PDA

View Full Version : Неправомерно ли е?


Aset
11th June 2008, 09:30
Здравейте, настоящи силиконки и бъдещи такива :D

Имам един правен въпрос - днес приятелка ми донесе вестник, в който има статия за това как набирало скорост поставянето на импланти втора употреба. Статията е изцоцана от форума ни, който никъде не се цитира по име, а само се споменава, че жените си пишели във форум. Второто фрапиращо ме нещо е, че снимката ми се мъдри насред статията, доста едра и взета от интернет - snimka.bg. Снимката е правена в студиото на мой приятел - фотограф и в снимка.бг на нея стои логото на сайта му. Във вестника това лого е заличено. Никой не е питал нито мен, нито фотографа може ли да ползва снимката.
На мен не ми е много приятно и не го намирам за редно, вие как смятате?

Марулка
11th June 2008, 09:37
Aset кой е вестника? :shock: :shock: :shock: Естественно че изобщо не е редно!!!Днес си ти ,но утре ще е друга,а на никой няма да му бъде приятно да бъде "употребен"без знанието му.Всички имаме семейства,някои момичета имат и прекрасни кариери който не се нуждаят да бъдат унищожени с подобен снимков материал .Моля те дай ни повече инфо...................


Навестявай ни по-честичко!

Aset
11th June 2008, 09:47
Вестникът е "Телеграф", мислех го за по- сериозен, честно казано. Броят е от 09. юни.
Най- тъпо ми е за фотографа, той си притежава оригиналите на снимките, сложил си човекът името, а те го изтрили!
Ще го посъветвам да се консултира с адвокат и да си търси правата, трябва да му публикуват поне извинение.

Divinemouse
11th June 2008, 09:50
Това е ужасно, имаш ли снимков матерял който можем да видим :roll:
Сега разбирам защо момичетата си махнаха снимките от албумите......

Мария Василева
11th June 2008, 09:51
абсолютно неправомерно е! не им прави чест!
и за споменаването на форума, и за снимката ти и за фотографа. и по трите параграфа са били некоректни. :girl_hysteric:

Мария Василева
11th June 2008, 09:52
Сега разбирам защо момичетата си махнаха снимките от албумите...... ооо, Thomi, имаше и други злопотреби с личните снимки от разни ползватели на нета. :x

Мария Василева
11th June 2008, 09:53
т.е. понеже не мога да си редактирам мненето тука - за не-споменаването на форума. :|

dedektiv_p
11th June 2008, 10:30
А стига бе това си е направо гадно и супер нахално, но нали живеем в Бг то тук всеки си прави каквото си иска и минава безнаказано!

Babri
11th June 2008, 14:19
Ами не е редно разбира се!

Без твое разрешение нямат право да ти ползват снимката!

Аз затова вече не слагам снимки,тъй като преди време ми се случи нещо подобно!

dedektiv_p
11th June 2008, 14:25
То май е най-добре всички да си затворят линковете и снимки само лично на e-mail!

Divinemouse
11th June 2008, 15:43
То май е най-добре всички да си затворят линковете и снимки само лично на e-mail!


И пак няма гаранция :roll:

dedektiv_p
11th June 2008, 15:58
И ТОВА Е ВЯРНО, НО ДА СЕ НАДЯВАМЕ ЧЕ СЪФОРУМНИЦИТЕ СА НИ КОРЕКТНИ :wink:

bimbi
11th June 2008, 17:40
И ТОВА Е ВЯРНО, НО ДА СЕ НАДЯВАМЕ ЧЕ СЪФОРУМНИЦИТЕ СА НИ КОРЕКТНИ :wink:ми то всеки може да види снимката, да я копира и да си я ползва. в тоя форум специално се случи няколко пъти, дори и със снимки с пароли, тъй че не се учудвайте че никой от старите потребители вече не се показва, просто сме я сърбали тая попара

diastemma
11th June 2008, 20:25
Здравейте, настоящи силиконки и бъдещи такива :D

Имам един правен въпрос - днес приятелка ми донесе вестник, в който има статия за това как набирало скорост поставянето на импланти втора употреба. Статията е изцоцана от форума ни, който никъде не се цитира по име, а само се споменава, че жените си пишели във форум. Второто фрапиращо ме нещо е, че снимката ми се мъдри насред статията, доста едра и взета от интернет - snimka.bg. Снимката е правена в студиото на мой приятел - фотограф и в снимка.бг на нея стои логото на сайта му. Във вестника това лого е заличено. Никой не е питал нито мен, нито фотографа може ли да ползва снимката.
На мен не ми е много приятно и не го намирам за редно, вие как смятате?
Фотографът със сигурност може да докаже, че е автор на снимката. Направо мжеш да ги осъдиш. Нещастници.
Както е казано в закона, авторските права възникват със създаване на произведението и не се нуждаят от специално регистриране.
За начало помоли някой адвокат да им напише писмо, да цитира 2-3 алинеи и почакай компенсацията, "за да не повдигаш истинско дело".

Aset
12th June 2008, 07:58
Благодаря, момичета!
Реших днес да говоря с фотографа, който вероятно ще откаже да си търси правата, поне доколкото го познавам. Но наистина не е редно да се постъпва така и ще се консултирам с адвокат. До тук разбрах, че обезщетението като пари би било нищожно, ама не е въпрос на пари, а става дума за това, че в България трябва да се научим, че не можем да разчитаме все да минем "метър".
Да не говорим, че снимката е пецната сред статия за импланти втора употреба, което може да се разбере двусмислено и ми уронва престижа. :girl_dance: `Ми тъй де!

Inkaaa
12th June 2008, 08:32
Това е ужасно и от БТВ са излъчили интервю по темата за имплантите втора употреба със цитирам "специалиста по естетична хирургия" д-р Сердев,колко успокояващо...

Бобето
12th June 2008, 11:02
Това е ужасно и от БТВ са излъчили интервю по темата за имплантите втора употреба със цитирам "специалиста по естетична хирургия" д-р Сердев,колко успокояващо...


Нямам думи егати и специалиста!

Divinemouse
12th June 2008, 11:18
Аз не съм наясно,но този доктор продължава ли да оперира :?: :?: :twisted: :twisted:

Марулка
12th June 2008, 11:19
Аз не съм наясно,но този доктор продължава ли да оперира :?: :?: :twisted: :twisted:

А между другото-той ИЗОБЩО ДОКТОР ЛИ Е?

Мария Василева
12th June 2008, 11:25
да бе, аз бях толкова шокирана, като го видях такъв спокоен и важен да говори, че не можех да слушам достатъчно внимателно.... идея нямам как се пласира все още по медийте, и бтв - би трябвдало много по-внимателно да си подбипат "капацитетите" и това, на кого точно правят реклама.

отделно, такъв миш-маш репортаж въобще не съм очаквала от тях. някак си три теми смесени във нищото.

Асет, права си. Твоята снимка няма нищо общо с темата на статията дори, както разбирам. Отделно, не е тяхна.
Едва ли е някаква утеха, че са харесали точно твоята снимка, но го приеми като комплимент. Ама и аз много бих се ядосала!! :2001:

Inkaaa
12th June 2008, 12:13
Ами явно е доткор и явно оперира,щом го търсят за мнение и го излъчват по една от най-гледаните телевизии,интервюто може да се види на сайта на БТВ!Според мен той трябва да се скрие някъде и да не се показва ,не го ли е срам,след всички неуспешни операции и посрадали пациенти!

sinia
12th June 2008, 12:49
В кое предаване на БТВ е пил Сердев?

Марулка
12th June 2008, 13:21
Ами явно е доткор и явно оперира,щом го търсят за мнение и го излъчват по една от най-гледаните телевизии,интервюто може да се види на сайта на БТВ!Според мен той трябва да се скрие някъде и да не се показва ,не го ли е срам,след всички неуспешни операции и посрадали пациенти!

Инка преди време имаше голям спор за истинността на дипломата му и май се оказа че не е много редовна............ :1246: :1246: :1246:

milena127
12th June 2008, 14:00
Лелей, Асет се е появила отново :girl_kiss2: :girl_kiss2:

Иначе тотално ненормална история. Според мен непременно накарай някой адвокат да се свърже с вестника и да поиска обяснение и обещетение.
Тук нали имаме прависти, я да пратя на Мадагаскар линка да видим какво ще каже :roll:

Inkaaa
12th June 2008, 15:25
Не се съмнявам,4е има някаква измама с дипломата му!И 5 дипломи да изкара не лягам на операция при него за нищо на света ! :evil:

diastemma
12th June 2008, 15:29
Преди (много отдавна) е работил във Военномедицнска академия.
Дори и да му е съвсем редовна дипломата, какво от това ... зависи откъде са му порастнали ръцете.

Inkaaa
12th June 2008, 15:34
Това за растежа на ръцете ми хареса,неговите май са сбъркани нещо! :1301:

мадагаскар
12th June 2008, 20:30
И Асет и фотографа са си в правото, а копелетата-журналисти са криви и си го знаят. Затова съм спрял да гледам ТВ и да чета вестници вече 3-та година. Гол по паца да ме избацат некъде - няма и да разбера.

Иначе ако искаш мога да ти дам координати на адвокат с опит в тия неща, ама честно казано няма голям смисъл. За авторските права върху една снимка не искам да ти казвам кво обезщетение ще им присъдят, тая снимка е просто една снимка. За неимуществени вреди, в случай че ти се вижда лицето - по-добре не се захващай - ти ще обясняваш колко те е заболяло, те ще натъртят на това, че ти си момиче, на което не му пука, щото примерно е имало твои снимки в конкурса на арена, или някъде другаде в нета и най-накрая само адвокатите ще спечелят от цялата работа, а страните ще си ходят по живо по здраво.

Иначе кво лошо - решили са, че си хубава и са те сложили на вестника.:)

Celine
13th June 2008, 18:22
Асет доста неприятна история :?
Гол по паца да ме избацат некъде - няма и да разбера.
Е приятелите за какво са :2035: Ши та информираме :girl_haha:

fani_83s
30th June 2008, 21:46
момичета, плашите ме с тази тема. наистина ли така злоупотребяват с тези снимки? какво се е случвало преди?

Monique
17th July 2008, 11:36
Наистина трябва да ги съдиш тия :evil: