PDA

View Full Version : Сухота в Очите!


top_secret_girl
21st May 2008, 10:34
Може и да я има тази тема, но неможах да я намеря. Все пак бих искала да знам дали се лекува или просто трябва непрекъснато да си слагам капки. По принцип имах стафилококова инфекция, която ми причиняваше ечемици и конюнктивити. Тогава започнах да чувствам сухота в очите. Сега се излекувах от стафилококите, но сухотата остана. Използвам Systane, но ако някой знае нещо по-добро моля да го препоръча, защото си ги слагам, но няма голям ефект. Сега ме е страх защото лятото идва, а с него и горещината. Даже сега ми е трудно да гледам и очите ми се зачервяват и съхнат. Въобще не се виждам в летните дни на вън, без няколко дози капки и тъмни очила. Ако някой може да даде съвет моля да го стори. :)

top_secret_girl
22nd May 2008, 10:12
Няма ли някой с подобен проблем? Или поне да е чувал за някакви съвети? :roll:

sisiapostolova
22nd May 2008, 10:33
аз съм с лещи и затова имам сухота но си слагам от разтвора

diastemma
22nd May 2008, 11:08
Вероятно е последствие от възпалението и има шанс постепенно да се подобри или дори да се излекува напълно. Не съм специалист, но за сухота в очите се използват само изкуствени сълзи, няма препарати, които да засилват отделянето им от собствените слъзни жлези.

чичо
22nd May 2008, 11:49
Ако не се лъжа Systane са изкуствени сълзи...? :roll:

i_ani
22nd May 2008, 12:24
Вероятно е последствие от възпалението и има шанс постепенно да се подобри или дори да се излекува напълно. Не съм специалист, но за сухота в очите се използват само изкуствени сълзи, няма препарати, които да засилват отделянето им от собствените слъзни жлези.

Права си, както винаги :2043:

Babri
22nd May 2008, 14:35
Изкуствени сълзи!

top_secret_girl
23rd May 2008, 11:17
Мерси за отговорите!:) Дано наистина има подобрение след време, защото това си е чиста агония, особено през лятото. Мерси все пак :cool:

The Jew
15th July 2008, 09:57
Спокойно, аз имам сухота на очите поне от 3 години и съм пробвала всички възможни капки почти. Абсолютно нищо не ми помага и накрая просто свикнах :wink: много е гадно, но при мен е от далекогледсвото-ако не си нося очилата като чета, ми се уморяват очите много и изсъхват. По-добре иди на офталмолог, в случай, че и ти имаш подобен проблем....

Mycka
28th July 2008, 14:29
когато ходих на очен ми казаха,че сините очи са по принцип слаби очи-с по-слаба пигментация и това предизвиквало тази сухота в очите
поне при мен това ми беше обяснението
слагам изкуствени сълзи от време на време когато усетя нужда,също и хубави защитни слънчеви очила,а също и ако работиш на компютър

Nastiya
29th July 2008, 12:34
аз съм също със светли очи, само че зелени и страдам от сухота в очите и то доста сериозно от контактните лещи. Лятно време без слънчеви очила и то с висока защита не не излизам навън. В момента ползвам на "Bausch&Lomb" лубрикант за чувствителни очи