PDA

View Full Version : Въпрос относно цикъла


sweet_sensation
22nd March 2008, 11:36
Здравейте.Пиша ви,защото не знам какво става и искам да разбера случвало ли се е и при други.Миналия петък трябваше да ми дойде (винаги ми идва 2 дни по-рано от предния месец),но точно тогава пътувах и от сряда започнах да пия Примолут нор 5 ,като за последно изпих хапче в петък вечерта и очаквах най-късно понеделник или вторник да ми дойде.И преди няколко пъти съм отлагала цикъла си и всичко е било наред,идвало ми е след 2 дни след като спря приема.Обаче сега няма никави изгледи да ми дойде...вече станаха 7 дни Вчера си направих тест за бременност и беше отрицателен,така че не знам какво може да става.Ако няко може да изкаже мнение ,ще съм много благодарна,защото ми е притеснено.Благодаря предварително!

teda_vt
22nd March 2008, 13:49
Според мен трябва да отидеш на гинеколог,защото това което си пила е доста силен препарат.Едва ли има някакъв проблем,но знай че никак не е полезнно да забавяш цикъла си.Все пак това не е концерт по желания!Когато ти се наложи има и друг начин-да пиеш по големи дози витамин С.Той е кръвосъсирващ и има такова действие може да ти забави цикъла с 2-3 дни

seduce
22nd March 2008, 18:58
Това с пиенето на витамин С е вярно и по-безопасно.А за твоя проблем е възможно и да е просто от притеснение,стрес,може да се получи на всеки.Но това не бива да те води до мисълта да пропуснеш гинеколога.След като си пила хапчета,най-добре се консултирай с него,пък и е хубаво поне не 6 месеца да си правиш профилактичен преглед.

sibi
22nd March 2008, 19:36
И аз съм пила Примолут нор 5, но не съм имала такъв проблем. Наистина иди на гинеколог.

hubavelka
24th March 2008, 00:19
Ами разбъзикала си си хормоните, това си направила.
Кажи за това на гинеколога си и се информирай как да забавиш цикъла си, без да си вредиш на организма, разбира се доколкото това е възможно.
Ако взимаш противозачатъчни по принцип, просто недей да правиш пауза между опаковките и така ще пропуснеш 1 цикъл, но нека и твоя лекар се изкаже.