PDA

View Full Version : Стевия


hatred
20th June 2008, 09:55
Здравейте,

днес отидох да си купя Стевия и ми казаха, че е изтеглена от мрежата. Някой има ли представа каква е причината и кога ще се появи ?

rogi
20th June 2008, 11:22
Провери в друга аптека,най добре.Аз си купих наскоро.

DWP
20th June 2008, 11:24
Здравейте,

днес отидох да си купя Стевия и ми казаха, че е изтеглена от мрежата. Някой има ли представа каква е причината и кога ще се появи ?Ти защо не попита? :roll: Ако е вярно, че са я изтеглили и на мен ми е интересно каква е причината.

hatred
20th June 2008, 12:00
hatred написа:
Здравейте,

днес отидох да си купя Стевия и ми казаха, че е изтеглена от мрежата. Някой има ли представа каква е причината и кога ще се появи ?
Ти защо не попита? Rolling Eyes Ако е вярно, че са я изтеглили и на мен ми е интересно каква е причината.

Попитах, разбира се, но аптекарката не знаеше причината. Препоръча ми от американската Стевия на капки, но съ малко резервирана към всичко американско. Още повече, че тя някак има вкус на ленено семе.

DWP
20th June 2008, 12:10
Не си взимай на капки, повдига ми се от нея! :sick:

hatred
20th June 2008, 15:25
Това, което ме притеснява е да не са я изтеглили от мрежата поради съмнения, че има някакво вредно влияние върху организма :cry: . Беше отлично разнообразие от меда - той все пак има специфичен вкус и не подхожда на всичко за подслаждане.

лъвица
20th June 2008, 19:51
Това, което ме притеснява е да не са я изтеглили от мрежата поради съмнения, че има някакво вредно влияние върху организма :cry: . Беше отлично разнообразие от меда - той все пак има специфичен вкус и не подхожда на всичко за подслаждане.

Това е абсурдно! В мрежата има много информация за тази стевия, която хората наречени американци ползват от доста време. Не, не откриваме топлата вода. Предполагам, че става дума за дистрибуторско недоразумение.

Sun_Shine
25th August 2008, 21:20
Днес и аз проверих в една аптека и ми казаха същото нещо. Няма доставки. Интересно какво толкова вредно са открили. :?

PeCinCe
26th August 2008, 06:14
Каквото и да е, аз съм сигурна, че стевията не е вреда, сигурно проблемът е в производителите.. знам ли. Ако се пробвате да си поръчате от някой клуб в България няма ли да стане?

Sun_Shine
26th August 2008, 09:57
Мислех да си поръчам направо растението. Намерих сайт, в който го предлагат и то много евтино. Човек може да си го купи и да си го отглежда самостоятелно вкъщи. Според мен това е най-добрият вариант, защото ще знаеш, че няма нищо друго в кафето или чая ти. Дори и да си купя стевия от аптеката, няма да съм сигурна,че е напълно естествена.

PeCinCe
26th August 2008, 10:30
Ти хубаво си мислиш, но проучила ли си как точно се гледа това растение и как трябва да се обработи, за да може да се консумира след това..

Sun_Shine
26th August 2008, 10:59
Всъщност в сайта, за който споменах е описано всичко. Ако написаното там е вярно, то стевията се отглежда лесно. След засяването грижите са както за повечето растения, а по въпроса за обработката, пише, че листата се изсушават по възможно най-бързия начин и след това могат да се употребяват.

PeCinCe
26th August 2008, 12:06
Ами супер, щом и вкуса ти харесва, значи има решение.. :)

Sun_Shine
26th August 2008, 12:33
Всъщност не знам какъв е вкуса. Не съм ползвала стевия досега и затова искам да си намеря. Просто знам, че в някои от пакетираните или по-скоро в тези на капки, са прибавени разни други боклуци. Затова когато попаднах на сайта за растенията и ми се видя по-добър вариант да си го отгледам, щом не изисква толкова специални условия. Но ще видим, ако намеря в аптека, може първо да го пробвам как е.

Мария Василева
26th August 2008, 13:35
кой е тозе сайт, Sun_Shine? :roll:

Sun_Shine
26th August 2008, 18:20
Ето го.http://www.gradinarstvo.hit.bg/stevia.html

Мария Василева
26th August 2008, 19:10
мерси :)

hatred
28th August 2008, 07:41
В диетичните магазини масово се продава стевия, само че не е българска. Казвам от опит, защото ги пробвах - американската е гнус и половина, руската е доста автентична :)

Mena
28th August 2008, 19:18
hatred, всичко зависи от производителя.
Повече от 2 години ползвам американска стевия на Optimum nutrition и определено съм доволна :D
Не зная защо, но се притеснявам да пробвам руска, ти от коя марка си доволна?

