PDA

View Full Version : Масажи и физиотерапия след поставяне на имплантанти


dedektiv_p
12th March 2008, 01:44
Мили туниговани красавици, моля за инфо относно прилаганата физиотерапия и масажи с цел предпазване от нежелано образуване на много съединителна тъкан или така наречената "капсула". Аз имам такъв проблем с предишни 5 операции на тялото си (по здравословни причини), но много искам да си поставя имплантанти в гърдите. За хирург съм избрала д-р Н.георгиев и той ме увери, че с помоща на масажи и физиотерапия е вероятно да нямам този проблем при тази операция. Много Ви моля за повече информация, ако сте запознати, защото утре отивам да си запиша дата за така мечтаната операция.

buba-77
12th March 2008, 14:22
Физиотерапия :?: :shock: това не съм го чувала.А за самите масажи мнението на двама лекари Маджаров и Заякова е, че те не са от значение за КК.Масажите спомагат да си олегнат по бързо имплантите .При надмускулно да се кръвоснабди по добре собствената гърда и др.................полезно е да се правят ,но нямат отношение към КК .Според мен масажите не предпазват от КК.А това за физиотерапивта може ли по подробно да обясниш какво представлява,защото всички се притесняваме от КК и ако има нещо което предпазва ще се радвам да го науча

diastemma
12th March 2008, 16:16
В повечето случаи КК се получава след възпаление (КК всъщност е значително удебеляване на нормалната капсула, която се образува около импланта). Рискът от КК е повишен при хематоми, задържана течност в джоба на импланта, следоперативна инфекция, периодично възпаляващи се мастопатични възли в гърдата.
Масажите са важно нещо и не бива да се пропускат, ако докторът ги е препоръчал, но нямат пряка връзка с КК.

dedektiv_p
12th March 2008, 17:10
Днес проведох последната консултация с д-р Н.Георгиев и си записах най-накрая час за операция. Преминах през голям ад и още тепърва доста ме очаква. Тъй като споменах че моя организъм е склонен да образува големи и твърди фиброзни тъкани д-р Геуоргиев прецени, че масажите са някакъв вариянт да се омекотяват още при образуването им и да се избегнат евентуални неравности и бързи втърдявания. При мен този процес се развива доста скоростно спрямо на хората, които нямат проблем, затова процедурите ще започнат още на следващия ден. Като физиотерапия това което съм правила до сега е ежедневни нанасяния на лекарства против белези с цел поне омекотяването им, защото имам притискания по нервчета в гръбначния стълб Това ще се прави и в този случай. Честно казано в гръбнака ми има поставен препарат против такива тъкани при последната ми операция но не ми помогна въобще организма ми си е такъв. При сегашната ще приложим кортикостероид който ще е нанесен върху протезата преди поставянето й, и въпреки че доктора е на мнение че няма нужда предварително да се наблъсквам с такива препарати преди самата опрецааия мисля че поне след това ще пия известно време за всеки случай. това е което знам и искренно се надявам да има и другия мнения и идеи тук по въпроса!

dedektiv_p
12th March 2008, 17:15
... Забравих да спомена, че в предишните случаи нанасяхме контратубекс по 20 минути с ултразвук 20 процедури без прекъсвания за всеки курс. доста се тревожа вече ме чистиха от такива образувания в гръбнака но те се появяват много бързо и без да имам чуждо тяло там за това не знам как ще е сега, но искренно се надявам поне веднъж да нямам такива проблеми за това ме интересува всичко в тази насока. За съжаление няма и кой знае какви препарати за това на пазара, но това си е божа работа. Не се отказвам въпреки всичко да изглеждам добре и да се чуствам добре в собствената си кожа и смятам да поема риска! Моля стискайте ми палци!

joliy
12th March 2008, 17:23
Стискаме ти палци разбира се. За кога ти е насрочена операцията?
П.П.А физиотерапията не е ли свързана с физическа активност? :roll:

dedektiv_p
12th March 2008, 18:25
Физиотерапията не е свързана с физическа активност. Предполагам, че пак ще е нещо с ултразвук или лазер...нямам точна представа. Ще я правя при доц.Мария Петрова-кинезитерапевт в клиниката на д-р Георгиев. Предполагам, че двамата ще я обсъдят в зависимост от това как е протекла операцията ще се прецени на следващия ден. А заветната и чакана 11 години дата е 05,06,2008 г.
Много си стискам палци, ако някой се откаже ли иотложи своя операция да се обадят на мен, защото най-удобно ми е през април, а и искам да избегна топлото време, поради това, че горещините спомагат за развитието на възпалителни процеси.

dedektiv_p
20th March 2008, 11:52
Момичета тръгвам след час и половина! Изгарям от нетърпение! Благодаря на всички за подкрепата!

sibi
20th March 2008, 11:55
:2043: Успех!

sweety_L
20th March 2008, 13:00
Момичета тръгвам след час и половина! Изгарям от нетърпение! Благодаря на всички за подкрепата!
Хайде, мила, с теб сме!
Аз съм прясна-прясна, на 2 дни, но ето ме тук за кураж!
Всичко ще бъде наред! :lol:

gwendoline
20th March 2008, 14:16
Успех и от мен и чакаме да кажеш как е минало и какви са настроенията! :cool: :2020:

dedektiv_p
21st March 2008, 10:23
ето ме :D всичко мина добре....много съм доволна и благодаря за пожеланията. малко боли още но няма начин.....нормално поздрави и целувки на всички

bojana
21st March 2008, 14:05
Хайде честито на dedective!!!! :1203:
много бързо възстановяване и много радост да ти носят новите приятелки :mrgreen:

viktoriya80
26th November 2008, 23:24
В повечето случаи КК се получава след възпаление (КК всъщност е значително удебеляване на нормалната капсула, която се образува около импланта). Рискът от КК е повишен при хематоми, задържана течност в джоба на импланта, следоперативна инфекция, периодично възпаляващи се мастопатични възли в гърдата.
Масажите са важно нещо и не бива да се пропускат, ако докторът ги е препоръчал, но нямат пряка връзка с КК.

viktoriya80
26th November 2008, 23:30
Здравейте. От мочта операция минаха 25 дни и доктора ми каза да правя масажи, но за мен те са ужасно болезнени и не съм сигурна, че ще продължа да ги правя. Моля ви пи6ете ми дали има и други момичета за които масажите са болезнени.

aniK
27th November 2008, 08:36
Да, леко болезнени са в началото, но с всеки следващ ден ще се чувстваш все по-добре от тях. Сигурна ли си, че ги правиш правилно?

viktoriya80
27th November 2008, 09:44
Мисля, че ги правя правилно, но по-леко от това което доктора ми показа. Другото което ме притеснява е , че след масаж стават твърди като камък и са супер напрегнати.

yoli
27th November 2008, 15:15
Мисля, че ги правя правилно, но по-леко от това което доктора ми показа. Другото което ме притеснява е , че след масаж стават твърди като камък и са супер напрегнати.

Ммм това е странно,трябва да стават точно обратното,,тоест мекички и отпуснати :roll:

Den4i
27th November 2008, 16:40
Какво представляват масажите?
Какво се прави?
На мен не са ми казвали да правя масажи :roll:
хем вчера бях на преглед... сложиха ми ластична лента до следващия вторник, но за масажи нищо не ми казаха

aniK
27th November 2008, 21:54
Мисля, че ги правя правилно, но по-леко от това което доктора ми показа. Другото което ме притеснява е , че след масаж стават твърди като камък и са супер напрегнати.

Ммм това е странно,трябва да стават точно обратното,,тоест мекички и отпуснати :roll:

Аз не мсиля. че е странно. Масажите водят до съкращаване на мускулните вълна и най-вероятно твоята жлез се стяга. Би трябвало обаче след това да се отпуснат.

yoli
28th November 2008, 08:34
Аз не мсиля. че е странно. Масажите водят до съкращаване на мускулните вълна и най-вероятно твоята жлез се стяга. Би трябвало обаче след това да се отпуснат.

Явно при всеки е различно :lol: Странното ми беше,че дори след масажа са й твърди,а като казваш ти би трябвало да се отпуснат :roll:

Кари Брадшоу
28th November 2008, 09:13
Моят хирург не ми прпоръча масажи, а саом лека гимнастика, трябва да правя въртеливи движения с ръцете, помагало за доброто формиране на капсулата, ама аз не спирам по цял ден нда правя нещо, така че гимнастиката ми е постоянна :lol:

viktoriya80
28th November 2008, 09:55
Определено се влошавам от тях отколкото да се подобрявам. Честно казано аз съм от първия ден след операцията само с лента без сутиен и си мисля, че достатъчно се клатят :o

yoli
28th November 2008, 14:14
Определено се влошавам от тях отколкото да се подобрявам. Честно казано аз съм от първия ден след операцията само с лента без сутиен и си мисля, че достатъчно се клатят :o

Ти каза ли на доктора си че от масажите се влошаваш?

aniK
28th November 2008, 14:16
viktoriya80, кой ти е доктора?

viktoriya80
28th November 2008, 15:31
Казах му, но той казва, че е нормално и да продължавам да ги правя затова се обръщам към вас за сравнение. Благодаря ви за отзивчивостта

yoli
28th November 2008, 16:15
Казах му, но той казва, че е нормално и да продължавам да ги правя затова се обръщам към вас за сравнение. Благодаря ви за отзивчивостта

Така и не ни каза кой ти е доктора?

aniK
28th November 2008, 16:39
Аз си мисля, че е "нашия", yoli. Затова питам. Той много добре показва как се правят масажите :oops: ей сега да не ме набеди някой за мръсно подсъзнание ;)

yoli
28th November 2008, 16:44
Аз си мисля, че е "нашия", yoli. Затова питам. Той много добре показва как се правят масажите :oops: ей сега да не ме набеди някой за мръсно подсъзнание ;)

Да мноооого добре ти показва как се правят масажите и аз съм натова мнение.Неможеш да ги забравиш никога :lachen: :lachen: :lachen:

П.п.А за първото и аз мисля,че е той :lol:

franchi
28th November 2008, 17:44
Аз си мисля, че е "нашия", yoli. Затова питам. Той много добре показва как се правят масажите :oops: ей сега да не ме набеди някой за мръсно подсъзнание ;)

Да мноооого добре ти показва как се правят масажите и аз съм натова мнение.Неможеш да ги забравиш никога :lachen: :lachen: :lachen:

П.п.А за първото и аз мисля,че е той :lol:
Момичета на мен пък ми предложи ако не се справям да ходя всеки ден, да ми ги прави той :shock: :lachen:

yoli
28th November 2008, 18:02
Момичета на мен пък ми предложи ако не се справям да ходя всеки ден, да ми ги прави той :shock: :lachen:

Хм така беше казал и на една позната :roll:А и е със същите кубици,а и това за потничето от Victoria secret... Да не си ти тази моя позната :?: Я си кажи :lol:

Mishelin
28th November 2008, 18:04
Ми грижи се човека за пациентките си!
Друго си е да те "пипне" професионална ръка...:girl_haha:

gwendoline
28th November 2008, 18:13
Така е... пък и така има за всички :wink: :lol:

yoli
28th November 2008, 18:16
Така е... пък и така има за всички :wink: :lol:

Ако вземе на всички да ни прави масажи на :naked: то време за други операцийки няма да му остане :lachen: :lachen: :lachen:

Mishelin
29th November 2008, 00:27
Така е... пък и така има за всички :wink: :lol:

Нещо не се връзва с темата, ама карай...коментар да има :2038:

te_dda
29th November 2008, 00:56
Така е... пък и така има за всички :wink: :lol:

Нещо не се връзва с темата, ама карай...коментар да има :2038:

напротив, напротив, все за масажи става въпрос :girl_haha: :girl_haha: :girl_haha:

Кари Брадшоу
29th November 2008, 02:24
Така е... пък и така има за всички :wink: :lol:Gwen не се сдържах, супер си на новитя ти аватар :wink:

gwendoline
29th November 2008, 10:03
Gwen не се сдържах, супер си на новитя ти аватар :wink:
Мерси :girl_flirt: този не знам защо, но много си го обичкам... :girl_dance:

Mirami
29th November 2008, 11:24
Момичета на мен пък ми предложи ако не се справям да ходя всеки ден, да ми ги прави той :shock: :lachen:
Хм...добро извинение за пред мъжете вкъщи... :idea: Поне за пред тези, които се връзват на такива думи :wink:

viktoriya80
29th November 2008, 17:15
Аз си мисля, че е "нашия", yoli. Затова питам. Той много добре показва как се правят масажите :oops: ей сега да не ме набеди някой за мръсно подсъзнание ;)

по това което разказвате със сигурност е вашия :lol: от днес имам подобрение и масажите са по-безболезнени. Може ли да ми кажете по колко минути отделяхте за тях?

yoli
29th November 2008, 17:19
Аз си мисля, че е "нашия", yoli. Затова питам. Той много добре показва как се правят масажите :oops: ей сега да не ме набеди някой за мръсно подсъзнание ;)

по това което разказвате със сигурност е вашия :lol: от днес имам подобрение и масажите са по-безболезнени. Може ли да ми кажете по колко минути отделяхте за тях?

