PDA

View Full Version : Хидроколонотерапия


insatiable_s
12th May 2008, 10:13
Чували ли сте за Хидроколонотерапията?Преп ръчаха ми тази процедура като добро начало на една диета. Опитах и е страхотно! Прочиства целия организъм, тонизира, добре е и за кожата и за различни заболявания! Лично аз съм много доволна и за това я препоръчвам на всеки!

Izabo
12th May 2008, 11:35
Като изключим факта, че постът ми намирисва на реклама и аз бих добавила, че съм чувала страхотни неща за ХКТ и си мислех да си направя и аз такавя. С изключително нередовен стомах съм, така че за себе си виждам смисъл от една такава процедура...
Ползата, за която говорят, е доста по-голяма от "едно добро начало" на всяка диета....
Малко повече инфо има тук..
http://spaibis.com/new/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=3
http://www.herbamedicabg.com/flash/index.html
http://www.emilova.org/bg/articles/arthydro.html

Ще ми е интересно и полезно да чуя мения по-въпроса :D !

margarita_ilieva
12th May 2008, 12:09
Чували ли сте за Хидроколонотерапията?Преп ръчаха ми тази процедура като добро начало на една диета. Опитах и е страхотно! Прочиства целия организъм, тонизира, добре е и за кожата и за различни заболявания! Лично аз съм много доволна и за това я препоръчвам на всеки! Правят я в Медицински център Санита в кв. Младост!www.sanita-plus.com

Каква е цената в този център?

marykerry
12th May 2008, 12:20
Чували ли сте за Хидроколонотерапията?Преп ръчаха ми тази процедура като добро начало на една диета. Опитах и е страхотно! Прочиства целия организъм, тонизира, добре е и за кожата и за различни заболявания! Лично аз съм много доволна и за това я препоръчвам на всеки! Правят я в Медицински център Санита в кв. Младост!www.sanita-plus.com

Каква е цената в този център?

Аз влязох в сайта, ама той не е в София, а във Варна.

insatiable_s
12th May 2008, 12:44
Не правя реклама, просто препоръчвам, защото съм много доволна! Аз също имам нередовен стомах и това ми подейства добре! Цената на една процедура е 100лв.,включва преглед, а ако си направиш 3 последователни са 210лв. с прегледа.

Izabo
12th May 2008, 13:01
А ти преди колко време си направи ХКТ? И в какво точно се изрази благотворното й влияние в/у теб?
Разкажи по-подробно, моля те...Аз сериозно си мисля да пробвам, но ще е някъде в София...

insatiable_s
12th May 2008, 15:15
Преди около 3 месеца беше. Аз трудно заспивах вечер, както казах имам и проблеми с нередовен стомах. След процедурите тези проблеми изчезнаха, не се будя вечер и така... а и лицето ми се избистри, кожата ми стана по-гладка. Като цяло се чувствах много свежа и тонизирана!

Izabo
12th May 2008, 15:47
Звучи добре.... Благодаря ти за информацията :D !
Има ли някой друг, който да е правил ХКТ?

ENAMORADA
20th May 2008, 14:42
здравейте,утре ми е първия път...
insatiable_s,сподели дали е болезнено

insatiable_s
20th May 2008, 15:52
Не,изобщо не боли! Първите 5-10 мин. усещането е странно,но след това нищо не се усеща! Спокойно! Пиши после как е минало!

ENAMORADA
20th May 2008, 16:10
Ох,успокоих се,мислех,че ще е много неприятно и затова все отлагах...Но за утре имам час и отивам...
На мен ми го препоръчаха,понеже имам роблем с WC-то ,а и заради кожата.Не мога да си оправя лицето от сума ти време...
Мерси,ще докладвам утре :1223:

ENAMORADA
21st May 2008, 13:45
:1201:
Ето мее,малко по-лека :1207:
Все още е рано да кажа какъв е ефекта,но със сигурност ще направя процедурите докрай.Не е толкова неприятно,колкото си мислех :roll: .
А и в центъра бяха супер любезни.За сега гласувам ЗА :2003: колон терапията!

Иначе след първия път се чувствам така :1259:

:mrgreen:

Izabo
21st May 2008, 15:29
И аз четох, че не боли...(даже било приятно :D ).

ENAMORADA, ти къде я правиш?

Endilana
21st May 2008, 15:35
ох това звучи и изглежда меко казано отвратително. Намраво ми се повръща. Вярно "трай бабо за хубост" ама... Не знам всеки взима най-дброто решение за себе си....

ENAMORADA
21st May 2008, 16:45
В Хербамедика
Ами всички мацки дето ги гледате по телевизията и се чудите защо са им винаги така чисти лицата си я правят тази процедура,тъй че...за хубаво е.Дано ми се изчисти кожата!Остава да чакам резултати...

Izabo
21st May 2008, 16:52
И аз бих го направила заради кожата.....и ВЦ-то :)...., и подобряването на имунната система като цяло..:)

torranaga
21st May 2008, 18:51
в такъв случай докладвайте ефективно и редовно,защото аз съм досто доста скептична :1202:

ENAMORADA
22nd May 2008, 09:11
Момичето в центъра ми каза,че и доста хора с алергии идвали за процедури.Пращали ги алерголози :wink:

еМ ДжИ
28th May 2008, 14:21
Чудя се, дали е безопасно? Всмисъл - да не се увреждат някак си функциите на някои органи...
Ето (http://www.lekar.bg/news-124/info-1159) един интересен материал. Там пише, че клизмата е вредна (ако го правиш на своя глава и често), а хидроколонотерапията - не.
Тези, които сте си направили вече - споделете - предупредиха ли ви за някакви нежелани реакции или нещо такова?
(относно автора - insatiable_s - това е реклама на Санита във Варна- попаднах на доста форуми със същото мнение, със същия ник. Което не означава, че е нещо лошо, напротив, аз като съм от Варна обмислям точно там да си я направя...)

Celine
28th May 2008, 16:08
Я вижте ТУК (http://spaibis.com/new/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=1)какъв е апарата.
Доста е по различен от този в Санита :roll:

еМ ДжИ
29th May 2008, 07:59
Mдаа, но това е в София..:( Иначе изгелжда доста по-модерно. Относно действието не съм сигурна, че е добре да се прави от здрав човек без проблеми в тази насока. Чудя се, обикновения запек дали е показание да се направи процедурата. Вчера горорих с баба ми (която е био-химик) и тя не беше очарована от идеята, каза, че всяко принудително, без да е наложително, действие на организма не е полезно. Хм сега, остава да се дочудя, дали помага при запек тази процедура. (ах, пише, че и против целулит помага - сега 1000 мацки ще се наловят на въдицата)
в днешно време всичко е добра реклама ...

Izabo
29th May 2008, 09:13
Според мен самият запек предполага натрупването на разни гадости по червата и респ. създава необходимост от прочистване на същите на определен период от време по един или друг начин (един от тях е ХКТ всъщност), не мислите ли....
Една мацка беше писала, че се прочиства като един ден не яде нищо, а през деня изпива на малки чашки 1.5л топла вода с 1 ч.л. готварска сол. Правело се на 3 месеца, този ден трябва да си с осигурен достъп до 00 :D и да правиш само леки упражнения.... Това е алтернатива, но е за по-млад организъм, който не се е задръствал години наред...(тя го каза :lol: )

При положение, че по-голямата част от имунната с-ма е разположена в червата..., има логика общото състояние на организма да се подобри, след като червото се изчисти от разни токсини, шлаки и т.н и на организма не му се налага вече да използва голяма част от защитните си сили за това да не се самоотрови... На Запад ХКТ била популярна... Не казвам, че всичко, което се прави навън, е 100% връх на медицината, но....за огромно съжаление ние тук сме на светлинни години от Европа, да не говорим за Щатите...

Център Ибис...или Хербамедика е въпросът.., поне за мен? :)

ENAMORADA
29th May 2008, 09:18
Celine,апарата на който аз ходих също не беше този,който си показала.
еМ ДжИ,не са ми казвали нищо за нежелани реакции.При мен е минала една седмица от както свърших процедурите и мога да кажа,че проблема с кожата го няма!Проблема с WC-то също,а ми казаха,че само с 3 процедури едва ли ще се оправи.Аз така или иначе съм решила след 6 месеца да повторя,след това ще го правя по веднъж на година.Никъде не съм чела статии за "вредата" от хидротерапията,навсякъде пишат за "ползата"
Ето една статия,която лично мен ме :shock:

Занемарено дебело черво
Болшинството паразити се намират в дебелото черво. Според Кралската медицинска академия на Великобритания

„95% от болестите и неразположенията са свързани пряко или косвено със замърсено дебело черво“.

Академията е определила 36 вида отровни вещества, които се формират в дебелото черво. Тези токсини попадат в кръвта и действат разрушително на организма. Според д-р Бернард Дженсен, водещ специалист в изследванията и лечението на дебелото черво,

„В дебелото черво на среден човек, по-стар от 40 години, се наслагват от 2 до 12 килограма изпражнения. В тези остатъци, неизлезли навън, процъфтяват паразити с най-различен размери, които бавно, но сигурно отравят целия организъм“.

Освен това паразитите получават най-доброто хранене. Те с благодарност приемат всичко най-хранително от менюто на своя хазяин, оставяйки му само трохи. Поради това у много хора, водещи здравословен начин на живот и приемащи витамини, не се забелязва значително подобряване на здравето. Здравословното хранене без предварително очистване на организма от паразити дава значително по-малък ефект. Д-р Дон Кели смята, че

„Паразитите са главната причина за затлъстяването, поради това че лишават организма от необходимите хранителни вещества, оставяйки му само празни калории…“

Организмът също започва да изисква все повече храна, тъй като не му достигат витамини и минерали.

Д-р Пол Брег е автор на много книги за необходимостта от очистване на организма. Трябва също така да се отбележи, че самият д-р Брег е доказал с живота си ефективността на очистването на организма и здравословния начин на хранене. Когато той загина трагично на 96 години, при аутопсията лекарите били изненадани от това, че отвътре тялото му било като на 18 годишен! Той казва:

„Вътрешното замърсяване е още по-страшно от външното. Затова, който се чисти само отвън, остава мръсен отвътре. Хората не разбират доколко се задръстват, приемайки нездравословна храна и доколко поради това в техния организъм се натрупват отровни вещества, които трябва да се изхвърлят чрез естествени средства“.

„Ние сме длъжни да очистваме наслояваните фекални вещества от дебелото черво, за да избегнем самоотравянето“, казва д-р Браян Карпентър. И продължава: „Пренебрегвайки необходимите мерки за очистване на дебелото черво от наслоенията и паразитите, които живеят там, ние сами отравяме нашия организъм с голямо количество токсини. И организмът вместо здрава витаминозна храна всмуква чрез дебелото черво хранителни вещества ,отровени от фекалните наслагвания. Токсините също блокират ферментите, а без тях нито една клетка не може да функционира правилно. Сега започваме да разбираме защо 90% от всички заболявания започват от дебелото черво. Токсини плюс отсъствие на балансирано витаминозно хранене на клетъчно ниво е причината за много болести“.

Фактите подкрепят мнението на д-р Карпентър –

сега в Америка храносмилателните разстройства са третата най-често срещана причина за хоспитализация

сред хората между 15 и 44 години. А у хората на възраст от 45 до 65 години храносмилателните разстройства са на второ място по честота при хоспитализацията (самоотравянето и съпътстващите го заболявания се увеличават с годините).

Д-р Румяна ЦАНКОВА

еМ ДжИ
29th May 2008, 09:51
Не мога да взема решение? А във Варна къде? голяма дилема. Аз май ще отида да говоря с личната лекарка. Тя е много печена. После ще говоря с тамошния лекар и така ще преценя. Иначе за болестите сте прави. Аз доскоро си мислех, че е нормално да се изхождаш по 2 пъти на седмица и така съм била цял живот.. Отскоро почнах да опитвам разни неща, за да подобря редовността... не че се получава много де. Та може би ще е добре да се подложа на таз процедура.
Боли ли? Колко време трае? А къде отива мръсната вода?

ENAMORADA
29th May 2008, 10:03
Не боли,просто е леко неприятно чувството,но пък след самата процедура се чувстваш страхотно.Трае около 30/40 мин.
http://www.hidro-terapia.com/index.php?id_page=2

Мръсната вода минава по мъркуч и после през уреда,там където се вижда стъклена светеща тръбичка

insatiable_s
29th May 2008, 10:09
Лично аз съм доволна от обслужването в този мед.център/няма да споменавам името,за да няма пак упреци ;)/!!!Изобщо не ме болеше,само е малко странно първите няколко минути! Трае до 45мин. Мръсната вода се отича в един маркуч,на принципа на пералнята! И между другото, няма нищо общо с клизмата,не е вредно, ако се прави веднъж годишно!

еМ ДжИ
29th May 2008, 13:59
Много благодаря за отговорите - може и да се престраша :) (пък и кво толкова - 1 маркуч ва задника... :lol: )
А да питам (insatiable_s), каква е разликата м/у уреда в Санита и този (http://spaibis.com/new/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=1) ? Защо цените във Варна са по-високи? :( :roll:

insatiable_s
29th May 2008, 14:22
Има разлика в апаратите,но е на същия принцип! А за цените не знам защо са по-високи. Аз платих 210лв. за три процедури в Санита.

Izabo
29th May 2008, 14:33
... каква е разликата м/у уреда в Санита и този (http://spaibis.com/new/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=1) ?

Прочетеното по-долу (от сайта на Спа Център Ибис) ме навежда на мисълта, че в единия случай става дума за Отворена система, а в другия - за Затворена.

....Съоръжението с което се провежда чревната хидротерапия е от ново поколение на чревните вани. То е от типа на Отворената система, която се въвежда за първи път у нас и има редица предимства пред досега ползваната Затворена система.
Предимства на процедурата "Отворената система" пред "Затворената система":
Отворената система осигурява самостоятелност по време на процедурата.
При нея не се получава смесване на чистата и отработена вода, за разлика от затворената система, при която двата вида води минават заедно в определен участък от ректалния накрайник.
Ректалният накрайник при отворената система е с диаметър на обикновен молив, докато при затворена система накрайника е с диаметър около 3 см.
Моментът на влизането на чистата вода в червото и излизането на отработената вода при отворената система се регулира самостоятелно от клиента, а при затворената система се регулира от хидротерапевта.
Отворената система е снабдена със специално ергономично легло-вана, докато при затворената система се лежи върху обикновена кошетка.
При отворената система няма необходимост от използването на тоалетна веднага след процедурата поради наличието на легло-вана.
По време на процедурата се осигурява непрекъснато физико-механично и микробиологично пречистване на водата, чрез филтри с активен въглен и UV система.

Мисля в Ибис да си направя ХКТ, пък и центърът е на удобно място.. :D !

Celine
29th May 2008, 16:14
Защо цените във Варна са по-високи? :( :roll:
Е как бе мацка, щот сме по богати :girl_haha:
Тук всичко е по скъпо :girl_hysteric:

еМ ДжИ
29th May 2008, 16:34
Celine, ти във Варна къде би отишла да си направиш?
(ами всички варненци мислят така, наистина като единични цени - по-високи са, но като количество (и качество) на услугите и консумативите... не са по-високи, затова в София си е по-скъп живота... Ама сега като почне сезона, ще им отрежем главите на куРортистите (ако има такива)...)

ЛиЗа
3rd September 2009, 17:40
Търсех мнения по тази тема, и сега след като имам свое мнение, мога да го добавя, макар и със закъснение - за тези които ще търсят в гугъл нещо по хидроколонтерапията.
След втората процедура получих цистит, изразяващ се в често уриниране, но тъй като съм го получавала и преди, не му отдадох значение. След третата процедура получих ужасни болки в уретрата, много често и болезнено уриниране, имах изтичане на малко количество кръв, и спазматични болки ниско долу в корема, където са яйчниците и тръбите. Отидох на гинеколог и си пуснах изследвания на кръв и урина. Имам еритроцити в кръвта, левкоцити и други. Изолира се ешеричия коли в урината. Преди месец си бях правила посявки и нямах нищо. Гинеколожката каза, че нямам кървене от матката, и че нещата генитално изглеждат спокойни. Вероятно кървенето е било от другаде, от уретрата, която чувствах като рана няколко дни. Взе ми също секрет за микробиология. Болките ниско долу са много силни, спазматични, особено след хранене, и очевидно става дума за някакви травми на чревно-храносмилателния тракт. С други думи, разбих си вътрешните органи с тази процедура. Очевидно не е за всеки, ама хората гледат да изкарат пари. Така че не се хвърляйте ентусиазирано към нея, наблюдавайте какво се случва с вас, ако си я правите, и може би е по добре интервалите да са по-големи - аз я правих през два дни, така препоръчват, ама не съм сигурна дали е за всеки добре така. То докторите трябва да предупреждават за последствията, ама не го правят, и когато им казах какво се случва, се опитаха да хвърлят всичко върху мен, че аз си ги имам тези неща и какво сега се оплаквам, няма никакъв проблем. Да ама не. Проблеми имам много сериозни, за съжаление след тази процедура, сега си седя в къщи вече шести ден, защото няма как да търся всеки час тоалетни по пътищата, изпитвам силни болки, утре ще ходя да ми изпишат антибиотици за е-колите в урината и си назначих час при гастроентеролог следващата седмица, само дай Боже последствията да не останат.
Дано това мнение да е полезно.

Liana
3rd September 2009, 18:47
В Хербамедика
Ами всички мацки дето ги гледате по телевизията и се чудите защо са им винаги така чисти лицата си я правят тази процедура,тъй че...за хубаво е.Дано ми се изчисти кожата!Остава да чакам резултати...

Ауууууууууу, така ли, а аз се чудех как другите са така красиви, а ние, които не сме TV звезди ходим акнясали, с черни точки :1301: и екземи :2014:

diadora
4th September 2009, 06:27
Момичета , аз съм в чужбина - знаете ли как е на англ . самия термин ХКТерапия... Искам да си направя , а не знам къде и за какво да питам :?

barzaka88
19th March 2011, 13:22
някой би ли ми казал кьде вьв варна се правят тези процедури ще сьм благодарен :)