PDA

View Full Version : Бягане или диета ?!?


vesity_9
1st June 2008, 21:00
здравейте аз имам желание да разбера кое е по подходящо бягането или диетата ....А и какви са резултатите и от двете заедно?

chokladkaka
1st June 2008, 21:28
Здрасти,
най-полезни са и двете, разбира се. най-добри резултати се постигат като съчетаеш спорт + правилно хранене. аз лично съм привърженик на движението, така че бих те посъветвала да не го пренебрегваш. ако много те мързи, и само с "диета" може да постигнеш някакви резултати. :roll:

vesity_9
1st June 2008, 21:33
Ами аз по принцип сам в движение и постоянно сам с няква динамика около мен все пак сам на 14 ;) :D

maroon
1st June 2008, 23:10
Ами аз по принцип сам в движение и постоянно сам с няква динамика около мен все пак сам на 14 ;) :D
не се измъчвай от сега с диети... на твоята възраст ги почнах и - оправия няма - така че - СПОРТ!!! :2019:

chokladkaka
2nd June 2008, 08:46
това, че се движиш, е чудесно :) не знам какви резултати искаш да постигнеш, но щом си на 14, не бързай с диетите. има време :cool:
но от друга страна, сега е подходящият момент да си изградиш добри хранителни навици, без да се ограничаваш твърде много.
а от бягането винаги ще има полза, така че не се колебай ;)

vesity_9
2nd June 2008, 09:27
а горе доло по колко време трябва да бягам ...половин-един час достатачно ли е :P

maroon
2nd June 2008, 10:51
между 25 и 40 мин мисля е достатъчно :P

vesity_9
2nd June 2008, 12:01
Миси много... :lips:

chokladkaka
2nd June 2008, 19:36
и аз мисля, че над 20 и не повече от 40 мин. не се претоварвай, постепенно увеличавай с по няколко мин., докато стигнеш 40. освен тичането, ходенето пеш също има ефект, а и не е така натоварващо. редувай ги, че иначе само тичането ще ти омръзне много бързо (предполагам).

maroon
2nd June 2008, 19:55
Принципно скачането на въже е перфектната алтернатива, ако става въпрос... :girl_dance:

vesity_9
2nd June 2008, 20:46
а други упражнения за вкъщи..?..още съм малка за фитнес зали :oops:

maroon
2nd June 2008, 21:08
Това е достатъчно за момента, стига да си стрикна - сама ще се увериш... Може би преси и стандартните неща... А фитнес... Надали ще ти се наложи - при твоята възраст - метаболизма е бърз и по-бързо и лесно ще имаш резултатите :1258: Успех!

spg298
3rd June 2008, 11:01
здравейте аз имам желание да разбера кое е по подходящо бягането или диетата ....А и какви са резултатите и от двете заедно?
Спри газираното, "натурални сокове от кутия", разни плодови млекца, ограничи хляба до филия на хранене.
Просто забрави за всичко сладичко, което се продава в магазина! Майка ти ако направи кекс или баница например, опитай едно парченце, но нищо "купешко"!
С две думи се храни здравословно, и ще свалиш каквото имаш излишно, без да трябва да се мъчиш с диети или бягане.
Лично аз съм против крайни диети за деца, освен ако не са на по 80 кг.
И още нещо. Не знам колко от вас са майки, но аз като такава, и гледаща една от снимките сложена като аватар, на явно момиче около 16, си мисля, че този форум трябва да е забранен за такива под 18 години.
Мисля, че съвети дали трябва да прилага някаква определена диета едно дете, има право да дава само майка му.
30 годишни по около 40кг които са на диета, че са дебели .... едва ли е подходящо да дават съвети на деца.

п.п. не визирам никого от присъстващите, но ако има като описаната категория, да се замислят...

darimai
3rd June 2008, 12:49
Да де, ама има едни майки, дето за по-лесно си хранят децата само с баници, "купешко" и пържени картофи и кюфтета и ги поливат обилно с Кока Кола. В резултат затлъстяването при децата е в стряскащ прогрес. Аз не виждам защо да не прочете нещо детето във форума, щом като майка му явно е неграмотна и не и пука, че като стане на 30 - детето най-вероятно ще е с хипертония и диабет. Тук има достатъчно красноречиви примери както за вредата от гладуването, така и за ползата от правилното хранене и спорта. Като забраним форума да забраним рекламите, телевизията, да заключим децата в килера и да ги храним с много тънки пици или палачинки изпод вратата - "да не си помислят нещо..." Пък и да се забрани за под 18 годишни просто ще кликнат върху: "Да, имам навършени 18 години." И готово - ама така няма да ги усетим, че да им налеем акъл в главите докато е време.

