PDA

View Full Version : Дневник на отслабващите "2 Fast 2 Furious"


Страници : [1] 2

Engel
17th March 2008, 08:45
Предизвиквам ви! 5кг за 30 дни? Ако нямате толкова воля, не се притеснявайте... все някога ще ги свалите... :2005: Надявам се, да съм пуснала темата навреме :1231: Почваме от днес. Крайна дата: 17 Април :2003: Успех на всички, който ще се навият да открием тази тема за 1 месец. :good_luck: :girl_in_love:

alica
17th March 2008, 09:02
Хайде. Аз приемам. Започвам от 57кг на 174 см.
От една седмица постя. Решила съм всеки понеделник до края на постите да е разтоварващ ден. :cool:

bimbi
17th March 2008, 10:13
айде и аз ше пробвам, ама не 5, ами да речем 3, щот за никъде не бързам :lol:
от днес и аз постя /но не поради някакви религиозни причини, ами щото учудващо отслабвам, когато не ям месо :shock: /, а миналата седмица започнах пак с фитнеса /но наблягам предимно на кардиото/.
довечера ще си купя и кантар, че не знам колко съм в момента :lol:

Liana
17th March 2008, 10:21
Хайде и аз, имам 3 кила да свалям, тук ще пиша как върви напредъкът иначе ще се мотам с тези кила до лятото.

alica
17th March 2008, 10:29
от днес и аз постя /но не поради някакви религиозни причини, ами щото учудващо отслабвам, когато не ям месо :shock: /, а миналата седмица започнах пак с фитнеса /но наблягам предимно на кардиото/.
довечера ще си купя и кантар, че не знам колко съм в момента :lol:

то и при мен не са религиозни :lol: а прочистващи.

hippo
17th March 2008, 11:37
може ли и аз - на 5 ще се радвам но по реално е 3 - 4 кг! Направо ме е срам да си напиша килограмите - 172см 61кг.
План за днес - пъпеж закуска, упражнения скачане на трамплин 30 минутки, въртене на обръч 20 и разходка.

Обяд и вечеря още не сам ги измислела.

Izabo
17th March 2008, 12:46
И аз се включвам, момичета :D !
Довечера ще се премеря пак, за да е всичко точно :D !

Желая на всички успех и много воля :D !

krisi_pat
17th March 2008, 14:53
Хайде. Аз приемам. Започвам от 57кг на 174 см.
От една седмица постя. Решила съм всеки понеделник до края на постите да е разтоварващ ден. :cool:
:shock: според мен за тази височина тия кг са ти повече от идеални. ти искаш да си 174 и 52кг? това е малко според мен..аз доколкото знам нормалното е да има разлика между ръста и килограмите от 115 до 120 като 120 даже май отива към поднормено...нз поправете ме, ако греша :roll: :roll:

alica
17th March 2008, 15:13
всеки си има лично оптимално тегло. моето е 50-52кг. :cool:

brumbrum
17th March 2008, 18:12
Аз откакто почнах нвд (имам малко прегрешения де) преди 2 седмици свалих 3 кг и сега не мърдам..бях 55, а сега съм се закотвила между 51 и 52... :?

Engel
17th March 2008, 19:08
Браво! Супер! Добре сте се организирали :1231: Аз си помислих, че ще съм самичка. Просто съм в доста голям застой от 2-3-4 месеца и аз незнам колко вече и си стоя на 64кг. ,по едно време бях свалила 300-400гр. и това беше, а съм висока 168. Целта ми е 58-59кг. Просто ми се иска да си дам един старт, защото ми писна да стоя на едни и същи килограми. Плюс това съм абитуриентка тази година! Трябва да съм just perfect :1224: Радвам се , че сте приели това предизвикателство! Просто съм толкова изобретателна сутрин, че не е истина :1231:
Менюто ми за днес е:
Закуска: по 1 филийка шунка, кашкавал, домат и краставица
Обяд: Голяма салата ~500-600гр. зеле, домати, царевица, кашкавал, краставици с чеснов сос
Следобедна закуска: Омлет асорти + 10 бадема
За вечеря незнам.. , но ще имам включен 1 портокал към нея, но да не се каня много , защото винаги не става така както съм го намислила. :good_luck: момичета!!!

svinski_slon
17th March 2008, 19:53
Бройте ме и мен! 5 кила за месец. Коеот ще рече, че на 18 април съм 55-56кг.
Ха да видим! :D


манюто за днес

грейпфрут, яйце, бадем, сирене
пилешко филе на скара, зелена салата
яйце, ябълка, бадем
салата от: доамт, зеле, краствица, кашкавал, сос

ако много огладнея по-късно, ще хапна малко кисело мляко с няколко бадема.

SummerBaby=)
17th March 2008, 20:45
Започвам с 60кг за 165 см ..
Интересно предизвикателстов, браво Engel!

MILI
17th March 2008, 21:51
Започвам с 55 кг., ц.елта е 50кг. , ще започна с един ден изоставане!!
Надявам се да наваксам!!!
Забавна е играта но мисля, че 5 са много за един месец. ,бързо ще си ги върнем!

Za6toto
17th March 2008, 22:14
Искам и аааааз!!! Започвам от 53 кг и целта е 48. :1246: Идеята на темата е страхотна! Успех на всички :2003:

claudia
17th March 2008, 23:26
супер и аз се включвам :) :) в момента съм 58 кг. като искам да сваля поне 3-4 кг. ако успея 5 ще е чудесно :)

Engel
17th March 2008, 23:41
Охооооо колко станахме :P Супер :wink: Момичета, никой не ви кара да сваляте точно 5. Ставаше въпрос за максимум 5, може по-малко, но не и повече :1231: Аз май съм най-дебелата тука :2005:
Ето продължението на менюто ми:
9ч. 50гр. бадеми
23:30ч. 100гр. пил. месо + 1 портокал
Трябва да си сметна калорийте да вида дали не съм с по-малко, макар че се съмнявам с тези бадеми! ~ 1300 са! Идеално са ми :1231:
svinski_slon Менюто ти много ми допада :1203: Успех на всички през ВТОРИЯ отслабващ ден

Engel
17th March 2008, 23:43
Започвам с 60кг за 165 см ..
Интересно предизвикателстов, браво Engel!
Благодаря!!! :girl_dance:

bimbi
17th March 2008, 23:48
Аз май съм най-дебелата тука :2005:
аа не си, споко :lol: :lol:

krisi_pat
17th March 2008, 23:57
Менюто ми за днес е:
Закуска: по 1 филийка шунка, кашкавал, домат и краставица
Обяд: Голяма салата ~500-600гр. зеле, домати, царевица, кашкавал, краставици с чеснов сос
Следобедна закуска: Омлет асорти + 10 бадема
За вечеря незнам.. , но ще имам включен 1 портокал към нея, но да не се каня много , защото винаги не става така както съм го намислила. :good_luck: момичета!!!
ей извинявам се за офтопика, но ми стана интересно какво представлява този омлет Асорти, че за пръв път чувам?може ли да кажеш? :roll: :wink:

Engel
18th March 2008, 00:02
Ми омлет и вътре в него сложени малко кисела краставичка, шунка и кашкавал :1231: Много са стиснати по заведенията :1224:

alica
18th March 2008, 06:04
меню ден втори:
закуска- 300 коремни преси, 2 х 10 женски лицеви опори (с колене на пода), 30 кофички, ябълка
междинна закуска- ябълка
обяд- 100гр кьополо, 100гр лютеница,4 филии бонус
междинна- ябълка
вечеря- гъбена супа с праз и овесени ядки
:1259:

Engel
18th March 2008, 08:38
alica ти от сутринта ли си определяш менюто ? Готино е, но ми се струва, че е малко :2003: Пожелавам успешен ден на всички отслабващи :1231: Хайде, че трябва да си правим Дневник на ПОДДЪРЖАЩИТЕ :1203: :girl_dance:

alica
18th March 2008, 08:41
от предишния ден дори го определям. постя и без млечни ми е трудно да ям :( та го мисля, за да съм по-спокойна :lol: :lol: :lol:

Engel
18th March 2008, 08:51
Супер! Надявам се да стане както си го измислила :2043: Аз за закуска съм замислила кафе с мляко, 1 кисело мляко с 2 с.л. мед и портокал.

Liana
18th March 2008, 09:29
Вискока съм 163 см, тежа 53.5 кг, искам да махна 3 кила, но и на 2 ще съм доволна, ще си следя въглехидратите и ще намаля калориите, иначе ходя на фитнес 3-4 пъти седмично.

bimbi
18th March 2008, 09:47
аз пък закусвах салата от марули и червено зеле с половин кофичка кисело мляко и две филийки пълнозърнест хляб :lol: фитнеса ми се отлага с няколко дни предвид...абе женски му работи :lol: и съм болна, и съм гладна...аааааа дано устискам :cry:

alica
18th March 2008, 09:54
Бимбе, дъвчи пресен магданоз, краставица и пии вода с мед. Така си набавяш необходимите захари за периода и мозъка не ти гладува- пълноценно може да се работи. Магданоза подтиска чувството за глад. Краставицата допълнително ти доставя вода и минерали.
:1246:

just_a_girl
18th March 2008, 10:07
ии мн мн ме кефи темичката :) аиде и аз съм в клуба :д дано да има с какво да се похвалим след един месец :Ппп успеех :)

kaija
18th March 2008, 10:14
почвам и аз.
173см, 65кг.

цел-60кг 177см (хахаха)

днес го реших преди да прочета тоя пост (какво готино съвпадение!): утре ставам в 6ч вместо в 7, слагам неупреновия клин и 30мин джогинг на плажа до силно изпотяване.

по отношение на храната, аз и без това се стремя да ям по-малко,защото от декември досега съм свалила 10кг и срока ми е до май месец да нося къси секси панаталонки!

мацки, с вас съм! да се подкрепяме взаимно!

allstars
18th March 2008, 12:16
здравейте! и аз се включвам с тегло 60 кг и восочина - 168 см.Искам да съм поне 55, така че се захващам здраво и аз!!!Днес ми е разтоварващ ден - само вода и чайчета, довечера може някоя ябълка да хапна. Мисля да заложа на ябълките, портокалите и зелените салатки. Но най- вече на чая - много ми помага!!!!
Хайде и успех!

Engel
18th March 2008, 13:54
почвам и аз.
173см, 65кг. от декември досега съм свалила 10кг
:bravo:
Подкрепа ще има със сигурност, на 100% от моя страна :gamer:
На всички останали, който се присъединиха :wellcome:
Минахме 10 отслабващи май май :1231:
:good_luck:

BabyPhat
18th March 2008, 16:12
Хайдеее и аз се включвам! :lol: :girl_dance:
Няма да казвам, колко кг съм в момента, че ме е срам :oops: , обаче 5кг в минус ще ми дойдат екстра :lol:

:2054: Хайдеее щом сме заедно и се подкрепяме, няма невъзможни неща!
Успееех! :girl_in_love:

Engel
18th March 2008, 16:34
И ти си права ! Обещавам, че цял месец ще си смятам калорийте :1231:
За днес:
Закуска: 250гр. кисело мляко + 2л. мед
Междинна: 30гр. бадем
Обяд: 1 пилешко шишче на скара + 1/2 салата зеле с моркови ~ 100гр.
Следобед: Изпитах въглехидратен глад и си стоплих малко картофчета ~ 50гр. от на мама манджата + 2 портокала + малко кашкавалче ~ 30гр.
До тук около 830 Ккал.

Как се справяте с въглехидратния глад? Ето при мен още на 2рия ден се получава такова нещо :2022:

svinski_slon
18th March 2008, 16:37
Енгел, ако шприемаш съветчета, ето ти едно: намали ядките. Аз досега ядях мнгоо ядки на ден 50-100гр, но от както ги ям само поняколко бройки и задължително с белтък и въглехидрат сякаш почнах да свалям.
Що не пробваш :D

Engel
18th March 2008, 16:40
Значи да ги сложа при киселото мляко и медът? Аз тези ядки си ги ползвам като огладнея и съм на вън, и от няколко дена съм ги ограничила. Имаше период от 2 седмици, когато се зарибих - ядях всеки ден по 1 пакет :2014: Ще пробвам!!! А за въглехидратния глад???

alica
18th March 2008, 16:41
Как се справяте с въглехидратния глад? Ето при мен още на 2рия ден се получава такова нещо :2022:

яж повече белтък или мазнини, за да не изпитваш глад или кисел плод. пий и повече вода, но топла. ако и сложиш и капка две лимон ще ти мине глада за сладко. :cool:

svinski_slon
18th March 2008, 16:49
Значи да ги сложа при киселото мляко и медът? Аз тези ядки си ги ползвам като огладнея и съм на вън, и от няколко дена съм ги ограничила. Имаше период от 2 седмици, когато се зарибих - ядях всеки ден по 1 пакет :2014: Ще пробвам!!! А за въглехидратния глад???

