PDA

View Full Version : Витамини


Lollipop
9th March 2008, 23:01
Имам и още един въпрос. :D Бяха ми казали, че ако приемам витамини ще напълнея. Съответно аз попитах дали защото ще ми се увеличи апетита, но момичето ми отговори, че се пълнее не от увеличаване на апетита, а от самите витамини - защото те се съдържали в храната и всъщност били един вид вещества, които съдържат калории (без витамин ц-то). Това на мен ми се струва малко абсурдно, но все пак да си питам. Някой който е приемал витамини от вас напълнял ли е? (и по - специално Мерц и други такива). Смятам да започна прием на Мерц + още някои витамини и минерали, но много се притеснявам да не напълнея или това да ми попречи на отслабването, защото съм в процес на сваляне на килограми.

cristiano7
9th March 2008, 23:07
няма как да напълнееш от витамини....това са абсолютни глупости!!!!! Пълнее се от хранене с боклуци като хамбургери, чипс и сладки и от липса на движение....но не и от пиене на витамини...плюс това , внимавай с витамините да не ги предозираш, да не се получи хипервитаминоза....най-добре си набавяй витамини чрез храна, а при невъзможност - тогава си купувай таблетки

Lollipop
9th March 2008, 23:10
Здрасти, мерси за отговора ама да питам, примерно бях чела (една статия в тялото), че да речем предозирането на Витамин Ц не е опасно. Може би е най - добре да се види от изследванията, но аз приемам един ден калций, един ден желязо, всеки ден хром, магнезий и цинк и големи дози витамин ц, сега се чудех и дали да не си взема витамин а, а смятам да си вземам и Мерц. Това дали е много?

seduce
10th March 2008, 12:03
вземи си витамини,които съдържат дневната доза нужни в-ва.Подходящи са центрум с лутеин(около 15лв)или на озон(6лв)така няма да се предозираш.Всичко в големи количества е опасно.А колкото до напълняването-абсолютно невярно е,не се безпокой.Ти нека ядеш като че н яма да има утре и после обвинявай витамините... :roll:

Lollipop
10th March 2008, 12:41
Ок, ще си избера някакви такива витамини и ще спра да се тъпча с 10 различни неща, мерси за отговора!

teda_vt
14th March 2008, 21:36
Имай на предвид че предозирането на някои витамини и минерали може да бъде опасно.Можеби си чувала че не се пие непрекъснато само минерална вода...а защо?! Защото наслагването на някои вещества в организма води до заболявания на бъбреците (защото те заедно с черния дроб се натоварват най-много от лекарствата и алкохола който приемаме)

hubavelka
14th March 2008, 22:42
А колко кг искаш да качиш?

Miss_Murderer
16th March 2008, 19:43
споко, няма опастност да напълнееш от витамини. просто е невъзможно, така че не се притеснявай :wink:

hubavelka
16th March 2008, 23:19
Аз мога да ти кажа лекарство от което аз качих 23 кг за 4 месеца. И аз бях като тебе - чирус и половина, можех да изяждам тонове, без нищо да ми се залепи.
Само че първо трябва да се посъветваш с личната си докторка.

Lollipop
18th March 2008, 12:54
hubavelka, ама аз не искам да напълнявам, аз искам много, много да отслабвам :lol:
А колкото до витамините, питах щото съм диабетичка и не мога да приемам захар, но сега си намерих едни без захар, специално за диабетици - Alpha Betic се казват, мн са добри

desitta
18th March 2008, 13:10
Аз мога да ти кажа лекарство от което аз качих 23 кг за 4 месеца. И аз бях като тебе - чирус и половина, можех да изяждам тонове, без нищо да ми се залепи.
Само че първо трябва да се посъветваш с личната си докторка.

кажи на мен.. :girl_flirt:

hubavelka
19th March 2008, 05:03
Казвам ти ! ОБАЧЕ - само със съгласие на лекар и по схема, защото основното предназначение на лекарството е за лекуване на епилепсия. Става дума за антиконвулсивен препарат. Основния му страничен ефект е повишени апетит :arrow: и килца в повече колкото искаш.
Това е, което мога да ти кажа като инфо, ако доктора е наясно, ще ти каже и как се казва лекарството, как се приема и дали изобщо си подходяща за него.
Това е от мен.

чичо
19th March 2008, 17:43
Здрасти, мерси за отговора ама да питам, примерно бях чела (една статия в тялото), че да речем предозирането на Витамин Ц не е опасно. Може би е най - добре да се види от изследванията, но аз приемам един ден калций, един ден желязо, всеки ден хром, магнезий и цинк и големи дози витамин ц, сега се чудех и дали да не си взема витамин а, а смятам да си вземам и Мерц. Това дали е много?
Предозирането с Вит.С не е безопасно...Оказва влияние върху бъбреците!
Прекомерната употреба на витамини А,Д и Е може да доведе до покачване на килограмите за сметка на мазнини.
Както те посъветваха ,вземи си балансирана форма ,която съдържа дневното необходимо от минерали и витамини и не се занимавай да броиш колко магнезий,калций,желязо,хро ,никел,титан и т.н. поглъщаш :wink:
успех !
Ключът към него е в спорта :idea:

Lollipop
19th March 2008, 20:15
Здрасти, мерси за отговора ама да питам, примерно бях чела (една статия в тялото), че да речем предозирането на Витамин Ц не е опасно. Може би е най - добре да се види от изследванията, но аз приемам един ден калций, един ден желязо, всеки ден хром, магнезий и цинк и големи дози витамин ц, сега се чудех и дали да не си взема витамин а, а смятам да си вземам и Мерц. Това дали е много?
Предозирането с Вит.С не е безопасно...Оказва влияние върху бъбреците!
Прекомерната употреба на витамини А,Д и Е може да доведе до покачване на килограмите за сметка на мазнини.
Както те посъветваха ,вземи си балансирана форма ,която съдържа дневното необходимо от минерали и витамини и не се занимавай да броиш колко магнезий,калций,желязо,хро ,никел,титан и т.н. поглъщаш :wink:
успех !
Ключът към него е в спорта :idea:

да бе, аз си намерих. Ама какво общо имат витамините със спорта? :P

чичо
19th March 2008, 20:29
Ами някой,мисля че ти,каза че искаш да намалиш теглото си....Там е връзката със спорта...

Lollipop
19th March 2008, 22:04
А, да, затва да. Аз гледам да спортувам, спортувам по 3 часа на ден кардио, ама нещо май не е достатъчно. А повече от тва нямам време просто. :lol: И храната, ако намаля трябва да се получи, предполагам. :P :P

seduce
22nd March 2008, 19:07
Само с кардиото ще е трудно...щом имаш три часа дневно,иди в някоя фитнес зала с добър инструктор(не просто сладък инструктор!)да ти направи една програма и си готова...резултатите винаги са по-добри,когато ти помогне специалист