Lottus
3rd June 2008, 12:55
spg298, а ти прочете ли всички мнения ? Аз не виждам някой да е дал лош съвет на момичето, напротив - всички го предопредихме да НЕ гладува и да се храни здравословно. Не виждам и ти да си написала нещо по-различно от другите :roll:
Да майката трябва да наблюдава развитието на децата си, в това спор няма. Но повечето деца на нейната възраст търсят мнения не от майките си, а от приятелки и познати.
Освен това не съм съгласна, че спортът е мъчение. Напротив - помага за развитието и учи на самодисциплина. По-добре е от това да виси на компютъра по цял ден...

maroon
3rd June 2008, 12:57
Абе мацката (spg298) е решила да се заяжда с мен... Никак не ми пречи... Плюс това съм на повече от 16 :girl_dance: :girl_haha: :girl_haha:
Keep looking...

vesity_9
3rd June 2008, 13:36
с сигорност маика ми следи точно и здравето ми и това как се храня и какво правя ...Не мисля че е лошо че искам да се посаветвам с хора които са си испатили и аз да не допускам техните грешки...Ако бях си продължила моя нов режим на хране до сега да си бях докарала някоя бел на главата...благодарение на този форум сега се чуствам много добре след половин месец от началото...закоето благодаря на всички които ми помогнаха...А и spg298 отдавна го направих това ...

spg298
3rd June 2008, 19:21
Абе мацката (spg298) е решила да се заяжда с мен... Никак не ми пречи... Плюс това съм на повече от 16 :girl_dance: :girl_haha: :girl_haha:
Keep looking...

Не, не се заяждам с никой. :D


Lottus, явно не е същото, след като моето прездизвиква дискусия.
Обикновено казвам каквото мисля, не обичам да пригласям или да сипя празни комплименти.

darimai - би било хубаво да редактираш поста си в частта, отнасяща се за майката на това момиче. Всичко останало написано от теб е на място!
Ако следвам логиката ти, би трябвало да отварям и по бира на децата?

darimai
3rd June 2008, 21:06
Аз не говоря за майката на това момиче...
Просто отбелязвам такава тенденция. Ще се радвам да науча, че ти НЕ си такава, а се грижиш, предполагам, децата ти да не се хранят с боклуци и ти желя да растат здрави и щастливи.

spg298
3rd June 2008, 22:57
Аз не говоря за майката на това момиче...
Просто отбелязвам такава тенденция. Ще се радвам да науча, че ти НЕ си такава, а се грижиш, предполагам, децата ти да не се хранят с боклуци и ти желя да растат здрави и щастливи.

Благодаря за пожеланията!
Хранят се здравословно, но ще видя какво ще избират, когато няма да са зависими от избора на мама :D.
Ако питаш майка ми, тя ще каже че съм лоша майка, понеже не им давам вафли, бонбони, дъвки, газирано и прочие глупости.

Lottus
4th June 2008, 15:45
Lottus, явно не е същото, след като моето прездизвиква дискусия.
Обикновено казвам каквото мисля, не обичам да пригласям или да сипя празни комплименти.

Разбира се, предизвика дискусия с нападките си ;) Но форума е за това, за да има дискусии :)
Никой не търси комплиментите ти, по-скоро трябва да се научиш да уважаваш мненията и на останалите и да изказваш твоето без да нападаш другите.

spg298
4th June 2008, 23:43
Lottus, явно не е същото, след като моето прездизвиква дискусия.
Обикновено казвам каквото мисля, не обичам да пригласям или да сипя празни комплименти.

Разбира се, предизвика дискусия с нападките си ;) Но форума е за това, за да има дискусии :)
Никой не търси комплиментите ти, по-скоро трябва да се научиш да уважаваш мненията и на останалите и да изказваш твоето без да нападаш другите.

Аз вече не си спомням какво точно съм писала, че да се говори още :D , толкова ли е префинена обстановката тук.
Сериозно, не е с лошо чувство към никой.
Изказах се като майка с дете на нейната възраст, точно както щяхте да направите и вие, ако бяхте родители с деца на тези години.
Не очаквам да се съгласите с мен, защото на времето, когато на мен са ми го казвали и аз съм реагирала по вашия начин.

sisinka
5th June 2008, 23:04
лека не драстична диета с малко спорт , риятни развлечения и 1-2 излета в планината седмично за мен вършат чудесна работа.

kris4eto
10th June 2008, 14:48
Здравеите на всички!!
Моето мнение по тази тема е че нестава само с бягане или само с диети.За да се постигне желания ефект трябва комплексна работа и постоянство :2019:

liophy
12th June 2008, 14:58
Здравеите на всички!!
Моето мнение по тази тема е че нестава само с бягане или само с диети.За да се постигне желания ефект трябва комплексна работа и постоянство :2019:

Диета + тичане (или друга физическа активност) е точно това което наричаш комплексна работа и постоянство.

sisinka
18th June 2008, 11:49
спасението е умерена диета за няколко седмици , но не повече от 5 -6 , подходящо захранване , впоследствие консумирането на разнообразни храни в количества , достатъчни за организма и неговите нужди. правилен хранителен режим , който в никакъв случай не е лишен и от въглехидрати , и от мазнини , и от захари ,но в подобаващи количества , съчетано с умерен двигателен режим , 15 минути упражнения на ден и 1000 бързи крачки след вечеря и разходка в гората или парка през уикенда гарантират добра фигура и здрав организъм , а това е най - важното за организма. изтощителните диети и тренировки за продължителен период от време сериозно съсипват здравето -и се питам - за какво са ни тогава и диети , и фигура ,ако не можеш да им се радваш подобаващо ????