PDA

View Full Version : Мезотерапия!!!Ефекти и усложнения

jujina
21st April 2008, 20:12
Здравейте!

Много съм заинтересована от мезотерапията и ще съм благодарна на всеки, който сподели опит и мнения. Аз имам голямо желание да си направя защото въпреки усилени тренировки и сравнително добър хранителен режим, не мога да се отърва от паласките и мазнините по корема.

Четох доста по чужди форуми, където се споеменава за нечовешки подувания, синини, болки и белези, които не минават година и повече. Но имам в предвид, че в Америка броя на салончетата извършващи процедурата е много голям и всеки си измисля безразборно коктейла от медикаменти, които се инжектират. Затова много искам да разбера как стоят нещата в България и дали някой си е нанесъл необратими вреди и травми с тази процедура. Също ще се радвам да споделите за положителни резултати и къде сте ги постигнали :)

Благодаря предварително!!!

bimbi
21st April 2008, 22:25
Четох доста по чужди форуми, където се споеменава за нечовешки подувания, синини, болки и белези, които не минават година и повече. :shock: една седмица макс :roll:

jujina
21st April 2008, 22:44
Да, но колко големи са наистина тези отоци? Аз в салона където разпитвах ми казаха, че може да се появят синини, но има ли наистина осезаеми травми?

bimbi
21st April 2008, 22:52
бе кви травми, има точици като ухапано от комар. все пак те боцкат със спринцовка, не те ръчкат с шило :roll: около тях понякога има зачервено, после става синьо, жълто и до няколко дни изчезва

jujina
21st April 2008, 23:01
Аз само казвам какво прочетох :roll: Благодаря ти за отговора :) А иначе резултат има ли и след колко процедури? Ти къде си си правила мезотерапията? В салона където аз мисля да опитам ми казаха, че трябват 4 процедури през 2 седм. и ще ги комбинират с вакум масаж.

bimbi
21st April 2008, 23:13
има резултат. верно май 4 бяха, но през месец. правих я при пластичен хирург

jujina
23rd April 2008, 21:20
Ехо, някой друг да сподели опит и мнения? :)

spirit2007
23rd May 2008, 17:02
бимби, сподели малко повече за мезотерапията, и при кого я прави.
аз досега мислех че се прави само налице..

dedektiv_p
23rd May 2008, 17:21
Моя приятелка започна да си прави но спря след първата процедура тя е с бебче и то се разболя. белези и синини нямаше. Само една мъничка синка и тя изчезна бързо. Докторката обяксни че се спуква капилярче понякога при инжектирането и от това се получава. Видим ефект имаше и само след едната процедура и се изглади областа на краката и хана където и я правеха. И отслабна с 3 кг, а тя си хапва доста и не пази диети и не спортува. Не можаха на веднъж да я набоцкат цялата защото допустимото количество за една процедура било 5сс. След време когато разполага със средства ще започне от начало. Там където я заведох предлагат успоредно с курса от мезотерапия да се правят и масажи с Аеросоник. Тъй като аз не искам да отслабвам ходих само на Аеросоник и има доста видима разлика. Първо целулита ми омекна а беше на твърди буци и част от него поизчезна. Най-странното беше че ми стегна и мускулатурата на краката и дупето тъй като аз не мога да спортувам и съм доста отпусната. След 10 процедури (*2 на седмица) после се правят по 2 на месец потдържащи.

spirit2007
23rd May 2008, 18:16
всъщност целта отслабване ли е или стягане кожата (за мезотерапията)?

dedektiv_p
23rd May 2008, 18:22
И двете. Топят се мазнинки все пак. Витаминния комплекс в коктейла подпомага и стягането на кожата и изглаждзането й.

