PDA

View Full Version : Училище


skokomar
10th June 2008, 20:15
Здравейте! Въпросът ми е следният:
Каква храна мога да си копувам от училище, но като се има в предвит че искам да свалям килца :oops: Забелязал съм че 99,9999% от стоките в училищните магазинчета са "junk food" ...
Благодаря предварително :)

Charlotte
10th June 2008, 20:41
Аз също съм на диета...(доста хора няма да се съгласят,че е диета,де :D ) и за момента не ям в училище,но по принцип голямото междучасие отивам до един супермаркет и си купувам или някакво кисело мляко или плод.Сигурна съм,че има някакъв магазин около училището ти ;)

feik
10th June 2008, 22:44
И аз си мисля, че е хубаво да си купуваш или да си носиш плод. Аз лично навремето си носех ябълки (те ми се струват най-полезни), а и бананите са удобни, но.. имай едно наум:)

cvety
14th June 2008, 18:38
аз си взимам от нас някакъв плод- ябълка,праскова или няколко кайсийки..и хора знаете ли какво е странното-отначало само аз си носех плодове,другите ядяха боклуците от лавката, но сега наблюдавам, че още 4-5 човека папкат плодчета

dEs be ~666
15th June 2008, 20:25
И аз си нося плод или ходя до магазина за мляко. Но в повечето сбучай минерална вода с ябълка. Много по добре се чувствам от колкото напрамир да изядеш някаква закуска със странен произход.

hatred
17th June 2008, 21:26
И аз имам този проблем, защото съм на лекции от 9 до към 4 - 5 следобед и на връщане като ме хване задръстването, се прибирам и се храня чак към 6. Плодовете са страхотен вариант, но все пак е добре през деня да хапваш и нещо друго хранително освен закуската. За това, аз например си нося малко сурови бадеми или орехи.

Иначе, имам една колежка, която си носи овесени ядки от къщи :)
Но това си е екстремизъм :!:

feik
17th June 2008, 21:38
Сега си мисля, че може да се носи и приготвен от вкъщи сандвич с подбрани съставки.. Поне ще се знае какво има в него, а и за недиетуващата част от човечеството е по-приемливо да те види със сандвич..:)

Ran
17th June 2008, 22:57
От написаното заключих, че става дума за момче. А да препоръчвате една гола ябълка на момче, което, освен всичко, расте, не ми се струва подходящо.
Месо ти трябва, месо! Увий го в маруля и си готов - като дюнер. И ядки - ако имаш проблем с месото (който проблем все още не мога да го проумея), заложи на пълномаслено кисело мляко с шепа сурови ядки.

sisinka
19th June 2008, 20:48
аз пък си хапвам почти всяка сутрин мюсли с кисело мляко , и така ускорявам метаболизма си , не усещам глад , а за промеждутъците си хапвам някакъв плод , задължително сезонен , защото той има най - малко нитрати / скоро в нета ми попадна статия , че от нитратите се пълнее / , може и един банан - засища ,без кой знае колко калории , защото до вечерта задължително са изразходвани.и така мога да кажа , че поддържам добра фигура точно по този начин.

goldish
18th August 2008, 22:37
Аз по цял ден съм на лекции и упражнения и се опитвам да ям активия и марети.За съжаление няма голям избор по лавките.Корнито също не е лошо.В кафетата около университета няма плодове.Абе общо взето с тия малки почивки и беден избор няма дръг начин.Ще ядем сухоежбина на корем. :(

Solver
19th August 2008, 08:10
Големи съвети се дават тука - яж сандвич, купувай си банан - човека отслабва или какво :?
Най-добре е да се замести едно хранене с нискомаслено кисело мляко, което естествено да се купи някъде около училището. Вътре в училището няма как да се купи никаква здравословна, камоли нискокалорична храна. Всичко е абслютен боклук, обикновено правен при никакви хигиенични условия и уж това е щото било по-евтино, та дечицата да могат да си купят - само дето в лафките на много училища често е по-скъпо от магазина отсреща, като говорим дори за водата.
Както и да е, яж мляко или ябълка ; )

cvety
19th August 2008, 08:45
ми аз, като имам повече часове си правя от нас сандвич за обяд: използвам пълнозърнест хляб/пълнозърнеста вегета и пушено пуешка месо или пуешка шунка...като имам по-малко часове и мога да се прибера за обяд си нося или плод или си купувам кисело мляко от някой магазин наоколо...и винаги в чантата ми има бадеми или кашу :)

има доста варянти за хранене в училище, стига да седнеш да помислиш..се ще ти роди нещо мозъка :D

gerenceto1
19th August 2008, 13:28
Вмоето училище дори няма лафка, за сметка на което около него е пълно с Форнети, Панети, банички, джобове, дюнери , пици.....В интерес на истината на десетина метра от тези магазинчета има пазарче за плодове и зеленчуци ама нали се сещате.....иначе моят вариант за голямото междучасие е кофичка кисело мляко или някоя ябълка, или 50-ина грама сурови ядки. :wink:

sie
23rd August 2008, 16:30
Аз също понякога си нося сурови бадеми,орехи или лешници.

Lilith
28th August 2008, 19:49
а какво ще кажете за бисквитките Хогаренас? :roll: те не стават ли

chokladkaka
28th August 2008, 19:55
Тези бисквити по едно време бяха голям хит в университета, всеки ги ядеше :) Нали уж са по-диетични, но са толкова вкусни, че докато се усетя, изяждам половината пакет, затова отдавна не си ги купувам. Иначе помня, че една порция бисквити (=3 бисквити) :lol: имаше дооста калории, така че не знам доколко са удачни. :roll: Пък са и бисквити все пак, не стават за всеки ден.

Перла
2nd September 2008, 12:35
Аз с една опаковка бисквити Хогаренас мога да се прехранвам 3 дни, т.е. 3 половиндневки. (имайте предвид, че попринцип съм доста яшна :D и неща от типа на "за да си слаб забрави за сладкото и тестеното" при мен не вървят ) Може би защото все си купувах едни зелени, които не ми харесват много-много, но тези с праскова са вкусни. Както и да е, бисквитите като цяло не мисля, че са добра храна за диета (подкрепям повече идеите за плодове, кисело мляко и ядки) но все пак диета, не диета, въглехидрати трябват и ако компенсираш с по-малко хляб и други тестени - защо не?

Перла
2nd September 2008, 12:40
Аз с една опаковка бисквити Хогаренас мога да се прехранвам 3 дни, т.е. 3 половиндневки. (имайте предвид, че попринцип съм доста яшна :D и неща от типа на "за да си слаб забрави за сладкото и тестеното" при мен не вървят ) Може би защото все си купувах едни зелени, които не ми харесват много-много, но тези с праскова са вкусни. Както и да е, бисквитите като цяло не мисля, че са добра храна за диета (подкрепям повече идеите за плодове, кисело мляко и ядки) но все пак диета, не диета, въглехидрати трябват и ако компенсираш с по-малко хляб и други тестени - защо не?

Едит: Ако ще си купуваш кисело мялко, гледай наистина да е натурално и без консерванти, защото плодовите млекца за пиене (които, за съжаление, са толкова вкусни :( ) са тъпкани с Е-та; а и да знаеш, че бактерията в Данон-а не е същата като в истинското българско кисело мляко. Добра идея, според мен, е Верея 300 г, 0,1% с допълнително калций - така пише, де :D

Solver
2nd September 2008, 14:20
Къде да го гледа, на опаковката ли :lol: Мисля отдавна е ясно, че на опаковките пише само глупости, които покриват дадени норми. Това дали ще има консерванти или не може да разбере само като си го носи за тест всеки ден, така че просто да си купува някакво българско кисело мляко с не много висока масленост (по опаковка).
Точно Верея 300 г едва ли има нещо общо с кисело мляко, по-скоро е нишесте, обогатено с калций, киселото мляко никога не би могло да има такъв нормален вид. Но е вкусно, няма спор ; ) Само че истинските млека са най-вече обикновените, евтини млекца от 400 грама, в тях има най-много живи бактерии (за разлика от Данон, Баби и Дядовци).

ioni
27th September 2008, 16:53
Аз не съм пазила диета в училище все още, но от понеделник ще ми се наложи. Мисля да закусвам по-хубаво в нас, а на училище да ям кисело мляко и ябълка например.

cvety
27th September 2008, 16:58
Аз не съм пазила диета в училище все още, но от понеделник ще ми се наложи. Мисля да закусвам по-хубаво в нас, а на училище да ям кисело мляко и ябълка например.
правилно...аз така правя, закусвам добре в нас и в голямото междучасие ям плод и ядки...ако пък имам часове до късно и не мога да се прибера за обяд си правя в нас сандвичи от пълнозърнест кайзер(питка) и пуешко месце или пуешка шунка...никой не ме гледа странно, даже и доста мой съученици си носят, но при нас доста голяма част от даскалото ни е все още в ремонт (к'во да кажа, поне започнахме учебната година) и лавката не работи, така, че или трябва човек да си носи или да бяга до некой магазин :lol:

vafli4ka
27th September 2008, 17:01
аз преди като ходех на училище си закусвах мюсли в къщи и после ядях плодове според сезона,айрянче може да се пийва,солетки разни,ама ако искаш да свалиш по-добре яж подходящи храни в къщи и почни да тренираш нещо няма нужда от лишения

ioni
27th September 2008, 17:04
аз преди като ходех на училище си закусвах мюсли в къщи и после ядях плодове според сезона,айрянче може да се пийва,солетки разни,ама ако искаш да свалиш по-добре яж подходящи храни в къщи и почни да тренираш нещо няма нужда от лишения
Аз не се лишавам, а ям подходящи храни :wink: Предполагам, че и аз ще правя така, но мисля да разнообразявам мюслите с филии Бонус.

vafli4ka
27th September 2008, 17:15
имах предвид детето дето е пуснало темата,иначе филии бонус само е кофти ....с филенце и топено сиренце много ми харесва ама иначе не съм му голям фен,зелени ябълки с прошуто е много вкусно

ioni
27th September 2008, 20:27
имах предвид детето дето е пуснало темата,иначе филии бонус само е кофти ....с филенце и топено сиренце много ми харесва ама иначе не съм му голям фен,зелени ябълки с прошуто е много вкусно

Помислих, че имаш впредвид мен. :wink:

ioni
28th September 2008, 10:34
Аз реших за утре да си взема банан в училище, а сутринта да закуся с филии Бонус. Така ще съм сита за по-дълго време ;)

ioni
4th October 2008, 16:10
Преживява се някак на училище, особено ако закусиш стабилно вкъщи. Зелено Корни също си нося.

cvety
4th October 2008, 17:41
Преживява се някак на училище, особено ако закусиш стабилно вкъщи. Зелено Корни също си нося.
аз без да ям в даскало не мога, много време без храна ми се получава, от 6.00 до 14.00-15.00 това са 8-9 часа, затова към 9.00 ям плод, а към 12.00 ядки и после в нас си обядвам

goldish
14th October 2008, 17:50
А солети ядете ли? Като седнете в кафето какво си взимате? Питам, защото абсолютно всички "натураялни" сокове са пълни с подсладители....за съжаление :( :( :( :(

cvety
14th October 2008, 18:21
А солети ядете ли? Като седнете в кафето какво си взимате? Питам, защото абсолютно всички "натураялни" сокове са пълни с подсладители....за съжаление :( :( :( :(
аз лично солети и въобще взсякакви снаксове и чипсове и пуканки вече не вкусвам
аз си взимам само вода, но примерно и чайче можеш да си вземеш, но просто аз не обичам чай и за това не си взимам

Solver
14th October 2008, 18:22
А солетите са пълни със сол, кое ли е по-вредното :lol: Малко захари няма да ти навредят, други неща ще ти навредят от сока. Вземи си чай, безкофеиново кафе...

ледено_sЪrце
14th October 2008, 21:17
Чай,минерална вода...ако се пазиш от подсладители и захари,избягвай всичко друго,още по-добре ,ако ги комбинираш с лимонче,тъкмо подобрява вкуса.

goldish
14th October 2008, 21:52
Боже, не остана изобщо какво да се яде!!!!!!!!!!!!

ледено_sЪrце
14th October 2008, 23:04
То принципно има много неща за ядене,но просто понякога ежедневието не ни позволява,а и по магазините не можеш да си сигурен какво точно съдържа продуктът,който купуваш,това е най-лошото. Аз винаги си знам,че е пълна илюзия здравословното ми хранене в повечето случаи,защото и половината от съставките са спестени за сметката на консерванти и други по-изгодни за производителя боклуци...

goldish
15th October 2008, 21:01
A според вас кое е по- добре да ям- солети, марети, някакви бисквити, bakerolls... :2005: :2005: :2005: :2005: Или може би нещо друго?

ледено_sЪrце
15th October 2008, 21:34
Нещо друго. :lol:

Solver
16th October 2008, 10:32
От изброените... Може би ябълка.

Miss_Murderer
21st November 2008, 14:44
Обикновено в училище най- често хапвам някакъв плод, понякога може пилешко(пържола или шишче), много рядко си вземам солети или някакви бисквити...А аако трябва да се храня там, пак залагам на пилешко, някоя салата или сандвич, но приготвен вкъщи. А за пиене- чай, понякога капучино...такива неща.

Mellinda
11th January 2009, 18:02
на мен ми прави впечателение че в училище няма абсолютно нищо полезно..поне в нашето има няколко стотин вида вафли,но не продават ябълки..например,а преди имаше.Дори нормално кафе няма само 3 в 1 и 2 в 1
имам чувството че нарочно го правят..не само в училищата,но и навън..навсякъде е заринато с боклуци и или трябва да си дебел или да умираш от глад

Solver
11th January 2009, 18:05
Ще ходиш на ресторант или ще си носиш от вас, нямаш друг избор ; )

cvety
16th January 2009, 13:15
еее при нас продават плодове и нормални кафета :D

Desir3
18th January 2009, 15:47
Чудя се само в моето ли училище продават на лафката плодове - има голямо разнообразие - мандарини, портокали, банани, ябълки. Ако искате да е нещо здравословно може да си вземете айрянче или направо кисело мляко в кофичка /ако в училището ви няма би трябвало наоколо да има магазин за хранителни стоки/ :) А ако някой се чуди за солети, бейк ролс, марети..ми то по-хубаво вкъщи си направете сандвич и си го изяжте на училище, за да не хапвате разни пакетирани боклуци :1252:

Solver
18th January 2009, 16:08
А сандвичът от вкъщи какво е - непакетиран боклук ли :lol:

Desir3
18th January 2009, 22:15
Хах може и така да се каже :1242: Определено е по-малкото зло в сравнение с тия прекалено солени, и с прекалено много подправки и кой знае още какви съставки 'вкусотийки'. Отделен въпрос е, че един сандвич е къде-къде по-питателен, а може би е и с по-малко калории. И по-вкусен :1224:

swe3tynka
18th January 2009, 22:54
Хах може и така да се каже :1242: Определено е по-малкото зло в сравнение с тия прекалено солени, и с прекалено много подправки и кой знае още какви съставки 'вкусотийки'. Отделен въпрос е, че един сандвич е къде-къде по-питателен, а може би е и с по-малко калории. И по-вкусен :1224:

И поне знаеш какво си сложил в него :?
Иначе аз, примерно, не ям в даскало. Просто не огладнявам. Ако пък огладнея някой път,когато сме с по-дълга програма си купувам това, което ми се дояде, не зависимо дали ще е шоколадово Корни, бейкроус или някое плодче :) Не мисля, че от веднъж ще ми се лепне на дупето, нали не ми е навик всеки ден да се тъпча с боклуци (:

aniK
19th January 2009, 08:50
Аз като бях по-млада/малка, си носех на работа сандвич от Бонус и пуешко филе. Хранех се на 3 часа и се нагалаше за междинно да си ям сандвича.

Mellinda
19th January 2009, 12:47
то при нас уж само временно по неясни за мен причини нямаше мляко с нес..но това ''временно'' е от края на миналата година :roll:

Solver
19th January 2009, 13:42
Ауу, няма мляко с нес, сега какво ще ядете ?!

karamela
19th January 2009, 13:53
кто няма мляко с нес яжте пасти :wink:

karamela
19th January 2009, 14:00
ако закусиш или обядваш добре в къщи....и си вземеш един два плода в чантата трагедията според мен не голяма :)

goldish
19th January 2009, 18:40
Като няма мляко с нес аз си пия 2 в 1. Най-бруталното е, че някъде има само 3 в 1, което вече е проблем.

punk_girl
2nd February 2009, 00:40
Хей здрасти на всички и аз съм на диета вече 1 седмица обаче имам проблем сега съм 2 смяна на даскало пък и уча в друг град та идеята ми е да си закусвам в нас към 8 часа с мюсли и да боядвам към 12 часа нещо супичка или салатка обаче в даскало незнам какво ще правя най-близкия магазин е на 15 минути път а толкова е голямато междучасие та да питам дали да речем малко оевесини ядки в кутийка или плод ще свършат работа от вкъщи като се има предвит че пътувам та поне към 4 часа да си хапна нещичко .