PDA

View Full Version : няколко въпроса


djidjito_
13th March 2008, 20:12
имам няколко въпросчета,много ще се радвам ако споделите мнение.ето ги и тях:
1.кое е по добре кисело мляко или плодове
2.може ли да смесвам кисело мляко с ябълки или друг плод
еми то май за сега това са ми въпросите
:wink:

secretk
13th March 2008, 20:34
еми виж сегa киселото мляко е бaлaнсирaно, понеже съдържa почи еднaкво количество въглехидрaти и белтъчини, но пък кaкво ще прaвим с мaсленосттa?
плодовете сa полезни, но зависи когa ги ядеш, добре е в процес нa деня въглехидрaтите дa се нaмaляват за сметкa нa протеините.
относно комбинaциятa кисело мляко и плод, чудеснa е особено сутрин, засилвa метaболизмa и спомaгa нa хорa с нередовен стомaх.
и все пaк не е ясно кaкво целиш ти и кaк искaш дa го постигнеш.

scorpion_f
14th March 2008, 10:39
Зависи.Ако целта ти е сваляне на килограми,млечните продукти се изклюатват напълно(без извара)защото съдържат голямо количество лактоза,а тя от своя страна забавя метаболизма и повишава количеството инсулин в кръвта,а когато количетвото инсулин е голямо ...затлъстяване.Но 200 гр кис. млеко + 20 гр овесени ядки сутрин е най-одачно да се приемат (при положение че неможеш без кис млеко)А за смесването на кис. мляко с плодове,май-добрата комбинация е кис. мляко + сладък плод(например с банан,но пак сутрин)

Izabo
14th March 2008, 11:42
OMG!?!? :2005: :2016: :2040:
Едва ли някой от нас познава човек, затлъстял от обезмаслено (че и от пълномаслено) кисело мляко. Недей да стресираш така девойката... Киселото мляко е страшно полезно, а също така и подходящо за диета. Повече инфо тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/Кисело_мляко

Прясното мляко, дори и обезмаслено, не е особено препоръчително при отслабване поради споменатите причини, но киселото мляко се усвоява далеч по-лесно, има по-висока хранителна стойност (това не значи, че не е диетично) и съдържанието на млечната захар в него е с 20-30% по-малко, отколкото в прясното.


Отслабвала съм по хиляди начини, най-ефискасният от които е режима на Дюкан - месо, зленчуци и обезмаслени МЛЕЧНИ продукти. Вярно е, че залагам на кисело мляко (обезмаслено, по 1-2 кофички на ден е о.к.) и извара. Не се ядат никакви плодове, дори и кисели, но режими ще се намерят всякакви.

djidjito_, за най-ефективно отслабване и млякото, и плодовете трябва да са кисели. Ако ще се лишаваш от някое от двете, по-добре да е от плодовете! И задължително зеленчуци, риба, бяло месо...

Ally
14th March 2008, 14:52
От кисело мляко не може да се напълнее, колкото и да е маслено. Даже пълномасленото млако е много по-полезно от обезмасленото. Д-р Байкова препоръчва киселото мляко да се яде със зеленчуци, а плодовете - с чай.

scorpion_f
14th March 2008, 15:27
Абе хора...стига с тая докторка и обезмаслено мляко и подобни.То в този форум ако някой каже нещо и не другия не му харесва то трябва да сме луди и винаги некви апострофи да има.Млякото дали е обезмаслено или квото и да е нема значение.Не говорим за тва,въпроса е за съдържанието на глюкоза...пък мн ясно че няма да затлъстееш от едното кис мляко.Аз изтъкнах следствието от високото ниво на инсулина.Само не разбрах къде съм споменала,че от кис мляко се пълнее...метаболизма...него забавя..И да разбира се ...основната ми цел беше да стресирам девойката...

djidjito_
15th March 2008, 11:20
и аз знам 4е киселото мляко е хубаво да се смесва сас зелен4уци.зна4и спокоино 6те си го ям :wink:

Izabo
17th March 2008, 12:18
Идеята ми беше, че е полезно, защото е хранителна и балансирана храна и не е хубаво да се изключва от храненето, дори и когато сме на диета..В нета може да се намери достатъчно инфо за ползите от приемането на кисело мляко...Малък цитат:..

..Киселото мляко е ефикасно средство против диариите, запека и други стомашно-чревни болести...

А ти казваш, че е забранено, когато сме на диета ... :?

cristiano7
17th March 2008, 19:40
Киселото мляко е екстра....удрям поне по 2 кофички на ден....идеално е за междинно хранене...само Бор Чвор или Верея :!:

scorpion_f
22nd March 2008, 09:07
Идеята ми беше, че е полезно, защото е хранителна и балансирана храна и не е хубаво да се изключва от храненето, дори и когато сме на диета..В нета може да се намери достатъчно инфо за ползите от приемането на кисело мляко...Малък цитат:..