Liana
2nd September 2008, 10:51
Преди 2 седмици си купих стевия на капки (българска), но чак вчера имах време и си направих крем, подсладен със стевия- не ми хареса, много блудкав и странен привкус, ще пробвам в кисело мляко да видя как е :(

4april
12th September 2008, 18:32
И на мен ми казаха, че стевията не се внася в момента поради намеса на производителите на изкуствени подсладители.

alekspe
16th February 2009, 22:53
Момичета, може ли някой от вас да ми каже дали е поръчвал стевия оттук: http://www.shopping.bg./article.php?aid=7074

Или пък от тази стевия: http://revita-bg.com/index.php?go=14652

Досега не съм използвала стевия и се чудя от коя да взема - на пакетчета, таблетки или течна. Четох, че някои момичета не харесват течната. Ще се радвам, ако някой ме насочи в избора! И от двете места предлагат стевия и не знам коя е автентична все пак.

hatred
16th February 2009, 22:56
И на мен течната не ми допада - сякаш има някакви добавки.
Най - удобна е тази на прах :)

alekspe
16th February 2009, 23:20
Сега като разглеждам оттук http://www.shopping.bg./article.php?aid=7074 описанията на стевия на прах, течност и таблетки забелязвам, че при Stevia French Vanilla Flavour пише стевия екстракт количество в доза - 110 мг. При стевия течност и стевия таблетки милиграмите са по-малко. Какво означава това? Стевията на прах по истинска ли е?

dina_a
21st February 2009, 16:42
здравейте, и аз искам да си купя стевия , която да изпозлвам вместо подсладител, .. какви неща четох за тоя подсладител:

Моля за помощ и съвет: към тези , които са употребявали и знаят коя каква е коя е най-добра?
тези намерих като основни варианта:
1. кримска стевия-таблетки - 4.0 лв- Съдържание: Екстракт от Stevia Rebaudiana стандарт; 90 % стевиозиди - 50 мг лактоза
2.кримска Стевия течен екстракт 20 мл; Съдържание: 25% екстракт от Stevia Rebaudiana стандарт. на 90% стевиозиди в 18% водно спиртен разтвор.
3.NOW Foods, Stevia Extract - на прах -100 пакета; съдържание в 1 пактче: Въглехидрати-1 гр; Stevia Extract-85 мг
4.NOW Foods, Stevia French Vanilla Flavour - на прах-100 пакета. съдържание в 1 пактче:Калории- 0; Въглехидрати
0.7 гр; Stevia Extract-110 мг
5.NOW Foods, Stevia Instant Tabs - 200 таблетки; съдържание в 1 таблетка: Хром -50 мкг;Stevia Extract-50 мг
6.NOW Foods, Stevia Liquid Extract - 2 oz -съдържание в 1 капка:Stevia Liq.Extr.-0.13 мл
7.премиум хърбъл, Nature’s Way products, Inc , USA, СТЕВИА 30 ml(без алкохол)Течен екстракт 30 мл
Съдържание Сладка билкова напитка, не съдържаща алкохол. Екстракт цели листа от Стевиа (Стевиа Рабаудиана) в изворна вода. Ефикастност: 4 mg сухо листо към 1 ml течен екстракт (4:1 екстракт).

кои сте ползвали - според съдържанието смятам, ч е екстакта на Nature’s Way products, Inc и капките на NOW Foods, Stevia Liquid Extract - 2 oz са най-чисти, наистина ли е така….

а през кой сайт се сте поръчвали? аз намерих няколко:
http://biozona.eu/index.php?main_page=index&cPath=30
http://www.shopping.bg./article.php?aid=7072
http://revita-bg.com/index.php?go=14652&full=1
МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩТА

4april
22nd February 2009, 08:11
Ами не зная коя стевия е най-добрата, но се радвам че въобще я има на пазара. До този момент съм ползвала само течната кримска стевия и относно вкусовите й качества не съм много обнадежден. Благодаря за линковете - смятам да си закупя и от другите видове, особено от тази с ванилията! Да знаете този подсладител дали търпи топлинна обработка, че не мога да ям захар, а никак не ми се използват изкуствени подсладители....

rumiko5219
17th April 2009, 11:43
Не си купувайте този препарат - току що се излъгах, това са едни зелени хапчета, които дори във вряла вода не се разтварят. Имах глупостта да си сложа в кафето, което замириса на сено или нещо подобно, а за подслаждане - въобще да не говорим. Кафето ми загорча още повече и замириса на някаква трева. Опитах се да разтворя в таблетката в гореща вода, водата позеленя при силно натискане и разбъркване с лъжица поне 10 минути и таблетката още не е разтворена напълно. Има някакъв съмнителен сладък вкус, но е много далече от вкуса на подсладител. И за това чудо дадох 10 лева.

4april
19th April 2009, 14:17
Аз не зная за какви хапчета става дума, но от тази, която е на прах си купих и съм доволна какъв е вкуса - моята е на NOW FOODS, а от техните има само прахообразни. На мен на вкус не ми харесва руския вариант - т.нар. Кримска стевия.

allie
21st April 2009, 13:08
hatred, Стевия има в магазинчето за здравословни храни на Самуил между Солунска и Денкоглу, мисля, е Здравница се казва. Иди и питай.

hatred
21st April 2009, 21:21
hatred, Стевия има в магазинчето за здравословни храни на Самуил между Солунска и Денкоглу, мисля, е Здравница се казва. Иди и питай.

Аз преди доста време си намерих доставчик на френска стевия. Много съм доволна. Качеството е супер :)

Но ще посетя магазинчето - на такива места човек винаги може да си хареса нещо :wink:

4april
22nd April 2009, 14:33
hatred, Стевия има в магазинчето за здравословни храни на Самуил между Солунска и Денкоглу, мисля, е Здравница се казва. Иди и питай.

Аз преди доста време си намерих доставчик на френска стевия. Много съм доволна. Качеството е супер :)

Но ще посетя магазинчето - на такива места човек винаги може да си хареса нещо :wink:
Може ли малко инфо за "френската" стевия....от къде я купуваш, цени и т.н.

hatred
22nd April 2009, 16:18
Купувам френската стевия от един собственик на магазин за диетични храни, който я внася контрабандно :twisted: Твърди, че е по - качествена от кримската. Разликата във вкуса е осезаема.

Магазинчето е на пазара "Борово", ако ти говори нещо :)

Цената е 8.50 лв за едно пакетче от 25 грама. Стига ми за около месец, при положение, че пия по мнооого чай на ден и го подслаждам стабилно :wink: :wink: Сякаш тази стевия е с по - наситен вкус от всяка друга, която съм пробвала.

4april
23rd April 2009, 09:42
Благодаря, ще пробвам да мина през Борово и дано уцеля магазина. Ама как само ни правят на маймуни и ни карат да купуваме контрабанда не е истина! Та така може и някакъв друг бял прах да ни пробута някой! Ама и аз съм принудена така да купувам ако искам да ползвам Стевия за съжаление. Тази, която ползвам също е добра, разтваря се добре, но май не издържа на термична обработка, та ще видя и тази. Благодаря за инфото и приятен ден!

Tana
23rd July 2009, 09:24
Здравейте,
Сладката билка „СТЕВИЯ” отново ще се продава в аптеките, дрогериите и магазините за диетични и здравословни храни. "Цветелина" ООД спечели дело пред Върховния Административен съд на РБ, като доказа че нейните продукти „Стевия” са напълно безвредни и отговарят на всички изисквания на Европейското и Българското законодателство за хранителните добавки, с което забраната за разпостранението на „Стевия” в търговската мрежа на страната беше отменено. Подробности може да прочетете в http://tzvetelina.com/

4april
24th July 2009, 09:32
Да де, но проблемът е че стевията на Цветелино ООД въобще не ми харесва на вкус, та дано пуснат и на други производители...

swe3tynka
8th September 2009, 18:59
Вече я има по магазините, така ли?
hatred, каква използваш? Смисъл марка?
Каква е по-добре течна или на таблетки?
Къде в София има? :roll:

greqna
8th September 2009, 20:00
Някой друг ползвал ли е тази на "Цветелина" ООД?

hatred
8th September 2009, 20:01
Вече я има по магазините, така ли?
hatred, каква използваш? Смисъл марка?
Каква е по-добре течна или на таблетки?
Къде в София има? :roll:

Последната стевия, която си взех, е на NOW Foods, купих си я от HealthStore (http://healthstore.bg/). На прах е, в пакетчета по 1 гр. Качеството е отлично.

