PDA

View Full Version : правилно ли тренирам


charmy
16th July 2005, 18:56
От скоро ходя на фитнес 3 пъти седмично. Като цяло водя заседнал начин на живот - не слизам от колата, работя затворена в стая. Съответно искам да сваля 3-4 кг. Намалила съм въглехидратите, смятам да започна да приемам L-carnitine. Тренирам 30 минути на кростренажор, после силова и отново 30 минути на кростренажора. Въпросът ми е правилно ли тренирам за намаляне на теглото.

_root
17th July 2005, 00:33
да, звучи добре........ а какво точно ти представлява силовата тренировка ? И кога си приемаш Карнитина?

charmy
17th July 2005, 07:47
Aми все още не съм започнала да го пия, но смятам да е около 30-40 мин преди кардиотренировката. Ами може би аз не се изразявам правилно със "силова", но не съм специалист. Вдигам тежести за тренировка на различните мускулни групи - коремна област, гърди, бедра, гръб.

_root
17th July 2005, 20:38
добре, карнитина го взимай 20-30 минути преди тренировката ти.
А за силовата тренировка.......ти си знаеш, не по-малко от 10 повторения :)

Успех

charmy
20th July 2005, 16:19
Аз още нещичко, ако може да попитам. Момчето във фитнеса каза да вземам 2 таблетки L-carnitine по 500 преди тренировка (използвам на фирма "НУТРИМ"), обаче като го попитах да пия ли в нетренировъчни дни и как, той измънка нещо от сорта "Ами, ако имаш пари за харчене - пий". Та в крайна сметка да пия или да не пия, когато не тренирам и как?

liophy
21st July 2005, 09:23
Когато не тренираш не го пий. Наистина няма смисъл, разхищение на пари е. Освен това с времето организма привиква към карнитина и ползата му постепенно намалява. Така че един вид недей да си гърмиш патроните нахалост.

_root
21st July 2005, 11:53
да, пий го само в дните когато тренираш

charmy
21st July 2005, 12:35
Благодаря ви момчета :) !

_root
21st July 2005, 20:42
за теб винаги, с това чаровно око ;)

malinka
25th July 2005, 14:39
точно като мен, тъкмо това щях да питам, но намерих тази тема

riddicko
27th July 2005, 20:19
L-Carnitine е класическа липотропна формула, с доказан ефект при разграждане на мазнините, особено ефективна в съчетание с диета и физическо натоварване. Повишава енергитичните възможности и издръжливостта по време на тежки физически натоварвания, спомага за бързото възстановяване на организма и преодоляване на неприятните стресови реакции.

Показания
Прилага се с цел намаляване на теглото, като фактор за стопяване на излишните мазнини, регулиране обмяната на веществата и ускоряване на метаболизма.

Дозировка

Дневно приемът се съобразява с теглото:

- до 46 кг - 500 мг
- от 46 до 69 кг - 750 мг
- над 69 - 1000 мг

Възможни варианти за прием:
- сутрин на гладно, 30 мин. преди физическо натоварване

- вечер на гладно, един час преди лягане

BB™
28th July 2005, 12:05
Значи ето тук има още за L-carnitin, доста подробно описано какво е, как действа и какви са му разновидностите http://www.bb-team.org/stuff/000098.php Но това, което ми направи впечатление е, че организмът се адаптира към приема му след 3-4 седмици и фактически няма ефект. Т.е. трябва да се редува с някакъв друг препарат...
Лично аз вземах течен L-carnitin на OPTIMUM в продължение на месец (преди тренировка и преди лягане) и после смених с Fat Burner за месец, сега пак ще почна с карнитина. Защото има мнение, че поне след 3 месеца може да се очаква ефект. Тук идва парадоксът с привикването...
А ефект мога да кажа, че има.