PDA

View Full Version : Какво ли е това-знае ли някой?


joremimi
27th May 2008, 09:06
Здравейте!
От отдавна имам нещо на главата(в косата),но при бременноста ми нарасна-представлява на"краче" като много бабунки(ако мога така да се изразя)в едно имам и друго...същото,но по малко-ходих на кожен лекар и ми каза че без проблем може да се махне ,но мен ме е страх.
Имал ли е някои подобно нещо...и Моля за съвет!
БЛАГОДАРЯ!!!

sibi
27th May 2008, 09:34
Аз нищо не разбрах :roll:

i_ani
27th May 2008, 09:43
Мии то така е обяснено , че и аз не разбрах за какво иде реч :roll:

За бучка , брадавица или бенка става въпрос ?

Rusalka
27th May 2008, 09:49
Аз доколкото разбрах, става въпрос за брадавица на главата или друго кожно образувание, което може да се премахне оперативно.
joremimi, щом кожния ти е казал, че не е проблем да го махнеш по оперативен път, какво те притеснява?
Ако желаеш отиди при още 1 или 2-ма специалисти и тогава ще решиш, какво да направиш.
Успех!

bibi_82
27th May 2008, 10:26
и аз много не можах да те разбера но горе долу разбрах че става въпрос за някакво образувание на главата ти. на баща ми преди години редовно му излизаха мастни топчета по главата които след време нарастваха до големината на орех и той ходеше да му ги махат оперативно.нямаше проблеми но непрекъснато се образуваха други докато в един момент спряха да се появяват.спомням си че на въпросното място му махаха косата и ги отстраняваха под местна упойка.незнам дали при теб е същото но щом са ти казали че може да се премахне оперативно - не се притеснявай.успех ти желая!

joremimi
27th May 2008, 17:40
:oops: ми :oops: аз така съм писала и в заглавието - какво ли е това - знае ли ниакой , че аз незная ,ако знаех нямаше да питам ,а ако ниакои е имал подобно (не го пожелавам) ще се сети и ще ми пише - не е мастмо топче ... не мисля ,че е и брадавица :?: знам ли ... малки "топчета"събрани в сноп на краче - няма как да го обясна по дръг начин :!:

чичо
27th May 2008, 18:08
А каза ли ти какво може да е или пропусна??КАза ли ти дали е проблем ,ако остане??Сещам се за поне 6 неща ,които може да са ,но по интернет малко глупаво звучи да си даваме диагнози,нали?
От какво те е страх и мислиш ли ,че ще мине само та не отиваш да го махнат?
В някои случаи след махането му се разбира какво е точно,след като се изследва от хистопатолог :idea:

joremimi
27th May 2008, 18:49
А каза ли ти какво може да е или пропусна??КАза ли ти дали е проблем ,ако остане??Сещам се за поне 6 неща ,които може да са ,но по интернет малко глупаво звучи да си даваме диагнози,нали?
От какво те е страх и мислиш ли ,че ще мине само та не отиваш да го махнат?
В някои случаи след махането му се разбира какво е точно,след като се изследва от хистопатолог :idea:

Страх ме е дори от инжекция :oops: да не говорим , че от хистологичното изследване много повече какво ли може да е прилича на малина върху главата ми :cry: добре че е косата и я връзвам :roll:

чичо
27th May 2008, 19:19
Ми и мене ме е страх,ама като имах херния нямаше да мине сама ,отидох и ме скасапиха ,даже с местна упойка...
Мисълта ми е ,че не се пита в задачката дали те е страх,а дали ти пука за здравето ти... :?:

joremimi
29th May 2008, 09:35
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250182

ето това е снимка - знае ли някои какво е - моля ви пишете :oops:

Divinemouse
29th May 2008, 09:43
:roll: Хич не разбирам,но на твое място бих отишла веднага да ми го махнат,докторите какво ти казват :?: Би тябвало да знаят от какво е :roll:

Пипилота
29th May 2008, 10:53
Миличка с това огромно чудо върху главата ти, ако бях аз да съм изтърчала в Пирогов на секундата. :shock: За къде го бавиш?
Честно да ти призная, добре, че съм седнала, иначе при вида му бих припаднала... Страх не страх не можеш да живееш с това!!! Представи си, че лекаря ти каже, че е трябвало само няколко дни по-рано да идеш за да не стане еди какво си... Хващай си чантичката и марш на лекар!

Divinemouse
29th May 2008, 12:03
Доколкото виждам и по надолу има същото по малко...
Моля те наистина отиди на доктор...Това е ужасно нещо....и идея си нямам какво е това... :roll:

Марулка
29th May 2008, 12:10
Леле направо не мога да повярвам как си кротуваш с това "нещо" .ВЕДНАГА отивай на докт.щото това е доста сериозно състояние.Направо не искам да си мисля на какво прилича.Как твойте близки ти позволяват да стоиш така не зная,но ако те знам къде живееш направо ще те заведа дори и на сила и то в Пирогов.

joremimi
29th May 2008, 13:04
:? дали случайно не си мислите ,че не сам ходила на лекар?
ходих и ми каза че може да се махне, но само аз ли в света имам подобно чудо - имам го от 5 години сигорно :oops: (беше по малко) моята фриз-орка каза ,че е виждала и на други клиенти (това не ме оспокоява обаче) за това питах ... ако някои е имал и знае какво е да ми пи6е !
Благодаря :!:

lady85
29th May 2008, 13:13
:shock: :shock: 5 години?????Не чакаи повече,за да не се получат усложнения някакви не даи си Боже!!!!Никои лекар ли по дяволите не може да каже с точност какво е това?????

Марулка
29th May 2008, 13:14
Помислих че не знаеш,защото и темата е озаглавена -като въпрос на който не се знае отговора.Какво ти каза докт. и защо е решил да не го махне а да си стои.Мила не се сърди ние просто се притесняваме защото хич не изглежда безобидно и честно казано аз никога не съм виждала други жени с такъв проблем.

Divinemouse
29th May 2008, 13:24
:? дали случайно не си мислите ,че не сам ходила на лекар?
ходих и ми каза че може да се махне, но само аз ли в света имам подобно чудо - имам го от 5 години сигорно :oops: (беше по малко) моята фриз-орка каза ,че е виждала и на други клиенти (това не ме оспокоява обаче) за това питах ... ако някои е имал и знае какво е да ми пи6е !
Благодаря :!:

Добре защо не го махнеш това нещо :?: :?:
А какво е казаха ли ти :?:

joremimi
29th May 2008, 13:27
Помислих че не знаеш,защото и темата е озаглавена -като въпрос на който не се знае отговора.Какво ти каза докт. и защо е решил да не го махне а да си стои.Мила не се сърди ние просто се притесняваме защото хич не изглежда безобидно и честно казано аз никога не съм виждала други жени с такъв проблем.

не само жени и мъже имат на мен при бременноста порасна - доки каза :мииииииии да родиш и ако искаш ще го махнем не е опасно ,всеки ден махаме такива и то не съм ходила само при един а при няколко лекари и само една ми каза - еее що си чакала да порасне ,не ти ли е пречило ??? не е опасно , нито заразно просто ще ти пречи ,НО МЕН СИ МЕ Е СТРАХ И ЗА ТОВА ПАК ПИТАМ АКО НЯКОИ ЗНАЕ И Е ИМАЛ ПОДОБНО НЕЩО ДА МИ ПИШЕ

Divinemouse
29th May 2008, 13:40
Няма от какво да те е страх,хората какви ли не операции и манипулации не си правят...Аз не бих се страхувала от операция а от това което имам на главата ,дали е нещо лошо и тн...и от естетична гледна ....Успех и кураж от мен..

Марулка
29th May 2008, 13:46
Да мила разбирам ама все пак -какво е ?

Пипилота
29th May 2008, 13:47
За мен е изключително глупаво това, което правиш. От какво те е страх? Не ти ли е по-страшно да живееш с това нещо, което някой ден като нищо ще обхване цялата ти глава :? Ходи го и махай и забравяй за него.

Едит: Вероятно е кожно образувание.

joremimi
29th May 2008, 13:58
За мен е изключително глупаво това, което правиш. От какво те е страх? Не ти ли е по-страшно да живееш с това нещо, което някой ден като нищо ще обхване цялата ти глава :? Ходи го и махай и забравяй за него.

Едит: Вероятно е кожно образувание.

имам страхова невроза - както и да звучи глъпаво - не пожелавам на никои моля да ме извините -аз знам кое е правелно и какво трябва да правя - просто питах има ли и други хора с подобен проблем?какво ли е това образование и така ... ИЗВИНЕТЕ МЕ , ЧЕ ВИ НАТВАРИХ С МОЯ ПРОБЛЕМ ,благодаря за съветите и за това че ми писахте :girl_kiss2:

Divinemouse
29th May 2008, 14:00
Мила,това го обясняваш на докторите те ти бият една успокойтелна инжекция и после те оперерат...

чичо
29th May 2008, 17:17
Това ,което имаш на главата е тумор.Прилича на доброкачествен,но ако го изчакаш още няколко години,първо ще стане колкото втора глава,а ако почне да расте с големи темпове може да малигнизира(да стане злокачествен),което значи че няма да имаш добра прогноза за живота си.Ако и това не те стряска достатъчно,изчакай развоя на събитията и ще се убедиш сама...А ,има и един друг момент,когато порастне дотолкова ,че да не може да се храни с кръв ще се разязви и миризмата ,която ще се носи не е особено приятна....миризма на разпад..
Какво значи страх ме е??Е това не разбирам...Мен би ме било меко казано срам да ме види някой с такова нещо на главата!! :shock:
Аз също съм виждал такива неща защото съм доктор,но докато продължават такива като тебе да питат фризиорките си какво е това,няма да се оправим скоро...

i_ani
29th May 2008, 18:17
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250182

ето това е снимка - знае ли някои какво е - моля ви пишете :oops:

:2009: Направо УЖАС :2044: :2044:

Как го търпиш това чудо от пет години , направо незнам :o :(

Аз не бих го носила на главата си и пет дни.

Не го отлагай , а вземи мерки :good_luck: :good_luck: :good_luck:

buba-77
29th May 2008, 21:32
Аз също съм на мнение че това е тумор.И трябва да вземеш спешни мерки .Бездействието ти меко казано е безотговорно :1230:

dedektiv_p
29th May 2008, 21:49
Мила давай смело. Отиди при няколко лекари докато решиш кой ти вдъхва най-много доверие и ти отдели достатъчно верме да ти разясни всичко. Ще го махнат ще го изследват и има и допълнително лечение ако е нужно но на време. Всички са прави погрижи се за себе си мила. Тиквен медал никой няма да ти даде че седиш така и чакаш до сега. И до колкото разбирам имаш и детенце поне заради него отиди и така и ще разбереш точно какво е. Знам че не е лесно и страха е голям но е шанс за по-добро бъдеще след това от страна на здраве и естетични комплекси мила.
Пиши какво си решила и как се развиват събитията при теб.
Целувки с най-добри пожелания!

joremimi
29th May 2008, 22:06
Това ,което имаш на главата е тумор.Прилича на доброкачествен,но ако го изчакаш още няколко години,първо ще стане колкото втора глава,а ако почне да расте с големи темпове може да малигнизира(да стане злокачествен),което значи че няма да имаш добра прогноза за живота си.Ако и това не те стряска достатъчно,изчакай развоя на събитията и ще се убедиш сама...А ,има и един друг момент,когато порастне дотолкова ,че да не може да се храни с кръв ще се разязви и миризмата ,която ще се носи не е особено приятна....миризма на разпад..
Какво значи страх ме е??Е това не разбирам...Мен би ме било меко казано срам да ме види някой с такова нещо на главата!! :shock:
Аз също съм виждал такива неща защото съм доктор,но докато продължават такива като тебе да питат фризиорките си какво е това,няма да се оправим скоро...


още първото ви изречение ме шокира ... грещно сте ме разбрал -1. не съм питала фризиорките за диагноза , а просто моята фризиорка каза че е виждала и върху други хора с подобно нещо 2.лекарите с които съм се консултирала не бяха толко обезпокоени - дори казаха (двама лекари -хирург и кожен) ЧЕ АКО МИ ПРЕЧИ МОЖЕ ДА СЕ МАХНЕ , но не разбрах какво е точно казаха диагнозата на мед.език.Благодаря Ви ,че сте загрижени за здравето ми -ДА ще отида да се оперирам ,просто споделих ТУК ,че ме е страх , това не е простотия или глупост ,а Вие като лекар за първи път ли виждате такава "втора глава"?

joremimi
29th May 2008, 22:21
Мила давай смело. Отиди при няколко лекари докато решиш кой ти вдъхва най-много доверие и ти отдели достатъчно верме да ти разясни всичко. Ще го махнат ще го изследват и има и допълнително лечение ако е нужно но на време. Всички са прави погрижи се за себе си мила. Тиквен медал никой няма да ти даде че седиш така и чакаш до сега. И до колкото разбирам имаш и детенце поне заради него отиди и така и ще разбереш точно какво е. Знам че не е лесно и страха е голям но е шанс за по-добро бъдеще след това от страна на здраве и естетични комплекси мила.
Пиши какво си решила и как се развиват събитията при теб.
Целувки с най-добри пожелания!

:cry: :cry: :cry: Благодаря ти само ти ме обнадежди някак си - много е тежко , когато си грешно разбран - да аз съм решила да отида да го махна това чудо, но мои близак преди години така се опоерира - уж за добре ,но си отиде от този свят ,за това ме е страх ,а и по принцип -лесно е да се каже "от к'во те е страх" - а отговора ми е от всичко
п.п ще махма снимката ,че доста хора тук ме взеха за изрод ,които ги стресира - Благодаря на всички кадето ми писаха!
п.п.п. няма да следя вече темата - вероятно няма други като мен и никои не е виждал подобно нещо :!:
с поздрави :!:

dedektiv_p
30th May 2008, 00:28
Мила, недей така. Не се обиждай всички разбират страховете ти, но нали знаеш че понякога на човек трябва да му се накарат за да му вдъхнат сили. И ако ти не следиш темата то съм сигурна че доста от нас ще искат да знаят нещо повече за теб. Какво си решила и как е минало евентуално. Не се отчайвай само и не се отписвай от живота ако решиш да напривиш тази крачка. Успех във всичко мила!

чичо
30th May 2008, 07:42
Казах,че не за пръв път виждам....И все пак ще имате късмета ,че е доброкачествено....защото някои ,които отиват много по-рано на лекар нямат!
Успех!

joremimi
30th May 2008, 08:09
Не се обиждам :cry: ,усещам загриженоста ви , ами ако се окаже нещо лошо - на кои да оставя бебето си :cry: !?!yavor Вие от каде, по какво разбрахте че е доброкачествено - има ли някакви симптоми за това -Благодаря Ви!
:2020:

Марулка
30th May 2008, 10:02
И защо ги затвори снимките................?Не ти харесаха нашите мнения ли?Какво очакваше да ти кажем-Браво няма нищо страшно стой си така,съвсем нормално е и сме го виждали на всяка 2-ра глава.......................?Тук има хора които наистина можеха да ти помогнат с мнение и то професионално,но................У пех от мен и после когато всичко приключи(надявам се успешно) пиши поне че си добре.

Divinemouse
30th May 2008, 10:30
Не се обиждам :cry: ,усещам загриженоста ви , ами ако се окаже нещо лошо - на кои да оставя бебето си :cry: !?!yavor Вие от каде, по какво разбрахте че е доброкачествено - има ли някакви симптоми за това -Благодаря Ви!
:2020:

Явно ни разбра погрешно,точно това се опитахме да ти обясним за да не се налага след време да мислеш на кой да оставиш бебето....
Това е глава и това нещо до колкото разбирам расте...не се сърди ами отивай още сега на доктор и се реши да го махнеш ....Мисли за детето си и за бъдещето което ти предстои.
Аз за едно мастно натрупване което имах на ръката ,обиколих 30 доктора и на другия ден го махнах и не умрях...Хайде отивай и после да пишеш..

Пипилота
30th May 2008, 10:57
Аз пък тъкмо бях убедила един авер в Александровска болница да ти покаже снимките на лекарите и евентуално да изкажат мнение по въпроса, пък ти да ги махнеш...

П.П. Дано не е тумор, че звучи ужасно наистина.

Kali1
30th May 2008, 15:09
Мила , искам да видя снимките ако може разбира се !
Пиши....
(къде мога да ги видя)..

чичо
30th May 2008, 17:27
Така...В медицината с думичката тумор се означава подутина,не винаги това значи рак.
Проблемът ,който има joremimi се нарича себацеен невус на Джадасон.
Това е доброкачестено, най-често вродено образувание,което обаче търпи злокачестена трансформация след определен период,най-често в базално клетъчен или плоско клетъчен карцином.(което вече е рак!!!!!!)
Дане си помислите ,че аз си говоря празни приказки,хората много преди аз да се появя на тоя свят са написали това:
On examination a large multilobulated, verrucous lesion was seen on the scalp. The findings were consistent with nevus sebaceus. These lesions have a predilection for the scalp and typically appear early in life as a solitary, hairless patch or small plaque. Often they do not cause problems until the patient reaches adolescence, as hormonal factors induce a verrucous or nodular change and the lesion grows in size, occasionally rather dramatically. Given the size and location of the lesion and the risk of malignant transformation, especially to basal-cell carcinoma, later in life, the patient was referred to plastic surgery for excision. The lesion was successfully excised, and histologic examination confirmed the diagnosis of nevus sebaceus of Jadassohn.
Най-често се развива на главата и врата.
Айде още малко да те стресна,за да си обърнеш внимание:
Nine patients with nevus sebaceus of Jadassohn (NSJ) developed associated morphologically aggressive neoplasms. Four of the tumors were apocrine carcinomas, two of which metastasized to regional lymph nodes, and in one of the two generalized metastases developed. Three tumors were adnexal carcinomas with probable pilar differentiation, but none showed progression of the disease after wide surgical excision. One patient has squamous cell carcinoma and died with generalized metastasis, and one patient had a complex adnexal and squamous cell carcinoma with a large area of anaplastic carcinoma that recurred and invaded the skull.
Дано да съм бил от полза....Би трябвало обаче да се замислиш (по ред причини,основно ,че имаш и бебе)и да намериш лекар ,който да те лекува.Все пак има тумор на твоята глава,което си е стряскащо !Страхът не е оправдание и няма да ти мине,от това че те е страх...това е смешно просто!! Рядко се намира човек ,който да ме изуми с ниското си отношение към здравето си ,но ти успя :wink:

чичо
3rd June 2008, 16:04
Май нямаше особен смисъл да се хабя да пиша какво е това аджеба и т.н. но ...какво да се прави ...Свят широк,хора всякакви!
:D

dedektiv_p
3rd June 2008, 16:08
Май нямаше особен смисъл да се хабя да пиша какво е това аджеба и т.н. но ...какво да се прави ...Свят широк,хора всякакви!
:D
Не е така. Сигурно момичето ще се вземе в ръце и ще отиде на лекар. Всеки се опита да помогне и да и вдъхне кураж, това че тя е по-страхлива не означава че трябва да спреш да даваш компетентното си мнение на съфорумниците. Майка ми за да и направят операция от херния и носих литература, четях и я обеждавах с помоща и на доктори ...не всеки има смелост да взима генерални решения за здравето и живота си.

чичо
3rd June 2008, 16:18
Така е,не всеки ...
обаче след като написах това ,настъпи смут и тишина и си викам,кво става бе??А нарочно не пуснах други снимки на този тумор,за да не засегна въпросната,която махна нейните...де да знам,след като ги е махнала ,значи не иска да се гледа...? :?

dedektiv_p
3rd June 2008, 16:27
Да, тя наистина замлъкна, дано само като се включи новините да са добри, а останалите просто чакаме!

Divinemouse
3rd June 2008, 16:32
Спрад мен няма да пише ,защото очакваше други мнения а не таково негативно отношение, но и аз съм изумена от немърливостта на доста хора....Ето за това си отиват от този свят и много млади хора ,от липса на елементарна здравна култура.Много жалко :roll:

чичо
3rd June 2008, 16:49
Спрад мен няма да пише ,защото очакваше други мнения а не таково негативно отношение, но и аз съм изумена от немърливостта на доста хора....Ето за това си отиват от този свят и много млади хора ,от липса на елементарна здравна култура.Много жалко :roll:
На мен не би ми повлияло каквото и да е отношение от непознати(каквито сме всички ние тук) ,камо ли да ми се отрази отчайващо.А и все пак това е мнението на хората,което е правилното...Ако очакваше някой да и каже"Абе носи си го,гоелма работа!" да беше попитала в някой друг форум...няма да казвам кой ;)

sibi
3rd June 2008, 16:56
Ако написаното тук я накара да се оперира, това е достатъчен резултат :)

dedektiv_p
3rd June 2008, 17:07
Ако написаното тук я накара да се оперира, това е достатъчен резултат :)
Да, права си!

joremimi
3rd June 2008, 23:08
здравейте и Благодаря още веднъж на всички за загрижеността- оценяам го !!!
нямаше ме за това не писах, А И РЯДКО ВЛИЗАМ В ИНТЕРНЕТ - нямам особено свободно време !
но може ли един въпрос ? ако недай си Боже въпросното нещо излезе лошо ,какво бихте ме посаветвали тогава???(в по горен пост писах за мой близак който ако не беше се оперирал да е още между живите)защото много лесно е да се дават съвети еййй... така особено на непознат - , но ако засегнатия си ТИ(НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ НА НИКОЙ)И не знаеш какво е това ????? как би реагирал/а??? за това в темата писах и пуснах снимки - не търсех упреци , а някой, който е имал подобно нещо, за да ми даде съвет как се е лекувал и само оперативно ли е лечението - търсех хора с подобен на моя проблем , а на всички вас които ми писахте мога да кажа само едно голямо БЛАГОДАРЯ!!!

dedektiv_p
3rd June 2008, 23:14
Знаем мила и много добре ти влизаме в положението. Не се намери някой със същия проблем но и други са чакали резултати от биопсии и са отишли на лекар. Страха е голяма спирачка, но поне можеш да се консултираш с лекари 2-3 ма ако трябва и да видиш те какво ще ти кажат. така най-точно ще можеш да разбереш кое е по рисковано да сотиш така или да се оперираш и какво би станало с времето ако не го направиш. Доктора който даде консултация тук се е поровил специално по темата. Консултирай се. понякога чакането само влошава нещата, при мен така се случи за 35 дни станаха непоправими поразии. Иди поне на консултации!

diastemma
3rd June 2008, 23:47
Не мога да видя снимката - следователно, не мога да дам никакъв съвет...

bimbi
4th June 2008, 06:19
но може ли един въпрос ? ако недай си Боже въпросното нещо излезе лошо ,какво бихте ме посаветвали тогава???ти иди на лекар да разбереш какво е, пък после ше я мислим :wink:

чичо
4th June 2008, 08:57
Не мога да видя снимката - следователно, не мога да дам никакъв съвет...
Ето ти снимка,Ди..почти същото е:
http://content.nejm.org/content/vol358/issue18/images/large/11f1.jpeg
Не разбра ли,joremimi,че никой няма тука,дето да е имал такова,аз ти казвам за какво става въпрос,ти пак продължаваш да питаш знае ли някой и какво да правиш??
Със здраве!

diastemma
4th June 2008, 17:21
Благодаря ти:)

Наистина изглежда като вроден невус на Jadasson, който с времето обича да се превръща в базоцелуларен карцином. Има само едно лечение - изрязване с 0,5 см здрава тъкан по ръбовете. Ако може, се зашиват ръбовете на раната, ако не - слага се кожен трансплантат и се чака резултатът от лабораторното изследване, преди да се предприеме опит за друг тип затваряне на раната с местни тъкани.
Особеното на този "карцином" е, че той не дава разсейки, но ако не се махне, продължава да расте и да обхваща нови зони. Ако лабораторното изследване покаже, че това е заболяването и туморът е отстранен до здрава тъкан, всичко приключва (трябва да се ходи само на контролни прегледи). Ако се окаже нещо по-безобидно - толкова по-добре.

чичо
4th June 2008, 17:38
Само трябваше да обясниш ,че колкото по-голямо става това ,толкова по-трудно е затварянето на дефекта,че на зъболекари не се доверяват за такива неща :wink:

diastemma
4th June 2008, 17:45
Само трябваше да обясниш ,че колкото по-голямо става това ,толкова по-трудно е затварянето на дефекта,че на зъболекари не се доверяват за такива неща :wink:
Тогава защо ли на мен да вярват повече:)
Всичко е точно така, както казва Явор.

dedektiv_p
4th June 2008, 18:08
Повече еднакви мнения дано я убедят в правотата на думите Ви!

joremimi
9th June 2008, 17:01
ходих на лекар
диагнозата е папилон (нещо такова каза)
отново мнението е ,че ако желая може да се махне, но ако не ми пречи не е нужно
е?а сега накаде? не ми пречи , но е козметичен дефект!?!

п.п. - Благодаря на всички !!!
:2020:

diastemma
9th June 2008, 17:27
Искаш да кажеш, че няма проблем да го носиш цял живот и да продължава да расте?

sibi
9th June 2008, 17:58
Аз отдавна да съм го махнала. Преди много години ми се появи папилом върху зърното на гърдата (съвсем мъничък, като пъпчица) и моментално го махнах. Чудя се какво чакаш :?

Divinemouse
9th June 2008, 21:58
ходих на лекар
диагнозата е папилон (нещо такова каза)
отново мнението е ,че ако желая може да се махне, но ако не ми пречи не е нужно
е?а сега накаде? не ми пречи , но е козметичен дефект!?!

п.п. - Благодаря на всички !!!
:2020:

Мила ,извинявай за въпроса но не те ли е срам да ходиш така и вечер да си лягаш при мъжа ти..... :roll:
Аз бих се скрила във дън зема за да не ме гледат хората...Ти продължаваш да ни питаш и ние продължаваме да ти казваме че трябва да го махнеш...
Махни тази гадост от главата си за бога....Не си ли суетна жена :?: :?: :?: :2014: :2016: :2016:

чичо
9th June 2008, 23:03
ходих на лекар
диагнозата е папилон (нещо такова каза)
отново мнението е ,че ако желая може да се махне, но ако не ми пречи не е нужно
е?а сега накаде? не ми пречи , но е козметичен дефект!?!

п.п. - Благодаря на всички !!!
:2020:
Ама наистина няма за какво!
Като стане карцином ,обади е на diastemma да ти отреже половината глава и готово :wink:
Не си струва да пиша в тая тема повече.
п.п. папилон означава пеперуда,думичката е папилом,ама не съм никак сигурен ,че носиш такова на главата си :idea:

joremimi
9th June 2008, 23:32
:!: ДОСТА ДОБРЕ СЕ ОСВЕДОМИХ ПО ТЕМАТА ЗА ПАПИЛОМ И ВИРУСА HPV...КОИТО ЗАСЯГА ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ НАСЕЛЕНИЕТО НА СВЕТА,НЕ СЪМ КАЗАЛА ,4Е НЯМА ДА ГО МАХНА :!: :!: :!: ДОКОЛКОТА ЗА МЪЖЪТ МИ :?: ТОИ НЕ МЕ ОБИЧА ЗА С НЕДОСТАТАЦИТЕ,КОИТО ИМАМ И ЗА СВЕДЕНИЕ ДОРИ МЕ ЦЕЛУВА ПО ГЛАВАТА И ОБИЧА ДА СИ ИГРАЕ С КОСАТА МИ ,А ЗА СОЕТНОСТА МИ БИХ КАЗАЛА (не е самореклама),4Е ИЗГЛЕЖДАМ ДОСТА ДОБРЕ И РАБОТЯ (сега не - по майчинство съм) В ОБЛАСТА НА МОДАТА (дори преди 10 годин бях модел),НО ТОВА НЕ ПРЕЧИ ДА ДА ИМАМ ЗАБОЛЯВАНЕ И ДА СЕ СТРАХУВАМ ОТ ПО ГОРЕ НАПИСАНОТО - АЗ СЪМ ЧОВЕК И ИМАМ СВОИТЕ ПЛЮСОВЕ И НЕДОСТАТЪЦИ!!!
ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО МИ ПИСАХА-вече няма да се вклиючвам в темата.
п.п. за инфо ,който го интересува ползвах услугите на
д-р З.Гаранина,която е ПЕРФЕКТЕН СПЕЦИЯЛИСТ не само според мен !

http://www.gineka.eu/

joremimi
9th June 2008, 23:32
ako diastemma работи в тази сфера (и е лекар) нямам против да отида на преглед ако ми остави кординати.всеки търси изход!
нали така?

joremimi
9th June 2008, 23:33
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !!!

Divinemouse
10th June 2008, 12:04
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !!!

Няма защо ,повечето маникенки със руси глави имат такива работи на главите :wink: Не се притеснявай ще се оправиш :wink:

i_ani
10th June 2008, 12:40
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !!!

Няма защо ,повечето маникенки със руси глави имат такива работи на главите :wink: Не се притеснявай ще се оправиш :wink:

:2009: :2009: :2009: :2009: :2009:

Не ми се вярва :wink:

joremimi
10th June 2008, 12:49
какво общо има русата глава не разбрах,но когато получих този фибром или папилом...???(ФИБРОМ Е ПОРЕДНОТО МНЕНИЕ НА СПЕЦЯЛИСТ ОТ АЛЕКСАНДРОВСКА БОЛНИЦА) бях с черна коса с каквато съм по принцип , а самата професиа ми налага - суетност,4ести посещения при фризиори и смяна цвета на косата - сега пак съм с 4ерна ,но това едва ли има зна4ение!!!
:!:

Марулка
10th June 2008, 12:53
Това с косата беше шега.........joremimi какво стана със твоята суетност........................?

secretk
10th June 2008, 12:54
Понеже питaш за мнение, ще съм откровеннa, нa твое място ще се оперирaм, нa мен не ми е ясно от кaкво се стрaхувaш, кaкво мислиш ще стaне? Вярвaй ми имa много по-сериозни оперaции нa глaвaтa, a товa си е чуждо тяло и не бих го остaвилa в никaкъв случaй, ще си изберa лекaр, нa който могa дa се доверя и ще се оперирaм, aз aко не се грижa за здрaвето си, то кой? При мен изобщо не би имaло вaриaнт дa го остaвя.

joremimi
10th June 2008, 13:07
doroteia 01..........мисля ,че не само това с косата е шега, аз тук търсих подкрепа , но разочаровах от доста хора (не от всички разбира се )
на чужд гръб и 100 тояги са малко , но никои не е застрахован и не е смешно ,зщото никои не знае каде го дебне злото

http://koog-vma.com/statii-17.htm

това само за информациа на тези които си мислят ,че са застраховани !

сажалявам ако съм засегнала някои - моля да бъда извинена

всеки носи нещо в себе си - видимо или не - Прегръдки на тези които ме разбраха и не се подиграха с болката и проблема ми - не прехваща- споко! :!: !

bibi_82
10th June 2008, 13:09
Аз също бих се оперирала...сигурно и мен щеше да ме е страх ама повече шеще да ме е страх да го оставя на главата си това. едва ли е най-приятното нещо на света и е нормално да се страхуваш но като приключи всичко ще осъзнаеш че страха е бил по-голям отколкото е страшна самата интервенция. обикновено така става :wink:

i_ani
10th June 2008, 13:40
joremimi , бъди сигурна , че всички сме с теб и те подкрепяме :2046:
Ако не си забелязала , тук всички сме едно голяяяямо виртуално семейство и се опитваме да си помагаме със съвети и информация за най-различни неща.
Трябва само да те радва факта , че повечето от нас изказаха мнение , а не останаха безразлични към твоето запитване.
Лично аз си мисля , че ти не се страхуваш от самата интервенция , а от това какво ще ти се случи след това.
Няма страшно мила, щом и докторите казват , че не е нещо лошо или злокачествено , махай го и си решаваш проблема веднъж завинаги.
Няма да си нито първата , нито последната :2043:
Успех , каквото и да решиш :good_luck: :girl_kiss2:

liliqvita
10th June 2008, 14:04
Направете хистологично изледване или каквото там се прави! Аз бих го махнала от главата си! Преди време имах брадавица на носа си,ходих махнаха я ,тя пак излезе,пак я махнах,пак излезе и ти се страхуваш най-много от това предполагам и накрая взех,че пих билки и изчезна. Не се сърди на докторите,просто според тях губиш ценно време да пишеш по форумите и не отиваш на лекар. Всеки един лекар би ти обяснил какво е и какво се прави,записвай си ако трябва и не можеш да запомниш какво точно са ти казали. Отиди и при други лекари да чуеш и друго мнение.Не съм видяла снимките,сигурно е ужасно,но имаш право на собствените си страхове. Майките обаче винаги сте ме изумявали с причината,че имате дете и не можете да направите нещо такова като да идете на лекар. Иди с детето си и мъжа си за кураж. Питай го дали му пречи да имаш такова нещо на главата си. И какво е това страх ме от упойки, не го разбирам. За протокола учителка съм по биология и химия,ако това е от значение за теб. Кураж ти пожелавам!

liliqvita
10th June 2008, 14:13
Яворе, днес съм на зъболекар. Жалко,че не си от моя град можеше при теб да дойда. Миналата седмица пак бях на зъболекар и ми сложи първата в живота ми упойка... не съм умряла...

gwendoline
10th June 2008, 14:19
Яворе, днес съм на зъболекар. Жалко,че не си от моя град можеше при теб да дойда.

То всички чакаме пред вратата на Явор :girl_dance: ; моля не се предреждай, а си чакай на опашката ... :quarrel: :2035:

dedektiv_p
10th June 2008, 16:57
Като казахте за ходене на зъболекар то и аз съм за там, направо за пълна промяна, ама ще си чакам и аз реда при Явор!

Марулка
10th June 2008, 17:50
Леле ква опашка стана............Те мойте до тогава сигурно ще опадат........ :shock: :shock: :shock: :shock:

bimbi
10th June 2008, 19:21
Яворе, днес съм на зъболекар. Жалко,че не си от моя град можеше при теб да дойда.

То всички чакаме пред вратата на Явор :girl_dance: ; моля не се предреждай, а си чакай на опашката ... :quarrel: :2035:ама аз съм от първите, и смятам доста да се позабавя, тъй че се въоръжете с търпение :twisted: :lol:

чичо
10th June 2008, 19:35
Дами,стига спам,сега ше мине Лъофи с голямата метла и ше трие като невидел :lol:
А разправят,че хората ги било страх от зъболекар :roll: Стои им вярвай
:D

dedektiv_p
10th June 2008, 21:18
Е то май си зависи от зцъболекаря!
Иначе аз съм от много страхливите :(

Divinemouse
10th June 2008, 21:41
Да го бяхти похвалили по рано,аз си ги смених всичките :wink:

dedektiv_p
10th June 2008, 21:44
Томи ти сериозно ли!
Аз имам проблеми със зъбките ама от шубе.... :(

чичо
10th June 2008, 21:46
Е то май си зависи от зцъболекаря!
Иначе аз съм от много страхливите :(
Ми bimbi не е от страхливите и днеска си записа не час ,а ден :wink:
:lol: :lol:

dedektiv_p
10th June 2008, 21:51
Това ми звучи доста страшно и переялно!!! Как цял ден! Аз от страх отслабвам и ставам вир вода и ми трябва студен душ после след цял ден ще изчезна :!:

Divinemouse
10th June 2008, 21:55
[quote="dedektiv_p"]Томи ти сериозно ли!
Аз имам проблеми със зъбките ама от шубе.... :([/quote

Да мила,7 месеца нон стоп на зъболекар но сега съм със холивудска усмивка :wink:

bimbi
10th June 2008, 21:59
Е то май си зависи от зцъболекаря!
Иначе аз съм от много страхливите :(
Ми bimbi не е от страхливите и днеска си записа не час ,а ден :wink:
:lol: :lol:мани неска кат ти чух гласа по телефона и ми потрепераха коленцата...мисля да си запиша цяла седмица :oops: :oops: :lol:

dedektiv_p
10th June 2008, 21:59
Даа! Май ще последвам примера ти, но след лятото! Просто няма начин. Една зъболекарка качествено ми съсипа 1/4 от зъбите, а имах и още за пооправяне та сега станаха вече много, но ме е страх да се доверя вече. Без да ме пита ми изпили зъб докато разбера какво прави че ми бил крив и смятала да го облича!!!!Сега е по къс от останалите! Направо ми идеше да я убия на мен това ми беше вампирското зъбче и си харесвах усмивката с него! Как може такова нещо и така да си взима решенията за това какво и как ще е в моята уста!

чичо
10th June 2008, 22:00
Това ми звучи доста страшно и переялно!!! Как цял ден! Аз от страх отслабвам и ставам вир вода и ми трябва студен душ после след цял ден ще изчезна :!:
:lol: :lol: Аз се ше гу вах ... :D
Ама по телефона не ми е хубав гласа!

bimbi
10th June 2008, 22:02
:lol: :lol: Аз се ше гу вах ... :Dа аз не :twisted: :lol:
п.п. хубав е, не спори с кака си!

dedektiv_p
10th June 2008, 22:04
Ха ха! Ами то няма лошо ако ми обещаеш че няма да боли много и аз ще обещая че ще си седна на ръцете (да не реагирам много :lol: ) и ще си запиша цял ден, че даже няма и да ти стигне сигурно! И идвам на есен да ми оправиш всички проблемни зъбчета. Много е кофти момента да се ходи през ден два за по едно зъбче за по 15 минути...много излишно време губя така. За мен поне е трудно и неудобно. Предполагам че има някакви медицински показания за това да ми отказват повечко ремонти на ден, но... ще го коментираме като му дойде времето.
Благодаря ви за мненията и подкрепата, че за операции се решавам лесно, но за нещо друго....

gwendoline
10th June 2008, 23:13
Оооо. ма Бим-бам, мислех, че ти отдавна си минала... а ти пък цял ден... :roll: Отказвам се; едно е да си първа в списъка, айде и втора ок, ама... не обичам да се редя на опашки... Ще си търся грозен зъболекар, поне работа да свърши без да чакам... :bubblegum:

i_ani
10th June 2008, 23:32
Споко , Явор е работно момче и ще ви оправи всички :2035:

secretk
10th June 2008, 23:44
Споко , Явор е работно момче и ще ви оправи всички :2035:

Товa в комбинaция с удобен стол, нa друго ми прозвуча :oops: , не е лесно, по товa време нa нощa съм с мръсно подсъзнaние :oops:

joremimi
27th June 2008, 10:18
Здравейте !
Махнах чудото ,което предизвикваше :2009: :shock: :2044:
Оказа се бенка - тоест - целуларен верукозен невус,без атипизан - абсолютно доброкачествено образование и това си личало от пръв поглед!!!
Та... аз събрах смелост и го махнах , сега да дам и аз съвет от страни (понеже е лесно )
Всички които имате развалени зъбки - бързо на зъболекар , че Явор добре ми бе обяснил ( с подробна литература за моето образование А ,има и един друг момент,когато порастне дотолкова ,че да не може да се храни с кръв ще се разязви и миризмата ,която ще се носи не е особено приятна....миризма на разпад.. ,но защо не ви е обяснил на вас какви последици може да има от болен зъб.../а за усната миризма сутрин да не коментираме колко е"приятна" ... ! Ох... а някои ми говореше за соетност!
Аз вече съм соетна - или ако изобщо има общо соетността с бемката която имах на главата си .
ОК! както и да е да не прозвучи пак като обида или нещо такова - редете се на опашка , НО... за да не ви се налага често - правете като мен - профилактика през 5-6 месеца - свиква се !
Целувки на всички и да ме извинят тези ,които не заслужаваха този мои пост на откровение!
С това за мен тази тема приключи - оведомих как са се развили нещата при мен както бях обещала!

чичо
27th June 2008, 10:24
Радвам е за теб,явно си направила голяма крачка напред ,престрашавайки се да направиш това!Браво!
:D
Че защо аз трябва да разяснявам за разни миризми от устите на хората,при положение ,че никой не ме е питал?
п.п. пише се сУетни :wink:

Марулка
27th June 2008, 10:27
1.Се пише-суетност а не -соетност
2.При теб наистина липсва такава..............
3.Не разбрах за какво изобщо ти трябва да си ни някакъв пример :shock:
4.Много високомерно от твоя страна: на всички и да ме извинят тези ,които не заслужаваха този мои пост на откровение! сякаш имаме честта да ни пише важна особа! :shock:

И все пак честито че си се престрашила.

Divinemouse
27th June 2008, 11:19
Всички които имате развалени зъбки - бързо на зъболекар , че Явор добре ми бе обяснил ( с подробна литература за ... ! Ох... а някои ми говореше за соетност!
Аз вече съм соетна - или ако изобщо има общо соетността с бемката която имах на главата си .
ОК! както и да е да не прозвучи пак като обида или нещо такова - редете се на опашка , НО... за да не ви се налага често - правете като мен - профилактика през 5-6 месеца - свиква се !
Целувки на всички и да ме извинят тези ,които не заслужаваха този мои пост на откровение!
С това за мен тази тема приключи - оведомих как са се развили нещата при мен както бях обещала!

ОО :roll: със какво заслужихме това обяснение...Първо браво че махна тази гадост от главата си :1223:
Това за сОетноста -се отнасяше за мен , ами мила така като ме гледаш дали ще си пусна такава бенка на главата и така ще ходя да си лягам до мъжа си :roll: :roll:
Ти нас на зъболекар не ни пращай ,ние СУЕТНИТЕ нямаме развалени зъби или ако имаме не ги чакаме по 2-3 години а ходим на профилактика доста често за да не се докараме до твоето положение след 3-4 години..Видяхме резултата от твоята профилактика :roll: :roll: Не стига че тук всички се опитаха да ти помогнат ами ти продължаваш да наглеешш....Е честно си доста РУСА...попитай някой какво означава защото и миналия път не ме разбра...Успех :lol: [/b]
Благодарим че ни ОВЕДОМИ

joremimi
27th June 2008, 13:25
не желая да коментирам повече ,абсолютно нищо повече тук - още в началото разбрах че е губене на време и доста от вас се забавляваха и подиграваха с "болката ми " която е човешка - ок ,така да бъде, но незабравяйте ,че никои не е застрахован от нищо и Бог бави, но не забравя !
доколкото за цвета на косата ми - тъмен кестен е ,ако това има значение толкова много за Вас сОетните (не бих си правила труда да редактирам поста си) - така или иначе за мен е важно не да съм сОетна а чиста и здрава , каквато съм !
само за сведение на доротеиа 01 - да !!! важна съм доста повече от теб ти изобщо не ме познаваш за да можеш да ме определяш !
тhоmi, моят съпруг ме обича каквато съм , тои бе С МЕН с болката и проблема ми и сега е щастлив ,защото аз съм щастлива - много е хубаво да бъдеш обичана истински , дори и с бенка на главата - обича ме такава каквато ми е природата и макар и бивш модел аз съм естествена и нямам грам силикон така че...просто съм природно красива и го казвам без никакво огризение на съвестта - не ми трябва да бъда сОетна!
доколкото за зъбите - просто дадох съвет - както вие давахте на мен - беше ми лесно
пожелавам на всички здраве и помнете , че живота е кратък и в него трябва да бъдем добри и да се уважаваме ние хората!!!


п.п. извинете ме за правописа пиша от лаптоп и едвам намирам изтърканите букви - извинявам се само на интелигентните тук - останалите да продължават да се обозначават с безмислени постове - няма да ги Удостоя с внимание не си заслужава !!!един срещу всички
по умния винаги отстъпва - казано е от мъдри хора!!!
С ПОЗДРАВ!!! :D

Марулка
27th June 2008, 13:55
само за сведение на доротеиа 01 - да !!! важна съм доста повече от теб ти изобщо не ме познаваш за да можеш да ме определяш !

п.п. извинете ме за правописа пиша от лаптоп и едвам намирам изтърканите букви - извинявам се само на интелигентните тук - останалите да продължават да се обозначават с безмислени постове - няма да ги Удостоя с внимание не си заслужава !!!
по умния винаги отстъпва - казано е от мъдри хора!!!
С ПОЗДРАВ!