Не си купувай от българската.

swe3tynka
8th September 2009, 20:21
А едно пакетче 1гр на една таблетка ли се равнява? Ти по колко пакетчета използваш на ден?
Много големи ми се виждат опаковките- 200 таблетки/ 100 пакета :shock:

hatred
8th September 2009, 21:05
А едно пакетче 1гр на една таблетка ли се равнява? Ти по колко пакетчета използваш на ден?
Много големи ми се виждат опаковките- 200 таблетки/ 100 пакета :shock:

На ден използвам 2-3 пакетчета. Правя си кремчета, добавям стевия към овесените ядки за закуска, към лимоновия сок и чая. С други думи, не я пестя :lol:

Не съм пробвала стевията на таблетки на NOW.

Мога да направя съпоставка с българската стевия на таблетки: един грам стевия на NOW като концентрация се равнява на 10-15 таблетки стевия на "Цветелина". Без майтап.

Разфасовките на NOW са толкова големи, защото в USA цената е смешна.

Достатъчно реклама направих :lol: :oops:

Другата стевия, от която съм била доволна, е една френска. Един познат я внася контрабандно, но се отказах от нея, защото е по-скъпа от тази на NOW, а и не е толкова удобно разфасована.

Кримската стевия също е гадничка и не подслажда добре.

swe3tynka
8th September 2009, 21:20
Убеди ме :D
Ти онлайн ли си я купуваш или ходиш до магазина?

hatred
8th September 2009, 21:23
Убеди ме :D
Ти онлайн ли си я купуваш или ходиш до магазина?

Ходя до магазина.

4april
9th September 2009, 08:46
Аз също много харесвам Стевия на NOW FOODS, за разлика от Кримската и българската. Поръчвам си я по интернет, а къде е този магазин за директни продажби и ако е в София може ли адрес?

stevia
10th September 2009, 21:48
Можете да си закупите стевия сушени листа. За повече информация на адрес:
stevia.blog.bg

tonubg
22nd September 2009, 13:03
Здравейте, аз също се чудех много дали да не си закупя тази на Цветина, но като ви прочетох постовете веднага се разобедих.
И си поръчах от http://healthstore.bg/
Много ми харесва вкуса и, доста добре слади и в същото време натурален продукт ;)

Конкретно си взех с хром и инулин, тъй като майка ми е диабетик и я ползва и тя.

http://healthstore.bg/NOW-Foods/%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D 1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B8-%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%8F/Stevia-Balance-with-Inulin-and-Chromium-100-%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0.html

stevia
7th October 2009, 12:12
Цената е 8.50 лв за едно пакетче от 25 грама. Стига ми за около месец, при положение, че пия по мнооого чай на ден и го подслаждам стабилно Сякаш тази стевия е с по - наситен вкус от всяка друга, която съм пробвала.

Цена от 8.50 лв. за пакетче от 25 грама?
На http://stevia.blog.bg продават стевия сухи листа за 17 лв. за 100 грама, а 200 грама струват 30 лв., доставката е с куриер и е 7-8 лв., но като го сметнеш пак ти излиза наполовина.
А това за вкуса е вярно защото все пак оригинала си е оригинал, в другите продукти (таблетки и разтвори) има какви ли не добавки, а не забравяйте, че стевията е стотици пъти по-сладка от захарта и производителите слагат пълнители и добавки за да намалят сладостта.
Така, че изберете оригинала и купувайте само истинска стевия(самата билка).

Herbaliser
9th March 2010, 18:47
Здравейте.
Разбрах, че една фирма започва да внася билката Стевия от Парагвай - там, където растението е многогодишно и билката е най-лековита. Много скоро ще се появи на пазара под формата на 'Чай от Стевия'. Аз вече опитах и съм повече от очарован, и смятам да мина само на такъв чай.
2 чаши чай на ден са напъно достатъчни за нуждите на организма. Освен това, разбрах, че цената на този чай, ще е доста по-нормална - в рамките на 3-4 лева.
Очаквайте в най-скоро време (след около 15 дни) да се появи в търговската мрежа. :1203:

дундарина
9th March 2010, 18:53
:1203: :1203: :1203:

Herbaliser
25th April 2010, 19:40
Чаят от стевия вече се предлага в специализираните магазини за диетични продукти в София и големите градове в страната, както и в специализираните щандове в големите търговски вериги (Фантастико, Елемаг, CBA и т.н.) на цена около 4.50 лв. :wink:

linnna
1st September 2010, 10:24
Продавам растения стевия - височина 12-15 см, цена - 15 лв.
Ако някой се интерсува, подробности на ЛС