PDA

View Full Version : Обърната матка?


mays
3rd April 2008, 11:48
Генеколог ми изкара тази диагноза какво е това чудо. Проблем ли е да имам деца.

Babri
3rd April 2008, 11:58
Не е проблем!

И моята е обърната,имам две деца и забременях много лесно!

bibi_82
3rd April 2008, 12:03
и аз имам - според лекаря е 20%.и майка ми и сестра ми са така.няма проблем за забременяване по принцип ама всеки цикъл ти е голяма мъка - ужасни болки. иначе доколкото знам по време на бременост плода "намества" матката в правилна позиция.

Babri
3rd April 2008, 12:19
Аз след като родих,почти не усещам болка при цикъл,само лека тежест!

Пък дали матката се е наместила в правилна позиция,не знам! :roll:

bibi_82
3rd April 2008, 12:43
Ами Babri точно това трябва да е причината да нямаш болезнен цикъл вече - наместила се е.поне така ми обясни моята лекарка веднъж - че по време на бременност плода намества матката ти в правилна позиция.то и затова е логично след като родиш да нямаш болки при цикъл вече.

Babri
3rd April 2008, 13:04
Сигурно се е наместила,Биби!

Факт е,че сега даже не разбирам,че съм в цикъл!

Dia_t
7th April 2008, 13:53
И моята матка е обърната.Имам едно дете,а и забременях много лесно.Относно цикъла преди да родя болките бяха адски,сега са по слаби но за сметка на това пък много обилно кръвотечение имам. :(
Скоро ходих на гинеколог да си правя цитонамазка и лекарката ми каза,че съм си с обърнатата матка,явно моята не се е наместила.

sibi
7th April 2008, 13:55
И аз съм с обърната матка. Имам близначки. Сега пак съм си с обърната и пак ме боли по време на цикъл :(

Babri
7th April 2008, 15:00
На мен сега като че ли още по-слабо ми тече!

Сигурно ще влизам в менопауза :lol:

bibi_82
8th April 2008, 09:10
ами момичета то явно наместтването на матката зависи от това колко е била обърнта преди това.при мен явно не е много и затова се очаква че ще се намести при бременност...предполагам само че това е причината при някои да не се намества, не съм сигурна...

Dia_t
8th April 2008, 13:46
Само от това ще е Barbi,няма от какво друго да е :lol: :lol:

Babri
8th April 2008, 15:29
Само от това ще е Barbi,няма от какво друго да е :lol: :lol:

Нали :lol: :lol:

mays
8th April 2008, 17:42
ами то затова ли понякога секса боли??усещане за допир

Dia_t
9th April 2008, 14:21
Да ти кажа meys понякога и на мен ми се е случвало!Мислиш ли,че е от това :2022:

Babri
9th April 2008, 15:24
Може и от това да е!

И мен понякога ме боли!

sibi
10th April 2008, 10:48
Мен също понякога ме боли.

chick
10th April 2008, 11:52
Да, от това понякога ви боли. И аз съм с обърната матка и двама гинеколози са ми казвали, че на това се дължи болезнения месечен цикъл и болките по време на секс...

Цвета С
10th April 2008, 13:40
И майка ми е с обърната матка , а си има две деца. :cool:

Dani84
10th April 2008, 13:42
ИСКАМ да ви попитам дали човек може да арзбере дали може да има деца ако не е пробвал..Всмисъл че не съм пробвала досега и незнам дали евентуално ще има проблем..Дали това е въпрос на който може да се отговори и от гинеколог,защото преди време ходих и ми измериха матката и левия и десния яйчник,та вскчо беше ок,но дали това е достатъчно...

bibi_82
11th April 2008, 13:55
това за болките по време на секс при мен го няма въпреки че съм с обърната матка...единствено имам болезнен цикъл и болезнена овулация но последното не вярвам да е заради матката - поне аз не виждам връзка между тях.а може и да има знам ли вече...но не е приятно определено.и между другото ми е чудно защо боли яйчника ниско долу по време на овулация, понякога чак корема ми се подува...трябва да питам и това като отида на лекар че ми е интересно...някой ако знае да каже

6anel
11th April 2008, 14:09
и моята е обърната и ужасно ме боли,ама на вси4ко отгоре ми е 8 дена :( и мен ме боли понякога при секс

Gia
14th April 2008, 04:06
А, моята също е така. Не съм раждала, не ме боли по време на цикъл (или поне мн рядко). Понякога обаче при по-бурен секс, се чувства дискомфорт. Е, щом се намества след раждане, звучи добре :D
И моята гинеколожка ми каза, че малко по-трудно се забременява. Абе, това да е проблема ни :lol:

pifco
14th April 2008, 07:59
ох аз предполагам,че нищо не ми е обърнато,защото не ме боли,но наистина съчуствам на жени с такъв проблем :cry:

chick
14th April 2008, 16:09
И моята гинеколожка ми каза, че малко по-трудно се забременява.
Хм, странно, моята гинеколожка пък ми каза, че няма никакво значение за забременяването това дали си с обърната матка или не... Дори подчерта, че шансът ми да забременея е като на всички останали...

Dia_t
14th April 2008, 16:13
Това с трудното забременяване е пълна глупост.Както писах по горе аз забременях много лесно,а и много други са като мен

sibi
14th April 2008, 17:07
Да, няма проблем със забременяването.

Be.sun
9th July 2008, 13:58
Аз също съм със с обърната матка - и по време на цикъл съм като на смъртно легло, а когато ми се случи почти да не усещам болка и течението съм на седмото небе....
А за секса - мен понякога също ме боли, т.е в определени пози се явява едно като ръчкане и е супер неприятно,но вината не е в мен. а обожавам бурния секс , но трябва да внимавам повече.
За зачеването , моята гинеколожка/въпреки че все още ми е рано/ каза че може би ще трябва да пия някакви хапчета или нещо от сорта.

dimitriq76
9th July 2008, 18:03
Aз също съм с обърната матка ,не съм имала проблем с забременяването!

elvie
26th September 2008, 15:24
Явно при всеки е различно, но и на мен гинеколожката ми каза че ще забременея трудно, щото била обърната. Колкото до цикъла - понякога ме боли много, понякога нищо не усещам...

Babri
26th September 2008, 16:16
Даа,явно различните доктори имат и различно мнение по въпроса :wink:

Be.sun
9th September 2009, 09:41
:arrow:

eduarda
27th October 2009, 09:06
Цикълът на жената започва от началото на менструацията и завършва в деня преди следващата менструация. Обикновено този период трае 28 дни и има три фази – фоликуларна, овулаторна и лутеална. Първата фаза продължава от първия ден на цикъла до около средата. Овулаторната фаза е процесът при който узрелият фоликул, вече достигнал размер около17-19мм, се спуква и освобождава узрялата яйцеклетка. Това всъщност е самата овулация. Тя обаче може да бъде източник на различна по сила болка. Отграничава се от други състояния по момента когато настъпва (например при жени с 28 дневен цикъл – около 14 ден). Болката е центрирана ниско вдясно в коремната област и може да продължи от няколко часа до дни. Подуването е резултат на променените хормонални нива и свързаната с това задръжка на течности в организма.
д-р Делчева