Dani_4ka
18th June 2008, 23:37
Мезотерапията се прилага при различни проблеми и нужди. На тяло за отслабване, премахване на целулит и стягане на кожата; за бюст - стягане на кожата и леко повдигане; стрии; при лице попълване на бръчки, лифтинг, дълбока хидратация, акне, розацея... Това е инжектиране на подходящ коктейл на нуждаещата се зона. Обикновено се правят по няколко процедури. В момента работя с един нов апарат, който е комбинация от мезотерапия и карбоноксидна терапия. По-бързо въздействие, подуванията са за 1-2 дни, синини по тялото има, но с подходящ крем минават за няколко дни, по-малко болезнена, защото СО2 механично проправя път на коктейла, и разпределението по зоната е по-равномерно. В някаква друга тема бях пускала линк.
http://www.webpromoitalia.com/ENG/Mesoflux/video1.htm
Тук е онагледено действието. За лицето резултатите са невероятни и веднага, там не се посинява и няма подуване.

elinor
24th June 2008, 20:55
Днес си правих мезотерапия.Инжектираха ми две ампули.Сега имам едни бучки но това си било нормално.казаха ми да пия много вода.Въобще не боли като ви го инжектират .Аз при същия лекар си сложих и филъра .много е готин и внимателен .Пишете колко пари ви излезе

spirit2007
25th June 2008, 08:50
някой има ли информация във Варна къде правят мезотерапия и какви са цените?

Dani_4ka
25th June 2008, 09:00
Днес си правих мезотерапия.Инжектираха ми две ампули.Сега имам едни бучки но това си било нормално.казаха ми да пия много вода.Въобще не боли като ви го инжектират .Аз при същия лекар си сложих и филъра .много е готин и внимателен .Пишете колко пари ви излезе

Тези две ампули за каква зона ти стигнаха и колко ти струваше?

doll
27th June 2008, 01:59
Елинор как е мезотерапията?? Има ли резултат??
Ти за отслабване и отстраняване на целулита ли си правиш??
:1246:

doll
6th July 2008, 03:06
Май никoй не влиза в тази темичка вече
:girl_cry:

dedektiv_p
6th July 2008, 09:29
Да няма кой да сподели резултата :(

doll
7th July 2008, 03:29
И теб ли те интересува Дедективче?? Аз много искам да питам специално за целулит,ама уви.....няма кой!
:2022:

dedektiv_p
7th July 2008, 10:15
Ами аз водих една пирятелка но тя си направи само една процедура и имаше заглаждащ ефект и свали 3 кг, но трябвае да направи поне 4 процедури и то на краката и от двете страни а тя направи само отзад, защото и стигнаха 5 сс само за толкова. Та ме интересува резултата, защото все се чудя какво да и измисля да поотслабне и да си оправи самочуствието. Има да сваля 20 тина кг, но се надявах че с мезотерапия като пооправим краката и дупето ще се почуства по-добре.
Аз лично за целулит направих 10 процедури на Аеросоник (представлява масаж с апарат) и съм доста доволна. Целулита ми беше твърд и на буци и омекна много. А лошото е че сега не ходя на потдържащи а трябва 2 в месеца да се правят. Ако съчетаеш аеросоника със силен препарат за целулит и много постоянство също ще има голям ефект, но не става за отслабване.

dedektiv_p
7th July 2008, 10:16
Забравих да ти кажа, че мезотерапията се прави в съчетание с Аеросоник за по-доброто разнасяне на препарата и заглаждане на кожата и целулита.

doll
8th July 2008, 03:02
благодаря за информацията миличка,както винаги мога да разчитам на теб.. :girl_kiss2: ..Ще ти пиша ако имам резултат,от каквото реша да правя

dedektiv_p
8th July 2008, 10:30
Ще чакам с нетърпение мила!

doll
8th July 2008, 16:21
:2046:

SweetShark
9th July 2008, 14:29
Е, май е време аз да се похваля от Velasmooth (ходя да го правя в Esthe Clinic). След 5 процедури (2 седмично) съм с видимо изчезнал целулит и 3 кг надолу. Правя крака отпред и отзад, дупе, дръжки и корем. А ми остават още 7 процедури...

sweety_L
9th July 2008, 14:34
Е, май е време аз да се похваля от Velasmooth (ходя да го правя в Esthe Clinic). След 5 процедури (2 седмично) съм с видимо изчезнал целулит и 3 кг надолу. Правя крака отпред и отзад, дупе, дръжки и корем. А ми остават още 7 процедури...