пример: бадем(няколко бройки)+яйце+ябълка, Или бадем+кисело мляко.

Ядките задължително сурови!!! И не повече от 30гр на ден, разделени на няколко храненния.

Аз много се бях зарибила по ядките, но определено не мърдах. МНОООГО са калорични (мазнини!) и особено зле влияят, ако го ядеш самички.

За въглехдратния глад - бонус, мед, плод, мноооого зеленчук+ белтък+зехтин или бадем.

п.п. На последния ред, запетайката да се смята като "ИЛИ", а не като "+"

:lol:

Engel
18th March 2008, 16:58
Аз ям винаги печени бадеми :2010: Нещо немога да намеря къде продават сурови или просто не съм търсила качествено.
svinski_slon ще се постарая да спазвам препоръката :1231: на 17ти ще си покаже. Успех! Аз отивам на разходка, защото съм мързелана и не тренирам :1224:

П.С. Секса спада ли към леки упражнения? :1252:
П.С. 2 Да се похваля , че си намерих друг кантар да се претегля за 17ти Април. :girl_dance:

Liana
18th March 2008, 17:03
Единственият начин да се справиш с въглехидратния глад е, като силно ограничиш въглехидратите, това се нарича адаптационен период и трае между 2 седмици и един месец, след това можеш да увеличиш количеството им, но вече ще можеш да се контролираш. Отначало е гадно, но после няма да ти липсват.

Izabo
18th March 2008, 17:07
Аз ям винаги печени бадеми :2010: Нещо немога да намеря къде продават сурови или просто не съм търсила качествено.
.....:

Провери в магазините за плодове и зеленчуци, продават разни видове сурови ядки и сушени плодове. Също така на сергии по пазарите и щандовете в супермаркетите. :D

Liana
18th March 2008, 17:13
Engle, ядките си ги яж, но внимавай с калориите. Доколкото знам се интересуваш от НВД, прочетох ти въпросите в 1 друг форум, следователно можеш спокойно да ги хапваш, с кисело мляко става 1 от най-добрите комбинации. Но сурови- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Погледни за сурови ядки в магазините за плодове и зеленчуци, в диетичните магазини, на бараките за ядки, в БИЛа, Фантастико, на пазарите. Купи си орехи и си ги изчисти сама- варианти много.
Svinski_slon, това, че са "мазни", не означава, че не стават, просто зависи от режима на хранене.

Liana
18th March 2008, 17:14
Izabo, мислили сме 1 и също по 1 и също време :)

claudia
18th March 2008, 17:19
така менюто за днес беше:

закуска: овесени ядки с обезмаслено мляко
междинна закуска: кафе...
обяд: спанак с ориз, 1 кофичка обезмаслено кисело мляко и 1 банан
следобедна закуска: 2 пълнозърнести бисквити и 1 ябълка
вечеря: 1 яйце, зелена салата, малко кашкавал и салата от зрял боб и лук

по-късно може да изям 1 грейпфрут... Успех на всички !!! :) :)

Izabo
18th March 2008, 17:22
Izabo, мислили сме 1 и също по 1 и също време :)
За уникалната шоколадовата торта, която правя със смлени и задължително СУРОВИ (за да са диетични :girl_haha: ) орехи ?!?!?! :2007:

TedyK
18th March 2008, 18:31
хора и аз се присъединявам, но ще кажа 7 кг. защото 5 някак си много бързо варират.
173см. 65кг.

за въглехидратният глад майката му е 3 дни. след това организма свиква, а това за което се споменава по горе от 2 седмици е по скоро привикване към нов навик. за него са нужни 21 дни.
хайде успех на всички в групата.

brumbrum
18th March 2008, 19:39
- мляко 2% 370 гр + овесени ядки 3 суп. лъжици
- ябълка
- пилешка пържолка~100 гр + пушено сирене :oops: ~80гр
- пилешка пържола~100гр + 50гр обикновено сирене

svinski_slon
18th March 2008, 19:45
Нещо немога да намеря къде продават сурови или просто не съм търсила качествено.

В София има сурови бадеми, кашу, орехи, лешници и семки във всяка будка за ядки, както и на пазарите (обожавам ядките на пазара на "Графа"), а те с през десет метра.
Предполагам, че и по другите градове е така. Просто не си питала.
А искам още да ти кажа, че ако досега си яла печени ядки и то редовно, това е възможната причина да не сваляш.
Печените ядки трансформират мазнините си по начин, който е много вреден за отслабващите като нас.
Яж сурови ядки, с белтъчини и по-рядко

С млякои мед не е добра идея. Или с едното или с другото.

Engel
18th March 2008, 20:58
Макар, че кисело мляко с мед е супер вкусна комбинация, ще я зарежа. Благодаря за отговорите. Значи сега почвам кисело мляко с сурови бадеми значи и колкото се може по рядко. Вие какво си купувате като сте на вън?
brumbrum Стегни се! Още сме на втория ден :2022: Утре сутринта или тази вечер направи една тренировка, за да компенсираш това сирене, макар, че не е болка за умиране, ако си стриктна в следващите дни. Поне си признаваш какво си хапнала.
Аз сега ще хапна за вечеря салата от марули с някакво месце и една ябълка. Ще гледам да ги завърта калорийте към 1300!
Успех на всички! :1231:

brumbrum
18th March 2008, 21:48
за вас 2ри, ама за мене е 16ти ден :cry:

svinski_slon
19th March 2008, 01:11
Svinski_slon, това, че са "мазни", не означава, че не стават, просто зависи от режима на хранене.

Аз къде точно казах, че не стават?

Ядките присъстват и в моя режим, но трябва да се съобрази, че са мазнина и да се комбинират правилно. Това е

svinski_slon
19th March 2008, 01:14
Макар, че кисело мляко с мед е супер вкусна комбинация, ще я зарежа. Благодаря за отговорите. Значи сега почвам кисело мляко с сурови бадеми значи и колкото се може по рядко. Вие какво си купувате като сте на вън?

Суровите ядки, ако са в умерени количества (по няколко бадема на закуските например с мляко) може и всеки ден. Аз така ям.

Навън не си купувам нищо, освен салати в заведенията, или месо на скара в стола. Другото си го нося приготвено вкъщи.

alica
19th March 2008, 07:19
меню ден трети:
закуска:банан
междинна закуска: банан
обяд: марокански кус кус с маслини и копър. заливка със зехтин и лимон. около 200гр
междинна: зелена ябълка
вечеря:запечени броколи, спанак, тиквички на фурна и зелена салата със зехтин и лимон. дано да има и хубави домати за салатата :cool:
:D

Engel
19th March 2008, 09:21
меню ден трети:
вечеря:запечени броколи, спанак, тиквички на фурна и зелена салата със зехтин и лимон. дано да има и хубави домати за салатата :cool:
:D
:girl_eat:
Добро утро и от мен :1231: Пожелавам ви успешен и отслабващ ден :2043:

alica
19th March 2008, 09:33
я да питам отслабващите, защо не се занимавате със спорт?! или поне тук само менюта се пишат или прегрешения?
:1246:

Engel
19th March 2008, 09:37
Ми аз лично само менюто си пиша, не че тренирам де :1231:

Liana
19th March 2008, 09:54
я да питам отслабващите, защо не се занимавате със спорт?! или поне тук само менюта се пишат или прегрешения?
:1246:

Да кажа тогава, ходя на фитнес поне 3 пъти седмично, тренирам цял живот, но не пиша за тренировките, защото проблемът ми, да кажа честно, е в хапването. Спазвам НВД, но съм лакома и се отпускам и започвам да ям доста храна като количество (не пасти и торти де)- тази лакомия все си мислех, че съм я преборила. Явно си е до човека и цял живот ще трябва да се боря с храната. :(
Най-лошото при мен е, че съм стриктна за 3, 4 месеца, махам излишните кила, изкарвам плочки на корема, чувствам се добре и явно решавам, че трябва да разваля ефекта и почвам да си хапвам стабилно ден след ден, после повтарям всичко на ново- и така цял живот. Явно не ценя достатъчно усилията си.

alica
19th March 2008, 10:07
Liana, а може би просто прекалено си стриктна и затова в един момент си наваксваш...
Всеки ден търся златната среда за хранене, спорт и баланс в емоциите, но не всеки ден успявам да го намеря :1246:
Успех на всички :girl_dance:

berry
19th March 2008, 10:18
Здравейте и от мен! Аз малко съм изостанала, но по-добре късно, отолкото мн късно :wink: Така! Започвам от днес 165/54. Менюто засега:
Закуска: домат + половин краставица + малко сирене
10ч.: ябълка
За обяд още не съм мислила! Към това ще вмъкна и тренировката на С. Крауфорд. Чакам мнения и критика :lol: Успех на всички!

Liana
19th March 2008, 10:30
Liana, а може би просто прекалено си стриктна и затова в един момент си наваксваш...
Всеки ден търся златната среда за хранене, спорт и баланс в емоциите, но не всеки ден успявам да го намеря :1246:
Успех на всички :girl_dance:

Може би си права. Наитина баланът е труден за постигане и дадена емоция, независимо каква е тя би могла да повлияе на цялостния режим. Но просто не мога да си простя многократните ми издевателства върху тялото, свил ми се е коремът, тялото само казва: не мога повече"- т.е. съм постигнала това към което се стремим (организмът да се саморегулира), но устата ми казва: "много е вкусно".

brumbrum
19th March 2008, 10:31
25 мин вело (тея пусти цигари ми пречат адски мн...)
закуска - мляко+овесени ядки
след това - ябълка
обяда и вечерята мисля да са по една пилешка пържолка с по едно варено яйце

ГАЛАЗИО СКАЙ
19th March 2008, 11:04
от 19/03/08 днес и аз почвам диета сега съм 69,500 кг при 168 см. имам рожден ден на 19/05/2008 и искам да сваля 10кг до рождения ми ден, УСПЕХ НА ВСИЧКИ :D

Engel
19th March 2008, 13:29
Всеки ден се записват все нови и нови хора, май няма да свършим до 17 Април. Все пак :wellcome:
Закуска: Банан
Обяд: Овчарска салата около 300гр.
Междинна: 50гр. лешник

kaija
19th March 2008, 13:48
такааа, аз понеже не писах какво ще ям през тоя месец, а само се похвалих, че ще правя сутрешни кросчета всеки ден, та ето го и моя хранителен режим, който стартирах от днес. намерих го в едно глупаво списание, но ми хареса като идея. Уж се сваляли 10 кила за месец, но не вярвам, че ще се стопя чак дотам. както и да е, ето го и него:

режима се провежда 21 дни (веднъж в годината). започва така:

1-2 ден МЛЕЧНИ

закуска: чаша мляко, препечена филия (БОНУС/пълнозърнест/черен хляб)
обяд: чаша мляко
закуска: чаша мляко, препечена филия
вечеря: чаша мляко
Преди лягане: чаша доматен сок

3-4 ден БЕЛТЪЧИНИ
закуска: кафе с мляко (без захар), 1 преп.филия с малко масло и мед (по желание)
обяд: чаша бульон, 150-200г месо/риба, 2 с.л. грах (или броколи, зелен фасул или друг зленчукпо избор), 1 преп. филия хляб
закуска: мляко/чай с 1ч.л. мед
вечеря: 2 яйца/50г. кашкавал/месо/риба/шунка/мляко и 1 преп. филия хляб

5-6 ден ПЛОДОВЕ&ЗЕЛЕНЧУЦИ
закуска: 2 портокала/2 ябълки
обяд: заленчукова супа без картофи, сезонна салата, 1 преп.фил хляб
закуска: плодове /без банани/
вечеря: голяма салата, чай

Диетата продължава с 1-2 ден, като след това можете да размените реда на останалите дни. Важно е да се завърши с млечните.
Първите два дни са много тежки, особено вечер, но лично според мен тази диета може да се импровизира доста, всеки както се чувства добре всъщност.
Аз съм ок в момента, не ми е зле, не съм освирепяла от глад само на мляко, защото така или иначе през деня много-много не ям, понеже такава ми е работата, взимам си обикновено супа за чаша и пия по 2-3 кафета с мляко, а вечерта хапвам каквото ми се яде, но винаги не по-късно от 7 и да ви кажа така ги свалих тия 10 кила. Затова казвам, че диетата може да се импровизира, едва ли ще тръгна да мъкна пържоли в офиса.

