PDA

View Full Version : Подсладителите...за или против?


mimi1425
28th March 2008, 13:36
Изчетох много,но така и не си отговорих на въпроса:Кое е това сладко нещо което можем да си похапваме с наслада,но и да не се пълнее от него???За и против подсладителите...повече от опасни или алтернатива?Нима Ви стига лъжичка мед на ден??? :girl_cry2:

Dali
28th March 2008, 14:11
Аз съм 5 ден от ударния режим и снощи не се стърпях-малко кис.мляко с малко овесени трици и капки подсладител.Задоволих до някъде глада за сладко,но си мислих защо всички момичета-дюканки слагат степчета а не ползват подсладителите?!Да не би аз да съм в грешка нещо?

mimi1425
28th March 2008, 14:41
Аз не съм на диета,но адски много обичам шоколад,а на всички е ясен неговия принос за повишаване на теглото.Обичам го бял,кафяв,течен на блокче,фин,млечен и т.н.Не ми се нрави черния,който всъщност е най-малкото зло.Подсладителите вършат нещо в кафенцето или чая, но не могат да задоволят моите желания.А от там и темата повече опасно или по малко безвредно,но калорично.Не съм на ясно с тези подсладители,заместители и прочие...Ако все пак някой има някакви идеи за да се поглезим безопасно и нискокалорично моля да ги сподели с нас :girl_eat:

Engel
28th March 2008, 15:56
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=70
http://www.fema-bg.com/index.php?m=1003&lang=1
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/podsladiteli

Liana
28th March 2008, 16:46
Dali, степ=подсладител.

Mena
28th March 2008, 20:21
Аз съм категорично против подсладителите и затова ползвам stevia.

mimi1425
28th March 2008, 22:43
За подсладителите е доста красноречиво!Но какво е STEVIA??? :?:

Nelito
28th March 2008, 23:24
Нямам твърда позиция за или против тези подсладители. Но, да Ви кажа, не съм чувала добри отзиви за тях. Пък и като се замислиш :roll: тези заместители са придобити по изкуствен път... и това изкуствено не е за предпочитане. Вижте за меда съм твърдо ЗА. Някои хора казват, че той е "лекарство"... :wink:

Mena
28th March 2008, 23:26
За подсладителите е доста красноречиво!Но какво е STEVIA??? :?:
Stevia е естествена сладка билка, изключително добре подслажда, без калории
http://www.stevia.com/

mimi1425
29th March 2008, 08:10
Да нещо такова търсех!Благодаря ти Mena.Ще се запозная от близко с този продукт Stevia,тъй като аз също съм твърдо против подсладителите :bravo:

choco_lady
29th March 2008, 21:08
От къде се купува тази Stevia.И колко струва

valhalla
29th March 2008, 21:54
много ми е интересно как така повечето хора тук се подлагат на такива драстични диети пък в същото време не могат без захар в кафето и чая... :roll:

според мен отказването от захарта е най-лесното нещо... от години не слагам захар на абсолютно нищо... а за подсладителите съм чувала че са по-вредни и от самата захар...

какво му е лошо на шоколада - разбира се не прекалено често и в малки количества... особено тъмния шоколад дори има много предимства...

mimi1425
29th March 2008, 22:15
ДА!Евала на Mena!!!Това чудо на природата наистина си го бива явно,НО от това което прочетох ще бъде трудно да си го набавим на цена под 200 долара за кг.Отглежда се и тук в Шумен кадето върви на цена 50 лв.,но разбирасе там количествата са ограничени и едвали да се вредим.

