PDA

View Full Version : Имам странно чувство


kosyo2008
13th June 2008, 11:29
имам от един месец някъде чувството че всеки момент ще умра.
не знам от какво е това...

октомври месец 2007 ма година катастрофирах с колелото ми и си ударих челно главата.Лекарите при които линейката ме докара ме гледаха на скенер и според тях "нищо ми няма" и мозъкът ми бил наред.

Чувал съм че мозъчните сътресения много пъти идвали със закъснение и носели чувството че всеки момент ще припадне човека страдащ от тях.

да не би да имам мозъчно сътресение което сега да се появява ?

diastemma
13th June 2008, 11:42
Сътресението се проявява след няколко дни.
Мисля, че си минал лошия период. Отдавна:)

kosyo2008
13th June 2008, 11:46
Сътресението се проявява след няколко дни.
Мисля, че си минал лошия период. Отдавна:)


ти лекар ли си?аз доколкото знам това не е вярно и може да се прояви и след месеци.

6anel
13th June 2008, 11:47
и аз така мисля

secretk
13th June 2008, 12:18
Тъй кaкто гледaм, според мен имaш посещение нa пaнически aтaки, може дa бъдaт отключени от стрес или болест или нещо тaковa.
За всеки случaй посети невролог, дa ти види глaвaтa (тоест aко се притесняваш, че ти имa нещо), прaвиш си ЯМР и скенер, и aко не покaже нещо съществено, посети психотерaпевт. линк (http://www.evropea.com/panic_attack.html), товa предстaвляват пaническите aтaки.
Може и дa не съм прaвa, не съм лекaр, просто товa, което описвaш е подобно, но ти посети невролог, и aко с глaвaтa след удaрa всичко е нaред, посети и психотерaпевт, за дa провериш и тaзи възможност.

diastemma
13th June 2008, 18:03
Сътресението се проявява след няколко дни.
Мисля, че си минал лошия период. Отдавна:)
ти лекар ли си?аз доколкото знам това не е вярно и може да се прояви и след месеци.
Ще се съглася, ако ми кажеш как може да се прояви (с какво или с кое заболяване).

Сътресението е удар на мозъка в стените на черепа, при което той се натъртва и се губи съзнание (Косьо, съзнание при удара губил ли си или не?) Това причинява мозъчен оток, който се развива постепенно и се проявява след определен "светъл" период (повече от 12 часа). Тогава има късно главоболие и вторични загуби на съзнание. Когато отокът спадне, отшумява и всичко останало.
Скенерът е бил направен, за да се види, дали няма кръвоизлив в мозъка или обвивките му. Щом такъв не се е образувал при удара, не се очаква да се случи по-късно.

dazzling_girl
13th June 2008, 18:29
Аз мисля,че си внушаваш,но ако си мислиш,че нещо със здравето ти не е наред-тичай на доктор.

Mal
28th June 2008, 10:44
Не съм доктор,но ти предлагам това-успокой се, даи си една хубава почивка с любим човек и се върни към нормалния си живот :wink: