PDA

View Full Version : Един въпрос


jozefina
18th July 2005, 13:35
Искам да попитам,от каране на колело отслабва ли се и къде?Мерси предварително

_root
18th July 2005, 17:41
отслабва се :)
крака, дупе, дори и коремче......

Петко К
18th July 2005, 19:34
Не се отслабва. Може да се отслабне, ако към него се прилага и подходящ хранителен режим. Но ако калориите ти са в повече, може да си въртиш до утре, и пак няма да отслабнеш. А къде се отслабва - ами по - принцип навсякъде, но някой хора губят мазнини по - лесно от някои части на тялото, отколкото от други, така че това си е индивидуално.

_root
21st July 2005, 11:57
ти ще кажеш че не се отслабва.
ОТСЛАБВА СЕ....за какво са го сложили там, за украса ??
Щом нещо те кара да се задъхваш и да се потиш, значи се отслабва.
Ето просто и елементарно обяснено. Тва е все едно да ми кажеш че не се отслабва от тичането.
Етествено е че когато искаш да сваляш килограми, трябва и да имаш добра диета, която да спазваш. Тя е най-важна. Заедно с диетата колелцето и други аеробни упражнения, можеш да отслабнеш.
Каквото и да искаш да правиш, било то отслабване или трупане на маса, трябва да имаш хранителен режим.

jozefina
25th July 2005, 08:55
А какво представлява този хранителен режим?Аз искам да отслабна малко в дупето и мноого в корема,защото има някой излищни мазнини по него,а е време за море.И още нещо да попитам.Има една реклама със едно дето си прибират коремите и една жена казва името на нещо за отслабване(Калорекс се казва),и се питам дали ще има ефект ако го взема.

Петко К
25th July 2005, 09:16
ти ще кажеш че не се отслабва.
ОТСЛАБВА СЕ....за какво са го сложили там, за украса ??
Щом нещо те кара да се задъхваш и да се потиш, значи се отслабва.
Ето просто и елементарно обяснено. Тва е все едно да ми кажеш че не се отслабва от тичането.
Етествено е че когато искаш да сваляш килограми, трябва и да имаш добра диета, която да спазваш. Тя е най-важна. Заедно с диетата колелцето и други аеробни упражнения, можеш да отслабнеш.
Каквото и да искаш да правиш, било то отслабване или трупане на маса, трябва да имаш хранителен режим.

И от тичане не е задължително да се отслабва. Прочети внимателно какво съм написал. Нали и аз казах, че се отслабва от хранителният режим.
А това за потенето и задъхването е несериозно.
Какво ще стане, ако се скъсваш да въртиш на колелото, но въпреки това превишаваш дневните нужди от калории? Ами ще качиш кила, ето какво.
На така зададен въпрос не може да се отговори еднозначно с "отслабва се" или "не се отслабво".

44DE8
25th July 2005, 19:09
Съгласен съм, че ако хавпаш повече отколкото изтгаряш е практически невъзможно да свалиш кила. Но качените кила ще са мускулна маса, не мазнини (не говоря за прекомерно хапване от типа 7 000 Kcal/ден). А по-големите мускули горят повече калории, което подпомага изчистването. И двамата сте прави, зависи откъде го погледнеш :)

_root
26th July 2005, 10:45
ти ще кажеш че не се отслабва.
ОТСЛАБВА СЕ....за какво са го сложили там, за украса ??
Щом нещо те кара да се задъхваш и да се потиш, значи се отслабва.
Ето просто и елементарно обяснено. Тва е все едно да ми кажеш че не се отслабва от тичането.
Етествено е че когато искаш да сваляш килограми, трябва и да имаш добра диета, която да спазваш. Тя е най-важна. Заедно с диетата колелцето и други аеробни упражнения, можеш да отслабнеш.
Каквото и да искаш да правиш, било то отслабване или трупане на маса, трябва да имаш хранителен режим.

И от тичане не е задължително да се отслабва. Прочети внимателно какво съм написал. Нали и аз казах, че се отслабва от хранителният режим.
А това за потенето и задъхването е несериозно.
Какво ще стане, ако се скъсваш да въртиш на колелото, но въпреки това превишаваш дневните нужди от калории? Ами ще качиш кила, ето какво.
На така зададен въпрос не може да се отговори еднозначно с "отслабва се" или "не се отслабво".

ами да , основата е храненето, но зада може да се получи желаното тяло, трябва и спорт нали ? фитнес, бягане, колелце, такива работи..... колелото и бягането спомагат за отслабването, за това ти казвам че СЕ отслабва с тях. То е естествено че няма да отслабнеш. ако 30 мин караш колело и след това излезеш и си купи 2 баници и 1 сладолед...... но все пак се отслабва ;)

Mari
26th July 2005, 11:54
Абе момичето ви попита един простичък въпрос и вие започнахте да разтягате локуми като студент на изпит!!!
Ето и простичкия отговор: ДА, отслабва се!
Аз като карам колело след това усещам напрежение в краката и дупето, а напрежение=движение=красив о и здраво тяло :D

_root
31st July 2005, 16:05
е така Mari , отслабва се, и аз гоказах, съвсем просто.........

kaija
10th February 2009, 15:58
я и аз да питам сто години след като е пусната темата
защо не се потя изобщо от колелото? нали има връзка потенето с отслабването- днес например се качих и на него, то не е точно велоаргометър, ами пише спринтер или нещо подобно. значи от 45 минути здраво въртене, нито една капка пот!? странно, а на пътеката- водопад от пот, на кростренажора- капки по гърба и гърдите, а на колелото- суша?

bibetyyy
27th February 2009, 01:35
ОТСЛАБВА СЕ МНОГО ЯСНО!!!РАЗБИРА СЕ ЗАВИСИ КОЛКО ВРЕМЕ ТРЕНИРАШ,КОЛКО ЧЕСТО И НА КАКВА СТЕПЕН НА ТРУДНОСТ...САМО НЕДЕЙ ДА КАРАШ НА ПО-ТРУДНА СТЕПЕН,ЗАЩОТО ЩЕ НАТРУПАШ МУСКУЛНА МАСА...