PDA

View Full Version : Поза при спане с имплантанти


jollie happy
9th May 2008, 07:11
Вече съм на месец и половина след операцията.Дали мога да спя на страни ? Ако знае някой, нека пише..

Marianna
9th May 2008, 07:32
Аз лично спя настрани от около 3 седмици след операцията.
Преди това просто ме болеше и не смеех да се завъртя.В момента, в който болките попреминаха се въря на всякъде :) /без по корем/

Марулка
9th May 2008, 07:57
Аз започнах от 20-ият ден но ти пробвай всяка вечер по-малко и сама ще усетиш когато се почувстваш готова. :2043:

sweety_L
9th May 2008, 09:30
Вече съм на месец и половина след операцията.Дали мога да спя на страни ? Ако знае някой, нека пише..
Миличка, след като задаваш този въпрос, сигурно имаш някаква остатъчна болка или просто се притесняваш излишно.
Аз спа настрани от 1 ден след операцията (частично), после се появи едно усложненийце при мен и трябваше да спа само по гръб 10-15 дни, но ако не се беше случило това, щях да продължа да си спя настрани отначало.
Още в реанимация Докторката ми каза, че мога да спя настрани, стига да не ме боли. Никакво разместване на импланта не можело да се получи. Аз й повярвах! :wink: :roll:

Марулка
9th May 2008, 10:21
И на мен попринцип док. ми каза че може и от първият ден ама и при мен имаше -прещипан нерв и пробвах всяка вечер по-малко докато не усетих че не ме боли много.То и аз щах да откача с това спане по гръб.След операцията не ме боля толкова колкото гърба после.

Divinemouse
9th May 2008, 11:05
Аз от 4 ден спя на страни ,стига да не ги натискаш много и със сутиена ако спиш няма да имаш грижи. :wink:

gwendoline
9th May 2008, 12:43
Ами позата е... правешката :2035: Сега сериозно - ако нямаш дискомфорт и болки - можеш да спиш странично още първия месец; аз лично спя и по корем без проблем....

Babri
9th May 2008, 13:35
Аз след 2-та седмица почнах да спя на една страна!

Обаче и сега избягвам да спя по корем! Внушила съм си,че може да ми се разместят имплантите!

sisi_dim
9th May 2008, 14:40
Аз още докато бях в клиниката попитах дали мога да спя на страни и док ми каза че мога да спя накадето си искам само да не ме боли,и с вдигането на тежко същото ми каза ,аз го питах защото имам бебе и така.Аз още от първата ве4ер спя така..

dedektiv_p
9th May 2008, 15:57
На мен док ми каза да спя 1 месец само по гръб и горе долу след това започнах да спя на страни, но по малко от лентата много ме болят гръдните мускули все още и пак лягам по гръб по някое време.

lady85
9th May 2008, 20:14
На мен доктора също ми беше казал 1 месец да спя по гръб,но аз започнах да си се обръщам настрани след 20 дена,защото просто дотогава си ме болеше.Преди операцията ме боляха гърдите като спях по корем,но сега сранно и за моя радост не само че не ме болят,но и ми е страшно удобно :)

боряна христова
10th May 2008, 04:56
Момичета да си кажа и аз спя настрани след първия месец след операцията. :1231: Интересно ми е обаче дали е имала някоя от вас разместване на имплант или нещо подобно от спане на страни или по корем :2022: Не го пожелавм на никои но просто ми е интерсно..Моля споделете :1246:

dedektiv_p
10th May 2008, 21:04
Аз питах за това в друга тема и мацката която е имала такъв проблем ми отговори много бързо, та да не се терзая излишно че, след спане по корем и се е разместил единия имплант. Като причина за това се оказа че е отслабнала много преди това и имплантите са поставени надмускулно. При подмускулно почти няма такава вероятност.

Stefiela
19th May 2008, 11:46
Аз започнах да спя на страни след първия месец , важното е да нямаш дискомфорт и болки .... и може да си спиш както ти е удобно :2051:

bimbi
19th May 2008, 12:20
Аз питах за това в друга тема и мацката която е имала такъв проблем ми отговори много бързо, та да не се терзая излишно че, след спане по корем и се е разместил единия имплант. Като причина за това се оказа че е отслабнала много преди това и имплантите са поставени надмускулно. При подмускулно почти няма такава вероятност.е със сутиен няма проблеми, спя си както искам :)

боряна христова
19th May 2008, 16:29
Добре де,защо аз като легна по цици и имам чувството че ще се пръснат,имам чувсетвото че ще се смачкат :2010: за това спя само по гръб и настрани :1246:

Divinemouse
19th May 2008, 16:34
По добре да си ги пазиш за по дълго време да са ти хубави..И аз спя но ме е страх да не си ги нараня а и ми пречат малко.