..Киселото мляко е ефикасно средство против диариите, запека и други стомашно-чревни болести...

А ти казваш, че е забранено, когато сме на диета ... :?
Не твърдя,че млякото не е полезно или млечните продукти като цяло.Аз конкретизирах---НВД--за нея говорех.Когато си на НВД млечните продукти се изключват(без изварата).А ако се замислите като цяло НВД-то е не е от най-здравословните хранителни режими,но е един от най-ефикасните....

Bonobo
22nd March 2008, 09:18
Абре ей замислете се - що толкова го обича това наше кисело мляко целият китайски народ? :roll: :cool: :lol:

Пък да сте чували за затлъстяване на китайската нация?! :roll: :twisted:


Ееех значи.... :P

djidjito_
22nd March 2008, 09:38
абе чакайте да ви питам нещо.какво мислите за плодовите дни,при тях може ли да се яде по един банан на ден комбинирам с ябълки.
някои знаели колко калории има в един банан.винаги сам се питала?

krisi_pat
22nd March 2008, 10:17
абе чакайте да ви питам нещо.какво мислите за плодовите дни,при тях може ли да се яде по един банан на ден комбинирам с ябълки.
някои знаели колко калории има в един банан.винаги сам се питала?
ами ако е 250грама..толкова са по принцип нормалните банани ~ 218калории

Engel
22nd March 2008, 10:24
Банан 1 брой (ср. голям) 160гр. = 139.2Ккал

krisi_pat
22nd March 2008, 10:33
Банан 1 брой (ср. голям) 160гр. = 139.2Ккаллеле по толкова ли е един нормален банан..хаха значи нещо последният път са ме прецакали в магазина :lol:
съжалявам тогава за грешното инфо

Engel
22nd March 2008, 11:02
Как са те прецакали? Дали са ти по-голям банан? :1231:

krisi_pat
22nd March 2008, 11:19
Как са те прецакали? Дали са ти по-голям банан? :1231:
мне дали са ми сиг някой най-мн 200гр а са ми сметнали парите за 250..че даже и малко повче..щото той си беше нормална големина..:lol:
няма зн ,че се отклоняваме от темата

scorpion_f
22nd March 2008, 17:47
Абре ей замислете се - що толкова го обича това наше кисело мляко целият китайски народ? :roll: :cool: :lol:

Пък да сте чували за затлъстяване на китайската нация?! :roll: :twisted:


Ееех значи.... :P
''Абре ей..." тц тц тц тц тц...защо всеки чете повърхностно...къде пише ''затлъзтяване от кисело мляко"...пък тези китайци не ме интересуват,то им е такъв гена ...те по цял ден ядът ориз със суши и пак изглеждат като клечки... :wink:

djidjito_
22nd March 2008, 17:59
еееее ми то щом в един банан има 140 ккал значи спокойно да си ги ям.
:2024:

alica
22nd March 2008, 18:01
зависи от режима ти на хранене. при някои, като НВД е неподходящ този плод.

djidjito_
22nd March 2008, 18:24
аз правя разтоварителни дни,т.е. с плодове.от всички диети които съм пробвала тя е единствената от която свалям.имам специален режим изготвен от диетолог
:)

alica
22nd March 2008, 19:38
е в такъв случай става и банан. аз го ползвам за закуска или междинна.той поне не ме подува като любимите ми ябълки :roll:

MILI
22nd March 2008, 21:11
е в такъв случай става и банан. аз го ползвам за закуска или междинна.той поне не ме подува като любимите ми ябълки :roll:
аз пък предпочитам едно грейфрутче сутрин, действа ми освежително и ме зарежда с енергия или поне до обяда :wink:

Bonobo
23rd March 2008, 09:11
Олееее грейпфрут само за закуска..... :roll: :lol: :shock:

djidjito_
27th March 2008, 13:48
искам да задам още един въпрос.какво трябва да се направи като не искате да отслабвате а искате да се махне целулита само
:roll:

Liana
27th March 2008, 15:44
Ами същото: здравослояно хранене, много вода, спорт и масажи. Само че сега не трябва да ограничаваш калориите, а да поемаш оптималните за поддържане на теглото ти.

djidjito_
28th March 2008, 11:59
да ясно,макар че аз поемам по много и не качвам за момента,но този гаден целулит
:cry:

djidjito_
12th April 2008, 18:38
от една седмица не съм яла сладко и хляб и не съм отслабнала,защо така?аз за какво толкова се мъчих.
и друго искам да питам-баке роуса ставали за диета

margarita_ilieva
14th April 2008, 10:25
не става, все пак е от тесто и калориите не са малко. А и на мен, лично, ми е мазничък.

djidjito_
15th April 2008, 07:29
то хубаво не става ама в училище няма какво да ям друго,просто избора е толкова ограничен че чак ми призлява.а защо не отслабвам като сам спряла сладкото и тестото?нещо не правя както трябва ама незнам какво
:?