PDA

View Full Version : Коя е най-подходящата диета?


vesity_9
20th May 2008, 13:08
Здравеите...!
аз ре6их да пробвам една доста "Драстична" диета-ям само плодове и зелен4уци Много е трудно...но има ефект...и то доста бърз и хубаВ :1224: :2013: . Знам не е добре да се отслабва бързо но напоследак чувствам че попрекалявам с храната...затова реших и започнах....Подкрепям всеки които е на диета и му желая успех...
а които иска да пита нещо за диетата да пише коментарчета :roll: [/b]

Lottus
20th May 2008, 13:40
Попрочете ли коментарите за подобни диети във форума. Има сигурно стотина. Информирай се добре, преди да решиш да си съсипваш здравето. Бих ти написала много съвети, но ще те оставя да се поровиш сама, ще намериш много полезни неща.
После може пак да пишеш дали все още искаш да караш само на плодове и зеленчуци.

Izabo
20th May 2008, 15:01
Тава със съсипването на здравето мисля, че няма да те трогне особено... :D ..
Затова ще ти кажа нещо, което повече те вълнува в момента.. :D .., а именно...Най-бързо се свалят килограми, когато белтъчините са основна част от менюто ти....В плодовете и зеленчуците има предимно въглехидрати, нали знаеш...? И така...., хем ти стърже стомахът, хем не отслабваш толкова, колкото ти се иска и се очаква, при положение, че седиш гладна...Губиш основно мускулна маса освен това....(когато не ядеш белтъчини...), а ти искаш да топиш мазнини (най-вероятно :D ). Така че..., яж риба и бяло пилешко месо със зеленчуци...или прочети за режима на Дюкан..., или се спри на НВД (никовъглехидратна диета)..., или иди при Симеонов да ти направи режим (коейто се върти пак около НВД и Дюкан, т.е. предимно белтъчини..). Повярвай ми, ще имаш по-добри резултати, отколкото ако караш с гордост на плодове и зеленчуци....И това ти го казва човек, който много е обичаЛ да гладува..., да пази драстични диети с бързи резултати... :D

Аз сега съм на Дюкан....Не казвам, че това е най-доброто за здравето, но (когато съм стриктна :D ) С ЯДЕНЕ отслабвам със същите темпове, както когато ядях по 3 ябълки на ден :D !!!!! И няма как да избягаш от спортуването...Никоя диета не може да те стегне....

Ти избираш.... :D ...[/b]

alica
20th May 2008, 15:52
е хората, които не обичаме месо и се подуваме от млечни?! да мрем ли като караме на въглехидрати?!
аз пък се чувствам най-добре на постене- без нищо животинско. и отслабвам бавно :cool: има моменти, в които ми се дояжда сиренце или кашкавал и хапвам, умерено.
всеки организъм си е уникален.

vesity_9
20th May 2008, 17:41
благодаря за саветите,но мисля да я започна отново щото се поизложих малко и ще видим какво ще стане а и аз не искам да свалям много достатачно ми са 4-5 КГ :P

Izabo
21st May 2008, 09:55
alica, абсолютно си права... :D
Може да се отслабва всякак...само на трева, на НВД, РБД, ВБД...., и на шоколад само, ако щеш... :lol: ....
Доколкото разбрах, vesity_9 цели цитирам "бърз и хубаВ " резултат...., та затуй и се намесих.....Не съм открила аз топлата вода...., четох, че така пише.... :cool: ...че, ако си на белтъчини, се слабее най-бърже.. :)...

alica
21st May 2008, 12:39
то верно, че всеки пита нещо, всички искат да му помогнат и става една боза....по отношение на храненето съм на принципа- тялото само си иска и знае от какво има нужда. ся визирам основните хранителни групи и изключвам полуфабрикатите и производните им. спор няма- яж само месо и слабей. доказано е. яж само ябълки и пак слабей и това е доказано. но и двете са крайни като метод и неефективни в дългосрочен план. та като се осъзнае човек и вземе та си разбере и нуждите и навиците тогава вече има ефект, който после няма да даде 100001 дефекти. и момичета мили, не забравяйте че не само тялото, но и всяка една клетка помни.
ае умната и успех.
:cool:

vesity_9
21st May 2008, 19:10
хора който е бил да плодово-зеленчукова диета нека да ми каже как е проткла какав е бил резултата и за какво време :2007: и горе доло какви упражнявания е правил :2019: .Лятото идва и искам да отслабна за басеина а след 2 седмици ще ходя и предполагам че с тази диета ще поотслабна малко... :sunbath:

MILI
21st May 2008, 21:43
хора който е бил да плодово-зеленчукова диета нека да ми каже как е проткла какав е бил резултата и за какво време :2007: и горе доло какви упражнявания е правил :2019: .Лятото идва и искам да отслабна за басеина а след 2 седмици ще ходя и предполагам че с тази диета ще поотслабна малко... :sunbath:

Никои не е бил толконва НЕинфрмиран за да бъде на такава диета!!!
Затова не очаквай да ти кажем за опит!!!!
Момичетата ти казаха правиш нещата грешно, така няма да свалиш .....

ПС. А иначе те разбирам и аз на твойте години бях млада и исках всичко да става бързо, всичко в живота ми беше или черно или бяло......

vesity_9
21st May 2008, 22:21
не бе не че не съм орентирана но искам да видя и другите как са се справяли какъв е бил ефекта тва унва не ми стига мение само от 2-3-ма :P иначе аз от 3 дни сам на тая диета и ям по 1 ябълка на ден и няква салатка ........достатъчно ми е като за диета.... :roll: :wink:

Lottus
22nd May 2008, 09:05
Извинявам се , пуснах поста 2 пъти по погрешка :roll: :)

Lottus
22nd May 2008, 09:06
ям по 1 ябълка на ден и няква салатка

Като каза, че ще си на плодове и зеленчуци реших, че ще хапваш повече от килограм два на ден ... и пак ще се чувстваш гладна. Една ябълка и една салатка са ти не повече от 500гр. - това е крааййно недостатъчно. Аз това го изяждам на едно ядене + малка пилешка пържола. А съм 153/43кг. Ти със сигурност си по-висока, следователно имаш нужда от повече от мен...
Но ми се струва, че каквито и съвети да ти дават по-опитните хора във форума, явно ти си си решила. Всеки поема сам отговорността за здравето си. Само да ти кажа , че когато спреш тази диетка ще качиш двойно. Ако пък се вманиячиш - предполагам си чувала за анорексия...

Пожелавам ти успех!

ENAMORADA
22nd May 2008, 09:27
Мога да ти кажа,че преди време (когато нямах информация за храненето)бях се подложила 1 седмица на плодове.НЕ хапвах по 1 ябълка,а ядях винаги,когато усетя глад,но само плодове,понякога зеленчуци.Не само,че не отслабнах,но и качих 1 кг.Разбира се на всеки организъм се отразява различно.Някой може да отслабне,но при мен не се получи.И аз имах малко кг за сваляне.След това се информирах.Послушай съветите и освен плодовете си хапвай риба,леки меса и яйца,зеленчуци...Резултата ще е налице! :wink:

Успех!

MILI
22nd May 2008, 10:41
Тя не възприема! :1202:

vesity_9
22nd May 2008, 12:01
ENAMORADA БлаГоДаРя зА СавЕтА щЕ ОпиТам :girl_kiss2:
MILI да така си е не васприемам щото просто сам си инатче и сам малка има какво да уча от животА.....ЗатоВа ще Ви пОсЛуШаМ

vesity_9
22nd May 2008, 20:32
Ееее...днес се справих отлично с диетата и се чувствам много добре благодарение на вашите савети ядах много но само плодове и зеленчуци и едно яице :kiss_me: :1241:

MILI
22nd May 2008, 20:57
По-скоро намали плодовете и яж доста повече яйца,сиренце и месце(на скара или задушено).........
Ем ще си сита хем ще отслабваш.........
Забравих киселото млекце.......

ENAMORADA
23rd May 2008, 10:58
MILI e права!Това,което кара тялото ти да топи мазнини са месата,яйцата,рибата.Не ги пропускай!От плодовете и зеленчуците си набаваш витамини.Аз не обичам да закусвам,затова сутрин пия чаша мляко.Но задължително закусвай нещо!Това е много важно.Опитай се да се храниш начесто и по малко.Няма да преяждаш и в същото време ще си сита.Винаги,когато почувстваш глад се храни.Може и половин к. к.мляко...
Успех!

vesity_9
23rd May 2008, 11:13
:cool:

ENAMORADA
23rd May 2008, 11:33
Не знам какво е това месо от буркан :shock:

Яж чисти меса,пилешко филе предимно /печено/,риба /на скара,на фурна/,избягвай мазни и консервирани храни

vesity_9
23rd May 2008, 11:34
:o :o :o :o

dadano
23rd May 2008, 13:20
Аз не мога да разбера авторката на статията шегува ли се? Защото и на мен да кажем да ядеш само месо и салата ми звучи несериозно.. но явно доста хора го практикуват.. Но пък само 1 яйце и кратавица :shock: и да очаква да изглежда по-доббре след седмица просто е нереално.. Ако сериозно го правиш не очаквай по-добри резултати от тези ако включиш месо или някоя друга полезна храна, като мляко или сирене...

vesity_9
23rd May 2008, 13:58
Хмм...а според теб с какво трябва да се храня :lol: :lol: :lol:

Lottus
23rd May 2008, 15:43
Аз мисля, че не сте се разбрали - краставицата с яйцата ти беше само за закуска нали ?
Защото мисля, че dadano си е помислила, че това ти е храната за цял ден и за това реагира така :)
А ти защо се изплаши и си изтри мнението :roll:

vesity_9
23rd May 2008, 16:01
Не за закуска чаи а за обяд яица и краставица а за вечеря салатка и нещо пилешко :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Lottus
23rd May 2008, 16:10
Ами не е правилно така. Пробвай за закуска примерно: сирене или пилешко филе или яйца + зеленчуци или плодове (но не по един домат , а хубава салата), ако са плодове - една голяма ябълка или портокал или грейпфрут. Малко ядки. Товя всичко трябва да го изядеш на закуска.
Обяд - може пилешка пържола или риба с хубава салата с малко зехтин (но малко)
Вечера - подобно на обяда
А към 16:00 - може да хапнеш нещо малко подобно на закуската.

Сравни тези количества храна с твоята диета.. Ти на колко години беше ? Не може да се ограничаваш по този жесток начин!

dadano
23rd May 2008, 19:14
Наистина помислих, че е за целия ден :) Пак е малко храната, но по-добре щом си включила и месо поне. А и според мен е по добре да закусваш добре ...

vesity_9
23rd May 2008, 22:18
Значи вие общо взето ми предлагате да яма по повечко но без- тестено сладко и газирано.... ;)

dadano
24th May 2008, 01:10
Погледни в този сайт и пресметни колко калории ти трябват за килограмите, които искаш да постигнеш например.. А отгоре може да си изчислиш колко ядеш ти :D http://zdravoslovno.com/Calculators.html Ако бързаш толкова намали 100-200 калории най-много.

vesity_9
24th May 2008, 12:01
dadano Много ти благодаря :girl_kiss2: :connie:

borti79
24th May 2008, 15:40
хора който е бил да плодово-зеленчукова диета нека да ми каже как е проткла какав е бил резултата и за какво време :2007: и горе доло какви упражнявания е правил :2019: .Лятото идва и искам да отслабна за басеина а след 2 седмици ще ходя и предполагам че с тази диета ще поотслабна малко... :sunbath: :P Ами резултата беше отчайващ 5 кила за 2 седмици.....това беше супер и точно след още 2 седмици бях 8 кила по тежка.пак ти както искаш отслабвай ,но накрая да не искаш да сваляш 20 килограма...

vesity_9
24th May 2008, 20:45
Вече я промених... сега само броя калории ;)

kaija
26th May 2008, 16:08
аз съм на подобна диета в момента. чувствам се много добре, за трети път я правя, но явно волята ми е силна, защото нямаше обратен ефект. тези неща са индивидуални, зависи кой как му понася. и спорт, не го пропускам тичане, каланетика у дома, интернет е пълен с упражнения за бедра и дупе и какво ли не.

vesity_9
26th May 2008, 17:04
Ако искаш даваи по някое меню за деня ;) да си помагаме тва унва :P :girl_haha:

kaija
27th May 2008, 08:09
моето меню е особено богато на плодове :D няма кой знае какво за споделяне- череши, ягоди, цинтруси, сок от моркови, ябълки и вода. :apple:

tirra
27th May 2008, 08:27
Здрасти vesity_9!
вече доста хора са ти писали "против" глада. понеже питаш за мнение на хора които са правили подобен режим реших да ти пиша за моя опит.
преди време направих едно т.н прочистване с плодове и чай. ядях по 1кг плодове - череши и ягоди, на ден и пиех чай и мн вода - резултатът беше страхотен - за 20 дни 8кг , и за още 10дни захранване - още 2-3кг. тоест 10-11кг за месец. много бях щастлива, чувствах се страхотно . по време на диетата имах проблеми до втория ден но после се приспособих и не ми се ядеше - понякога дори не изяждах и целия кг който ми се полагаше за деня. до тук всичко е ок . но последиците бяха следните - след около два или три месеца, когато започнах да се храня нормалто , а това хранене неимоверно идва след всяка диета - кантара показа че съм качила не само 10-те кг които съм свалила а и 5 отгоре.
равносметката - вместо да се отърва от излишните кг се снабдих с нови 5.
не стресирай по този начин организма си.
все още си млада и не бива да постъпваш така със себе си.
от цял живот на диети сега нищо не ми помага за възстановяване на старите кг.
ако наистина имаш да сваляш кг то направи го бавно - по 3-4 кг месечно. така се отслабва трайно.
предлагам ти разделно хранене което ако успееш да направиш ще ти стане начин на хранене и ще пазиш желаното тегло си за дълго време. или това което те съветват момичетата по-горе - режимът на Дюкан. вече цяла година хиляди бг жени са минали през него и са супер доволни.
най-важното е да не си гладен а да слабееш.
все пак накрая изборът е твой.
намери най-добрият и полезен за твоето тяло режим.
успех и много слънчеви дни!

vesity_9
27th May 2008, 09:53
мс мн. :wink: обаче това само на плодове ли е ? vaprosa mi e kam tirra

Lottus
27th May 2008, 10:09
Ами то си пише:

... плодове и чай. ядях по 1кг плодове - череши и ягоди, на ден и пиех чай и мн вода ...

vesity_9
27th May 2008, 11:02
vaprosa mi e kam tirra

А аз съм писала че въпроса ми е към tirra :lol: :wink: :lol:

Jonito
27th May 2008, 12:03
Месото,което се продава по магазините е бъкано с хормони и изключително вредно,полезно е само месото от домашно гледани животни.Колкото до плодовете,пезспорен факт е,че съдържат много витамини полезни за организма и е изключително глупаво да се лишаваш от тях.Аз имам страхотно тяло,което потдържам с много плодове и зеленчуци,ям и месо,но в ограничени количества.Всичко е полезно в ограничено количество.Какво е това 2 седмици гладуване и после"нормално"хранене,разбира се,че по този начин ще напълнееш.

kaija
27th May 2008, 12:33
Какво е това 2 седмици гладуване и после"нормално"хранене,разбира се,че по този начин ще напълнееш.

после следва 10 дни захранване

Jonito
27th May 2008, 13:02
А какво следва след захранването?Полезно е да се ядът плодове,но не и да ядеш само тях,освен ако не целиш пречистване на организма.Ако искаш да отслабнеш е достатъчно да правиш разтоварващи дни веднъж седмично на плодове и зеленчуци,а през останалото време се храни разделно,този режим е достатъчен и няма нужда да се мъчиш с гладуване.

kaija
27th May 2008, 13:14
А какво следва след захранването?

следва балансирано хранене

Jonito
27th May 2008, 13:33
Значи сме на едно мнение.

vesity_9
27th May 2008, 17:36
а я ми даите тжа десетдневно захранване ако мойе ;)

Jonito
27th May 2008, 18:21
За всеки човек е срого индивидуално,трябва да ти го изготви лекар,но по принцип ако си на плодова диета,по време на захранването се ядът зеленчуци първите 4-5 дни на обяд и вечеря(която е не по-късно от 6 часа),после прибавяш препечени филийки пълнозърнест хляб,варени картофи,овесени ядки.Трябва да запомниш,че по време на захранването не трябва да ядеш сол.

tirra
28th May 2008, 17:38
мс мн. Wink обаче това само на плодове ли е ? vaprosa mi e kam tirra

малко късно ти отговарям , но да само на плодове. а в захранването след това започват постепеннто да се включват и зеленчуци но мн малко постепенно и без сол и подправки!

но не го прави !

vesity_9
12th June 2008, 21:27
не е ли много драстично ...?