Не съм каза кой е повече и кой по-малко, а че не ти отива високомерието,на база твоята немарливост.А ти пък защо си помисли че си повече от мен,не ми е минавало и през ум да се "меря" с теб.И това че:
Бог бави, но не забравя-ми звучи като клетва.Но не се учудвам за това колко голяма може да е човешката злоба,на страхливите и нещастни хора.Все пак си била "манекенка"сякаш е някаква квалитетна професия.Слагам точка. :1201: :1302:

joremimi
27th June 2008, 14:06
само за сведение на доротеиа 01 - да !!! важна съм доста повече от теб ти изобщо не ме познаваш за да можеш да ме определяш !

п.п. извинете ме за правописа пиша от лаптоп и едвам намирам изтърканите букви - извинявам се само на интелигентните тук - останалите да продължават да се обозначават с безмислени постове - няма да ги Удостоя с внимание не си заслужава !!!
по умния винаги отстъпва - казано е от мъдри хора!!!
С ПОЗДРАВ!

Не съм каза кой е повече и кой по-малко, а че не ти отива високомерието,на база твоята немарливост.А ти пък защо си помисли че си повече от мен,не ми е минавало и през ум да се "меря" с теб.И това че:
Бог бави, но не забравя-ми звучи като клетва.Но не се учудвам за това колко голяма може да е човешката злоба,на страхливите и нещастни хора.Все пак си била "манекенка"сякаш е някаква квалитетна професия.Слагам точка. :1201: :1302:

от " манекенка" до модел има разлика ,която ти никога няма да имаш възможност да направиш
за клетва изобщо не става дъма - исках с това да кажа , че в утрешния ден никои не е застрахован
да пази бог добрите хора , па и лошите
така по добре ли е
:D

Марулка
27th June 2008, 14:12
Бъди много-здрава това ти пожелавам! :1201:

Пипилота
27th June 2008, 14:19
Пак чувам "ссссссссс"-кане по темите :lol: Укротете се дами!

gwendoline
27th June 2008, 14:19
Бъди много-здрава това ти пожелавам! :1201:

Дори, не се занимавай повече да се обясняваш - явно девойката/жената слага в една торба силиконовите мацки, като че ли сме прокажени и изкуствено суетни, за което бих поспорила, но не в тази тема... В нейния случай, мисля, че беше наложително да се махне това на главата й (защото макар и бенка - аз не бих го нарекла така), не само от естетическа гледна точка и суетност...
Все пак, надявам се, поне да е доволна от това, че я е махнала...

Divinemouse
27th June 2008, 14:26
[quote="joremimi"]тhоmi, моят съпруг ме обича каквато съм , тои бе солидарен с болката и проблема ми и сега е щастлив ,защото аз съм щастлива - много е хубаво да бъдеш обичана истински , дори и с бенка на главата - обича ме такава каквато ми е природата и макар и бивш модел аз съм естествена и нямам грам силикон така че...просто съм природно красива и го казвам без никакво огризение на съвестта - не ми трябва да бъда сОетна!
доколкото за зъбите - просто дадох съвет - както вие давахте на мен - беше ми лесно
пожелавам на всички здраве и помнете , че живота е кратък и в него трябва да бъдем добри и да се уважаваме ние хората!!!

с риск Лъофи да ме скастри ще си позволя да кажа....Я се вземи малко в ръце и не ни кълни тук ,не си позволявай да казваш кой е по важен и кой не..Три години съм била във сферата на модата и ми е ясно какви ги взимат там..Да си модел не означава че имаш акъл в главата а виждам твоя е във минимално количество..Първо защото едина жена уважаваща себе си не би си позволила да пита тук какво и е това и да чака ние да я излекуваме..Мен би ме било срам да го пусна това на снимки и да чакам да ми помогнат хората ..Относно мъжа ти-ти имаш зверски комплекси ,защото никой от тук не го вълнва твоя мъж колко те обича ..или как ти гали и целува бенката на глава,а щом го правиш на въпрос това ти липсва...
Относно силикона -гузен не гонен бяга,що не вземеш да си слажиш -сега вместо по 20лв на снимка ще ти дават по 50лв..
А това колко си красива ,вземи да ни пуснеш някоя снимка за да преценим ,като модел трябва да имаш доста професионални във къщи-Букове се казват...
И последно защото за русата коса не го разбра на 2-3 пъти ще ти поясня..Руса ,означава че имаш малко сиво вещество... :connie: :connie: :1201:

joremimi
27th June 2008, 14:46
Пак чувам "ссссссссс"-кане по темите :lol: Укротете се дами!

Права си не си заслужава !
Вероятно за много тук е важно да си суетен (не за всички естественно )
но със здравето експерименти ( суетност )не бива - в преден пост споделих , че ме е страх не само от премахването на бенката , а и за хистологията след това , но бях нападната с подигравки и упреци , а търсех успокоение и подкрепа ( естествено намерих в някои постове и благодарих многократно).
сега исках само да споделя , че всичко е минало и "чудото" се оказа бенка ( невус ) , но пак има недоволни - този път защото аз дадох съвет да се отиде на зъболекар , защото от един болен зъб и представа някои си нямат за последиците - исках да кажа на някои ( само на някои , а те се "обаждат сами"с постовете си след моя ),че от другата страна да даваш съвети е лесно ... много лесно ! :D

Марулка
27th June 2008, 14:56
:connie: :1201:

joremimi
27th June 2008, 15:06
"БОГ БАВИ ,НО НЕ ЗАБРАВЯ" е поговорка ,не клетва :D
сажалявам ,че "РУСИТЕ " погрещно ме разбраха :D
" НЕ ВИКАЙ ЛУДОТО ТО САМО ЩЕ СЕ ОБАДИ "-поговорка :D

хей , сладури ,кой разбрал ,,, разбрал ... какво исках да кажа днес!

Желая много здраве на всички и знаите , че аз не съм лош човек и никога не бих сложила сол в кървяща рана дори на врага си !
УСПЕХ!

joremimi
27th June 2008, 15:11
Лъофи ОБЕЩАВАМ ВЕЧЕ НЯМА ДА СЕ ВКЛЮЧВАМ В ТАСИ ТЕМА!
ЗА ДА НЕ КАЖА ТОВА КОЕТО МИСЛЯ ЗА НЯКОИ ТУК.
ОТНОВО С ДОБРИ ПОЖЕЛАНИЯ! :D

Марулка
27th June 2008, 15:17
Ами ти го каза. :1201: :2053:

i_ani
27th June 2008, 21:25
joremimi , радвам си , че всичко с теб е вече OK :D :2020:

bimbi
27th June 2008, 21:32
Оооо. ма Бим-бам, мислех, че ти отдавна си минала... а ти пък цял ден... :roll:еее минах аз, ама ми хареса, затва повтарям и потретям :oops: :oops: :lol: