PDA

View Full Version : Дневник на отслабващите 2


Страници : [1] 2 3 4 5 6

Engel
11th May 2008, 10:29
Здравейте на всички имащи желание да се преборят с излишните килограми и с постигането на по-добър и здравословен начин на живот. Борбата с килограмите и лекуването на болестните симптоми не е лесна за никому и пътят към това става много трудно, но не и невъзможно…Историята помни всякакви случаи… Няма жена, която поне веднъж в живота си не е спазвала или пази диети или се лекува от дадено нещо (дай боже всички да сме живи и здрави)… Нека всички желаещи се включат и тук да се сбираме хора от различни режими, да споделяме желания, цели, мъки и постижения – всички заедно… Предлагам тук да се отбелязват постиженията и да се обменят идеи кой какъв режим спазва, как му се отразява това и най-вече да се подкрепяме в момент на трудност и отчаяние… Да се събираме на сладка приказа с чайче и водичка в ръка и да споделяме, защото споделянето с други борещи се е най-важното нещо – така пътят към желаната цел е лесен и реално достижим... :2043:

Стига уговорки време е за същинската част! - Нека отслабнем! Има две правила... по скоро условия без които е немислимо да предприемете какъвто и да е процес на отслабване :2001: :

1. Преди да започнете да отслабвате трябва да знаете че това не става за ден или два. Да отслабнеш се изискват много усилия.

2. Трябва да вярвате че може да отслабнете! Без вяра, надежда и убеденост в това което правите е невъзможно да го постигнете, каквото и да е то.

Ако не сте наясно с тези условия ще се въртите в един порочен кръг, без резултат. Отговорете на тези два въпроса: " Какво искам? и Какво съм готов/а да дам? " Наистина отделете малко от свободното си време на тях. Сигурна съм, че след като обмислите нещата ще сте напълно мотивирани и ще сте готови да дадете всичко от себе си за да постигнете блестящата фигура за която мечтаете и отлично здраве на духа и тялото.

Наистина не става за няколко дни, но резултата започва да се чувства още на първия ден. На фона на това което получавате (здраве и прекрасно тяло), усилията които влагате са просто нищо. Осъзнаете ли как може да отслабнете веднъж вие никога няма да имате проблеми с теглото и здравето си.

Трябва да се потрудите много. Но един труд изпълнен със старание и желание е просто забавление. Отслабнете с усмивка! Не приемайте това като задължение, а като забавление.

Готови ли сте за голямата стъпка във вашия живот ?

Отслабването не е игра нито пък лотария където се разчита на късмет и на другите. Тук всичко е на вашия гръб и никой няма да свърши вашата работа вместо вас, няма и да се събудите с 10 килограма по-слаби, ако не се трудите постоянно и безотказно :2050:

Отслабването е процес изискващ цялото ви внимание и не може да отслабвате когато имате време или когато не ви мързи :sunbath: . Ако не сте сериозни няма да постигнете нищо освен обратния ефект, неприятен за всички ни, а за да се радвате на напредък ще трябва да вложите много… :2006

Ти, който четеш тези редове в момента – с нас ли си??? :2018:

Схема на страничката:

1) Всеки желаещ, независимо какъв режим прилага да се включи :wellcome: .


2) В края на всяка седмица да се отчитаме с постиженията си на кантарчето и да включим ролята на метърчето.


3) Всеки да споделя какъв хранителен :girl_eat: и двигателен режим прилага :2019: .


4) Всяка информация "за" и "против" храната, относно влиянието на килограмите и здравето ни да бъде обсъдена и споделена. :reading: :gamer:

5) Няма ограничение на участниците, няма ограничение на това кой какъв режим прилага и моля без противникови мнения!!! :girl_in_love:


6) Споделяйте, споделяйте, споделяйте без значение какво, защото само чрез подкрепа от страна на други борещи се с това, резултатът е гарантиран!!! :2004:

П.С. Дано има положителна промяна всяка седмица :2035:
Линк към първата тема: http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=8327
(наследници на дневника от бг-мама форум)

marykerry
11th May 2008, 10:53
Engel ето най-после и така обсъжданата нова страничка за отслабващите :wink:
Отдавна не съм писала тук, но това по простата причина, че не ми остава много време.
В момента съм на мой режим, похапвам си но не прекалявам и да ти кажа има резултат, макар и малък, но по - добре от никакъв :wink:
Успех на всички :wink:

Engel
11th May 2008, 11:10
Здравей marykerry! Тази темичка май само аз си я обсъждах, никой не ми обърна внимание и реших да я направя :1231: Колко кг. ти останаха до целта?

lkoeva
11th May 2008, 11:27
Engel, привет!!! :1201: И аз съм тук! Тази нова страница я приемам символично - с нови сили към нови постижения! :1259: Успех на всички!

Believer
11th May 2008, 11:27
Здравейте. Нова съм тук и следях с интерес предишната темичка. Вашите резултати ме мотивират и ми помагат да не се отказвам. :girl_in_love:

Следвам свой си режим, като се уча от грешките си. Не смятам, че има общовалидни диети, затова и не спазвам никакви, колкото и да са "хвалени" и "доказани". Храня се според нещо като преработена ВМ-НВД. Казвам преработена, защото нагодих основните принципи на този режим към предпочитанията на собственото си тяло.

Според мен цялостния вид говори много повече от някакви килограми. Затова и рядко ползвам кантар - доверявам се на сантиметъра и огледалото. И все пак и аз се стремя към загуба на тегло, може би 6-7кг.

Физическата ми активност се състои главно от каланетика и aerobic striptease. :girl_dance:

Не знам какво повече да добавя. На 18 години съм, 60кг, 164см.

Желая на всички безпроблемно спазване на режимите и трайно отслабване :1231:

Brooke_Davis
11th May 2008, 11:45
Believer можеш ли да кажеш нещо повече за тази aerobic striptease . Да не би да имаш предвид тази на Кармен Електра, защото съм я търсила но май я няма за бесплатно сваляне от нета

Shura
11th May 2008, 11:51
http://store4.data.bg/theadmin/Videos/Bodywork/Carmen%20Electra%20-%20Aerobic%20Striptease/

marykerry
11th May 2008, 12:15
Здравей marykerry! Тази темичка май само аз си я обсъждах, никой не ми обърна внимание и реших да я направя :1231: Колко кг. ти останаха до целта?

Ами доста ми остават, но сега заради бала гледам да не свалям много, че роклята ще ми стои ужасно. То не, че ми стои сега кой знае как, ама все пак.

Искам кантарчето да покаже поне 69 кг, но съм доста далеч. Ама мисля след бала да ходя при диетолог, искам да спре този омагьосан кръг :(

Brooke_Davis
11th May 2008, 12:38
мерси Shura само че не ми отваря клиповете ... незнам защо става така :2022:

Believer
11th May 2008, 12:41
Believer можеш ли да кажеш нещо повече за тази aerobic striptease . Да не би да имаш предвид тази на Кармен Електра, защото съм я търсила но май я няма за бесплатно сваляне от нета

Да, същата имам предвид Shura даде линкчето, от което и аз си я свалих.
Не е натоварваща, следователно не очаквай особено действие. Аз я ползвам като еквивалент на танци, просто да се раздвижвам малко в свободното време. Това стоене, в училище, на компютъра в къщи, трябва да се компенсира по някакъв начин :2011:

Edit: пробвай с right-click/save as

Brooke_Davis
11th May 2008, 12:53
да оправих го вече :) мерси много и на двете . аз също смятам да го правя за удоволствие и между другото :wink:

Shura
11th May 2008, 17:05
Аз доста се депресирах.Миналото лято бях 53 килограма, 160см висока, пак си бях пухкава,ама не беше нещо фатално.И сега 1 година след това ,в която нито веднъж не се бях качвала на кантара, се оказа ,че съм 63 килограма :shock: .Поне 10 трябва да сваля със сигурност и от днес сутринта боря Дюкана.На почти 16 съм и не знам дали е здравословно за мен, но за друго не се сетих, а и затлъстяването със сигурност е крайно нездравословно, така че :arrow:
Опитвам се да отбелязвам физическа дейност...ходя на йога, което едвали има и грам ефект, иначе от няколко дни се старая да карам колело, но и за него не съм сигурна до колко ще ми помогне.Вкъщи никой не ме насърчава, и колелото няма с кой да си карам , и общо взето - много демотивиращо.
Чували ли сте за точковата диета?Търся съвет от хора с повече познания, искам да се ориентирам в правилна посока.

Engel
11th May 2008, 17:07
Engel, привет!!! :1201: И аз съм тук! Тази нова страница я приемам символично - с нови сили към нови постижения! :1259: Успех на всички!
Това е целта на новата тема :2043: Радвам се, че някой се престрашиха да пишат в нея и си имаме нови попълнения :1259: Успех на всички!

Engel
11th May 2008, 17:12
Аз доста се депресирах.Миналото лято бях 53 килограма, 160см висока, пак си бях пухкава,ама не беше нещо фатално.И сега 1 година след това ,в която нито веднъж не се бях качвала на кантара, се оказа ,че съм 63 килограма :shock: .Поне 10 трябва да сваля със сигурност и от днес сутринта боря Дюкана.На почти 16 съм и не знам дали е здравословно за мен, но за друго не се сетих, а и затлъстяването със сигурност е крайно нездравословно, така че :arrow:
Опитвам се да отбелязвам физическа дейност...ходя на йога, което едвали има и грам ефект, иначе от няколко дни се старая да карам колело, но и за него не съм сигурна до колко ще ми помогне.Вкъщи никой не ме насърчава, и колелото няма с кой да си карам , и общо взето - много демотивиращо.
Чували ли сте за точковата диета?Търся съвет от хора с повече познания, искам да се ориентирам в правилна посока.
Защо не пробваш като за начало да спреш тестените, сладкото, газираното и натуралните сокове. За 1 месец си мисля, че ще свалиш около 4-5кг като правиш и упражнения разбира се. Много си мъничка за тази диета :2022: Аз съм на 19 и не си позволявам да я спазвам какво остава за теб като дори нямаш 16. Замисли се. Изброй си храните, който харесваш(без тестено и т.н.) и си ги подреди в едноседмично меню и го спазвай, ако можеш. Аз понеже немога да спазвам строго определено меню си имам група "позволени" храни и ям само тях супер хаотично и пак отслабвам. Даже си и прияждам с тях някой дни. Пробвай! Не се хвърляй първо на диети, пробвай с прости ограничения :good_luck:

Shura
11th May 2008, 19:42
Стигнах точно до абсолютно същите заключения, и сега като влизам да проверя, се оказа ,че и ти си на това мнение.Няма да ми е трудно, надявам се - газирано и сокове не обичам.Истината е, че ядях много сладко тази година, но не съм пристрастена към него, нямам проблеми да го спра :) .Само с тестените ще се поборя, тях много ги обичам, но си струва жертвата (а и е наложителна все пак).Благодаря за съветите, смятам поне месец да се ограничавам и после да проверя резултата, ще ви пиша какво се случва.
Успех на останалите :1231:

margarita_ilieva
11th May 2008, 20:02
Здравейте на всички! :1201:
Аз ще се меря всеки понеделник сутрин.
Днес ядох повече от необходимото, но така е всяка неделя. Та:
1. Мляко с нес;
2. Филия Бонус с пуешка шунка и маслини;
3. 2 филии Бонус с пуешка шшунка и маслини;
4. Кис. мляко и кашу;
5. 100-150гр.(а може и повече да са... :1252: ) ядки(царевица);
6. 100гр. сладолед карамел.
Преди да си легна ще хапна кис.мляко и кашу.
Успех на всички в отслабването!!!

Ran
11th May 2008, 21:16
Здравейте и от мен.
Кратко инфо:
Жена, 169 см, 66 кг днес сутринта (3 от които, качени през последния месец, затова разчитам и че бързо ще се разкарат).
Целта ми е да сваля 9 кг в по-дългосрочен план. Иначе ми се иска да смъкна 4 кг. до средата на юни.
Открила съм, че НВД ми действа чудотворно на килограмите, но ме съсипва психически - спи ми се постоянно, нямам сили за нищо, ставам плачлива, не си е работа... Затова хапвам повече плодове, отколкото режима препоръчва + по малко пълнозърнест хляб или спагети чат-пат.
Голямото ми прегрешение е шоколадът, той ме докара и дотук (в комбинация със стрес в последния месец).
Затова основното правило, което спазвам, е всичко сладко - out от менюто. До края на май. И няма не искам, няма недей, няма награди... никакви такива.
Иначе се храня с: месо (не обичам мазно), рядко риба, зеленчуци (основно домати, краставици, маруля, рядко картофи и морков на пара), плодове (ябълки, ягоди, портокали, не подбирам, честно казано, но избягвам банани и круши), яйца, кисело мляко, малко пълнозърнест хляб, както казах, зехтин и масло.
Калории не броя в момента, защото наистина е много напечено около мен и стресът е огромен, за да седна и с това да хабя нерви - само че, ако продължавам така, до края на юли ще се търкалям, затова реших, че трябва да вкарам в ред поне храната.
Физическа активност - ходене пеш по 3-8 км на ден (в зависимост от деня), 30 мин. велоергометър вечер 5 пъти в седмицата. Малко е, но фитнесът категорично остава за юли-август.
Май това е, ще бягам, че стана дълго.

Any
12th May 2008, 06:10
Здравейте и от мен :D успех на всички с борбата с килограмите и дано всички постигнат желатана цел :D аз се движа по режима на Оги Симеонов, опитвам се да го спазвам стриктно, с някои изключения, но иначе няма как. Целта ми е да сваля поне още 5-6 кг, не изглеждат много, но напоследък нещо съм в застой, или може би съм стигнала етапа с по-бавно свалящите се килограми, но не мисля да се отказвам. Поздрави и лек и успешен ден.

SummerBaby=)
12th May 2008, 08:40
Добро утро на всичкии :2020:

Първо добре дошли на новите попълнения и поздравления на Engel, че поднови темата!

За мен накратко - 16г, 160см, 58кг (като последното в последните месеци варира с 2-3 кг нагоре-надолу)

Вече не знам и аз колко пъти отслабвам, зарязвам всичко и връщам килата, писна ми и този път на инат съм по-упорита от всякога.
На НВД съм, бих казала любимата ми диета, като изключим колко много обичам плодове, но ще намеря място и за тях веднъж седмично около натоварена тренировка :girl_dance:
Спортът ми е гимнастика вкъщи, велоергометър (мразя го наистина, ама няма - как ще го боря :2006: ) и фитнес. Последното ми е най-любимо, но все няма кога да ходя :1252: , обаче поне 2 пъти седмично със сигурност
А също и разходки (по магазините :girl_haha: ) и като отивам на училище няколко спирки ги взимам пеша
И забравих последно ...водата, не обичам да пия много вода, но сега съм я увеличила доста.

За сега това е от мен, менюта може би няма да поствам, записвам си ги старателно в една тетрадка, че ми е по-прегледно, но ще се отчитам като има резултати - най-вече на сантиметри, че кантара ми е един боклук..

Успешен и усмихнат ден на всички :2008:

ioni
12th May 2008, 13:44
Здравейте.Виждам,че точно това е темата,която търся.Тук ще споделяме и ще си помагаме за борбата с килограмите и мечтаната перфектна фигура :D . Момиче,16 години,170,55кг.От днес съм на диета като целта ми е стягане на тялото и 2-3 кг по-надолу.След 5 минутки отивам на стадиона да потичам.Това ми е фитнеса.Поздравления за темата - много е готина и смятам да пиша редовно в нея. :D :D :D

:arrow: Закуска - банан и натурален сок (колко е натурален не се знае,но все пак...)
Обяд - маруля и риба тон с лимонов сок
десерт - ябълка

Това е засега.Отивам да тичам.Успех на другите. :D

Believer
12th May 2008, 17:34
Днес провалих всичко, :oops: но така да се каже с основание. Сестра ми влезе в болница да ражда по спешност 2 седмици и половина преди термина. Кълбо нерви съм и не спирам да се тъпча :2021: Веднъж да се оправи всичко :(

Леле плаче ми се :2021:

Съжалявам, трябваше да се оплача :(

lkoeva
12th May 2008, 17:53
Хей, Believer, успокой се! Майната му сега на режима, после ще го мислиш! Когато се влезе в деветия месец, вече всеки момент може да започне раждане, дори и още първия ден, и то си е съвсем в реда на нещата. Така че, ако няма нещо извънредно, просто ще си имате малко човече съвсем скоро!!! :2013: :bebe:
А после ще имаш още да се черпиш и да нарушаваш режима!!! :1229: :1225:

Believer
12th May 2008, 18:04
lkoeva Благодаря. Дано си права, дано имам още и добри поводи за нарушаването му. А проблема е този, че сестра ми допреди 2 седмици я готвеха за операция, защото плацентата не била се вдигнала или нещо подобно и сега всички сме на нокти да не се получи някое усложнение.

margarita_ilieva
12th May 2008, 18:12
Всичко ще е наред, Believer! Обичайте я и я подкрепяйте! Не мисли сега за това дали си нарушила режима, или не. Има време за диети. :2020:

Храната ми от днес: прясно мляко с нес, 4 филии Бонус, зелена салата, 4 домата, маслини, пражка шунка, извара и накрая - кис. мляко с кашу.
Утре сутринта смятам да бягам в парка. Дано да не вали. :2019:
Опс, за малко да пропусна... Значи кантара си е 48кг. А сантиметъра показа по -0.5см от бедрата, талията и ханша. Коремът не е мръднал :1246:

ioni
12th May 2008, 21:24
Beliver надявам се да няма усложнения.Стискам палци.Аз вечерях (мислех изобщо да не го правя) паниран кашкавал (малко) :oops: ,салата от домати,малко луканка и сирене.Абе като цяло аз не съм точно на диета,по-скоро се опитвам да ям по-здравословно и да спортувам повече.Тичах на стадиона и изкачвах стълбите пеша (живея на 7 етаж).Дано има ефект.Стискам палци на всички други диетуващи. :D

Engel
12th May 2008, 22:55
Добър вечер момичета! :girl_kiss2:
Супер се чувствам, че така се зарадвахте на темата и пишете в нея :1259:
:wellcome: на всички, който сега забелязват темата и им пожелавам много приятни мигове с нас и постигане на крайната цел разбира се, каквато и да е тя :2043: Последните дни не ми оставя време да седна на лаптопа и да си напиша менютата, но сега ще си напиша за днес:
1. 100гр. кашу
2. Банан
3. малка марулена салата + банан
4. Овчарска салата
5. малко черешки
6. Салата "Париж" - марули, домати, краставици, маслини, варено яйце
Това е от мен, мисля, че още малко съм свалила, но ще се тегля в Понеделник! Целта ми е 3кг. до 25 Май :2005: Успех на всички!
П.П. Проблемите не се решават с ядене!
П.П. 2 ioni Мисля, че менюто ти е доста малко като съдържание и особенно с това тичане на стаидиона ще припаднеш някъде. Замисли се малко и хапвай повече. С ядене се отслабва! С неядене само ще си забавиш метаболизма :good_luck:
П.П. 3 Луканката, галетата и натуралния сок не са здравословни храни и напитки! :2001:

Ran
12th May 2008, 23:39
Такааа... и аз да си кажа за днес.
Сутринта, малко след закуска, ми беше паднало кръвното, едва се завлякох на лекции, но се преборих някак и ми мина от самосебе си.
Храната:
Закуска: Кренвирш, запечен с кашкавал; домат.
Прегрешение между двете (непланирано): 3 мини банички от "Форнети" със сирене и спанак.
Обяд: Наденичка (от истинско месо е, за разлика от кренвирша), домат и краставица, малко гъби с масло.
Вечеря: Омлет от 2 яйца с гъби, краставица.
Вода: 2 литра
Движение: 8 км, 30 мин. вело.
---
Изводи: тия банички няма да се повторят скоро, кренвиршите - също. Трябва да вкарам и следобедна закуска, защото до вечерта бях прегладняла. Храната не е оптимална, утре вкарвам риба. Във "водно" отношение ми липсва още 1 литър. Доволна съм от движението.

claudia
13th May 2008, 08:00
Добро утро на всички :)
Аз отдавна не съм писала, но с тия празници, пътувания и последни дни в училище изобщо не оставаше време. Опитвам се да се придържам към никакво умерено НВД, но тъй като съм вегитарианка ми е малко трудно, защото не мога да се откажа от овесените ядки и пълнозърнестия хляб.
И така менюто за днес планирам да е:
1. Овесени ядки с ниско маслено прясно мляко, кафе
2. 1 ябълка
3. Зелена салата с яйце
4. .... ще видим :roll:
Хайде успешен ден на всички на диета, а аз ще пиша довечера с останалото от менюто

Shura
13th May 2008, 08:17
Май съм най-зле от 16 годишните :D
Вчера отчета ми беше:
-малък сандвич с кашкавал и краставица за училище
-обяд:печена риба и зелена салата
-следобед: ядох солети, съжалявам :2022: болеше ме главата и пих хапче, и като пия лекарства винаги ям нещо,уж така по-добре действали
-вечеря:пилешко филе и краставици, на края за десерт половин чашка мляко с овесени ядки , с който десерт и днес закусвах :oops:
Иначе вчера карах колело половин-1 час ,ама главата ме заболя и в крайна сметка ядох солети :2005:
Някой да ми сподели, тези овесени ядки много ли са зле за режима?
Ох,забравих, по обяд вчера ядох и ягоди.
Така написано имам чувството, че съм яла ужасно много, дано само така изглежда :?

kaija
13th May 2008, 08:30
Първо искам да кажа, че много се радвам на съществуването на този сайт и на всички, които споделят тук. Това е моята библия на отслабването!

