PDA

View Full Version : как отслабнах


beware.of.angels
28th February 2008, 12:45
опитвам се да ям до 15 - 16:00 часа. Правя си голяма закуска и обяд и ям каквото искам - салати, месо, картофи, спагети.... Когато излизам изяждам по 1 салата или нещо малко и на другия ден пак само до обяд. След това вода, кафе, чай, алкохол (не го ограничавам),... От 2 години стоях на 56 кг и не успявах да ги сваля. В момента съм 49 кг благодарение на пропуснатите вечери.

djidjito_
28th February 2008, 13:39
бяха ми казали за някакво момиче че ядяло само до 14 часа каквото си поиска и отслабнала.ама не мога да разбера че ти ако се тъпчеш сутринта като луда и после не ядеш как ще отслабнеш

beware.of.angels
28th February 2008, 14:24
аз не се тъпча, горе долу ям следното:

9-10:00 - кафе, фреш, омлет с кашкавал и домати или 2 яйца и домати със сирене или каквото имам или ми се яде

към 12:00 салата с някакво основно ястие (картофи, ориз със зеленчуци, риба, месо каквото ми се яде, или някаква паста - спагети, талиатели...)

и към 14:00 - 15:00 ако ми се яде още някаква салата с пармезан и пилешко или с нещо друго

това не е никакво тъпкане. до края на деня изгаряш всичко което си изял.

krisi_pat
28th February 2008, 15:31
аз не се тъпча, горе долу ям следното:

9-10:00 - кафе, фреш, омлет с кашкавал и домати или 2 яйца и домати със сирене или каквото имам или ми се яде

към 12:00 салата с някакво основно ястие (картофи, ориз със зеленчуци, риба, месо каквото ми се яде, или някаква паста - спагети, талиатели...)

и към 14:00 - 15:00 ако ми се яде още някаква салата с пармезан и пилешко или с нещо друго

това не е никакво тъпкане. до края на деня изгаряш всичко което си изял.
еми според мен с такова ядене и да си вечеря човек пак ще отслабне..в смисъл тук ефекта идва не от часа както си мислиш или от пропуснатите вечери ами от това,че ядеш полезна здравословна храна..иначе дори и да изпускаш вечеря ако си ядеше сякви неща квито се сетиш пици,кроасани,баници,шокол ди и тн едва ли щше да има такъв ефект..въпреки че съм чувала за 1 приятелка дето яде всичко квото си иска до 5 часа..и така си поддържа мн яко тяло..ама ако и тя под "всичко,каквото иска" има предвид нещо от рода на твойто меню...

beware.of.angels
28th February 2008, 15:45
ммммм ами аз ядях същото и преди но и вечерях и изобщо не свалях. плюс това, това е едно примерно меню...случва се да ям сладоледи, зрънчо, и разни други боклуци, но сега не се отразяват толкова ужасно на теглото ми.

Engel
28th February 2008, 15:56
Има значение кога ще е последното хапване. Важното е да е до 17-18ч за да имаш време след това да изразходиш някаква енергия за да си на отрицателен калориен прием. Неможе да ядеш в 12ч вечерта да гледаш малко телевизия, полегнала на мекото диванче и да легнеш да спиш. Колко калорий ще изгориш за 1ч. лежене на дивана? Съмнявам се и да са около 100Ккал. дори няма и 1/3 от вечерята.

secretk
28th February 2008, 16:19
Неможе да ядеш в 12ч вечерта да гледаш малко телевизия, полегнала на мекото диванче и да легнеш да спиш. Колко калорий ще изгориш за 1ч. лежене на дивана? Съмнявам се и да са около 100Ккал. дори няма и 1/3 от вечерята.


aбе до късмет си е , за съжaление :(
преди пълнеех тaкa, сегa съм 45 кг(162 високa) и не кaчвaм тaкa , дaже и отслaбвaм (бaвно, но не си ги връщaм).

Ally
5th March 2008, 11:49
А аз съм говорила с д-р Байкова и тя ми каза, че ечерята трябва да се изяжда до 19 часа. Това е 5 часа вечертами се струва малко драстично. Но пък една позната, която е много известен модел, ми каза, че вечеря най-късно в 5 вечерта. И повече не яде - чак на следващия ден.

BabyPhat
9th March 2008, 22:19
опитвам се да ям до 15 - 16:00 часа. Правя си голяма закуска и обяд и ям каквото искам - салати, месо, картофи, спагети.... Когато излизам изяждам по 1 салата или нещо малко и на другия ден пак само до обяд. След това вода, кафе, чай, алкохол (не го ограничавам),... От 2 години стоях на 56 кг и не успявах да ги сваля. В момента съм 49 кг благодарение на пропуснатите вечери.

Има някакъв резон. Аз горе долу по същия начин свалих мнооого килца. Като се хранех веднъж дневно между 14-17ч. Единственото, което си спестявах беше хляб и сладко. Обаче след две години на тоя режим, явно организма ми даде заето и спрях да се храня така.
Най- сигурния принцип е да се намали приема на храната, като съответно тя се съчетава правилно и се увеличи физическото натоварване. :wink:

ketamina
17th April 2008, 18:35
Не зная за шейковете, но храненето до 17.00 часа наистина дава чудесни резултати. Аз лично много трудно спазвам диети, защото от време на време ми пада както кръвната захар, така и кръвното налягане. Обаче всичко постигам само с такъв режим на хранене. Ям умерено, не се тъпча и след 17.00 часа нищо - най-много да си позволя вода, разреден с вода прясно изцеден лимонов сок без захар и една водка понякога :). По прпинцип вечерта е времето, когато предпочитам да правя упражнения, медитации и разни такива. Ефекта е поразителен. Моя приятелка така отслабна с повече от 18 кг. за два месеца. Успех на всички невярващи :)