PDA

View Full Version : Метода T.U.B.A?някой да е по този метод????


stelka koleva
26th February 2008, 12:43
Ще се радвам да споделите мнение.Благодаря Ви

karnedel
26th February 2008, 12:54
освен че др. Стоянов го практикува,което вече го знаеш.аз се оперирах при стоянов преди няма и 3 седмици и съм супер доволна,но не през пъпа а под гърдата.моето мнение е че t.u.b.a. е сравнително нов начин,а новото мен ме плаши,тъй като незнам дали е усъвършенстван метод.да няма белези,това е единственото преимущество :wink:

stelka koleva
26th February 2008, 13:02
вярно че е нов метод.кarnedel,ти как се чувстваш?дано да си добре и доволна.Аз лично обичам предизвикателствата,но ще се убедя че точно това искам и точно това е за мен

karnedel
26th February 2008, 13:08
аз съм страшно доволна,под мускулно,капковидни.нямах почти никакви болки пък и белезите не са кой знае колко големи.
обаче импланта който се слага през пъпа е този който се пълни с разтвор,след като се постави.а аз съм фен на силиконовия,който си е гел ,т.е. пак ми се струва по-сигурно.няма опастност от изтичане при удар или да не дава Господ някакъв инцидент.
замисли се,разрови се ,проучи :wink:

Stefiela
26th February 2008, 13:10
По този начин не се ли поставят инпланти само с физиологичен разтвор ?

stelka koleva
26th February 2008, 13:13
да.така мисля.

Stefiela
26th February 2008, 13:17
До колкото знам при този начин има възможност клапата да изпуска по малко от разтвора и се налага след време да се допълват инплантите :roll:

stelka koleva
26th February 2008, 13:17
точно това ще направя,karnedel.ще се разровя и ще помисля.имам доста време до есента,нали?благодаря

blanco y negro
26th February 2008, 16:13
А доколкото знам аз, при тези с физиологичен разтвор, рискът от КК е много по-голям.

diastemma
26th February 2008, 18:07
Не, пак е същият силикон, като на геловите импланти.

Ava-ava
26th February 2008, 21:48
Не, пак е същият силикон, като на геловите импланти.
Само на обвивката имаш предвид, нали?

stelka koleva
26th February 2008, 22:27
някои знае ли какъв е процента на успеваемост за този метод?среща ли се често проблема с пукане на капсулата

diastemma
26th February 2008, 23:38
Не, пак е същият силикон, като на геловите импланти.
Само на обвивката имаш предвид, нали?
Разбира се. Освен това ги произвеждат същите фирми.

Ava-ava
27th February 2008, 10:18
Аз направо се чудя какъв е този интерес към този вид имапланти точно...Доказано е, че имат мнооого минуси и аз лично не познавам някой с такива :roll:

А за незабележими белези има и други начини- под мишницата(Тонев и Стоянов слагат така) и през ареолата(почти всеки сигурно поставя и по този начин, ако го предпочете пациентката :wink: )

misheto7
27th February 2008, 10:31
Доказано е, че имат мнооого минуси
Ава какви са минусите на този метод?Кажи нещо повече.

junglegirl
27th February 2008, 11:05
Разбира се. Освен това ги произвеждат същите фирми.И все пак вида на пълнежа на имплантите по никакъв начин ли не се отразява на околните тъкани?:roll:
П.П.А бе някакъв хирург ми разправяше нещо за солта във физиологичния разтвор...че увеличавала риска от КК/ама да не ви излъжа,че не помня добре/ :)

diastemma
27th February 2008, 11:39
Не съм чувала да има значение.

stelka koleva
27th February 2008, 12:12
незнам момичета :? интересува ме нещо.ще ми кажете ли горе долу как става след консултацията с др.какви изследвания се правят,и т.н.чувала сам че трябва да се спрат цигарите месец преди операцията?

buba-77
27th February 2008, 13:21
ех чак пък месец :shock: аз знам че като си пушач по трудно се излиза от упойката

Ava-ava
27th February 2008, 14:23
Е, как какви са минусите- имплантите с физ. серум са гладки, образуват по-често риплинг и е по-вероятно да получиш капсулна контрактура ако си с такива. Също и изтичането на разтвора през клапата малко по малко..Това малко ли е?

Мисля,ч е при Н. Георгиев и при Тонев съм виждала такива, при едииния сякаш бяха напълно гладки и каза, че не работил с тях, само ги бил сложил информативно, а при другия ми се струва, че бяха леко грапави (дано не греша само, нещо)

Така или иначе минусите са, че ако силиконът е вреден за тялото и би до вел до някакви усложнения, то самият организъм би реагирал независимо дали е със силиконови импланти с кохезивен гел или със силиконови с физ. разтвор. Тоест реакцията би била към силиконовата обвивка, която и при двата случая е една и съща- силикон :wink: В такъв случай защо да се рискува да си слагаш нещо, което е със съмнителна стойност?

stelka koleva
27th February 2008, 18:53
права си Ava-ava.помогнахте ми сташно много,мили момичета.БЛАГОДАРЯ. :2043:

diastemma
27th February 2008, 23:58
А-а, има и грапави импланти с физиологичен серум:)
Вярно е, че по-лесно се нагъват и с времето малко спадат, но до даден момент в САЩ само такива бяха разрешени (иначе защо Памела или Марая Кери биха си сложили такива).

Защо някой ще си слага импланти през пъпа - при някои професии е немислимо да имаш белези по тялото ... Гледах подобна операция на манекенка по Дискавъри. Беше с малки импланти, около 200.