Mena
29th March 2008, 22:32
Мими, на мен stevia ми носят от Щатите, но на последната "Алея на здравето" в НДК имаше щанд, където продаваха българска на цена 12 лв. за 200 табл., казаха ми, че ще я има във всички по-големи аптеки, засега само в София.

mimi1425
30th March 2008, 10:13
:2013: :bravo: Благодаря!!! :2013: :bravo:

Aina
31st March 2008, 23:04
Само ще Ви кажа да внимавате с подладителите,особено тези с аспартам.
Всеки си има различен организъм, но аз какво претърпях от това....Обринах се жестоко,а и нито алергозан помага при сърбежа, нито нищо..ужас беше...И лошото беше,че четох за аспартама след като ми се случи това а вече беше късно.
До колкото ми е останало в ума пишеше,че почти всички подсладители се натрупват като отрови в организма,и затова не трябва да се прекалява.Обаче като мога да ям само това сладко,е как да го откажа напълно.?!.Та..много гадно..

mimi1425
1st April 2008, 09:27
Защо Aina,ето че вече има нещо и на билкова основа,може да опиташ и ти.При тази възможност защо трябва да се тровим с подсладители/изкуствени/

Izabo
1st April 2008, 10:09
Прочетох мнения, че Стевията на капки не е хубава (не подслажда, а дори вгорчава манджичката :D ), а тази на прах била о.к.
Тази, която ще е на хапчета, за прахообразна ли да я смятаме :D , някой пробвал ли я е вече?

mimi1425
1st April 2008, 13:56
Аз все още не си намирам :girl_cry2: ,но от това което прочетох,разбрах ,че чая от стевия на вкус е като подсладен с 3 лъжички захар/тук става дума за билката като на чай/

Izabo
1st April 2008, 16:28
Току що звънях в магази "Сила и красота" на бул. Евлоги Георгиев 83, където трябваше да има стевия....и ми казаха, че няма да има поне още месец и половина.... :cry: . Чакали си пратката.... Цената била нова, а старата не знаели :lol:
Остава да търсим в големите аптеки....

Pec
4th April 2008, 10:22
Аз съм против подсладителите също, но ползвам често.
И аз мисля да си намеря Stevia

SummerBaby=)
4th April 2008, 11:34
Въпреки че звучи стряскащо за диета, аз похапвам шоколад ОБАЧЕ натурален - 85% какао и то макс 1 блокче на няколко дена :1224:

За мен е идеалния вяриант, но пък не всички обичат толкова горчив шоколад ...реално наистина не е сладък, но ме спира от това да "прегреша" с нещо наистина "забранено", просто си казвам, ето нали яде вече сладко :2034: (нищо че беше горчиво :2023: ) ..

Лично аз съм твърдо против подсладители, тази STEVIA не съм я опитвала, не мога да коментирам ..

Liana
4th April 2008, 14:44
Гледам да ги избягвам, но за разнообразие ги включвам към киселите млекца и то най-вече заради аромата на степчетата.

mimi1425
4th April 2008, 16:48
За мен подсладителите вече не съществуват като такива.За съжаление обаче ги има в много други хранителни продукти които ежедневно си купуваме.Просто на производителите им е по евтино от колкото захарта,просто е неизбежно.Можем поне да ги ограничим до минимум,както подсладителите така и всичко произведено с тях :!:

mimi1425
11th April 2008, 21:45
Има ли вече някой, който си е закупил стевия да ме ориентира каде точно в София мога да си я намеря със сигурност???

Пипилота
17th January 2009, 01:17
Изкуствените подсладители са силни канцерогени! Така ми каза диетолога ми едно време и каза, че е 100 пъти по-добре да заместя захаринчето с мед. По бързина на усвояване/разграждане в организма се подреждали така:
фруктоза
глюкоза
мед
кафява захар
бяла захар
Та от тогава не ползвам такива неща.

aniK
17th January 2009, 09:36
Аз единствено от дъвките не мога да се откажа, но съм ги намалила до минимум. Дъвча Орбит диня :oops:

bibi_82
17th January 2009, 12:35
От години ползвам мед за подслаждане на топлите напитки и хич не ми дреме. Когато преди 4 години питах диетолога дали е проблем това - отговора беше - меда да ти е проблема. И е така - когато си спазваш режима на хранене стриктно и не се отклоняваш от него меда е най-малкия проблем...не съм се отклонявала за друго от режима и пак си свалих 10 кг а после още 5...И да ви кажа меда е последното нещо заради което съм качвала по няколко килца след това. :D
За подсладителя съм твърдо против - освен че е канцерогенен може да има и други последици за здравето от него...и тъй като не мога да пия горчиво кафе, не виждам проблем да си го подлаждам с мед.