PDA

View Full Version : Извънматочна бременност-някой знае ли дали се засича от тест


teda_vt
14th March 2008, 15:08
Някой знае ли дали извънматочната бременност се засича от тест? Цикълът ми зкаснява вече 2 седмици и не съм бременна (направих си 2 теста). По какви други причини може да ми закъснява толкова време?

Mena
14th March 2008, 15:45
По какви други причини може да ми закъснява толкова време?
Може да ти закъснява по много причини, по-строга диета, стрес, смяна на климата..., но за по-сигурно иди на гинеколог.

trini_ti
14th March 2008, 16:01
По какви други причини може да ми закъснява толкова време?
Може да ти закъснява по много причини, по-строга диета, стрес, смяна на климата..., но за по-сигурно иди на гинеколог.
Съгласна съм, а относно теста мисля че я засича (не съм 100% сигурна, но така смятам)

sibi
14th March 2008, 16:37
Да, и аз мисля, че тестът я засича - той май реагираше на някакъв хормон, свързан с бременността (все едно каква е). Пък и доколкото знам, при извънматочната бременност има цикъл и затова често се установява доста късно.

diastemma
14th March 2008, 17:35
Тестът засича всякаква бременност, но извънматочната се определя само от ехограф.
При извънматочна бременност обикновено месечното кървене изчезва, както при нормална бременност.

secretk
14th March 2008, 19:30
за дa си спокойнa , по-добре отиди нa ехогрaф.
причини може дa имa много, нa мен нaпример този месец също ми закъсня 1 седмицa без видимa причинa. забелязалa съм, че всякa пролет ми се случвa дa ми закъснява, но не могa дa обясня нa кaкво се дължи.

teda_vt
14th March 2008, 20:47
Ами аз също проверих и наистина не е никаква бременност,след като ми закъснява 2 седмици и 2 теста излезнаха отрицателни.Явно причината е друга.Напоследък съм малко притеснена.Може ли от това да е? И дали по-нататък ще се стабилизира?А застрашена ли съм от кръвоизлив ако ми закъснее твърде много?

secretk
14th March 2008, 21:00
еми ти сaмa си отговори-стресa е еднa от честите причини за смущения в цикълa.
кръвоизливите не мисля че зависят от закъснението.

teda_vt
14th March 2008, 21:59
А може ли причината да е в някаква киста на яйчниците?Четох подобна тема за кистите и те пак водят до збавяне на цикъла,но дали има и други симптоми и оплаквания?Защото аз се чувствам чудесно,нищо не ме боли,нямам пъпки по лицето и т.н.Когато имаш киста,това влияе ли на хормоните ти,защото при мен няма нищо по-различно от преди (само дето ми закъснява)?

secretk
14th March 2008, 22:35
виж сегa, ти 100 % трябвa дa отидеш нa лекaр, той ще те види нa ехогрaф и ще види дaли имaш кисти, от тях може дa се забaви-дa, но никой тук от форумa не може дa ти кaже дaли имaш или не.
за забaвянето може дa имa много причини, кaкто безобидни, тaкa и сериозни здрaвословни проблеми. тaкa че дължиш нa себе си посещение при гинеколог.

sibi
14th March 2008, 22:35
Най-добре иди на гинеколог. Тук и да си разсъждаваме, нищо конкретно никой няма да може да ти каже.

bimbi
15th March 2008, 07:34
Ами аз също проверих и наистина не е никаква бременност,след като ми закъснява 2 седмици и 2 теста излезнаха отрицателни.ааа една приятелка роди след няколко отрицателни теста :lol: иначе момичетата са прави, причини много. отивай на лекар :)

teda_vt
15th March 2008, 14:07
Благодаря ви все пак за отговорите.В понеделник ще ида на лекар и ще пиша какво е станало.

teda_vt
17th March 2008, 16:04
Днес ходих на гинеколог и се оказа че е от стреса :D но въпреки това ми изписа някакви хормонални таблетки от които щяло да ми дойде.Не ми се иска много да ги пия,но от утре ще ги почна. Но знам ли сега като се поуспокоя,може всичко да мине от самосебеси