боряна христова
19th May 2008, 16:48
Да,да! Така е наи -добре и според мен! Някаде бях чела за не е хубаво за тези които са оперирани над мускулно да спят по корем.

sesil23
8th June 2008, 18:58
От моята операция са минали едва 2 месеца,но се усещам как през нощта се обръщам и спя по корем.Не го правя съзнателно-просто стар навик.Подмускулно съм,но не е ли рано?Пречи ли нещо за имплантите?

Excel
8th June 2008, 19:07
По себе си стигнах до извода , че не пречи - заместваш си масажа по този начин . Но гледай да мине поне половин година , да не направиш неволно някакво изместване на импланта .

sesil23
8th June 2008, 19:10
благодаря ти
Ами аз гледам като се усетя да се обърна,но знам ли в дълбокият си сън в каква поза съм :lol:

dedektiv_p
8th June 2008, 20:27
Аз спя на страни след първия месец, но много често си сменям позата, защото ме болят гърдите. Незнам по какви причини дори не ги докосвам или затискам по някакъв начин. Будя си се от болката и се местя на другата страна или по гръб. Снощи дори си легнах полуседнала за пореден път че се притеснявам като ме болят. Надявам се да отшуми след време че спя много повърхностно и на пресекулки.

sesil23
8th June 2008, 20:36
Милата :( Дано скоро се оправиш

dedektiv_p
8th June 2008, 21:11
Благодаря мила! Със сигурност ще премине и това и е търпимо явно при мен става по-бавничко.

Атина
8th June 2008, 22:31
здравейте момичета.аз съм имала изместване на импланта но от другите проблеми да ви кажа честно на това не съм отдала никакво значение.импланат ми се беше обърнал на 360 градуса-все едно на обратно- с долната част на горе.лекарят ми го намести с маса за една минута- не болеше-само малко неприятно.не знам при мен от какво се получи-аз тогава спях с едни стегнати превръзки заради оттокът който имах но изместеният имплант беше на гърдата без отток- може и да съм се обърнала по корем- но не е толкова страшно колкото звучи.поне при мен наместването беше много лесно ибзболезнено(

dedektiv_p
8th June 2008, 22:40
Да Атина и аз чух че е така от една позната, която не пише във форума. Само че при нея беше станало от притискане на гърдата с тежък багаж които е вдигала и въобще не се притесняваше от това и каза че се наместват без проблем. Само че при надмускулните. До колкото разбрах при подмускулните има по малка вероятност от разместване при нормално оформени джобове! Така че всички тук да дишаме спокойно :)

Атина
8th June 2008, 22:45
да .точно -съвсем спокойно дишайте-дори и тези с надмускулното също-защото самото наместване не боли -така че дори и да се случи-няма страшно :)

Mycka
31st July 2008, 11:51
Добре де,защо аз като легна по цици и имам чувството че ще се пръснат,имам чувсетвото че ще се смачкат :2010: за това спя само по гръб и настрани :1246:

и аз имам такова чувство!
аз както обичам да спя по корем...и на една страна...олеле,то било кошмар направо! :? все имам чувството,че могат да излязат през..устата :roll:

Divinemouse
31st July 2008, 12:10
Еми да беше сложила 400 а не 700 и нямаше да имаш проблем..много по лесно се спи .Обмисли вариянта малко да ги намалиш :girl_haha:
Аз със моите скромни 390 нямам проблем със спането по корем :wink:

Mycka
31st July 2008, 12:14
Обмисли вариянта малко да ги намалиш :girl_haha:


кво да намалям...ще вземат съвсем да изчезнат :roll:

fani_83s
31st July 2008, 12:14
хаххахаха, спи се настрани без никакъв проблем след първия месец...

Бобето
31st July 2008, 12:35
Ама верно ли неможе да се спи по корем?
Нали уж са яко издръжливи, даже четох че ги изпробвали като камион минавал над иплантите-гарант че няма да се спукат .
От къде идва проблема тогава?
Болка ли има?
Изместване ли може да се получи?
Или просто е неудобно?

Divinemouse
31st July 2008, 12:59
Бобе,аз нямам проблем при спане по корем :wink:

aniK
31st July 2008, 13:02
Муска, последно ти имаш или нямаш импланти?! :D

Бобето
31st July 2008, 14:10
Бобе,аз нямам проблем при спане по корем :wink:


Супер дано и аз да нямам!