Izabo
19th March 2008, 13:53
Ей ме пак :D
160 см/58 кг.

9.30ч. - 1/2 кофичка кисело мляко + 3 с.л. овесени трици
11.00ч. - още малко к. мляко
14.00ч. - печена бяла риба
~16ч. - пак малко к. мляко (общо не повече от 1 кофичка)
~17ч. - пак малко риба (колко е останало от обяд :) )

Engel
19th March 2008, 16:46
kaija Успех! Обаче ми се струва много нездравословно това. Ще се подложиш на голям стрес. В първите 1-2 дни, ако се прибавят 2 пържоли по 150-200гр. на скара в двете основни хранения, мисля, че ще стане по-добре и пак ще има ефект. Това е моя съвет :1231:

ЗАПИТВАНЕ: Според вас колко тежат два средни на размер банана?

alica
19th March 2008, 17:10
ЗАПИТВАНЕ: Според вас колко тежат два средни на размер банана?

премери ги на кантар. за тебе средни за мене големи, за някой друг малки. :cool:

TedyK
19th March 2008, 17:10
дайте идея за междината закуска освен кис. мляко с орех - изчерпана съм :lol:

alica
19th March 2008, 17:13
част от обяда, ядки, плод ...

brumbrum
19th March 2008, 19:52
малка промяна в менюто
обяд-пилешка пържола + 2 яйца
след това 1 чай с мед
вечеря-пилешка пържола+1 кебапче

TedyK
19th March 2008, 20:07
...вечеря-пилешка пържола+1 кебапче
вечерята е убиец :lol:

brumbrum
19th March 2008, 20:40
какво и е?

berry
19th March 2008, 22:47
Да дам и аз отчет за деня:
Обяд - салата домати и краставици + 50гр кашквал
Следобяд - кафе с мляко + тренировка (С. Крауфорд)
Ве4еря - пак салата + 100гр извара :cry: + половин "Активия"
А сега отивам да си взема ябълка, че ще се мре.... :lol:

Engel
19th March 2008, 22:56
И аз щях да припадам днес по едни големи чипсове и шоколадиии :2005: За малко не се наложи моят приятел да ме влачи към киното на сила :2022: Добре, че бях силна и устоях! По-късно хапнах салата от зелце, доматки, шунка, яйце и кашкавал с чеснов сос :1252: Според мен е по-добре от шоколад и/или чипс. Надявам се този въглехидратен глад да мине до седмица. Поздрави на всички :1231:

alica
20th March 2008, 07:27
ден четитри:
закуска: банан
междинна закуска: киви
обяд: 4 филии бонус, 100г.р кьополо, около 70гр лютеница
междинна: киви
вечера:незнам още :lol:

berry
20th March 2008, 08:15
Ден... едва втори :roll:
Закуска: 1/2 "Активия" + кафе с лъжичка мед
10ч.: Ябълка
Обяд: Салата от зеле +150гр. извара
Към 16ч. : чаша кисело мляко + кафе
За вечеря не съм мислила, но вероятно ще е пак салата с варено яйце да кажем и ябълка... + лека тренировка след работа :2019: Хубав ден на всички!! :1241:

berry
20th March 2008, 08:18
Сетих се, че ползвам един калкулатор на калории, който може да е от полза на някои по-изостанал като мен :roll: - http://www.zdravoslovno.com/Calculators/Content_CalcCalories.html

kaija
20th March 2008, 09:20
kaija Успех! Обаче ми се струва много нездравословно това. Ще се подложиш на голям стрес. В първите 1-2 дни, ако се прибавят 2 пържоли по 150-200гр. на скара в двете основни хранения, мисля, че ще стане по-добре и пак ще има ефект. Това е моя съвет :1231:

ЗАПИТВАНЕ: Според вас колко тежат два средни на размер банана?

мерси, аз писах вече че ще импровизирам :)

виж това, страхотен ама страхотен сайт:
http://zdravoslovno.com/Calculators.html тук си смятам приема на калории, има таблица с грамажа на основните храни!

kaija
20th March 2008, 09:22
опаааааа!
бери, извинявай, но не видях, че си писала същото преди мен :2014:

Engel
20th March 2008, 10:47
Аз в същия сайт си смятам калорийте. Има много неща :1231:
berry не ти ли се струва , че много малко ядеш? Според мен можеш да я махнеш тази активия и да я замениш с нискомаслено мляко + плод :2043:
alica кьополо :girl_eat:
Какво мислите за постни сърмички увити в лапад за обяд? Добре ли са? или направо да изключвам ориза и картофите като опция.. :2045:
За закуска: Кафе с мляко + Ябълка (която още не съм изяла :1224: )
:good_luck:

Engel
20th March 2008, 10:49
мерси, аз писах вече че ще импровизирам :)

Как мина импровизацията? Ще се справиш ли до 17ти? Поздрави! :2043:

Liana
20th March 2008, 10:55
Какво мислите за постни сърмички увити в лапад за обяд? Добре ли са? или направо да изключвам ориза и картофите като опция.. :2045:
За закуска: Кафе с мляко + Ябълка (която още не съм изяла :1224: )
:good_luck:
Зависи от режима ти, за ВВД или за умерен режим за обяд стават. Аз съм отслабвала и с ВВД преди години, ама доста трябва да се внимава.

alica
20th March 2008, 10:56
alica кьополо :girl_eat:
Какво мислите за постни сърмички увити в лапад за обяд? Добре ли са? или направо да изключвам ориза и картофите като опция.. :2045:


зависи от типа ти хранене. ако си на НВД не са препоръчителни. ако постиш са ок.
чувам разни слухове, че ориза запичал и както и не го долюбвам го ползвам за манджа много рядко. :roll: не че за друго го ползвам :lol:
с картофи можеш да заместиш хляба, пак без да прекаляваш ...

Engel
20th March 2008, 11:18
Ми на НВД съм уж.. , но мисля, че 2 сърмички с огромна салата от краставици ще ми е перфектна за обяд. Пред дилема съм + това няма какво друго да ям в къщи, трябва да излизам на вън :1231:
А пък миналия ден ми казаха, че дори и да пиеш само вода от варения ориз, пак запичало :roll:

Liana
20th March 2008, 12:06
Ами щом си на НВД и имаш кафе с мляко и ябълка, а на обяд сърми, постарай се вечерята ти да е 2-3 яйца или месо +салата, за да може (като цяло) количеството на въглехидратите да не е много голямо.

Engel
20th March 2008, 12:21
2 пилешки пържоли на скара с шопска салата :girl_eat:

Liana
20th March 2008, 12:29
Идеално!!!!

Engel
20th March 2008, 12:53
Обяд: 4 бр. сърми с лапад + 1.5 краставица

alica
20th March 2008, 13:50
някой в офиса ми е изял планирания обяд :cool: та днес по неволя ще съм на плодове и чай. :lol:

Liana
20th March 2008, 14:20
За днсес:
- закуска- пиле със зеленчуци;
- обяд- кисело мляко с орехи;
- междинно- ядки;
- вечеря- пържола и салата (ако ям навън); ако ям у нас- омлет със сирене, доматено пюре и кисели краставички.

Izabo
20th March 2008, 15:09
закуска - 1/2 кофичка к. мляко с 3 с.л. овесени трици
междинна - к.мляко
обяд (доста късен) - печена бяла риба и извара
следобедна закуска - извара
стига толкова за днес :D

alica
20th March 2008, 15:17
Izabo, как успяваш да преглътнеш рибата с извара?!?! :shock: нещо зелено няма ли да хапнеш?!

Izabo
20th March 2008, 16:19
alica, на Дюкан съм....не може сега трева :? , от събота чак.. :D (5 дни може..., 5 дни не може...)

Иначе изварата е на Милктрейд, не е лоша, не е много суха. Препоръчвам също тази на Пършевица, Дядо Либен, Маджаров. Става по-лесна за преглъщане :D като й се сложи малко кисело мляко и кисела краставичка. Може и пасирано яйце. :cool: Но става гадна, ако не се изяде целия пакет до втория ден след отварянето...

В случая си я преглъщах само с малко диетична сол обаче и кола (пак диетична).

TedyK
20th March 2008, 18:43
аз малко докато се включа и то изписани 2 страници.
:arrow: белият ориз го замени с кафяв, но като цяло e добре да се изключи заедно с картофите.
:arrow: какво значи диетична кола? в нея има захарин, който не се препоръчва въобще за приемане да не говорим при смъкване на килограми. газираните напитки е добре да се избягват.
:arrow: ядките? нали говорим за сурови? според мен трябва да се внимава с тях, защото са носител на мн. мазнини.
:arrow: яйцата - нали ядем само белтъците?

малко стана като въпроси - отговори, но някак си всички пишем и лично на мен ми е трудно да определя, кой се храни правилно и кой не.

моето предложение е да си правим предварително някакво меню за следващият ден и да се опитваме да го спазваме взаимно. САМО ПРЕДЛОЖЕНИЕ Е.

berry
20th March 2008, 19:47
Айде накои да каже, че се е издънил с диетата, защото аз се... :girl_hysteric: Уж си мислех да правя тая диета на Протасов, ама с тоя треволяк - голям глад! След цял ден работа и в стремежа да ям колкото се може по-малко (мнооого съм умна, няма що!) като се прбрах и хоп - пържола + салата + резен бонус ( дотук ОК) + половин шоколад :oops: (поне беше черен :wink: ) От утре ще мисля нещо по-балансирано, така няма да се получи явно! Айде аз сега отивам да горя шоколада :lol:

brumbrum
20th March 2008, 19:50
-мляко с овесени ядки
-кафе
-пилешка пържолка+кюфте
-30-40 гр фъстъци
-2 кебапчета+ сирене и кашкавал(общо около 40-50 гр)

bimbi
20th March 2008, 19:57
мляко с нес
картофена супа с две филийки ръжен хляб за закуска
салата марули с кисело мляко за обяд
към 16:30 - 4 супени лъжици гъби с ориз /просто нямаше повече :lol: /
сега мисля да вечерям пак супа

Martha
20th March 2008, 20:21
:offtopic: :oops: Бимби, може и някъде да е ставало дума, но... това на аватара ти ли си?Ако да - :2005: уеуееее (без задни мисли)

svinski_slon
20th March 2008, 20:37
Странични хора започнаха да ми казват, че съм се посмалила на килограми и обиколки :D тоест, имам видима разлика

И аз си го мисля това, но не смея да се кача на кантара още. Знам, че до голяма степен този резултат се дължи на масажите. Все пак си спазвам режима от диетолога и се движа много.
Нямам никакво време за кростренажора в момента.

храната днес:

малка препечена филийка черен хляб, с масло (президент намалена масленост), обезмаслено сирене, яйце (днес за първи оът ям филийка от много време насам. Чувствам се чудесно)
зелена салата, крастваица, домат, зехтин+шунка
ябълка+яйце+кашу (сурово, няколко бройки)
салата от домат+краст+кашкавал+пил.ро ле+сос (средно голяма)

2 кафета+сметанка

Ако много изгладнея по-късно, ще бъде нещо малко, но едва ли.
Вода: 2-3 литра всеки ден, че и повече понякога

Настроение: на макс! :D


п.п. в Билла са започнали да се продават от онези много вредни козунаци и други сладкиши за великден, които много ме изкушават. Този великден ще си хапна разни козуначета, защото още ми е гадно, че миналия едва ги докоснах.

