PDA

View Full Version : Торакс


victime
18th February 2008, 21:10
Миналата година през март се оперирах във клиника "Торакс" в Пловдив при доктор Асенов. Два месеца след операцията се появи силен риплинг. След консултация с други лекари и хирурзи разбрах, че грешката е във доктора който ме оперира, но той не пожела да поправи нанесените ми щети. Моля пишете ми ако има друг пострадал.

Valenta
19th February 2008, 07:22
victime
,подмускулно или надмускуло са ти сложеи инплантите?А колко кубика сложи?Нищо подробно не си писала. :cry:

Divinemouse
19th February 2008, 09:12
Явно не само другите специалисти във Торакс са некадърници..
Жалко мила :(

victime
3rd March 2008, 19:56
Моя близка приятелка ми препоръча д-р Асенов и аз отидох на първичен преглед с пълно доверие към него. Той ме убеди, че за мен най-удачния вариянт е имплантите да се поставят подкожно. Говорихме за евросиликон 300cc, въпреки че аз предпочитах да са 275сс. Доверих му се напълно, платих си 1300 евро за имлантите и отделно за операцията. При свършен факт разбрах, че ми е поставил импланти Силимед 325сс, тъй като според него те били по-качествени с доживотна гаранция. Аз бях изключително притеснена, но вече нямах избор и го предупредих, че се опасявам за успеха на операцията. След дълго оговаряне бях изписана от ТОРАКС. Два месеца след операцията, след като ми спаднаха всички отоци и синини (които незнайно защо ми бяха причинени) аз забелязах силен релеф във периферията на гърдите си. Отидох на консултация при Асенов, силно обезпокоена, а той ми отвърна че това са сраствания и че е нормално. Препоръча ми в продължение на 8 месеца 10 дни месечно да правя ултразвук с Волтарен Емул Гел. Така и направих. Кенезетерапевта ми бе озадачен от състоянието на гърдите ми и ми препоръча да се консултирам с друг хирург. Така стигнах до доц. Тепавичарова от ВМИ. Тя ме прие и нейното становище бе следното: Първо тъй като съм доста слаба - 48 кг. т.е. имам не повече от 2 мм подкожна мазнина в никакъв случай не се препоръчва имплантите да се поставят подкожно, а задължително подмускулно. Второ, джоба на дясната ми гърда не е направен добре и импланта виси настрани. Обясни ми че трябва да ми сменят имплантите, да ходя 3-6 месеца без импланти и след това да се пристъпи към втора операция подмускулно, но ще бъде много травмиращо за организма ми. Представете си как се чувствам...

sibi
3rd March 2008, 21:22
Жалко, аман от безотговорни лекари :(

blanco y negro
3rd March 2008, 21:33
Ох, много ме хваща яд като чета такива истории. Много неприятно. :?

secretk
3rd March 2008, 21:42
victime искрено ти съчувствaм , товa е много неприятно , знaй, че сме морaлно с теб и те подкрепяме.
кaк може дa имa тaкивa некaдърници, изтръпнaх цялaтa, докaто четох историятa ти.

645CI
3rd March 2008, 22:37
Много неприятно,защо така?Аз съм 46кг. с 350сс надмускула и съм със тънка кожа,но не ми се е получило така както при тебе,искренно съжалявам,че така са се стекли нещата в твоя случай. :(

liuskata8305
21st May 2008, 20:59
това е много неприятно миличка :cry:
Аз лично преди 1год.и половина си направих нослето там и съм адски доволна.Ползвам само техните услуги,малкия е там записан и нямаме никакви пробле досега,там си водих и бремеността,дори мислех да раждам там.Явно си попаднала на кофти лекар.Когато си оперих носа,случайно подпитах моя хирург за силико при тях,но той категорично ми каза-НЕ.Явно е имал предвид некомпетентността :(

Divinemouse
21st May 2008, 21:05
Аз щях да ги съдя тези Торакс ,какви работи ми направиха не е за разказване..Не искам да чувам за тези клиники... и крака ми няма да стъпи там :shooting: Но адвоката май прибра някой лев и взи да ме разубеждава за което сега съжалявам..

liuskata8305
21st May 2008, 21:11
леле ужасявам се :(

боряна христова
22nd May 2008, 06:20
Моя близка приятелка ми препоръча д-р Асенов и аз отидох на първичен преглед с пълно доверие към него. Той ме убеди, че за мен най-удачния вариянт е имплантите да се поставят подкожно. Говорихме за евросиликон 300cc, въпреки че аз предпочитах да са 275сс. Доверих му се напълно, платих си 1300 евро за имлантите и отделно за операцията. При свършен факт разбрах, че ми е поставил импланти Силимед 325сс, тъй като според него те били по-качествени с доживотна гаранция. Аз бях изключително притеснена, но вече нямах избор и го предупредих, че се опасявам за успеха на операцията. След дълго оговаряне бях изписана от ТОРАКС. Два месеца след операцията, след като ми спаднаха всички отоци и синини (които незнайно защо ми бяха причинени) аз забелязах силен релеф във периферията на гърдите си. Отидох на консултация при Асенов, силно обезпокоена, а той ми отвърна че това са сраствания и че е нормално. Препоръча ми в продължение на 8 месеца 10 дни месечно да правя ултразвук с Волтарен Емул Гел. Така и направих. Кенезетерапевта ми бе озадачен от състоянието на гърдите ми и ми препоръча да се консултирам с друг хирург. Така стигнах до доц. Тепавичарова от ВМИ. Тя ме прие и нейното становище бе следното: Първо тъй като съм доста слаба - 48 кг. т.е. имам не повече от 2 мм подкожна мазнина в никакъв случай не се препоръчва имплантите да се поставят подкожно, а задължително подмускулно. Второ, джоба на дясната ми гърда не е направен добре и импланта виси настрани. Обясни ми че трябва да ми сменят имплантите, да ходя 3-6 месеца без импланти и след това да се пристъпи към втора операция подмускулно, но ще бъде много травмиращо за организма ми. Представете си как се чувствам...Мила как така плащаш за евросиликон а ти слагат силимед? Или аз не разбрах нещо добре? Ако е било така как така си си траела? Много съжелявам за това което ти се случило...

Марулка
22nd May 2008, 07:53
Аз също съм много разочарована от въпросната клиника.Преди няколко години ходих няколко пъти със различни проблеми,но след тяхното "лечение" винаги се налагаше да се дойзлекувам другаде.Разправят че който не ставал за доктор ходил там.А и там са малко на метода на повикване.На мъжа ми два пъти му се наложи да потърси хиругр и се оказваше че трябва да му позвънят да отиде в клиниката.

karilka
26th May 2008, 21:02
По отношение на спешната помощ "Торакс" е под всякаква критика. Пациентка докарана от чужбина за доста тлъста четирицифрена сума беше оставена неинтубирана да "лапа въздух", цялата вече посиняла. Въпреки пълното оборудване необходимо за оказване на реанимация. Думи нямам просто :roll:

dedektiv_p
26th May 2008, 21:09
Лелее направо си звучи страшничко и нямаше ли кой да им дръпне ушите за това!

doll
27th May 2008, 22:32
ще отнеме доста време докато наистина станем европейци,нищо че вече се считаме за такива...niakoi xora mai si is karat po-staromu...Как може лекари -специалисти да допускат подобни грешки??

dimitriq76
1st July 2008, 12:58
Здравейте момичета аз все още не съм си увеличила бюста в процес на проучване съм ,но що за простотия да плашта пациентка такава сулидна сума ,а хирурга да не поема отговорност когата направи грешка !Но не се учудвам то в нашата страна няма ништо нормално !Аз мисля ,че трябва да има закон който да търси отговорност на хирург който не си е свършил работата както трябва !В крайна смедка това са доста пари и повечето жени теглят заеми ,а в един момент трябва и да стават жертви на некъдърници !Напълно съм съпричастна към тези които им се е случило подобно нещо и се надявам да намерят решението на проблема !

Марулка
1st July 2008, 13:09
Здравейте момичета аз все още не съм си увеличила бюста в процес на проучване съм ,но що за простотия да плашта пациентка такава сулидна сума ,а хирурга да не поема отговорност когата направи грешка !Но не се учудвам то в нашата страна няма ништо нормално !Аз мисля ,че трябва да има закон който да търси отговорност на хирург който не си е свършил работата както трябва !В крайна смедка това са доста пари и повечето жени теглят заеми ,а в един момент трябва и да стават жертви на некъдърници !Напълно съм съпричастна към тези които им се е случило подобно нещо и се надявам да намерят решението на проблема !

Винаги могат да излязат от ситуация с това че-тялото Ви или-организма Ви е кофти....................,но има и такива които чистосърдечно си поемат "неточностите" или пък до постигане на желаният резултат.Повярвай ми има такива,в това отношение и моят е от тези,не мога да кажа на бялото черно. :roll:

Марулка
1st July 2008, 13:12
Здравейте момичета аз все още не съм си увеличила бюста в процес на проучване съм ,но що за простотия да плашта пациентка такава сулидна сума ,а хирурга да не поема отговорност когата направи грешка !Но не се учудвам то в нашата страна няма ништо нормално !Аз мисля ,че трябва да има закон който да търси отговорност на хирург който не си е свършил работата както трябва !В крайна смедка това са доста пари и повечето жени теглят заеми ,а в един момент трябва и да стават жертви на некъдърници !Напълно съм съпричастна към тези които им се е случило подобно нещо и се надявам да намерят решението на проблема !

Винаги могат да излязат от ситуация с това че-тялото Ви или-организма Ви е кофти....................,но има и такива които чистосърдечно си поемат "неточностите" или пък до постигане на желаният резултат.Повярвай ми има такива,в това отношение и моят е от тези,не мога да кажа на бялото черно. :roll:

Само да добавя че според мен и Заекова го прави това........Винаги си поема "грешките" .Ако бъркам моля поправете ме, но найстина не всички в ТОВА ОТНОШЕНИЕ трябва да ги слагаме под общ знаменател.

doll
1st July 2008, 13:16
Права си Дори, сагласна сам с теб...то си вапрос на характер и 4овещина...

danas
14th July 2008, 08:43
момичета съвсем се обърках :? досега мислех тям да се оперирам при Д-р Асенов

sexy mama
14th July 2008, 09:05
Миналата година през март се оперирах във клиника "Торакс" в Пловдив при доктор Асенов. Два месеца след операцията се появи силен риплинг. След консултация с други лекари и хирурзи разбрах, че грешката е във доктора който ме оперира, но той не пожела да поправи нанесените ми щети. Моля пишете ми ако има друг пострадал.

Мила,не мисля дали има значение дали има друг пострадал,дай Боже да няма.
Потърси си правата,но мисля,че нямаш голям шанс,защото документацията,която подписваме преди операцията е доста силна,в полза на доктора.
Консултирай се с друг лекар и оправете проблема.
Успех!Ще следя темата.