Поствам си мнението в дневника само защото от вчера съм на диета. За съжаление моето меню не е особено богато. Все пак ще споделя режима си.

Вече ми е втори ден. Вчера се премерих- 65 кила без малко (кантара ми е механичен и не мога да кажа точно колко). Измерих се и със сантиметър. Навсякъде.

Сутрин: кафе с мляко
след около 2 часа взимам едни витамини (комплекс 27 витамина от А до Я)

през останалото време съм само на вода и плодове. Водата е като заместител на чая, който никак не харесвам, затова я пия хладка или топла.

Вечер след работа обувам неупреновия клин и тичам докато не ми се изпоти цялото тяло. След това няколко серии на въже.

Не искам да ме критикувате, защото не го правя за 1ви път и от този режим много се сваля. На мен лично изобщо не ми се отразява зле. Даже напротив. Чувствам се ужасно свежа и лека.

V
13th May 2008, 08:43
Здравейте момичета!Отдавна не съм писала ,но съм до никъде с диетата.Да кажа за себе си:33г. 158см/56кг-МНОГО СА МИ!!!! Винаги съм била около 51-52кг.а сега всичко ми се лепна на бричове и дупе.
Вече не знам каква диета да започна-не мога да нося в офиса манджи и затова ям кис.мляко с мюсли(Нестле)и не ям след 18ч , ходя на фитнес от миналата седмица-по 2 пъти-а ми се иска до края на май да смъкна 4-5 кг.
Помагайте с идеи!!!!!!

SummerBaby=)
13th May 2008, 08:44
Добро утро сладурани :girl_kiss2:

Купих си фибри, които се разтварят във вода и се пият, някой друг пробвал ли е?

Izabo
13th May 2008, 09:07
Мукофалк ориндж май е такова също :D .. На мен на вкус ми е приятно ..., и полза май има....Но коремът зверски ми се подува от него...По цял ден ходя като бременна...Чудя се дали да не го пия само вечер...(иначе ми предписаха по 2 на ден, и като изпия сутрешното прахче и гледай какво става... :mama: ...)

Сега по темата...Закусих с едно яйце...За остатъка от деня имам бяла риба...доста :)

Engel
13th May 2008, 09:24
Добро утро на всички :coffee:
Ran: Добре е, че си си взела бележка за кренвирша и "Форнетите", защото найстина няма място за тях в диетично меню. Някой скоро беше написал във форума, че тъпчат кренвиршите със соя и сланина :sick: Ако го беше заменила с пилешко филе щеше да е идеално :2043: Ще се поправяш с времето :1231: А за водата, не си давай зор да пиеш много, първо свикни с двато литра после постепенно увеличавай :2035: За междинни закуски можеш да вкараш плодове.

claudia: Има толкова други неща, който можеш да ядеш! Ако е някакво умерено НВД предполагам, можеш да вкараш и плодове, всякакви видове зеленчуци, ядки, млечни продукти. :good_luck:

Shura: Просто трябва да спреш да се оправдаваш пред нас, ние сме тук да те подкрепим. Просто се е случило, хапнала си солети, ще го преживееш, повече няма да се повтори и това е. Менюто иначе ти е добре, като изключим вечерния десерт и солетките. Продължавай в същия дух и ще му намерим идеален вариант
:2035:

kaija: Няма да те критикувам просто си мисля, че при такива режими, се изключват спортовете. Ти си знаеш щом си го правила и преди. Надявам се да си се посъветвала с лекар преди това, защото е опасно за здравето ти. Успех!

SummerBaby=) Не съм ги пробвала, но можеш да ни кажеш как ти действат на теб :1231: Поздрави на всички и ви пожелавам отслабваща седмица, гответе се за Понеделник, защото ще се теглим :2005: :1224:

Ran
13th May 2008, 09:36
Engel,
Като ям плодове самостоятелно, ми се остъргва стомаха и до час съм примряла от глад. По-скоро ще са някакви ядки, още повече, че у дома имам кило бадеми, които, странно защо, отлежават в шкафа.
Пък за водата... баща ми постоянно пита да не трупам запаси, толкова много пия - тия дни обаче нещо... тц.
Днес храната по план изглежда добре, ще я пиша довечера, щото всичко е предпоследно. Движението обаче ще е по-малко.
---
Момичета, много се радвам, че сме толкова стройна групичка и сме все надъхани - "партизан за бой се стяга".
Желая ви, как беше, динамичен, прекрасен и стремителен ден днес. И много слънце. :)

Engel
13th May 2008, 09:45
Engel,
Като ям плодове самостоятелно, ми се остъргва стомаха и до час съм примряла от глад. По-скоро ще са някакви ядки, още повече, че у дома имам кило бадеми, които, странно защо, отлежават в шкафа.
Пък за водата... баща ми постоянно пита да не трупам запаси, толкова много пия - тия дни обаче нещо... тц.
Днес храната по план изглежда добре, ще я пиша довечера, щото всичко е предпоследно. Движението обаче ще е по-малко.
---
Момичета, много се радвам, че сме толкова стройна групичка и сме все надъхани - "партизан за бой се стяга".
Желая ви, как беше, динамичен, прекрасен и стремителен ден днес. И много слънце. :)
Еми хапни плод + кисело мляко разбито в кофичката като айрян ( аз така го пия) или повече от един плод.
Да ти кажа под сикрет, аз като си превиша дозата ядки ме хваща запек за цял ден, а това при мен е ужасно, защото всяка сутрин след кафето си хода иначе се чувствам и аз като Изабо :mama: :1231:

ffiffelina
13th May 2008, 09:58
Добро утро сладурани :girl_kiss2:

Купих си фибри, които се разтварят във вода и се пият, някой друг пробвал ли е?

Аз съм пробвала едни FibraFit, нещо такова беше, по спомен карам. Карат те много на WC, обаче много въглехидрати имат бе... :2005:

sylver_rain
13th May 2008, 10:39
Здравейте, малко се поизгубих, но покрай празниците нямаше как ... Моята диетка от ориз пиле и ябълки даде чудесни резултати, но последвалите празници не :( сега мисля да я побторя пак, но да видим кога ще имам удобен момент, м/у временно се чудя към какъв режим да се предържам.. имам огромен апетит и около 7-8 кг за сваляне.. как да ги съчетая?? Най-големия ми проблем е вечерята.. много нещо поглъщам :( някой трик за липса на апетит вечер?

ioni
13th May 2008, 13:38
Engel мерси за съветите.Ще ги взема под внимание.Днес няма да вечерям тъй като направо се умазах в училище.Не ми се карайте,знам,че не е здравословно и ще го компенсирам като не вечерям и ходя да тичам.

Кисело мляко с мюсли и една лъжичка какао (нескуик)Сандвич (бял хляб,салам,шунка,кашкавал,м орков),кит кат,холидейка и хрупанки.

Знам,че е вредно,но съм решила това,че сбърках днес да не ме откаже от това да започна да се храня здравословно.Отивам да тичам на стадиона и после ще си направя задушени зеленчуци и това ще ми е яденето за днес.

margarita_ilieva
13th May 2008, 14:29
Мукофалк ориндж май е такова също :D .. На мен на вкус ми е приятно ..., и полза май има....Но коремът зверски ми се подува от него...По цял ден ходя като бременна...Чудя се дали да не го пия само вечер...(иначе ми предписаха по 2 на ден, и като изпия сутрешното прахче и гледай какво става... :mama: ...)
Aз го пия от 5дни - само сутрин (някъде прочетох, че трябва да се пие преди закуска), а вечер взимам colon C, но до тоалетна ходя през ден..
:girl_cry:

Ran
13th May 2008, 16:57
За проблеми с тоалетната - плод на гладно (киви, круша), лъжичка мед в чаша хладка вода, кафе + плод (който от вас пие кафе). Чувала съм, че действа. И повечко супички, не карайте само на сухоежбина.
---
Днес:
Закуска: след късно събуждане и необходимост веднага да се изстрелям навън, установих, че просто не съм гладна. Което е грешка.
Обяд: парче печена наденичка; 1,5 домата; 1 краставица. За десерт - малко ягоди.
Следобедна закуска: остатъкът от кофичката с ягоди (много добре ми дойдоха, току що ги хапнах)
Вечеря (предстои): купичка яхния от тиквички (тиквички, лук, домат, джоджен, магданоз, разни други подправки, зехтин), купичка таратор.
Движение: разходка 2 часа и нещо, 30 мин. вело.
Вода: ще я докарам пак до 2 литра.
---
Изводи от днес: утре сутринта обезателно ще се мушнат 2 яйца с масло. И няма хък-мък. :lol:
Иначе... добре се чувствам, не ми е отпаднало, макар че му хвърлих една дрямка следобед. Ще се тегля чак в понеделник, да не си вкарвам излишни филми.

tirra
13th May 2008, 17:42
здравейте сладурани!
:roll: :roll: :oops: много исках да се включа във форума , и ... съм се объркала - писах в първата тема , но .. намерих ви отново и искам да съм част от вашата групичка .
ще започна с малко инфо.
35 години, 165см и ... 85кг.
направо ви завиждам - не виждам някой да е с ТОЛКОВА МНОГО наднормено тегло.
качих за кратко време около 25кг. спрях цигарите и наблегнах на сладкото. от тогава - повече от 2 години ... безуспешно се боря с тези кг.
приятелки около мен започнаха диетата на Дюкан. резултатите са смайващи , за по-пълните дори поразителни. захванах се и аз.
днес ми е втори ден.
не ми се яде но знам че това не е желателно в тази диета.затова хапнах
на закуска - кафе с мляко и захарин
около обед
-едно варено яйце, две пилешки кебапчета и 1 пилешка наденица
за вечеря мисля да си направя омлет или пилешка пържола от бяло месо на скара.
вода - около 2л
преди лягане - зелен чай с бамбук

успех на всички

Want2StayWithYou
13th May 2008, 17:45
Здравейте, дами! По принцип само чета темата, но сега реших и аз да се разпиша.
Преди бях 64/65 кг в момента съм 56/57кг..
На 17 години съм.
Постигнах го БЕЗ ДИЕТИ!! Само ограничих сладкото,тестяното, газираното ( спрях го напълно!! ), вкусните топли хлебчета, мазното месце(което така обичам..) + скачане на въже (около 30 40 мин през 2 3 дни. ) + танци ( около 20 30 мин - Всеки ден!) + ходене много пеша.. и се получи...
Искам да сваля още поне 2 килца макар, че така съм си добре за височината си 174/175см, но все пак...
Примерното ми меню:
9:00 закуската е ЗАДЪЖИТЕЛНА!!
чаша чай/кафе/мляко , нестле фитнес или препечена филийка(хляб бонус)
11:00 плод
13:00 Супа , някакво месо или салата
17:00 чай, бисквитки, ядки
19:00/20:00 салата

Е....успех, дами!Просто търпение и много ДВИЖЕНИЕ!

margarita_ilieva
13th May 2008, 17:47
Сутринта тичахме с приятеля ми в парка, но само 15 тина минутки.. Ще почнем и по повече по-нататък. След около 2 часа съм на Тае Бо, а храната ми за днес е: мляко с нес, хляб Бонус, пуешка шунка, краставици, домати, кисело мляко и кашу. + повече от 2,5л. вода.
Толкова много вода, както през последните дни, не съм пила през живота си, но въпреки това пак имам проблеми с WC- то. Направо не знам...

tirra
13th May 2008, 17:48
да ви попитам - някой ползвал ли е FAT BURN и въобще какви са отзивите за тези добавки?

Shura
13th May 2008, 19:00
Want2StayWithYou
И аз се опитвам по същия начин, окуражаващо ми е, че някой го е постигнал така :1203:
Днес никакви упражнения не съм правила :? лошо.

Shura
13th May 2008, 19:40
Овладях положението с половин час тренировка :)

ioni
13th May 2008, 20:31
Вечерях чушки пълнени с ориз и кайма.Но днес тичах много и изкачих много стълби и просто огладнях доста и не издържах да не вечерям.А и ми беше лошо :( .

Утре мисля да започна деня с купичка кисело мляко с мюсли. :D

Ran
13th May 2008, 20:33
Здравейте, дами! По принцип само чета темата, но сега реших и аз да се разпиша.
Преди бях 64/65 кг в момента съм 56/57кг..
На 17 години съм.
Постигнах го БЕЗ ДИЕТИ!! Само ограничих сладкото,тестяното, газираното ( спрях го напълно!! ), вкусните топли хлебчета, мазното месце(което така обичам..) + скачане на въже (около 30 40 мин през 2 3 дни. ) + танци ( около 20 30 мин - Всеки ден!) + ходене много пеша.. и се получи...

Искам да потвърдя, че това е напълно възможно, защото съм го правила същото някога. Като бях на 15, тежах 63 кг, но преболедувах тежко и за да се съвзема, майка ми ме водеше на разходка в парка всяка сутрин преди училище за по 40-50 минути. Плюс същите ограничения (след болестта, организмът ми автоматично ги изключи) - резултатът беше налице. Тежах 56 кг. и ми беше хубаво и леко.
После наново качих кила, в резултат на "диетата", която спазваше приятелят ми - джобове, хамбургери, шоколад, сладолед... не е като да ме е карал насила да ям, но прекарвахме много време заедно и така.
Работата е там, че само 6-7 години по-късно метаболизмът вече не е същият. А като прибавим и стреса, който на мен лично много ми пречи...
Изводът: послушайте Want2StayWithYou - или поне опитайте.

sylver_rain
14th May 2008, 08:33
Добро утро на всички! :D
Днес твърдо съм решила да не прегрешавам с нищо.. че вчера унищожих 500мл сладолед :(
Молбата ми за някакъв съвет за голям апетит вечер така си увисна :( И все пак ще съм много благодарна ако някой може да даде съвет.. или нещичко..

margarita_ilieva относно проблемът ти, ще ти кажа при мен какво винаги помага: салата с пресен лук/повечко/ , незнам защо но лукът ми действа по силно и от слабителните чайове :D ; друго подобно е повечко прясно мляко комбинирано с плод или плодов сок :) , тези винаги действат при мен, има и още нещо което можеш да направиш, един ден да си позволиш да се натъпчеш за да събудиш, явно позаслалия метаболизъм..

margarita_ilieva
14th May 2008, 09:18
Добро утро на всички! :D
Днес твърдо съм решила да не прегрешавам с нищо.. че вчера унищожих 500мл сладолед :(
Молбата ми за някакъв съвет за голям апетит вечер така си увисна :( И все пак ще съм много благодарна ако някой може да даде съвет.. или нещичко..

margarita_ilieva относно проблемът ти, ще ти кажа при мен какво винаги помага: салата с пресен лук/повечко/ , незнам защо но лукът ми действа по силно и от слабителните чайове :D ; друго подобно е повечко прясно мляко комбинирано с плод или плодов сок :) , тези винаги действат при мен, има и още нещо което можеш да направиш, един ден да си позволиш да се натъпчеш за да събудиш, явно позаслалия метаболизъм..

Проблема с вечерния апетит и аз го имах, но сега гледам да съм заета вечер или да съм навън. Така нямам достъп до хладилника. Пък и откакто съм на режим, зверският апетит ми се измести в следобедните часове, когато съм на работа и съм си свършила нещата и се чудя с какво да се занимавам. Временно намерих решение, като пия по едно нескафе (със или без мляко) и с него 0,5л. вода.
Относно лука - получавам газове от него :1246:
Ще опитам да си разнообразя менюто, въпреки, че не виждам кой знае колко голям избор. Ще добавя киви и ягоди и ще видим, но коремът ми е изключително подут от няколко дни. Направо като :mama: :girl_cry2: Всички мерки вървят надолу, той си стои, даже се опасявам, че ако го измеря днес, ще е +.. Пу, пу

sylver_rain
14th May 2008, 09:56
Благодаря за съветите margarita_ilieva май най-добре ще да не се задържам вкъщи вечер :)

Ran
14th May 2008, 10:11
Rainy,
Това е единственото, което помага - по-далеч от хладилника и, по възможност, с добра компания.
Аз съм открила и друго нещо, което ми убива апетита, но не го правя, защото е грешно. Установих, че като пия алкохол, не ми се яде - обаче пък трябва да се хапва, щото инак лошо... Така че приемете, че просто пиша наблюдения върху собствения си организъм.
---
Менюто за днес:
Току що закусих с ябълка и сок от ябълка и морков.
Обяд: филе от риба на фурна (пече се в момента); краставица.
Следобед: сигурно 2 яйца с масло, защото вечерята ще е късно.
Вечеря: остатъкът от тиквената яхния (много вкусна стана), купичка таратор.
Движение: малко ходене пеш, 30 мин. вело.

sylver_rain
14th May 2008, 10:36
Това с алкохола съм го забелязала, но е мноооого вредно, а да не говорим като цяло алкохола какви гадости причинява.. те и цигарите убиват апетита ама... добре че ги отказах :)
Май трябва да започна спорт, не става само така :lol:
Много ми се ходи на танци, но трябва да видя къде да е това...

sylver_rain
14th May 2008, 10:37
Това с алкохола съм го забелязала, но е мноооого вредно, а да не говорим като цяло алкохола какви гадости причинява.. те и цигарите убиват апетита ама... добре че ги отказах :)
Май трябва да започна спорт, не става само така :lol:
Много ми се ходи на танци, но трябва да видя къде да е това...

claudia
14th May 2008, 12:20
Добре, режимът вчера не беше много добре... Вечерях късно и при това въглехидрати - филийка бонус с кашкавал... Днес вече ще бъде по-добре. Мотивирам се, за да се стегна за морето.
Менюто за днес:
1. кафе с обезмаслено мляко
2. филийка бонус с кашкавал и 1 домат
3. варен кафяв ориз с обезмаслено кисело мляко
4. 1 ябълка
5. Шопска салата
6. кисело мляко

Движение: вече ходих повече от 30 мин., а довечера се надявам да намеря време и сили за поне 30 мин кардио

Ran
14th May 2008, 15:10
Не са ли ти много малко калориите?
Иначе днес всичко е по план, само с една филийка пълнозърнест хляб към горното меню.

brumbrum
14th May 2008, 17:40
-кисело мляко с мюсли
-3в1
-1 бисквита
-2 портокала
-2варени яйца, малко кашкавал, малко шунка

margarita_ilieva
14th May 2008, 18:24
Днес:
прясно мляко, 1 филия Бонус, киви, домати, сирене, маслини, пуешка шунка, кисело мляко, кашу.
Утре:
прясно мляко, 1 филия Бонус, пуешка шунка, яйце, кашкавал, сирене, маслини, киви, 1 варен картоф, кисело мляко, кашу.

lkoeva
14th May 2008, 18:38
1.Закуска-200гр кис. мл. + 1с.л. ленено семе
2.Обяд- салата шопска /с извара де :lol: /
3.Следоб. закуска- 30гр филе, 1филия бонус, 3 маслинки
4.Вечеря- омлет със зелен лук, зелена салата, 1филия бонус
Представяте ли си, за мъжа ми готвя руло "Стефани" с гарнитура от задушени пресни бейби картофчета!!!! :2009: :2040: :girl_cry2: Или съм мазохистка, или съм светица.... А може да съм просто луда :1242: :1302: :feminist:

Shura
14th May 2008, 19:55
Здравейте!
Днес обядвах с ето това http://recepti-zakuski.tialoto.bg/article.php?id=4006
Пишеше "Бърза, лесна и чудесна за хора на диета закуска " :D и си я позволих, ама без гъбите +краставици и домати, без нищо - така си ги ядох.
В училище реших да ям леблебия, около 50гр.
Май ще вечерям нещо пилешко, утре на вечеря ще е рибката поканена :1246:
Момичета, ако имате проблеми с тоалетната, пробвайте да си масажирате коремчето с въртеливи движения по посока на часовниковата стрелка :)
Аз съм с мускулна треска от моята лека треноровка вчера :1252:, за това днес нямам мерак за движение..
Голям проблем ми е приемането на течности, много малко вода пия, а и ако изпия повече от няколко глътки корема ми се подува ,става ми лошо, хептен да почна да повръщам :lol: Трябва да измисля нещо..
Дано повечето от вас са вечеряли вече , а няма тепърва да се готви храната като при мен, лека вечер :1231:

Engel
14th May 2008, 22:36
Здравейте момичета! Радвам се да прочета, че всичко е под контрол и цари ред и дисциплина :1203: При мен също всичко е много добре, но да не се хваля много, че да не оплескам нещата. Писането ми е малко трудно, защото си сложих вчера доста дълга ноктопластика, но заради вас ще се прежала да пиша половин час на on-screen keyboard :girl_in_love:
Сега да ви почвам под ред :2001:
Маргарита твоя проблем с тоалетната може да се реши с чисто кафе на гладно или плод за закуска (при мен ябълката върши чудеса) също с рибено масло или зелен чай. Успех! :2035:

Лкоева не си мазохистка просто си сериозна жена с дисциплина! Евала :2003:

brumbrum тази бисквита няма място там :2022:

claudia мисля, че менюто ти е супер! Можеш да се опиташ да изключиш ориза и карофите от режима си за две седмици за по-добър резултат като при разделното хранене, но там се изключва хляба :2043:

sylver_rain Пожелавм ти успех с танците! Аз също искам да се запиша на брейк :1228:

Ran Менюто ти е супер! Продължавай все така! Пожелавам ти много-резултатни понеделници :2020:

:wellcome: на всички нови отслабващи сладурани! Пожелавам ви да си постигнете целта, да запазите трайно резултата и да ви е приятно в нашата компания :girl_kiss2:

Сега дойде и моят ред за менюто ми:
1. домати със сирене и чеснов сос (260гр.) + 2 печени гъби
2. 50гр. кашу + 50гр. бадеми
3. зелена салата с домат и чеснов сос + 2 парченца бабек :1252:

Лека вечер на всички и да не ровите в хладилниците ей! :2010:

П.П. Надявам се никой да не се е убидил от съветите ми и да съм полезна :go_to_sleep:

SummerBaby=)
14th May 2008, 22:53
Да споделя днешното ценно откритие, което ми струваше малко изоставане, но пък установих, че въглехидрати на закуска (мюсли бяха) ми докарват неутолим апетит вечерта. Повече такава грешка НЕ - въглехидратите в салата само :1246:

Днес добре, че тренирах сутринта, защото откъм ядене беше ужас - картофи, банани и ОЩЕ мюсли и то на вечеря - броя го зареждащ ден и утре продължавам смело по план.

Успех на всички борещи килограмите :girl_eat:

claudia
15th May 2008, 09:32
Добро утро! :computer_coffee:
Аз днес нещо се успах и сега си седя и си пия кафето, четейки вашите постове от вчера.
айнджъл и ран мерси, че обърнахте внимание и на моето меню. За съжаление, вчера с шопската салата не се сдържах и си направих филийка бонус с кашкавал, а вечерта изядах млякото с мед и кашу, а и 1 портокал. Уф, вечер винаги е ужасно трудно...
Нищо днес с нови сили продължавам с режима:
в момента: кафе /без мляко, но с щипка канела/ :wink: и три пълнозърнести бисквити
2. мишмаш
3.... ще видим като се изморя какво и къде ще се яде :) [/list]

Ran
15th May 2008, 09:43
Engel,
Че какво му е на бабека, бе, драга (освен, че по принцип не го обичам :))? Супер си, пък и като чета за тая ноктопластика... не знам дали си слагала и преди, ама ако не си, да знаеш, че първите 2-3 дни трябва да се пази доста - майка ми си я нарани без да иска. Да чукна на дърво, мога да ви дам изпитано средство за бърз растеж на коса и нокти, не мога да си насмогна чак. Ама не е за това темата, така че - по същество.
Днес ще разваля режима откъм въглехидрати, но ще компенсирам с количество, предполагам:
-закуска (току що): голяяяма чаша фреш от ябълки и морков
-обяд: пелмени със сос "Карбонара" (домашно приготвен, едва се сдържам да не го подпукам с лъжицата отсега, че е топличък). Пелмените няма да са повече от 4-5 броя, но ще ги удавя в сос просто.
-следобед: или купичка таратор, или 50 гр. бадеми, или и двете заедно.
-вечерта: таратор с няколко варени пресни картофчета.
---
Движение: само 30 мин. вело.
Вода: колкото дойде. Аз се чудя защо не ми се пие, а пък то било, щото се наливам с таратор като невидяла. Имайте предвид, че навсякъде по-горе, дето пише "купичка" значи "2 купички" таратор.
---
И отсега си признавам за едно бъдещо прегрешение, ама не ми тежи на съвестта. Сънувах, че с баба ми, която почина преди 3 години, правим торта и се събудих с мисълта, че трябва да я направя тая торта... Така че ще я направя и ще си хапна от нея. Туйто. В понеделник кантарът ще каже. :wink:
---
Желая ви страхотен, усмихнат и много слънчев ден днес. И не се втилявайте твърде около храната, защото ако се фокусираме прекалено в нея, рискуваме да пропуснем други хубави неща. И умната... или, в краен случай, русата... :2020:

mimika
15th May 2008, 09:47
Ran, кажи ни моля те тази изпитана рецепта за растеж на косата :girl_flirt: :girl_in_love:

Ran
15th May 2008, 10:00
Mimika,
Аз малко ви подведох - не е рецепта точно. Казано накратко, прецаках си лошо коленете преди година (не прекалявайте с велото, момичета, да не патите като мене!) и лекарят ми предписа глюкозамин - за хрущялите на коленете, които на 21 години вече бях успяла да износя. :cry:
Та тоя глюкозамин е канадски, на някаква фирма Jamieson, има го в една от аптеките на Попа (на Графа се пада), но е доста пари - малко над 30 лв. е за месец, ако пиеш по 2 капсулки. Пишеше, че можел да дразни стомаха, но аз го пих 6 месеца по 3 капсули на ден и не съм имала никакви странични ефекти, освен, че косата и ноктите ми почнаха да растат много. Сега, като казвам "много", нямам предвид, че съм се събудила сутринта като Рапунцел, но определено забелязвам разликата.
По никакъв начин не ви окуражавам да пиете хапове, нали ме разбирате - просто да знаете, че понякога дефектите (като мойто с колената) могат да се превърнат в ефекти. :D
На мен днес са ми последните капсули и ще правя почивка преди следващия курс, така че ако има някаква разлика, когато не го пия, ще докладвам. И без това се очертава да съм тук задълго. :)
---
За растеж като малка бях пробвала втриване на хининова вода - трябва да ви кажа, че бях упорита, постоянна и трих, трих, трих, изтърках си скалпа, но ефект не видях. Иначе за косата добре ми влияе коприва - и да се изполивам с отвара, и да я пия, макар че ми е много гадна. Ама затварям очи и си казвам, че е полезна като цяло за организма. :lol: Не че това я прави по-малко гадна, де...

mimika
15th May 2008, 10:09
Благодаря за бързия отговор :2015:

Ran
15th May 2008, 10:30
Claudia,
Сега видях, че си писала - вечер че е трудно, трудно е. Вкъщи си, няма мърдане, хладилникът ти е точно под носа, изобщо, кофти. Обаче трябва да хапваш по-стабилно през светлата част на денонощието, така няма да прегладняваш вечер, когато най не трябва.
Разбира се, има и хора, които казват, че като ядат повече през деня по инерция им се отваря апетит и нощем, но все пак мисля, че телата ни са достатъчно разумни, за да не се поддават на подобен шантаж и да знаят кога са яли достатъчно. Обаче пък ако не са яли достатъчно, знаят как да те принудят да си наваксаш.
П.С. Как обичам мляко с мед... :D И кисело, и прясно, ах, леле... :P Не ми вкарвай лоши идеи в главата, мол' ти съ.

SummerBaby=)
15th May 2008, 10:38
Здравейте и добро утро на всички

-днес се върнах към нормалната си закуска - яйца печени на тефлонов тиган без мазнина :girl_in_love: и не с всичките жълтъци
-после тернировка за събуждане и разсънване (час след ставане :girl_haha: ), имам мускулна треска на прасците от вчера, но иначе се чувствам чудесно
-за обяд съм приготвила хубава зелена салата със зехтин и варено пилешко месо

Engel, не ти ли е малко тази храна? :2045:

П.П. За косата не знам, но за ноктите - сусам, растат бързо, не се чупят, чудно е. 1-2лъжички дневно, не е толкова гадно и има резултат

Engel
15th May 2008, 14:48
SummerBaby=) малко е, но нямах време да хапна... проспах си деня общо взето и съм изпуснала едно хранене :2022: Поне от ядките идват бая калорийки та не съм много зле :2035:
Ran: не е задължително да стойте в къщи и да се борите с вълчия глад! Излизайте с приятели, забавлявайте се...най-вече си хванете гадже (ако нямате такова ) и правете секс за да отделяте хормона на щастието, и да сте весели и заредени с енерия :girl_in_love: (това не означава да ги ползвате само за това горките момчета :1228:
Сега и аз да се запиша с менюто :
1. ябълка с 1/2 кисело мляко 2%
2. шопска салата без дресинг около 200г. + 1/2 ябълка
3. пакетче кашу, което в момента си похапвам :1231:

п.п. смятам да потренирам по-късно с велото. Поздрави и лек и отслабващ ден :2020:

Engel
15th May 2008, 15:28
Направих си аз едно сравненийце на мерките от 3ти Април с мерките ми от днешна дата и останах очарована :2004: :2013:
Талия: -2см.
Корем (през пъпа): -6 см.
Ханш: -1 см.
Ляво бедро: - 0.5см.
Дясно бедро: - 0.5см.

Сутринта кантарчето не ме показа колкото исках и реших да се меря. Много съм щастлива момичета! Пожелавам същия дори и по-голям успех на вас :1259: :good_luck:

margarita_ilieva
15th May 2008, 17:42
Браво, Engel!! :bravo: Особено за корема... Много се радвам за теб!
Моята храна за днес:
прясно мляко, 1 филия Бонус, пуешка шунка, яйце, кашкавал, сирене, маслини, киви, 1 варен картоф, кисело мляко, кашу.
+ още 50гр. кашу. :buttslap:
След по-малко от 2 часа съм на Тае Бо и ще се раздавам повече, за да компенсирам... :1211:

brumbrum
15th May 2008, 19:43
-кисело мляко с мюсли
-3в1
-2 малки портокала
-3в1
- 1 кренвирш и маалко пуешко филе

Want2StayWithYou
15th May 2008, 20:20
Днешното ми меню:
Мляко с нес
Солети
салата домати и краставици
кренвирш
+ Скачане на въже 15мин , танци 20 мин , 100 коремни преси , упражнение за дупе;
Последно ядене в 18ч! + 2л. вода :)

chokladkaka
15th May 2008, 21:31
Здравейте, чета с интерес менютата ви и реших да започна и аз да пиша какво ям :) Искам да поясня, че не спазвам специална диета, а се опитвам да се храня така, че да не гладувам и да не си фиксирам вниманието твърде много върху храната, а същевременно да е здравословно. и така, менюто ми за днес:

закуска: 2 принцеси с кашкавал, домат, краставица
обяд: варено пилешко бутче, кашкавал, домат, краставица
междинна: ягоди, ябълка
вечеря: варено пилешко бутче, малко таратор, салата от домати, краставица, маруля, репички, маслини и магданоз
последно ядене: ягодки, половин банан

Движение: 40 мин. кростренажор, 10 мин. обръч - много ми доскучава :), малко коремни преси + ок. 30 мин. ходене пеш

Опитвам се да ограничавам тестените храни и ям хляб само на закуска, но ако не закуся стабилно, цял ден ми се яде много. Когато закусвам, последното ми ядене е около 19 часа и не чувствам зверски глад вечер.

Ran
15th May 2008, 21:43
Абе, мацки, кажете наистина 2 думи за обръча? Имам си коремче, имам и паласки, навита съм да си припомня как се върти обръч, ако ще даде някакъв резултат.
Обаче като си спомня как всяка вечер скачах по 10-15 минути на въже (по-скоро на главата на съседа и той ме изтърпя, милият...) без никакъв ефект... та малко ми минава меракът, малко или много.
А, да - и става ли да се върти в стая, щото навън няма къде...

margarita_ilieva
15th May 2008, 21:47
-кисело мляко с мюсли
-3в1
-2 малки портокала
-3в1
- 1 кренвирш и маалко пуешко филе


Днешното ми меню:
Мляко с нес
Солети
салата домати и краставици
кренвирш


Момичета, не е здравословно толкова малко храна.


салата от домати, краставица, маруля, репички, маслини и магданоз
:girl_eat:

chokladkaka
15th May 2008, 22:06
Не съм сигурна дали има ефект от обръча, аз си мисля, че има, но може и да си внушавам. Но аз въртя по малко, най-много по 20 мин. и то не всеки ден, защото много ме отегчава. Въртя дървен обръч, който е значително по-тежък от обикновените. та да обобщя :) мисля си, че има ефект за талията, за корема не. аз го въртя след като съм загряла на кростренажора и много се изморявам и потя и от обръча, защото го въртя доста бързо и силно. съответно ме заболява кръстът, така че не знам доколко е добра идея, но гледам от време на време да го включвам към движението си.

Иначе и аз от време на време скачам на въже, но никакъв ефект не виждам, само ми се подбиват краката..

Ran
15th May 2008, 23:16
Не ми звучи като много рентабилно занимание. Ще си карам колелото, пък каквото, такова.
Днес установих (т.е. казаха ми), че около средата на юни ще е пълно със събития, за които трябва да изглеждам добре. Т.е. 3-4 седмици, в които трябва да приведа много неща в ред. Уф.

margarita_ilieva
16th May 2008, 06:08
Днес установих (т.е. казаха ми), че около средата на юни ще е пълно със събития, за които трябва да изглеждам добре. Т.е. 3-4 седмици, в които трябва да приведа много неща в ред. Уф.

Ние сме с теб! Времето е достатъчно, ще успееш да постигнеш едни оптимални резултати. :good_luck:

Аз нямам достатъчно сили в краката тази дни, което, предполагам, се дължи на факта, че от вторник ми се налага доста пъти на ден да катеря едни стълби. Днес ще ги изброя, а също и колко пъти съг ги изкачила.
Пожелавам много слънчев и успешен ден на всички. :Friday:

alica
16th May 2008, 06:15
Не съм сигурна дали има ефект от обръча, аз си мисля, че има, но може и да си внушавам. Но аз въртя по малко, най-много по 20 мин. и то не всеки ден, защото много ме отегчава.

Иначе и аз от време на време скачам на въже, но никакъв ефект не виждам, само ми се подбиват краката..

Не би трябвало!!!Най-вероятно ти е късо или леко въжето и от там идва проблема. :cool:

sylver_rain
16th May 2008, 08:01
Добро утро на всички!
За съжаление не мога да се похваля с правилен режим вчера :( , нещо съм много недисциплинирана напоследък... Та менюто ми вчера беше /срам не срам ще си призная/
кафе, салата /домат, краставица, маруля и 3 белтъка/, 3 филийки бонус със крема сирене :girl_cry: и 2 със мед :girl_cry2: и порция задушени зеленчуци :2022:
заслужавам :2047: ако продължавам така ще трябва да се изместя във форум "как да се мотивираме да започнем диета"
Днес за пореден път ще опитам да няма такива издънки, пожелайте ми успех..

ffiffelina
16th May 2008, 08:21
Да кажа за дървения обръч - има голям ефект, но трябва постоянство :wink:

margarita_ilieva
16th May 2008, 17:47
Ето какво съм яла днес:
- прясно мляко;
- 3 филии Бонус;
- домати;
- пуешка шунка;
- сирене и кашкавал;
- кисело мляко;
- кашу.
По-късно предстои още една порция кисело мляко и кашу.

Ran
16th May 2008, 18:32
Марго, сега се сетих, че някъде из сайта на спайдърспорт бях чела, че по принцип се препоръчват сурови ядки, с изключение на кашуто, което трябвало да е печено, защото иначе задържало канцерогенни вещества, или нещо от сорта. Не съм сигурна дали беше точно така, но имаше нещо такова.
---
За днес (разхайтена работа, ама избиха нерви вече):
- фреш от ябълки и морков, 1 малка бисквитка от тия, дето ги дават с кафето
- една пълна купичка таратор, варени картофчета, 2 супени лъжици сос "Карбонара" (без гъби и яйца)
- (не)известно количество от един много хубав сладолед, 5-6 коктейлни черешки
- в момента вечерям: 2 варени яйца с масло, купичка таратор.
Движение: 30 мин. вело.
Вода: поне 2 литра.
---
Изводи: сладоледът беше вкусен. :D Изкуших се да се кача на кантара, но ще изчакам до понеделник да споделя добрите новини. А, да - и ако се загубя тия дни, да знаете, че съм се удавила в таратор. :lol:

Engel
17th May 2008, 11:43
Здравейте дами :1207:
И аз вчера си хапнах сладолед :1231: Всъщност вчера си хапнах и други неща, който по принцип не са в режима ми, но ми е чиста съвеста. Трябва да има такива дни (мойте по принцип са на няколко месеца). Интересното е, че след това продължавам с режима си и съм тонизирана с прочистено съзнание и бистър ум :2043: При вас какво се случва? Как се чувствате? Поздрави дами :2020:

П.П. Всички други освен Ран и Маргарита, ако сте прегрешили - не се крийте. Няма много да ви се караме :2001: :2010: По-добре е да споделите проблема и да намерим решение заедно като отбор :2003: :girl_kiss2:

margarita_ilieva
17th May 2008, 14:48
Kато изключим цикъла ми, който продължава вече 17-ти ден , съм супер. Спазвам си режима, като чат - пат прекрачвам границата, но умерено. В други ден отново ще споделя резултатите си.
Храната ми за днес:
- прясно мляко;
- кисело мляко и кашу;
- 4 филии Бонус;
- пражка шунка;
- извара;
- краставици;
- маслини.
Сутринта бягах в парка около 15 мин., а Тае Бо-то днес ще го пропусна.
Мисля да си направя ето това, като изключа някои продукти, а другите ще напасна според режима си: http://recepti-deserti.tialoto.bg/article.php?id=6441
Само трябва да си намеря стевия. Ако се получи, ще споделя как съм го направила. Изглежда мнооооооооого вкусно. Обожавам кремчета!!! :girl_eat:

Ran
17th May 2008, 16:13
По повод "прегрешенията" - малко лична философия.
Минала съм през период, когато не можех да се понасям, макар че бях наистина страхотно изглеждащо момиче - просто защото бях край хора, които мачкаха самочувствието ми, а аз не го усещах. Минала съм през период, в който бях оbsessed с калории, мазнини, въглехидрати и т.н.т. Свалих някакви килограми, да, но се почувствах така жалка от факта, че целият ми живот се върти около храната, че зае*ах всичко и за нула време се освиних от яд на самата мен.
Този, вторият опит обаче, ме научи на нещо много важно - 1. Ако ти мразиш тялото си, то ще ти отвръща със същото и мозъкът ти няма да спира да повтаря, че си грозна и дебела, дори ако всъщност си красива и 2. Храната не е враг, тя е приятел и може да бъде лекарство.
Най-общо казано, дозата прави отровата. Това сте го чували в много варианти, просто аз смятам, че "прегрешенията" не трябва да ни затормозяват - щом ни се е ядяло, значи тялото ни си го е поискало. От мозъкът ни зависи обаче да кажем стоп, когато тялото ни е заситено. И там много от нас се дънят (аз, понякога, също не правя изключение).
---
След тая тирада, накратко за днес:
8.00 - фреш от ябълки и моркови, 2 варени яйца с около 10 гр. масло
13.00 - купичка таратор, бяло пилешко месо, задушено в зехтин и вода, 1 домат
16.00 - около 50 гр. сладолед
(предстои) 20.00 - купичка таратор и... не съм го измислила, сигурно тиквена яхния.
Движение: малко над 6 км. ходене, предстои 30 мин. вело.
Вода: заради жегата пия вода като провалена цял ден.

alica
17th May 2008, 17:26
Kато изключим цикъла ми, който продължава вече 17-ти ден , съм супер.

