PDA

View Full Version : Диета->заблуда->вреда


~Angel_face-Devil_heart~
1st May 2008, 19:50
Замисляли ли сте се, че ако не сте на диета,а знаете,че можете да ядете всичко което си пожелаете то ще ядете много по-малко :D ? Защото колкото повече си забранява човек нещо, после толкова повече налита на него. И взимам пример от себе си,че винаги ям каквото ми се яде и съм слаба и изглеждам много добре и не си причинявам главоболия с разни диети. Просто работа,емоции,любов,прияте и са нещата,които ни правят щастливи,а храната е начин за оцеляване. Глупаво е постоянно да изчисляваш колко ще ядеш, кога и какво и да мислиш нон стоп за това. Докато сте с нагласата "На диета съм" винаги рано или късно ще ядете повече от нормалното и храната ще се превръща в нещото, което ви прави и щастливи и нещастни,а не трябва да се оставяте да ви контролира. :1246:

Street
1st May 2008, 20:39
професионално занимаващите се не мислят така, но иначе и аз не удобрявам диетите, хранителният режим му е майката! :wink:

Nyssa
1st May 2008, 21:23
Замисляли ли сте се, че ако не сте на диета,а знаете,че можете да ядете всичко което си пожелаете то ще ядете много по-малко :D ? Защото колкото повече си забранява човек нещо, после толкова повече налита на него. И взимам пример от себе си,че винаги ям каквото ми се яде и съм слаба и изглеждам много добре и не си причинявам главоболия с разни диети. Просто работа,емоции,любов,прияте и са нещата,които ни правят щастливи,а храната е начин за оцеляване. Глупаво е постоянно да изчисляваш колко ще ядеш, кога и какво и да мислиш нон стоп за това. Докато сте с нагласата "На диета съм" винаги рано или късно ще ядете повече от нормалното и храната ще се превръща в нещото, което ви прави и щастливи и нещастни,а не трябва да се оставяте да ви контролира. :1246:

Ехх така написано звучи доста хубаво и лесно, но за съжаление някои хора просто са си предразположени към напълняване - метаболизъм, ген и т.н.
Но като цяло съм съгласна, особено за това, че храната не трябва да ни контролира. То даже си има и една приказка - храни се, за да живееш, а не живей, за да се храниш. :P

OskarWild
1st May 2008, 23:48
Мъдри хора са го казали: "Яж, пий и си носи новите дрехи.." :!:

Тайна
3rd May 2008, 00:44
Замисляли ли сте се, че ако не сте на диета,а знаете,че можете да ядете всичко което си пожелаете то ще ядете много по-малко :D ?
Да, аз също съм така, след многото диети сега съм с поднормено тегло,спортувам много,работя много и си хапвам от всичко, но по малко и все пак гледам да не ям много боклуци, мениджър съм на отдела за здравословни храни и съм свикнала винаги да им чета съдържанието.Но като знам, че мога да ям от всичко се чувствам по-спокойна и даже не ми се яде, но знам че този вариант не работи при всички,затова не бих го препоръчала на всеки.Аз например един малък пакет чипс мога да го ям две седмици, това е добре, защото така няма опасност някой ден да се нахвърля и да изям цяла торба.И понеже много обичам шоколад и всякакви шоколадови изделия и се побърквам ако нямам наблизо, сега съм се заредила със най-различни шоколадови бонбони и познайте,така си стоят,въобще не се сещам за тях, но пък знам че в някой момент могат да ми изиграят лоша шега.Така, че какъвто и вариант да изберете,важното е да работи за вас.Успехи!

sisinka
18th June 2008, 12:12
и аз смятам , че тайна дава добри съвети. придържам се към тях.

Patetu
18th June 2008, 13:22
И аз така мисля, никога не съм се нахвърляла на храната - не съм дебела нито слаба 172- 52кила. Нооо откакто се заседях в офиса и само ям, натрупах баси и целулита, чак ме е отврат от самата себе си. За това сега от 2 седмици съм на диета. То не е точно диета ама нещо като разделно хранене. Не ям сладко и тестено - освен черен хляб по 1 филийка през два дни. Та да ви кажа, нищо не съм свалила още, но поне корема не ми е подут. За целулита не знам- не ще да се маха тая гад, а и на мен не ми се и тренира.

feik
18th June 2008, 13:55
Замисляли ли сте се, че ако не сте на диета,а знаете,че можете да ядете всичко което си пожелаете то ще ядете много по-малко :D ? Защото колкото повече си забранява човек нещо, после толкова повече налита на него. И взимам пример от себе си,че винаги ям каквото ми се яде и съм слаба и изглеждам много добре и не си причинявам главоболия с разни диети. Просто работа,емоции,любов,прияте и са нещата,които ни правят щастливи,а храната е начин за оцеляване. Глупаво е постоянно да изчисляваш колко ще ядеш, кога и какво и да мислиш нон стоп за това. Докато сте с нагласата "На диета съм" винаги рано или късно ще ядете повече от нормалното и храната ще се превръща в нещото, което ви прави и щастливи и нещастни,а не трябва да се оставяте да ви контролира. :1246:
Ами всеки разсъждава от собствената си камбанария. Аз със сърце на ръката мога да кажа,че ако съм на ясно, че не спазвам никакъв режим и съм си казала, че мога да ям каквото си искам- килограмите си се качават със секунди. Прияжда ми се шоколад- вземам си, прияжда ми се друго сладко- вземам си, прияжда ми се ориз- хайде пак. Въобще моято вкус е насочен предимно към въглехидратите, а диетите ми са лишени от такива или по-скоро от въглехидрати, които не се ядат в сурово състояние. Не е глупаво да мислиш какво да ядеш. За много хора,бих казала, че е отговорно. Такова решение се взема много трудно и се спазва много трудно. Да не говорим, че проблемът с яденето за повечето хора е свързан с някакъв друг, по-сериозен проблем. Не искам да подкрепям вманиачени случаи от рода на аз съм 160, тежа 50кг, моля помогнете ми. Но при височина от 150 и 70 кг.. само приятели и излизане не помагат, повярвай ми. Става въпрос за начин на живот и нависи, които трудно се променят. Всеки сам си избира откъде да започне и за какво има сили.. Поне аз така мисля.

Liana
18th June 2008, 16:03
професионално занимаващите се не мислят така, но иначе и аз не удобрявам диетите, хранителният режим му е майката! :wink:
:bravo:
И за тези като мен, на които фитнесът е хоби, това с хапването по-малко от всичко не се вписва. Не говоря за диета, а за режим и то не само на хранене, а и на живот. Защото понякога не искаш само да си в норманата на тегло, но имаш други желания, като релеф, сила и т.н., а това става само с хранителен режим. И както Feik казва, на някои хора им се налага да се ограничават. ~Angel_face-Devil_heart~, не си ли се замисляла, че метаболизмът се променя, ако работата ти стане по-заседнала или след 10 години ти се промени метаболизмът (а това ще стане) и почнеш да пълнееш, тогава няма ли да си на друго мнение.
Хората, които отделят време да планират менюта и да се замислят за това, което ядат, заслужават уважение за труда, който полагат, защото те уважават преди всичко себе си и си дават сметка, че организмът не е черна кутия, в която пъхаш по нещо (било то и по малко) и не се замисляш за крайния резултат след време.

Rusalka
19th June 2008, 09:26
Liana :bravo:

Liana
19th June 2008, 09:30
Rusalka, :2015:

Patetu
19th June 2008, 09:38
И още нещо - хората започват да затлъстяват от изобилието. Колкото повече, толкова повече. Забележете и в Мак Доналдс какво е, пълно с деца, които похапват картофки,сладоледи и питки със захар. Един ден в Мола ги наблюдавах, вместо да им купят нещо по здравословно - мак доналдс - и даже и ги насилват да хапват.

Тайна
19th June 2008, 20:27
И за тези като мен, на които фитнесът е хоби, това с хапването по-малко от всичко не се вписва. Не говоря за диета, а за режим и то не само на хранене, а и на живот. Защото понякога не искаш само да си в норманата на тегло, но имаш други желания, като релеф, сила и т.н., а това става само с хранителен режим. И както Feik казва, на някои хора им се налага да се ограничават. ~Angel_face-Devil_heart~, не си ли се замисляла, че метаболизмът се променя, ако работата ти стане по-заседнала или след 10 години ти се промени метаболизмът (а това ще стане) и почнеш да пълнееш, тогава няма ли да си на друго мнение.
Хората, които отделят време да планират менюта и да се замислят за това, което ядат, заслужават уважение за труда, който полагат, защото те уважават преди всичко себе си и си дават сметка, че организмът не е черна кутия, в която пъхаш по нещо (било то и по малко) и не се замисляш за крайния резултат след време.
Като гледам какви са им режимите на хората се хващам за главата, например 5 дни без никакви зеленчуци, 5 дни без никакви млечни и т.н :2045: Организма ни има нужда от определено количество витамини, минерали и микроелементи всеки ден :idea: и не ми казвайте че си ги набавяте от таблетки витамини, просто не е същото.Ами фибрите, сигурно и тях на хапчета ги гълтате :roll: Организма има нужда от разнообразна здравословна храна всеки ден.Забелязвам, че доста от момичета имат проблеми със запека и не се учудвам, също така забелязвам, че доста от хората в този тдел "Диети" не спортуват, а разчитат само хранителния им режим да направи тялото им перфектно, това няма как да стане, казвам го от опит.Аз спортувам доста, храня се разумно и не ми се налага да се притеснявам, че съм си сложила пълномаслено мляко в кафето, вместо нискомаслено :wink: Поздрави и умната :D

tsvety
20th June 2008, 22:29
Наистина всеки се мисли за прав, но е прав само за себе си. Аз например, ако си кажа, че мога да ям каквото си поискам и просто не забелязвам, колко много храна изяждам. Тук бонбон, там закуска, днеска много хубаво станало печеното, утре на сладкарница, после на гости у еди-кой си, а пък моите хора обичат да лапат през нощта и аз с тях. Преди време така напълнях - отслабнах бързо и се отпуснах, после пак напълнях - 15 кила преди две години, ама вече не съм толкова млада, колкото тогава и сега не мога толкова лесно да сваля - за две седмици три кила, че не е и никак мотивиращо, защото намен 3 кила не ми личат :(
Наистина има хора, по-активни или по нервни или просто невидимият им метаболизъм работи в тяхна полза.
А пък това за спорта е пълна глупост от моя гледна точка - аз правя мускули :evil: , даже имах плочки на корема, то и сега имам, ама не се виждат в момента, защото както написах по-горе, доста качих преди 2 години.
Нй-лесно ми е да си кажа - това няма да го ям днес - утре ще си хапна от него, защото днес вече съм яла достаъчно и т.н. Помага, макар и бавно...

Тайна
21st June 2008, 00:40
А пък това за спорта е пълна глупост от моя гледна точка - аз правя мускули :evil:
:shock: Нямах предвид само спорт,ами че и по принцип трябва да се движим повече.Добре оформено дупе няма как да имаш ако не си го наследила генно от родителите си или ако не спортуваш, с диети можеш да отслабнеш,но не и да се стегнеш :wink:

Liana
23rd June 2008, 13:09
Тайна, аз тренирам сериозно от както се помня и ако си чела постовете ми в Диети, ще видиш, че говоря за режим за цял живот и то балансиран. Аз съм на НВД, витамините и фибрите ми идват от зеленчуците предимно, които не са в малки количества и ям само пълномаслени продукти, затова няма защо да интерпретираш така думите ми, но явно нещо не сме се разбрали :) Иначе си права, само с хранене, без движение не става. Но аз говоря, че не трябва да се яде от всичко по малко, т.е. малко вафлички, малко мекички и т.н., защото тогава човек остава на заден план здравословните продукти.

Тайна
23rd June 2008, 23:03
Liana, коментара ми беше насочен по-скоро към момичета в отдел "Диети", най-вече към Дюкянките.А като казвам, че ям от всичко по малко имам предвид наистина по малко, например един шоколадов бонбон на ден-два, 3 лъжици сладолед на седмица или ако ме почерпят с нещо, но с мисълта, че мога и да си хапна повече, но не искам и не го правя.Просто при мен метода на забраната не работи, ако си забраня напълно нещо ще издържа един ден и на следващия ще му се нахвърля :roll: Може би пропуснах да кажа нещо много важно, аз вече съм достигнала перфектните за мен килограми и не искам да свалям повече, но гледам да се храня доста разумно, защото не искам да качвам и едно кило повече, така че при мен начина на хранене е по-скоро за поддържка на теглото, но смятам че с него също могат да се свалят килограми,просто ще отнеме повече време. За протокола-преди около 6 години бях достигнала 67кг при височина 172см, отне ми две години да отслабна с 14-15кг, но успях и което е по-хубавото успях да ги задържа и сега съм си 53-54кг и се чувствам добре.Поздравления че спортуваш и се грижиш за тялото си, а на момичета които не тренират мога да кажа, че движението и спорта освен начини да имаме перфектната фигура, са и много добър лек против стреса и ниското самочувствие :2043:
П.П А да те питам, като казваш, че си на НВД по колко грама въглехидрати хапваш на ден горе долу?

Liana
24th June 2008, 09:01
Сега поддържам теглото и гледам въглехидратите да са 20 %, сравнително високи. Ям доста калории, защото спортувам и понякога ям и над 2000 kcal, в зависимост от калориите на ден, тези 20% въгл. са 80, 90, понякога и над 90 гр., но аз не пълнея при толкова въглехидрати, други хора от 60 гр на ден пълнеят. Иначе съм отслабвала с около 10% въгл. или под 10 %, но за дълго време не е мнг подходящо.