PDA

View Full Version : Лимфни възли


severinna
20th June 2008, 17:32
Имам леко увеличени лимфни възли. Незнам дали от това, но ме болят мускулите на врата и постоянно се схващат. Помагат ми масажи,но всеки път ми е малко скъпичко.
Имате ли идея дали 2-те неща са свързани? И какво би могло да ми помогне?


:1246:

Beautiful_
20th June 2008, 17:34
ходи ли на лекар?
и моя единия е подут и каквато съм паника, като гледах по тв рекламата за хепатит реших, че съм болна :lol:

severinna
20th June 2008, 18:16
Ходих заради друг проблем, и така стана ясно, че имам и този. Лекарят ми каза, че лимф. възли са леко подути и до тук. Неможах да отреагирам веднага, защото бях отишла за друго.

sibi
20th June 2008, 18:39
Обикновено е свързано с възпалителен процес.

Суетен
20th June 2008, 20:04
Като тиинеиджър и аз съм страдал от увеличени лимфни възли но така и не разбраха лекарите от какво е.
Наскоро 1 френд му се бяха увеличили и имаше липом на врата и го оперираха.

чичо
20th June 2008, 20:44
Oт липом е абсурд да са били увеличени,освен ако не е нагноил ,т.е. инфектиран...Много рядко срещано,но е възможно теоритично!
severinna,къде са тези лимфни възли,само по шията ли?Болезнени ли са при напипване или не?
Уголемени лимфни възли могат да значат много неща,но това се изяснява от съответния специалист.На нас трябва да ни подсказват единствено,че нещо не е наред.Могат да се дължат на настинка или грип ,както и на туморни процеси и инфекциозни заболявания(туберкулоза,ин фекциозна момонуклеоза,туларемия )

severinna
21st June 2008, 08:43
точно под долната челюст по 1, като малки топчета, болезнени са основно като ги пипам.

severinna
21st June 2008, 08:52
Притеняват ме повече мускулите на врата, които ми се схващат и болят постоянно, и са подути леко. Мисля, че са свързани и с лимфите.

severinna
21st June 2008, 08:53
....имам предвид мускулите, разположени под долната челюст.

чичо
21st June 2008, 09:55
Може да е свързано с инфекциа в гърлото,сливиците или зъбите.Мускулите нямат общо с лимфните възли и ти се схващат от друго??

dimitriq76
29th June 2008, 14:00
Аз страдам често от гърло поне през 2-3 месеца се възпалява и зачервявя ,отдясната страна на врата си имам увеличен лимфен възел колкото грахово зърно !Ходих на лекар направиха ми пълни кръвни изследвания и беше всичко в норма !Хематолога които ме прегледа ми каза ,че така ще си остане лимфния възел защото често страдам от гърло ,а и при слабите хора се напипвали лимфните възли .Нормалната им големина била колкото бобено или грахово зърно .