А и заслужавам :twisted:

bimbi
20th March 2008, 20:50
:offtopic: :oops: Бимби, може и някъде да е ставало дума, но... това на аватара ти ли си?Ако да - :2005: уеуееее (без задни мисли)за съжаление не съм аз :)

Engel
20th March 2008, 21:27
...
И ние сме добре, а ти как си?
Аз завършвам вечерта с много марулена салата и една пържола. Да кажа, че правя ЕВАЛА на тези, който си правят менюто от предния ден и го спазват.. аз просто немога. Като си наума нещо, все става нещо друго и винаги се объркват нещата :1231:
bimbi прати тогава твоя снимка, ако искаш? Момичета искате ли да си покажем снимките ? :2016: Може някой ден и да пием кафе?
А и bimbi, мисля, че ядеш много въглехидрати :2045: На какъв режим си?
brumbrum кюфтетата и кебабчетата сама ли си ги правиш? Добре се справяш, само мисля, че трябва да замениш фъстъците с бадеми или лешници, ако имаш възможност... :good_luck:

bimbi
20th March 2008, 22:03
А и bimbi, мисля, че ядеш много въглехидрати :2045: На какъв режим си?не ям месо

brumbrum
20th March 2008, 22:17
brumbrum кюфтетата и кебабчетата сама ли си ги правиш? Добре се справяш, само мисля, че трябва да замениш фъстъците с бадеми или лешници, ако имаш възможност... :good_luck:

не купувам ги - скарана съм с печката :D фъстъците разбрах, че не е хубаво да ги ям- преди малко си обелих орехи за утре в училище.пфф остават ми едни проклети 2 килограма дето ме влудяват :evil: :lol:

Engel
20th March 2008, 22:29
А и bimbi, мисля, че ядеш много въглехидрати :2045: На какъв режим си?не ям месо
А млечни?

bimbi
20th March 2008, 23:11
А и bimbi, мисля, че ядеш много въглехидрати :2045: На какъв режим си?не ям месо
А млечни?ям, нали писах мляко с нескафе, и марули с кисело мляко за обяд :) без сирене и мляко не мога да живея просто :)

Engel
20th March 2008, 23:14
Побърках се вече от толкова менюта :2005: :2005: :2005: Лека нощ! Лягам си :1224:

alica
21st March 2008, 09:04
днес нещо ми е тегаво и не ми се яде :? ще направя разтоварващ ден на чай с мед и некви плодове. засега имам 1 ябълка и 2 кивита :roll:

Engel
21st March 2008, 09:05
Добро утро на всички!! Успех с 5тия ден :1231:
alica както решиш за добре. Ако можеш да издържиш - СУПЕР. :good_luck:

alica
21st March 2008, 09:11
проблем ми е редовното хранене. разтоварващите дни съм ок :cool:

TedyK
21st March 2008, 09:20
добро утро на отслабващата тайфа.
белтък на яйце, половин питка от типа на джоб, който е черен. трябва да му видя само името и да претегля грамажът, че ми се струва доста малко.
2 доматчета Чери.
1 с.л. крема сирене Light

приготвих си ябълката за междината закуска и по пътя ще си купя ядките.

успех в борбата срещу килограмите :lol:

bimbi
21st March 2008, 09:22
аз пак ще закусвам картофена супа. за после съм си купила зеле, да си сготвя с домати... ще пробвам да пия и 1-2 чая, въпреки че много ги мразя :1246:

berry
21st March 2008, 09:40
Здравеите и от мен! Менюто:
Закуска: 2 ръжени сухара + кафе с лъжичка мед;
Обяд: салата от моркови + обезмаслена извара (ок100гр.)+резен "Бонус" + черно кафе
За към 16ч съм си приготвила чаша кисело мляко с ябълка + черно кафе
Дайте идея за вечеря, че нищо не ми идва на ум... :roll: Нещо бързо и лесно!!


ПП - По колко кафе пиете на ден? Аз по 3 обикновено... Много ли са?

Liana
21st March 2008, 09:47
Добро утро :2024: !

1. За закуска: пилешка пържола, кисело краставички + биволско кисело мляко (много съм гладна сутрин);
2. В обедната ще ям пилешко бутче и салата;
3. Кам 16.00 ще пия 1 протеин (така замествам ядене);
4. Вечерта ще видя, зависи какво има у нас.

Liana
21st March 2008, 09:49
ПП - По колко кафе пиете на ден? Аз по 3 обикновено... Много ли са?

За мен не са много, нали и ние трябва да си позволяваме по нещо, иначе ще ни пораснат крилца :Flying_wings:

Engel
21st March 2008, 16:33
Здравейте и от мен. Аз пия по 2 кафета.. едно сутрин и едно следобед :1231: Менюто ми до сега е:
Закуска: салата (зеле,домати,краставици,шун ка и кашкавал)
Обяд: 1 пилешко шишче на скара и една пилешка супа
За следобедна закуска по-късно ще хапна 1/2 кисело мляко с 1 с.л. мед
Вечеря: Не се знае :1231:

Да ви се похваля днес се наложи да ми стеснят роклята за бала в цялата горна част + ханша с 1 см, защото ми шуптеше :girl_dance: За една седмица цял сантиметър съм свалила !!! Горда съм със себе си ! Успех на всички :2003:

alica
21st March 2008, 17:07
Engel, поздравления :1203: ако продължаваш в същия дух ще имаш тялото, което искаш съвсем скоро :girl_dance:

Engel
21st March 2008, 17:17
Ако продължавам в същия дух .. шивачката ще ме напляска :2035:
Следобедно хапване: 315гр. тиквички в млечен сос и 5-6 маслинки
Вечеря: 1 кисело мляко 2%
Liana какво имаше за вечеря?
И къде изчезнахте всички? хайде пишете! Утре е 6-ти ден.. трябва да отваряме 6-та страница в темата :2035:

berry
22nd March 2008, 08:34
Добро утро на отслабващите! Браво и от мен Engel :bravo: Мен още ми е рано да се меря/тегля.
Зкуската за днес: ябълка + кафе + шепа лешник
Обяд: омлет ( две яица с малко сирене) + салата + резен бонус
Следобяд: някакъв плод + кафе
По някое време мисля и да направя някакви упражнения, а за вечеря още е много рано да съм я измислила!

Engel
22nd March 2008, 10:09
berry много ми харесва менюто ти :2035: Аз ям почти същите неща.
Иначе добро утро и от мен! Пожелавам лек и отслабващ ден на тези, който все още не са се отказали :1231:

П.С. Като споменах за снимки и всички избягаха :2016:

alica
22nd March 2008, 12:16
нещо много бач се събра и нерви покрай нея та не ми е до ядене...

Engel, много от рано със снимките :lol: изчакай поне 2 седмици да минат, за да има и резултат....

bimbi
22nd March 2008, 14:32
оф, неска след кафето закусвах няколко маслини, парче кашкавал и малко кисело мляко. после тренировка, и сега обядвах прясно зеле с домати и малко ориз, плюс филийка черен хляб...обаче съм гладнааааааааааа :cry: ше си направя едно мляко с нес и мед, дано ми мине :cry:

svinski_slon
22nd March 2008, 14:35
Здравейте готини мацки!

Както традицията повелява - веднъж седмично омазвам яденето.
Вчера пак така стана, но не беше фрапиращо. С вечерята която беше зелена салата+пиле с гъби на фурна, хапнха малко тайлндски лилав ориз. Много е особен. Исках да го опитам, защото никога не бях и остана приятно изненадана. Имаше и малко вино - 3 чаши. Днес съм в нормите, като се изключи че хапнха 3-4 лъжички мед.
Иначе всичко е 6.
Като му поотпускам така края през уикенда се чувствам по-добре психически. А мисля, че не е толквоа фатално за режима ми.

успех на всички! :D

TedyK
22nd March 2008, 16:27
я кажете за и против обикновена попара?

закуска: 2 бектъка + 30g. кашкавал + капучино, но в него няма заках и май спокойно мога и да минавам без него

обяд: китайски ребърца 4 бр. 112г. + 5 картофчета пържени (уфффф) без малко да иям 20, 30 еклерчета, но се въздържах

сега ще изям 1 ябълка с 2 лешника

вечеря: агнешко (нали все пак при нас е Велик ден).

new_lady
22nd March 2008, 18:25
Здравейте на всички! Много се радвам на вашата идея за 5-те кг :) Аз не съм писала отдавна, но и нямаше с какво да се похваля, сега обаче има...след дълъг застой най-накрая отново свалих 1 кг :twisted: Много съм доволна и се надявам свалянето на килограми да започне отново с пълна сила. Успех на всички!

brumbrum
22nd March 2008, 18:31
-кисело мляко с овесени ядки
-3в1
-ябълка
-пилешка пържола + портокал
-мляко с нес
-пилешка пържола + 2 варени яйца

п.с. за 20 дни, от както съм почнала нвд съм -4 кг :)

bimbi
22nd March 2008, 18:58
вечерях един омлет с 4 яйца и сирене :lol: ше зема да кудкудякам вече :lol:

мацки, като ви чета с тия овесени ядки, ше взема да си спретна за утре, нищо че са ми втръснали. доколкото си спомням, ги правех от предната вечер, в половин кофичка кисело мляко слагам няколко лъжици мюсли, а на сутринта добавях и накълцана на ситно половин ябълка
вие как ги правите?

brumbrum
22nd March 2008, 19:02
ами аз ставам сутринта правя си ги (в една кофичка кисело мляко слагам 3 супени лъжици), след това си правя кардиото, чакам около 30 мин и ги изяждам :)

MILI
22nd March 2008, 19:33
ами аз ставам сутринта правя си ги (в една кофичка кисело мляко слагам 3 супени лъжици), след това си правя кардиото, чакам около 30 мин и ги изяждам :)


Уххх и това ви харесва на вкус!!!!!!!!
Аз не мога да го ям........ :lol:
А ям всичко поринцип............. :wink: :wink: :wink:

alica
22nd March 2008, 19:35
Бимбе, може и да ги вариш с вода в микровълновата. А ако си вземаш от финния овес не е нужно от предишната вечер.
Иначе- варени, с кисело мляко, в салата от пакета направо, в супа вместо картофи или ориз за сгъстяване. Майка ми правеше едно време и сладкиш с овесени ядки, но незнам рецептата.

brumbrum
22nd March 2008, 19:48
ами аз ставам сутринта правя си ги (в една кофичка кисело мляко слагам 3 супени лъжици), след това си правя кардиото, чакам около 30 мин и ги изяждам :)


Уххх и това ви харесва на вкус!!!!!!!!
Аз не мога да го ям........ :lol:
А ям всичко поринцип............. :wink: :wink: :wink:

ами зависи много от киселото мляко - ако е хубаво мога да изям цяла тенджера :lol: , ако е по рядко са ми некви гадни :roll:

bimbi
22nd March 2008, 19:56
Бимбе, може и да ги вариш с вода в микровълновата. А ако си вземаш от финния овес не е нужно от предишната вечер.
Иначе- варени, с кисело мляко, в салата от пакета направо, в супа вместо картофи или ориз за сгъстяване. Майка ми правеше едно време и сладкиш с овесени ядки, но незнам рецептата.ааа кат се варят и пускат няква лепкава каша, бляк :? накиснати биват :) виж за салата или пък в супа вместо картофи и ориз не се бях сетила, ще пробвам, мерси :)

berry
22nd March 2008, 20:02
За овесените ядки: аз си ги правя (ако си правя изобщо!) - с прясно мляко и малко мед и май най-ги харесвам така...
А по диетата - вечерях пак яйца :3000: със сирене и зелена салата.
Утре трябва да взема да измисля нещо по-интересно :roll:

Друг въпрос - Вие тренирате ли, какво, по колко... Аз днес пробвах тае бо и като че ли ще се топят сланинки с него, какво ще кажете?

MILI
22nd March 2008, 21:09
За овесените ядки: аз си ги правя (ако си правя изобщо!) - с прясно мляко и малко мед и май най-ги харесвам така...
А по диетата - вечерях пак яйца :3000: със сирене и зелена салата.
Утре трябва да взема да измисля нещо по-интересно :roll:

Друг въпрос - Вие тренирате ли, какво, по колко... Аз днес пробвах тае бо и като че ли ще се топят сланинки с него, какво ще кажете?
тае бото е много добро решение, поне за мен беша така!!
Това беше единствения спорт на който ходех с фелание и голям интерес......но не чакай бързи резултати при мен пролича чак след втория месец. Ако си на някоя стриктна диета също не става, защото от активното ритане и т.н. малко ти прилошава ако не си хапвал нормални храни.
Но определено си сструва..... :wink: :wink: :wink: :wink: :arrow:

Engel
23rd March 2008, 00:46
Момичета добър вечер :1231: Гледам всички си похапвате стриктно и с много желание! В най-лошите си дни на диета все така да сте :2003: Аз забих за днес:
Закуска: 1 банан
Обяд: една голяма салата маруля с 1.5 шишче пилешко
Следобед: 1 банан
Вечеря: 200гр. млечна салата + 1 лионска наденица
Вечеря 2: в момента си похапвам шепа бадемки с кисело мляко

Успех на всички. Съжалявам, че не съм яла никога трици и немога да дам мнение по OFF TOPIC-а.
П.С. Много се радвам за теб brumbrum. И на другите 20 дни пак така да ни зарадваш :good_luck: и :go_to_sleep:

Engel
23rd March 2008, 11:33
Добро утро момичета! Нещо ми стана като традиция като се събуда да ви пожелавам: "Приятен и отслабващ ден" :girl_in_love:
Аз откривам деня с едно кафе с мляко и след малко една ябълка.
За обяд съм си приготвила салата от марули и краставици + 1 пилешка пържолка, а за вечеря варено телешко месо и аз незнам още с какво :2003: Успех на всички все още спящи красавици :1203:

П.С. Вчера малко надвиших калорийките с 1 банан в повечко. Дали ще е проблем? Вчера беше 6-ти ден и може да се брой за ВВД нали? Успокойте ме малко, че калорийте ми достигнаха 1656 макар че според начина ми на живот и калорийте, който изгарям дневно трябва да приемам ~1778 за да поддържам килограмите си :2005:

svinski_slon
23rd March 2008, 13:13
Успокойте ме малко, че калорийте ми достигнаха 1656 макар че според начина ми на живот и калорийте, който изгарям дневно трябва да приемам ~1778 за да поддържам килограмите си :2005:

Калориите не са ти никакъв проблем. Проблемът е, че е плод, особено банан. Много прецаква нещата. Освен това не го комбинираш с белтък, което не е никак добре. Според мен, махай бананите или ги намали до минимум.


Аз съм окей с храната, като изключим едно парче шоколад= 20гр.

Настроението е супер. Още не съм се теглила, ама и не смея. Ще видим.

Весело и спокойно отслабване на всички :D

alica
23rd March 2008, 13:50
не можах да изчакам понеделника, за да се измеря и го направих днес. актуалните кила на ръст 174 см са 55 :lol: :lol: :lol: постите ми се отразяват много добре, направо чудесно. другият повод за радост е- 7 чисти лицеви опори :1259:
продължавам хранителния пост със:
закуска (доста късна): банан
обяд: банан
междинна: 2 филии бонус с лютеница
вечеря: по план салата (зелена, краставица, чушка, репички, домати, зелен лук) и кьополу + маслини.
:cool:

bimbi
23rd March 2008, 16:33
аз неска съгреших :lol: закусвах няколко лъжици мляко с мюсли /щото другото лапето го изяде :lol: /, обаче после отидох на гости и ядох от ония хрупкавите "Сълзица" + парченце шоколад ммм :oops: сега хапнах 1/4 омлет, а след малко ще изям една купа спаначена супа, щото вече ше пукна от глад :roll: абе общо взето съм доволна, можеше и по-зле да е :lol:

п.п. абе снощи гледах, че ориза има 110 калории, а овеса към 360...а ся ми обяснете що го предпочитате?

TedyK
23rd March 2008, 16:56
п.п. абе снощи гледах, че ориза има 110 калории, а овеса към 360...а ся ми обяснете що го предпочитате?

гледай им въглехидратите на 100г. , а не калориите.

krisi_pat
23rd March 2008, 18:08
Успокойте ме малко, че калорийте ми достигнаха 1656 макар че според начина ми на живот и калорийте, който изгарям дневно трябва да приемам ~1778 за да поддържам килограмите си :2005:

Калориите не са ти никакъв проблем. Проблемът е, че е плод, особено банан. Много прецаква нещата. Освен това не го комбинираш с белтък, което не е никак добре. Според мен, махай бананите или ги намали до минимум.

защо трябва да се комбинира с белтък? :roll:

alica
23rd March 2008, 18:51
п.п. абе снощи гледах, че ориза има 110 калории, а овеса към 360...а ся ми обяснете що го предпочитате?

защото ориза запича, а овеса чисти :lol: :lol: :lol:

bimbi
23rd March 2008, 20:21
п.п. абе снощи гледах, че ориза има 110 калории, а овеса към 360...а ся ми обяснете що го предпочитате?

защото ориза запича, а овеса чисти :lol: :lol: :lol:ми те и бананите запичат, и са въглехидратни бомби...що ги ядете :mrgreen:

Engel
23rd March 2008, 21:29
Аз забравих да спомена, че моя банан го ядох в активната част на деня към 3ч някъде. + това рядко ям банани, повече наблягам на портокалите и ябълките. Както и да е, не е толкова фатална грешка. :1231:
Alica за момента си първата претеглена и имаш страшен резултат. Поздравления и успехи! 2кг. са просто перфектни, макар, че не си спомням какви килограми беше целта ти? Мисля, че си с повече от идеално тегло за твоя ръст! :good_luck:
bimbi не си го слагай много на сърце, утре ще си по-стриктна :2003:
Моето меню за днес е:
Закуска(обяд): 1 пилешка пържола + салата марули
Следобед: 1 кисело мляко с 1 ябълка
По-следобед: 1 шепа орехи
Вечеря: салата марули с краставичка + свинска печена пържола, изчистена от всякакви мазнини
Калорий: 1195.5 :2045: :2022:

alica
24th March 2008, 00:36
ми те и бананите запичат, и са въглехидратни бомби...що ги ядете :mrgreen:
за бомбите си права, ама не ме запичат :shock: даже хич. ям ги щото ябълките ми простъргват и подуват.

bimbi
24th March 2008, 00:39
ми те и бананите запичат, и са въглехидратни бомби...що ги ядете :mrgreen:
за бомбите си права, ама не ме запичат :shock: даже хич. ям ги щото ябълките ми простъргват и подуват.ми на малките деца като имат растройство им се дава вода от варен ориз или бананови каши/пюрета, пюре от шипки...затва ти казвам че ефекта би трябвало да е същия :)

alica
24th March 2008, 00:41
:lol: :lol: :lol: е аз съм на обратно :lol: пък и с тоя пост ...каквот ядеш, всичко с...ш :lol: :lol: :lol:

Engel
24th March 2008, 07:25
Добро утро лейдис :1207: Имам въпросче, което ме озари рано рано :2016: Мислите ли, че от 1 шепа орехи, която съм изяла на предишния ден, мога да задържа вода? Орехите бяха печени и със сол, и за това клоня на тази страна. Смятах да се тегля, но май няма да стане.. и без това се чувствам като "кифла" :2022:
Успех на всички в днешния 8ми ден!!! С отбивки по пътя към идеалните кг. или не, трябва да вървим право напред и нагоре! :good_luck:

mallvina
24th March 2008, 07:40
Добро утро :2020: ,не съм на диета :1231:
За една шепа орехи счукани или цели се броят :2016: ,ако са счукани са :shock: малко множко :popcorn_girl:.Грепфрукта прочиства мазнините идеално,половин грейпр ще те оправи :!:
Успех в диетата :good_luck: :photo:

berry
24th March 2008, 08:53
Здравейте, дами! Леко отслабване :wink:
Аз вчера се позагубих, но бях на изпит и съответно хапнах повечко предиобяд :oops:
Менюто за вчера: Закуска: 2 филии Бонус + 100 грама лютеница + 1 яйце
За обяд хапнах ориз с пиле :oops: , но поне на вечеря се постарах да компенсирам - салата зеле + 150гр. кисело мляко + филия Бонус

Днес се стягам с нова сила:
Закуска: чаша кисело мляко + филия Бонус + кафе
Обяд:салата от зеле + 2 кебапчета на скара ( знам,че не са най-добрия вариант, обаче съм на работа и няма избор...)+ кафе
16ч.: като закуската
След работа - около час тае бо (Мерси за инфото MILI!!)
Ще помоля за идея за вечеря... :roll:

Liana
24th March 2008, 09:44
Здравейте отново. Днес си планирах менюто и си го сметнах предварително. Приблизително 1560 кал, 15 % въглехидрати (имах време тази сутрин да посмятам, преди да се захвана да раборя).
1.Закуска: 4 яйца и малко доматена паста (и аз като Бимби тази сутрин);
2. и 3-то ядене на работа- общо 50-тина сурови бадеми и 250 гр. цедено кисело мляко;
4. Преди тренировка 1 протеин;
5. След тренировка ще готвя, планирала съм да изям 1 купичка задушени гъби с малко телешка кайма и сос от извара.

TedyK
24th March 2008, 12:54
солта задържа вода. не видях кой пита + факта на печене по добре не ги яж такива ядки.

банани отдавна не ям като знам колко енергия трябва да изразходиш във фитенс салона за да изгориш един банан съм ги спряла както картофите и ориза. знам, че при мен това работи + тренировките. иначе, ако трябва да сме чествни мазнините в организма се горят сутрин на гладно с кардио.

Engel
24th March 2008, 17:21
Момичета благодаря за отговорите! Гледам, че вие много добре се движите и се гордея с вас :1231: :2003:
Аз днес хапнах:
Закуска: 250гр. родопска закуска + 200гр. зеле с моркови
Обяд: 1/2 кисело мляко + 50гр. бадеми
сега ще хапна нещо, но незнам какво ..после ще пиша :1224:

А за орехите.. не бяха счукани, а цели :1231:
Успехи на всички :1231:

Liana
24th March 2008, 17:24
Engel, орехите не са проблем. Споко :2024:

brumbrum
24th March 2008, 20:09
аз днеска вечерта доста се издъних,ама пък не съжалявам.

-овесени ядки+кисело мляко
-ябълка
-2кебапчета+портокал
-2 парчета свинско месо + :oops: 1 парче сладкиш от кроасани :roll:

Engel
25th March 2008, 09:41
Момичета добро утро. :1207: Аз днес имам рожден ден и обещавам да не ям много бонбонки за да не развалям режима, но със сигурност ще си позволя малко наслада :1224: Закуската я започвам с едно портокалче и кафе. Обяда не се знае, а за вечеря ще хода на ресторант с приятеля ми и със сигурност ще си поръчам една пилешка пържола на скара с някаква салатка и гъбки :1252:
Много усмихнат, отслабващ и успешен ден ви пожелавам :1259:

alica
25th March 2008, 09:53
Честит ти празник Engel :1216: хапвай торта смело и безотговорно :lol: после танци и ставаш пак отговорна :lol: :lol: :lol:

margarita_ilieva
25th March 2008, 10:29
:1216:
Много здраве, късмет, любов и успехи!

Liana
25th March 2008, 12:01
Честити празник, Engel, много здраве, много любов и успехи :1216:
И двете сме овни, утре и аз имам рожден ден, следователно с рогата напред и няма тук нЕкви килца да ни се опрат.

TedyK
25th March 2008, 19:05
Engel, ЧРД и от мен. Всичко най, най и по много ( не се отнася за килограмите).

brumbrum
25th March 2008, 20:16
ЧРД, Engel :)

сладкиша от вчера даде веднага резултат и съм 52 кг вече (от 51... :evil: )

така...

Закуска - овесени ядки+кисело мляко
-после ябълка
-2 кюфтета + портокал
-чай с мед
-2 кюфтета + 50 гр от едно руло(завити кашкавал с шунка)

berry
25th March 2008, 20:50
:1216: и от мен Engel! С пожелание за много от всичко, което не се купува с пари и достатъчно пари за всичко останало :2020:

Отплеснах се... :lol: Днес следното:
Закуска: Мляко с нес
Втора закуска: мюсли с кисело мляко
Обяд: Сандвич - 2 филии Бонус + 20-30гр кашкавал
16ч.: мляко с нес + ябълка
вечеря: Салата зеле + печени картофи + чаша сок :oops:
А сега дано успея да се вдигна за малко тае бо :wink:

Engel
25th March 2008, 23:06
Благодаря много на всички!!! Много сте мили :girl_in_love:
Аз днес няма да си поствам менюто, макар че не съм яла много, но си има алкохол и много бонбони :1252: От утре си почвам на чисто, то остана още малко :1259: Лека вечер на всички и успешен утрешен ден :1231:

svinski_slon
25th March 2008, 23:46
ЧРД и то мен, Engel!

Много усмивки и сбъднати мечти!

Успех във всичко, ти желя :D





П.П. Храната е ОК, с изключение на солетите за вечеря, но беше много екстремно и нямаше как. Все още не съм се мерила и теглила

alica
26th March 2008, 08:20
:1216: Liana :girl_kiss2:
вчера:
закуска: ~30гр сурови бадеми
обяд: мюсли с вода, около 60гр
следобяд: 2 банана
вечеря: салата(зелена, домати, краставица, репички, чушки, риба тон) филия бонус + маслини

margarita_ilieva
26th March 2008, 08:51
И от мен хубави пожелания за Liana :1216:

svinski_slon
26th March 2008, 09:04
Днес се престраших да се претегля и се оакза, че не съм помръднала в килограмите особено (-0.5кг) но определено в сантиметри.
Не знам дали това означава, че не се повилявам от диетата, а само от масажите, или просот да изчакам.
Може би трябва да бъда по-стриктна, но мисля, че това не ми е възможно.

berry
26th March 2008, 10:07
Здравейте, момичета! svinski_slon и аз взех,че се претеглих, но при мен е по-зле - не съм мръднала. За сантиметри незнам, защото не съм се мерила.... :cry: Верно, че не съм на кой знае какъв режим, но по принцип ям доста повече :?:
Сега мисля да поразровя форума за някоя диета, по която конкретно да се храня, явно сама не ме бива да съставям меню...
За днес е "гениално", но поне откъм калории съм го сметнала:
Закуска: солети + кафе
Обяд: Сандвич - 2 филии Бонус + 60гр печено месо
Закуска 2: ябълка + кафе
За вечеря: ориз със зеленчуци - 150-200гр + салата
А сега започвам разбора на диети.... :wink:

Liana
26th March 2008, 10:16
Аlica, margarita_ilieva, моничета, благодаря ви много!!!

brumbrum
26th March 2008, 10:20
ЧРД, Liana! :1216:

TedyK
26th March 2008, 10:26
Liana, ЧРД и от мен. Много щастливи емоции.