Какво казват, траен ли ще бъде ефекта или си иска поддръжка?

Mena
9th July 2008, 21:29
SweetShark, звучи чудесно, отлични резултати, честито! :lol:
Забелязала ли си дали ползват някакъв гел или концентрат по време на процедурите?
Препоръчват ли ти нещо за домашна грижа?

SweetShark
10th July 2008, 15:09
Да, гел от сорта на тоалетно мляко ползват, и препоръчват да си купиш някакви ампули от тях (с кофеин и гуарана), ама аз не съм си купила, щото си бях купила преди това на БИОТЕРМ - Cellu Laser - кремче със същия състав.

За поддържка казват - по една месечно, ама ще видим (моята половинка нали се занимава с масажи, ако съм по-редовна при него - т.е. веднъж седмично да се масажираме - мисля, че може и да пропусна 150 лв. на процедура месечно)...

SweetShark
31st July 2008, 04:36
И сега да отчета крайния резултат:

1. 3 кг надолу спрямо старта.
2. 3 см свалени от бедрата
3. 3 см свалени от обиколката на ханша.
И много изгладена и стегната кожа...

Аз толкова и исках, че да мога да си нося дрехите от миналата година :oops:

4. Талията не е мръднала, но при защипване на корема и дръжките се хваща много по-малко подкожна мазнина. Като хапна на обед или вечеря, и корема яко ми се издува (поне с 4 см ми скача обиколката), та мисля, че май имам колит. Идеи как да го боря това издуване? :roll:

klarisina
1st August 2008, 15:59
И сега да отчета крайния резултат:

1. 3 кг надолу спрямо старта.
2. 3 см свалени от бедрата
3. 3 см свалени от обиколката на ханша.
И много изгладена и стегната кожа...

Аз толкова и исках, че да мога да си нося дрехите от миналата година

Чудесно!
Каква сума плати за целия курс?

SweetShark
7th August 2008, 09:45
1800 лева. И съм вече 5.5 кг надолу.

spirit2007
8th August 2008, 09:52
някой да има инфо къде във Варна правят такива процедури?

Celine
8th August 2008, 10:58
Мезотерапия или Веласмуут ?

geri.etoile
15th August 2008, 10:21
Относно мезотерапията много ми се иска да ви покажа снимки на сериозни усложнения след такива интервенции.Не че става всеки път но си е наистина сериозно.
Вече в България съвсем спокойно може да се възползвате от безиглената мезотерапия.Няма период за възстановяване, няма отоци синини, няма никакви странични ефекти както стандартната мезотерапия. Ефекта е много добър.No-needle mesotherapy е вече използван метод навсякъде по света. Ако се притеснявате от последствията на мезотерапията, може да не рискувате а просто да се доверите NNM.
Ако все пак твърдо предпочитате стандартната мезотерапия, с гордост мога да заявя, че съм била на семинари на които наистина присъстват добри лекари. Само един семинар преди време ме стресна, по-кървава мезотерапия не бях виждала.Но последния път когато гледах мезотерапия на живо всичко беше доста чисто.Наистина боли, но резултата е добър. Проблема е единствено да си намерите добър лекар и добри продукти.[/img]

geri.etoile
15th August 2008, 10:29
Относно Vela Smooth искам да Ви кажа че с тази радиочестота, вакуум терапия, инфрачервена светлина и ролков масаж в комбинация...бих предпочела да ме набодат:)
Радиочестотата е доста спорна за момента като приложение.Облъчва или не...доста спорове има.Вакуума причинява синини.Инфрачервената светлина нагрява и накрая роклите...В съчетание е болезнено, по отделно е по приемливо.
Пък и почти всичко на пазара в момента засяга горните слоеве на дермата или залага на масажа.Рекламира се безиглена мезотерапия чрез ултразвук което реално не е безиглена мезотерапия. Ултразвука отдавна се използва във физиотерапията за по-бързо проникване на някой гелове.Но действа на повърхностните слоеве.
Има безиглена мезотерапия която се извършва в София, реално клиентите тепърва ще се ореантират към добрите терапии.

geri.etoile
15th August 2008, 10:38
http://www.noneedlemesotherapy.com/ourAds.asp

Mena
15th August 2008, 10:43
Мда, за Vela Smooth си права, но не слагай под един знаменател всички радиочестотни апарати :D
Той комбинира толкова много функции, защото неговата радиочестотна енергия е просто неефективна сама по себе си.
Това е биполярен модел, т.е. неговата РЧ енергия е нефокусирана, нелокализиране и не действа прецизно в зоната на третиране, затова е и болезнен- необходимо е по-голямо загряване с по-висока енергия, за да има някакъв резултат, и освен това наистина действа много повърхностно.
Но има и ново поколение- Триполарни радиочестотни апарати, които работят с прецизно фокусирана енергия, която прониква до 20 мм в кожата и действа едновременно на повърхностните и дълбоки слоеве и няма болка! :)
А резултатите са видими от първата процедура.

The Shadow
15th August 2008, 11:04
Mena,
А в БГ имаме ли вече такова поколение апаратура? Звучи мн. добре!

Mena
15th August 2008, 11:08
Да, има, ето този :D
http://www.tripollar.com/

The Shadow
15th August 2008, 11:09
Да, има, ето този :D
http://www.tripollar.com/
:2015: :D :wink:

geri.etoile
15th August 2008, 12:56
За момента най-добрата и патентована техника за безиглена мезотерапия си се казва No-Needle Mesotherapy. Това което показахте не пише никъде да е безиглена мезотерапия. Мезотерапията е вкарване на коктейли от вещества в дълбоките слоеве на кожата с помощта на игли. Идеята на безиглената мезотерапия е подобни неща да не се употребяват и същите тези вещества да проникнат в дълбоките (подчертавам дълбоките!) слоеве със същата ефективност. Това се постига с електрически токове които са патентовани за момента. Процедурите траят около 30 мин. Кратки ефективни безболезнени. Такъв уред има при Д-р Лозанова в София. Веществата и уреда са си разработени от една фирма за да могат съвместно да дадат съответния ефект. Премахват се бръчки , локализирани мастни депа, целулит и пигментни петна по лицето и тялото.
Ето сайта на въпросния салон http://paula-fines.hit.bg/
Мисля че вече го има и в още една клиника в кв. Лозенец.

geri.etoile
15th August 2008, 12:59
Ето и тук информация за самия апарат на български - http://www.btl.bg/catalogue/No-Needle-Mesotherapy/

geri.etoile
15th August 2008, 13:10
Радиочестотата си е радио честота. Няма събиране на специалисти на което да не я обсъдят. Аз присъствам на 90% от тези събития. Искам да попитам до каква степен прониква в самите клетки? И какво прониква , защото те използват каквото им падне ако не и само контактен гел.
Идеята на мезотерапията е да отвори водните канали на клетките и да вкара вътре съответните вещества. Ако Vela Smooth беше апарат за безиглена мезотерапия щяха да го използват и за премахване на бръчки. А реално той е антицелулитен. Syneron са доказан производител на уреди за фотоепилация и спа капсули. Но с този уред приличащ на прахосмукачка малко са се изложили :) Ефект сигурно има не знам. Но е далече от мезотерапия.

Mena
15th August 2008, 13:54
geri, щом си била на такива обсъждания знаеш, че целта на РЧ енергия не е да вкара нещо, съвсем други са функциите й :D
И не гледай само Syneron, наистина той се използва само за процедури върху тяло, но РЧ енергия се използва отдавна и за процедури върху лице.
Най-просто казано тя предизвиква контракция на колагеновите влакна и стимулира фибробластите да образуват нов колаген. Резултатът е подобряване еластичността на кожата, изглаждане на бръчките и подмладяване на кожата. :D
Що се отнася до процедурите върху тяло, те не са само за намаляване на целулита и намаляване на обиколките (чрез предизвикано изпускане на мастни киселини от мастните клетки), а и подобряване еластичността на кожата в третираните зони на тялото.
Естествено мезотерапия и РЧ енергия са две абсолютно различни технологии, защо реши да намесиш Vela Smooth. :)
geri, хареса ми сравнението ти с прахосмукачка :lol:

geri.etoile
15th August 2008, 14:06
Ами защото Celine питаше кое е по-добро малко по-нагоре. За това го намесих. Наитина апаратите общо нямат. Знам за радиочестотата че се използва, но доста спорове има по въпроса. Аз лично не знам със игурност вредно ли е не е ли - факт че не съм пробвала този уред. Другия съм:) За него мога да кажа със сигурност как действа и т.н.
Като цяло алтернатива на иглената мезотерапия е безиглената:) Vela Smooth не е:)
А за сравнението дано не съм обидила някой но просто на това прилича.

The Shadow
15th August 2008, 14:11
Аз до колкото съм в час от РЧ много добре се повлиява именно съединителната тъкан, мускултурата, а за вкарване на биологични вещества то си е или чрез йонизация и съответните контактни и серум гелове, иглена мезо ...и безиглена :D :wink:

geri.etoile
15th August 2008, 14:16
И ултразвук също за вкарване:) Сега го рекламират за безиглена мезотерапия. Но то си е чиста физиотерапия, не навлизат дълбоко веществата:)

The Shadow
15th August 2008, 14:18
И ултразвук също за вкарване:) Сега го рекламират за безиглена мезотерапия. Но то си е чиста физиотерапия, не навлизат дълбоко веществата:)
Мда! :wink: Именно! Важни са дълбоките слоеве за траен резултат! :D :wink:

The Shadow
15th August 2008, 14:23
Да не би да става на въпрос за козметичната мезотерапия като безиглена?
Защото дерматологичната мезо си е с игли до този момент :shock: :?: :arrow:

geri.etoile
15th August 2008, 14:35
Ми виж линка по нагоре където е описан апарата. По принцип фирмата произвежда медицинска апаратура. И това си е един вид ново изобретение, за да се спре вече с това дупчене безобразно:) Ето пак линка -> http://www.btl.bg/catalogue/No-Needle-Mesotherapy/

http://www.noneedlemesotherapy.com/images/orangepeel3.jpg

The Shadow
15th August 2008, 14:45
geri прочетох, ама не видях къде са описали до кое ниво на дермата се третира с този контактен хидрогел и дали апарата работи конкретно само с определ серум гел /напр. на самата фирма производител на апарата/ Защото в дерматологичната мезо се работи на ниво хиподерма в средния й пласт
Да не би да съм пропуснала нещо?
В козметичната мезо не може да се стигне до ниво мезодерма-там се работи в/у горните пластове на дермата..... :?: :arrow:

geri.etoile
15th August 2008, 14:58
Абе малко не както трябва е превода в този сайт, но все пак дава информация. На ниво хиподерма работи апарата. Отваря водните канали на мастните клетки и въпросните гелове навлизат в клетките.Препаратите които се използват с апарата се произведени и разработени от същата фирма.Препарата е гел и активна съставка.Смесват се в момента преди да започне процедурата.Лиофилизирани са.
По принцип този апарат и препаратите са разработвани 4 години и тествани една. Проекта е съвместно разработен от BTL и Dermawave.
BTL е световноизвестна фирма за производство на медицинска апаратура а Dermawave е американска фирма която произвежда козметични апарати.В щатите са полудели по апарата. В българия този апарат е тестван две години. Има статии и филми за него, но все още незнайно защо не е много известен.

http://www.noneedlemesotherapy.com/images/stopSticking.jpg

geri.etoile
15th August 2008, 15:00
Забравих да кажа, че препаратите са 4 - антицелулитни, за премахване на мастни депа, антибръчков и избелващ:)

The Shadow
15th August 2008, 15:11
Ами това значи ли че с този апарат не може да се работи с друг продукт който не е разработен съобразно самия апарат? Ако е така то значи той много ограничава като способ за работа/ограничава/ което от своя страна излиза доста скъпо за закупуване на апарата и прилежащите към него продукти, което от друга страна налага скъпи цени за 1бр. процедура и което в крайна сметка не е много рентабилно и за това може би не се лансира така добре.....
Просто разсъждавах на глас.....тоест чрез клавиатурата......
Простете ми. Увличам се по някога :oops:

geri.etoile
15th August 2008, 15:20
Не може да се работи с друг продукт, но чак пък да вдига цените не съм забелязала. Не е някакав скъп консуматив. Общо взето се движи на цените на други подобни процедури. А и все пак си е иновация с отличен ефект. Пък има и друго. После поддържащи процедури ако има нужда се правят след 12-18 месеца по една- две да речем. Повечето апарати препоръчват една процедура месечно! А и при иглената мезотерапия примерно филърите и препаратите са на безбожни цени. И в зависимост от доктора който те боде се взимат различни пари за услугата. И не е и сигурно на какви филъри попадаш. Преди седмица ми се оплака една дерматоложка. Била е при нейна колежка да и пробва новите филъри. Ефекта е бил 4 дневен!
Тук въпросните фирми не случайно са направили и апарат и препарат - за да е сигурен ефекта!
Доколкото знам пък антицелулитните ампули не са на цената на филърите много по-ефтини са.Но е факт че за антицелулитна мезотерапия количеството ампули е което трябва да се закупи е доста по-голямо.И всичките убождания ... неприятно е.
Все пак нали основната идея е да бъде заменена мезотерапията:)

geri.etoile
16th August 2008, 18:40
Ето точно на какъв слой от дермата действа NNM-a:)

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6969063

Dani_4ka
17th August 2008, 10:45
Какво всъщност е цената на една процедура и колко често трябва да се прилага? Имаш ли конкретни резултати? Доколкото разгадавам графиката, става въпрос за повърхностният слой на хиподермиса. Ти с какво по-точно се занимаваш?

geri.etoile
17th August 2008, 12:59
В профила ми пише професията, а малкопо нагоре съм описалаподробно за кой слой на дермата е процедурата.
Тези процедури като цени варират. Резултат определено има! Правила съм самата аз такива процедури. Мога да ти дам снимки много информация и точни цени ако желаеш на private или на скайп както ти е по-удобно:)
Аз лично скоро ще направя една серия от 5 процедури за да почувствам ефекта. До сега съм правила една само да видя усещането. Кожата се изглажда и стяга, има доста добър резултат.Усещането е леко гаделичкане. Правила съм на една лекарка 3 процедури против бръчки. Много и хареса и апарата вече го има и работи с него. Доволна е доста. За останалото наистина ще е хубаво лично да си говорим.

SweetShark
12th September 2008, 22:33
И да се до-похваля :oops:

..вече съм 62 кг (не съм била толкова от Нова година, ама тогава бях доста болна..) и вече всички дрехи (най-вече официалните костюми) ми стават. Много съм горда от себе си :P

demili 1
19th September 2008, 18:01
Процедурите с Веласмуут са наистина много добри. Специално аз отслабнах и казах сбогом на целулита. Сега правя отвреме на време по някоя поддържаща процедура. И изобщо не боли.
Мезотерапия никога не съм правила, но съм пробвала LPG. Изобщо няма база за сравнение. Велата за мен е номер едно в борбата срещу целулита. Който има възможност да пробва. Няма да съжелява.

geri.etoile
11th November 2008, 10:13
Процедурите и резултатите са дело на фирма БТЛ ИНдъстрийз. Всички права върху снимките и безиглената мезотерапия са запазени.

http://www.btlaesthetics.com/download.php?FNAME=1170254310.upl&ANAME=face+pani_b_0_5_detail+300x425.jpg

http://www.btlaesthetics.com/download.php?FNAME=1224074411.upl&ANAME=before-after_derma-lift_Neck-53+490x406.jpg

http://www.btlaesthetics.com/download.php?FNAME=1224074601.upl&ANAME=before-after_derma-lift_Decollete-56+600x240.jpg

[/img]

ina79d
20th January 2009, 09:50
За момента най-добрата и патентована техника за безиглена мезотерапия си се казва No-Needle Mesotherapy. Това което показахте не пише никъде да е безиглена мезотерапия. Мезотерапията е вкарване на коктейли от вещества в дълбоките слоеве на кожата с помощта на игли. Идеята на безиглената мезотерапия е подобни неща да не се употребяват и същите тези вещества да проникнат в дълбоките (подчертавам дълбоките!) слоеве със същата ефективност. Това се постига с електрически токове които са патентовани за момента. Процедурите траят около 30 мин. Кратки ефективни безболезнени. Такъв уред има при Д-р Лозанова в София. Веществата и уреда са си разработени от една фирма за да могат съвместно да дадат съответния ефект. Премахват се бръчки , локализирани мастни депа, целулит и пигментни петна по лицето и тялото.
Ето сайта на въпросния салон http://paula-fines.hit.bg/
Мисля че вече го има и в още една клиника в кв. Лозенец.
Бихте ли казали адреса на к-ката в Лозенец

ina79d
19th February 2009, 15:15
Може ли някой да обясни ,защо мезотерапия на лице и деколте правена при пластичен хирург струва най малко 400-500 лева , а мезотерапия в разни центрове пр. в ценоразписа на "Дермаелит" е около 150 лв. По некачествен продукт ли слагат в центровете , или плащаме в к-ките за това ,че ти я прави пластичен хирург :?: :?: :?:

demili 1
20th February 2009, 10:58
Кой пластичен хирург прави мезотерапия? Това определено си е работа на дерматолозите. Иначе цените са такива общо взето 120 - 150 лв.

Dani_4ka
20th February 2009, 21:03
Може ли някой да обясни ,защо мезотерапия на лице и деколте правена при пластичен хирург струва най малко 400-500 лева , а мезотерапия в разни центрове пр. в ценоразписа на "Дермаелит" е около 150 лв. По некачествен продукт ли слагат в центровете , или плащаме в к-ките за това ,че ти я прави пластичен хирург :?: :?: :?:

Коктейлите са едни и същи, определено на пластичните комисионните им са доста по-сочни.

ina79d
9th March 2009, 10:34
Праих си мезотерапия ,сложи ми" коктейл" от стягаща, обогатяваща , хиалурон.к-на . Не знам ... няма никаква разлика мислих ,че дребните бръчки на брадата ще се изгладят , но не , чудя се дали да си направя и 4-те процед. , казват , че от една не моможе да има ефект , дали след 4-те ще има , Моля ,компетентните тук да споделят, че следващата пр. е на 27.03. и тези две седмици трябва да реша, все пак са доста пари и ако няма ефект ???

Mena
9th March 2009, 20:03
ina, за да видиш ефект от мезотерапията е необходимо да изпълниш целия протокол от процедури. В твоя случай разбирам, че протоколът е от 4 процедури.
Не зная какво точно мезо ти правят, но от една процедура наистина е малко трудно да видиш голям резултат.

ina79d
10th March 2009, 09:08
Вътрешното ми усещане е ,че трябва да ги направя и 4-те пр., но ми се искаше още първия път да има поне малко ефект. Мезотерапията не е ли една и съща -за лице, по нагоре казаха ,че коктейлите са едни и същи .

Mena
10th March 2009, 20:24
Ина, мезотерапията не е една и съща.
Зависи какъв коктейл ти инжектират, на коя фирма, с каква концентрация на активни съставки...
Толкова много видове има на пазара в България. :1246:

Dani_4ka
11th March 2009, 08:30
Мена, е права, абсолютно не са едни и същи. Има огромна разлика в състав и качество. В по-горен пост имах предвид, че коктейл на една и съща фирма и съставки са с различна цена при различните центрове и при някои пластични хирурзи е по-висока заради по-високата цена на труда им.
Има и различни третирания [/url]с този - Mesoflux има резултат още от първата.

[url]http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258505 (http://www.youtube.com/watch?v=6biFw-68YGs) парола 5555. Това са снимки преди и след Mesoflux, като предупреждавам, че сама съм ги правила и не са най-добро качество, но горе долу се вижда ефекта.

ina79d
11th March 2009, 09:51
Прочетете, за мезотерапия на б-ца "Вита" (не знам как се качва) такава мезо.ми прави

GraZia
22nd June 2009, 16:17
Здравейте на всички!..Виждам, че тук са все жени запознати с това, което ме интересува сега!..Аз съм на 19 години и имам голям комплекс от коремчето си, което не е много голямо, но го имам откакто се помня!...немога да го преживея!..опитвах се , но не става!...ходих и на аеробика, но ефекта идва след много време, а аз не мога да ходя постоянно!...научих за мезотерапията и мисля да пробвам, говорих с моята козметичка в монтана и ми каза, че има ефект и че при мен ще се проличи още след първата доза, защото коремчето ми не е много голямо!...дайте ми съвет!...да се подложа ли? :?:

swyti
2nd July 2009, 09:12
Здравейте,аз лично не съм доволна от мезотерапията на BTL правих си в Дермаелит,сега си правя ултразвукова и на 6 процедура ефекта е видим.В дермаелит цената беше 140лв. сега кадето ходя цената е 50лв. всичко зависи кой колко надценка слага.Успех на всички и проверявайте преди да си запишете часове и на други места.
Стига с тази реклама на BTL-ла,че малко се прекалява. :lol:

borianaZ
8th July 2009, 15:31
На btl МЕЗОТО е само една реклама и аз си правих и нищо от 6 процедури 2 см.като аз свалих 5 килограма с фитнес и правех LPG през ден.

Siana Aleksandrova
18th October 2009, 12:51
Здравейте
Не знам как е било при теб borianaZ ,но аз ходя в един салон в Пловдив - казва се DermaShape и определено при мен има ефект.Но при тях има още една машина и при мен комбинират и двете машини и ефектът е видим.Кожата си я чувствам много по стегната и жива. За 3 седмици успях да сваля 5см от талията и по 4см от бедрата.

jewelskin
13th October 2011, 21:33
Здравейте!

Много съм заинтересована от мезотерапията и ще съм благодарна на всеки, който сподели опит и мнения. Аз имам голямо желание да си направя защото въпреки усилени тренировки и сравнително добър хранителен режим, не мога да се отърва от паласките и мазнините по корема.

Четох доста по чужди форуми, където се споеменава за нечовешки подувания, синини, болки и белези, които не минават година и повече. Но имам в предвид, че в Америка броя на салончетата извършващи процедурата е много голям и всеки си измисля безразборно коктейла от медикаменти, които се инжектират. Затова много искам да разбера как стоят нещата в България и дали някой си е нанесъл необратими вреди и травми с тази процедура. Също ще се радвам да споделите за положителни резултати и къде сте ги постигнали :)

Благодаря предварително!!!

Мезотерапия (http://www.jewelskin-clinic.com/bg/mesotherapy)

Терапевтичен метод, при който директно в дермата достигат вещества, които способстват за максимален резултат при лечение на съответен проблем.
Създадена през 1952г. като лечебна процедура в неврологията и други области на медицината за повлияване на целулит, наднормено тегло, при оплешивяване при мъжете и жените. Прекрасни резултати – незабавни и дълготрайни се получават и при подмладяването на лицето (мезолифт).

Тяло (http://www.jewelskin-clinic.com/bg/mesotherapy)
Oсновна съставна част на коктейлите при целулит и наднормено тегло е лецитинът от соя, който подпомага разграждането на холестерола и други вредни мастни киселини. Допълнително се добавят L-carnitin и хиалуронова киселина.
Аз съм много доволна от резултатите и компетентната позиция на специалистите в тази област . Ако искаш да се запознаеш по-подробно с процедурата можеш да намериш информация тук (http://http://www.jewelskin-clinic.com/bg/mesotherapy).
Успех!!!