PDA

View Full Version : СОЛАРИУМИТЕ:->Всякакви въпроси относно тях и употребата и

Experta
10th March 2008, 15:03
Тук задавайте въпросите си отностно солариумите.
Ще се постарая да Ви ограмотя повечко!
Създавам тази тема след като прочетох хиляди глупави и некомпетентни теми за солариумите и всичко около тях!
ЧАКАМ ВЪПРОСИТЕ ВИ :wink:

Пипилота
10th March 2008, 16:24
Искам да знам защо не почернявам от солариум? Кожата ми е много светла, нормално чувствителна. Пека се, хвърлям пари и никакъв тен, съвсем леко матиране. От кожата ли е или от солариума? Щото по принцип не чернея до много тъмен загар, но от солариум ептен.

Celine
10th March 2008, 16:39
И аз имам въпрос - защо всички дерматолози са против използването на солариума ?

gwendoline
10th March 2008, 16:50
И аз имам въпрос - защо всички дерматолози са против използването на солариума ?

Защото съсипва кожата, колкото и каквато и да било козметика да се ползва... Макар, че нидарява с вит. Д - все пак честата употреба съсипва и състарява; това е факт... :?

Babri
10th March 2008, 17:04
Създавам тази тема след като прочетох хиляди глупави и некомпетентни теми за солариумите и всичко около тях!

Няма нужда да ни ограмотяваш,в нета има достатъчно инфо за солариума!

И си смени тона :evil:

The Shadow
10th March 2008, 17:35
Да се изкажа пак по въпроса с тена.
Днес ми махнаха два фиброна на гърба.Та....както вече съм писала по темата със тена ползвам добавка на Фито за тен.Много е добра и ефикасна.Направо правя реклама! Ползвам я от две години и съм мн. доволна.Кожата се хидратира от вътре, тена става равномерен и мнооогоооооооооо дълготраен.И днес при отстраняването на фиброните доктора отбеляза че ходя на солариум /иначе съм втори фототип / И че имам тен.Само че му казах че всъщност тена ми е от мин. година в следствие правилно излагане на UV лъчи и че не ходя на солариум в момента
Много е важно инфото при всякакви видове процедури, било то козметични, дерматологично-козметични или солариумни
Поздрави
Този ми пост се дублира, но не е фатално :wink:

The Shadow
10th March 2008, 17:38

Защото съсипва кожата, колкото и каквато и да било козметика да се ползва... Макар, че нидарява с вит. Д - все пак честата употреба съсипва и състарява; това е факт... :?
Ами аз се поясних вече по въпроса.Когато човек е достатъчно информиран, а и вече козметиката напредва с космически темпове и има много неща които имат необходимото въздействие-нещата може да са под контрол, но при положение достатъчно ограмотяване :wink:

gwendoline
10th March 2008, 17:41

Ами аз се поясних вече по въпроса.Когато човек е достатъчно информиран, а и вече козметиката напредва с космически темпове и има много неща които имат необходимото въздействие-нещата може да са под контрол, но при положение достатъчно ограмотяване :wink:

Ползвам солариум от пет години - и съм привърженик; не ме разбирай погрешно - знам, че и съсухрена или сбръчкана - пак ще си го ползвам, защото съм си пристрастена, пък и вените много грозно ми прозират (имам тънка, прозрачна кожа :? ) - през годините достатъчно се ограмотявах по въпроса; даже вече си ползвам вкъщи - полупрофесионален от три години насам...И все пак знам как се отразява на кожата, колкото и щадящо да се ползва... :cool:

The Shadow
10th March 2008, 17:53
gwendoline,
Аз не се изказвам конкретно за теб.Говоря по принцип за всички нови дето идват във форума.
Така е от дерматологична гл. точка.Но! Това за което аз говоря е наистина прецедент+ още една добавка, която за съжаление наще представители на фирмата лабораторията не са внесли от година време, а продукта е на пазара вече отдавна.Става въпрос за добавка която хидратира от вътре кожата и по този начин възпрепятства изпарението на влагата от кожата /това което се получава при излагането на UV лъчи. Тази добавка+ фито соларната която пак хидратира и въздейства в/у меланина (която се продава ия ползвам и за която пиша) + правилно излагане и мазане с правилните продукти се избягва изсушаването на кожата и нейното преждевременно състаряване.А и солариумите са с Бета лъчи.Те са по-повърхностни.Както всички са забелязали че солариумния тен е различен и по-нетраен от този на сълнцето. :wink: И в този ред на мисли солариума е по безвреден от слънцето.
Аз също съм мн. тънка кожа и даже мойта е такава че се случва в егати и ряктите случаи.Тънка с прозиращи капиляри и вени, смесена към суха с нервни рефлекси и въобще е много сложна за поддръжка. :D :wink:

gwendoline
10th March 2008, 17:59
gwendoline,
Аз не се изказвам конкретно за теб.Говоря по принцип за всички нови дето идват във форума.
Така е от дерматологична гл. точка.Но! Това за което аз говоря е наистина прецедент+ още една добавка, която за съжаление наще представители на фирмата лабораторията не са внеслиот година време, а продукта е на пазара вече отдавна.Става въпрос за добавка която хидратира от вътре кожата и по този начин възпрепятства изпарението на влагата от кожата /това което се получава при излагането на UV лъчи. Тази добавка+ фито соларната която пак хидратира и въздейства в/у меланина (която се продава ия ползвам и за която пиша) + правилно излагане и мазане с правилните продукти се избягва изсушаването на кожата и нейното преждевременно състаряване.А и солариумите са с Вета лъчи.Те са по-повърхностни.Както всички са забелязали че солариумния тен е различен и по-нетраен от този на сълнцето. :wink: И в този ред на мисли солариума е по безвреден от слънцето.
Аз също съм мн. тънка кожа и даже мойта е такава че се случва в егати и ряктите случаи.Тънка с прозиращи капиляри и вени, смесена към суха с нервни рефлекси и въобще е много сложна за поддръжка. :D :wink:

Това трябва да е някаква революционна добавка... Като човек, койтоникога няма да се откаже от солариума - бих пробвала всичко... :cool:

Experta
10th March 2008, 18:00
Така... относно дерматолозите,другия път като отидеш или бъдеш консултирана от Професионалист дерматолог го питай,като твърди че е твърдо против солариумите,дали по - добре би било да придобиеш същия този тен навън на слънцето,които вредни лъчи не можеш да контролираш и филтрираш.И също го попитай дали е няма да е по-добре да излезеш на слънце след няколко процедури в солариума,който ще те подготви за негостоприемните слънчеви лъчи.
Barbi,миличка не се коси :) Не съм груб,може би тона ми е прозвучал така защотото както казваш ти има много информация има в интернет,но голяма част от потребителите на солариуми не четат нищо от това,което е писано.
А само се разпространява клюкарски глупости от некомпетенти хора по форумите.

The Shadow
10th March 2008, 18:06
Ама тя е от отдавна на нашия пазар,но хората не се интересуват и не знаят.Това ни е проблема.
Писала съм за нея как съм я ползвала и какъкв е ефекта и даже днес точно имаше изказване по повод тена ми и то от лекар дерматолог И там цялата гилдия дето бяхме видяха нагледно.При това не съм се показвала на слънце или на солариум от лятото, а в същото време съм втори фототип кожа.Който се води много светъл.Най-светлия след тия сиренявите дето са. Говоря тук и давам гластност защото хората не знаят.Или не им казват от комерсиална гл. точка. :wink: И основното е че когато се приемат тези добавки дори и с бански разлика няма.Наистина няма.Не се откроява банския. И ако направиш тен и после не се показваш на слънце или солариум, но продължиш да приемаш добавката примерно 3 седмици когато се покажеш и си възвръща тена моментално точно за един ден.Със същата интензивност.Без неравности и патна.

The Shadow
10th March 2008, 18:09
Така... относно дерматолозите,другия път като отидеш или бъдеш консултирана от Професионалист дерматолог го питай,като твърди че е твърдо против солариумите,дали по - добре би било да придобиеш същия този тен навън на слънцето,които вредни лъчи не можеш да контролираш и филтрираш.И също го попитай дали е няма да е по-добре да излезеш на слънце след няколко процедури в солариума,който ще те подготви за негостоприемните слънчеви лъчи.
Barbi,миличка не се коси :) Не съм груб,може би тона ми е прозвучал така защотото както казваш ти има много информация има в интернет,но голяма част от потребителите на солариуми не четат нищо от това,което е писано.
А само се разпространява клюкарски глупости от некомпетенти хора по форумите.
Естествено че винаги е препоръчително преди излагане на слънце да се направят преди това солариумни бани.Спор по този въпрос няма.
Аз говоря за друго, както вече си прочел/а :wink: И за правилното излагане за да няма после пис. :wink:

Experta
10th March 2008, 18:10
tory_ Това,че не почерняваш може да е от доста неща.
Като цяло щом си по - бяла ще ти е трудно да почерняваш.
Ако си направила в това соларно студио повече от 5-6 процедури с общ брой минути около 35-40 минути и видимо нямаш ефект още,значи смени студиото,преди това можеш да ги попиташ каква мощност са лампите им,и така ще се ориентираш на другото място да са с по-голяма мощност.
Има и други обеснения естествено: не ползваш козметика за солариум,или още по - лошо ползваш козметика,която е с слънце защитен фактор,което обесмисля соларните процедури!@
Има и друг момент,лампите могат да са мощни /160-180-200W/,но да не са сменяни отдавна и вече да са им минали часовете за ефективна употреба.
В много студия не ги сменят навреме,чакат доста повече от предписаните /600-1000/ часа работа,за да изкарат още някой лев.

Celine
10th March 2008, 18:11
Мацка дай линк да видим тази добавка, много ме заинтригува.

The Shadow
10th March 2008, 18:12
tory_ Това,че не почерняваш може да е от доста неща.
Като цяло щом си по - бяла ще ти е трудно да почерняваш.
Ако си направила в това соларно студио повече от 5-6 процедури с общ брой минути около 35-40 минути и видимо нямаш ефект още,значи смени студиото,преди това можеш да ги попиташ каква мощност са лампите им,и така ще се ориентираш на другото място да са с по-голяма мощност.
Има и други обеснения естествено: не ползваш козметика за солариум,или още по - лошо ползваш козметика,която е с слънце защитен фактор,което обесмисля соларните процедури!@
Има и друг момент,лампите могат да са мощни /160-180-200W/,но да не са сменяни отдавна и вече да са им минали часовете за ефективна употреба.
В много студия не ги сменят навреме,чакат доста повече от предписаните /600-1000/ часа работа,за да изкарат още някой лев.
Много точен отговор! :wink: И изчерпателен

The Shadow
10th March 2008, 18:17
Мацка дай линк да видим тази добавка, много ме заинтригува.
Ами има я във всички аптеки!
Търсиш Фито-солар на фирамата ФИТО. Те са в шишенце по 60 бр. за два месеца.Можеш да си ги взимаш и по единични бройки.Както ти е удобно. Почваш 3 седмици да пиеш х 1 на ден преди излагане на слънце или солариум, продължаваш по време на излагането и после пак продължаваш след излагането напр. 15-20 дни и винаги по едно на ден :wink: Аз почвам от средата на май и ги спирам средата на октомври :wink: Нямат хим. състав и са напълно безвредни и тненатоварващи организма с излишно токсично натрупване :wink: Това го казвам от личен опит.А който е видял резулата в/у мен (и мъже и жени) винаги ме пита кво е това :D Казвам: Ами да изпиеш СЛЪНЕЦТО :wink:

Experta
10th March 2008, 18:23
The Shadow,аз лично нищо конретно не намерих в Гоогле-то,ако имаш конкретен линк с инфо за продукта дай насам.

The Shadow
10th March 2008, 18:31
The Shadow,аз лично нищо конретно не намерих в Гоогле-то,ако имаш конкретен линк с инфо за продукта дай насам.
Ами нямам, но писах как се назовава и на коя фирма е :wink: Аз го пиша от личен опит :wink: Има го във аптеките! Много известна лаборатория е! Френска!

bimbi
10th March 2008, 19:24
Ами нямам, но писах как се назовава и на коя фирма е :wink: Аз го пиша от личен опит :wink: Има го във аптеките! Много известна лаборатория е! Френска!за кви пари говорим? цялото шише с 60-те бройки?

The Shadow
10th March 2008, 19:32
:D Ами никакви- от 34 до 36 лв. за шишенце с 60 бр. капсули :wink:

bimbi
10th March 2008, 19:40
мерси мацко, утре отивам да го търся :lol: че много бързо избелявам :cry:

The Shadow
10th March 2008, 19:44
Абе аз на теб поне съм ти казвала за тая добвка?! :wink:

bimbi
10th March 2008, 20:03
Абе аз на теб поне съм ти казвала за тая добвка?! :wink:ми :oops: аз ако чувах всичко от първия път, живота ми сигурно щеше да е по-лесен :mrgreen:

The Shadow
10th March 2008, 20:14
:2003:

Celine
11th March 2008, 08:58
PHYTOSOLAIRE (http://www.musthave.co.uk/acatalog/PhytoSolaire_Dietary_Supplement_60_Capsules.html) :sunbath:

Liana
11th March 2008, 09:36
Подобен продукт има и на галеник, от доста време все се каня да си взема http://www.galenic.com/public/galenic/html/produit/produit.php?id=261&niv_s_sol=t_s

mo_mo
11th March 2008, 18:55
Така... относно дерматолозите,другия път като отидеш или бъдеш консултирана от Професионалист дерматолог го питай,като твърди че е твърдо против солариумите,дали по - добре би било да придобиеш същия този тен навън на слънцето,които вредни лъчи не можеш да контролираш и филтрираш..
ами да - ако придобиеш същия този тен на слънце - ще е еднакво вредно... лъчите на солариума, колкото и филтрирани да са, пак са достатъчно вредни (особено за хора които са пристрастени към солариума, както някой се беше изразил по-нагоре...).

mo_mo
11th March 2008, 19:03

за вит Д - на нашите географски ширини можем да си получим дневната доза вит Д само от половин час навън и то на сянка...
а защо дерматолозите са против - ами кожата старее от УВ лъчите; увеличава се риска от рак... не е ли достатъчно?

Celine
12th March 2008, 08:15
относно дерматолозите,другия път като отидеш или бъдеш консултирана от Професионалист дерматолог го питай, като твърди че е твърдо против солариумите,дали по - добре би било да придобиеш същия този тен навън на слънцето, които вредни лъчи не можеш да контролираш и филтрираш..

Дерматолозите като цяло са против придобиването на ТЕН :2035:
А и на солариума, аз лично като потребител, не контролирам нищо друго освен времето, което ползвам съоръжението. :1246:

Не ме разбирай погрешно, аз не съм против придобиването на тен, по какъвто и да е начин.
Просто исках да чуя мнението ти като човек, който е компетентен, и е от "другата" страна.
Мнението на дерматолозите ми е ясно, не че се съобразявам изцяло с него. :1231:

6anel
12th March 2008, 08:44
Солариумът има и редица грехове към кожата. Тя остарява по-бързо при хората, които по-често се подлагат на модната процедура. Солариумът намалява еластичността на кожата. Освен това, ако има струпвания на пигмент на едно място, може да се образува рак. По-голям риск има за хората, които имат наследствено предразположение към кожни проблеми, а също и за възрастните.

Experta
13th March 2008, 10:50
Споделете,според Вас коя е най-хубавата марка козметика за солариум.

valeto
13th March 2008, 11:04
ако има струпвания на пигмент на едно място може да се образува рак

:2009: лелеее, това не го знаех. Добре, че нямам такива...

А иначе вредно, вредно, ама я ми кажете - кво да правят хората със слънчева алергия като мен, за които 5 минути на слънце са свързани с доза кларитин, рев и червени очи вечерно време и задължителни слънчеви очила цяла лято. :cry:
Солариума е единствения начин да опека бялата си кожа, която и без това хваща трудно тен. :?

Experta
13th March 2008, 11:04
6anel,всички лоши последици от солариума могат да бъдат избегнати,при правилната му и умерена употреба:
1.Използва се правилно и задължително козметика за солариум,преди и след процедурите,и е препоръчително козметиката да е маркова,и да се използват продуктите и които за конкретния тип кожа!
2.При сериозни проблеми с кожата,преди употребата на солариума клиента е хубаво да се консултира с дерматолог професионалист,а не някой в някое малко салонче.
3.Персонала в соларното студио трябва да даде на всеки индивидуално съвети и правила за ползването на солариума,за козметиката,и добра оценка на кожата на клиента: тип ,ниво на хидратация,проблемни бемки и прочие.
АКО клиента спази много бройните правила и съвети,при изключително редки случей,би имал проблеми от типа на петна,сърбежи,бръчки,дехид атация.Разбирасе като оставим едно "НО",трябва да се знае че има редки частни случей на кожи които реагират много остро на УВ лъчите,но това ще се забележи още първите няколко пъти, и е редно да се прекратат процедурите,или да се търси по слаб солариум с дръго съотношение на УВА към УВБ лъчите.[/i]

Experta
13th March 2008, 11:08
..И понеже малко се ядосвам от спекулациите с РАКОВИ образования,интернет е голяма енциклопедия с каква ли не информация и данни за проучвания,разровете се и поинтересувайте колко случея има с разболяла се кожа от рак последством СЛЪНЦЕТО,и колко случея от солариуми?!
Отказвайки и страхувайки се от солариумите,води логично до абсолютно отказване от каквито и да е дози,били те и ежедневие,слънчеви лъчи?!

6anel
13th March 2008, 11:45
аз съм доста беличка,с невероятни прозиращи венички :girl_cry2: и се пробвах аз на солариум да ходя,ама на всичко отгоре и луни4ки имам :) и те като станаха 5 пъти по-тъмни ло6о ми стана :( и сега си търся алтернативни варианти така 4е хелп искам тен :sunbath:

6anel
13th March 2008, 12:00
аз пък каквото описание си дадох :D много сум хубави4ка въпреки всичко :girl_flirt:

Experta
13th March 2008, 12:02
6anel,ти по описанието което даваш си от хората с доста рисков тип кожа,трябва много да внимаваш с каквито и да е било процедури.
Аз лично друга алтернатива за тен освен АВТОбронзанти не виждам.Мога да ти препоръчам марка -> California Tan.Имат хубави продукти.Фирмата е водеща в Америка. Същата фирма има и много хубави спрей кабини,в които се нанася много добре и равномерно продукта им. Говоря конкретно за тази марка,защото за нея знам че са и' качествени продуктите!

6anel
13th March 2008, 12:13
благодаря еьперта,а мойе6 ли да ми кайе6 дали остават петна по дрехите,абитуриентка съм тая година и си купих рокличка до коляното и кра4етата са ми бели4ки ,а изобщо не искам да се появя със петна по ролята.и без това е панаир на суетата поне да не прили4ам на клоун

6anel
13th March 2008, 12:16
по-неграмотно май не можах да го напи6а :oops:

Experta
13th March 2008, 12:42
До колкото съм запознат няма такива странични ефекти,като цапане,и петна

6anel
13th March 2008, 13:50
някой знае ли къде във варна има такива спрей кабини,аз май не съм виждала.и впе4атления за разли4ни лосиони и автобронзанти с удоволствие 6те прочета :)

Stefiela
13th March 2008, 13:52
До кога да си пазя белега от операция , ако го опека в солариума ще пигментира ли ? :roll:

Babri
13th March 2008, 15:47
И аз ползвам продуктите на California tan-много са добри!

bimbi
13th March 2008, 18:02
експерта, кажи някакви хубави мазила за солариум, за по-бързо почерняване :)

{Boni}
13th March 2008, 19:06
Аз не държа да почернея бързо от крема, искам да ми запази кожата и да я хидратира :) Experta някакви други съвети за мезила... само едно достатъчно ли е??? И ако може някакви ориентировачни цени и време на ползване... не намирам в нета много инфо за тази козметика.

The Shadow
13th March 2008, 23:28
До колкото съм запознат няма такива странични ефекти,като цапане,и петна
Цапането си го има винаги при всички форми щом се късае за автобронзант.Друг е въпроса са до каква степен цапа.Под същия въпрос също може да се отнесе вида кожа и нейното индивидуално охлаждане.Тоест: потните жлези как функционират.При някой хора те са с по-малка секреция /както охлаждането така и тези които отговарят за миризмата/ При други е доста засилено. За това и се получава цапането - петната :wink: Автобронзанта не реагира актививно в/у меланина, който способства за тъй наречения тен - пигментация.Той действа е в повърхностния слой на кожата.Епидермата. За това и по тази причина преди нанасянето му се налага предварителна ексфолация за да може роговия повърхностен слой да падне и да не се получат петна :wink:
6anel,всички лоши последици от солариума могат да бъдат избегнати,при правилната му и умерена употреба:
1.Използва се правилно и задължително козметика за солариум,преди и след процедурите,и е препоръчително козметиката да е маркова,и да се използват продуктите и които за конкретния тип кожа!
2.При сериозни проблеми с кожата,преди употребата на солариума клиента е хубаво да се консултира с дерматолог професионалист,а не някой в някое малко салонче.
3.Персонала в соларното студио трябва да даде на всеки индивидуално съвети и правила за ползването на солариума,за козметиката,и добра оценка на кожата на клиента: тип ,ниво на хидратация,проблемни бемки и прочие.
АКО клиента спази много бройните правила и съвети,при изключително редки случей,би имал проблеми от типа на петна,сърбежи,бръчки,дехид атация.Разбирасе като оставим едно "НО",трябва да се знае че има редки частни случей на кожи които реагират много остро на УВ лъчите,но това ще се забележи още първите няколко пъти, и е редно да се прекратат процедурите,или да се търси по слаб солариум с дръго съотношение на УВА към УВБ лъчите.[/i]
Много правилно описано :D :wink: :sunbath:
А по повод РАКА на кожата. Това е твърде общо разпространявано понятие, което се диагностицира при диагностика на кожа която е предразположена към към такова образуване.Не може дза се твърди и тръби безразборно че всеки човек е застрашен от РАК на кожата.Въпреки че днес много голям % от хората имат предразположение но това е друга тема и доста обстойна за да се постне набързо и с няколко изречения :wink:

6anel
14th March 2008, 09:49
а замисляли ли сте се колко усърдно се пазим от ултравиолетовите лъчи,а в солариума се печем точно на такива.за да не ни стане не6то ходим на плаж в определени часове,мажем се с какво ли не ,а изжеднъж отиваме на солариум и се опичаме там.не ми звучи по-безвредно :(

mo_mo
14th March 2008, 12:08
..И понеже малко се ядосвам от спекулациите с РАКОВИ образования,интернет е голяма енциклопедия с каква ли не информация и данни за проучвания,разровете се и поинтересувайте колко случея има с разболяла се кожа от рак последством СЛЪНЦЕТО,и колко случея от солариуми?!
Отказвайки и страхувайки се от солариумите,води логично до абсолютно отказване от каквито и да е дози,били те и ежедневие,слънчеви лъчи?!
глей сега, аз съвети от човек който пише 'ракови образОвания' и въобще доста неграмотно, не приемам! другите да си направят сметката.
и да ракови образувания се получават и от слънцето!!! за това дерматолозите препоръчват и на слънце да не се излагаме, особено без слънцезащитни продукти!!! а в солариума няма как да използваш такива продукти - то нали това му е идеята!!!
ракови образувания се получавт от излагане на ултравиолетова радиация - каквато е и в соларума!!! не е задължително да се разболееш от рак като ходиш на солариум, както не е и задължително да се разболееш от рак като пушиш. но на кутиите на цигарие има написани с големи черни букви какви рискове поемаш. такива тррябва да слагат и на солариумите! за да знаят хората рисковете! а не някой като "експерта", който наскоро е започнал да върти бизнес със солариумите и ги рекламира яко, като отрича вредите и по тоя начин замъглява преценката на хората!!!!
нека всеки сам си прецени, след като обаче е добре информиран за рисковете, които поема!!!!!!!!

Пипилота
14th March 2008, 15:06
mo_mo евала за коментара, накефи ме яко :1203: Напълно съм съгласна.

6anel
14th March 2008, 15:41
абе май 6те трябва за секунда да забравим суетата,та момичета заебете солариума,вярвам искренно че 6те имате самочувствие и без изгоряла кожа :D

Experta
14th March 2008, 15:51
Скъпи mo_mo,не бъди буквояд! Да не ти разгледам всичките постове до един,да видим колко правописни грешки ще намеря аз!Заяждаш се!
Бизнес с солариуми не въртя!Приятелката ми е собственичкана Фитнес център.Солариума е част от услугите които предлага тя.
Това да има солариума надписи,като на цигарите е за мен безумие!Ако си чел/а постовете ми ще видиш,че не твърдя че няма рискове,а казвам че те могат лесно да бъдят избегнати,и рисковете в никакъв случей НЕ са СМЪРТОНОСТНИ!
В соларната лампа са премахнати всички вредни лъчи от слънцето,както и UVC лъчите!

Experta
14th March 2008, 15:52
Bimbi -> хубави мазила - Emerald Bay,Soleo,TannyMAXX,California Tan

bimbi
14th March 2008, 15:59
Bimbi -> хубави мазила - Emerald Bay,Soleo,TannyMAXX,California Tanблагодаря :D а само по солариумите ли се продават, или мога да ги намеря в някоя верига аптеки/магазини?

Experta
14th March 2008, 16:03
Не съм от най-редовните по аптеките :wink: ,но до колкото знам ги няма по аптеките,поне не в нашият град

Babri
14th March 2008, 16:15
Аз тия кремове си ги взимам от солариума,в който ходя!

Experta
15th March 2008, 12:59
Предоставям Ви,тук -> http://www.speedyshare.com/340817759.html ,брошура на Американската фирма Emerald Bay,опаковките са по 255мл /стигат за много мазания наистина!/ ,цените варират от 32-40 лв :wink:
Имат голямо разнообразие от продукти с различен ефект,и за различни типове кожа.

Experta
15th March 2008, 13:05
Ето още едно /полезно надявам се/ каталогче,на една друга водеща фирма в този вид козметика - Soleo, цените на малките еднократни разфасовки е от 2,50 до 4 лв.А на големите 20-30лв,разфасовката при тях е 150 мл. Ето и линка -> http://www.speedyshare.com/824715737.html

selvaggia
16th March 2008, 13:11
[quote="bimbi"]експерта, кажи някакви хубави мазила за солариум, за по-бързо почерняване :)

Здрасти!Тука се видяло,че всички сме експерти,тъй че-да кажа и аз с кво се мазотя за по-бързо почерняване :D та,значи, Опуленс се казва мазилцето,италианско е,уникааално!Имам дългогодишен стаж по солариумите,ама чак миналата година открих,че това е маслото за мен...Преди си бях неориентирана и слушах мацките от студиата кво ще ми пробутат,оообаче един слънчев ден ми звъннаха от една фирма,да им преведа някви си неща от италиански(преводачка съм аз-затва съм малко многословна)и кво да видя-козметика за солариуми...Ограмотих се много прилично,знам вече абсолютно всяка съставка на всяко масло какъв ефект има,кво,що..Та това Оплуленс е най-добрата комбинация.Малко скъпичко-200 мл 60 лв,има го и на малко разфасовки,но си заслужава! :)

{Boni}
16th March 2008, 18:51
Моят въпрос е задължително ли е да се мажеш с нещо преди да влезеш в солариума. Аз не се стремя бързо да почернея, но искам да си хидратирам все пак кожата, за да не се изсуши... може ли да я мажа само с хидратиращите продукти, които са за след процедурата? Тази седмица пропуснах да ходя и почнах да се беля по ръцете :girl_cry2: , дали ще има проблем с това, защото след някой ден пак ще почна да се пека.

mo_mo
16th March 2008, 22:28
Скъпи mo_mo,не бъди буквояд! Да не ти разгледам всичките постове до един,да видим колко правописни грешки ще намеря аз!Заяждаш се!
Бизнес с солариуми не въртя!Приятелката ми е собственичкана Фитнес център.Солариума е част от услугите които предлага тя.
Това да има солариума надписи,като на цигарите е за мен безумие!Ако си чел/а постовете ми ще видиш,че не твърдя че няма рискове,а казвам че те могат лесно да бъдят избегнати,и рисковете в никакъв случей НЕ са СМЪРТОНОСТНИ!
В соларната лампа са премахнати всички вредни лъчи от слънцето,както и UVC лъчите!
първо - ти може да не въртиш бизнес, но приятелката ти да. реклама!
второ - щом рака на кожата НЕ е смътоносен риск, ок. няма да споря с тебе...
трето - много ясно че UV C лъчите са 'изрязани', то и атомосверата спира мноооого голяма част от UV C лъчите от слънцето, в противен случай нямаше да има нищо живо на земята... :lol: тъй като границата между UV C и UV В лъчите е условна, не можеш да кажеш 'до 350 нанометра лъчите не са канцерогенни, над 350 нанометра са канцерогенни и смъртоносни'.... в соларума активно присъстват UV В лъчите (разбира се, не са на границата на допустимото)! така, че - да, има риск от деструктивно модифициращо действие(тоест израждане на клетките) на тези лъчи върху кожата... особено хора, които са предразположени.
я ми кажи, колко хора които ходят на солариум са счели за необходимо да отидат на дерматолог за консултация, преди това...?

The Shadow
17th March 2008, 08:56
UVC лъчите изобщо не се пропускат от атмосвферата.Ама изобщо.
И да за израждане на клетките, но това важи с особено внимание към типовмете кожа предразположени към пигментация и или имат генетично заложено Бенки 8невуси/ На днешно време почти трудно се срещат хора без бенки или такива на които в ДНК - то им не е заложено такова предразположение. Но при правилна грижа съобразена с фото типа кожа може изобщо да не се стига до излишна пигментация или да се активират евентуалните ракови клетки. Дори може да се избегне изсушаването на кожата с правилните грижи и методи. Аз за това и писах че е мн. важно кожата да се храни и хидратира от вътре навън и от вън да я подпомагаме с мазане, предценен престой на слънце или солариум.Външната грижа въжи точно за това за да се избегне пигментацията, кожните образувания и евентуалните ракови последствия :wink: :D

6anel
17th March 2008, 10:52
я да видим кой е отсъствал от часоветв по физика :) 1:uvc са изключително опасни и с канцерогенно действие.през последните години поради намаляването на озоновия слои те достигат земята
2:uvb са основен фактор за изгарянията по кожата,при по-големи количества умъртвяват тъканите и са основен туморо образуващ фактор
3:uva лъчите си взаимодеистват директно с днк-то и предизвикват необратими клетъчни промени.
Доскоро се считаше, че УВЛ (именно те се използват при солариумите) са напълно безвредни, но тези лъчи, именно поради по-дълбокото си проникване в кожата, допринасят за т.нар. хронично слънчево увреждане, по-бързото стареене на кожата, появата на бръчки
хаиде сега помислете преди да отидете на солариум!

mo_mo
17th March 2008, 16:25

o, за това не съм толкова сигурна. мисля, че някаква малка част достига до земята, особено в интервала 13.00 - 15.00 часа.(но ще погледна какво казавт книжките по въпроса...). то за това тогава е протовопоказно излагането на слънце. даже не се препоръчва излагнето на слънце след 11.00 до 17.00 часа.
и е много важно кадърен специалист да ти помага да се грижиш за кожата си, след като си решил да ходиш на солариум. а не момата от соларното студио да ти каже 'ми е тва мноо хубаво...'.

cristiano7
17th March 2008, 18:47
как мога да разбера дали студиото сменя регулярно лампите на солариума??? Ако ги питам знам че ще ме излъжат ако не ги сменят...има ли някаква документация или нещо по което да разбера??? Аз лично ходя 7-8 пъти в годината...преди лятото

The Shadow
18th March 2008, 09:15

o, за това не съм толкова сигурна. мисля, че някаква малка част достига до земята, особено в интервала 13.00 - 15.00 часа.(но ще погледна какво казавт книжките по въпроса...). то за това тогава е протовопоказно излагането на слънце. даже не се препоръчва излагнето на слънце след 11.00 до 17.00 часа.
и е много важно кадърен специалист да ти помага да се грижиш за кожата си, след като си решил да ходиш на солариум. а не момата от соларното студио да ти каже 'ми е тва мноо хубаво...'.
Правилно за момата от студиото :wink: А точно те трябва да са компетентни и да обясняват кое как и защо, но....Всичко в нашата мила родина е комерсиално и не се обръща внимание на детайлите които всъщност са много важни особено когато се отнася за здравето на човека :arrow: :wink:

Desi82
18th March 2008, 10:19
Според мен ако всяко нещо се прави с мярка, не вреди! Аз лично ходя един път в седмицата на солариум по 10-12 минутки и не мисля, че може да ми навреди толкова. Относно мазилата открих, че маслото от карите много добре ми овлажнява и предпазва кожата и тена ми е много равномерен, плътен и траен. Тази зима за първи път започнах да ходя на солариум и досега ваобще не съм се белила. :D

mi6i
18th March 2008, 18:10
Здравейте:) новичка съм тук:) и бих искала да споделя с вас моите притеснения относно солариума! Ходя от скоро ,първия път се пуснах на 5 минути без да се мажа с нищо,бях добре и затова на втория път реших да се пусна на 10 мин, естествено отново без да се мажа с нищо :roll: и ми се раздразни кожата,сърбеше ме много,даже получих лек обрив,някой може ли да ми каже какво да направя,какво ще ми препоръчате! разбрах,че продуктите на Soleo са много добри,но тях освен от соларното студио от къде другате мога да си ги закупя,има ли магазин за такива неща? :?

valeto
18th March 2008, 18:18
първия път се пуснах на 5 минути без да се мажа с нищо,бях добре и затова на втория път реших да се пусна на 10 мин

ти направо си се опържила, :2009: струва ми се прекалено е 10 минути за 2-ри път, особено ако си с бяла кожа.

А аз продукти за солариум си купувам от студиото на място, сега съм със Sunmaxx и съм доволна. :wink:

Babri
18th March 2008, 19:53
Ако си с много светла кожа,трябва няколко пъти по 5 минути и чак след това по 10 минути.

А даже за супер светла кожа не се препоръчва солариум.

Това го прочетох в една таблица за типовете кожа и времето за печене.

{Boni}
18th March 2008, 20:14
Да се похваля, днес си купих Овлажнител за след солариум на Emerald bay. :girl_in_love:
Аз не ползвам никакви мазила преди да влеза в солариума, питах продавачката дали може да продължавам така
и само след процедурата да се мажа с този овлажнител... тя ми каза, че може :roll:

mi6i
18th March 2008, 20:38
Ами бяла ми е кожата,но не прекалено,тъй като всяко лято ходя на море по доста време и все съм си с лек тен... и на мен ми се стори 10 мин много за 2-ри път,но момичето в солариума ми каза,че няма да има проблем ....и естествено аз като ходя за 2-ри път в живота си...си казах кво пък..ноо се прецаках...само искам да кажа..не се доверявайте току така това не е шега работа:)

{Boni}
18th March 2008, 20:42
Защо ли ми звучи познато :wink: И аз ходих 2х5 мин на седмица. На третия път дамата ми вика, ама ти като не ходиш често можеш и на 10 мин... и сега се беля :girl_cry2: добре, че няма други ефекти. Така, че човек трябва да си има едно на ум :wink:, повечко да чете, да пита и да си преценява как се чуства.

maeva
18th March 2008, 22:14
На мен момата от солариума ми препоръча всеки ден по 2-3 мин.за начало,или по 5-6 мин.през ден.Сега вече ходя веднъж на седмица за по 10 минути и всичко е ок.

Experta
19th March 2008, 13:33
дрънкате и вие глупости пак,2-3 мин .. 5-6 мин..
Ако солариума е 220W вертикал,знаеш ли на какво ще станеш за 5 мин?!
Първите процедури /2-3/,трябва да се равняват на 1/3 време от времето позволяващо конкретния модел лампи,като максимално дълга процедура!
Мадамата .. дето си е взела на емералд бей.. строго бих ти препоръчал да ползваш продукта и преди да влезеш!

Experta
19th March 2008, 13:54
И за последен път,надявам се, цитирам текст ,мнението е професионално!
"В последните години се появиха много изопачени и неверни твърдения във връзка със слънцето, солариумите и ултравиолетовата светлина.
Например безпричинно се твърди, че ултравиолетовата светлина от солариум е по-вредна от естествената слънчева светлина
Д-р. Герд Киндл и Проф. Д-р. Dr. Волфганг Рааб установяват в своята книга "Светлината и кожата" (Licht und Haut), че модерните солариуми, които излъчват комбинация от UV-A и UV-B лъчи са даже по-здравословни от естественото слънце. Потребителите почерняват без риск от изгаряне при спазване на препоръчаното времетраене.

Друго грешно твърдение е че излагането на ултравиолетова светлина води до рак на кожата. Но според Проф. Д-р Шрьопл, един от водещите дерматолози в Германия, това не е вярно: "Повече от 20 години пациенти със заболявания на кожата са излагани на високи дози ултравиолетови лъчи. До днес не е регистран нито един случай на меланома в резултат на това."

Източник: G. Kindl, W. Raab, Licht und Haut (Light and Skin), публикувано от Govi-Verlag"

Experta
19th March 2008, 13:57
И още.. и ако кажете .. че не вярвате на немските учени,които са родом от страната,от която тръгва УВ терапията?! Не знам и аз ..
"Биопозитивните ефекти на ултравиолетовата светлина върху човешкия организъм са добре известни и се отнасят както за младите, така и по-възрастните хора, които могат да извлекат много от посещенията в солариум.
Остеопороза: броят на възрастните хора страдащи от загуба на калций в костите се увеличава. Костите стават по-крехки и се чупят лесно. В напреднала възраст счупването на кости може да доведе до нужда от непрекъснати грижи за пострадалия.

Остеопорозата се причинява от дефицит на калций. До достигане на възраст от 30 години, калцият се натрупва в костите и ги прави по-твърди. Но и други части от тялото се нуждаят от калций и ако организмът не получава достатъчно нов калций, той се извлича от костите през годините и се появява остеопороза.

Как може да предотвратите остеопорозата? С богата на калций диета и редовно излагане на UV-лъчи - защото вашето тяло има нужда от витамин D за преработването и образуването на калций в организмаl Витамин D е единственият витамин, който тялото може да произвежда само. Единственото от което се нуждае е слънчева светлина.

Когато се излагате на UV-B лъчи в кожата се образува провитамин D, който в рамките на 12 часа се превръща във витамин D.

За съжаление от Октомври до Март, слънчевата светлина в нашите географски ширини не включва почти никакви UV-B лъчи. Повечето от тях не могат да проникнат през атмосферата. Като резултат производството на витамин D в тялото спира през този период и резултатът е че дори при богата на калций диета, нашето тяло не е в състояние да оползотвори приетия калций.

Затова е много важна ролята на модерните солариуми, които ви осигуряват необходимите UV-B лъчи. Въпреки че дозата на UV-B лъчите в солариумите е ниска, за да не се получава изгаряне, тя е напълно достатъчна за да се произведе от тялото необходимия витамин D. По тозин начин може едновременно да имате прекрасен тен и да се грижите за укрепване на вашите кости."

maeva
19th March 2008, 13:58
Да ,вертикален е солариума където ходя и то не за първи път.Нищо не ми се е случило досега по начина по който го ползвам. А ти винаги ли се интересуваш колко W-та е определения солариум ,за да си изчислиш времето позволяващо конкретния модел лампи ,като максимално дълго? :roll:

Experta
19th March 2008, 13:59
"СОЛАРИУМИТЕ СЕ БОРЯТ С УМОРАТА
В съвременния свят бързият начин на живот и честите пътувания водят до умора и безсъние.
Особени при далечните пътувания биологичният часовник не може да функционира нормално поради часовите разлики. Според изследвания на НАСА, за да се приспособи организма ни по-бързо помагат процедурите в солариум.

Също така с 2 процедури седмично в солариум вие се чувствате много по-добре и заредени с повече енергия. Ултравиолетовата светлина стимулира имунната система, увеличава издръжливостта на организма, облекчава сезонните депресии и действа положително върху сърцето и кръвообращението."
Ще кажете-> "Къде го прочете пък тфа тоя?!А аз ще ви кажа->точно там където трябва,при професионалните мнения и изледвания!"

Experta
19th March 2008, 14:07
Да,това е първото нещо да питам колко W мощност,и колко бров лампи са.Ако персонала не е запознат с времетраенето на максималната процедура,сам си изчислявам набързо.Не става въпрос за някакви точни мерки и формули.

{Boni}
19th March 2008, 16:46
дрънкате и вие глупости пак,2-3 мин .. 5-6 мин..
Ако солариума е 220W вертикал,знаеш ли на какво ще станеш за 5 мин?!
Първите процедури /2-3/,трябва да се равняват на 1/3 време от времето позволяващо конкретния модел лампи,като максимално дълга процедура!
Мадамата .. дето си е взела на емералд бей.. строго бих ти препоръчал да ползваш продукта и преди да влезеш!

Трябва ли, аз по принцип не искам бърз ефект??? Казвали са ми, че или не се мажеш с нищо или ползваш козметика за солариум. За този месец си взех карта за 50 мин., колко месеца е удачно да продължа, някакви паузи правят ли се?

Едит: аз днес се бях намазала с овлажнителя и преди да влеза, но той уж се води за след това :roll:

Stefiela
21st April 2008, 14:17
+ още една добавка, която за съжаление наще представители на фирмата лабораторията не са внесли от година време, а продукта е на пазара вече отдавна.Става въпрос за добавка която хидратира от вътре кожата и по този начин възпрепятства изпарението на влагата от кожата /това което се получава при излагането на UV лъчи. Тази добавка+ фито соларната която пак хидратира и въздейства в/у меланина (която се продава ия ползвам и за която пиша) + правилно излагане и мазане с правилните продукти се избягва изсушаването на кожата и нейното преждевременно състаряване.А и солариумите са с Бета лъчи.Те са по-повърхностни.Както всички са забелязали че солариумния тен е различен и по-нетраен от този на сълнцето. :wink: И в този ред на мисли солариума е по безвреден от слънцето.

Би ли споделила как се казва тази добавка за вътрешно хидратиране на кожата (и тя ли е от серията на Фито или не е).

bojana
24th April 2008, 09:32
[quote=The Shadow]+ още една добавка, която за съжаление наще представители на фирмата лабораторията не са внесли от година време, а продукта е на пазара вече отдавна.Става въпрос за добавка която хидратира от вътре кожата и по този начин възпрепятства изпарението на влагата от кожата /това което се получава при излагането на UV лъчи. Тази добавка+ фито соларната която пак хидратира и въздейства в/у меланина (която се продава ия ползвам и за която пиша) + правилно излагане и мазане с правилните продукти се избягва изсушаването на кожата и нейното преждевременно състаряване.
Би ли споделила как се казва тази добавка за вътрешно хидратиране на кожата (и тя ли е от серията на Фито или не е).
Да и аз не разбрах, освен Фито солар още една ли има, или говорим за Фито ? :1252:

mays
27th April 2008, 12:30
КАкви са тези добавки ?Споделете имена

The Shadow
27th April 2008, 17:32
Да казва се фито хидратант Тя се комбинира идеално с анти ейдж добавка и соларната, както и самостоятелно. Пият по две капсули на ден. Сутрин една и вечер една, но от година насам не ги намирам на пазара.....има още една пак за тен но нея пък изобщо не я вкарват наще дистрибутори.....

jstmshL
2nd May 2008, 14:28
солариума не е чак толкова вреден , стига да е с мярка :1242:

bari2
13th May 2008, 16:30
Да не е вреден чак толкова.Аз от скоро започнах да ходя дори мисля че вече се вманиячавам защото ми се ходи постоянно :D
:roll:

bojana
19th May 2008, 10:42
Да казва се фито хидратант Тя се комбинира идеално с анти ейдж добавка и соларната, както и самостоятелно. Пият по две капсули на ден. Сутрин една и вечер една, но от година насам не ги намирам на пазара.....има още една пак за тен но нея пък изобщо не я вкарват наще дистрибутори.....
и в ремедиум ли я няма? :(

bojana
19th May 2008, 10:45
а този фито хидрант е на фито нали?

bojana
19th May 2008, 10:48
а този фито хидрант е на фито нали?
А дали не може да я поръчат, ако е на фито? в ремедиум? ох много искам да хвана тен, а толкова трудно ми се получава :( пък и кожата ми е суха...

sisoni
29th May 2008, 16:22
немога да разбера защо когато ходя на солариум,краката винаги по бавно потъмняват от колкото тялото ми нагоре,краката са ми най-бели от цялото ми тяло :1202: ,и при вас ли е така?някой ако знае да пише,предварително благодаря!

bari2
7th June 2008, 20:03
да и на мен краката са ми по бели но четох някъде че ако ги редуваш вертикален и хоризонтален всичко ще е ок.

sweety_L
7th June 2008, 20:26
И при мен е така, но краката ми остават по-бели също и когато се излагам на слънчеви лъчи.

Be.sun
10th June 2008, 12:23
Въпросче и от мен- случвало ли ви се е да ви сърби коремчето от солариума.
Преди две години ходих и нищо ми нямаше, но тази година като отидох отново и като си пуснах 10минутките и после се чеша като маймуна ... иначе пък хубаво тенче хванах :dirty_dance:

Nelina_02
10th June 2008, 13:09
да и на мен краката са ми по бели но четох някъде че ако ги редуваш вертикален и хоризонтален всичко ще е ок.
Уф, аз преди не се вторачвах чак толкова, но като прочетох тук и се вманиачих нещо,
започнах да го правя това с редуването, но при мен няма ефект,
добре, че не е голяма разликата, ако ги сравня обаче с ръцете,
да речем се вижда, че са 1, 2 тона по-светли.Какво да правим, давайте съвети.
Дали да не ги мажа само тях с автобронзант допълнително :roll:

Inkaaa
10th June 2008, 13:33
При мен е обратното,краката ми почерняват от солариума ,а гърдите и най-вече лицето ми са белички,и с каквото и да се мажа е все така!

Allure_
11th June 2008, 20:05
Ще ми препоръчате ли някое добро соларно студио в центъра?Ходих няколко пъти в "Ялта",но нещо въобще не почернях.

Пипилота
11th June 2008, 21:57
АКо са ти близо 5-те кьошета ходи като мен в Магама. Аз съм доста бяла и трудна на тен, но там е супер.

Allure_
12th June 2008, 20:32
АКо са ти близо 5-те кьошета ходи като мен в Магама. Аз съм доста бяла и трудна на тен, но там е супер.

Ще опитам и там,мерси.А ти колко често ходиш и по колко минути?Аз седя по 5-6.А и с 2-3 ходения седмично,май няма кой знае какъв ефект.

Пипилота
12th June 2008, 22:16
Първите два пъти седях по 6 мин. (1 жетон), после започнах по 12 мин. (2 жетона). Два пъти седмично ходя. Аз трудно чернея като цяло, но вече имам слаб тен. Пробвай го, нищо не ти струва.

retete
19th June 2008, 13:53
да попитам и аз нещо - дали някои знае.
Тъй като от малка имам витилиго (по светли участъци от кожата) дали е проблем да ходя на солариум? Една козметичка даже ми каза, че така се изравнявал тена, но дали е така?

rokoko
7th July 2008, 22:50
А реално колко време след солариум не трябва да се къпя - 2 часа ли

aniK
8th July 2008, 05:40
да попитам и аз нещо - дали някои знае.
Тъй като от малка имам витилиго (по светли участъци от кожата) дали е проблем да ходя на солариум? Една козметичка даже ми каза, че така се изравнявал тена, но дали е така?

Мисля, че е противопоказно излагането на слънце/солариум. Имам познати с виталиго и така съм запомнила. Питай лекар, а не козметичка!

Nelina_02
8th July 2008, 07:21
Според този сайт (http://www.medea-bg.com/bclear.html#BA)витилиго, даже се лекува със специален солариум само с B/бе/ лъчи :roll:
но и аз мисля, че дерматолог е по-добрият вариант за съвет от козметик.

Babri
8th July 2008, 11:05
Една дерматоложка ми беше казала,че витилиго не се лекува!

Имало моменти,в коити петната се позакривали,но след време отново се появявали!

Jenny^^^
9th July 2008, 18:51
Здравейте!
Аз от няколко дни ходя на солариум и да си призная преди това никога не бях стъпвала в такова нещо, но скоро реших да опитам да почернея малко преди да се прибера в БГ. Проблема е,че знам колко е вреден и ме е страх да не си направя някоя беля.
Много ще се радвам да видя кой какво мисли по въпроса и най-вече хора,които са ходили или ходят редовно.
Първият път като бях се пуснах за 4 мин и после направих 2 курса по 6 мин и днеска се пуснах на 8. Другата седмица си заминавам и исках да почернея, но виждам,че разликата не е голяма. Притеснявам се сега,защото над гърдите ми излизат пъпки, които сърбят доста, на другия ден отшумяват и червенината се маха, но искам да знам това нормално ли е?

vafli4ka
9th July 2008, 19:03
na kakva cena e dobavkata na Phito dolu gore ? nqkoi q be6e spomenal i mi e interesno

Babri
9th July 2008, 23:05
Здравейте!
Аз от няколко дни ходя на солариум и да си призная преди това никога не бях стъпвала в такова нещо, но скоро реших да опитам да почернея малко преди да се прибера в БГ. Проблема е,че знам колко е вреден и ме е страх да не си направя някоя беля.
Много ще се радвам да видя кой какво мисли по въпроса и най-вече хора,които са ходили или ходят редовно.
Първият път като бях се пуснах за 4 мин и после направих 2 курса по 6 мин и днеска се пуснах на 8. Другата седмица си заминавам и исках да почернея, но виждам,че разликата не е голяма. Притеснявам се сега,защото над гърдите ми излизат пъпки, които сърбят доста, на другия ден отшумяват и червенината се маха, но искам да знам това нормално ли е?

Джени,аз редовно ходя на солариум от 3 години! Тъй като съм мургава,започнах да се пека в началото по 10 минути и след това увеличих на 15.

Преди да вляза в солариума,се мажа с крем за бърз тен!

Миналата година обаче,станах на петна,тъй като се омацах с един крем,към който явно съм алергична! Ходих на дерматолог и ми изписа Дипрогента за мазане 2 пъти дневно!

Като се оправих,пак тръгнах на солариум и си купих друго мазило и сега нямам никакви проблеми!

А,сетих се още нещо:1 час след печене ми е зачервена леко кожата,но това отшумява малко след това!

Jenny^^^
10th July 2008, 01:15
Джени,аз редовно ходя на солариум от 3 години! Тъй като съм мургава,започнах да се пека в началото по 10 минути и след това увеличих на 15.

Преди да вляза в солариума,се мажа с крем за бърз тен!

Миналата година обаче,станах на петна,тъй като се омацах с един крем,към който явно съм алергична! Ходих на дерматолог и ми изписа Дипрогента за мазане 2 пъти дневно!

Като се оправих,пак тръгнах на солариум и си купих друго мазило и сега нямам никакви проблеми!

А,сетих се още нещо:1 час след печене ми е зачервена леко кожата,но това отшумява малко след това!

Мила, благодаря много, че се отзова! Мен ме притеснява факта,че ми е зачервена кожата доста и даже на места имам чувството,че самите кости ме болят. :shock: Аз си взех едно мляко,което се маже преди да се изложиш на слънце и го слагам, но след солариума, над гърдите ми излизат обриви, които сърбят ужасно много и не знам на какво се дължи това. Може и да е от млякото, но попринцип не би трябвало,защото е с високо защитен фактор и уж е тествано, но знае ли човек. Аз си мислех до другата седмица да ходя всеки ден, но ме е страх да не си направя беля. Мислиш ли,че има някакъв проблем,защото все пак нещата,които чета за солариумите са си доста страшнички. :?

selvaggia
10th July 2008, 01:28
Jenny^^^, лъчите на слънцето и тези в солариума са от различен тип,съответно и маслата са различни-не се мажи с мляко за слънце. И аз ходя от години на солариум и винаги използвам козметика за целта. До сега съм нямала проблеми никакви...Леко ми е зачервена кожата след това,но зависи от солариума... И минава бързо. Чак костите да те болят...Не би трябвало. Още повече,че солариума го препоръчват точно за костите- образува се витамин Д от соларните лъчи... Голям фен съм на солариума,но според мен го спирай твоя,че явно нещо не ти понася.. :(

Babri
10th July 2008, 01:31
Джени,Селваджа ти е отговорила преди мен и то много точно :wink:

За солариум има специална козметика,не се ползва такава като за предпазване от слънце!

Jenny^^^
10th July 2008, 01:47
Ясно! Значи сигурно проблема е от млякото! Аз предполагах,че е от това, но все пак исках да видя и вие какво мислите,защото не съм много запозната. Онзи ден като го купих си потърсих специално козметика за солариум, но не можах да намеря и затова го взех. Утре пак ще потърся и ще питам в магазините, но няма да се мажа повече с това. Следващият път като отида, ако пак се получи същия ефект, няма да имам друг избор освен да го спра. А, ако ходя повече от 2-3 пъти седми1но, има ли проблем? :roll:
Babri, selvaggia, благодаря много за помощта, ако има нещо пак ще досаждам! :2020:

selvaggia
10th July 2008, 01:56
Моля,моля!Не досаждаш хич даже...
Ти къде живееш?Че имам спомен ,че не беше в Бг...Тук козметиката аз си я купувам от самия солариум и май на друго място не съм виждала да се продава.Питай там-не може да нямат!
Принципно е добре да се ходи през ден,ако решиш по-интензивно в началото.Като придобиеш вече тен-за поддържане- горе-долу веднъж седмично...

Jenny^^^
10th July 2008, 02:14
Ами в Англия съм.
Да ти кажа, като отидеш на самия солариум, според мен, би трябвало да ти предлагат мазила преди това, а там, където аз ходя не казват нищо! :evil: Имаш ли случайно някаква идея защо получавам такива обрив,които сърбят ужасно?!

selvaggia
10th July 2008, 07:48
Не знам,Jenny^^^ за обривите... Един приятел,който има соларно студио и на голям специалист се прави, ми е казвал,че в Англия лампите на солариумите са по-силни,защото там хората са с по-светли кожи...Да не би да е от това? :1246:

Babri
10th July 2008, 10:38
Джени,ако има нещо друго нещо да питаш,питай :wink:

И въобще не досаждаш :2020:

Shonned
10th July 2008, 10:42
Ходих 3 последователни дни по 5 мин (първите два на вертикален, третия на хоризонтален), вчера почивах.
Днес ще ходя, но смятам да увелича минутките на 7.
После ще ходя през ден по 10, може и до 15 да стигна. По принцип съм доста бяла и се надявам така да почернея и да не е много вредно за кожата.

От кой солариум ви почерняват повече лицата, че аз имам чувството, че от вертикалния лицето ми си седи бяло :roll:

Babri
10th July 2008, 10:48
Аз не си пека лицето,щото все пак кожата там е по-нежна и да не се състари преждевременно!

selvaggia
10th July 2008, 10:53
Shonned,аз ходя по 10 мин винаги,но си поддържам постоянно тен,така че-за теб , щом си беличка,е нормално по-малко минутки да се печеш. Редувам ги вертикален и хоризонтален,но като цяло сякаш съм по-голяма привърженичка на вертикалния.
А лицето-винаги,ама абсолютно винаги ми е по-бяло от тялото,но е нормално-мацотя се толкова неща за почистване...тоници,пилинг, ла-бала...Слагаш малко фон дьо тенче и всичко е ок :lol:

Izabo
10th July 2008, 12:46
И аз не съм ходила досега на солариум и все се канех да ви питам по каква схема да ходя в началото, но Jenny^^^ е свършила работата вместо мен :D !
Върти ми се, че има различни защитни мазилца за тялото и лицето. Вие едно и също ли ползвате или задължително на лицето слагате специално кремче?
А след солариума хубаво ли е да се мажа с нещо специално?
И май е по-добре да си купя голяма опаковка от тези продукти, а не единични дози, нали?
И последен въпрос (поне засега :lol: ), California Tan ли е най-предпочитаната марка?

Мога и в салона да питам, но все си мисля, че оттук информацията е по-сигурна :D !

Благодаря предварително! :D

Jenny^^^
10th July 2008, 13:28
А лицето-винаги,ама абсолютно винаги ми е по-бяло от тялото.

А, пък при мен е обратното :lol: Лицето ми потъмня, а тялото още ми е бяло, краката най-вече.
Аз мисля днес да пропусна солариума, може би утре ще отида и ще ги питам за мазилата!

selvaggia
10th July 2008, 13:31
Охооо, ей къде е мойта любимка Izabo :girl_kiss2:

С най-голямо удоволствие ще Ви консултирам,госпойце! :D
Начииии,аз си мажа лицето и тялото с едно и също мазило,ама си има специални за лице(преди ползвах едно на Солео,от което си въобразих,че лицето ми почернява по-бързо и става еднакво с тялото :lol: ,ама нещо ми се изгуби от хоризонта напоследък :( и затова омазвам всичко с маслото за тяло).
Купи си по-голяма опаковка,да,по-евтино излиза!Това моето на единична доза от 8 мл е 7 лв,а голямата опаковка- 200 мл-60 лв( или 62...не помня вече,но някъде там е) За марката...не знам...мойто любимо е едно италианско на Sun action,обаче те не са мн популярни в Бг...На California Tan съм използвала едни с разни плодови аромати( забравих как се казват– Дюкана си казва думата с разни бели петна тук-таме :girl_haha: - и те стават!
Та тъй,моме ....Айде,черней,че то лятото си дойде :D

selvaggia
10th July 2008, 13:33
Jenny^^^, тоя номер с белите крака от вертикалния солариум се получава... :( Пробвай се сега 1-2 пъти на хоризонтален. Те за това трябва да се редуват...

Jenny^^^
10th July 2008, 13:52
Да, аз досега все бях на вертикален, но бях чула,че от ветикалния се изпичаш по-равномерно.
Утре като отида пак ще се пусна на вертикален сигурно и после може да попитам и за хоризонтален. :roll:

Izabo
10th July 2008, 14:29
selvaggia, тенк ю, дарлинг :D !
От един месец се каня и още не съм се наканила да започна със солариума....Надявам се за 4 седмици да придобия прилично оцветяване. Минали години преди морето ползвах автобронзант, ама това не може да се сравнява със солариума.... :D. И аз ще редувам хоризонтален и вертикален. Казаха ми, че последният бил хубав, защото почернява и подмишието :lol:, ама пък неудобно за висене било малко... Ще търпим, то се е видяло..... :D

Да обобщя...
- Мажа се с кремче НЕПОСРЕДСТВЕНО преди да се пека
- докато придобия желания тен, се пека през ден-два
- започвам с 5 мин. и постепено (например 5-5-7-10?) увеличавам до...10 мин. да речем (с прилично светла кожа съм)
- след това правя поддържащи припичания по 10 мин. на седмица (или 15мин.?)?
- хидратираш лосион след солариума

О.К. ? :D

П.П. По сайтовете на някои студиа има доста съвети :D . Прочетох, че трябва да премахне всякакъв грим и парфюм преди процедурата и да не се печем, когато взимаме антибиотици, антидепресанти и някои други лекасртва. И винаги с предпазни очила...
Вие ще да си ги знаете тези неща, ама аз да синтезирам за начинаещите :)[/b]

selvaggia
10th July 2008, 16:09
Izabo, страшна програмка си си начертала,мила!Идеална!
Относно очилата...не съм много за пример,ама не си ги слагам,защото преди като ги използвах и ми оставаха бели кръгчета около очите...Тъй че-вече не ги и поглеждам,пека си се без,обаче не си отварям очите докато съм вътре в солариума :D Че даже веднъж и с лещи се опекох...по едно време като се сетих,че не съм ги махнала...викам си-край,залепнаха,останах си зеленоока вовеки веков...Ама не би-нищо ми нямаше :D
Ти мила,къде живееш?Избра ли си солариум,където да ходиш?Ако искаш ми пиши на лични-имам приятел,който има соларно студио,мога да го питам за карта с отстъпки нещо...Въпреки че си мисля,че сега навсякъде трябва да са свалили цените в солариумите,че той народа тръгна по морето :D

Shonned
10th July 2008, 16:11
Днес съм на солариум. Смятам да е 7мин на вертикалния, след това в събота 7 мин на хоризонталния и почвам по 10 да видим до къде ще я докарам :D

selvaggia
10th July 2008, 16:24
Успех с потъмняването,Shonned! :D Айде ще чакаме после да се похвалиш

Babri
10th July 2008, 16:33
Че даже веднъж и с лещи се опекох...по едно време като се сетих,че не съм ги махнала...викам си-край,залепнаха,останах си зеленоока вовеки веков...

:girl_haha: И аз съм се пекла с лещи и то редовно,ама не останах синеока!

selvaggia
10th July 2008, 16:44
Е,майтапя се,бе Babri Не,че лелката от оптиката,от където си купих лещите не ме наплаши достатъчно...Да не съм ги държала повече от 8-9 часа...Да съм внимавала много да не заспя с тях,че щели да залепнат... и после с операция се махали...та затова се бях ошашкала толкова :D Ама като се поразмислих малко си викам-глупости, я си гледай розово-зелено на живота... :D и така...

Babri
10th July 2008, 21:38
Е,майтапя се,бе Babri Не,че лелката от оптиката,от където си купих лещите не ме наплаши достатъчно...Да не съм ги държала повече от 8-9 часа...Да съм внимавала много да не заспя с тях,че щели да залепнат... и после с операция се махали...та затова се бях ошашкала толкова :D Ама като се поразмислих малко си викам-глупости, я си гледай розово-зелено на живота... :D и така... :girl_haha:

Разбира се,че се майтапиш,Селваджа :girl_haha:

И аз също :wink:

Jenny^^^
10th July 2008, 21:44
Аз винаги си се пека с лещи бе ! :lol: :lol:

selvaggia
10th July 2008, 21:57
Да де-не е проблем,тъй установихме :D

Т-Е-Д-И
11th March 2009, 19:34
Възможно ли е да се образува пигментация от солариум?

yoli
11th March 2009, 20:23
Напълно възможно :idea: Аз миналата година получих пигментация на краката от две три процедури.Оттогава вече не ходя на солариум :lol:
На теб са ти се появили ли?

Т-Е-Д-И
11th March 2009, 20:30
Напълно възможно :idea: Аз миналата година получих пигментация на краката от две три процедури.Оттогава вече не ходя на солариум :lol:
На теб са ти се появили ли?
Ами аз имам намерение да започна от утре, ама две години се пазя от пряка слънчева светлина, и едва премахнах пигментация от лицето/слава на Бога и козметичноте препарати изчезна/.
Та сега ми дойде на акъла че може да се получи пак :roll:

danas
26th March 2009, 12:00
странно при мен от солариум и от слънцето ми излизат лунички по цялото лице :( какво да правя,как да ги махам.
Когато избелея се махат,но изложа ли се на слънце веднага излизат :?

Tally
27th March 2009, 13:55
Аз искам да попитам някой, който е ходил на дерматолог за консултация относно солариум, да ми препоръча компетентен лекар. Бих искала да се прегледам, обаче както всички знаем, повечето дерматолози са против употребата на солариуми и за най-лесно ще ми кажат "недей да ходиш, вредно е". Един преглед при специалист, който изцяло отрича солариумите, би се обезмислил, защото нямам намерение никога повече да не ходя и никога повече да не се пека на слънце, освен след 5 следобед ;) Та, искам лекар, който да ми препоръча някакъв разумен максимум, според моя тип кожа и да погледне няколко бенки.
Предварително благодаря!

Tally
27th March 2009, 13:59
А относно това за лещите- пълни глупости, аз нося лещи с диоптер и ги нося постоянно, съответно не помня някога изобщо да съм ходила на солариум без тях, пък още не са залепнали- макар че лошо няма, ако залепнат- ще си виждам forever :lol:

Babri
27th March 2009, 14:06
И аз си ходя с лещите на солариум.Също и с грим/обаче си покривам лицето/ и с бижута. А това не се препоръчвало.Нищо не ми се е случило досега.

aniK
27th March 2009, 14:31
При бижутата мисля, че проблем е нагряването и привличането на лъчите. Не се сещам да съм чела за друга причина, да се свалят преди солариум (освен разликата от колието на врата например) :roll:

want
29th March 2009, 13:47
Аз искам да попитам някой, който е ходил на дерматолог за консултация относно солариум, да ми препоръча компетентен лекар. Бих искала да се прегледам, обаче както всички знаем, повечето дерматолози са против употребата на солариуми и за най-лесно ще ми кажат "недей да ходиш, вредно е". Един преглед при специалист, който изцяло отрича солариумите, би се обезмислил, защото нямам намерение никога повече да не ходя и никога повече да не се пека на слънце, освен след 5 следобед ;) Та, искам лекар, който да ми препоръча някакъв разумен максимум, според моя тип кожа и да погледне няколко бенки.
Предварително благодаря!
И понеже не вярваш на специалисти реши да се довериш тук на неспециалистите??

Vanya_1969
16th April 2009, 09:56
Здрасти на вси4ки фенове на солариумите :1201: Ще ви кажа при мен как е,преди години като се изложа на слънце ми излизаха пъпки по тялото които страшно много сърбяха,а като се по4есаш боли,направо луд да станеш :shock: Но откакто ходя на солариум в на4алото на пролетта правя 10-15 процедури по 10мин.ве4е нямам никакви подобни проблеми :lol:

ледено_sЪrце
16th April 2009, 18:15
Искам да попитам дали от солариума ви потъмняват устните? :roll: Защото аз забелязах, че моите взеха по края да стават кафеникави, а аз си ги харесвам розовки, затова сега започнах да мажа само тях и зърната на гърдите със слънцезащитен лосион (нали нямало как да се потъмнее в солариума от него...)

aniK
16th April 2009, 21:25
Потъмняват и устните, и зърната и бенките, появяват се и нови... Мажи устните и зърната обилно, че там пигментът е по-тъмен, а кожата по-нежна.

want
17th April 2009, 00:05
Дано един ден не се питате в форума как да лекувате рак на кожата!!

http://www.news.com.au/story/0,23599,22410791-2,00.html

gerivas
18th April 2009, 10:34

Ох, като чуя рак не знам какво ми става... Казваш, че от солариума може да се получи рак, но доколко е вярно това не се знае. И то защо... Ето един личен случай ... Баба ми получи рак на гърдата, а никога не е пушила, ама НИКОГА .. Нито пила алкохол, хапваше здравословна храна и какво? Пак си получи рак... Много е спорно дали солариума е полезен или не, но не и дотам че можеш да получиш рак от него...

want
18th April 2009, 10:48

Ох, като чуя рак не знам какво ми става... Казваш, че от солариума може да се получи рак, но доколко е вярно това не се знае. И то защо... Ето един личен случай ... Баба ми получи рак на гърдата, а никога не е пушила, ама НИКОГА .. Нито пила алкохол, хапваше здравословна храна и какво? Пак си получи рак... Много е спорно дали солариума е полезен или не, но не и дотам че можеш да получиш рак от него...

Връзката между рак на кожата и солариумите е доказана(също и излагането на силно слънце) !А рак на кожата и рак на гърдата нямат нищо общо!Двете имат разли4ни при4инители!На запад има възрастова граница и не можеш да ходиш на солариум ако си 16-18 годишна.
Ако мислиш 4е си по компетентна от лекарите ОК -ходи си на солариум:)

http://www.puls.bg/health/beauty/news_2016.html

apoklistika
18th April 2009, 10:54
Герива, съжалявам мнго за бабa ти, но не виждам какво общо имат рака на гърдата и тя, след като никога не е ходила на солариум. И наистина ли не знаеш, че доказано солариума увеличава риска от рак на кожата? Вече амен 10 години учени и дерматолози го раздуват :?
Като се прибави и слабия контрол на лампите на много места (средно от 10 студия, в 1 могат да ти кажат кога са сменяни лампите и на колко часа са- личен мой експеримент от времето, когато не излизах от солариумите) мисля, че дискусията за доказани и недоказани вреди е излишна. Никой на никого нищо не може да докаже, ако въпросния не иска да чуе. На мен лизно и дерматолози не можаха да ми докажат, докато не му увря главата сама, защото се стреснах от една бенка. От тогава ни на плаж, ни на солариум съм стъпала и нямам намерение. А това, че кожата ми изглеждаше по- зле на 22, отколкото на 28, въобще няма да го коментирам. Не заради пъпки, акне никога не съм имала. Заради бръчки.

Шаро
18th April 2009, 14:25

Връзката между рак на кожата и солариумите е доказана(също и излагането на силно слънце) !А рак на кожата и рак на гърдата нямат нищо общо!Двете имат разли4ни при4инители!На запад има възрастова граница и не можеш да ходиш на солариум ако си 16-18 годишна.
Ако мислиш 4е си по компетентна от лекарите ОК -ходи си на солариум:)

http://www.puls.bg/health/beauty/news_2016.html
Защо го пусна тоя линк? За малко да ослепея от UV-радиацията. :evil:

gerivas
18th April 2009, 14:52
Не, момичета... Аз не съм се изразила правилно, вината е моя. Казвам, че тази болест е толкова непредсказуема, че няма докъде.. Вие самите виждате, че ако пушите цигари, има опасност да се разболеете от рак. Божеее, ами тая моята съседка е 80 и нещо, а пуши като комин, направо й се чудя на акъла как се държи с толкова цигари. Просто казано, че никой не е убеден как можеш да се предпазиш от тази коварна болест. Казвам просто, че жената толкова се пазеше и накрая какво заслужи? Мъчение .. В такъв смисъл го казах, а не че солариума е безвреден и тн, а просто малко ми звучи странно, че от това можеш да хванеш рак при положение че не можеш да си 100% сигурен в това... Но знам, че самата кожа си има нужда и от слънце. Тук вече говоря от личен опит, защото имам много кофти болест на кожата ми. И просто съм забелязала, че когато кожата хваща тен (в рамките на нормалното, а не да се пържиш постоянно под слънцето и на солариума), тогава най - добре се чувства.. Опитвам се да кажа, че организма си има от всичко и то по-малко... Това е..

Reni_Reni
18th April 2009, 15:14
Вече не ползвам защото е вреден.

apoklistika
18th April 2009, 15:20
Геривас, никой не може да се предпази от болест, за която още дори лек няма. Естествено, че е възможно да пушиш като комин и никога да не се разболееш от рак на белия дроб. Но пушиш ли, риска все пак да се разболееш е много по- голям отколкото ако не пушиш. Същото е и със солариума и прекомерното излагане на слънце- може и да не стане, ама е много по- вероятно да стане, отколкото ако не се пържиш. Човек никога не може да се предпази напълно, но да се предизвиква насила съдбата е глупаво.

want
18th April 2009, 15:36
Не, момичета... Аз не съм се изразила правилно, вината е моя. Казвам, че тази болест е толкова непредсказуема, че няма докъде.. Вие самите виждате, че ако пушите цигари, има опасност да се разболеете от рак. Божеее, ами тая моята съседка е 80 и нещо, а пуши като комин, направо й се чудя на акъла как се държи с толкова цигари. Просто казано, че никой не е убеден как можеш да се предпазиш от тази коварна болест. Казвам просто, че жената толкова се пазеше и накрая какво заслужи? Мъчение .. В такъв смисъл го казах, а не че солариума е безвреден и тн, а просто малко ми звучи странно, че от това можеш да хванеш рак при положение че не можеш да си 100% сигурен в това... Но знам, че самата кожа си има нужда и от слънце. Тук вече говоря от личен опит, защото имам много кофти болест на кожата ми. И просто съм забелязала, че когато кожата хваща тен (в рамките на нормалното, а не да се пържиш постоянно под слънцето и на солариума), тогава най - добре се чувства.. Опитвам се да кажа, че организма си има от всичко и то по-малко... Това е..

Искренно съжалявам за баба ти .Но процента да заболееш от рак на кожата от прекомерно излагане на слънце и солариум е много по голям от това да хванеш рак на белите дробове от пушене!Верно е кожата има нужда от слънце но солариумите съвсем не са безопасни.

505150
21st April 2009, 19:26
Здравейте,
и аз да се включа с питанки относно солариумите.Знам че са вредни и т.н., ама съм и пушачка те и цигарите вредни както и да е.
От 2 седмици само ходя и се пека по схема 1х6мин,2х8мин,2х10мин.,3х12 мин.и си имам доста добро тенче.Ама трябва още малко.(КОжата ми не е от най белите,по скоро е жълтеникава ..гадост.)
Та въпросът ми е навсякаде чета за бижутата, че трябва да се свалят,значи ли същото и за пиърса? Имам обичка на пъпа...ама не есъвсем заздравяла и не смея да я махам.Това може ли да е проблем?
Какот и да се печеш при месечното неразположение?
:oops:

natalkabs
3rd May 2009, 22:07
и аз ги търсех,но не го намирам! във вси4ки аптеки ли ги има тези капсули?

natalkabs
3rd May 2009, 22:09
опа съжелявам,но това не беше за тука!извинявам се!:)

gerivas
3rd May 2009, 23:36
Здравейте,
и аз да се включа с питанки относно солариумите.Знам че са вредни и т.н., ама съм и пушачка те и цигарите вредни както и да е.
От 2 седмици само ходя и се пека по схема 1х6мин,2х8мин,2х10мин.,3х12 мин.и си имам доста добро тенче.Ама трябва още малко.(КОжата ми не е от най белите,по скоро е жълтеникава ..гадост.)
Та въпросът ми е навсякаде чета за бижутата, че трябва да се свалят,значи ли същото и за пиърса? Имам обичка на пъпа...ама не есъвсем заздравяла и не смея да я махам.Това може ли да е проблем?
Какот и да се печеш при месечното неразположение?
:oops:

Моя позната също има пиърсинг на пъпчето и слагаше някаква лепенка в/у обицата и така се печеше, обаче не знам дали оставаше разлика, така и не се сетих да я питам ... :roll:

Divinemouse
4th May 2009, 22:23
Нищо не свалям пека си се с обецата на пъпа :P

goldish
5th May 2009, 13:43
Вярно ли е, че ако не ходя през ден на солариум, тенът ми се отмива и загубва? Аз на седмица намирам време един път. Дали е напълно безполезно??? :roll:

Divinemouse
5th May 2009, 13:49
Вярно ли е, че ако не ходя през ден на солариум, тенът ми се отмива и загубва? Аз на седмица намирам време един път. Дали е напълно безполезно??? :roll:

:roll: аз ходя веднъж в седмицата и нямам проблеми с тена,това за през ден ми се струва в повечко

aniK
5th May 2009, 13:51
И аз мисля, че 1 път в седмицата е по-добре. Наслаганият с времето тен е по-здравословен и по-траен.

Jeini
5th May 2009, 15:04
зимата си ходя 1 път в месеца сега лятото 1 път в седмицата обаче в последно време взеха да ми излизат пъпки от тоя суларум хаха

gerivas
5th May 2009, 15:57
И аз мисля, че 1 път в седмицата е по-добре. Наслаганият с времето тен е по-здравословен и по-траен.
Правилно :2003: Аз ходех веднъж на месец и тена си ми беше идеален ..

sisiapostolova
5th May 2009, 16:20
как веднъж на месец ... :2016: аз ходя 2 пъти в седмицата ...и не съм мнгоо черна

gerivas
5th May 2009, 17:17
как веднъж на месец ... :2016: аз ходя 2 пъти в седмицата ...и не съм мнгоо черна
Не, не :lol: Аз ходех веднъж на месец за поддръжка, бях много черна ... Защото тогава съм ходила на море 3 пъти и зимата беше достатъчно само веднъж в месеца :P
Сега спрях понеже съм на лечение и след лечението отново започвам и то по-редовно - 2 пъти в седмицата

Babri
5th May 2009, 17:19
Аз ходя веднъж на 2 седмици вече тъй като си имам тен и само го поддържам :wink:

Puppito
18th May 2009, 13:51
понеже тук в началото на темата бяха комнтирани хранителните добавки за тен на Фито, реших да питам дали някой има отзиви по тази статия на тялото : http://www.tialoto.bg/article.php?cat=20&id=8469 и продукта OENOBIOL SOLAIRE .
тъй като аз се впечатлих от това, което мисля Шадоу споделяше за ефекта на Фито солар, но не ги намирам никъде, не ми гарантират и че могат да ми доставят по поръчка...тези ми се сториха интересна алтернатива.

aniK
18th May 2009, 15:08
Така ми се е промил мозтъка с тази вреда от UV лъчите, че още не съм ходила на солариум тази година :? Иначе до това време съм... цигане, 'щото много бързо и лесно чернея. Обаче като си погледна бенките по гърба и още една две отпред...чак не знам дали и на слънце ще се покажа :2021: А толкова се харесвам черна :girl_cry2:

Puppito
18th May 2009, 16:37
Ани, а спрей тена за тебе като вариант?
аз в сряда съм на спрей тен, който го тестваха няколко мои познати и резултата при тях е много добър
като вися какво се получава при мен ще ви кажа дали съм доволна и коя е фирмата :)

misheto7
18th May 2009, 20:07
Ани, а спрей тена за тебе като вариант?
аз в сряда съм на спрей тен, който го тестваха няколко мои познати и резултата при тях е много добър
като вися какво се получава при мен ще ви кажа дали съм доволна и коя е фирмата :)

Не става ли на петна като автобронзантите :roll: Аз не щЪ и да се сетя к'во търкане беше да махна петната от тия автобронзанти :evil:

Puppito
19th May 2009, 11:20
При моята приятелка се е получило уникално! страшно равномерен тен, никъде не е на петна. просто е като бронзова кукла. нямам търпение да се пръсна утре :) писна ми да ходя бяла като сирене

misheto7
19th May 2009, 12:36
При моята приятелка се е получило уникално! страшно равномерен тен, никъде не е на петна. просто е като бронзова кукла. нямам търпение да се пръсна утре :) писна ми да ходя бяла като сирене

Имах предвид след няколко измивания как е защото при мен се измиваше неравномерно и ставах като хиена

Аз най-накрая се престраших да се завлека на солариум.Взех си карта за 100 минути да видим до къде ще я докарам.Много ме е страх да не си докарам някои здравословен проблем заради пуста суета . :?

В тоя ред на мисли вие слагате ли си предпазните очила ? :roll:

Patety
19th May 2009, 13:05
Всичко е вредно като се прекалява, аз лично не бих се отказала от солариума- не съм от хората на които им отива да са бели и бледолики.

Puppito
19th May 2009, 13:07
когато
съм ходила преди никога не съм слагала - не исках да почернявам на очилца. доколкото съм чела е вредно без, ноо.. по всеки въпрос има минум 2 мнения :)

Т-Е-Д-И
20th May 2009, 09:37
От много чудене и колобания от днес съм решила да ходя на вертикален солариум, дали може да се изключва печенето на лицето?И да купувам ли някакви лусиони ?

Марулка
20th May 2009, 10:06
От много чудене и колобания от днес съм решила да ходя на вертикален солариум, дали може да се изключва печенето на лицето?И да купувам ли някакви лусиони ?

Аз вертикалния го предпочитам...........на другият откачам.... :roll: имам чувството че съм в ковчег и че няма да го отворя после..... :?
Първите два пъти се пръжнах по 5 минути.........от там си купувам и мазило за еднократна употреба-4.50 струва с някви китайски билки.......-много съм доволна........ :wink: Сега тамън си идвам от там.......днес ми е 5-и път и има ВИДИМА разлика....... :cool: Обаче...... :lol: не съобразих и предните пъти се пекох с един кръгъл медальон и сега съм на кръгла бяла шарка отпред.......... :x

Babri
20th May 2009, 10:50

Аз си покривам лицето докато се пека :wink:

От солариума съм си купила лосион за бърз тен,много съм доволна :P

Т-Е-Д-И
20th May 2009, 11:23
Мерси момичета, аз немам бижута по мен така че няма опасност от шарки :lol:
Айде и после ще си сравняваме тена.

Babri
20th May 2009, 12:28
Гаранция,че аз ще съм най-черничка :girl_haha:

Т-Е-Д-И
20th May 2009, 12:41
:bravo:

Puppito
21st May 2009, 08:56
докладвам:
тенът ми е уникален! златист и равномерен! направо съм негър хахаха
тъй като аз съм доста беличка по природа ме напръскаха с по-светлия нюанс, а моята приятелка, която има няколко бани по рождение стана бронзова, тъй като я пръскаха с по-тъмния разтвор.
и двте сме много доволни. струваше към 34лв, ако не се лъжа защото ползвахме мобилната им услуга.
ето товаса пичовете, мацката се оказа позната на моята прятелка:
http://www.bgspraytan.com/index.html
има даже видео от участието им при Гала миналата седмица.

Марулка
21st May 2009, 08:57
И колко време издържа......... :roll: цапа ли ти дрехите........ :roll:

misheto7
21st May 2009, 09:53
http://www.bgspraytan.com/index.html
има даже видео от участието им при Гала миналата седмица.

Ха това е зад моя блок .Сто пъти минавах от там и се чудех дали да не отида да проверя за какво иде реч но така и не отидох .Те имат и солариум доколкото съм виждала :)

Puppito
21st May 2009, 11:09
o, знам че е някъде в Младост. аз ползвах мобилната услуга и ги викнах в салона на козметичката ми. ами издържа различно - ня някои стои по 2 седмици на други по 10 дни.
важното е хубаво да си се пилигувал най-добре ден преди манипулацията.
лепне в началото тези 8ч или 6 бяха в които не трябва да се миеш затова ви препоръчвам ако си го правите да е вечер - аз поне си легнах и не се дразнех. иначе през деня да ходя мръсна и лепнеща - бляк
съхне почти моментално - тъй катопръскалаото едновременно с боята има и силна въсдушна струя с която суши пръскайки.
после аз лично стоях половин час гола, защото гледах как правят моята приятелка пък и ме беше страх да се облека.
много яко - погледах си едини крак сирене другия абанос ехех
може и солариуми да имат
мацката е много сладка и мила, обяснява като на малоумни.
каза че принципно постоянно може да си го правиш, защото аз пиутах дали е по-добре да изчакам хубаво да падне да се изпилингувам и тогава да отида. и тя каза че това не е задължително
важно е кожата добре да се хидратира след първото къпане за да държи по-дълго.

Шаро
22nd May 2009, 11:41
За пореден път се убеждавам, че там където Майкъл Джексън битува, няма невъзможни неща. Как успя да хване рак на кожата при положение, че не го е виждало слънцето от години? Това е мистерия.

misheto7
25th May 2009, 09:52
PHYTOSOLAIRE (http://www.musthave.co.uk/acatalog/PhytoSolaire_Dietary_Supplement_60_Capsules.html) :sunbath:

А тези хапчета задължително ли се пият 3 седмици преди излагане на слънце.Ако започна да ги пия след като вече ходя на солариум какво -няма да има резултат или :roll:

Puppito
25th May 2009, 15:07
ако ги намериш първо

Puppito
27th May 2009, 10:03
държа да кажа резултата от спрей тена - получи се много хибаво - първите 3 дни. след това избеля много и сега се люпи ужасно. не ви съветвам :)
аз се погрижих чудесно - с подготовката и подръжката, но явно спрей не е вариантът за хубав тен :)

NESCAFE
27th May 2009, 15:47
Миш , ти взе ли си от тези таблетки Phitosolare?
Аз днес си купих ето от тези - http://www.doriance.com/public/doriance/html/fr/produits/solaire.php на същия принцип, 2 кутийки с по 30 таблетки за 32 лв.
Само че няма да ходя на солариум , направо почвам да се пържа на натурално слънце :lol: .

misheto7
27th May 2009, 19:24
Миш , ти взе ли си от тези таблетки Phitosolare?
Аз днес си купих ето от тези - http://www.doriance.com/public/doriance/html/fr/produits/solaire.php на същия принцип, 2 кутийки с по 30 таблетки за 32 лв.
Само че няма да ходя на солариум , направо почвам да се пържа на натурално слънце :lol: .

Не Неска не съм щото никой не ми отговори ,като там пише да се пият 3 седмици преди излагане на слънце/солариум к'во ще стане ако ги почна сега като вече ходя :roll:

Иначе на тези които ти си си взела видях реклама в една аптека ,ама си беше само реклама -Апчетата ги нямаха :lol:

Я аз да питам още нещо -Защо пишат като си неразположена да не ходиш на солариум .Мен ше ми изгори картата ако е така :?

apoklistika
27th May 2009, 19:42
Мише, на първия ти въпрос- нищо, пий си ги и сега, просто след 3 седмици ще действат най- добре.
А за неразположението- защото се предполага, че кръвотечението се усилва от топлото и да не стане някой кръвоизлив в най- лошия случай, но аз лично никога не съм се съобразявала с това.

Babri
27th May 2009, 19:43
Миш,за пръв път чувам че като си неразположена,не трябва да ходиш на солариум :roll:

Аз знам че и лещите,бижутата и грима трябва да се махнат.И да имаш едно наум,ако пиеш антибиотици.

misheto7
27th May 2009, 19:43
Апо златна си :1219: :2024:

misheto7
27th May 2009, 19:45
Миш,за пръв път чувам че като си неразположена,не трябва да ходиш на солариум :roll:

Аз знам че и лещите,бижутата и грима трябва да се махнат.И да имаш едно наум,ако пиеш антибиотици.

Ми в някакъв сайт го прочетох ,ама нали съм новобранец по ходенето по солариуму та реших да питам по-сигурни източници

П.с Що ми няма бутона за промяна ,ами като няква луда пускам мнение ,след мнение :evil:

Puppito
28th May 2009, 09:47
Мише, ако намериш тези добавки на Фито, моля те лкажи къде, защото аз ги търся вече месец и никъде не ги откривам

misheto7
28th May 2009, 19:33
Мише, ако намериш тези добавки на Фито, моля те лкажи къде, защото аз ги търся вече месец и никъде не ги откривам

Докладвам веднага .Тези които беше показала Шаркчето и Селин после не ги намерих ,но ми дадоха Phyto bronz .Действат на същия принцип.Пият се по две на ден .Може да се пият 15 дни преди излаганена слънце или по време ако става въпрос за солариум .60 таблетки за 31 лева .Намерих ги в Ремедиум .Там има и от тези ,които показа Нескафето.Има ги в разфасовки за по един или два месеца .Цената е приблизително същата .Почвам да ги пия пък ще пиша дали и какъв резултата :roll:

misheto7
28th May 2009, 19:46
Tова са таблетките ,които си взех (http://www.phytobronz.co.uk/)

lady 85
28th May 2009, 21:28
А за неразположението- защото се предполага, че кръвотечението се усилва от топлото и да не стане някой кръвоизлив в най- лошия случай, но аз лично никога не съм се съобразявала с това.

И на мен същото ми каза момичето в солариума в който ходя..досега не го знаех това и аз и съм се пекла и в този период и досега съм нямала проблем..надявам се и да нямам,но мисля когато увелича минутките да пропускам да ходя точно тогава ..да се застраховам за всеки случай:roll:

kristalina
29th May 2009, 08:12

Барби,миличка,с цялото си уважение към теб съм готова да те оспоря,пускайки снимка :wink: ,ОБАЧЕ след всичко прочетено тук до момента съм сериозно притеснена как точно да си запазя негърския цвят-със слънце или със солариум............ :?: ............стреснах се май :idea: Баси кошмара...........

Babri
29th May 2009, 08:27
Криста,конкуренция ще ми правиш,а :1241:

Мисля че лятото като ходиш редовно на плаж,ще запазиш хубавия си тен :P

kristalina
29th May 2009, 08:52
Криста,конкуренция ще ми правиш,а :1241:

Мисля че лятото като ходиш редовно на плаж,ще запазиш хубавия си тен :P

.........Ох дано си права,Слънце,че верно се наплаших :roll: Пък нали знаеш,че конкуренцията дава стимул :D ,така имаме повод да изглеждаме все по-добре и всички да ставаме все по-готинки :D

fani_83s
29th May 2009, 14:44
да споделя и моя опит със соларума - ходя от три години от началото на лятото до морето - така наистина не изгарям :D . Ползвала съм козметиката, която предлагат в солариумите, а тази година си взех едно на Evelin за бързо почерняване и честно казано съм доволна. Тазгодишния солариум, на който ходя е на megasun - уж били най-добри... Относно таблетките - трета година пия Natureten на Vision и съм много доволна - изцяло на растителна основа са, пият се преди и след времето, когато ще се излагаш на слънце, задържат тена, дори го подсилват и са мощен антиоксидант.