закуска:половин филия черен хляб ( трябва да му видя точно кое колко е)
1 сварено яйце (белтъкът)
1 чери домат
филията си я намазах с Филаделфия

сега си взимам ябълката и ядките и тръгвам

обядът ще го мисля след това. Успех в отслабването.

berry
26th March 2008, 13:46
ЧРД, Liana! :1216: Много усмивки и от мен!

Engel
26th March 2008, 15:49
Здравейте, момичета! svinski_slon и аз взех,че се претеглих, но при мен е по-зле - не съм мръднала. За сантиметри незнам, защото не съм се мерила.... :cry: Верно, че не съм на кой знае какъв режим, но по принцип ям доста повече :?:
Сега мисля да поразровя форума за някоя диета, по която конкретно да се храня, явно сама не ме бива да съставям меню...
За днес е "гениално", но поне откъм калории съм го сметнала:
Закуска: солети + кафе
Обяд: Сандвич - 2 филии Бонус + 60гр печено месо
Закуска 2: ябълка + кафе
За вечеря: ориз със зеленчуци - 150-200гр + салата
А сега започвам разбора на диети.... :wink:
Мисля, че хапваш много въглехидрати. Опитай се да намалиш филийките на 1 и да махнеш този ориз за вечеря.

П.С. ЧРД, Liana! :1216: ! Пожелавам ти също както ти на мен да вървиш с рогата напред в борбата с килограмите, нали сме си овни :2043: Да си ни жива и здрава, и да ни радваш винаги с присъствието си!

П.С. 2 Закуска: 150гр. родопска салата + 2 пилешки шишчета
Междинна - 30гр. бадеми и сега ще си хапна едно млекце
По-късно към 5-6ч: 2 сварени яйца + марулена салата
Днес отново съм във форма!!! :1203: Даже си купих и рибено масло и почнах да го пия да видя какъв е ефекта. При вас какъв е и какво рибено масло ползвате? :good_luck:

TedyK
26th March 2008, 16:42
ако имаш предвид Omega 3 има най различни.

я ми кажете какво мислите за тези барчета с ядки и плодове? дали могат да заместят междина закуска?

http://linkvending.co.uk/Images%20NaturalFoods%20Snacks/eatnaturaltuckerbars.jpg
http://linkvending.co.uk/Images%20NaturalFoods%20Snacks/eatnaturaltuckerbars.jpg

Engel
26th March 2008, 16:45
Да, омега-3 на adipharm ? :1231:
Виж сайта с калорийте им и сама прецени дали са добре за междинно. Според мен много въглехидрати и мазнини, но може да се позволи 1 път седмично или два. :1231:
http://www.eatnatural.co.uk/View-Products.aspx?Category=EatNaturalBars

TedyK
26th March 2008, 17:24
мерси Engel. нямах време да ги чета в магазинът защото бързах, но исках да попитам въобще като съчетание дали може да се приеме. сега като видях колко въглехидратчета са набутани в 100г. и тотално, глобално и фундаментално се отказах.

Engel
26th March 2008, 20:58
Незнам дали е добро съчетанието. Немога да те посъветвам нищо. Сори :2022:
Менюто ми за днес:
Закуска: 150гр. родопска салата + 2 пилешки шишчета
Междинна - 30гр. бадеми и сега ще си хапна едно млекце
без яйцата за който бях писала на обяд
Късен обяд (Вечеря): 1 нетлъста свинска пържола ~250-300гр. + малко салата марули
Вечеря 2: 1 портокал и евентуално, ако огладнея имам 100гр. родопска салата
Мисля, че се справям добре. Дано да има резултат, защото чувствам само много лек.Остават още 20 дни, то е ясно вече , че няма да мога да сваля 5кг. , но поне 3кг. :2045:

svinski_slon
26th March 2008, 22:29
Късен обяд (Вечеря): 1 нетлъста свинска пържола ~250-300гр. + малко салата марули

200-300gr месо на едно оядене е много. пробвай да го разделиш на две.

Engel
26th March 2008, 23:07
Това да ми е проблема :1231: Месото да ми е много, а не тестото :1224: Тези дни се навих да хода да си купя мерилка и ще казвам с точност колко, защото реших, че е 250-300гр. , защото бяха 1.5кг. 6 бр. пържоли. Някой има ли си представа горе-долу на каква цена са мерилките?
Лека нощ и отслабващ ден утре ви пожелавам :good_luck:

svinski_slon
26th March 2008, 23:39
Това да ми е проблема :1231: Месото да ми е много, а не тестото :1224: Тези дни се навих да хода да си купя мерилка и ще казвам с точност колко, защото реших, че е 250-300гр. , защото бяха 1.5кг. 6 бр. пържоли. Някой има ли си представа горе-долу на каква цена са мерилките?
Лека нощ и отслабващ ден утре ви пожелавам :good_luck:

Можеш да си купиш домашно кантарче от магазините TCM на доста добра цена. Мисля, че беше около 40лв.

alica
27th March 2008, 06:55
вчера:
обяд: ~ 100 гр мюсли с вода и сок
късен след обяд: ~ 30 гр шам фъстък
вечеря: зеленчуци в сач, май са 500гр + чесново хлебче
днес: 300 коремни преси, 20 лицеви. за храната незнам :roll: ако остане време през деня пак овес :roll:

berry
27th March 2008, 08:14
Здрасти, мацки!
Първо да благодаря за разясненията за НВД на Engel и Alica - много сте отзивчиви! Мерси!
Днес ще се постарая повечко:
Закуска: кофичка кисело мляко
За обяд - ще измисля нещо с повече месо от лафката на работа
16ч: ябълка + кафе
около 17ч. - час тае -бо
вечера: някаква салата + месо
Надявам се да се науча да се храня както трябва бързо, че не остана до лятото :wink: !!

ПП. - Утре ще махна това мляко от закуската, но днес нещо се пооспах и нямаше време да мисля друго

alica
27th March 2008, 08:20
защо да махаш млякото от закуската? :roll:

TedyK
27th March 2008, 09:38
добро утро на всички отслабващи!
закуска: 40гр. хляб + кремата сирене за намазване Филаделфия + авокадо + парче шунка + белтък на яйце

2 закуска: ябълка + смесените ядки окколо 5,6 бр.

снощи вечерях таратор 1/2 купичка + зелена салата + 4 ягоди

с това кантарче на масата съм голям смях. то аз не ям толкова колкото си меря тграмажът на това какво ям. вие слабеете ли?

Engel
27th March 2008, 10:09
Аз се чувствам, много кофти подута. Незнам от какво е, коремчето ми все е навън подуто и немога да си го прибера. Вече съм съгласна с alica за млечните вечер и ще ги спра :2022: Да ви се похваля вече намерих от къде да си купувам сурови бадеми и днес ще ми бъде сефтето да хапвам такива. Вие как си ги правите? :1231: На моето пакетче отзад пише да ги измия и да ги кисна 7-8 часа във вода :2045:
И менюто ми за сега:
Закуска: 3 малки кивинца сигурно са около ~150гр. и кафенце с мляко
За обяд предвиждам кисело мляко Елена 2% + 1/2 пакетче сурови бадеми.
:good_luck: на всички и отслабващ ден!

alica
27th March 2008, 10:48
Да ви се похваля вече намерих от къде да си купувам сурови бадеми и днес ще ми бъде сефтето да хапвам такива. Вие как си ги правите? :1231: На моето пакетче отзад пише да ги измия и да ги кисна 7-8 часа във вода :2045:


отварям пакета, броя си 15-20 бройки, слагам ги на бюрото и остатъка затварям в шкафа, за да не ги гледам. това ми е дневната порция :cool: за какво да ги киснеш във вода неразбрах?!?! верно, че понякога са мръсни, но пък се свиква да се гледа пакета :lol: за чисти :lol:

Liana
27th March 2008, 11:00
Мерси на всички за милите пожелания!
Вчера си хапнах по случай празника: пилешка кавърма и многоооо ядки с 2 чаши вино. Ама хайде.

Engel
27th March 2008, 11:06
Liana пак заповядай :2043:
alica незнам за бадемите така пише, пък моя приятел ми вика направо отваряй и яж :2014: На мен не ми изглеждат мръсни.

Liana
27th March 2008, 11:15
Бадемите ги ям направо, без да ги накисвам във вода.

Яденето днес (тежко ми е на корема от вчера, ама не трябва да пропускам ядене).
Закуска, капучино и 2 пилешки филета;
Обяд: пилешко бутче със салата;
Вечеря: салата и пиле или салата и омлет (ще видя).

brumbrum
27th March 2008, 11:28
вчера се омазах с 2 парчета кекс и 4 шоколадови бонбона :lol: и за това днеска съм на ябълки и чай :)

berry
27th March 2008, 11:51
Аз бадеми си купувам с черупките направо, чупя си 20-тина и ги хапвам. Има в Кауфланд такива...
И да питам: Черен дроб е по-добре от кебапчета за обяд нали? (Говоря за купени!)

Liana
27th March 2008, 12:35
Да много по-добре е черен дроб, много полезен е, а в купените кебапчета има всичко друго, но не и месо.

TedyK
27th March 2008, 16:18
berry, придържай се към чистото месо. избагвай мляно месо освен, ако не го мелят пред теб. там разни филенца, саламчета, кремвирши по възможност вън от хладилника.

бадемитесе киснат сигурно заради ципата. в смисъл да се приемат по лесно от стомаха.

сега обядвах овесени ядки с кис. мляко. само, че това мляко ми докарва на сухо такова и това си е то.

Engel
28th March 2008, 00:10
Аз се омазах с едни снаксове следобед... май само аз няма да издържа да сваля 5кг. :2021: Първа предлагам и първа се отказвам. В задънена улица съм.. това чувство на застой ще ме побърка :2022: :2022: :2022:
Немога да мръдна от тези килограми кажете ми какво да направя??? Когато бях 71кг. си мислих, че на 64 ще се чувствам перфектно, но сега стигнах до извода, че не е така. Просто чувствам излишни още 5-6кг. и се изнервям, че немога да ги сваля. Лесно ми е да давам на другите савети, който аз самата немога да спазвам! Моля ви се помогнете ми! :sos: Успех ви пожелавам момичета! Поне вие да ме радвате с резултати :2021:

alica
28th March 2008, 07:22
явно си достигнала кг, при които трябва да промениш нещо в диетата. спри млечните или по-добрия вариант е да започнеш спорт. редовно. :cool:

berry
28th March 2008, 08:15
Здрасти, Engel! Един съвет от може би най-неразбиращата - Не се сдухвай с тия диети! Аз най-лесно свалям, когато не мисля, че НЕПРЕМЕННО трябва до еди кога си да сваля няколко килограма. Според мен с това, че си си хапнала снакс не е дошъл края на света! Малко отклонение и после продължаваш...С две ръце съм за съвета на Alica за спорта и аз ще взема да го последвам :2006:
Много се отплеснах! :lol:
Вчера за вечеря: две кюфтенца (каймата я правиха пред мен :wink: ) с доматен сос

За днес: Закуска: Кофичка кисело мляко 2%
Обяд: 2варени яйца + салата зеле (ок.200-250гр) + сирене (50-60гр.)
Следобяд ще хапна зелена ябълка с кафенце, а за вечеря - не съм мислила още!
Леко вталяване дами! :1231:

Engel
28th March 2008, 08:40
Благодаря за съветите. Просто няма как да спра млечните, защото горе-долу само това хапвам. Не вярвам да почна да спортувам, но ще видим - стават и чудеса :2035: Ще спра да мисля за това и ще ги сваля някой ден. :good_luck: Чудя се дали не бъркам нещо в комбинацийте :2005: Някой ако знае най-добрите, комбинаций при НВД, моля да ми ги напише. Благодаря предварително :2008:

bimbi
28th March 2008, 09:23
Просто няма как да спра млечните, защото горе-долу само това хапвам. на твое място бих спряла плодовете и ядките

alica
28th March 2008, 09:24
видях, че си приложила линка към Спайдерспорт. По-добро място със съвети за НВД лично аз незнам. Там има и менюта и всичко свързано с този вид хранене. Прочети го. :cool:

svinski_slon
28th March 2008, 09:31
Моля ви се помогнете ми!


За да се излезе от застоя е необходимо да се промени нещо в режима.

ето няколко съвета, които помагат при мен:

пиене на много повече вода
смяна на менюто (яж рзнообразна хара, защото покрай тези диете се оказва, че ядем едно и също)
не яж въглехидрати вечер
намали много млечните
вземи си витамини, (но е много важно какви), защото може да имаш липса на някакъв витамин, минерал или вещество, заради което да задържаш.
при мен антицелулитните масажи помогнаха много за засилване на метаболизма и за да започна да свалям.
не мисли толкова за това.
намали важността на "проблема"

п.п. Не знам колко килограма съм свалила или не съм, но краката ми изглеждат по съвършено различен начин и влизам в панталони, за които не съм вярвала, че ще вляза толкова скоро. И това само за месец. Продължавам напред с масажите и след 6 месеца, ще съм неузнаваема

Liana
28th March 2008, 09:36
Engel, нищо не е станало, малко снакс- чудо голямо. Това няма да е единственото прегрешение в живота ти, важна е общата картина. Нали знаеш, ние овните не се отказваме. И 1 кило да свалиш пак е добре- това си е прогрес.
Berry, оновното ядене при НВД (както и при другите режими е закуската), 1 кисело мляко не е най-добрия вариант, прибави малко ядки я него (така всеки ден може да е различна закуската ти: един ден с орехи, после лешници, семки, бадеми, шам фастък; друг ден, пдходящи плодове за НВД в млякото: ягоди, замразени боровинки). За разнообразие можеш да добавиш в него малко фибри или трици (1-2 лъжички). Можеш да го желираш и т.н.

Добри изпитани комбинации за НВД, по-горе споменах за млякото ( и гледайте да не е нискомаслено). Аз го хапвам с доста какао и кокос. Добра комбинация е извара с кисели краставички, орехчета и т.н.
Месо +салати, омлети със зеленчуци или сирене, кашкавал. Зеленчуците са основна част от НВД. Може да хапвате огретени, задушени гъбки, брюкселско зеле, карфиол с кашкавал. Салати, всякакви варианти. Риба става, морски дарове. Хайде успех.
Менюто ми за днес е:
Закуска: 2 яйца, разбъркани с коприва и сирене, поръсени с кашкавал, изпечени на тефлонов тиган
За обяд съм си донесла на работа задушено пиле с праз.
Към четири ще пия 1 протеин, за да имам още едно хранене преди тренировката.
За вечеря ще хапна извара и ще добавч нещ към нея (риба тон или кисели краставички или и двете, зехтин, подправки).

Liana
28th March 2008, 09:38
Engel, не спирай млечните, особено изварата (ако пиеш прясно мляко, го спри, освен ако не е много малко в кафето сутрин, такова количество не може да "спъне" режима).

berry
28th March 2008, 10:18
Много благодаря за идеите, Liana! Тъкмо се чудех какво да ям, че горе-долу едно и също ми идва на ум :lol:
Ей сега влизам и в spidersport да чета!

ПП. Какви антицелулитни масажи, svinski_slon - професионални или ти си ги правиш(може да си написала някъде, но не съм видяла, за което се извинявам :oops: )

TedyK
28th March 2008, 10:59
хора от личен опит знам, че диети без спорт не вършат работа. гладуването е до едно време. организмът свиква и за това се получава застой. същото е при спортуването, ако няма разнообразие в тренировките няма резултати.

Марулка
28th March 2008, 11:03
Аз не съм на същото мнение преди да родя бях55 кг. след като родих бях 71кг и с малко гладуване станах 45 кг вече 3 години съм тези кг без грам спорт(щото ме мързи).Така,че......

TedyK
28th March 2008, 11:06
doroteia01, явно ти е бърз метаболизма. колко си висока?

Марулка
28th March 2008, 11:10
Ами да не те излъжа но към 156-160 .Относно метаболизма -да бърз ми е ,даже от начало направо.....сега малко по-бавно но не ми се е случвало да пропусна ден.

Liana
28th March 2008, 11:31
Berry, относно spidersport, имай предвид, че там става въпрос за високомазнинно нисковъглехидратно хранене. Аз също го практикувам, там има много полезни неща, но моето мнение, с което не ангажирам никого е, че там са малко крайни. Чета и чуждестранни сайтове за НВД, които не заклеймяват толкова неща. Наистина като ограничиш въглехидратите, калориите идват от мазнини, което е така. Но в spidersport са много рестриктивни към видивете месо (на пример) и към покачването на %-та мазнини, те го правят като добавят масло към храненията или зехтин към салатите, наблягат на свинското. Аз покачвам %-та на мазнините, като добавям повече зехтин в салатите, бройката на ядките или някое друго парче сирене. В други източници, в internet, ще видиш, че основата на НВД са зелените зеленчуци, на второ място е месото, яйцата, рибите, след това са ядките, млечните, след това и два мястото на плодовете, подходящи за НВД (киели ябълки, боровинки, ягоди, лимони, грейпфрут). На върха на тази пирамида т.е. доста по-рядко, можеш да поемаш в малки количества грудкови зеленчуци като цвекло и ряпа, както и плодове със среден ГИ като круши и праскови, или някоя друга лъжища овесени ядки. С други думи при НВД няма ограничение на храните като разнообразие, по-скоро, можеш да ги комбинираш, като внимаваш с вида им и въглехидратното съдържание. Важното тук е да държиш процента на въглехидратите под 20 %, количеството калории не влияе толкова много, т.е. при този режим, можеш да хапваш повечко, в разумни граници.
При другото НВД ( в spidersport казват, че няма такъв режим), на което аз не съм толкова голяма привърженичка, ограничаваш не само въглехидратите, но и намаляваш мазнините. При него резултатите ми не бяха толкова добри, а и като асортимент на храните не ми допадаше, защото с толкова пиле и белтъци (тух се хапват предимно белтъци, а не като при ВМ-НВд, цели яйца) почнах да кукудякам. Дано да съм ти помогнала.
За млечните е индивидуално, на мен не ми пречат. Въглехидратите от киселото мляко ги смятай на половината, на тези, индикирани на опаковката, а ако е леко вкиснало, дори си изяла още по-малко въглехидрати. Не яж нискомаслено кисело мляко.

TedyK
28th March 2008, 11:59
doroteia01 с тази височина можеш да подържаш такива килограми. сложи още 5, 6 см. и тогава нещата се променят драстично.

Liana, четох ти мнението и съм абсолютно съгласна с теб. забелязала съм, че при мъжете това с яденето на месо и само месо се получава, при жените нещо не става точно така. ние все гледаме да хапнем салатки, млекца за сладичко няма да споменавам въобще. преди 2 год. и аз мн. се бях зарибила по него сайт, но с времето осъзнах, че при всеки е индивидуално.

Liana
28th March 2008, 15:28
TedyK, така е, принципите са общи, но всеки сам трябва да прецени за себе си. Много е полезен сайтът, но трябва да се чете избирателно. Изчетох много френски и английски публикации на тази тема и са много сходни, сходни са и с нашите възгледи. Относно spidersport, какво да ти кажа като почнат със сланината и пръжките- това е малко прекалено. А все пак 1 листо маруля, с което да си завиваш кюфтето, не е достатъчно, а иначе казват, че ядат зеленчуци на всяко ядене. А и като почнат с това 50 гр. кисело мляко- нямам думи.

Engel
28th March 2008, 15:29
Момичета, аз си реших проблема! Ще си хапвам както до сега, поне от това не съм напълняла и ще се опитам да пия повече вода, да пия витамини и рибено масло. Всичко ще се нагласи с времето. Когато човек почне да се вманиачава обръща много внимание на детайлите, а не както каза Liana на "общата картинка". Ще се опитам да се движа повече. Все пак когато се стараем рано или късно, организма ни възнаграждава :2035: Почвам да тренирам 1 път седмично. За някой може да е нищо, но за мен все пак е много :2043: На 17 ще се претегля с вас, да видим каква е хавата. Успех лейдис :good_luck:

TedyK
28th March 2008, 15:42
Engel, не се предавай. похапни си нещо, което много ти се иска и продължавай на пред. все пак да ви кажа като човек, който е изчел много за фитнеси и начин на хранене стигнах до следните изводи:

1. за създаването на един нов навик били необходими 21 дни. това си го повтарях непрекъснато, когато ходих във фитнес залата. след това организмът ми наистина ме караше да ходя.

2. гладуването до определена степен води и до психични разстройства. не казвам, че се полудява от глад ама трябва всичко в мярка. говорим за свободната воля на избора.

3. Liana, аз точно покрай този сайт намалих млечните и буквално съвсем ги изключих. ядях само котич чийс и в един момент костите ми направо почнаха да пукат. оказа се недостиг на калций за това всеки познава собственото си тяло. съгласна съм за ограничаване, но не и за забрани. това с пръжките и мен винаги ме е усмихвало.

я да ви попитам какво ще кажете за заместител на Бонуса
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51HCmdQkjJL.jpg само това открих близко по съставки. съдържа ръж, овес и ечемик

Engel
28th March 2008, 15:49
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=2328

Liana
28th March 2008, 16:26
Aз по принцип не ям хляб, защото ми обърква НВД-то. Но преди съм си хапвала подобни, този ми прилича на немските хлябове без брашно, които се продават в БИЛЛА. Знам, че минусът им е, че някои видове имат много консерванти, за да издържат с месеци, но този може да не е от тях. Плюсът е, че каквото пише на опаковката- това е, в бонуса не съм сигурна какво слагат и едва ли винаги се стремят да следят качеството и еднородното съдържание на партидата. Но помня, че бяха вкусни и 1 филийка засищаше много повече от другите хлябове в това число и от бонуса.

TedyK
28th March 2008, 16:39
аз лично за БОНУС-ът имам резерви от самото му създаване. от това нещо на картинакта ям сутрин по половин филия и приятелят ми винаги се смее как се муся. казва как изглеждам на малко дете, което трябва да си изяде закуската иначе няма да играе.
дайде идея за заместителят му.

svinski_slon
29th March 2008, 00:38
дайде идея за заместителят му.

Напоследък се замислям дали да не си купя от тази домашната хлебарница, в която сипваш продуктите и след известно количество време, тя ти вади готов хляб. Доста разучих въпроса и говорих с няколко човека. Мнението им е, че е много по-добре от какъвто и да е Бонус и т.н. защото няма консерванти и си знаеш какво ядеш.

Само ме е страх да не прекаля.

bimbi
29th March 2008, 08:15
дайде идея за заместителят му.

Напоследък се замислям дали да не си купя от тази домашната хлебарница, в която сипваш продуктите и след известно количество време, тя ти вади готов хляб. Доста разучих въпроса и говорих с няколко човека. Мнението им е, че е много по-добре от какъвто и да е Бонус и т.н. защото няма консерванти и си знаеш какво ядеш.

Само ме е страх да не прекаля.според мен не е добра идея. като се знам как обожавам топъл хляб, мога да го изям целия с малко шарена сол, а и да ми мирише толко вкусно цялата къща...малиииии.
отделно че хляба ще е мек, и тогава се яде повече. от бонус и вита поне с 1-2 филийки ти става тежко. всъщност то и с тоя ще ти стане тежко - като го изядеш половината докат се усетиш :lol:

Engel
29th March 2008, 11:21
Добро утро момичета! Моя съвет е да не си купувате хлебарници, защото няма да можете да се сдържите и от улеснение, хлебарницата ще се превърне в проблем :2022:
Днес е 13 фатален ден от както е пусната тази тема. И аз имам чувството, че още на 3тия ден всеки се отказа, защото никой не пише :2010: Я живнете малко! Да не би да сте се предали?!?! Трябва да се борим и да сме заедно в тази борба, защото е трудна! Един от начините към успеха е ПОДКРЕПАТА..така че където и да сте се скрили, се показвайте, защото ще има плясканица! :2001: Искам ви всички на линия с менютата, и всичко останало! Трябва да има постоянство, за да има и резултат. Не се отказвайте само защото за тези 13 дни не сте свалили 2.5кг., а сте се хванали за един месец да свалите 5. Важна е мотивацията, на мен също ми се искаше да сваля 5кг., но още не е късно! Макар, че това са само цифри, важното е вие да се чувствате добре и според мен по-големия резултат от това да свалиш 5кг., е това да кажеш: "Цял месец се храних здравословно и се чувствам красива, жизнена и усмихната!" Килограмите, който сте свалили са само бонус към здравословното хранене! Запомнете го! И ви искам всички на линия, повече никакви диети! Просто самата мисъл те подтиска, когато си на диета и се изнервяш, че губиш контрол :2021: За това горе главата! Аз слагам край на диетите за себе си! Вие какво ще кажете?

just_a_girl
29th March 2008, 19:41
.....

just_a_girl
29th March 2008, 20:07
с и сках аз да кажа че вече хапвам до 4 часа и гледам да пия повечко вода, тренирам си, хапвам пове1ко плодове, зеленчуци и млечни...
осъзнах и аз най-накрая, че тва е начина да смъкна килцата... ама колко време трябваше, че да ми дойде акъла...
айде да ги махаме тия килца вече, че няма време... лятото пристига :П
ии ще се вкюча пак на 17ти да се похваля с резултати :D /а дано!/

TedyK
30th March 2008, 11:23
Напоследък се замислям дали да не си купя от тази домашната хлебарница......

имам я от 4 год. тази домашна хлебарница. в началото беше бум след това ми мина мерака. може да пробваш, но и тя ще ти омръчне след време.

иначе да се запише в Исторяита на тази тема А3 НЕ СЪМ се отказала. продълвама с малки издънки, но човек когато не се храни сам е гаднооооо да е на диета.

SummerBaby=)
30th March 2008, 11:31
Здравейте сладурани
Аз няма да сваля 5 килограма до средата на април, защото не започнах навреме, но това не ме притеснява изобщо. Личният ми план възникна случайно преди няколко дни като се сетих за твърдението, че за да си създадеш един навик ти трябват 21 дни и от там реших, че това е моят срок да променя себе си. Не говоря за килограми, вече не гоня тях, а цялостна промяна. За тези 21 дни ще опитам да променя всички навици, които не харесвам у себе си и вярвам, че ще успея. Разбира се това включва и здравословно и разумно хранене, но с цената на всичките си провалени диети не го приемам като ограничение, а като правилен избор.
Като се замисля за гледната точка "и ще трябва да се ограничавам до края на живота си??", която да си призная и аз съм споделяла, се замислям, че първо нещата съвсем не стоят така, а дори и да беше точно така, по-добре от перспективата да съм "с няколко излишни килца" до края на живота си..
Та исках да споделя, че съм мотивирана и решена да успея този път и се надявам всички да сте така, пожелавам ви успех :good_luck:

Engel
30th March 2008, 12:37
Като имаш в предвид, че този начин на хранене ти харесва и се чувстваш добре, ти не го възприемаш като ограничение. Мога да си живея така колкото си искам. Чат пат някоя друга издънка, която не се брой на фона на всичко останало и е супер. :1231: Успех Summer с навиците и аз се боря за нещо такова и досега резултатите ми не са малки. Ти какво си променила за сега в себе си?

alica
30th March 2008, 16:49
аз пък нямам издънки :lol: от 11.03.08г съм нов човек и ми харесва. не че не чакам 27.04 за да ям толумбички ... но това ще е края на поста :lol: а ако си вляза в слабата пола няма да са 2 толумбички, а три :lol: :lol: :lol:
успех на всички.

TedyK
30th March 2008, 17:22
ауууу къде изчезнаха добрите, стари толумбички по 10ст.?

alica
30th March 2008, 17:42
мама ги прави невероятни, папам ги топли и несиропирани :lol: :lol: :lol:

TedyK
30th March 2008, 18:02
еееее прати малко към нас.

bimbi
30th March 2008, 18:05
шшш не разваляйте дисциплината :twisted: :lol:

alica
30th March 2008, 18:31
ква дисциплина, кви 5 лв :lol: :lol: :lol: само преяждате :lol: :lol: :lol:

Engel
30th March 2008, 18:52
Това беше грубо.

bimbi
30th March 2008, 19:13
мани, неска бях на детски рожден ден и ядох торта :twisted: ма то у неделя било позволено :oops: :lol:

alica
30th March 2008, 19:21
винаги в неделя, но не всяка неделя :lol: :lol: :lol:

berry
31st March 2008, 07:30
Здрасти мацки! Аз малко се позагубих, но няма да пиша какво точно съм яла, само ще кажа, че имаше един сладолед, за който с ръка на сърце ще кажа, че изообщо не съжалявам! :lol: мммм...
Така! За днес пак сме примерни:
Закуска: 200гр. кисело мляко + 2 суп. л. мюсли (обикновено, без плодове, ядки....)+кафе
Обяд: салата от зеле + 150гр. пилешко бяло печено месо+кафе
Следобяд: зелена ябълка + кафе
Вечеря: Май ще са пилешки дробчета, печени + някаква салата

ПП. Пак да благодаря на Liana!! :2020: Аз така или иначе немога да сведа до такъв минимум въглехидратите.. А сега като се стопли и месото ще ми идва в повече.. Така, че - всичко с мярка някаква!

berry
31st March 2008, 07:35
А за прегрешенията по Великден - ще хапна козунак в едно доста добро количество - от сега се каня! :lol: Много го обичам! С ядки, сушени плодове и т.н.... Но само с него мисля да прекаля :lol:

Liana
31st March 2008, 10:57
Момичета, здравейте! Миналата седмица имах много положител стрес, покрай рождения ден и много отрицателен- много работа, много задачи, неприятности и т.н. Бях на педали цяла седмица и като се качих на кантара бях близо 3 кила надолу. Но събота и неделя си хапвах колкото искам, защото просто бях останала без сили, не съм яла нездравословни храни, пак си продължавах с НВД, но без да броя калории и грамове т.е. ядки на корем, салатки и месца. Така че в крайна сметка ще се премеря чак на 17 и ще докладвам, в най-лошия случай ще съм кило надолу или няма да съм мръднала.

Engel
31st March 2008, 13:41
Liana надявам се, че се радваш за успеха си както ние :1231: Аз на 17ти не очаквам да съм помръднала нито нагоре нито надолу.. то едно и също си стои отдавна :1246:

Liana
31st March 2008, 14:04
Това се получи от напрежение и много работа ;))) Поне малък бонус получих, под формата на загуба на тегло. Но просто сега хапвам повече и може би ще кача малко, въпреки че от утре ще съм малко по-стриктна. И наистина на 17 ще ви информирам. Затова нама да пиша менютата от събота и неделя както и днешното, защото са стабилни :)

TedyK
31st March 2008, 20:33
да се оплача и аз. всичко си вървеше под контрол докато не получих малко колетче от мойте приятелки. пратили ми шоколадови американски зайчета и яйца. ама то не, че тук няма и не, че не стоят в хладилникът, но..... опитах едно.

въобще имам един такъв въпрос към някой с познания в психоанализите. защо стомахът ми е нахранен, а мозъкът гладен. имам предвид, че съм нахранена, нямам нужда от сладко, но мозъкът ми все на там ме дърпа. това е шоко зависимост според мен.

carry
31st March 2008, 20:59
Абе и аз имам такъв проблем на моменти..

alica
1st April 2008, 06:34
въобще имам един такъв въпрос към някой с познания в психоанализите. защо стомахът ми е нахранен, а мозъкът гладен. имам предвид, че съм нахранена, нямам нужда от сладко, но мозъкът ми все на там ме дърпа. това е шоко зависимост според мен.

ядеш с очите. избрала си по-добрия вариант да изядеш едно и да спреш. това е недостатъка на стогите диети, та били и наяждащи за стомаха.
при мен работи следното- обичам кроасани и карам някой да го отвори и да го помириша :cool:

TedyK
1st April 2008, 08:36
ядеш с очите.... ами аз знам как работят този тип хранения при мен. трябва да съм сама и да си следя аз хладилникът. така като се налага да готвя и човекът край мен не е на диета става много сложно. на него му омръзва и му досажда това да не ям, онова да не искам да се готви. аз пък се раздразвам от храна и става сложна :lol:

margarita_ilieva
1st April 2008, 09:04
ядеш с очите.... ами аз знам как работят този тип хранения при мен. трябва да съм сама и да си следя аз хладилникът. така като се налага да готвя и човекът край мен не е на диета става много сложно. на него му омръзва и му досажда това да не ям, онова да не искам да се готви. аз пък се раздразвам от храна и става сложна :lol:
Да, много е трудно да готвиш разни вкусотийки и да не можеш да си хапваш... :girl_cry:

TedyK
1st April 2008, 09:08
трябва да намеря правилният начин. май ще минавам на лимон с вода и тичане в парка 10 дни както съм го правила и преди. поне тогава знам, че не се изкушавам.

Liana
3rd April 2008, 09:20
Мацки, как вървят нещата? Engel, какво реши за режима най-накрая?

Engel
3rd April 2008, 10:05
Отказах се, карам по-старо му. Смятам да включа към стария ми режим тренировки, и да видя дали ще има резултат :1231: Имам си в къщи вело, но трябва да се поровя да видя как да тренирам с него, защото само едно и също омръзва. :good_luck:

Вие как се справяте? Бързо всички в колонка и да се отчитат колко са свалили? :1224:

margarita_ilieva
3rd April 2008, 10:10
Ами, хайде аз да се разпиша. Започнах 2 дни преди да бъде отворена темата, но не съм се отчитала тук. Спазвам режима на Огнян Симеонов, разбира се с малки отклонения. До миналата събота (29.03.) бях свалила по 2 см. от корема и талията, 1,5 от ханша и 1 от бедрата. Не очаквам за месец да съм свалила 5кг, но и 3 ще ми се отразят добре.
Менюто ми за днес:
след ставане: 1/2 чаша мляко с нес (това просто няма шанс да го изключа от програмата си, пия на Май Дей - 0.1%);
закуска: филия Бонус с кашкавал;
обяд: 2 филии Бонус с кашкавал, телешко филе и зелени маслини;
следобедна закуска: 1/2 к. кисело мляко(0.1%) и 3бр. кашу;
вечеря: намислила съм гъби със сирене и шунка, и още нещо, но все още не съм измислила;
преди лягане: 1/2 к. кис. мляко с 3 ядки.

Engel
3rd April 2008, 10:29
Супер :2043: На мен инструктура в залата, която тренирах ми казваше, че един свален см = свален кг. Надявам се и при теб да се е получило така и да не си свалила водичка само, макар че няма начин като гледам си хапваш както трябва :1231: Добре си се ориентирала в менюто си според мен :2035: Успех! Надявам се да си редовна. Сега и аз се зарибих да отида да се премеря с метъра :1224:
Едит:
Гръдна обиколка: 97 см.
Подгръдна обиколка: 78 см.
Талия: 74 см.
Корем (през пъпа): 90 см.
Ханш: 100 см.
Десен Бицепс (отпуснат): 26 см.
Десен Бицепс (стегнат): 29 см.
Дясна Китка: 16.5 см.
Дясно бедро: 58.5 см.
Дясно коляно: 41 см.
Дясен прасец: 38 см.
Ляв бицепс (отпуснат): 26.5 см.
Ляв бицепс (стегнат): 29 см.
Лява китка: 16.5 см.
Ляво бедро: 58.5 см.
Ляво коляно:41 см.
Ляв прасец: 38 см.

Нещо се заиграх с мерките :1228: Последно съм се мерила миналата година и това, което съм запомнила и ми направи впечатление е -3см. от ханша, -6см от корема, -2см. от бедрата и -2см. от пръсците :1203: Надявам се да си намеря някой стар тефтер със записки и да сравня останалите :2035: Поздрави!

margarita_ilieva
3rd April 2008, 10:38
Не знам колко килограма съм свалила, но не вярвам да е повече от 1- 1,5кг. Не съм се качвала на кантар, защото на моя му нямам доверие, а и последно се мерих на кантара при масажистката, така че искам пак там да се премеря(надявам се скоро да имам възможност).
Engel, :2020:

Engel
3rd April 2008, 10:53
Ти отслабващи масажи ли си правиш или просто ходиш за кеф? :1231: :2020:

margarita_ilieva
3rd April 2008, 11:09
Първо направих 10 - 12 целутрона, след това пак толкова антицелулитни масажи(не мога да ги нарека отслабващи, защото и мм не мръднаха обиколките, но пък целулита наистина се повлия). За съжаление от 2 седмици не съм ходила, ама при първа възможност, ще почна пак- по 2 пъти на седмица(антицелулитни масажи)

Liana
3rd April 2008, 12:41
Engel, понеже си ми много симпатична, ще си позволя да ти дам съвет, недей да се отказваш, тъкмо добре се беше ориентирала към НВД. Нормално е в началото да се бъркаш, да не вървят нещата. НО все пак, ако си решила по-старо му да караш, дано да не включваш картофките и 3 в 1 като преди. И успехът винаги се получава според системата: проба-грешка.