А ще си кажеш ти накрая,ама се чудя защо го криеше досега :roll:

Масажите ги правя сутрин и вечер по 10-15 мин. :wink:

bilian4o
30th November 2008, 12:44
Момичета вас не Ви ли болят белезите като правите масажа.Мен ужасно ми се опъва кожата и усещането е мн неприятно,а наистина има ефект от масажа и не ми се иска да спирам да правя :!:

franchi
30th November 2008, 19:54
Момичета на мен пък ми предложи ако не се справям да ходя всеки ден, да ми ги прави той :shock: :lachen:

Хм така беше казал и на една позната :roll:А и е със същите кубици,а и това за потничето от Victoria secret... Да не си ти тази моя позната :?: Я си кажи :lol:

Тц :D

viktoriya80
1st December 2008, 09:45
Аз си мисля, че е "нашия", yoli. Затова питам. Той много добре показва как се правят масажите :oops: ей сега да не ме набеди някой за мръсно подсъзнание ;)

по това което разказвате със сигурност е вашия :lol: от днес имам подобрение и масажите са по-безболезнени. Може ли да ми кажете по колко минути отделяхте за тях?

А ще си кажеш ти накрая,ама се чудя защо го криеше досега :roll:

Масажите ги правя сутрин и вечер по 10-15 мин. :wink:

Аз ги правя сутрин и вечер по 5 мин. и това със 100 зора. Май ще трябва да увелича времето. А за доктора не съм го крила просто прочетах вашите съобщения по едно и също време и нямаше как да отговоря по-рано

yoli
1st December 2008, 09:54
viktoriya80,по-добре ли е положението с масажите?

aniK
1st December 2008, 13:19
bilian4o, понеже си слабичка, имаш малко кожа и при теб се опъва много при масажите, може би затова те болят белезите. Слагай някакво мляко за тяло, да не ти е на сухо. Ще се разпъне кожата с времето!

Den4i
1st December 2008, 14:19
Момичета, кажете какви са тези масажи... :1252:

viktoriya80
1st December 2008, 17:14
viktoriya80,по-добре ли е положението с масажите?

Доста по добре! Благодаря, че питаш. Сега не са толкова болезнени. И да ви се похваля от днес нямам лента :1203:

viktoriya80
1st December 2008, 17:16
Момичета, кажете какви са тези масажи... :1252:

Правят се по препоръка на доктора и той трябва да ти покаже как се правят. Аз започнах да ги правя след втората седмица, а при повечето момичета са след първия месец.

yoli
1st December 2008, 17:16
viktoriya80,по-добре ли е положението с масажите?

Доста по добре! Благодаря, че питаш. Сега не са толкова болезнени. И да ви се похваля от днес нямам лента :1203:

Честито за лентата!Голямо облечение е като я махнеш.Аз бях на седмото небе.Радвам се че с масажите е по добре и все по добре ще става :lol:

viktoriya80
1st December 2008, 17:21
viktoriya80,по-добре ли е положението с масажите?

Доста по добре! Благодаря, че питаш. Сега не са толкова болезнени. И да ви се похваля от днес нямам лента :1203:

Честито за лентата!Голямо облечение е като я махнеш.Аз бях на седмото небе.Радвам се че с масажите е по добре и все по добре ще става :lol:

Мерси мила, наистина няма място за сравнение. Колко време трябва да продължаваме с масажите-месец, два или повече?

yoli
1st December 2008, 17:23
Всичко е строго индивидуално.Ама май при нашто доктерче 3 месеца не ни мърдат :lol:

lady69
10th December 2008, 17:34
За масажите използва ли се някакъв крем или може и така?
Вчера си купих един балсам с арника от аптеката, който бил против отоци и синини. Не знам колко е добър... Като стигнем до масажите, надявам се, че док. ще каже с какво :roll: ?

Divinemouse
10th December 2008, 17:36
За масажите използва ли се някакъв крем или може и така?
Вчера си купих един балсам с арника от аптеката, който бил против отоци и синини. Не знам колко е добър... Като стигнем до масажите, надявам се, че док. ще каже с какво :roll: ?

Може и без крем въпреки че аз си бях взела крем против стрий :wink:

viktoriya80
11th December 2008, 09:21
За масажите използва ли се някакъв крем или може и така?
Вчера си купих един балсам с арника от аптеката, който бил против отоци и синини. Не знам колко е добър... Като стигнем до масажите, надявам се, че док. ще каже с какво :roll: ?

Може и без крем въпреки че аз си бях взела крем против стрий :wink:

Това е много добра идея! Аз лично не съм ползвала досега крем, но ме замислихте.

bonbon_ka
11th December 2008, 12:01
първия месец ги масажирах с моделиращ крем за бюст на Pulanna . a сега съм с бебешко олио :) нали все пак още са ми бебета :bebe: .

lady85
11th December 2008, 13:17
аз също с бебешко олио или мляко за тяло :)

Benti
11th December 2008, 14:26
първия месец ги масажирах с моделиращ крем за бюст на Pulanna . a сега съм с бебешко олио :) нали все пак още са ми бебета :bebe: .

Ох, мамините те :oops:

:lol: С добри чувства го казвам, дай Боже всекиму такива бебенца :D

bilian4o
13th December 2008, 19:45
И мойте си ги мажа с бебешко олио на Джонсан,много добре ми деиства и стават лъскавки и меки като бебешко дупе :lol:

Колко време е хубаво да се правят масажите,питам поради причината ,че съм малко нехаина в правенето им.....въпреки че наистина виждам ефект от това като се правят

petiarad
14th December 2008, 13:13
Кажете ми, къде мога да видя как точно се правят тия прословути масажи.??? Все имам чувството, че не ги правя както трябва...

lady69
16th January 2009, 16:30
Е, стигнах до масажите... Правя ги без крем, защото се плъзгат ръцете. Обхващам импланта доколкото мога, притискам леко надолу и почвам въртеливи движения първо наляво, а после надясно. Успявам по около 5 мин. сутрин и 5 мин. вечер. Заболяват ме ръцете и не успявам по-дълго време.
А иначе в началото /правя ги от 10-ина дни/ беше по-болезнено. С времето боли по-малко. Белезите се опъват, разбира се, докато се правят масажите и понаболяват. При мен лошото е, че много ме болят зърната и ореолите. И без да ги натискам, както се налага при масажите, даже само при допира на дрехите ме болят, както когато кърмех :cry: !

yoli
16th January 2009, 17:30
Браво!Точно така се правят масажите :wink:
Ама въобще как успяваш с тези болезнени зърна незнам :roll: Поне имат ли някакво подобрение от началото?

kukli4ka
17th January 2009, 22:44
А,то си имало тема за масажите!Колко време се правят?Моите цици са на почти 2 години.Не правя всеки ден,но като се сетя си правя.Това с въртенето нещо не го разбрах,отвътре навън ли се правят,посока обратна на часовниковата стрелка.А имаше и нещо със стягане на мускула,когато ръцете са пред гърдите?

lady69
18th January 2009, 09:27
Аз ги въртя и в двете посоки - по 10-ина кръга в едната, а после в другата страна и пак обратно... Наистина поумекват от ден на ден. Но зърната болят най-вече при първото притискане, т.е. като ги хвана. Като въртя почти не ги усещам. И после, като ги отпусна - пак боли. Но няма начин - трябва да правим масажи. Казват - 3 месеца. Но иначе всеки доктор има различни препоръки и щом сме им гласували доверие - трябва да слушаме какво ни казват и да го правим...

жоро66
25th February 2009, 18:54
Здравейте мацки! Темата пластична хирургия ме интересува отдавна и много преди да се появя в тялото съм се ровил из сайтове и съм събирал информация (не за себе си естествено :lol:

Видях темата и се сетих, че имам доста материал от областа на мамопластиката, който може да е полезен. Става въпрос за сайтове, снимки на проблемни операции, някои усложнения, аномалии на бюста - асиметрия и др.

Това е например, един гиф файл за масаж на гърдата. http://prikachi.com/users/joro/3508R.gif

Ще потърся и самия сайт и ще го добавя тук. Много е информативен, надявам се да е полезен.

Идеята ми е, да направя една галерия със снимки, сайтове, и всякаква полезна нагледна информация с която разполагам. Надявам се, че ще е полезно, за да се онагледяват постовете. Примерно обясняването как се прави масаж с думи е едно, а като се прикачи файл, съвсем друго. Или да се обясни какво точно е дабъл - бабъл!

Имам една серия снимки, на аугментация стъпка по стъпка. За момичетата на които предстои операция, ще представлява интерес.

Очаквам вашето мнение за предложението ми! :lol:

aniK
25th February 2009, 22:01
жоро, само виж новия аватар на Дорето и няма какво повече да говорим :D Иначе, сериозно, според мен ще е полезно да има такива клипове и инфо - колкото повече, толкова по-добре. Това, което ти си показал се различава от това, което моят лекар показва като масаж.

franchi
25th February 2009, 22:01
Жоре, добра идея, мисля че ще е доста полезно :1223: , за всички, ... :1242:

gwendoline
26th February 2009, 11:49
жоро, само виж новия аватар на Дорето и няма какво повече да говорим :D Иначе, сериозно, според мен ще е полезно да има такива клипове и инфо - колкото повече, толкова по-добре. Това, което ти си показал се различава от това, което моят лекар показва като масаж.
Точно същата картинка, дето пусна Жоро я бях вече пускала тук преди около година... Масажите са различни, Аничка и имат различно предназначение... и това го писах тогава, но и тук да кажа :wink:Това са си мои разсъждения и предположения и никой не ангажирам с тях обаче :idea: Единият се прави непосредствено след операцията като се махнат конците и се прави, защото след операция всичко е още прясно и при някои тъканите е възможно да срастнат в някоя част около импланта (не говоря при случай, когато джобът е направен твърде тесен - тогава не масаж, а скалпел само може да ти помогне единствено). Затова се правят кръговите масажи. По-късно с тях се постига и отпускането на мускула и по-бързото омекване. А масажът от картинката е по-"стандартен" и по-скоро идва да покаже, че имплантът е подвижен в ложето си и всичко е наред (ако стои неподвижен и не подскача така нагоре е индикация за възможен :idea: проблем.)

aniK
26th February 2009, 12:00
Виж това не го знаех :? Гуен, Жоро, Доре, благодаря! :D

fani_83s
26th February 2009, 12:00
ми да де, нали и в една друга тема търсиха точно тази картинка, ама никой не се обади :wink:

gwendoline
26th February 2009, 12:06
ми да де, нали и в една друга тема търсиха точно тази картинка, ама никой не се обади :wink:
Е кой да рови в мнения отпреди толкова време.... :roll: :cool: Всичко тук е затворен цикъл - едни и същи неща се говорят и обясняват през определен период от време.... :lol: ма няма начин....не всеки е "читанка" и чете от корица до корица :reading: :wink:

fani_83s
26th February 2009, 12:11
естествено, няма как да стане :D :lol: :wink:

lady69
6th March 2009, 17:04
А колко време след операцията импланта трябва да може да "подскача" така нагоре-надолу, както е показано на клипчето?

Бобето
6th March 2009, 17:16
Моя вече подскача :lol:

жоро66
6th March 2009, 18:33
Много е странно, че се нагледах на всякакви клипове за масажи на гърдите, но нито един, след поставяне на импланти :shock:

Оказва се, че в Азиатските страни е много популярен превантивен масаж на гърдите, при който клиентките отиват в специални салони и ги масажират. Особено се набляга на това, че се допуска известно увеличаване на бюста, което според мен е - не друго, а стягане на гръдния мускул.

Предполагам, че освен масажите, се правят и упражнения за стягане на мускула на гърдата. В комплекс с масажите, наистина се наблюдава известен ефект в размера. Това обаче важи толкова повече, колкото е по малка гърдата!

Моето мнение за масажите е, че всяка интервенция изисква определен комплеск от масажни техники. Под, или над мускулно, типа на импланта, начина на разрезите и оформянето на капсулния джоб - всичко сигурно има значение за използваната техника. Ако нещо работи в един случай, то в друг ... може да донесе неприятни последствия!

Търсенето продължава с всичка сила. Ако намеря нещо веднага ще свиркам.

Да взема да ида на един курс и да си отворя един салон за физиотерапия, превенция и релакс на гърдите! От сега се чудя какво да си напиша на визитката :lol:

adrina
6th April 2009, 12:46
Така е... пък и така има за всички :wink: :lol:Gwen не се сдържах, супер си на новитя ти аватар :wink:
да страхотен е и на мен ми харесва много :D

sisiapostolova
6th April 2009, 16:05
Не мога да си правя масажите , доктора ми акза да повдигам импланта ,аз изобщо немога да го напипам ,гърдите ми са като камани! :2021:

aniK
6th April 2009, 16:21
Sisi, много е рано за масажи :shock: Сигурна ли си, че докторът ти е казал сега да ги правиш :shock: То конците още не са ти свалени :!:

lady69
6th April 2009, 16:22
Док. трябва лично и много подробно да ти опише и покаже какъв точно масаж трябва да правиш! Това е важно! Обади му се и питай, ако се колебаеш за нещо.

sisiapostolova
6th April 2009, 16:28
казами да си хвана импланта с палеца и показалеца и да го повдигам нагоре ...а аз немога нещо да хвана,гърдата ми е адски твърда

aniK
6th April 2009, 16:41
Sisiiii, не мсиля, че сега трябва да правиш масажи!!!!!

sisiapostolova
6th April 2009, 16:45
Anik ..Рачев настоява бе мило , даже по няколко пъти днеска 10 пъти ми го повтори :2021:

:naked: и така щели да ми станат по големи циците!

demili 1
6th April 2009, 16:45
Sisiiii, не мсиля, че сега трябва да правиш масажи!!!!!

Взе ми го устата

demili 1
6th April 2009, 17:15
Взе ми го ОТ устата

sisiapostolova
6th April 2009, 17:20
сега пка му се обадих , каза да побутвам импланта от всики страни с 2 пръста , и след 2 3 дни да почна да ги въртя по часовниковата стрелка :wall:

:2014: така ме боли ,и нищо не правя ! Вие ,кога почнахте с масажите

yoli
6th April 2009, 17:39
Аз лично на 7-ят ден,след свалянето на конците и по препоръка на доктора :idea:

evita29
6th April 2009, 18:21
Сиси логично е да не напипваш инплантанта защото все още имаш голям отток,и тъканите са подпухнали,твърдоста на гърдите ти също са в следствие от оттока.Щом докора ти държи на масажи толкова скоро след интервенцията може би така трябва,само гледаи да не натискаш много силно не е нужно да те боли.Ако искаш пробваи да легнеш на една страна и после на другата,така инпланта натежава в дадената посока,но пак бъди внимателна да не разместиш нещо.

sisiapostolova
6th April 2009, 18:23
ев ще пробвам ,но още събирам кураж че на истина е мнгоо гадно !

mihaelka
6th April 2009, 18:24
моята операция беше на 1 април и съм надмускулно,изобщо не мога да си представя да напипам нещо :? Гърдите ми са още много твърди въпреки че все пак леко поомекнаха но предполагам че това е нормално...още не са ми махнали конците но да видим след още 1 седмица какво ще каже моят док за масажите :wink:

sisiapostolova
6th April 2009, 18:26
Михаелка честити цицки !

mihaelka
6th April 2009, 18:29
Благодаря ти миличка и на теб да са ти честити новите придобивки :) а за това което каза че не си гии харесваш... спокойно и аз моите вчера си ги видях на голо за 1ви път и не си ги харесах кои знае колко,седят все 1 съм с кръгли импланти,но предполагам че като омекнат и се наместят хубаво в джобовете ще си харесваме :wink: :)

sisiapostolova
6th April 2009, 18:31
А дано от твоята уста в Божийте уши!

mihaelka
6th April 2009, 18:34
аз мисля много оптимистично и ти трябва да правиш така според мен,а за масажите ще споделя следд седмица-две :) Виждам че много момичета са ЗА тях,така че предполагам наистина действат добре :wink:

stiuardka
7th April 2009, 07:09
Mihaelka ,sisiapostolova честито и на двете ви!Бързо и безпроблемно възстановяване.Това с масажите ме потресе..аз също започнах след първия месец,абсурд да успееш да се хванеш..

sweety_L
7th April 2009, 07:12
сега пка му се обадих , каза да побутвам импланта от всики страни с 2 пръста , и след 2 3 дни да почна да ги въртя по часовниковата стрелка :wall:


:shock: Сериозно ли това? То си е жива рана още, какви масажи??? Наистина недоумявам! За първи път чувам подобно нещо...

aniK
7th April 2009, 07:23
И аз така реагирах, като го прочетох, но реших да се въздръжа от коментари вече, че да не би ние да не сме прави :? Нали все съветваме "слушай лекаря си"...
Обаче при немахнати конци, при тоя оток на 3-4 дена...и за мен е направо....шокиращо :shock:

Марулка
7th April 2009, 08:02
Обаче при немахнати конци, при тоя оток на 3-4 дена...и за мен е направо....шокиращо :shock:

:shock: :shock: нищо няма да кажа........... :roll:

adrina
7th April 2009, 11:44
мацки знаете ли за упражненията нещо ? има упражнение ,което поставяш двете ръце пред гърдите свити в лактите със събрани длани пред гърдите ... не разбрах само дали задържаш упражнението минута ,секунда или си го правиш така 15 мин.Има ли някой с подобно упражнение ?

gwendoline
7th April 2009, 12:07
Обаче при немахнати конци, при тоя оток на 3-4 дена...и за мен е направо....шокиращо :shock:

:shock: :shock: нищо няма да кажа........... :roll:
Според мен Сисито не е разбрала нещо, както в повечето случаи.... :wink: :cool: Сиска, удари му едно телефонче на твоя док :idea:

sisiapostolova
7th April 2009, 12:38
Джанга 5 пъти му се обадих за тези масажи и той повтяра с 2 пръста повгигай импланта лекичко до прага на болката ... и после от горе на доло !

petiarad
7th April 2009, 12:55
Милички, моите масажи ги започнах след навършване на 1месец от операцията.И аз като другите момичета от форума съм на мнение, че пресни гърди не трябва да се напрягат!!!

gwendoline
7th April 2009, 12:57
Джанга 5 пъти му се обадих за тези масажи и той повтяра с 2 пръста повгигай импланта лекичко до прага на болката ... и после от горе на доло !
Ясно. Ми по-добре слушай него тогава. Все пак ние не сме квалифицирани да даваме напътствия какво и как, нищо, че четем и "знаем" много :wink:

sisiapostolova
7th April 2009, 13:00
:2021: :2040:

adrina
13th April 2009, 13:15
моля Ви кажете за упражненията как ги правите ? има те ли усещането за ....като за мускулна тресака или това е нормално чувство?
а има ли опсаност ,ако объркаш нещо масажа с прихващането на имплантанта до го обърнеш или .../т.е да объркаш нещо и то да е фатално?/Моля нека опитните да споделят ...Благодаря Ви :D

adrina
28th April 2009, 10:48
ей с тия масажи се полудява :D има ли значение какви са - за под и над мускулно или и при двата варианта се подбутва аимплантанта нагоре ?
айде кажете моля Ви :roll:

stiuardka
28th April 2009, 11:57
Зависи какво ти е казал докторът,при който си оперирана.Както ти е казал,така ги прави,разлика има в под- и надмускулното.

adrina
28th April 2009, 12:13
мерси ама не разбрах затова питам ? може ли мацките с подмускулните да ми дадет малко инфо ? / какви са масажите /? Благодаря Ви предварително :D

sisiapostolova
28th April 2009, 15:16
Момичета така ми писна от тези масажи ... :1246:

mihaelka
28th April 2009, 20:43
Сиси аз от днес започнах с масажите,док ми каза на 1 месец,но аз реших че 1-2 дни по-рано не са от значение...и започнах със Зерадерм-а...струва ми се че дори след първия масаж има ефект,но като се замисля май си въобразявам :lol: Кажи при теб как върви мила,защо ти писна,боли ли те още? :?

Бобето
28th April 2009, 21:47
Момичета така ми писна от тези масажи ... :1246:

Аз никога не съм правила такива..........незнам и как се правят дори......толкова ли ви е тежко бе?

sisiapostolova
28th April 2009, 22:02
не ме боли ...ами ми омръзна ...

aniK
29th April 2009, 06:08
За масажите важи КПТП - колкото повече, толкова по-добре. Поне за себе си съм го установила.

stiuardka
29th April 2009, 08:31
И аз се убедих,че е по-добре с тях.Действително като отново започнах да ги правя болките ми изчезнаха,не си обяснявам на какво се дължи това,но щом докторът е казал да се правят значи има защо.

adrina
29th April 2009, 10:27
пак ще Ви попитам за масажите за подмускулно ? как се правят ? тези с повдигането на имплантанта са само за над мускулно ли ? Моля Ви да споделите :(

stiuardka
29th April 2009, 11:08
Защо просто не звъннеш на доктора си отново да ти обясни?

baby@
18th August 2010, 12:09
ако някой има клипчета за масажи нека пусне ... :2024:

te_dda
18th August 2010, 15:55
за какво са ти ?

baby@
20th August 2010, 16:39
Защото след моята операция имах малко проблеми и моята докторка ми каза да правя упражнение само с мускулите на гърдите ,а ще я видя чак септември накрая...и ми се щеше да видя как се правят другите масажи за да се пробвам...
нали всички правите масажи..?искам да станат по подвижни