PDA

View Full Version : загуба на чуствителност след мамопластика


Monique
26th March 2008, 06:06
Вече минаха почти 4 месеца след операцията ми, но не усещам нищо в долната част на гърдите си (горе да)
това нормално ли е, и ще се възстанови ли чуствителността ?

Babri
26th March 2008, 10:52
Моите гърди са си чувствителни отвсякъде!

Може би трябва да се консултираш с хирурга си,за да не се притесняваш :wink:

diastemma
26th March 2008, 17:58
Двете гърди или едната?

Beautiful_
26th March 2008, 18:33
Двете гърди или едната?
писала "гърдите си" я множествено число :idea: :wink:

Beautiful_
26th March 2008, 18:39
имах предвид в множествено число.
не мога да помогна от личен опит, но съм чела, че е възможно напълно да се изгуби чувствителността на гърдите :roll:

Monique
26th March 2008, 19:31
Двете гърди или едната?

Всъщност едната долу е съвсем нечуствителна,другата е по-добре, но пак едва усещам нещо.

diastemma
27th March 2008, 13:17
А постепенно настъпва ли подобрение, кожата ти с времето става ли по-чувствителна?
По-вероятно е да става дума за намалена чувствителност след операцията. В този случай чувствителността се връща, макар бавно и може би в непълен обем.
По-малък е шансът да са засегнати кожни нервни клончета, което по-често се случва едностранно. В този случай възстановяването на сетивността е частично и непълно. Не мога да кажа повече.

hollyy
27th March 2008, 15:58
А можеш ли да кажеш по каква причина се засягат тези нервни клончета? Това по вина на лекаря ли е? И наистина ли може почти да не се възвърне чувствителността? Питам, защото при мен мина вече една година от операцията ми и чувствителността ми е доста намалена и на двете гърди. Имам някаква малка чувствителност, но като цяло ги чувствам изтръпнали. А все пак е минала цяла година.

Divinemouse
27th March 2008, 17:12
Двете гърди или едната?

Всъщност едната долу е съвсем нечуствителна,другата е по-добре, но пак едва усещам нещо.

Уау как така,аз се оперирах преди близо 5 месеца и имам чувствителност и на двете.

aniK
27th March 2008, 22:49
Аз съм на 4 месеца и лявата ми все още малко е изтръпнала. В началото нямах никаква чувствителност и много се бях притеснила, но постепенно се възвръща. Дясната е по-добре.

Monique
11th June 2008, 19:32
Малък ъпдейт по темата- ве4е имам 4уствителност :cool:

Lady Blue
13th June 2008, 13:53
а има ли разрез там където е намалена чувстветилността?

myrti6a
4th August 2008, 00:13
момичета помогнете.кажете ми кога започнахте да чувствате гърдите си след поставянето на имплантите.при мен минаха 6 месеца и още не ги чувствам.реагират на допир но не чувствам.помощ!

sweety_L
4th August 2008, 08:24
момичета помогнете.кажете ми кога започнахте да чувствате гърдите си след поставянето на имплантите.при мен минаха 6 месеца и още не ги чувствам.реагират на допир но не чувствам.помощ!

myrti6a, аз имах чувствителност веднага след операция. Понеже бях чула за загубата на таквава и репих веднага да проверя дали при мен е така като докоснах зърното. По гърдите също имах, макар и по-слаба, но напълно нормално на 2-ия ден!

Ти и на двете гърди ли нямаш? На определени места ли? А зърната чувстваш ли ги? :(

myrti6a
4th August 2008, 12:07
зърната ми реагират на допир но са почти безчувтвени.а по гардите имам чувствителност на петна.как мислите?дали ще ми се възвърне нацяло?

Excel
4th August 2008, 21:07
Щом е на петна - би трябвало .

Monique
5th August 2008, 00:23
зърната ми реагират на допир но са почти безчувтвени.а по гардите имам чувствителност на петна.как мислите?дали ще ми се възвърне нацяло?

Най-вероятно ще се възвърне.
аз имам чуствителност, предполагам в същата степен каквато съм имала и преди, не мога да преценя.
И при мен беше "на петна" както се изрази (мисля че разбирам какво имаш предвид.
НОрмално е, не се притеснявай.

doll
5th August 2008, 00:41
Аз също вече почти година след операцията и още не съм си възвърнала напълно чувствителността на гърдите отдолу,а и все са студени
:cold:

Babri
5th August 2008, 09:19
Моите доскоро бяха студени отдолу,ама сега сякаш се позатоплиха!

myrti6a
5th August 2008, 12:29
благодаря за отговорите ви.моите гърди до скоро бяха почти целите студени а сега са само отван-отдолу.там кадето няма мускул.

doll
5th August 2008, 14:33
Всичко ще е наред миличка
:2043:

myrti6a
5th August 2008, 19:37
ами то като цяло не си е наред всичко защото са ми много раздалечени (вижте на аватара ми) но май корекцията се оказва много сложна и рискована, а и при мен може би е невъзможно да са по събрани защото самите ми мускули са раздалечени.вие как мислите, дали е възможно да не са ми наред мускулите или е поредното оправдание на поредния доктор.и има ли начин изобщо това да се провери това?

doll
5th August 2008, 21:35
Защо да е сложна корекцията??Какво трябва да ти се коригира?Само разстоянието ли?? На мен ми го намалиха и сега е няма и два пръста а беше 4-ри преди.Не знам каква е твоята структура,но защо не отидеш да се консултираш и с друг доктор??

myrti6a
5th August 2008, 22:48
не помня точно кой от форума ми каза че е рисковано защото не зашивали такани и се стояло далго време с бинтова жилетка или нещо такова и има голям шанс новозашитите такани да се разкасат от напрежението и да няма ефект.дори и по лошо - да се наложи преместването на имплантите надмускулно заради разкъсаните тъкани.и аз за това съм се наплашила.иначе проблема ми е че започват от под мишниците и поради това имам 4 праста разстояние.от една страна ми харесва защото с дрехи не съм „силиконка„ (на аватара можеш да добиеш предтава) но когато съм с бански или гола мноого ме гразни защото се набива на очи.ти при кой докрот се оперира и после същия ли те „поправя„?и тежка ли е реоперацията?може и на лични да не задръстваме темата. :2020:

gwendoline
7th August 2008, 18:15
Хирурзите не обичат много много да рискуват с подобен тип реоперация за намаляване на разстояние; дори не мисля, че би се съгласил някой... за съжаление... Но е възможно леко приближаване, доколкото ми е известно :2003:

sinia
8th August 2008, 10:08
Да, и аз така знам. При изкуствено приближаване се получавало някакво набръчкване посредата, което после не можело да се оправи...

gwendoline
8th August 2008, 10:21
Да, и аз така знам. При изкуствено приближаване се получавало някакво набръчкване посредата, което после не можело да се оправи...
Набръчкване е най-малкия проблем, който може да се получи... :cool: Лошото е ако се среже мускула в средата и имплантите се приближат и "слеят"...Тогава почват приключенията... :1246:

myrti6a
8th August 2008, 12:24
вече и аз не знам какво да правя.защо се получи това голямо разстояние при мен не знам.уж му казах СЪБРАНИ!док. ми предлага по голям имплант които да запълни разстоянието но на мен и сегашните ми се виждат големи.а и като ми сложи по-големи ще се саберат,добре,но пак ще са под мишниците което е главния проблем.а някои знае ли как мога да разбера дали моите мускули са раздалечени както тварди доктора или това е само оправдание за недобре свършената работа.

Бобето
8th August 2008, 12:27
Надмускулно могат по лесно да се корегират разстоянията нали?

myrti6a
8th August 2008, 12:38
не знам, аз съм подмускулно.не мисля да минавам на надмускулно за да ми се саберат.и със “скарани“ гърди мога да живея :2038: :girl_haha:

Бобето
8th August 2008, 12:49
не знам, аз съм подмускулно.не мисля да минавам на надмускулно за да ми се саберат.и със “скарани“ гърди мога да живея :2038: :girl_haha:


Не съм и споменала да минаваш подмускулно.