:shock: :shock: :shock: мацка, 100% съм сигурна, че знаеш че не е нормално. да бегаш на лекар :shock:

margarita_ilieva
17th May 2008, 17:34
Във вторник съм на лекар... :1246:

Want2StayWithYou
17th May 2008, 21:42
Сутрин: 1 филийка хляб Бонус + малко сирене
Обяд: Кренвирш, 3 домата
Следобед: Сладолед :? :? :? :?
Вечеря: риба,2 домата, сирене

chokladkaka
17th May 2008, 23:13
Закуска: 2 препечени филии черен хляб с масло, сирене и шунка + едно варено яйце и 1 краставица
едно 3 в 1
Обяд: тиквички с ориз на фурна + 1 купа таратор
после май пак ядох краставица, не помня вече :roll:
ягоди, кисело мляко - Бор Чвор 2 %, много го обичам :), няколко солети
Вечеря: задушено пилешко бутче
Вода: ок. 2 л
Движението ми беше 45 мин. кростренажор, коремни преси и обръч.

claudia
18th May 2008, 12:29
Хей защо още никой не е писал тук днес? Хайде, момичета менютата няма сами да се напишат :D :wink:
Аз малко бях изчезнала, защото последните дни имам доста за учене пък и някаква работа излезе... Опитвам се да спазвам някакъв режим, но вчера в парка с бира, семки и зайо байо вичко развалих... Поне успях да си върна килограмите от преди празниците т.е. 59-60. Аз попринцип все съм в тази граница, но искам да сваля до към 55-56. Добре хайде сега и менюто:
1. кафе
2. зелено корни
3.кафе
4. задушени гъби с малко кашкавал и салата зеле

EDIT: 5. 1 ябълка + 3 пълнозърнести бисквити...
6. салата домати и краставици с малко сирене и кашкавал + 1 активия -- попринцип не ям, но само такова кисело мляко имаше в хладилника -- всички това до 5 ч., довечера най-много да изпия 1 чаша вино и това е за деня :)

Engel
18th May 2008, 13:23
Добро утро дами :girl_haha:
Аз сега се събудих и както сами се досещате снощи имаше много алкохол :1252:
Ran: Подкрепям изцяло личната ти философия, даже нямам какво да добавя :2014:
claudia: Аз ще съм втората която пише днес :1259:
1. 7 ягодки + 1/2 кисело мляко 2% (тъкмо закусих) :2009:
2. coming soon : салатка от домати и краставии със сирене
3. coming soon : мисля си за нещо на кокал във фурната :girl_eat:

Поздрави сладурани :good_luck: :2020:

brumbrum
18th May 2008, 14:49
-кисело мляко с мюсли
-мляко с нес
-тиквички на фурна с мляко и яйца
-мляко с нес
-пак от тиквичките ще е на вечеря
+ 2-3 лъжици мед, че ужасно ме боли гърлото :cry:

Want2StayWithYou
18th May 2008, 15:48
10ч - 1 филийка хляб Бонус ,сирене,2 парченца салам,домат и кафе с 1 лъжичка мед
11ч - овесени ядки с кисело мляко 0,1 %
13ч - таратор,ябълка,
16ч - банан
А вечерята ми ще е - салатка

chokladkaka
18th May 2008, 16:34
Здравейте и от мен :) Аз днес закусих 2 филийки с масло и сирене, 1 домат и едно нес кафе 3 в 1. Малко по-късно и една ябълка.
Обяд - пак тиквички с ориз на фурна, задушено пилешко бутче и таратор.
Преди малко приключих с "тренировката си" - 40 мин. кростренажор и коремни преси.
Това е засега, днес не ми се яде особено много заради жегата, но за вечеря сигурно ще ям таратор, а ако съм много гладна и един омлет.

Ran
18th May 2008, 17:19
brumbrum,
Айде да ме поканиш да папкаме заедно - много обичам тиквички на фурна, особено ако са и наръсени с червен пипер... :girl_dance:
Радвам се, че всички държим фронта - само така, мацки. Хората разправят, че лятото било сезонът за отслабване, щото най не ни се ядяло. Ама то и в тия жеги... И тъй като мен жегите много ме морят, моят сезон за отслабване е пролетта - със всичките му плодове и зарзават.
Реших. Ще се тегля в неделя, днес се качих на кантарчето, за изминалите 6 дни съм свалила 800 гр. Не е особено високо темпо, ама пък било здравословно, казват. Тъй че, отчитам го като успех.
Менюто (много объркано, съвсем по неделному):
1. Фреш (вече не пиша даже от какво, щото стана ясно)
2. Тиквената яхнийка, до която снощи не стигнах
3. 3-4 коктейлни черешки и умопомрачително количество ягоди през деня (под кило, но доста над половин :oops: )- ако и тоя път не се изприщя, не знам. Поне нямам мерак да ям сладко, като има ягоди. Толкова да ги обичам...
Не знам дали ще съм гладна за вечеря, но таратор ще има, при всяко положение.
Движение: малко ходене (не повече от 2 км), довечера ще има и 30 мин. вело.
Вода: доста, но не знам точно колко. Както казах, жегите ме морят.

brumbrum
18th May 2008, 18:46
хаха заповядай ;)

margarita_ilieva
19th May 2008, 09:40
Здравейте и успешна седмица от мен! :good_luck:
Започвам с мерките и теглилките... Значи -1кг.; талия -0.5см., корем -1см.(най-после мръдна :3000: ), ханш -0.5см., бедро -0.5см. Като цяло съм доволна...
Сутринта бягах 25мин. в парка.
Днес ще консумирам:
- прясно мляко;
- кис. мляко;
- кашу;
- 2 филии бонус;
- домати;
- извара;
- пуешка шунка;
- маслини;
- много се надявам да успея да си изям кремчето, което си направих в събота...

brumbrum
19th May 2008, 10:25
-кисело мляко с мюсли
-мляко с нес
-бананче
-100 гр кисело мляко с едно парче пуешко филе
-сега преди да изляза ще омета и 1 грейпфрут
-довечера предполагам, че ще е месо някакво

:)

Want2StayWithYou
19th May 2008, 12:43
Здравейтее! Успешна седмица на всички и от мен.
Тегло: -2кг т.е. 56кг
:lol: :lol: Или кантара ми не ми е верен..или наистина съм свалила 2 кг за 2 седмици без да разбера.

Меню:
Ядох:
Мляко с нес
Ябълка
Солети
Ще ям:
Заешко с малко ориз
Салатка
и пак салатка.. :)
+ вода, вода,водаааа... много вода!
Към 18 ч. скачане на въже + 30 40 мин. R&B танци

:D :D

margarita_ilieva
19th May 2008, 13:58
[i]Здравейтее! Успешна седмица на всички и от мен.
Тегло: -2кг т.е. 56кг
:lol: :lol: Или кантара ми не ми е верен..или наистина съм свалила 2 кг за 2 седмици без да разбера.



Супер! :bravo:
Ама как не си разбрала? Дрехите не ти ли стоят по-свободно. Аз всеки килограм си го усещам най-вече по дрехите..

Nevena_Mareva
19th May 2008, 16:00
Здравейте,всички!!! Мисля и аз да се присъединя към групата на отслабващите :D Досега само четях,но е добра идея да се споделя с някой и да получаваш подкрепа.
Аз съм на 19 год.,168 см и ме е срам да кажа колко кг :oops: Никога не съм била толкова дебела,затова съм решила да се взема в ръце.Целта ми е 50 кг.За да я постигна съответно ще трябват мн мн усилия и дисциплина :roll: От днес започвам...пък ще видим.
Меню:
закуска:кафе с мляко
обяд:пил.месо(125 г),1 домат(100 г),6 карт.крокети(125г)
вечеря(предстои):таратор

margarita_ilieva
19th May 2008, 16:13
Здравей, Nevena_Mareva! Успех в свалянето!
Като за начало можеш да добавиш още храна към менюто си, за сметка на картофените крокети. Прекелено малко е това, което си написала. Кафето с мляко може да бъде част от закуската, но не е закуска.
А колко килограма си?

Believer
19th May 2008, 16:27
Здравейте отново.
Щастлива съм да споделя, че вече седмица си следвам режима с минимални прегрешения (1 сладолед, малко повече бира в събота вечер :girl_haha: и 4 шоколадови бонбона), но въпреки прегрешенията не съм надвишавала нужния калориен прием така, че не отчитам негативен резултат. Прибавих и аеробика към тренировките и невероятно, но факт само след 3 едночасови курса сам загубила 1см в талия и 0.5см в коремче. :girl_dance: По-добър стимул от това - здраве му кажи!

Менюто ми за днес:
2 филийки Бонус, около 150гр пилешко варено, краставица, около 100гр сирене, 2 яйца и 2 чаши нес кафе (чисто без захар или мляко). Вечерята ще е пак от пилешкото със салатка.
Нещо днес не ми се пие вода, но ще гледам до довечера да изпия поне още литър.


Nevena_Mareva, здравей. Както margarita_ilieva каза това, което си написала е много малко. И според мен няма да е зле да хапваш по-често - така се засилва обмяната на веществата и отслабването ще е по-лесно.
Успех на всички!

Nevena_Mareva
19th May 2008, 16:45
За съжаление съм доста...около 59 :cry: Знам,че не е хубаво да се яде толкова малко,но като сваля 3-4 кг ще увелича хрната.И да искам не мога да се храня по-редовно.През по-голямата част от деня съм на лекции,след това на работа и не мога да измисля нищо полезно ,което да ям през това време.
Крокетките ми е жал да ги изхвърля(купих си ги преди съдбоносното решение да отслабвам :D ) ,иначе естествено и от тях ще се откажа :)

claudia
19th May 2008, 17:03
Леле каква жега... добре, менюто за днес беше:
1. кафе с мляко
2. овесени ядки с кисело мляко
3. ориз със зеленчуци
4. салата зеле и моркови, 1 с. л. боб и лютеница, 40 гр сирене
5. след малко ягоди и череши :)
Приятен и отслабващ ден на всички :)

Ran
19th May 2008, 18:01
Девойки, крастата не ми даде да не се кача на кантарчето днес - за точно 1 седмица съм отслабнала точно с 1 кг. Аз доволен. :1207:

Иначе, не правете като мен днес - ама нали сме честни и...
Закуска и обяд: по едно "Корни". Това, противно на много мнения, не е храна. Видях му състава, лошо ми стана, да не говорим, че ми залепнаха зъбите от него и в опита си да оправя нещата с дъвка, дъвката и тя залепна по трасето. :2001:
Току що: купичка таратор, купичка грах и малка пилешка пържолка.
По-късно: нямам идея, може би малко таратор.
А, да, и поне 10 стрепсилса, неоангина и трахизана, защото гърлото ме боли много неприятно. :sick:
Движение: 8 км. Довечера ще има и 30 мин. вело.
Вода: 1.5 л. и 0.5 л. чай. И още ще пия - чай, де...

brumbrum
19th May 2008, 18:40
пфф как издържате да не се мерите по цяла седмица... аз всяка събота и вечер.. ужасна мания.. и щом видя, че съм мръднала със 100-200 гр надолу веднага посягам към нещо дет не трябва...пфф.. 2 кг ми остават и докато се разделиме с тях ще полудея :lol:

Believer
19th May 2008, 18:51
пфф как издържате да не се мерите по цяла седмица... аз всяка събота и вечер.. ужасна мания.. и щом видя, че съм мръднала със 100-200 гр надолу веднага посягам към нещо дет не трябва...пфф.. 2 кг ми остават и докато се разделиме с тях ще полудея :lol:

Аз пък не знам как се теглите през ден-два. На мен мотивацията ми е много слаба, и ако се тегля много често резултата ще ми се вижда нищожен и ще се откажа :roll: Вече ми се е случвало и затова се качвам на кантар най-много веднъж в месеца. Пък и килограмите не винаги показват напредъка във фигурата - ти може да отслабнеш на килограми, а мерките да не са мръднали, или обратното - дрехите да ти отесняват, а да не си свалила грам. Аз лично предпочитам второто, затова разчитам главно на сантиметъра :2003:

chokladkaka
19th May 2008, 20:08
Уф днес яденето ми беше много хаотично...трябваше да стана 2 часа по-рано от обикновено и нямах апетит сутринта, а когато не закуся като хората, денят ми тръгва накриво :)
та горе-долу ядох следното:
-половин банан и едно кафе
-2 парчета печена риба и салата от домати и краставици
-малко тиквички
-череши в големи количества и малко ягоди
-кисело мляко, краставица

Много ми се спи цял ден, но се насилих да въртя тренажора - 40 мин.

Ran
20th May 2008, 08:43
Believer,
За тегленето. :) И аз точно заради мотивацията (и контрола, разбира се) го правя - когато видя, че мърдам надолу, макар и бавно, разбирам, че това е пътят и това ме държи away от големите омазвания. Ако пък няма разлика, си казвам - ми то колко е една седмица - нищо не е, как да съм мръднала. И пак си продължавам.
От друга страна, ако не се тегля цял месец и през това време спазвам някакъв "режим", когато се кача на кантара и той не покаже желаната промяна (щото понякога и това се случва, предвид някои субективни фактори като стрес, цикъл и т.н.т.), ме хваща яд, че цял месец ми е отишъл ей така, вместо да нагаждам режима "пътьом", проверявайки действието му всяка седмица. Така по-лесно бих се обезкуражила и бих посегнала с две ръце към забраненото.
Другото, както казах, е контролът. Има случаи, когато, като не съм на диета, се случва и да качвам - затова е по-добре да видя тенденцията в края на седмицата, когато щетите още са по-малки, отколкото цял месец да съм в неведение и накрая кантарът да ме изненада много неприятно.
Та така... Разбира се, това не значи да висите на кантара всеки ден, по няколко пъти на ден или направо да не слизате от него... за себе си съм установила, че веднъж (или айде, понякога 2 пъти) в седмицата, си е идеално.
Айде. Отивам да си правя фрешчето за закуска, че после трябва да ходя да си купувам едни страшни обувки, дето вчера си ги харесах. :lol:

margarita_ilieva
20th May 2008, 08:59
Aз започнах деня с 25мин. бягане в парка. За сметка на това, обаче, вчерашния приключи с голямо освинване. Изядох 100 гр. царевица и 1/2 шоколад, и 1 корни, и зелена салатка, и.... ми, май това беше, ама много ми се папаха junk foods. :2001: Е, салатата е добре, ама другото... Няма пък да се тормозя сега. Продължавам напред. А, м/у другото кремчето хич не беше сладко :2022: Сложих 2 хапченца стевия, ама.. По-добре да си бях хапнала само ягодките.
Хубав ден и без забежки! :wink:

ioni
20th May 2008, 16:04
За днес менюто ми е следното:
мюсли с прясно мляко
сирене,домат,салам (малко) и пържено (малко)
мюсли с кисело мляко (много малко)
мисля да не вечерям

движение: 5 мин скачане на въже,изкачване на стълби и сега отивам на една дъъълга разходка

вода - около литър зесега

Engel
20th May 2008, 17:30
Здравейте и от мен! Аз идвам да се оплача,че имам супер много ангажименти и работа, и само ви чета късно вечер. Не ми остава време да ям камоли да пиша :2021: пък и роклята за бала ми е станала супер голяма и неможе да се стесни :girl_cry2:
Надявам се поне вие да сте добре и да си слабеете, а пък другото горе-долу лесна работа :2005: :2014:
Пожелавам ви много успехи и :pinkglasses: Целувки :girl_kiss2:

П.п. няма да оствам менюа в близките седмици, защото не искам да ми се карате заради нередовто хранене и малките количества :2001:
П.П. пожелавам си поне покрай бала, изпитите и морето да стигна желаните ми кг.(58) :pinkglasses:

claudia
20th May 2008, 17:31
Днес цял ден си бях вкъщи, за да уча за матурите, но вместо това просто се успах, нищо не научих И прекалих с яденето... както и да е, менюто за днес беше:
1. 3 ягоди, 1 ябълка, 2 пълнозърнести бисквити
2. яхния леща и зелена салата
3. около 300 гр. череши
4. мляко с нес кафе
5. малко зелена салата /каквото беше останало от обяд/ + шопска салата + 30 гр кашкавал
6. 200 гр. кисело мляко с 1ч.л. стафиди, 1 ч.л. мед и 2 сушени каисии
по.късно може още 1 ябълка да изям и това ще е за днес

brumbrum
20th May 2008, 17:38
-кисело мляко с овесени ядки
-мляко с нес
-банан
-100 гр кисело мляко
-грейпфрут
-сега чакам да ми се изпече вечерята, която е пуешко филе,сирене и яйце в едно гювече :)

да се похваля, най-после мръднах от застоя на 52/53 кг и сутринта бях 51.100 :)

margarita_ilieva
20th May 2008, 18:11
Днес, освен сутрешното мляко с нес, нищо не съм яла и няма и да ям. Ще си изпия само хапчетата и Колон Ц-то. Прочистващ ден.
След час и половина съм на Тае Бо, а иначе днес имам и над 20 изкачвания на стълби(13бр.) в работата.
Изпила съм вече около 4л. вода, но докато си легна изпия още не повече от 0.5л.
Утре ще измисля какво да ям, но ме стряска това:
За да не качвате мускулна маса при тичане на пътека,трябва тренировката да е поне 45 минути,без спиране.А усилието да е най-много на 85% от вашите възможности!Следете и пулса!

Това е така,защото в първата фаза-30-35 мин организма използва готовите захари в кръвта и вие реално не топите мазнини,а същевременно от лактата който се трупа в мускулите,те хипертрофират и нарастват.Затова и повечето от гореоплакалите се,имат този проблем-вместо да отслабват,те качват!

Моята тренировка е около 60-70 минути!
Ако единият път съм тичала 70 мин,на следващата тренировка мога да тичам само 50!
В началото ми се виждаше невъзможно да тичам по толкова време,но всъщност след около 45-тата минута,тичането става много леко.Това е така,защото в началото на тренировката,мозъкът изпраща отделни импулси (нареждания) до всички участващи мускули.След това обаче,той си "казва"-абе аз що съм толкова тъп,я да ги групирам тези сигнали!
И го прави!Праща обединени сигнали,групирани за мускулните ни групи,и това води до отпадане на голяма част от напрежението,което ние чувстваме в главата си(така наречената "психическа умора")!
Но за целта,трябва да не се спира тренировката.Неща от сорта на минутка почивка на всеки 10 минуте,са си направо пагубни!

И за последно ще дам един прост пример-спринтьорите(къси разстояния) имат огромни,но къси мускули,особено квадрицепсите.Те на тренировка тичат спринт 100метра и почиват 5 минути,и така около 200.А лекоатлетите,които тичат на дълги разстояния,приличат на умрели от глад,но пък с дълги,хубави чисти мускули!
Явно затова обиколките на краката и дупето ми намаляват много бавно и малко в сравнение с другите. А знам, че корем се сваля с бягане! Просто 45мин ако тичам, без да спра, сигурно ще припадна. Утре ще опитам, но по-скоро няма да мога да издържа толкова. Искам слаби крака!! :girl_cry2:

margarita_ilieva
20th May 2008, 18:14
пък и роклята за бала ми е станала супер голяма и неможе да се стесни :girl_cry2:

Аз бих се радвала, ако роклята ми стане широка. Нали това е целта. А защо да не може да се стесни?

brumbrum
20th May 2008, 18:34
-кисело мляко с овесени ядки
-мляко с нес
-банан
-100 гр кисело мляко
-грейпфрут
-сега чакам да ми се изпече вечерята, която е пуешко филе,сирене и яйце в едно гювече :)

да се похваля, най-после мръднах от застоя на 52/53 кг и сутринта бях 51.100 :)

забравила съм, че между грейпфрута и вечерята имаше едно мляко с нес още ;)

Want2StayWithYou
20th May 2008, 19:38
Банан
Салата
Солети
Портокалов сок
филийка хляб Бонус
нещо не ми се яде днес..

Ran
20th May 2008, 21:08
Оф, да, има рокли, които не могат да се стеснят. И аз имам един подобен проблем, който все още не е кой знае колко голям, но ако стигна 57, колкото искам, отиде ми прекрасният тоалет. Engel, не се коси, купувай нова, ако имаш възможност.
---
Днес няма да пиша меню, че беше много хаотично. Ядох много неща, но в малки количества - просто ме мързи да ги пиша.
Вода: към 3 л.
Движение: към 5 км. ходене и сега уж ще се мятам на колелото, ама малко се чудя...

Engel
20th May 2008, 21:38
magi: Неможе, защото трябва да се пори, а плата е твърд и ще останат дупки.
Ran: За какво да си купувам нова? Момичетата вместо цип за горната част от роклята сложиха връзки и ми се стегна, а пък надолу си е отворена и не си личи, защото се разтваря като хода, но все пак на ханша имам 11см колан, който неможе да се стесни, но ще го преживея. Само да мине вечерта и ще си я направя на потничета и роклички :1228: :2020:

Ran
20th May 2008, 22:30
Engel,
Така както го написа, реших, че изобщо не може да се стесни, та затова. Щото тая рокля, дето ми е дерт на мене, има банели, които тръгват от бюста и стигат почти до ханша и няма как да се изместят - сложно е за обяснение, и уви, невъзможно за корекция.
Радвам се, че твоя случай не е такъв - хич не се тюхкай.

margarita_ilieva
21st May 2008, 06:08
Само да мине вечерта и ще си я направя на потничета и роклички :1228: :2020:

:1223:

torranaga
21st May 2008, 07:26
здравейййте!
много сте готини,много ме кефите :)
идеята за темата е супер,ама като чета някои май нищо не хапват направо-аз пък ям само вечер през деня карам на сокчета и айряни да речем и вода и вечерта кам 7 вечерям,лягам си чак към 12...,супер ми...не ми е пълен стомаха,нито издуто коремчето-не мога се оплача...знам,че това не е много здравословно,но всеки си усеща какво и кога да яде по тялото. :)

Engel
21st May 2008, 08:50
здравейййте!
много сте готини,много ме кефите :)
идеята за темата е супер,ама като чета някои май нищо не хапват направо-аз пък ям само вечер през деня карам на сокчета и айряни да речем и вода и вечерта кам 7 вечерям,лягам си чак към 12...,супер ми...не ми е пълен стомаха,нито издуто коремчето-не мога се оплача...знам,че това не е много здравословно,но всеки си усеща какво и кога да яде по тялото. :)
Да готини сме, защото си хапваме и изглеждаме добре, а не се самозаблуждаваме, че като не ядем - ни е добре. В този форум не се толерира гладуването! Ти си стресираш организма и рано или късно тойще ти го върне, ако не се осъзнаеш на време. Съжалявам за гадния тон, но те съветвам като съфорумка. Като пишеш в този форум, явно искаш ние да одобрим твоят начин на отслабване, но няма как да одобрим точно този режим. Ако решиш, че вече е време да отслабнеш качествено и да започнеш да се храниш здравословно... го напиши и съм сигурна, че всеки тук ще иска да ти помогне и да ти даде съвет. Успех!
:1223:
Предложи ми нещичко като рокличка :2016: Аз съм решила деколтето на роклята да го оставя и колана който ми е на ханша... само да си дошия 1 педя поличка надолу и става пак рокля.Всъщност аз си имам такава поличка, защото роклята отпред ми е къса, а отзад дълга абе дълго за обяснение :2038: Важното е, че остава плат за още една рокля късичка, лятна :1231: Имаш ли някакво предложение? Другите също може да дадат съвет, ако е сетят за нещо :2043:

П.П. Милички аз се разболях точно преди бала :sick_and_cold: Надявам се да се оправя, до 1-2 дни, че е ужасно да подсмърчам само, а и нямам апетит и силички за нищо. Пишете вие как сте и как се справяте?! :2016: Четох, че има сериозни резултати. Поздравления на всички и успех :2020:

margarita_ilieva
21st May 2008, 08:59
След бала пусни снимки и ще измислим някоя готина рокличка... :2035:

Ran
21st May 2008, 09:37
Аз пак се включвам офтопик, ама тия дни така ми е тръгнало. Като чета, че другарче се разболява, не мога да не се втурна. Тия дни и аз уж нещо така... но коктейлът, който прилагам и засега успявам да балансирам на ръба, е: 3 пъти по 4 таблетки Витамин С, сутрин и вечер - Coldrex Max Grip, разтворен в гореща вода, не ям/пия нищо студено, набивам плодове и зеленчуци - уж заради витамините и гледам да се пазя от течение и такива. А, да, и достатъчно сън, също и поне по 3 чая на ден - не горещи, но не и хладки. Ако те боли гърлото, вземи си различни таблетки за смучене, все някои ще свършат работа, и ги редувай, за да не привикваш само към едни.
Освен това, да знаеш, че сега върлува един много гаден грип с отвратителна кашлица, която не минава понякога с месеци (майка ми кашля втори месец вече, макар че няма никакви други симптоми; един приятел и той е на тоя хал, а аз го изкарах през март някъде същото): ако почнеш да кашляш, когато си лягаш вечер (т.е. ако имаш кашлица и тя се проявява, основно когато си легнала), антибиотикът ще е задължителен. Разбира се, дано не се стига дотам, но ако ходиш на лекар и имаш такива симптоми, питай го дали да пиеш Аугментин - това е много "хубав" антибиотик (доколкото има хубаво лекарство), поне да те предпази от усложнения като пневмония или бронхит.
Не те плаша, може и обикновена настинка да е, тогава си карай с такова коктейлче като мене и си мисли за хубави неща - бал, почивка, после студентски живот (много е як, честно)... :D И ще мине. Само ако имаш температура и пиеш "Парацетамол", не пий Колдрекс, защото и той съдържа парацетамол в себе си. Това е - спокойствие, силна храна, почивка и да се пазиш.
---
Торанага,
Има и такава диета, като тая, която ти правиш. Според мен е вредно, да, но ако махнеш сокчетата и караш на айряни през деня, а вечер ядеш хубава храна в нормални количества, която обаче да ти докарва ДОСТАТЪЧНО калории, не би следвало да имаш проблем. Разбира се, уточнявам, че не говоря за айряни на Данон, защото това не е кисело мляко. :roll: И смятам, че оптималният вариант на такава диета е да се закусва много стабилно сутрин и след това да се кара на айрян, но повечето хора някак не могат да приемат, че биха могли да се хранят САМО сутрин - по-скоро са склонни да гладуват през деня с идеята, че вечерта ще се наядат.
Пак казвам, аз НЕ смятам, че подобна диета е добра идея, но щом си решила да експериментираш по подобен начин с тялото си, поне минимизирай щетите.
---
За себе си ще пиша довечера, че днешният ден ми е генерално неясен и откъм ядене и откъм движение. Изобщо, кофти момент избрах за диета и това си е.

Engel
21st May 2008, 09:50
Благодаря за съветите Ran! :girl_kiss2: За сега ми остана хремата (много засилена... от сутринта съм издухала 2 пакетчета носни кърпички), иначе вчера ме наболяваше и гърлото, а днес ме избиват постоянно някакви топли вълни...незнам от какво са :2016:
Още оффтопик :1231: Ran ти какво ще следваш, защото аз смятам да заминавам за Англия + това незнам каквоми се учи.. аз си имам професия, която завършвам в момента(фризьорство) :1224: Поздрави!

torranaga
21st May 2008, 09:51
:1223:
не се стресирам....просто казах как с е чуствам най-добре-гадно ми е да ям през деня и никой не съветвам да минава на моя метод-просто не обичам да ям през деня пък така съм свикнала от 13 години,иначе мерси за съвета,тонът не беше гаден :)

Ran
21st May 2008, 10:27
Engel,
Аз следвам журналистика в СУ. В Англия обучението е на високо ниво, но първо те съветвам да решиш какво ти се учи, за да не се налага да се местиш и т.н.т., понеже таксите там са дооооста високи. Иначе, добър избор.
Топлите вълни са или защото тялото ти се мъчи да изхвърли токсини, или защото имаш/ще имаш температура. От това, което казваш обаче, по-вероятно е просто да си настинала някъде (и аз на моя бал бях така, спокойно) и ще ти мине за 2-3 дни. Все пак се пази и пий витамин С - никога не е излишен и е практически невъзможно да го предозираш.
---
Сега тъкмо се разходих до хладилника да видя какво е съдържанието му, така че:
Закуска: липсва, не бях гладна (2 блокчета шоколад, ама те не се броят, нали)
Обяд (предстои): таратор, зелена салата (т.е. гол треволяк) и една малка пилешка пържолка
Следобед: ще довършвам едни тиквички (манджичка)
Вечерта: 2 варени яйца с масло, таратор и маруля.
---
Човек като ми погледне яденето, чак да не повярва, че се водя на диета - така хубаво си хапвам. :lol: Даже и закуска можеше да сложа, ама не искам така, насила...
Движение: 30 мин. колело, евентуално малко мотане навън.

ioni
21st May 2008, 13:33
Здравейте от мен.Днес малко наруших режима си като ядох бял хляб,но не мисля,че съм сгрешила.Продължавам с нови сили :D
:arrow: Закуска - прясно мляко и мюсли
:arrow: сандвич - бял хляб,шунка,маслина,кашкава ,луканков салам
:arrow: сега отивам да ям домат със сирене

движение: 5 мин скачане на въже,изкачване на стълбите до 7 етаж и разходка

Want2StayWithYou
21st May 2008, 14:19
1 филия хляб Бонус, 2 парчета салам,краставица, 2 кубчета сирене, кафе
портокалов сок - 2 чаши
супа
И това ще е...
Мисля да не вечерям.

Движение: скачане на въже 20 мин. ,танци 20мин. ,коремни преси 100, по 20 на серия, разходка

margarita_ilieva
21st May 2008, 15:13
Храната ми за днес:
- прясно и кисело мляко;
- 1 филия Бонус;
- краставици, киви;
- 1 яйце, сирене и кашкавал;
- 3 маслинки.

just_a_girl
21st May 2008, 15:53
айде и аз пак съм тука
бqх малко по състезаниq и то там нъма как да спаzваш нещо си ама все пак съм свалила 2 кг остават още към 7 :))
за днеска:
Сигурнo 5 кафета
млqко за пиене
салатка (краставици и домати/, сиренце и пил. месо
плодова салатка една голъма /qбълки, банани, qгоди и ананас/
и тва ще за днес qденето :))

brumbrum
21st May 2008, 17:49
-кисело мляко с овесени ядки
-мляко с нес
-3в1
-грейпфрут
- после в училище малко съгреших с 3 шоколадови бонбона,ама мн именници..кво да се прави ;)
-вечерята беше 2 кебапчета и едно доматче и едно парче някво филе.. май пуешко с чубрица...

:)

ioni
21st May 2008, 20:21
Хора дайте идея какво да ям в училище?Не мога да си нося и си мисля да ям сандвичи (има и някои с черен хляб) или бейкроус.Кажете кое от двете е по-добре според вас или дайте друга идея. :wink:

Ran
21st May 2008, 20:33
Не можеш да си носиш какво?
Щото аз на лекции съм си носила свинско със зеленчуци в кутия, както и пилешко, увито в маруля като дюнер. Няколко пъти. Първият път ме гледаха странно, после почнаха да искат да опитват. :D
Така че, ако те е срам, замисли се защо го правиш изобщо и на кого плащаш данък "обществено мнение".
Иначе, ако толкоз пририташ, щото е срамно да ядеш нормална храна, заложи на ядки и кисело мляко. Може и плод към млякото, може и сандвич с черен хляб (макар че дали ще носиш сандвич или топла супичка, за мен е все едно).

brumbrum
21st May 2008, 20:33
ядки или айрянчета някви си зимай, може и плодове

ioni
21st May 2008, 20:44
Мерси за бързите отговори :D Мисля да ям плодове и да разнообразявам с сандвич с черен хляб.Все пак не съм на някакъв строг режим,а се опитвам да се хрня здравословно.А за сега супичките ще си ги оставя за вкъщи. :D :wink:

chokladkaka
21st May 2008, 20:48
бейкролс не е много добре, никак даже :). определено по-добре сандвич с черен хляб.
ако те е срам да си носиш храна, донякъде те разбирам, въпреки че не трябва да ти пука. но един леко комичен случай в тази връзка: една моя позната си беше взела някакви задушени зеленчуци и шунка в една кутия и много я беше е срам да ги яде. аз я убеждавах около 15 мин., че няма нищо срамно и че никой няма дори да забележи, в следствие на което тя се поотпусва и си извади кутийката. започна да си яде и в този момент покрай нас минаха някакви хора и почнаха да се смеят и да я гледат много странно и като ни подминаха, взеха да се питат "абе видя ли я какво яде". така ме хвана яд на тях :) не че човек трябва да обръща внимание на подобни неща, винаги има идиоти, които се чудят за какво да се подиграват на другите, но ако си по-чувствителен, е много трудно да не им обръщаш внимание.
иначе няколко идейки какво да си взимаш на училище - кисело мляко, банани, ядки, моркови.

chokladkaka
21st May 2008, 20:51
Забравих да се отчета за днес, но малко ме е срам, защото имам имен ден и цял ден хапвам сладки неща по този повод.
иначе всичко си беше както обикновено, месо, салати, плодове, но и доста бонбони :twisted:

ioni
21st May 2008, 20:57
Честит имен ден.Да си жива и здрава,всичко най-хубаво ти пожелавам.И мерси много за съветите. :D :D :D

claudia
21st May 2008, 21:45
Здравейте и от мен. Аз днес малко късно се включвам ама много нещо имах за вършене, но поне се храних здравословно /от което съм доста горда / :)

Engel спокойно ще се оправиш за бала. И аз съм абитуриентка тази година и даже в момента съм с пробната си прическа :girl_dance:

Всички: като гледам всичко върви добре и си ядете здравословно. Неможете да си представите колко много ме радвате с желанието си да се храните и да живеете здравословно :D. Между другото честит имен ден chokladkaka!

Меню:
1.филийка бонус със сирене
2. кафе с мляко
3. тиквички с кашкавал и извара
4. кафе
5. гръцка салата
6. ягоди

mazi
22nd May 2008, 00:39
щраусови пръчици
една мн малка зелка
половин бурканче хайвер
калмари на плоча
2 зелени салати

нещо много ми се вижда...по едно време даже си бях разкопчала дънките :lol: добре че ядох за последно в 5 и сега ми е лекичко :P

torranaga
22nd May 2008, 08:29
не помня точно,но мисля че софиз лорен го беше казала:Винаги ставам леко гладна от масатата,като подчертава че яде 4 или 5 пъти на ден...може би това трбва да търсите ... :1246:

Ran
22nd May 2008, 09:26
Ох, то си е точно така... ама аз ако стана леко гладна от масата, след точно час ще се върна и ще я изям... масата, де. Чак стърготини ще хвърчат.
Явно съм в такава фаза просто.

lkoeva
22nd May 2008, 09:39
Момичета мили, можете ли да ме светнете в 1 блок колко черешки са разрешени? Че тати донесе от вилата и сега и малката, и благоверния мляскат около мен, а аз почвам да гледам все по-злобно :girl_eat:

Engel
22nd May 2008, 10:35
Сигурнo 5 кафета
млqко за пиене
салатка (краставици и домати/, сиренце и пил. месо
плодова салатка една голъма /qбълки, банани, qгоди и ананас/
и тва ще за днес qденето :))
Много лошо... тази храна няма сигурно и 500 калорий! С двойните тренировки, който правиш ти трябва поне още 2 пъти колкото тази храна. Миличка много ще си забавиш метаболизма и ще спреш изобщо да сваляш и да ходиш до WC :2001: Към това меню може да се добавят примерно 2 плода за закуска или лично направен фреш. Хем ще имаш силички за тренировка хем ще ти е лекичко :2043: Опитай се да вкараш и едно основно ядене. :good_luck:

Маги и ти си намалила днес храната :2016: Има специален повод ли скоро?

Ran: Аз не говорих за учене в Англия, а за работа там. Искам да си купа кола :3000:

Момичета пожелавам ви успешен ден и без прегрешенийца :2035: най-важното :pinkglasses:

margarita_ilieva
22nd May 2008, 11:04
Маги и ти си намалила днес храната :2016: Има специален повод ли скоро?


Наваксах с пуканки вечерта, заради мача... Напоследък ми се поизгуби ентусиазма. Много честичко започнаха да ми се дояждат разни junk foods.... Сега например много ми се хапва сладоледче RAFFY.
Иначе реших ядки да не си купувам, щото вече дори и мързела не ме спира и тичам до колата(където си ги крия) и си ям.Ще наблягам на маслините, като източник на мазнини.
Днес ще ям:
- прясно и кисело мляко;
- 4 филии Бонус;
- шунка и извара;
- маслини.
Всъщност 2 от филиите е много вероятно да заменя с ягоди. Ще видим..

just_a_girl
22nd May 2008, 13:27
ей кво хапнах аз днеска
кафе
айран
салатка
сиренце
месо
qбълки 2 -чки
банани цели 3
сега ще ходq на трен и си взех една

margarita_ilieva
22nd May 2008, 14:23
Tази Стевия на таблетки хич не ми харесва :sick: Ей сега си сложих в кафенцето, да пробвам как ще е и направо.... бляк! Аз по принцип не си го подслаждам никога, ама си викам"ако ми хареса, като искам сладко, мятам едно хапченце в кафето и съм готова", но явно това няма да ми реши проблема със сладкото..
Довечера съм на Тае Бо, а утре сутринта ако не вали(както беше днес), ще потичам в парка. Въпреки, че се чудя дали ако спра спорта, няма да намаля повече обиколките на бедрата... :1246: Примерно да правя само коремни преси сутрин. Някакви идеи?

kokona_mila
22nd May 2008, 14:26
здравейте на всички :D винаги е
изкушаващо е да се присъединиш към хубава компания , та ето ме и мен :lol:
моето меню от малко повече от година, с изключение на постите, когато здраво набивам хляб, е
сутрин: фини овесени ядки+пол.кофичка кисело мляко
цял ден :солети и щоколад, по-рядко +плодове или зеленчуци(не ям много, често казано), друго сладко почти не ям
вечер:каквото има сготвено, ако ми хареса, си сипвам повторно
т.е.гледам да ям често , но малко(аз съм доста лакома и напълнях като отказах цигарите), като гледам да е по-проста, имам предвид , че ям краставицата или домата, направо без да слагам подправки, олио и т.н.
друго не се сещам засега :lol:
:girl_in_love: на всички

ioni
22nd May 2008, 14:34
Аз днес започнах деня както обикновено - мюсли с прясно мляко и портокалов сок.След това ядох нещо,което се нарича салата - кюфте,малко пържени картофки,зеле,краставица,д мат и сирене.Сега ще обядвам тиквички и доматен сос.
ДВИЖЕНИЕ - не съм го измислила още (или скачане на въже,или тичане)

Want2StayWithYou
22nd May 2008, 15:30
1 банан
Активия
2 домата
сирене
филия хляб Бонус

Коремни преси 100, бягане 20мин ,скачане на въже 5мин

За вечеря не зная още, но най-вероятно няма да ям... че събота имам важно парти и трябва да се пъхна в една рокличка.. :roll:

margarita_ilieva
22nd May 2008, 16:10
цял ден :солети и щоколад, по-рядко +плодове или зеленчуци(не ям много, често казано), друго сладко почти не ям
вечер:каквото има сготвено, ако ми хареса, си сипвам повторно
т.е.гледам да ям често , но малко

Aз ли нещо не разбирам, или по цял ден ядеш шоколад и солети? Поне така чета... По-рядко плодове и зеленчуци? Може би ще е по-добре да е обратно: по цял ден-плодове и зеленчуци, а РЯДКО шоколад и солети.
Сподели какви резултати си постигнала за тази 1 година и какви очакваш за в бъдеще..
Успехи! :good_luck:

Endilana
22nd May 2008, 16:17
здравейте на всички :D винаги е
изкушаващо е да се присъединиш към хубава компания , та ето ме и мен :lol:
моето меню от малко повече от година, с изключение на постите, когато здраво набивам хляб, е
сутрин: фини овесени ядки+пол.кофичка кисело мляко
цял ден :солети и щоколад, по-рядко +плодове или зеленчуци(не ям много, често казано), друго сладко почти не ям
вечер:каквото има сготвено, ако ми хареса, си сипвам повторно
т.е.гледам да ям често , но малко(аз съм доста лакома и напълнях като отказах цигарите), като гледам да е по-проста, имам предвид , че ям краставицата или домата, направо без да слагам подправки, олио и т.н.
друго не се сещам засега :lol:
:girl_in_love: на всички

е тази диета направо ме върна в първи клас :lol: :lol: :lol:
А ако има сготвено пържени кюфтета и картофи за вечеря пак ли ядеш? Не се заяждам ама.... шокирана съм

brumbrum
22nd May 2008, 20:04
Здр :) ето какво папах днеска:

-кисело мляко с овесени ядки както обикновено :D
-3в1
-пуешко филе(~50гр) и грейпфрут
-пилешки пържоли (190гр)

ioni
22nd May 2008, 20:33
Днес хапнах и шоколад,но не съжалявам,защото това ми даде сили да си продължа режима.Малко съм занемарила спорта,но се стягам от утре. :D

margarita_ilieva
22nd May 2008, 21:11
brumbrum, много малко ядеш. Ако не се лъжа, не си споделяла резултати. Интересно ми е за седмица горе-долу колко сваляш(кг. и см.)?

Ran
22nd May 2008, 21:25
Endilana,
Като каза "първи клас", та се сетих - аз в първи клас ядях следните храни: шоколад, пържени картофи, кюфтета, филия с лютеница, филия с масло и мед, попара, домати с ориз, грах, таратор. Толкова. А, да, и много плодове. Горката ми баба, все готвеше отделно за мене в една малка тенджерка, понеже беше абсурдно да се надява, че ще хапна нещо, различно от изброеното по-горе. Добре, че с времето ми дойде и акъла, поне в някаква степен и за някои неща.
---
Ето и инфо за днес (много объркано като време, защото ми беше сънено, спах, излизах, изобщо...):
Закуска: пак тиквички (не се смейте), няколко листа маруля
Обяд: 2 варени яйца с масло, няколко листа маруля
Вечеря: салата от маруля, домат, около 50 гр. пилешко, 3 маслини, 20 гр. кашкавал. Плюс един печен картоф и 1 праскова от компот. Що ми трябваше да я ям...
---
Движение: 4 км. ходене пеш, 30 мин. вело, 100 коремни преси. Почвам да се мъча да правя лицеви опори, но нещо май бъркам в изпълнението...

claudia
22nd May 2008, 22:18
Здравейте аз пак се включвам късно, но все пак ще си каже менюто. А и единственото лошо нещо е че последното ми ядене беше в 10 часа...
1. 2 филийки бонус със сирене
2. обезмаслено мляко с нес
3. малко ориз и мнооого варени зеленчуци
4. Зеленчуци на скара /последното ядене, което беше в един много готин ресторант, но лошото беше, че бяха малко мазнички/

chokladkaka
23rd May 2008, 00:33
защо не спя още, не знам.. а ето какво ядох днес:

-2 филийки хляб, препечени, с масло и кашкавал, нес кафе 3 в 1
-череши
-пилешка пържола
-2 шоколадови бонбона :?
-банан
-ягоди
-пилешка пържола, салата от домати и краставици с кашкавал

движението днес - ок. 6 км пеш, а след това доста дълго обикаляне по магазините, ако се брои :)

margarita_ilieva
23rd May 2008, 07:19
:Friday:
Да ви се похваля, че нямах проблеми да бягам 45мин, но зверски си контузих левия прасец. Докато тичах нищо ми нямаше, обаче след това.... все едно ми се е скъсал мускула. Много боли.. :girl_cry:
Приятен ден ви желая!

SummerBaby=)
23rd May 2008, 10:06
Маргаритке, внимавай да не направиш някоя беля, не се претоварвай, иначе - поздравления за 45те минути и дано се оправиш бързо :2020:

Engel, не дойде ли балът вече, да знаеш че чакаме снимки после :girl_dance:

Аз днес хапнах
-филийка "Бонус" с масло и домат
-кисело мляко с ягоди - отделно добавени, не активия

20минутки вело и малка тренировка с тежести

през деня планирам пилешко и салата,
в училище - ябълка
и вечерта съм на гости, ще видим какво ще си позволя :2016:

Успех на всички отслабващи и не позволявайте гадното време да ви разваля настроението И тренировките :2035:

kokona_mila
23rd May 2008, 11:08
цял ден :солети и щоколад, по-рядко +плодове или зеленчуци(не ям много, често казано), друго сладко почти не ям
вечер:каквото има сготвено, ако ми хареса, си сипвам повторно
т.е.гледам да ям често , но малко

Aз ли нещо не разбирам, или по цял ден ядеш шоколад и солети? Поне така чета... По-рядко плодове и зеленчуци? Може би ще е по-добре да е обратно: по цял ден-плодове и зеленчуци, а РЯДКО шоколад и солети.
Сподели какви резултати си постигнала за тази 1 година и какви очакваш за в бъдеще..
Успехи! :good_luck:
ям така само на работа понеделник-петък, почивните дни и сутрин и вечер нормално. Шоколад ям когато ми се яде сладко, натурален по- скоро :lol: А относно солетите , се спрях на тях, защото както казах съм лакома и обичам катмички, дюнерчета, спагети и т.н. , но имам проблем: като хапна нещо такова, след най-малко 2 часа пак съм гладна или по-точно пак ми се яде :cool: със всичко е така, оби4ам да ям и това си е, а като се добави и че работя седнала и не съм се убила от работа, се на ядене ме избива :twisted:
а за резултати: има, да , защото бях качила много излишни кг след спирането на цигарите( тогава работех физическа работа, права и не се спирах, ама много ядях)и сега с тия солети, да почти си върнах кг.(отвреме на време ходя на йога). В началото поне 4-5 месеца не ядях хляб и почти нищо сладко, 1 път седмично баничка( на принципа от всичко по малко), на ден поне един плод и/или зеленчик :oops:
Но за повече резултати оттук нататък , вече ще трябва да наблегна на спорта, това и на мен ми е ясно :girl_haha:
Та извода, който си направих за себе си е: по-малко съставки на 1 ядене, по-честичко, тялото свиква, че ще се яде скоро и не складира .
:girl_in_love: на всички

kokona_mila
23rd May 2008, 12:17
здравейте на всички :D винаги е
изкушаващо е да се присъединиш към хубава компания , та ето ме и мен :lol:
моето меню от малко повече от година, с изключение на постите, когато здраво набивам хляб, е
сутрин: фини овесени ядки+пол.кофичка кисело мляко
цял ден :солети и щоколад, по-рядко +плодове или зеленчуци(не ям много, често казано), друго сладко почти не ям
вечер:каквото има сготвено, ако ми хареса, си сипвам повторно
т.е.гледам да ям често , но малко(аз съм доста лакома и напълнях като отказах цигарите), като гледам да е по-проста, имам предвид , че ям краставицата или домата, направо без да слагам подправки, олио и т.н.
друго не се сещам засега :lol:
:girl_in_love: на всички

е тази диета направо ме върна в първи клас :lol: :lol: :lol:
А ако има сготвено пържени кюфтета и картофи за вечеря пак ли ядеш? Не се заяждам ама.... шокирана съм
:girl_haha:няма проблем, не го възприемам като заяждане :D
по същество: у нас много рядко има пържено, затова и си хапвам , когато има, иначе повече на супи, манджички, печено. Ако има кюфтета, но освен това и картофи, руска салата, още някакви тежки неща, си избирам какво да ям, не от всичко и се моля да има останало до следващото ядене(добре , че ям по-честичко). А и както казах в предишен пост , солетите и шоколада( когато ми се дояде нещо сладичко) ги папкам на работа. Иначе избягвам тестени, сладки, сладолед, полуфабрикати, Само ми е гадно, че се отказах от сандвичите, а много ги обичам, особено с кайма, сега си правя такъв: 2 резена краставица и между тях кашкавал, ама бива пак :lol:
Стана дълго :( ,сори за което :girl_in_love:
ПП.Денят го започвам всъщност с чаша горчиво кафе, пия го около час, после закусвам :D и т.н.
ПП.Виждам аз , че трябва да вкарам и малко повече плод и зеленчук,засега се опитвам да ям риба 2-3 пъти седмично, да видим... :D, днес ще си взема плодово млекце, се малко разнообразие трябва да има :cool:
успешен ден

margarita_ilieva
23rd May 2008, 12:23
Маргаритке, внимавай да не направиш някоя беля, не се претоварвай, иначе - поздравления за 45те минути и дано се оправиш бързо :2020:

Аз днес хапнах
.......
-кисело мляко с ягоди - отделно добавени, не активия


Миналият път, когато така ме заболя, не можех да тичам в продължение на около месец... :girl_cry: Ще го разтривам повече и дано ми мине. Ама утре на Тае Бо-то не знам как ще се справям. Ще ми мине... :2043:

Аз съм намислила за вечеря да папкам кисело млекце с ягодки... Мно добре си направила, че не си избрала Активия. Не за друго, ами има много захар в нея, иначе я обичам...


ям така само на работа понеделник-петък, почивните дни и сутрин и вечер нормално. Шоколад ям когато ми се яде сладко, натурален по- скоро Laughing А относно солетите , се спрях на тях, защото както казах съм лакома и обичам катмички, дюнерчета, спагети и т.н. , но имам проблем: като хапна нещо такова, след най-малко 2 часа пак съм гладна или по-точно пак ми се яде Cool със всичко е така, оби4ам да ям и това си е, а като се добави и че работя седнала и не съм се убила от работа, се на ядене ме избива Twisted Evil
а за резултати: има, да , защото бях качила много излишни кг след спирането на цигарите( тогава работех физическа работа, права и не се спирах, ама много ядях)и сега с тия солети, да почти си върнах кг.(отвреме на време ходя на йога). В началото поне 4-5 месеца не ядях хляб и почти нищо сладко, 1 път седмично баничка( на принципа от всичко по малко), на ден поне един плод и/или зеленчик oops
Но за повече резултати оттук нататък , вече ще трябва да наблегна на спорта, това и на мен ми е ясно girl_haha
Та извода, който си направих за себе си е: по-малко съставки на 1 ядене, по-честичко, тялото свиква, че ще се яде скоро и не складира .
girl_in_love на всички

Имай в предвид, че ако наистина желанието ти е да отслабнеш, ще трябва доста да поработиш в/у хранителните си навици. Спорта си е спорт, но без балансирано хранене(което при теб явно липсва) не става.
Аз също съм голяма(да не казвам огромна) лакомия, обаче трябва да ти кажа, че не е невъзможно да се храниш здравословно. Ако са ти гладни очите, просто яж по-големи количества, зеленчуци!!! Тези солети и шоколади(макар и черни) ги изключи или поне се опитай да ги сведеш до минимум. Яж ги само когато наистина имаш нужда от тях...

margarita_ilieva
23rd May 2008, 13:09
Храната за деня:
- общи: кисело и прясно мляко;
- въглехидрати: 1 филия Бонус, краставици, ягоди;
- белтъчини: яйце, пуешка шунка, извара;
- мазнини: маслини.

kokona_mila
23rd May 2008, 13:14
Знам, че ми трябва промяна в храненето, затова почвам риба да ям често, но съм много благодарна на солетките, въпреки всичко :lol: . А шоколад ям, когато ми се яде сладко, т.е. може и да е през 2,3,4,5 дни, както дойде, имам предвид, че не си купувам вафла, паста или сладолед , а шоколад.
Ени уей, много сте ми полезни всички с това , което споделяте, чета всеки ден всичко :2046:

Want2StayWithYou
23rd May 2008, 14:28
Плодово мляко Данон Баланс - Малко
Няколко солетки
банан
1 шоколадова бонбона + парче бял шоколад
малко мусака
това ще е за днес

chokladkaka
23rd May 2008, 14:48
досега - 2 препечени филийки с масло и чубричка
пилешка супа със зеленчуци
1 домат и половин краставица
ягоди, череши на корем

по-късно мисля да хапна 2 пържени яйца с кашкавал и таратор. евентуално и 1 банан, ако съм много гладна, но ще гледам да се въздържа.

edit: вечерята - вместо пържени яйца, пилешка пържола и таратор. малко по-късно и половин банан.

ioni
23rd May 2008, 15:10
Закуска - мюсли с прясно мляко
после - сандвич - 2 филии бял хляб,шунка,пъстърма,луканк в салам,маслина
обяд - зеленчуци и доматен сос
следобедна закуска - ябълка

и може после да съгреша с нещо,но няма да ям след 6 часа - това е моя режим,всичко друго е ограничено :)

движение - :evil: изкачване на стълби и разходка

claudia
23rd May 2008, 15:58
Аз днес хапнах :
1. ориз със зеленчуци /станах към 11 и това ми беше направо обяда/
2. кафе с мляко /0.1% масленост/
3. 1 ябълка и 2 пълнозърнести бисквити
4. 1 домат и 1 краставица
5. филийка бонус с кашкавал
6. банан
7. в момента ям обезмаслено кисело мляко и мисля това да ми е последното ядене за деня

Ran
23rd May 2008, 16:29
Тая тема трябва да се прекръсти на "Не правете като Ран".
Днес не съм си чула алармата и, съответно, се успах зверски => изстрелях се от вкъщи за 10 минути и хич и не помислих за закуска. Както се досещате, според закона на Мърфи, нямахме почивка, а когато все пак ни пуснаха да си ходим, се оказа, че на мен ми е лилаво пред очите и се потя, защото захарта ми е паднала. Съвсем нормално, при условие, че беше 14.00 часа, а аз последно ядох снощи към 21.00.
Опитах да си намеря някакъв бавен въглехидрат, ама тц, наоколо само ФаФли и шоколад. Занесох си сланините до една китайска храна - знам, знам, ама не бях в ситуация да придирям особено - и омахах 250 гр. ориз със зеленчуци, вследствие на което ми светна. Странното е обаче, че това чудо така ме засити, че сега не ми се и мисли за храна.
Тъй че, равносметката за днес:
250 гр. ориз със зеленчуци
по-късно - или фреш със салата от моркови, кокос и стафиди от FixMix (мммм, yummie), или печена наденичка с домат. Зависи от компанията, която се очертава на хоризонта.
Малко храна, но просто първата половина от деня беше...
Движение: 9 км. пеш (през половината от тях визуализирах улични кучета като пържоли), 100 коремни преси, довечера ще има и 30 мин. колело. Продължавам с опитите за лицеви опори. :lol:

margarita_ilieva
23rd May 2008, 16:47
http://www.nutra.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=36

Има цялостен телесен калкулатор, който може да ви бъде полезен, въпреки, че ме вероятно ще ви изкара под нормата. А иначе в сайта има интересни неща..

marykerry
23rd May 2008, 20:11
Здравейте прекрасни и упорити отслабващи дами.
Отдавна не съм се включвала, поради простата причина, че напоследък доста се отпуснах и лошо занемарих и най - лекия си режим, което ми се отрази, разбира се... :cry: :cry:
Но какво да се прави, кофти ми е че не мога да се справя със себе си, а лятото наближава с пълна сила. Не знам, за сега няма да пиша, защото няма да има с какво да се похваля, а ще се оплаквам от самата себе си, така че, по - добре да ви го спестя.
Обичкам ви всички и ви желая много успехи и всяка да свали необходимото, за да се чувствате по - добре в кожата си.

vesity_9
23rd May 2008, 22:34
Eeee...ето в такава тема исках да се включа...Разбира се ако ми позволите де... ;) първо да пожелая успех на всички в трудната задача....и да овясня малко за мен :P от 5 дни сам на диета...плодове и зеленчуци .Започнах я много драстично и ядах само по 1 ябалка на дн и салата...После се поосазнах че само си вредя и започнах да ям по-често в по малки количества и да пия повече течности... има резултат... а сега се присаединявам към вас ;)

Engel
23rd May 2008, 22:36
Здравейте сладурани! :1203: Как сте? Много ми липсвате и ми е мъчно за вас, но силно се надявам да не ми се сърдите :2035: Вие знаете как е по баловете :2043:
Ran: В неделя ми е бала И аз го чакам с нетърпение! :1211:
Маги: Сигурно не си правиш хубава загрявка преди бягането и си разтегнала някое мускулче. Пожелавам ти скорошно оздравяване и много пробягани километри в парка :1231:
ioni,kokona_mila : Чувствам се затруднена да разбера какви хранителни режими спазвате ?! Всички тук спазваме някакви ОТСЛАБВАЩИ хранителни режими и диети, а не си пишем какво сме яли през деня простокакто вие правите с вашите кюфтета, пържени картофи, пъстърма,луканков салам и т.н.! Моля прочетете малко литература. Успех!

Пожелавам на всички успешна и отслабваща седмица! Ще пиша другия Петък като се върна от морето, ако мога да си стоя на краката изобщо Надявам се да имате резултати, защото аз сигурно ще имам след всичкото това фотосинтезиране, наливане с алкохол до несвяс и беснеене по баровете :longhair: :shooting: :dizzy:

Ran
24th May 2008, 00:05
Абе, пъстърмата, кюфтетата и луканката не са болка за умиране, недей така - зависи обаче с какво се комбинират.
Engel, пожелавам ти супер весело изкарване на бала - направете си го наистина незабравимо, щото няма кой да го направи вместо вас. Пък и ви е едничък, все пак. Аз като си спомня за моя... утре се навършват 4 години... и ми става едно мило, мило... голяма емоция беше, дано и при вас е така и да си запазите приятелствата и СЛЕД бала.
---
Аз да се отчета за днес в крайна сметка:
- обяд - непланираните 250гр. ориз със зеленчуци
- вечеря - фреш от зелена ябълка и магданоз (гениално нещо е!), 50 гр. наденичка и 1 домат.
Вода: достатъчно.
Движение: над 10 км със сигурност, вероятно 10.5км; 100 коремни преси; 25 минути вело; 4 пъти качване на стълбите до 7-я етаж; малко опити за лицеви опори, от които бицепсите ми парят. Още малко и ще успея.
Изводи: отлично откъм движение, малко като храна.

ioni
24th May 2008, 10:10
del

Ran
24th May 2008, 11:16
Уф, Йони, не се дръж като ощипана мома. Всеки си има право на мнение и ако се засягаш толкова лесно, значи вероятно наистина мястото ти не е тук. Engel просто изрази съмнение, че подобен режим може да е ефективен, толкоз. Както и да е - всеки решава за себе си. И всеки е добре дошъл тук - а дали ще му е комфортно и ще избере да остане, е въпрос на лична преценка.
---
И моето "меню" подлежи на критика, но не се шашкам твърде, понеже знам, че и бавният прогрес също е прогрес. Ето:
-закуска - парче кейк (беше за Бог да прости, пък и от близък човек, така че и през ум не би ми минало да го откажа), 3 супени лъжици сладолед.
-обяд - фреш от зелена ябълка и магданоз, пилешка пържола със салата от домат и краставица, няколко маслини.
-вечеря - 2 варени яйца с масло
---
Смятам да сменя малко "режима", като започна за закусвам нормално и заместя вечерята с фреш.
Иначе движението днес ще е малко, излизах само за половин час,

ioni
24th May 2008, 11:29
Хубаво просто ми прозвуча малко по-остро.Ще приема съвета и ще огранича тези неща до минимум.

Закуска - кисело мляко с ягоди и мюсли (не активия)

за момента съм яла това

chokladkaka
24th May 2008, 12:31
ioni, не виждам нищо страшно да хапваш и тези неща, разбира се по-полезно е чисто месце, но пъстърмата далеч не е от най-вредните храни. стига да не прекаляваш, на закуска може да си позволиш повече неща. ако ще ограничаваш количествата, нека не е за сметка на закуската, а на вечерята. това е лично мнение, разбира се, при мен действа и затова си позволявам да го изкажа.


аз днес закусвах кисело мляко Бор Чвор и 2 ябълки
сега си готвя свинско със зеленчуци и ще обядвам с това
за вечеря мисля таратор и домати със сирене

току-що привърших с тренировката - 45 мин. кростренажор, 150 коремни преси, но не съм убедена, че ги правя правилно. след малко отивам и на разходка.

поздрави на всички и не се шашкайте за храната, а гледайте да сте колкото се може по-активни и да си хапвате вкусни неща, но с мярка.

claudia
24th May 2008, 12:56
Здравейте! Аз днес малко пооплесках нещата, защото сутринта бях на урок по френски и се успах. Нямаше време за закуска вкъщи, което беше голяма грешка, защото в центъра няма нищо диетично за ядене в 8 и 30 сутринта... В крайна сметка си купих 1 овесена бисквита /в която има захар и парченца шоколад.../
Сега пък на връщане от урока обядвах в FixMix с един сандвич със сирене и доматки. Довечера пък съм на бал на братовчедка ми и просто си представям колко здравословно ще се яде...

Engel приятно искарване на бала! :2046: И аз чакам с нетърпение моя следващата седмица[/img]

Want2StayWithYou
24th May 2008, 14:54
3 домата
сирене
филия Бонус
това е...
пазя се за довечера , че съм на парти и ще има яко хапване! :roll: :roll: :roll:
ДА се похваля успях да си облека рокличката, явно съм отслабнала :P

Ran
24th May 2008, 16:20
Клаудия, тоя FixMix явно наистина е голяма мания. Много хубави неща имат там, през седмицата съм хвърлила око на 2 вкусотии, които трябва да се пробват, няма начин. :lol:
А аз да се похваля, 2-ма души ми казаха, че съм отслабнала, без да знаят, че уж се водя на "диета" (то и мойто една диета... сещате ли се Бриджет Джоунс как си нагаждаше своя диета, като вземаше само онези неща, които й харесват от около 20 различни диети... та и аз така) - интересно ми е дали кантарът ще се трогне в понеделник, предвид факта, че ми е предцикълно и тепърва предстои да подпухна (при мен е кофти положението, чувствам се като дирижабъл около "онези" дни).
---
Не си дописах за движението днес: половин час навън, 30 мин. колело, 100 коремни преси (то и аз не знам колко правилно ги правя, ама...). Отказвам се от опитите за лицеви опори, категорично не ги правя както трябва и най-много да си навлека някоя контузия.

claudia
25th May 2008, 12:56
Здравейте, днес имам хубави новини :D след бала на братовчедка ми вчера, когато сред морето от баници, сладки и разни други вкусотии, аз си хапнах само ядки : кашу и бадеми. Е, пийнах и две големи мартинита ама все пак неможеше съвсем без нищо. След това вкъщи изядох 1 таратор, 1 ябълка и малко ягоди и познайте днес колко тежа?! 57.5 кг. :D Направо неможах да повярвам. Може би е само вода, но аз ще продължа да си ям по режима и ще видя кога ще започна да задържам.

Ran FixMix ми се струва, че е единственото място откъдето можеш да си купиш нещо за ядене, когато бързаш. Поне аз като ходех на училище, след това на кормуване, и след това на урок и нямах време да седна някъде един сандвич от там е перфектното решение. Лошото е, че няма повече такива места. Между дригото за лицевите опори ако искаш пробвай да ги правиш със свити колена /опрени на пода/ така са доста по-лесни :wink:

Хайде менюто досега:
1. 2 филийки бонус със сирене
2. кафе
3. още едно кафе...
4. омлет от 2 яйца, кашкавал и 1 домат
5. малка награда за усилията: 1 плочка черен шоколад /70% какао/

ioni
25th May 2008, 13:33
Закуска - ябълка
обяд - печено агнешко,домати,сирене

Това е засега.

margarita_ilieva
25th May 2008, 15:43
Здравейте, днес имам хубави новини :D след бала на братовчедка ми вчера, когато сред морето от баници, сладки и разни други вкусотии, аз си хапнах само ядки : кашу и бадеми. Е, пийнах и две големи мартинита ама все пак неможеше съвсем без нищо. След това вкъщи изядох 1 таратор, 1 ябълка и малко ягоди и познайте днес колко тежа?! 57.5 кг. :D Направо неможах да повярвам. Може би е само вода, но аз ще продължа да си ям по режима и ще видя кога ще започна да задържам.

:bravo: A каква е целта ти? Колко кг искаш да станеш? Само не можах да разбера защо не можеш да повярваш и защо (и какво) трябва да задържаш!? :2016:

На свой ред да се похваля... Този уикенд се изкуших и прегреших само със 100-тина грама ягоди, които, обаче, дори са си полезни и много ниско калорични!..
Менюто ми от вчера:
- общи: прясно и кисело мляко;
- въглехидрати: 2 филии Бонус, ягоди;
- белтъчини: пуешка шунка, сирене;
- мазнини: маслини.
За днес:
- общи: прясно и кисело мляко;
- въглехидрати: 3 филии Бонус, ягоди;
- белтъчини: сирене;
- мазнини: маслини.

Страшно е вкусно киселото мляко с ягодки. Ммммммммммммм :girl_eat:
Ядките съвсем спрях да ги ям, защото не мога да си купувам по 3-6 ядки, а като имам цяло пакетче под носа, просто не издържам. :buttslap: Затова си реших проблема като ги замених изцяло с маслини. Те поне не ме изкушават.

chokladkaka
25th May 2008, 16:52
margarita_ilieva, защо не може да си хапваш ягодки? :( на какъв режим си? не се сещам да съм прочела по-горе, затова, ако вече си писала точно какъв режим спазваш, извинявай.

днес ям само вкусни неща и съм в чудесно настроение :)

-закуска кисело мляко, 1 парче шунка, 1 кафе
-1 ябълка
-огретен от тиквички (ммм) и таратор
-1 голяма купа череши и няколко ягоди

за вечеря още не съм измислила, със сигурност таратор. лошото е, че много много ме мързи да правя упражнения.

margarita_ilieva
25th May 2008, 18:22
мога да хапвам, обаче точно определено количество, затова така съм го написала. Изядох си полагаемото, но после си хапнах още, затова съм ги написала като изкушение. Полезно изкушение :girl_in_love:
Спазвам режима на Огнян Симеонов..

Ran
25th May 2008, 19:48
Маги,
А колко висока си, всъщност? Защото тия 45 кг. на мен (т.е. на моите 169 см) ми се виждат ужасно малко. Да не се окажеш някое джобно гадже? :lol:
---
Аз тия дни няма да пиша, че около цикъла ми се обърква храненето - не ми се яде почти нищо, боли ме стомаха, задържам вода... не си е работа. Утре сутрин ще се претегля за протокола.
---
И балните принцеси да се обаждат, да не се ослушват! :)

margarita_ilieva
26th May 2008, 08:11
Маги,
А колко висока си, всъщност? Защото тия 45 кг. на мен (т.е. на моите 169 см) ми се виждат ужасно малко. Да не се окажеш някое джобно гадже? :lol:

163см. съм. Джобно гадже съм, ама какво от това... Добре съм си така. Нямам комплекси относно ръста. :twisted:
Да се отчета: -0.5 кг., по -0.5см. от талията, корема и ханша, а бедрата не са помръднали :girl_cry2:
Сутринта бягах около 15-20мин., а днес ми предстоят разни стълбички...

claudia
26th May 2008, 09:08
Здравейте, днес имам хубави новини :D след бала на братовчедка ми вчера, когато сред морето от баници, сладки и разни други вкусотии, аз си хапнах само ядки : кашу и бадеми. Е, пийнах и две големи мартинита ама все пак неможеше съвсем без нищо. След това вкъщи изядох 1 таратор, 1 ябълка и малко ягоди и познайте днес колко тежа?! 57.5 кг. :D Направо неможах да повярвам. Може би е само вода, но аз ще продължа да си ям по режима и ще видя кога ще започна да задържам.

:bravo: A каква е целта ти? Колко кг искаш да станеш? Само не можах да разбера защо не можеш да повярваш и защо (и какво) трябва да задържаш!? :2016:


Целта ми е 54 кг. Започнах от 60кг и съм висока 166 см. И неможах да повярвам, защото се храня както трябва само от седмица и предполагам, че тези свалени 2,5 кг не са мазнини или пък часто то тях са мазнини, а останалото е вода. Да не говорим, че аз преди 2 години отслабнах доста /бях 67 кг, което за моята височина е много/. В края на отслабването бях 57 кг. и неможах да сваля повече. Така че може да се каже, че ми е като някаква граница - стигнали 57 и започвам да задържам...

margarita_ilieva
26th May 2008, 09:26
claudia, не се самонавивай, че 57кг. са някаква граница. Не се отказвай, ще постигнеш целта си! Нормално е последните кг. да се топят по-бавно. Както са казали хората: бързай бавно!

За днес:
- общи: кисело и прясно мляко;
- въглехидрати: 3 филии Бонус, ягоди;
- протеини: сирене, извара;
- мазнини: маслини.
+ 50 гр. млечен шоколад. Искам да излапам и другите 50 гр., ама ще се въздържа...

Ran
26th May 2008, 18:12
Аз днес реших хич да не се качвам на кантара, щото съм толкова подута, че нищо чудно да ме изкара и с някой и друг грам отгоре. Мерих се със сантиметъра, -1см от бедрата, другото всичко си стои. Смятам, че към петък ще е реално да се тегля, когато вече няма да се разнасям като балон наоколо.
Движението днес е ОК - 8 км (с тенденция да станат 9, щото коремът не ме боли само като ходя), довечера ще покарам и вело.
Храната е зле - едва към 16.00 успях да хапна малко кисело мляко с нарязана ябълка в него, но послед коремът пак ме сви и най-много да мацна малко шоколад, като излизам. Мислех да е сандвич от FixMix, но май не му е сега времето. Ще видим.
---
Марго, как можеш да кажеш, че си джобно гадже, бееее... я не си приписвай заслуги! Аз си те представях не повече от 153-155 см. :) :) :)

margarita_ilieva
26th May 2008, 19:57
Марго, как можеш да кажеш, че си джобно гадже, бееее... я не си приписвай заслуги! Аз си те представях не повече от 153-155 см. :) :) :)
E, не съм 155см, ама не съм и от високите..:1241:

claudia
26th May 2008, 21:04
менюто за днес беше:
1. мляко с нес
2. зелено корни
3. задушени зелечуци
4. ябълка
5. 2 плочки черен щоколад
6. 1 домат и 1 краставица, филийка бонус с кашкавал
7. 2 пълнозърнести бисквити
/това беше до 17 часа ама сега съм гладничка така че ще изям 1 ябълка/

chokladkaka
26th May 2008, 21:16
закуска в ранни зори - 2 препечени филийки хляб с масло и чубрица, 1 кафе
закуска към 10 ч. - половин геврек
обяд - огретен от тиквички, 1 краставица, 2 домата
вечеря (17 ч.) - омлет от 2 яйца и кашкавал
после череши и ягоди

40 мин. кростренажор, ок. 4 км пеш

днес ми казаха, че съм отслабнала, много съм щастлива :wink: засега няма да си пиша мерките, но като вляза пак във форма, ще споделя :)

margarita_ilieva
27th May 2008, 08:14
Добро утро!
Днес:
- 45 мин бягане в парка;
- довечера - Тае Бо;
Що се отнася до храната:
- общи: кисело и прясно мляко;
- въглехидрати: 2 филии Бонус, краставици и ягоди;
- протеини: сирене и извара;
- мазнини: маслини.
Водата вероятно пак ще я докарам до 3-4л. Вече свикнах да пия по толкова и дори ми харесва..

Ran
27th May 2008, 13:33
Днес малко по биват нещата, проспах закуската, но поне се наспах като хората.
Хапване:
-обяд - сандвич от FixMix (пълнозърнесто хлебче, резенче домат, маруля, плочка сирене фета, малко песто - общо 140 гр.) и фреш от зелена ябълка и магданоз.
-следобед - някакво количество ягоди, ще видим точно какво :lol:
-вечеря - задушено пилешко филе, салата от домати и краставица със зехтин
---
Движение: половин час навън, 3 пъти качване на стълби до 7-я етаж, ще има и половин час колело довечера.

* Малко офтопик - тия дни доста хвалихме тука FIxMix, обаче днес се замислих, че политиката им относно цените е малко... особена. Давам пример с въпросния сандвич - хлебчето е не повече от 40 ст., плочката сирене - 60 ст. Като сложим за резенчето домат, марулята и салфетките още 20 ст., цената на сандвича става около 1.20 лв (не смятам пестото, но то е не повече от чаена лъжичка). Същият сандвич се продава за 3.60 лв - разбирам, че трябва да се сложи надценка (за наем, ток, заплати и печалба), но чак пък тройно??? Да не говорим и че ме удариха с 30 ст. днес, което не е фатално, обаче още 10 души като мене...
Иначе, няма спор, нещата са хубави, здравословни, обаче е кофти да се възползват по подобен начин от безспорния си монопол (ако не искам McD, KFC, DD и т.н.т., а аз наистина не ги искам - трябва да ида във FixMix). Почвам да се замислям.

brumbrum
27th May 2008, 22:34
аз малко се позагубих,ама не бях в сф ;) ето днеска какво папах
-кисело мляко с мюсли
-мляко с нес
-1/2 кисело мляко с банан
-грейпфрут
-мляко с нес
-2 варени яйца и 1 домат

Want2StayWithYou
28th May 2008, 07:41
Здравейте, дами!
Нямах много свободно време тия дни и не можех да пиша.
Свалила съм половин кг от мин. седмица. тоест вече съм 56 и половина. Спирам диетити.
НО.. продължавам да се храня здравословно отново.
Успех на всички!! :) :)

Кафе
Корнфлейкс
Домат
Парче сирене
Банан
ягоди
Супа
малко сирене
Това ми беше менюто за вчера.

margarita_ilieva
28th May 2008, 08:22
Днес бягах само 30 мин. Прасците ми не издържаха повече. Май съм се претоварила... Утре смятам да почивам. И без това по цял ден тези стълби... За днес съм предвидила:
- кисело и прясно мляко;
- въглехидрати: 3 филии бонус и домати;
- протеини: сирене и извара;
- мазнини: маслини.

margarita_ilieva
29th May 2008, 08:30
Мацки, не сте активни тези дни...
Аз пък ще си пусна менюто за днес:
- кисело и прясно мляко;
- въглехидрати: 3 филии Бонус, гъби, мн. малко домат;
- белтъчини: сирене, извара, шунка;
- мазини: маслини.
Откъм движение: цял ден стълби и довечера- Тае Бо.

Приятен ден и много усмивки!

claudia
29th May 2008, 08:58
Добро утро на всички :D
Балът мина и аз пак се появявам. Днес започнах деня с чаша чай, 2 филийки бонус с кашкавал и 1 домат. До края на деня мисля да карам на салати и плодове, че още от сега усещам кошмарната жега навън. Айде аз изчезвам, че след зва дни имам матура, а с ученето съм доникъде :reading:

margarita_ilieva
29th May 2008, 09:34
Tой, балът, хубаво мина, обаче къде са снимките? :2035:

feik
29th May 2008, 18:00
Здравейте :)
Искам и аз да се присъединя към Вас:) Не съм взела само решението дали от утре или от понеделник.. Май най-добре да не се отлага особено, така че ще положа всички усилия да започна от утре. Да кажа какво съм правила до сега, какво съм постигнала и какво съм потъпкала... На 22 години съм (почти 23). Започнах да пазя диети от 9 клас(15годишна), тогава бях над 80кг..а съм само 152см висока..Сега не смея да се претегля, но със сигурност имам 70кг, а бях стигнала до 53кг..Въобще животът ми последните години е качване и сваляне на килограми, което ми се отразява и пагубно на тялото и на психиката и на всияко..
В последно време усещам как имам нужда от съмишленици, така че се надявам да.. усетя подкрепа и да дам такава :) Успех на всички, знам колко е трудно :)

claudia
29th May 2008, 18:50
Tой, балът, хубаво мина, обаче къде са снимките? :2035:

Скоро, съвсем скоро бяхме наели фотограф за целия випуск и като ни даде снимките ще ги кача :)

margarita_ilieva
29th May 2008, 20:00
Здравейте :)
Искам и аз да се присъединя към Вас:) Не съм взела само решението дали от утре или от понеделник.. Май най-добре да не се отлага особено, така че ще положа всички усилия да започна от утре. Да кажа какво съм правила до сега, какво съм постигнала и какво съм потъпкала... На 22 години съм (почти 23). Започнах да пазя диети от 9 клас(15годишна), тогава бях над 80кг..а съм само 152см висока..Сега не смея да се претегля, но със сигурност имам 70кг, а бях стигнала до 53кг..Въобще животът ми последните години е качване и сваляне на килограми, което ми се отразява и пагубно на тялото и на психиката и на всияко..
В последно време усещам как имам нужда от съмишленици, така че се надявам да.. усетя подкрепа и да дам такава :) Успех на всички, знам колко е трудно :)

Успех! Стискам палци! :good_luck:
Не приемай кантара като враг, а напротив, защото той ще ти показва, че вървиш напред.

margarita_ilieva
29th May 2008, 20:04
Tой, балът, хубаво мина, обаче къде са снимките? :2035:

Скоро, съвсем скоро бяхме наели фотограф за целия випуск и като ни даде снимките ще ги кача :)

Чакаме..

feik
29th May 2008, 20:05
Проблемът,е че имам две кантарчета.. и разликата в килограмите, които показват, е около 8кг.. чудя се на кой да вярвам:)) Единият ми показва килограмите като тези, които ми беше казал диетологът (тогава сравних), а другият го тествах като си теглих багажа за летището и разликата с този на летището е 1кг по-малко.. :?: :!:

margarita_ilieva
29th May 2008, 20:32
Щ едия ти показва колкото показва и този на диетолога, значи вярваш на него. Най-добре се мери и със сантиметър. Той няма да те излъже. Пък и който и кантар да избереш, важното е да има свалени килограми... :2035:

feik
29th May 2008, 22:07
Ами значи е решено, меря се утре и ако се пресрамя ще споделя от къде започвам :))

Ran
30th May 2008, 09:27
За кантара - ако можеш да тестваш и двата кантара с бутилка 10 литра минерална вода, ще разбереш кой е верният.
И не се отчайвай, всички сме минали през това - в една или друга степен. И сме на път да се преборим. :D

margarita_ilieva
30th May 2008, 14:44
Привет, привет... :1203: Днес ми е много слънчево настроението..
Ето какво ядох и ще ям днес:
- кисело и прясно мляко;
- въглехидрати: 1филия Бонус, домати, варен картоф;
- белтъчини: сирене, шунка;
- мазнини: маслини.
Сутринта отидох в парка, но като тръгнах да бягам, много ме заболяха краците.. Направо все едно не ме държаха. Затова се разходих половин час и се разтегнах добре.
Ами това е от мен за сега.

Aine
30th May 2008, 17:09
Здравейте,
вчера четяйки темата реших и аз да се включа в отслабването, но нито знам колко кг. съм нито обиколкоте ми :oops:
Миналото лято бях 95 кг, а последния път (декември) бях 77кг., а от тогава съм отслабнала още като си правя свой си режим като се ограничавам от някои неща, но понякога и се глеза (излиза ми скъпо)

Та днеска менюто ми беше:
закуска - чаша вода с оцет и малко макарони със сирене
обяд - един домат и половин краставица с плочка сирене
не смятам да вечерям тъй като вечер не изразходвам енергия.

Исках да питам има ли някой от кв. Хаджи Димитър в София ? - нека пише на л.с.

feik
30th May 2008, 21:52
Сутринта отидох в парка....
Винаги съм искала да попитам и съм се чудела как хората намират време да ходят да спортуват сутрин- преди работа ли.. Аз имам проблем със събуждането-мога да бъда изнесена на сън, нито чувам нещо, нито помня ако съм чула нещо.. Та ти кога точно ходиш сутрин и всяка сутрин ли ходиш да спртуваш ?
Иначе си мисля, че ти е много хубав режима, имаш всякаки полезни храни и то в не големи количества.. браво на теб:) :1203:

Ran
30th May 2008, 22:12
Аз умирам да се мотам сутрин - в смисъл, разходки, това, онова, но твърде рядко имам времето за това. Пък и обичам да спя. Затова ще си ходя дебела. :lol:
За изминалите дни - много нередовно хранене, част от храните са съмнителни, "менютата" съвсем не са за писане. Много стрес, който веднага ми се отрази на диетата, страх ме е да се претегля, не си е работа.
Не съм се отказала, даже никак, но в момента не мога да насилвам нещата.

feik
30th May 2008, 22:19
Aine, добре дошла :) ти явно днес си по стриктна от мен.. :oops: Аз имах ужасен ден- цял ден по пътищата, пренасяне от едно място на друго.. разправии в университета, направо се чувствам смазана.. До следобяд обаче бях много много послушна. Бях яла следното:
закуска: 2 сухара
обяд: миш-маш
вечеря: домати със сирене и 1 филийка Бонус
Да..но.. :wall: легнах да спя и като се събудих изядох знайни и незнайни неща.. успокоявам се, че от утре ще съм по сериозна, а и нали понеделник уж е големия ден.. абе излагация общо взето.. :girl_cry:

feik
30th May 2008, 22:27
За изминалите дни - много нередовно хранене, част от храните са съмнителни, "менютата" съвсем не са за писане. Много стрес, който веднага ми се отрази на диетата, страх ме е да се претегля, не си е работа.

И на мен стреса ми се отразява така.. не знам що другите хора като са нервни и им е гадно не могат да си отворят устата, а аз ям ли... ям..

margarita_ilieva
31st May 2008, 08:44
Сутринта отидох в парка....
Винаги съм искала да попитам и съм се чудела как хората намират време да ходят да спортуват сутрин- преди работа ли.. Аз имам проблем със събуждането-мога да бъда изнесена на сън, нито чувам нещо, нито помня ако съм чула нещо.. Та ти кога точно ходиш сутрин и всяка сутрин ли ходиш да спртуваш ?
Иначе си мисля, че ти е много хубав режима, имаш всякаки полезни храни и то в не големи количества.. браво на теб:) :1203:

Тази седмица само в четвъртък пропуснах бягането, защото много си претоварих мускулите(вчера още не бяха възстановени :shock: ). По принцип ставам в 6.20, а като тичам - 5.45ч. На работа съм от 9.00, така, че имам време. Човек като иска, намира време за всичко. Ходя и на Тае Бо, обаче усещам, че много се претоварвам и се притеснявам, да не се получи обратен ефект. Определено мисля да понамаля спорта. Няма да ставам оломпийска шампионка. Тренирала съм 7год. Лека Атлетика, за което много се радвам. Спорта много ми е помогнал.
Ran, всички имаме такива дни! Не се притеснявай за няколкото ккал в повече, едва ли са фатални. :2020: Пък и организма понякога си има нужда от тях. Важното е , че не си се отказала и като мине лошия период, пак ще влезнеш в ритъм.
Днес не знам какво ще ям. За сега съм пила мляко с нес и след малко ще хапна филия Бонус със сиренце. После ще мисля останалото..
Хубав и ЗДРАВОСЛОВЕН уикенд, девойки!

claudia
31st May 2008, 12:52
здравейте менюто ми в последно време е доста зле, но винаги така става като си седя вкъщи и уча... ок, досега съм погълнала:
1. кафе
2. овесени ядки с прясно мляко и 2 плочки черен шоколад
3. айрян
4. филия бонус с кашкавал и салата зеле с моркови
5. 1 кайсия
До 5 ч. мисля да хапна някаква салата и сварено яйце + мноого плодове, просто не мога да им устоя :oops:

Aine
31st May 2008, 12:59
от сутринта съм на
1-во чаша с вода и оцет
2-ро кафе с мляко
3-то картофена салата

за вечеря - пиле на грил само бялото месо с шопска салата без олио със сирене

claudia
31st May 2008, 15:34
хайде снимки от бала това не са от фотографа, а от разни приятели. Аз съм със сивата/сребристата рокля

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250927

spg298
31st May 2008, 15:49
Здравейте, точно навреме открих този форум :). Четох няколко часа и реших да се включа. сега при отслабващите, а скоро и в други раздели :oops: .
Да се представя. Омъжена, майка на две деца, на 39 съм, висока 165 и тежаща 69.000 (това според кантара сутринта).
След раждането на второто дете, излишните килограми се заковаха, а аз не полагах никакви усилия да ги разкарам. Предстоящо събитие е причината да реша да се взема в ръце и да вляза в приемлива форма. Имам 2 месеца на разположение, килограми за сваляне колкото повече, по-добре. Целя се в 9. Оптимистка нали? :D
Обожавам сладкото, всичко що е тестено, кока-кола, вода не пия, ям само веднъж и то на вечеря. Пия по 4-5 двойни кафета дневно с МНОГО сметана и захар :oops:
Спирам сладкото, колата, хлебните изделия. Тестените ще се опитвам да ги избягвам. Закуска, обяд .... с две думи ще се ипотам да се вкарам в някакъв по-здравословен режим.
Винаги съм знаела, че с посочените неща прекалявам ужасно, но явно съм мързелива мърла, щом като не мога да спра.
Започнах днес :D,
закуска - един банан
едно двойно кафе със захар и сметана ( ако трябва да пия горчиво кафе по-скоро ще спра да пия кафе)
обяд - зеленчукова супа с около 40гр сирене ( май ще трябва да си купя кантарче)
Гадна, негадна изпих 3 чаши вода.
Вечерята още не съм я измислина, но ще изпия поне още 2 чаши вода.

Ами май това е, пък дано писането тук помогне малко :D

feik
31st May 2008, 15:58
от сутринта съм на
1-во чаша с вода и оцет
2-ро кафе с мляко
3-то картофена салата

за вечеря - пиле на грил само бялото месо с шопска салата без олио със сирене
Aine, ти не закусваш, така ли ?

Ran
31st May 2008, 18:18
От утре съм back on track. Че тия събития продължават да излизат едно след друго, а аз нищо не правя по въпроса. Тия дни съм изяла толкова картофи и сладолед, че им загубих количеството. :1230:
И тъй.
Клаудия, ти къде видя нещо за сваляне по себе си, бе, мадам? То бива хубаво, хубаво... и младо!
Айне, много малко хапваш, честно. И други ще ти го кажат. А оцетът на гладно ти гарантира най-малкото гастрит след известно време - киселината не прощава.
Марго, само да мине сесията, и аз почвам със спорта рано сутрин - иначе ми липсва не толкова време, колкото желание. Сесията е мръсно време...
Spg298, добре дошла. Тук е хубаво :) А целите ти са реалистични, спокойно. С времето ще регулираш и храната, а за водата - не се тревожи, като почнат големите жеги, ще пиеш не, ами..

SummerBaby=)
31st May 2008, 20:30
spg298, :wellcome: , поздравления, че си решила да се погрижиш за себе си, а освен промяната в хранителния режим спортуваш ли?

На мен ми липсва Engel , на нея успех на матурата утре, естествено и на всички останали, на които им предстои

margarita_ilieva, май пак се претоварваш .. оставяй си време за възстановяване

днес и аз малко надцених силите си в залата, та съм като пребита, но ще ми мине
хапването е ок, но с повечко череши, че и 1 банан, някой да ми се скара :2010:

spg298
31st May 2008, 21:19
Ran, благодаря за посрещането :D.
Първите десетина дни ще са ми доста трудни, защото ще трябва да се ограничавам. Аз съм като алкохолиците, "без едно си мога, но с едно не мога" (нещо подобно май беше).
Изпих още две чаши вода, и макар че си бях обещала да не пия повече кафе (заради захарта и сметаната), не издържах и си направих едно.

......................

SummerBaby=), не мога да го нарека спортуване, по-скоро мога да кажа, че имам повишена физическа активност, която ни ме позволява да качвам от погълнатите калории двневно ( 2-3 литра кола дневно, торти, сладкиши .. не ми с изброява).
Ходя около час всеки ден (без почивните дни), понякога половината от това разстояние тичам, но не е редовно. Не броя къщата, градината ..
В различни периоди съм имала плуване, упражнения с гирички или пилатес като добавка но никога не е било сериозно или целенасочено с програма.
Сега обаче ще трябва да съм сериозна :D, взела съм си пробен час за Toning Table и Vibro Gym, а и мисля да намина и във фитнеса да поговоря с някой там :D.
Никога не съм ходила на фитне си не знам как ще им пасне, но ще опитам.
Изобщо, имам големи планове, пък да видим колко ще изпълня :D
Тук има толкова много за четене, че ще трябва и доста време да изгубя в седене пред компютъра.

Ran
31st May 2008, 21:22
Ако си от София, аз май ще си търся фитнес-другарче, щото и аз съм стъпвала на такова място точно веднъж, но сама не се чувствам комфортно. Като ще се излагаме, поне да сме 2.
Обаче сега с тая сесия... не знам как и дали ще се случи въобще. Затова в момента не мога да обещая нищо, просто ме имай предвид, ако имаш планове.

spg298
1st June 2008, 11:45
Ако си от София, аз май ще си търся фитнес-другарче, щото и аз съм стъпвала на такова място точно веднъж, но сама не се чувствам комфортно. Като ще се излагаме, поне да сме 2.
Обаче сега с тая сесия... не знам как и дали ще се случи въобще. Затова в момента не мога да обещая нищо, просто ме имай предвид, ако имаш планове.

Пиша ти бележка, т.е ще опитам, че досега не съм писала.

Aine
1st June 2008, 12:08
от сутринта съм на
1-во чаша с вода и оцет
2-ро кафе с мляко
3-то картофена салата

за вечеря - пиле на грил само бялото месо с шопска салата без олио със сирене
Aine, ти не закусваш, така ли ?


като стана в 13-14 няма как да закусвам.. направо си е обяд

feik
1st June 2008, 17:58
Здравейте :) На мен днес ми е първият истински ден.. имайки предвид какво правя последните седмици, да не кажа месеци. Станах късно, така че не съм имала време да закусвам. Веднага изпих една чаша топла вода. Планът ми беше две, но.. ми стана гадно, а и ефектът дойде още с първата чаша :) Ето какво съм хапвала днес:
1. картофена супа
2. 2 филийки Бонус
2. печени тиквички с кисело мляко (0.1% масленост)
3. череши (200гр максимум).
Вече е почти 19ч и ще стискам палци да не ям повече.. Не знам дали следите другите теми, но аз си правих вега тест и според него картофите ми действат добре (това май го казвам, за да си успокоя гузната съвест, а и имам нужда от течна храна)..
Та това е за сега. А що се отнася до движението- клони към минус безкрайност :!: Надявам се скоро да го променя това, но.. даже не ми се излиза от вкъщи, да не говорим за нещо друго.. И така :)

margarita_ilieva
2nd June 2008, 08:07
хайде снимки от бала това не са от фотографа, а от разни приятели. Аз съм със сивата/сребристата рокля

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250927

Супер си, claudia! А се вижда, че и супер си си изкарала.. :dirty_dance:

:wellcome: на новоприсъединилите се!
В събота хапнах течен шоколад, но други "прегрешения" нямаше. Най-после имам бял панталон!! :1203: Не е това, което исках, но също е много хубав :girl_in_love:
Такаааа... да започна с мерките: -0.5кг и -0.5см. от талията, корема и бедрата.. Мога да кажа, че съм доволна, въпреки, че ми се иска бедрата да мръднат повечко.. Но търпение...
Ето какво ще хяпвам днес:
- стандартните прясно и кисело мляко;
- въглехидрати: 3-4 филии Бонус и домати;
- белтъчини: сирене и шунка;
- мазнини: маслини.
Успешна седмица на всички!!!

Aine
2nd June 2008, 08:15
Днес започнах с макарони за закуска
за обяд смятам да ям бейкроус
вечеря - шопска салата с плочка сирене

chokladkaka
2nd June 2008, 08:53
Aine, дано не ти прозвучи като заяждане, защото не е. Но защо смяташ да ядеш бейкроулс за обяд? струва ми се много неподходящо... :roll: не само за хора на диета, а и по принцип. аз не спазвам някакъв супер стриктен режим, така че не смятам, че всичко в менюто трябва да е диетично и си позволявам да се поглезя понякога, но бейкроулс си е голям боклук откъдето и да го погледнеш. освен това храната, която си планирала да консумираш днес, е недостатъчна. както и да е, никой не обича да го критикуват, а и аз не бих си позволила да го правя, ако не беше този бейкроулс, който въобще няма място в менюто на човек, който прави някакви опити да отслабне.
дано размислиш ;)

Ran
2nd June 2008, 09:31
И аз не съм човекът, който трябва да ти го казва, предвид факта, че последната седмица ми беше много зле откъм хранене и изобщо отказах да се тегля, но Бейкролс не е храна. Виж им съдържанието някой път и ако толкова държиш да ядеш нещо подобно, си препечи филии хляб с чубрица. Поне няма да са мазни, ако не друго.
Не искам да звучи като заяждане, защото категорично не е - събрали сме се тук, за да си помагаме. Затова и ти го казваме - не е това пътя.
И пак малко почти личен пример. Баща ми е лекар и работеше с една доста... пухкава мед. сестра. Тя, милата, колкото пъти я видя, толкова пъти ми обяснява, че е на диета и уж нищо не яде, а пък качва от въздуха. И аз все я съжалявах, докато не установих, че на бюрото й има я Бейкролс (тогава тъкмо бяха излезли), я солети, а гризини някакви... А баща ми ми разправя как въпросната мацка си изяла едно цяло шоколадово руло самичка, щото захарта й падала. :2014:
Това с рулото не е насочено към теб по никакъв начин, просто го ударих на спомени - щото накрая, като направи рекапитулация, за деня е изяла едно руло, пакет Бейкролс и за вечеря - каквото има, ама не много, щото нали е на диета. Еми... какво да ви кажа - тя сега работи в същата поликлиника, макар и при друг лекар и е все така пухкава и все на диета. Обаче сега яде кубети. :lol:
***
Аз ще пусна едно меню за днес, че доста време мина и ми е ред да се върна сред вас.
закуска - фреш от зелена ябълка и магданоз (гениално е, ако имате сокоизстисквачки, пробвайте) - 3 средни (към малки) зелени ябълки и връзка магданоз. Супер става, живваш на момента. Не ми се яде друго, уморено ми е - въпреки сока.
обяд - има тук един сос от домашна кайма, зехтин, доматено пюре, лук, чесън и подправки, дето обаче нямам идея с какво ще го ям. Не ми се иска да е със спагети, но ще го измисля.
вечеря - 2 варени яйца с масло, вероятно и салата.

***
Нова (сериозна) цел - ще се опитам за месец да сваля 4 кг. Ако стане, ще е идеал. :) Ако не, след 15 юли със сигурност ще стане. :P

vesity_9
2nd June 2008, 09:51
Хора вредно ли е да ядем по много череши :x :2040: :2045: :looking_at_mirror:

feik
2nd June 2008, 10:37
Ох, Боже, ти питаш за череши, мене чак ме е срам да кажа какво съм яла, само че съм решила- махам се от вкъщи и си отивам в квартирата и там няма никой да ми купува нито вафли нито каквито и да е сладка, просто.. Е, не са ми виновни хората, не ми ги сложиха в устата, само че, ако ги нямаше тия смотани вафли, нямаше да ги ям, нали ? Въобще знам, че всякаки готови храни изобщо не са полезни, не само за слабееши, а за хора, които искат да са здрави, но като съм сънена не знам какво правя. Наистина си стягам багажа и се махам.
Ох, май важното е да не се отказвам. Пускам си сега лека гимнастика за раздвижване и продължавам.. Като ми дойде на ума да ям, ще пиша..
Успех на всички сериозни слабеещи! А за сокчето от ябълки- ще го пробвам, аз нямам навик да си правя,а да ги купувам, но трябва да го придобия, понеже умирам за сокове и хем ще ми е вкусно, хем ще ми е приятно..
Хайде.. стягам се

feik
2nd June 2008, 11:04
Ох, направих едно загряване и ми се разхлопа сърцето, което ме притеснява- само то 15 минути леки упражнения.. Не знам. Мисля да си купя колело днес и да ходя да карам. Не че нямам кросинтренажор вкъщи, но.. вече нямам желание уж да тичам и да не стигам по-далеко от отсрещната стена...:2006: Като ходех на фитнес преди няколко години ме мажеха с някакви мазила и ме овиваха с нещо като фолио, не знам каква е точната дума :new_user: Много ще бъда щастлива и благодарна ако някой ми каже как се казват тези неща и откъде да си ги купя. Помня, че ужасно се потях там, където съм обвита и че имаше много хубав ефект.. :2015:

claudia
2nd June 2008, 11:18
Здравейте :) Аз вчера малко се поотпуснах след матурата и отидох на китайско с едни приятели. Резултатът: излапах огромно количество ориз със зеленчуци :oops: Просто оризът попринцип ми е една от любимите храни. Трябвало е да се розя в Китай, че мога само ориз да ям. Даже бях правила такава диета: ориз и ябълки. Е, това беше преди 2 години, но все пак отслабнах с 7 кг. Ох, аз се отплеснах, та менютоза днес:
1. овесени ядки с кисело мляко и лъжичка мед
2. чай
3. череши
4. печена пъстърва с гъби и малко зелена салата
5. ябълка
6. някакви салати: зелена, има и доматче в хладилника + някакво сирене

feik
2nd June 2008, 11:57
claudia, ще ми кажеш ли точно какъв е бил този режим с ориз и ябълки:)Аз за ориз умирам.. мога да го ям само леко запечен с подправки, без нищо друго :)

claudia
2nd June 2008, 13:09
feik има една диета ориз, ябълки и пиле /аз съм вегетарианка и пропускам пилето/. В сайта на tialoto я има и в много други. Аз преди 2 години я прочетох в един вестник. Аз тогава бях 67 кг и свалих на 60 с нея, но и след това продължих да си се храня здравословно и свалих още 3. Хубавото е че миналата година имах много изпити и стрес, което при мен нормално и равно на мнооого качени кг, а аз качех отново просто онези 3. А и да знаеш, че е малко драстична /яде се само ориз или само ябълки/ и ако имаш проблемен стомах може и да не е подходяща.
Ето и линк към диетата: http://www.tialoto.bg/article.php?cat=17&id=2139

feik
2nd June 2008, 14:18
claudia, много ти благодаря :) ще я погледна :)

Aine
2nd June 2008, 15:32
Aine, дано не ти прозвучи като заяждане, защото не е. Но защо смяташ да ядеш бейкроулс за обяд? струва ми се много неподходящо... :roll: не само за хора на диета, а и по принцип. аз не спазвам някакъв супер стриктен режим, така че не смятам, че всичко в менюто трябва да е диетично и си позволявам да се поглезя понякога, но бейкроулс си е голям боклук откъдето и да го погледнеш. освен това храната, която си планирала да консумираш днес, е недостатъчна. както и да е, никой не обича да го критикуват, а и аз не бих си позволила да го правя, ако не беше този бейкроулс, който въобще няма място в менюто на човек, който прави някакви опити да отслабне.
дано размислиш ;)


а ми размина ми се бейкроуса и изчаках да се прибера и си направих шопска салата. А бейкроус реших че е най подходящ... тъй като от 9 до 4-5 съм на лекци... и нямам голям избор