PDA

View Full Version : различен въпрос


kamberche
7th March 2008, 19:09
отскоро посещавам този форум и страшно много ми харесва.има много полезна информация,но по моя въпрос не открих нищо.та въпроса ми е следния:мечтата ми е да си направя корекция на бюста,но имам автоимуннозаболяване(казв се лупус еритематодес),заради което не ми разрешават да си сложа импланти.имали някоя от вас която да е със същия проблем и да има корекция?или можеби някой има иформация за това.много ще съм ви благодарна ако ми дадете малко инфо.

emisof
10th March 2008, 10:11
При автоимунните заболявания, поради повишената реакция на отхвърляне от страна на собствения ти организъм, се предполага, че може и импланта като чуждо тяло да бъде отхвърлен. Имам доста познати с твоето заболяване, ето ти един полезен форум, където да питаш всичко. http://www.pdsa.org

kamberche
10th March 2008, 11:20
много ти благодаря

junglegirl
10th March 2008, 15:02
Емка,а бе няма ли на български нещо...форум или нещо друго? :roll:

Между другото на консултациите ми казваха,че т.нар.отхвърляне на имплантите е всъщност капсулна контрактура.... :roll:

боряна христова
10th March 2008, 15:57
какви са тези автоимуннизаболявания?Няк и ще ми разясни ли?И защо да не можеш да си сложиш импланти?Аз примерно съм с нередовна менструация,но ми казаха че нямало проблем.

junglegirl
10th March 2008, 16:22
И аз не знам много,но организмът образува антитела срещу себе си.Един вид опитва се да се само-разруши.Нарушената дейност на щитовидната жлеза може да е показател за такова заболяване.Между другото не се среща толкова рядко... :roll:

diastemma
10th March 2008, 19:02
Обещавам да проверя при компетентен лекар и да оставя мнение:)

kamberche
10th March 2008, 23:15
страшно ще съм благодарна ако някой може да отговори.досега съм се допитвала до двама лекари като единия е лекуващия ме лекар-той категорично ми забранява.а втория лекар е пластичен хирург,като той казва че няма проблем.на кого да вярвам.

junglegirl
11th March 2008, 08:40
Диастемма ще ти каже и трето мнение.Така поне ще са две към едно.Стискам палци,мила :)

боряна христова
11th March 2008, 10:06
Според мен този които не иска да ти вземе парите,а се интересува за здравето ти е личния лекар(колкото и да не ми харесва това което пиша,понеже както казах и аз имах проблеми и не се знаеше и на мен дали може да ми се постави силикон)Но сега единствено се моля всичко на 24 март да мине успешно и да има с какво да се похваля после :kiss_me:

kamberche
11th March 2008, 12:28
този който не ми разрешава е лекувашия ми лекар.по точно доцент специалист по моето заболяване.а ужсано много искам да си направя корекция.а аз наистина имам нужда от това.

sibi
11th March 2008, 12:54
този който не ми разрешава е лекувашия ми лекар.по точно доцент специалист по моето заболяване.а ужсано много искам да си направя корекция.а аз наистина имам нужда от това.
Все пак заболяването ти е сериозно нещо. По-добре се вслушай в съвета на лекуващия си лекар.

kamberche
11th March 2008, 14:56
да на този етап слушам него.просто се допитвам до вас,с надеждата че има някой с моя проблем и има силикон.

hera
11th March 2008, 16:15
kamberche, отвори в "Google"
и намери всичко изписано за твоя проблем.Моето скромно мнение,е че здравето ти е по-важно

diastemma
11th March 2008, 18:29
страшно ще съм благодарна ако някой може да отговори.досега съм се допитвала до двама лекари като единия е лекуващия ме лекар-той категорично ми забранява.а втория лекар е пластичен хирург,като той казва че няма проблем.на кого да вярвам.
НА ЛЕКУВАЩИЯ ЛЕКАР
това е верният отговор
Здравето наистина е по-важно.

junglegirl
12th March 2008, 08:20
НА ЛЕКУВАЩИЯ ЛЕКАР
това е верният отговор
Здравето наистина е по-важно.
Добре де Ди,принципно си права,но наистина ли е толкова сериозен проблемът или лекарите се презастраховат? :( :roll: Все пак те са в двете крайности и всеки от тях гледа спрямо собствените си ценности-единият лекува заболяването,а другият коригира недостатъците....някакси са пристрастни...
Мен една мамоложка почти ме изгони от кабинета си,защото носех сутиен с банели и съм си изтезавала гърдите,какво ли щеше да стане ако й бях казала,че ще си слагам импланти...?Това имам предвид.

sibi
12th March 2008, 08:52
Лупусът е доста сериозно заболяване, наистина... Аз не бих си сложила импланти в този случай.

hubavelka
12th March 2008, 15:04
този който не ми разрешава е лекувашия ми лекар.по точно доцент специалист по моето заболяване.а ужсано много искам да си направя корекция.а аз наистина имам нужда от това.
Все пак заболяването ти е сериозно нещо. По-добре се вслушай в съвета на лекуващия си лекар.
Аз на твое място бих потърсила трето професионално мнение.
Иначе и аз съм съгласна с момичетата, здравето е най-важно!

diastemma
12th March 2008, 16:34
Добре де Ди,принципно си права,но наистина ли е толкова сериозен проблемът или лекарите се презастраховат? :(
Да, сериозен е - Лупус еритематодес е автоимунно заболяване, т.е. самият организъм произвежда антитела, с които атакува собствени структури, сякаш са чужди. Всяка провокация може да утежни състоянието (а гръдните импланти правят именно това). Пациентите с лупус живеят дълго и добре при адекватно лечение, но цял живот взимат кортикостероиди, които подтискат имунната им система.
Лупус (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D0%BF%D1%83%D1%81)
kamberche, съжалявам, че трябваше да разкажа всичко това - но ти със сигурност си запозната. Слушай твоя доктор, той знае за заболяването повече от всички нас, взети заедно, и освен това е отговорен за здравето ти.
Желая ти всичко най-добро!

joliy
12th March 2008, 17:31
kamberche, може би наистина е по-добре да не рискуваш със здравето си. Не знам при кой пластичен хирург си ходила, но поне чуй мнението на още някой. За съжаление има такива, които спестяват рисковете, гледат просто да вземат парите и ако възникнат усложнения после- сама се оправяш.

junglegirl
12th March 2008, 17:52
.... Всяка провокация може да утежни състоянието (а гръдните импланти правят именно това).
Разбирам :) Колкото и да ми се искаше....
Благодаря ти,Ди! :)