Просто си питам форумките.

Бобето
8th August 2008, 12:52
не знам, аз съм подмускулно.не мисля да минавам на надмускулно за да ми се саберат.и със “скарани“ гърди мога да живея :2038: :girl_haha:


Не съм и споменала да минаваш подмускулно.

Просто си питам форумките.

НАДМУСКУЛНО* :wink:

myrti6a
8th August 2008, 12:54
а иначе предполагам че е по лесно за коригиране когато са надмускулно. :2016:

Бобето
8th August 2008, 13:09
а иначе предполагам че е по лесно за коригиране когато са надмускулно. :2016:


Да иначе и аз така мисля, но и аз не съм ЗА надмусклното, въпреки плюсовете си те са според мен по малко от тези на подмускулното.
Но аз си мисля че твоите може да се съберат поне малко.

myrti6a
8th August 2008, 13:18
живот и здраве зимата може да пробвам.така и така ще си правя нови белези че тези нещо не ги опазих добре. :1252:

Бобето
8th August 2008, 14:03
Късмет ти желая!

боряна христова
10th August 2008, 21:54
не знам, аз съм подмускулно.не мисля да минавам на надмускулно за да ми се саберат.и със “скарани“ гърди мога да живея :2038: :girl_haha: И моите гърди са така :!: ама като сложа сутиен и се оправят-даже ми харесва лекото разтояние което оставя като съм с сутиен :roll:

myrti6a
11th August 2008, 20:52
аз мога да пусна малко нови снимки да видите как са със и без зутиен.и на мен ми харесва разсточнието защото с дрехи а и без стоят естествени но ме дразни че са ми под мишничките.ей сега ще пусна нови pics да онагледя проблема

Excel
11th August 2008, 20:57
С времето мускула ще ги отпусне и ще избягат от подмишниците . Не го мисли .

myrti6a
11th August 2008, 21:21
мислиш ли?на мен не ми изглежда така положението.мисля че просто джоба е така “скроен“,защото не могат да се съберат.остава някъде около пръст или два растояние със сутиен.

Бобето
11th August 2008, 21:27
myrti6a Пусна ли снимки?

myrti6a
11th August 2008, 21:30
боря се със сайта.нещо ми зацепва и не ми отваря.в най скоро време :2043:

Бобето
11th August 2008, 21:35
боря се със сайта.нещо ми зацепва и не ми отваря.в най скоро време :2043:


Ок чакам да се пребориш :lol:

te_dda
11th August 2008, 21:59
много е неприятно,когато определено кажеш какво искаш,каже ти се" да, добре" и после видиш точно това,което си казал,че не искаш.........незнам защо става така... атоя сайт последните 2 седмици се сбангиосва непрекъснато...явно е пренатоварен ли, де да знам. то сега в този почивен сезон явно качват снимки като луди. и то по 100-200 снимки, не като нас по 3-4.

myrti6a
11th August 2008, 22:10
готово!!!качих ги.

Бобето
11th August 2008, 22:33
готово!!!качих ги.


Мила видях ти снимките и да кажа че наистина са ти мн раздалечени особенно на първата от новите дето си пуснала, на втората това ли е максималното възможно доближаване с ръце?
И да допълня че на последната на голо ми харесват повече отколкото с деколкте...така че карай си голичка и да не ти пука...бъзикам се!

Гърдите са ти страхотни като изключим разстоянието.

myrti6a
11th August 2008, 22:41
благодаря ти мила.това е максималното доближаване с ръце когато съм с изпънати рамена.когато си събера рамената мога да ги залепя много платно но не става да ходя така.мен лично ме дразни не толкова разстоянието колкото това че както казах започват от под мишниците.

te_dda
11th August 2008, 22:41
къде?? :lol: :lol:

myrti6a
11th August 2008, 22:45
при снимките на гърди мисля че трябва да са.ако питаш това де :roll:

te_dda
11th August 2008, 22:52
точно разглеждах, сетих се че са там:)

да ти кажа имат голяма разлика от предишните, явно е въпрос на време. изглеждат и по-кръгли и по-големи. колкото до разстоянието на предишните снимки е видимо голямо, а на тези, дето си с тен, е естествено голямо. боби е права,че без сутиен ти стоят по-добре. може би зависи пък и от сутиена. а профилът много ми харесва,много е нежен и плавен.носи си ги със здраве и изобщо не си мили да се преправяш и зорлем да си докарваш проблеми,които сега нямаш:) :2046: :2046:

Бобето
11th August 2008, 22:58
И на мен профила много ми хареса.

myrti6a
11th August 2008, 22:59
ами аз по принцип не нося сутиени (а и нямам).доктора все ми се кара а аз се измъквам като казвам че сега трябва да пестя от сутиени :1228: харесвам се много повече без отколкото със сутиен.никой не разбира че имам силикон като съм с голямо деколте.харесва ми че имам гърди и в същото време не са натрапващи.

myrti6a
11th August 2008, 23:01
а и да добавя че на тази голата снимка която на всички ви харесва съм се навела леко и са поувиснали.затова и изглеждат по големи и събрани!!!

Бобето
11th August 2008, 23:03
Трябав да покажеш снимки гола ама в анфас.

dedektiv_p
11th August 2008, 23:06
Мила и аз съм на мнение че има голяма промяна между първите ти снимки и последните и наистина са много хубави. Те-дда е права относно сутиените. Майка ми има голям и все още доста пълен бюст но поотпуснат като сложи сутиен така и ги залепя до тялото че все едно е плоска...Много често нещата опират и до това какъв е сутиена. Факт е че на теб без наистина ти е супер!!!

Crazy_girl
11th August 2008, 23:10
Искам и аз да видяяя :girl_cry2:

myrti6a
11th August 2008, 23:13
до сега се разглеждах за снимка в амфас но нямам.ътре ще си направя и ще кача.обещавам. :D

dedektiv_p
11th August 2008, 23:13
Линк със свои снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=222070
pass:1111

Crazy_girl
11th August 2008, 23:21
Разгледах снимките....къде казваш ти е разрезът???? :2009: В профилът пише че в гънката, ама или аз съм кьорава или там няма нищо :shock:

myrti6a
11th August 2008, 23:27
там са си.не знам дали защото аз си ги знам и ги виждам или ти трябва да се вгледаш пак но даже са адски тамни защото не ги пазих.опекаж ги на солариум няколко пъти и реших че така и така сам ги подкарала ще се пека и лятото без горнище и на есен направо нови белези.а и тези ми се виждат още твърди.но поне са си на мястото - точно по гънката.благодаря все пак.

Бобето
11th August 2008, 23:39
до сега се разглеждах за снимка в амфас но нямам.ътре ще си направя и ще кача.обещавам. :D

Ок ще чакаме!

боряна христова
12th August 2008, 00:43
а и да добавя че на тази голата снимка която на всички ви харесва съм се навела леко и са поувиснали.затова и изглеждат по големи и събрани!!! Много са ти хубави циците-на мен ми харесват въпреки растоянието което имаш :!: И аз си имам разстояние ама малко по малко от твоето..аа щях да забравя да отбележа че и ореолата на гърдите ти много ми харесват понеже са малки(моите са малко по големи ) :roll:

gwendoline
12th August 2008, 08:46
И на мен профила много ми хареса.
Е как няма...Профилът й е убийствен... :cool: :2020:

sweety_L
12th August 2008, 09:51
myrti6a, наистина профилът ти е страхотен! Особено на две от снимките, линията на гърдата е повече от красива...
За разстоянието - оффф, по-добре не ги пипай! И така са секси! :wink:

Monique
12th August 2008, 10:57
Na men na 3tata snimka mnogo mi haresvat. Hubava forma sa gurdite ti.

myrti6a
12th August 2008, 13:45
профила ми сега е малко по-различен от преди.сега ще кача снимки в амфас и в профил от днес да сравните.

Karlotta
20th August 2008, 09:03
Myrti6a,искам и аз да кажа,че гърдите ти са страхотни!Разглеждам форума от повече от 2 год. и само си мечтая кога и аз ще си направя,изгледала съм всички снимки безброй пъти и с ръка на сърцето мога да кажа,че твоите са номер едно!
Ако имах възможност, още утре бих си направила абсолютно идентични с твоите.Въпреки разстоянието изглеждат прекрасно и според мен дори им придава по-естествен вид,а на една от снимките,където си с дънки надолу,просто бих се заклела,че са естествено големи гърди.Искрено завидях като ти разглеждах снимките и на твое място не бих ги коригирала за нищо на света.Само мнение де,всеки най-добре си знае за себе си. :) Успех от мен

gwendoline
20th August 2008, 09:12
Искрено завидях като ти разглеждах снимките и на твое място не бих ги коригирала за нищо на света.
Абсолютно съм съгласна :2003: - формата на гърдите ти е прекрасна - не ги променяй - страхотно ти стоят :2020:

боряна христова
20th August 2008, 23:57
Да ви се оплача че и аз нямам чувствителност там кадето са ми разрезите-около ореолата!Но пък за сметка на това зърната са ми много чувствителни...Незная на какво се дължи :?:

aniK
21st August 2008, 06:46
Е, Борянка, ще се оправи! Колко време мина?

боряна христова
21st August 2008, 15:06
На 24 август стават на 5 месеца :!:

doll
21st August 2008, 17:47
Спокойно Борянка и аз мисля ,че ще се нормализират!!!

Monique
22nd August 2008, 10:33
Много ми харесват особено на последните снимки, където си с тен . Седят много естествено, абе супер са! :cool:

боряна христова
23rd August 2008, 01:16
Спокойно Борянка и аз мисля ,че ще се нормализират!!!Дано си права мила :!: Страното е че на зърната имам голяма чувствителност ,под тях(кадето са ми разрезите) нямам :roll:

ro_ni_ka
23rd August 2008, 08:23
Борянка и аз съм оперирана преди 5 месеца, но вече сякаш нещата се нормализират с чувствителността. Все още отдолу ги усещам леко изстръпнали, но лекаря каза, че това е нормално и до 6-тия месец да е така...А може и по-дълъг да е периода на адаптация с импланта...При всеки е индивидуално. Радвай се, на готини гърди и е чудесно,че нямаш други оплаквания!!!
Пази се и много усмивки ти желая!!!

боряна христова
23rd August 2008, 11:22
Мерси ,мила дано си права :!: На теб ,както и на всички мацки тук много хубаво настроение ви пожелавам :!:

novak
16th February 2010, 17:58
Хайде да не пускам нова тема, а да изровя старата от архива. Кога ви се възвърна чуствителността. При мен основно около зърната се загуби, по останалата част на места е по-силна на места усещането е много слабо. Разрезът ми е под гърдата та затова питам за чуствителността на зърната и около тях.

Mama.Mia
16th February 2010, 19:12
И аз съм с разрез под гърдата и чувствителността ми беше притъпена само на лявата гърда в долната част и зърното и около зърното. Вече минаха 4 месеца от операцията ми и почти нещата са нормални. Сугурна съм че още една-две седмици и чувствителността ще се възвърне на 100%. Сега я определям някъде към 90-95%. Дано ме разбра. Общо взето след третия месец нещата взеха значително да се подобряват. Иначе на дясната гърда не съм губила чувствителност, тя и никога не ме е боляла.

Bellegrin
16th February 2010, 19:26
В началото не чуствах нищо от зърното до разреза под гърдата , всичко беше изтръпнало. Към 2-3 седмица се получи точно обратното - свръх чуствителност . След 40-тия ден нещата почнаха да се нормализират и сега всичко е почти на 100% . Чуствам ВСИЧКО :girl_dance:

te_dda
19th February 2010, 20:10
И при мен беше точно така :wink: