PDA

View Full Version : закуска ???


anq_777
17th April 2008, 13:53
такам ми нека и аз ви попитам нещо :) Аз съм момиче и съм на 16 години висока съм 155 а тежа 53 кг преди година бях 47-8 кила после станах 50 и така до и 55 докато не смъкнах 2 кг но искам да сваля поне още 5 кила или поне 3 та да съм си добре . Редовно правя упражнения , ям по малко без хляб последно хапвам в 19.00 часа обаче понеже съм на училище единственото което ми идва на акъла като хубава закуска която да ме засито е някаква закуска но естествено не искам да ям теста и мазнотии затова хапвам плодове една ябълка примерно и банан ,но това не ме засища а дори повече ми се шрияжда :? Искам да ви попитам какво бих могла да хапвам за сакуска докато съм на учили6те освен плодове и найстина ли се пълнее от плодове :?: защото ако е така нз вече какво бих могла да ям . на ден сигурно изяждам по 3 ябълки ако и от тях се дбелее... :2022: моля за някакъв съвет :)

Lottus
17th April 2008, 14:01
Здравей ;) А не можеш ли да си носиш от вкъщи. Нормално е плодовете да не те засищат. Направи си малки сандвичета от хлаб 'Бонус' - в него няма брашно. Ако може с пилешко филе, може да си свариш яйце, може с малко сиренце или извара. Най-хубаво е ти да си приготвяш закуската за да не разчиташ на буклуците по лавките. Знам че не е модерно, но ако искаш да се храниш здравословно ...

anq_777
17th April 2008, 14:09
да и това ми е хрумвало и може да го направя аз ям от този хляб но и той има калории и гледам да е само една две филии на ден :roll:

Lottus
17th April 2008, 15:34
Няма храна с 0 калории :) Всяко нещо, което ядеш има калории. А и те са ти нужни за да си енергична, да спортуваш и да си учиш уроците ;) Просто не трябва да прекаляваш с някои неща, като сладкото например и тестените изделия. Също не употребявай маргарин. Не пий газирани напитки, избягвай съмнителните колбаси - консумирай чисто месо - пилешко, риба. Яж плодове и зеленчуци, ядки, маслини, избягвай захарта, яко можеш я изключи изцяло. И се забавлявай повече ;)

rogi
17th April 2008, 16:12
anq_777 на 16 години,организма ти все още не е завършил растежа си,така че по добре не го лишавай от нищо,ами заложи на движението.Това че ходиш на училище не е извинение.По добре наистина хапвай Бонус на закуска със зеленчуци и извара,или овесени ядки или кисело мляко списъка е дълъг,а и не са ти чак толкова много килограмите.Мисля че като излезеш от пубертета ще смъкнеш.Успех ти желая. :)

TedyK
17th April 2008, 17:13
движи се повече, а филията Бонус толкова няма да ти натежи. то по добре Бонус пред банан съдейки въглехидратното количество в двете.

anq_777
17th April 2008, 18:32
ей хора много ви благодаря :1219: сега вече не се чувствам толкова тъпо :P