Mycka
31st July 2008, 14:15
Муска, последно ти имаш или нямаш импланти?! :D

ами нали един ден може да си направя и аз...чудно ми беше и затова питам :roll:

junglegirl
31st July 2008, 15:05
Аз пък имам проблем със спането по корем. :( Убиват ми,разместват се,болят ме понякога,и изобщо ми се налага да си подлагам по някоя ръка,за да мога да се наместя що-годе удобно. :roll:

Mycka
31st July 2008, 15:22
е толкова ли ти са големи,че ти пречат?
тцтц...горката...кофти е да не можеш да спиш както си искаш...аз миналата доина след инцидента и врата ми се беше набил и не можех да спя по корем-изпитвах ужасна болка във врата!затова казвам...

боряна христова
31st July 2008, 15:34
Еми да беше сложила 400 а не 700 и нямаше да имаш проблем..много по лесно се спи .Обмисли вариянта малко да ги намалиш :girl_haha:
Аз със моите скромни 390 нямам проблем със спането по корем :wink: Мила,ако имаш предвид мен аз съм само с 405кубика (и то на едната) Мисля че няма какво да намалям-все още се струват малки :!: Aко знаете само какво ми се иска-да си махна имплантите за един ден да се наспя по корем и после пак да съм си с тях... :roll:

Бобето
31st July 2008, 15:39
Еми да беше сложила 400 а не 700 и нямаше да имаш проблем..много по лесно се спи .Обмисли вариянта малко да ги намалиш :girl_haha:
Аз със моите скромни 390 нямам проблем със спането по корем :wink: Мила,ако имаш предвид мен аз съм само с 405кубика (и то на едната) Мисля че няма какво да намалям-все още се струват малки :!: Aко знаете само какво ми се иска-да си махна имплантите за един ден да се наспя по корем и после пак да съм си с тях... :roll:


Мисля че не се отнасяше до теб, а до аватара ти хахаха!!!
Или беше бъзик!!!

боряна христова
31st July 2008, 15:47
Еми да беше сложила 400 а не 700 и нямаше да имаш проблем..много по лесно се спи .Обмисли вариянта малко да ги намалиш :girl_haha:
Аз със моите скромни 390 нямам проблем със спането по корем :wink: Мила,ако имаш предвид мен аз съм само с 405кубика (и то на едната) Мисля че няма какво да намалям-все още се струват малки :!: Aко знаете само какво ми се иска-да си махна имплантите за един ден да се наспя по корем и после пак да съм си с тях... :roll:


Мисля че не се отнасяше до теб, а до аватара ти хахаха!!!
Или беше бъзик!!! Така като се замисля ако доктора ми беше казала че може наистина да си сложа не 400 а 700 сигурно щях да си сложа.. :wink:

еМ ДжИ
31st July 2008, 15:55
е толкова ли ти са големи,че ти пречат?
тцтц...горката...
Явно нямаш импланти. Дискомфорта изобщо няма нищо общо с размера. И 100 да си сложиш пак ще ти е кофти да спиш както си искаш. А на мен Тепавичарова ми каза, че 3 седмици не трябва да се въртя, само по гръб. А един друг лекар ми каза, че след една година чак може да сме сигурни, че са заели окончателна позиция... Но аз след 1вия месец си спях настрани. Само по корем не, ама аз така или иначе не спя по корем...

Divinemouse
31st July 2008, 16:17
Еми да беше сложила 400 а не 700 и нямаше да имаш проблем..много по лесно се спи .Обмисли вариянта малко да ги намалиш :girl_haha:
Аз със моите скромни 390 нямам проблем със спането по корем :wink:




Това се отнасяше за Муска ,не можела да спи и щяли да и излезнат през устата...Та като гледам аватара :shock: реших че неините са към 700 :roll:

Mycka
31st July 2008, 17:23
е толкова ли ти са големи,че ти пречат?
тцтц...горката...
Явно нямаш импланти. Дискомфорта изобщо няма нищо общо с размера. И 100 да си сложиш пак ще ти е кофти да спиш както си искаш...quote]

много кофти...аз както спя във всички пози...май съвсем вече се разубедих...

[quote=Thomi]Еми да беше сложила 400 а не 700 и нямаше да имаш проблем..много по лесно се спи .Обмисли вариянта малко да ги намалиш :girl_haha:
Аз със моите скромни 390 нямам проблем със спането по корем :wink:




Това се отнасяше за Муска ,не можела да спи и щяли да и излезнат през устата...Та като гледам аватара :shock: реших че неините са към 700 :roll:
е ся...етсествени ми са :roll: ако не вярваш-свали стъклото :lol:

aniK
31st July 2008, 21:22
И аз избягвам спането по корем, а така обичах...едно време... На плажа също ми е голяма мъка лежането по корем. Притеснявам се да ги притискам толкова. Ще ги пазя, какво да правя :( Когато много ми се прииска, си подлягаме едната ръка под тях. Още не съм ходила на масаж, откакто съм ги сложила, но моят масажист има опит с тунинговани (слага им една хавлия, навита на руло под гърдите) ;)

