PDA

View Full Version : Да поговорим за "Саут Бийч"диетата


rogi
18th April 2008, 10:08
Изглежда привлекателна,нали?Ако някой я е спазвал нека сподели мнение.Аз мисля да се захващам с нея,защото другите режими нещо не успявам да ги спазвам.
http://dieti-jeni.tialoto.bg/article.php?id=2135

alica
18th April 2008, 10:37
идеална е. много ми допадна преди 4 години. но поне при мен имаше голямо действие първия път, както с всяка нова диета де :lol: :lol: :lol: за мен тя е лек вариант на НВД. в София дори има и 1 заведение, където готвят спрямо този режим на хранене. не съм го посещавала :lol:

Liana
18th April 2008, 10:57
Готина е, същата като разнообразнобалансираната (РБД), но South Beach е сходна с нвд в първа фаза и сигурно така има по-бърз ефект от РБД, пък и с тези фази (смени на режима), тялото не се адаптира към съответния режим и се избягва застой.
Звучи здравословно и разумно.

Engel
18th April 2008, 13:51
rogi аз съм навита да направим първа фаза заедно и част от втората, зависи колко килограма ще сваляме :1231: Аз за първа фаза трябва да махна само плодовете и алкохола.. кофтито е, че сега идва великден, но ще пием винце по 1 чашка да не се цепим от компанията :roll: Аз я почвам от днес и без това съм яла само ядки до днес. Успех!!! Зарибих се да спазвам точно определен режим 2 седмици.. макар, че е много близък до моя!

rogi
18th April 2008, 17:14
Ami Engel почваме :D .Днес посветих голяма част от деня си на проучване за тази диета.Звучи идеално като за моя голям апетит.Имам да свалям 8 кг,надявам се да устоя на сладките изкушения.Вярно че идва Великден,но това не бива да ни бъде оправдание.
Успех миличка и до скоро слабеене :D :D :D

Engel
18th April 2008, 23:19
Ооо тези фъстъчки много добре ми идват :1231: Кофти ми е само за плодовете :(

rogi
21st April 2008, 09:18
аз пък не смея да ям ядки,че като почна не мога да се спра :D

apolonia2006
21st April 2008, 14:15
аз започвам въпросната диета от днес-имам нужда да отслабна с 6 кг,главно в ханша.смятам,че е по-балансирана и не толкова тежка/поне можеше да ядеш зеленчуци,за разлика от диетата на Пиер Дюкян/.до обед карах на чайове,а на обед хапнах пуешко филе със задушени зеленчуци,смятам да наблегна повече на зеленчуците,понеже не съм много по месото.

rogi
22nd April 2008, 09:44
Мисля че тази диета е точно за отслабване в тази област-ханша,талията-нали все пак е правена от кардиолог,а според тях хората натрупващи мазнини в тази област са по предразположени към инфаркти.Успех!

apolonia2006
23rd April 2008, 15:29
днес е 3-ту ден и се чувствам супер,не съм гладна,хапвам салати в изобилие,таратор,не мислч че съм отслабнала за 3 дни,но твърдо съм решила да изкарам до край!

rogi
24th April 2008, 09:07
Абе незнам дали съм свалила,не съм се мерила,но тази сутрин за първи път след катро станах и въпреки че бях гладна,отворих хладилника,поогледах се пък го затворих.Това не се беше случвало от мноооооооого време насам.След един час като реших че вече е време за ядене хапнах половин краставица и се заситих-мисля че е вярно това че апетита намалява след 3тия ден.
Успех на всички които мислят да започнат.

tarantulka85
9th May 2008, 11:16
Здравейте, има ли сериозни последователи от вас на тази диета :lol: На мен ми се струва подобна на "смесените дни" на Пиер Д., което ме кара да си мисля че е идеална за мен.
Чудя се дали да си купя книгата или само да си ползвам списъка с Позеолени храни, който издирих в 1 сайт? :roll:
Хайде-има ли ентусиасткииии :wink:

Endilana
9th May 2008, 11:21
Здравейте, сестра ми я е пробвала тази диета и имаше много добър резултат - в основата си тя доста прилича на Пиер Дюкан, имай предвид обаче, че резултатите идват бавно.

rogi
12th May 2008, 09:03
tarantulka85 я дай насам тоя сайт да видим за какво става въпрос.

tarantulka85
12th May 2008, 10:11
http://healthyfood.info.bg/Diets/SouthBeachDiet.html

http://skandalno.com/zvezdni_dieti/dieti_ot_razlichni_kaishta_na_sveta/dietata_south_beach.html


Ето тук може да погледнете за какво става въпрос-хайде- искам съмишлинеци :)) :P

tirra
13th May 2008, 17:24
Здравейте момичета!
някой има ли резултат вече? моля ви споделете.

tarantulka85
14th May 2008, 15:39
аха - аз се чувствам страхотно откакто спазвам режима :P Главно рибка- различни видове, извара, яйца и мн салатки :lol: вчера си позволих и към 50-60 гр, фъстъчки, но и те са сред позволените, даже орехчета.
Хайидеее искам подкрепа
Аз не се тегля- чакам да усетя дрехите широчки, че тогава скачам на кантара :cool:

rogi
15th May 2008, 09:07
Ами да ти кажа честно аз съм на тази диета макар че малко прегрешавам отвремме на време с хляб от трици който си приготвям на принципа на Пиер Дюкян.Досега за 7 дена съм минус 2 кг,при условие че си хапвам доста добре.Тва с ядките е позволено,аз ги ям всеки ден за следобедна закуска но и гледам да плувам ако не всеки ден то през ден.Успех на всички,ще продължаваме да коренспондираме,нали? :D

tarantulka85
15th May 2008, 11:27
Да rogi-
надявам се да сме си стриктни поне до 90% :lol: И аз днес 1 блокче черен шоколад 70% ме изкуши, но някъде четох че той е с нискък гликемичен индекс- и не си го "сложих на сърцето"- само на дупето-хаха :P
Иначе млечни продукти хапваш ли? Аз само извара засега- без мляко!
Доскоро-и чакаме още фенки :cool:

angie85
15th May 2008, 14:44
Здравейте и от мен!
Много благодаря на rogi, че пусна тази тема. Точно тази диета не бях пробвала все още :). Вече съм на 10ти ден и не съм съгрешила с абсолютно нищо неразрешено! Много съм горда със себе си. Нямам ужасно много за сваляне, и аз не знам точно колко тежа. Единият ми кантар ме тегли 54, а другият 52. Важното е накрая и според двата да има разлика :). Тренирам вече от 2 години сериозно, но не свалям, а си стоя на тези, което ме радва! Ще споделя успеха или неуспеха си след 4 дни. :))

rogi
16th May 2008, 08:52
Ами на въпроса хапвам ли млечни,отговарям,да,хапвам си кисело мляко и малко прясно си слагам сутрин в кафето.Гледам да не прекалявам но все пак организма има нужда и от калций.Киселото мляко и него предимно на закуска го хапвам и то смесено с извара и със степче(ей,така малко да си подсладя животеца).А като добавиш и малко канела,става прекрасен десерт.
Наистина апетита намаля драстично,мноооооого съм доволна.Вече съм почти готова за лятото :D :D :D .Успех и на другите.

galini
20th July 2008, 06:23
Момичета, какво с тава с диетата? Какви са резултатите? Отворих линковете на режима на Саут Бийч, след прочетеното видях, че диетата е много здравословна...Споделете как върви режима?

tarantulka85
24th July 2008, 17:01
Ами аз се отказах и започнах Дюканчо :lol: Май че е по-добре..а и вече имам нагледни доказателства във фирмата ни че действа тази диета-много колежки са неузнаваеми...Успех на всички-независимо кой път(режим) са избрали :wink: