PDA

View Full Version : проблем със стъпалата


severinna
3rd June 2008, 14:43
:o От неудобни обувки меката част на стъпалата /мястото след средния пръст, между възглавничките/ стана твърдо, подуто и доста болезнено. И сега въпреки, че нося по-меки обувки и се мажа с крем, проблема остава. При вървене за 10-на минутки, стъпалата започват да горят и болят.
Ако имате пдобен проблем, моля пишете вашата рецепта за решение!!!
:arrow:

Пипилота
3rd June 2008, 16:15
Педикюрист ще ти помогне. Или имаш удебеляване на кожата (нормално е да се получи от обувки и дълго ходене) или мазол. На мен ми се получава периодично същото, между голямата възглавничка и следващата. Редовното изрязване на излишната кожа премахва и болката.

Divinemouse
3rd June 2008, 16:38
:o От неудобни обувки меката част на стъпалата /мястото след средния пръст, между възглавничките/ стана твърдо, подуто и доста болезнено. И сега въпреки, че нося по-меки обувки и се мажа с крем, проблема остава. При вървене за 10-на минутки, стъпалата започват да горят и болят.
Ако имате пдобен проблем, моля пишете вашата рецепта за решение!!!
:arrow:

Парафинова терапия :lol: 100% ще ти помогне .

severinna
3rd June 2008, 19:52
Би ли обяснила по-подробно за терапията с парафин? Да, мисля да отида и на педикюрист.
Благодаря ви!


:roll:

Rusalka
4th June 2008, 09:44
Купуваш си течен парафин от аптеката ( не е скъп, около 1лв. е) и вечер, преди да си легнеш си намазваш ходилата, слагаш едни памучни чорапи и лягаш да спиш. Трябва да се направят около 3-4 процедури и ще си с бебешки крачета. :wink:

Divinemouse
4th June 2008, 09:57
Би ли обяснила по-подробно за терапията с парафин? Да, мисля да отида и на педикюрист.
Благодаря ви!


:roll:


Отиди при някоя добра педикюристка и я попитай дали прави ,но е нещо подобно от това което Русалка ти каза.Но със специални продукти.Ако си от София мога да ти кажа къде да отидеш ако те интиресува :wink:

Пипилота
4th June 2008, 10:18
Купуваш си течен парафин от аптеката ( не е скъп, около 1лв. е) и вечер, преди да си легнеш си намазваш ходилата, слагаш едни памучни чорапи и лягаш да спиш. Трябва да се направят около 3-4 процедури и ще си с бебешки крачета. :wink:
Бреййй това звучи супер. И без друго си клепам ходилата с какви ли не кремове, ще пробвам и това.

Rusalka
4th June 2008, 17:07
Пробвай, аз го правя и съм доволна :wink:

stia21
6th July 2008, 13:31
Купуваш си течен парафин от аптеката ( не е скъп, около 1лв. е) и вечер, преди да си легнеш си намазваш ходилата, слагаш едни памучни чорапи и лягаш да спиш. Трябва да се направят около 3-4 процедури и ще си с бебешки крачета. :wink:
Бреййй това звучи супер. И без друго си клепам ходилата с какви ли не кремове, ще пробвам и това.

Аз го правя,но с Дефламол/за изгаряния/,той е почти чист вит.Д и вит.Е.
действа много добре,предполагам и с парафина е така-пробвай :)

Izabo
7th July 2008, 08:56
Хубаво е предварително парафинът да се загрее на водна баня.

........Ръцете се обработват предварително с крем, обогатен с колаген, и се прави масаж, който подобрява кръвоснабдяването на тъканите и мускулния тонус. След това се потапят във вана с топъл парафин и се поставят в ръкавици, с които престояват 20-25 минути. Ефектът от парафинотерапията се забелязва още след първия сеанс и се запазва малко повече от седмица.

Парафиновите процедури за крака също са много ефективни. Доста често неудобните и непрактични обувки са причина за не много доброто състояние на краката - кожата на ходилата загрубява, възпалява се и се напуква, появяват се мазоли. След няколко сеанса с парафинотерапия ходилата дори на възрастните жени стават меки и копринени. Освен лечебни и естетични свойства, парафинотерапията на ходилата и дланите има и доста добър психотерапевтичен ефект. Половинчасовото потапяне в блажената топлина има силно релаксиращо действие и доставя истинско удоволствие. След приятната процедура човек не само изглежда красив, но и се чувства отпочинал......

Ето и цялата статия (http://news.fashion.bg/article/500/6/parafinoterapia.php) :D