Бобето
31st July 2008, 22:21
Anik на плажа е лесно копаеш две дупки и лягаш
:wink:

danas
1st August 2008, 08:13
Anik на плажа е лесно копаеш две дупки и лягаш
:wink:е това е хубава идея :D :D

Бобето
1st August 2008, 09:31
Anik на плажа е лесно копаеш две дупки и лягаш
:wink:е това е хубава идея :D :D


Аз така правех като бях бременна, за корема, копвах си дупка и лягах.
За гърдите тогава не ми беше проблем въпреки големият им размер защото си бяха естественни. :wink:

tonik
1st August 2008, 10:25
още след махането на конците започнах да спя по малко на една страна,а след първия и по корем-полезно или не,така ми е най-удобно

junglegirl
1st August 2008, 10:57
Аз спя на страни още преди да ми махнат конците.Докторът каза,че няма проблем :)Ама по корем и сега не мога :(

fani_83s
1st August 2008, 11:01
и аз спя на една страна, но ме боли и напоследък се будя през нощта от болки...

dedektiv_p
4th August 2008, 20:10
Мили момичета мен още ме болят гърдите и то много силно само няколко минути след като съм си легнала. Вече незнам какво да правя. По гръб не спя. Не мога че и кръста и краката след втората "почивка" с 3 деца и куче ме оставиха без здраве. Спя настрани като едва намирам поза и заспивам доста късничко че от болка не се трае понякога. Ставам и им правя масажи, но пак резултат никакъв. Относно лежането по корем на плажа аз си слагах възглавничка под гърдите на корема и е добре и за кръста и за гърдите.
Целувки от мен!
Много много ми липсвахте сладурчета!

sweety_L
4th August 2008, 20:24
Дедективче, привет, мила!

Радвам се, че писа как си. Жалко, че не е дошъл краят на мъките ти... :cry: Честно, мъчно ми е, че продължаваш да ги мислиш тези гърди, които отдавна трябваше да ти носят само усмивки и позитиви откъдето и да го погледнеш.
Кога беше последно на консултация? Сподели ли за болките? Колко месецаминаха вече от операцията? :roll:

dedektiv_p
4th August 2008, 21:50
Ами честно казано и на мен ми писна. Болките от кръста на долу са ми предостатъчни на последък. Сега въобще не си намирам място като легна. Изминаха близо 4,5 месеца. ходих на последна консултация преди 15,06, тогава док не ми обърна внимание на болежките и само ми каза да правя масажи че щели да се наместят гърдите и това беше. От тогава не съм ходила. Каза ми да отида след 3-4 месеца вече. Явно беше забравил за уговорката за корекция. Както и да е. Тия дни като се почуствам добре в някой момент ще отида на мамолог и после и на консултация и ще видим какво ще каже. По принцип болежките са си от самото начало и мамолога не открива проблем и не се притеснявам но явно теснотата на джоба ми създава проблем и то доста упорито и болезнено. Вече изгубих надежда да се оттърва честно казано и от този тормоз, но понякога не се спи и ми се плаче.
Целувки на всички мили момичета!
Свуити благодаря че не си ме забравила че с тия ми отцъствия от форума сега едва ще насмогна да изчета всичко!

sibi
4th August 2008, 22:02
тогава док не ми обърна внимание на болежките и само ми каза да правя масажи че щели да се наместят гърдите и това беше.
Ами нали него не го боли :evil:
:( Дано да се оправиш . . . Кога мислиш за корекция? И не знам, ама защо не се консултираш и с някой друг, да чуеш мнение, какви са тия болки . . .

karilka
4th August 2008, 22:12
Детективче, и от мен пожелания за скорошно разрешение на проблема. Дано всичко да е ОК, може би е индивидуално възстановяването..ама и аз бих се консултирала с друг хирург :roll:

dedektiv_p
5th August 2008, 09:58
Ще гледам да намеря време да се консултирам и с друг. Мамолога при който ходя също прави пластики, но едва ли са много опитни там. Негова препоръка беше да изчакам 6 месеца за корекция и да отида на следваща консултация с мамография за да има Георгиев по-ясна представа за разположението на импланта и т.н. та последно това се уговорихме. Ще отида другата седмица и ще видим. Но и мамолога не може да ми обясни от къде идват болките. Пия куп лекарства заради кръста и краката които не ми помагат особенно но и на болката в гърдите не оказват влияние. Така че....незнам. Ще гледам другата седмица да намеря време за себе си че след тия дълги отпуски закъсвам с работата.
Целувки на всички хубавици! Много ама много ми липсвахте!

Сиби ти как си мила? Мина доста време от твоята операция!

lady85
5th August 2008, 14:25
Дедективче ще стискам палци всичко да се нареди,само не губи надежда.За теб :2020:

ro_ni_ka
5th August 2008, 15:04
Здравей Дедективче... Липсваше ми... Ние сме горе-долу по едни време оперирани и ми беше супер приятно да общувам с теб, защото преживявахме нещата заедно... Доста твой постове съм изчела ...
напоследък не те виждах и много се зачудвах къде си....
Опитвах се да прегледам снимките ти, за да разбера, че вече всичко е наред, но явно не е така...
Съжалявам много за ситуацията при теб... Ако имаш нужда от нещо...казвай!!!

ro_ni_ka
5th August 2008, 15:14
Относно темата: От месец спа и по корем...т.е. минало беше около 3 месеца от операцията... Гърдите не ме болят и не ми е дискомфортно...дори напротив..много си ми е удобно. :D

sweety_L
5th August 2008, 15:45
Дедективче, да пишеш след прегледа при мамолога и д-р Георгиев. А на последния му припомни какви обещания е давал! :evil: И да не бяга от отговорност!
Болките при теб само при спане ли са или постоянни?

Имаш и моята подкрепа! :girl_kiss2: :girl_in_love:

te_dda
5th August 2008, 15:46
Относно темата: От месец спа и по корем...т.е. минало беше около 3 месеца от операцията... Гърдите не ме болят и не ми е дискомфортно...дори напротив..много си ми е удобно. :D
ти ме успокояваш.... аз спя само по корем. това ще е нещо,което адски би ми липсвало, да не кажа,че ше се чудя как да се справя с него когато дай боже и аз се изцицоря:))))

dedektiv_p
6th August 2008, 11:06
Много целувки на всички ви и много благодаря за подкрепата! Няма ме от средата на всеки месец до края му, защото ходя с децата на море че не са много добре и климата там е по-подходящ за тях, но това ще е само август и след това всеки ден ще бъда с всички вас. Не можете да си представите колко е кофти да нямаш нет и да не мога да чета постовете ви и да ви пиша. За 2 седмици се случват страшно много неща из форума. Има много нови момичета, много проблеми и много радостни мигове разбира се. Общо взето ми липсвате все едно сме от едно семейство! Надявам се че при повечето нещата са наред и/или ще бъдат в най-скоро време. Аз знам че всичко при мен ще се нареди дори и да не е от първия път и не губя надежда никога. Единствено се дразня от факта че нямам яснота кое и защо се случва така, но в крайна сметка и възможностите на лекарите не са безкрайни, така че времето може би ще покаже най-добре какво и защо ме мъчи сега!
Много целувки още веднъж и ще кача нови снимки като имам повечко време!

Crazy_girl
6th August 2008, 15:45
Детективче, задължително му търси отговорност на лекаря,как така ще се прави на гърмян заек! :x
Само гледат да прилапат парите... :evil:
Стискам ти палци!!!!

Бобето
6th August 2008, 17:59
Детективче сърцето ми се къса за теб, така ме е яд че те боли, че като чета постовете ти за болежките и мен ме заболява даже.
Уф дано ти направи сполучлива Реоперация доктора.

dedektiv_p
6th August 2008, 18:11
Винаги вярвам в добрата развръзка на събитията рано или късно, а и не ми се вярва да съм объркала в преценката си при избора на доктор, така че се надявам с повечко късмет и подкрепата от ваша страна всичко да се нареди както трябва. За съжаление винаги при мен нещата НЕ СЕ ПОЛУЧАВАТ от първия път и може би и затова не се ядосвам толкова на лошия си късмет до момента. Дълбоко в себе си незнам защо съм решила че с реоперацията ще изчезнат всички проблеми и ще съм ОК. Аз искренно се надявам,че е така, а и вярвам че всички които ме подкрепяте искренно ми го пожелавате :D !
Много целувки на всички, много много си ви обичкам!

Бобето
6th August 2008, 18:33
С теб сме и ти стискаме палци да бъдеш здрава и щастлива!

karilka
6th August 2008, 21:24
Детективче, аз предоперативно се консултирах с двама мамолози, които да потвърдят или отхвърлят идеята за мамопластика. Според мен във всяка област на медицината в която ни е нужна помощ, трябва да я потърсим от няколко специалиста. Невероятно, но факт е че такива измишльотини като диагнози и лечения има, думи нямам. НАПРАВИ по спешност\според мен\ косулт с друг хирург \препоръчвам ти моя\ и с двама мамолози поне. Аз лично съм доволна от д-р Евгени Василев - ВИТА, и д-р Стоименов - Първа градска. Днес ходих при втория. Невероятен е. И като човек. възхитена съм.Не правя реклама. За първи път ходя и при двамата. КЪСМЕТ И хУБАВО МОРЕ АКО НЕ СЕ ЗАСЕЧЕМ ТУК! поздрав на децата! :D

lady69
4th September 2008, 15:23
[quote=ro_ni_ka]Относно темата: От месец спа и по корем...т.е. минало беше около 3 месеца от операцията... Гърдите не ме болят и не ми е дискомфортно...дори напротив..много си ми е удобно. :D
ти ме успокояваш.... аз спя само по корем. това ще е нещо,което адски би ми липсвало, да не кажа,че ше се чудя как да се справя с него когато дай боже и аз се изцицоря:

Момичета, за мен това също е успокоение. И аз, както и te_dda цял живот спя по корем. И се надявам, че след първите месеци след операцията /надявам се до края на годината и аз да съм част от тунингованата нация/ отново ще мога да спя така!

bilian4o
4th November 2008, 22:46
На 10 ден след операцията си спя на страни,можеше и по рано,но ме беше страх,че може нещо да разместя :girl_haha: после като се замислих и като ми писна да не спя от това ,че ме боли гръб си се обръщам на старни :2051:

franchi
10th November 2008, 18:41
От седмият ден спя настрани, когато ми махнаха конците, а по корем още не съм пробвала, не че ме боли, ама някак си ме е страх. :wink:

lady69
11th November 2008, 09:53
Последните отговори са много обнадеждаващи!!!
Но то всъщност е нормално - това си е операция! То като си порежеш пръста те наболява няколко дни като го пипнеш, пък какво остава до поставянето на две чужди тела под мускула?! Разбира се , че ще боли и ще има дискомфорт - важното е като мине малко време нещата да станат О.К. и да може да се спи настрани, а след месец, два, три - дай боже и по корем :lol: !!!

bilian4o
19th December 2008, 20:45
Почти 2 месеца минаха от операцията ми и понякога като съм много уморена без да се усетя съм легнала по корем :) така си спя най-сладко...,но като стана малко понаболява.Но вече толкова ми е нужен сладкия ми сън и удоволствието да се въртя в леглото,та на малката болка като стана не и обръщам внимание :2051:

Den4i
20th December 2008, 11:28
Аз чак на третата седмица след операцията се престраших да се обърна настрани - бях си внушила, че могат да ми се разместят имплантите, но вече си спя като преди - въртя си се и най-после спря да ме боли гърба :2051:

bilian4o
21st December 2008, 18:33
О,да...това с болките в гърба е най-ужасното.Мен повече ме боля гърба от колкото гърдите.И за това се престраших

rea
22nd December 2008, 15:45
Аз си спя на страни и по гръб без проблем, въобще не ме интересува дали ще се завъртят. Няма да им робувам цял живот на тия цици. Е в някои пози не ми е съвсем удобно, особено ако съм без сутиен.

lady69
23rd December 2008, 10:20
Тъй като не мога да спя по гръб - още тази нощ - първата след операцията - с хиляди мъки се позавъртах на едната или на другата страна... Ама съвсем не мога да спя по гръб!

te_dda
24th December 2008, 11:53
е то и аз си мисля,че няма човек, дето да може да спи смао чисто по гръб. :cry: :cry:

Марулка
24th December 2008, 11:55
Няма......... :cry: то всъщност ТОВА е най-болезненото........ :cry:

membelina
24th December 2008, 12:15
Ужас направо с това спане по гръб...изрина ми се чак!Но когато болките изчезнаха спя настрани.Някъде след 20-ият ден :D

stiuardka
24th December 2008, 15:50
Много трудно ми беше спането по гръб.10 дена спах така и от там нататък настрани - лека по лека се въртях и така.Иначе по корем не обичам да спя и не ми е проблем :)

Benti
24th December 2008, 21:22
е то и аз си мисля,че няма човек, дето да може да спи смао чисто по гръб. :cry: :cry:


Аз..за сега спя чисто и само по гръб. Лягам и по същия начин ставам сутринта. Не че не се будя, но настрани ако се пробвам да се обърна ме боли или ако се обърна не е напълно настрани и така е още по-голямо напрежението в гърба, защото няма на какво да се облегна..Абе мъкааа, спре ли да ме боли се завъртам, а по нататък СИЛНО се надявам и по корем да спя, защото това е единствената моя поза за спане..

te_dda
24th December 2008, 23:42
както и моята :cry:

lady69
25th December 2008, 13:17
Това със спането по корем можем да го прежалим - само да почнем да можем да се завъртаме настрани!!!

Benti
27th December 2008, 10:17
Съкровище, не мога да го прежаля, на мен дори настрани не ми е удобно :roll: Даже днес си мислех, че с мъжа ми спим все едно съм легнала до баща ми, всеки си има половина. А до преди седмица заспивах само и единствено на рамото му, буквално напъхана в него. Силно се надявам до няколко месеца отново да съм там..Че тия силикони вместо да ни сближат, взеха да ни отчуждават :roll:

lady69
27th December 2008, 11:26
Продължавам да спя по гръб като лееекичко се позавъртам настрани /само 5 ден ми е/. Обаче болката в гърба е гадна. И вчера вечерта изпих един Зопиклон-Зентива :wink: /приспивателно без рецепта/. И спах само с едно събуждане.
И се сетих, че имам една масажираща възглавница. Та поседях малко, облегната на нея. Помага горе-долу :roll:

dedektiv_p
27th December 2008, 12:16
Мили момичета, в първите дни, за да спя частично настрани подлагах възглавница под гърба си и така бях легнала полу настрани-полу по гръб. Така до някаква степен понамаляваше болката в гърба. Опитайте.

aniK
27th December 2008, 13:39
....Силно се надявам до няколко месеца отново да съм там..Че тия силикони вместо да ни сближат, взеха да ни отчуждават :roll:

Хи-Хи, при всички положения от тук нататък ще сте на едни гърди разстояние :lachen: Изисква се навик да ги наместиш така, че да не пречат. Дори детето като седи в скута ми и облегне главичка назад, се налага да го наместя :D Обаче пък как хубавичко си заспива...

Бобето
27th December 2008, 13:47
Да Аник, много си права.

Аз с тези кокали никога неможех да гушна детето си и му убивах всякакво желание да се облегне на мен и да се погушка.

А сега е страхотно той ляга на гърдите ми и му е страшно удобно, вече не го убиват кокълчетата ми.

lady69
27th December 2008, 14:02
Мили момичета, в първите дни, за да спя частично настрани подлагах възглавница под гърба си и така бях легнала полу настрани-полу по гръб. Така до някаква степен понамаляваше болката в гърба. Опитайте.

Благодаря за съвета, миличка. А ти как си? Премина ли болката при теб?

karamela
27th December 2008, 14:42
тази болка в гърба от която всички се оплакват аз въобще не я усетих...обяснявям си го единствено с факта ,че мускулите на гърба ми са добре тренирани....даже и сега вече половин година след тунинга ми е по приятно да спя на гръб...отколкото насрани :D

lady69
27th December 2008, 15:04
Карамелче, направо си за завиждане! Благородно, разбира се :lol: .
Ако можех и аз да се науча да спя по гръб - щях да съм супер изправена и да имам страхотна стойка :lol: !!!

Бобето
27th December 2008, 15:12
Да и аз така....

karamela
27th December 2008, 15:14
ами...аз не съм от наи изправените :wink: ...напротив...за съжаление :cry: ....позата на спане явно няма нищо общо със стойката...а тя е въпрос най вече на самочуствие....като си направих гърдите си казах сега е момента да си оправя стойката...но го пропуснах....а като си поставя за цел да стоя изправена се чусвам като бастун :wink:

karamela
27th December 2008, 15:21
казвам ти сега е момента да мислиш за нова и красива стойка....постави си го за цел и се контролирай ...наблюдвай повече стоиката отколкото гърдите си :wink: ...е ти си още прясна...но се опитай....казвам ти го от личен опит....ако не бях се занимавала със всеки детайл...и бях имала търпение....сега щях да си нося новия бюст с грация и финес....а аз си останах същото прасенце

lady69
27th December 2008, 16:40
Ами аз сега въобще не мога да стоя добре изправена...
Като в преса съм с този сутиен + колана! Едва дишам, като ходя се задъхвам.. Така че със стойката ще почакаме малко...

yoli
28th December 2008, 00:13
И аз от както се тунинговах все се опитвам по изправена да ходя :lol:

Бобето
28th December 2008, 05:48
И аз от както се тунинговах все се опитвам по изправена да ходя :lol:


Охооооооо Йоли егати бомбите извади........

mon_1985
3rd January 2009, 15:27
мина по4ти месец от операцията ми и же4е спя на страни мисля 4е 6том не боли няма проблем

Mycka
6th January 2009, 20:05
е то и аз си мисля,че няма човек, дето да може да спи смао чисто по гръб. :cry: :cry:

мамето пък преди доста години си спомням беше чела там нещо си (тя е много по тия неща) и спа доста време по гръб и без възглавница

мисля че може,въпрос на навик е
после като тръгнеш да спиш по друг начин и вече става едва ли не болезнено

aniK
7th January 2009, 00:07
е то и аз си мисля,че няма човек, дето да може да спи смао чисто по гръб. :cry: :cry:

мамето пък преди доста години си спомням беше чела там нещо си (тя е много по тия неща) и спа доста време по гръб и без възглавница

мисля че може,въпрос на навик е
после като тръгнеш да спиш по друг начин и вече става едва ли не болезнено

Това беше съвет против образуване на двойна брадичка - да спиш по гръб и без възглавница. Предполагам, че това е чела :D Красотата иска жертви... и то много... :?

lady69
7th January 2009, 12:04
Нашият док. каза, че няма нищо страшно и може да се спи настрани още от първите дни, стига да ти у удобно. Е, то в началото не е удобно... Но на мен днес ми е 16-ти ден и съм поспала 2-3 часа настрани. Като се обърнах в началото малко ме болеше, но после премина и съм заспала настрани. Сутринта мъж ми ме събуди с кафенце и аз гледам лежа на едната страна! Супер!

bilian4o
13th January 2009, 22:01
В последно време съм толкова уморена ,че не обръщам внимание как спя...Когато се събудя съм и по корем,удобно ми е не ми ръби нищо.Колкото повече го мислите това как да спите,ще бъдете недоспали :girl_haha:

yoli
13th January 2009, 22:28
Аз се будя по някога нощем от дискомомфорт,защото съм се обърнала по корем.За съжаление още явно ми е рано да си спя в любимата поза :cry:

franchi
14th January 2009, 10:59
Аз се будя по някога нощем от дискомомфорт,защото съм се обърнала по корем.За съжаление още явно ми е рано да си спя в любимата поза :cry:

Браво Йоли, аз все още не се сещам да спя по корем, дори и несъзнателно не го правя...не изпитвам болка обаче явно не изпитвам и нужда да спя по корем :D

lady69
14th January 2009, 11:12
В последно време съм толкова уморена ,че не обръщам внимание как спя...Когато се събудя съм и по корем,удобно ми е не ми ръби нищо.Колкото повече го мислите това как да спите,ще бъдете недоспали :girl_haha:

Със сигурност си права за това с мисленето и недоспиването, но моите нови придобивки са само на 22 дни, пък и съм без сутиен и някак ме е страх да не разместя нещо. Не знам дали е възможно, но :roll: ... Ако носех сутиен някак щях да съм по-спокойна.

bilian4o
15th January 2009, 22:04
На теб наистина още ти е рано за спане по корем.Аз съм почти на 3 месеца,кога минаха ...не ги усетих :)Че при мен от втория месец си спя както си поискам,мислех в началот ,че нещо ще има направя.Но опитах и разбрах ,че няма нищо страшно :2051:

lady69
16th January 2009, 09:38
Тази нощ сънувах, че спя по корем и се събудих стресната!
Явно много ми липсва :? ......
Иначе вече спя настрани /24-ти ден/ - малко ме подръпват шевовете, но се опитвам да не им обръщам внимание...

боряна христова
16th January 2009, 09:40
На теб наистина още ти е рано за спане по корем.Аз съм почти на 3 месеца,кога минаха ...не ги усетих :)Че при мен от втория месец си спя както си поискам,мислех в началот ,че нещо ще има направя.Но опитах и разбрах ,че няма нищо страшно :2051:Мила с колко кубика си ,на колко време са ти гърдите? Аз като легна в/у тях и ми е някак си страно,усещам че съм ги затиснала ...А ако знаеп как иска да спя по корем...

Den4i
16th January 2009, 09:55
И аз спя само настрани - по корем ми е странно усещането и още не се престрашавам ...

danas
16th January 2009, 11:08
аз вече спя,како си искам и не ме притеснява нищо в имплантите :2051:

lusiana
16th January 2009, 11:17
аз вече спя,како си искам и не ме притеснява нищо в имплантите :2051:
Такива постове ме обнадеждават :D Аз много обичам по коремче и наистина ми е голяма мъка сега... и настрани не мога :(

bilian4o
16th January 2009, 12:43
[/quote]Мила с колко кубика си ,на колко време са ти гърдите? Аз като легна в/у тях и ми е някак си страно,усещам че съм ги затиснала ...А ако знаеп как иска да спя по корем...[/quote]

На 24.01 правя 3 месеца,с 365сс подмускулно.М/у др.доста бързо се възтанових или по точно аз си го поставих като цел.И явно и със спането по корем така стана,обичам доста да си поспивам и сега с любимата поза отново съм в света на сънищата :girl_dance: