това е боята за теб :) Лореал и те са щадящи, но са по нисък клас качество.

gabrielita
30th December 2009, 01:23
мн мерси :girl_kiss2:

want
30th December 2009, 01:45
Значи това е боята за теб :) Лореал и те са щадящи, но са по нисък клас качество.

хахахах абе какви са тия класове козметика....:) Само да ти кажа информативно 4е Пол Митчел боите и разни други козметики се продават свободно по магазините докато професионалните Лореал само в специализирани магазини което трябва да ти говори нещо :)До сега не съм видяла нито един фризьорски салон в Англия където да ползват Пол Митчел!

want
30th December 2009, 01:49
при мен проблема е , че естествената ки коса е тамно руса , но вече от около 3-4 г. съм черна и вече ми писна искам някакво разнообразие , и тарся най- щадящия метод

Няма щадящ вариант при условие 4е си боядисана в 4ерно:)проблема не е в това с каква боя ще те боядисат а по скоро как ще те изсветлят!

want
30th December 2009, 01:50
Най добре избери салон където работят с Paul Mitchell. Русите им бои хващат лесно и са доста по щадящи в сравнение с другите марки.

Проблема не е дали ще и хване боята а какво ще стане след обезцветяването :)

elitoo
5th March 2010, 12:29
Момичета, някоя от вас да е ползвала боя за коса Landoll?
В салона, където ходя работят с нея, но аз не съм се боядисвала досега и не знам дали е хубава. Ако някой има мнение от личен опит, моля да го сподели.