PDA

View Full Version : Дюнерите


daymler
23rd April 2008, 15:57
Ами искам да питам вредни ли са много дюнерите?Знам, че в София и големите градова дюнерите са ужасни.Опропастяват ги с кетчуп и майонеза, блъскат ги с гадно месо и т.н. , но аз живея в малък град и има само една дюнерджийница и я държат турци (а както знаете дюнера е арабско ястие) и правят страхотни дюнери.Много ги обичам и не разбирам защо са вредни.При нас дюнерът съдържа: зеле, краставици, домати, пържени картофки, пилешко месо (пилешки паржоли на шиш с подправки - бил съм в кухнята), арабска питка и бял сос (от кисело мляко и шарена сол мисля че е но не съм сигурен).Та от тези неща само пържените картофки се водят вредни но са 4-5 картофчета в целия дюнер - не се прекалява с тях.Притеснява ме само месото, но пък то не е пържено а се пече на грил.И останалото са зеленчуци и сос.Кое му е толкова вредното? (ест. мисълта ми е не да ям само дюнери като луд и да се чудя що пълнея, но мисля, че по 1-2 на седмица не вредят по никакъв начин на теглото) Какво мислите вие?

OskarWild
23rd April 2008, 16:19
Яж дюнери ама с мярка. Ти така казваш, че и правиш де, тъй че няма проблем. :D

Gera_B
23rd April 2008, 16:43
Ох, не знам дали са вредни, но такова описание си им дръпнал, пък в момента такъв глад ме гони.... Я по-добре да излизам от темата, че ще ми се намокри клавиатурата:))))

Liana
24th April 2008, 10:03
Има и полезни неща в тях, но комбинацията е кофти и тази питка, и картофките и сосът е мазен, какво като има пиле и зеле. Ще се повторя, но 1 приятелка така гледа на ореховия пай, орехите били полезни, имало яйца и те са полезни и маслото вътре било полезно. После защо няма задоволителни резултати? И все пак от 1 дюнер нищо не може да ти стане, важна е системата и да не ти става навик.

daymler
24th April 2008, 14:42
Има и полезни неща в тях, но комбинацията е кофти и тази питка, и картофките и сосът е мазен, какво като има пиле и зеле. Ще се повторя, но 1 приятелка така гледа на ореховия пай, орехите били полезни, имало яйца и те са полезни и маслото вътре било полезно. После защо няма задоволителни резултати? И все пак от 1 дюнер нищо не може да ти стане, важна е системата и да не ти става навик.

Да наистина!Готин беше примера за ореховия пай!И все пак - по 1-2 на седмица си опатквам и не чувствам вина :roll:

Dex
24th April 2008, 15:20
Има и полезни неща в тях, но комбинацията е кофти и тази питка, и картофките и сосът е мазен, какво като има пиле и зеле. Ще се повторя, но 1 приятелка така гледа на ореховия пай, орехите били полезни, имало яйца и те са полезни и маслото вътре било полезно. После защо няма задоволителни резултати? И все пак от 1 дюнер нищо не може да ти стане, важна е системата и да не ти става навик.

Да наистина!Готин беше примера за ореховия пай!И все пак - по 12 на седмица си опатквам и не чувствам вина :roll:

След като "опаткваш" по 12 на седмица, без да чувстваш вина, защо се интересуваш вредни ли са?
Ако си обърнал внимание, форума се казва Диети, т.е. тук хората се стараят да се хранят здравословно и/или да пазят някакъв режим с дадена цел - в повечето случай - отслабване.
Лично аз избягвам подобен вид храни, не заради самите продукти които съдържа а заради самата комбинация - пиле+пържени картофи + сос е малко "кофти" :x
Лично аз смятам, че няма вредни храни, има вредни комбинации, оттам идва целия проблем. :)

daymler
24th April 2008, 16:24
Има и полезни неща в тях, но комбинацията е кофти и тази питка, и картофките и сосът е мазен, какво като има пиле и зеле. Ще се повторя, но 1 приятелка така гледа на ореховия пай, орехите били полезни, имало яйца и те са полезни и маслото вътре било полезно. После защо няма задоволителни резултати? И все пак от 1 дюнер нищо не може да ти стане, важна е системата и да не ти става навик.

Да наистина!Готин беше примера за ореховия пай!И все пак - по 12 на седмица си опатквам и не чувствам вина :roll:

След като "опаткваш" по 12 на седмица, без да чувстваш вина, защо се интересуваш вредни ли са?
Ако си обърнал внимание, форума се казва Диети, т.е. тук хората се стараят да се хранят здравословно и/или да пазят някакъв режим с дадена цел - в повечето случай - отслабване.
Лично аз избягвам подобен вид храни, не заради самите продукти които съдържа а заради самата комбинация - пиле+пържени картофи + сос е малко "кофти" :x
Лично аз смятам, че няма вредни храни, има вредни комбинации, оттам идва целия проблем. :)

Не "опатквам" по 12 на седмица а по 1-2 :) (правописна грешка - по горе съм писал, че ям по 1, имах в предвид 1-2)и не мисля че комбинацията е вредна защото не вреди на здравето в омерени количества - а нали количеството прави отровата, по много всичко е вредно с някой изключения.А и знам за какво е форума диети, но точно това ми е въпроса - дали са съвместими с диети и като цяло мнението за дюнерите.Т.е. дали е добре да ги включа в режима си, и дали да изпитвам вина като ги хапвам.Иначе си прав/а за комбинациите - наистина има вредни комбинации и много малко вредни храни. :wink:

OskarWild
24th April 2008, 16:33
Съвсем леко встрани от темата, но все пак доста интересно: http://en.wikipedia.org/wiki/Don_Gorske

Engel
24th April 2008, 16:49
Dex:Ако си обърнал внимание, форума се казва Диети, т.е. тук хората се стараят да се хранят здравословно :2043:
:this_sucks:

daymler
24th April 2008, 16:54
Dex:Ако си обърнал внимание, форума се казва Диети, т.е. тук хората се стараят да се хранят здравословно :2043:
:this_sucks:

И аз се храня здравословно и съм навътре в нещата със "здравословното" хранене (до колкото то е такова) и дюнерите ми са единственото прегрешение така, че както казах по-горе "дали са съвместими с диети и като цяло мнението за дюнерите.Т.е. дали е добре да ги включа в режима си, и дали да изпитвам вина като ги хапвам." Е това ми е въпроса.Не мисля, че е встрани от темата на форума.Пак става дума за хранителен режим. :wink:

OskarWild
24th April 2008, 17:00
Точно така daymler :)
Диетатa е начин на хранене, вече диетата изключваща дюнерите :lol: е може би това което визираха дамите. :wink:

Liana
25th April 2008, 08:17
Имам чувството, че ти искаш да чуеш, че можеш да ги ядеш спокойно, но едва ли някой ще ти ги препоръча.

OskarWild
25th April 2008, 10:44
Да, може да ги яде спокойно, какъв е проблема? Да не яде отрова? :roll: