PDA

View Full Version : слагане на силикон през пъпа


stelka koleva
26th February 2008, 10:05
Здравейте момичета.Аз сам съвсем нова, но доста почетох в тези форуми.Вълнува ме много темата за силикона.От две години се каня за слагане на силикон.На есен ще го направя.Решила съм да го правя в Германия.От това което прочетох ми стана ясно ,че колкото повече чета,толкова повече се обърквам. :? Но вашият опит и мнение ми помогнаха много.за което БЛАГОДАРЯ.Искам да попитам дали има мацка която си е слагала силикон извън България?И знае ли някоя от вас за слагането на силикон през пъпа?това мисля да правя аз.Благодаря ви.

stelka koleva
26th February 2008, 10:43
Ако не се лъжа др.Ильо Стоянов използва този метод.Мисля че се казва Т.U.B.A.Моля ви,ако някоя от вас знае нещо повече за това да ми сподели своето мнение.

Ava-ava
26th February 2008, 10:51
До колкото аз знам импланти през пъпа се слагат само когато са с физиологичен разтвор. Тоест се поставят неразпънати през пъпа, а като се поставят на място, се "надуват" с физ. разтвор до нужната големина.

Не знам някоой да слага силиконови импланти( с кохезивен гел) по този начин :shock:

Ильо Стоянов слага през мишницата, за през пъпа не знам, да не си се объркала нещо?

Кажи за Германия- защо за там се ориентира?При кой лекар?Как ще му се довериш?Какво са цените при него?

stelka koleva
26th February 2008, 11:05
В интерес на истината дори не съм се срещтала с този др.Но така или иначе ще ходя там на есен и ще се срещна с него.Истината е че,този др.е добър приятел на брата на половинката на сестра ми.и двамата са доктори,но различни специалности.Казва се Ал Ширик и е арабин.клиниката му е в Германия.Ще използвам момента когато съм там да се видим.Нищо не губя.А цените са горе долу като тук.

stelka koleva
26th February 2008, 11:14
Благодаря ти ava-ava.сигурно аз съм в грешка за силикона през пъпа.Като се замисля наистина ми е трудно да си представя това топче силикон да се мушка през пъпа :shock:

buba-77
26th February 2008, 12:21
БРЕЙ ... Кой знае какво ще измислят след 5г. :pinkglasses:

stelka koleva
26th February 2008, 12:31
Багодаря,светулка.този сайт сам го гледала.
да bube-77.незнам защо,но този метод ми изглежда добър

buba-77
26th February 2008, 12:53
А на мен ми е интересно ако се наложи реоперация /по ред причини да не изброявам/пак през пъпа ли?

stelka koleva
26th February 2008, 12:57
и аз това се питам?дано някой сподели от личен опит.

karnedel
26th February 2008, 13:16
не могат да се извадят през пъпа доколкото съм разбрала,могат само да се сложат от там

stelka koleva
26th February 2008, 13:22
ами то в такъв случаи,много кофти.хем е опасно да не изтече този разтвор,хем ако се наложи за повторна операция ще те режат.

hubavelka
26th February 2008, 15:46
Поставянето през пъпа е само над мускулно, няма как през пъпа да ти отлепят мускула и да сложат импланта отдолу.
Това е което знам по въпроса.

Ava-ava
26th February 2008, 21:45
Да, както и очаквах, само импланти с физ. серум могат да се поставят по този начин. Аз лично НЕ бих си сложила подобни импланти :wink:

В сайта пише, че може да се слагат както надмускулно, така и под, по този метод. Не знам защо, обаче аз на Ильо Стоянов му нямам 100% доверие за каквото говори. Иначе страшно ми харесват гърди, които той е правил :wink:

junglegirl
27th February 2008, 08:37
А как се оформят джобовете,като няма достъп? :roll:

diastemma
27th February 2008, 11:38
Има достъп - отдолу! Плъзгаш над или под мускула. Неудобството е, че не работиш непосредствено с ръцете, а чрез ендоскопски инструменти, затова за този метод е необходим опит.
Подобна операция в САЩ е към 6 или 7 хиляди долара. Може да се прави под невролептаналгезия (така да се каже "непълна обща упойка" - пациентът е сънлив, но контактен, и диша сам.)

stelka koleva
27th February 2008, 12:05
и аз това четох.правят се каналчета и после по тях се слага разтвора.казват че възстановяването било много по бързо.и формата се доближавала до истинската. :)

junglegirl
27th February 2008, 13:53
Има достъп - отдолу! Плъзгаш над или под мускула. Вкарва се скалпел през пъпа,а се работи на 30,40см разстояние/за да стигнеш до гърдите/?!Това ли имаш предвид? :roll: А с ендоскопа наблюдаваш къде си...Като знам нашите хирурзи как позиционират джобовете с простия и удобен субмамарен достъп,не ми се мисли какво става по този начин през пъпа... :roll:

karnedel
27th February 2008, 13:59
аз не мисля,че е задоволително формата да се доближава до истинската :D а да няма никаква разлика
според мен от този метод няма никакъв смисъл

Divinemouse
27th February 2008, 14:34
Аз също когато бях на консултация попитах за този метод но цената миналата година беше към 5000 euro

stelka koleva
27th February 2008, 18:49
Thomi,ти как си?доволна ли си?

diastemma
27th February 2008, 23:56
Прави се разрез със скалпел в пъпа. На тъпо (без рязане) със специални дълги ("ендоскопски") инструменти се правят два тунела към двете гърди. През същите тунели с други дълги инструменти се подготвят джобовете за имплантите. Ендоскопът (апаратът с малка камера накрая) служи за оглеждане на джобовете и контрол на работата. Накрая с друг инструмент се вкарват празните импланти (които имат по една клапа на върха, в която влиза една гумена тръбичка). През тръбичките се инжектира физиологичният разтвор. Тръбичките се изваждат, като при ваденето клапите автоматично се затварят.
Това е накратко.

junglegirl
28th February 2008, 08:07
Много беше интересно.Благодаря ти,Ди :2003:

Divinemouse
28th February 2008, 10:14
Цитат stelka koleva Thomi,ти как си?доволна ли си?
Аз не съм си ги слагала по този начин, моите са слагани под мускулно и с разрез под гърдата.
От този начин на поставяне съм страшно доволна,вече не ми се виждат белезите.

stelka koleva
28th February 2008, 10:44
Това е момичета.реших че ще е подмускулно. :D сега трябва да реша какви кубици,форма и т.н.Имам още време.това което споделяте е страшно полезно. :2043:

myrti6a
8th March 2008, 21:45
Ако не се лъжа др.Ильо Стоянов използва този метод.Мисля че се казва Т.U.B.A.Моля ви,ако някоя от вас знае нещо повече за това да ми сподели своето мнение.
здравейте и от мен.преди два месеца си увеличих гърдите при д-р Стоянов подмускуно с разрез под гърдата.отидах с нагласата че най накрая се е престрашил някои в бг да ги поставя през папа и бях сигурна че ще е този начина.особено след като прочетох какво пише в сайта.че риска е минимаен, че импантите са осъвършенствани и т.н. но когато отидох за 2 мин. доктора ме разобеди за което my сваям шапка.рискове има и то много.импантите все още са много рискови.много често клапите изпускат и едната ти гарда спада.при реоперация се НАЛАГА рязане и на всичкото отгоре гадрите стоят мноооого твърди.като цяло д-р Стоянов ми каза че единствения плюс е че няма белег.прецени си сама.

maianna
16th February 2009, 16:13
Какво стана скъпа? Ходи ли в Германия? Сложи ли цици? Интересува ме този доктор, за когото си споменала.