PDA

View Full Version : Activia


desislavay
25th June 2008, 08:22
ami ako mojete da spodelite dali vi haresva,hapvate li q iiii vyob6te tolkova li e polezna kolkoto q reklamirat? :apple:

Dex
25th June 2008, 08:32
Не струва :x Пълна е с консерванти и всякакви стабилизатори.
Аз лично предпочитам да изям кофичка кисело мляко с някакъв плод нарязан или малко сурови ядки. Така поне занем какво точно ям, по-вкусно е и е по-здравословно :lol:

Ran
25th June 2008, 10:33
Активията не е храна - както и останалите продукти на Данон, впрочем.
Направи си експеримент - остави я в хладилника и я "забрави" за месец. После виж дали изобщо ще се е променила. Може даже и да близнеш, няма да е развалена. Истинското кисело мляко за 2-3 дни трябва да се е вкиснало.
Иначе, че е вкусна, факт. Но ако ти се яде нещо сладко, не си търси извинения и не се оправдавай с полезността на Активия-та.
Мен лично ме боли стомах от нея. :roll:

Izabo
25th June 2008, 11:15
За съжаление не само Активията и другите продукти на Данон нямат разваляне..."На Баба" също се произвежда от Данон..., други марки също имат срок на годност по 3 седмици.... :shock:

Сравнителен тест на български кисели млека (http://bgkulinar.net/news.php?newsid=2114)

Погледнете таблиците и си изберете марка :D !

6anel
25th June 2008, 11:19
ми нишастето не се разваля

Ran
25th June 2008, 11:50
Аз принципно залагам на Пършевица 3.6%, като съм наясно, че и в него има нишесте. Но поне е близо до средните стойности в тестовете, а и на вкус не е лошо.

Izabo
25th June 2008, 11:57
Btw Герма е сред марките с най-добри показатели, вкусно е....., но пак годността му е подозрително дълга (а също и гъстотата на 0.1% :lol: )..... :?

Ran
25th June 2008, 11:59
Уви, мина времето, когато баба квасеше мляко у дома... И се изяждаше на момента, защото до ден и половина - два по-късно, вече беше вкиснато...
Почти съм се примирила, че не ядем нищо натурално - плодовете и зеленчуците обработвани, обработвани... месото натъпкано с Е-та, млякото - пълно с нишесте... :roll:

carry
25th June 2008, 16:07
Скоро попаднах на една статийка за Култура 0.1..оказва се ,че показателите са му като за кисело мляко с 3.5% масленост,така че..вече няма гаранция..трябва да се чете по етикетите внимателно,кое е по-малкото зло.

margarita_ilieva
25th June 2008, 16:15
То не се знае до колко е истина това, което пише по етикетите.. Изобщо не знаем какво ядем и от къде идва, да не говорим за консервантите.. ама ако почнем да се вманиачаваме, това значи да спрем да ядем изобщо.

desislavay
25th June 2008, 17:29
Скоро попаднах на една статийка за Култура 0.1..оказва се ,че показателите са му като за кисело мляко с 3.5% масленост,така че..вече няма гаранция..трябва да се чете по етикетите внимателно,кое е по-малкото зло.

vai kato si spomnq 4e do skoro Kultura kupuvah,uj to4no za tova 4e e niskomasleno,pyk to... :2005: :2009:
Sega zapo4nah da kupuvam ot tova vereq s kalcii... I activia uj mn qm za6tot e polezna ama qvno ne... Ve4e napylno se ot4aqh pyk mn obi4am kiselo mlqko :girl_cry2:

cvety
25th June 2008, 18:48
vai kato si spomnq 4e do skoro Kultura kupuvah,uj to4no za tova 4e e niskomasleno,pyk to... :2005: :2009:
Sega zapo4nah da kupuvam ot tova vereq s kalcii... I activia uj mn qm za6tot e polezna ama qvno ne... Ve4e napylno se ot4aqh pyk mn obi4am kiselo mlqko :girl_cry2:

ми купувай Герма 0.2% мен лично то най-много ми харесва

Izabo
26th June 2008, 08:53
И Културата, и Герма 0.1% са с 3.6 % РАСТИТЕЛНА мазнина, пише си на етикета... :D
0.1% е животинската.. :D !

tirra
26th June 2008, 09:12
пробвайте ФЕРМЕРСКО , ще останете доволни! не го има навсякъде но ако ви попадне непременно го пробвайте! много е вкусно и има три варианта - Диетично/обезмаслено/, 2% и 3.6%.

Solver
26th June 2008, 10:27
Произведените от "Бор-Чвор" са най-близко до истинското кисело мляко. За Данон отдавна е известно, че не притежава живи бактерии. Най-простия тест е да опитате да подквасите мляко с някое купено, най-малък шанс, тоест нулев, имате с Данон и "На Баба" ; )

При Култура животинските мазнини са заместени с растителни, които не влияят на холестерола и точно това е смисъла - от тях няма да качите килограми, това са полезни мазнини, те дори спомагат изгарянето на вредните.

А попринцип самото кисело мляко, по-точно бактериите в него, също имат свойства на консервант, така че ако не се развали за 2 дена, не значи, че е фалшиво. Това важи след 5-7 дни, но не 2. Естествено минат ли 10-20 дни, то е ясно.

А за хората в този форум, които искат най-вече да отслабнат, трябва да е пределно ясно, че домашно подквасеното кисело мляко може да е истинско, може да има истински бактерии и да е полезно, но съдържа 10+% мазнини и това са животински мазнини, така че е абсолютно забранено при диета с цел отслабване, колкото и да не ви се ядат купени млека.

Izabo
26th June 2008, 13:11
.......При Култура животинските мазнини са заместени с растителни, които не влияят на холестерола и точно това е смисъла - от тях няма да качите килограми, това са полезни мазнини, те дори спомагат изгарянето на вредните...........

Ivanin, :2024: ! Надявам се да си прав! (дано съм уцелила рода :wink: )
Културата ми е супер вкусна, Герма 0.1 също...

tirra, ще потърся и Фермерско :D , мисля, че съм виждала...

Solver
26th June 2008, 14:06
Да, уцели го ; )
Ами щом билдърите вечер си позволяват да го ядат (въпреки бавноусвоимите въглехидрати), бъди сигурна, че поне растителните мазнини няма да ти се залепят, но при отслабване вечер не е добре да се яде точно поради въглехидратите.
Аз лично съм с много бърз метаболизъм и не ме притесняват въглехидратите, но поне с мазнините гледам да не прекалявам ; )

По тази тема има и много грешни разбирания за ядките, как те имали въглехидрати и не трябвало да се ядат - фъстъците например каквото и да се говори са много полезни (говорим за 50 грама на ден, не 1 кг), техните въглехидрати са растителни и те не влияят отрицателно на теглото.
А в млеката предполагам мазнините се заместват, за да има все пак някакъв вид/форма самото мляко, защото представи си кисело мляко без мазнини, то ще бъде айран :)

Izabo
26th June 2008, 15:25
... но при отслабване вечер не е добре да се яде точно поради въглехидратите.....

Но до обяд може..., при неистово желание и опити за отслабване :lol: ?

Solver
26th June 2008, 16:28
Хахах. Ами зависи какво друго ядеш през деня. Все пак смятам, че щом отслабваш, гледаш да не ядеш хлебни изделия. Гледай да ограничаваш тези храни с многото въглехидрати, пък 1 кофичка 0.1% мляко по обяд може идеално да замести едно хранене.

spg298
26th June 2008, 23:39
Произведените от "Бор-Чвор" са най-близко до истинското кисело мляко. За Данон отдавна е известно, че не притежава живи бактерии. Най-простия тест е да опитате да подквасите мляко с някое купено, най-малък шанс, тоест нулев, имате с Данон и "На Баба" ; )

При Култура животинските мазнини са заместени с растителни, които не влияят на холестерола и точно това е смисъла - от тях няма да качите килограми, това са полезни мазнини, те дори спомагат изгарянето на вредните.

А попринцип самото кисело мляко, по-точно бактериите в него, също имат свойства на консервант, така че ако не се развали за 2 дена, не значи, че е фалшиво. Това важи след 5-7 дни, но не 2. Естествено минат ли 10-20 дни, то е ясно.

А за хората в този форум, които искат най-вече да отслабнат, трябва да е пределно ясно, че домашно подквасеното кисело мляко може да е истинско, може да има истински бактерии и да е полезно, но съдържа 10+% мазнини и това са животински мазнини, така че е абсолютно забранено при диета с цел отслабване, колкото и да не ви се ядат купени млека.

Пишеш неверни неща!
1. С кисело Данон подквасвам от 96та, никога не съм имала фал с готовото кисело мляко. НИКОГА!
2. Домашно подквасено не се разваля или вкисва за 2-3 дни, освен ако не се държи на стайна температура.
3. Кой е напълнял САМО от процента мазнини в киселото мляко?

Solver
27th June 2008, 08:09
Ти май не четеш :)
2.Домашното кисело мляко НЕ се разваля, освен ако не се държи на стайна температура.
Аз казал ли съм обратното, нали твърдя същото ?!

А за първото - не знам за Данон ли работиш :) Но както можеш да видиш и в таблицата, но и преди да излезе тази таблица, всеки знаеше, че това е просто хранителен материал, в него НЯМА живи бактерии, нужни за подкваса на мляко. Разбира се, който му трябва само за храна, няма проблеми да го яде. Но моля те не говори глупости противно на всички факти, че Данон било истинско кисело мляко :)

hatred
30th June 2008, 11:56
Причината киселото мляко да има такава консистенция по принцип е в бактерията, която го стяга. Но производителите на кисело мляко не могат да си позволят да сложат много от нея, защото млякото много бързо става много кисело ( дори да е в хладилник ) и няма как да се съхранява дълго. И какво слагат в млякото, за да е стегнато ? Нишестенце, брашънце, желатинче ....

Аз си правя домашно мляко, след като го сваря чакам 2 - 3 пъти да пусне каймак и го отстранявам, след това го бия в шейкър ( сметаната излиза на повърхността ) и след тази процедура сметанометъра показва около 2% масленост ( по - малко не мога да го докарам ), но поне знам , че не се тъпча с нишесте !

zozeto
30th June 2008, 12:38
Произведените от "Бор-Чвор" са най-близко до истинското кисело мляко. За Данон отдавна е известно, че не притежава живи бактерии. Най-простия тест е да опитате да подквасите мляко с някое купено, най-малък шанс, тоест нулев, имате с Данон и "На Баба" ; )

При Култура животинските мазнини са заместени с растителни, които не влияят на холестерола и точно това е смисъла - от тях няма да качите килограми, това са полезни мазнини, те дори спомагат изгарянето на вредните.

А попринцип самото кисело мляко, по-точно бактериите в него, също имат свойства на консервант, така че ако не се развали за 2 дена, не значи, че е фалшиво. Това важи след 5-7 дни, но не 2. Естествено минат ли 10-20 дни, то е ясно.

А за хората в този форум, които искат най-вече да отслабнат, трябва да е пределно ясно, че домашно подквасеното кисело мляко може да е истинско, може да има истински бактерии и да е полезно, но съдържа 10+% мазнини и това са животински мазнини, така че е абсолютно забранено при диета с цел отслабване, колкото и да не ви се ядат купени млека.

Ivanin Много си прав!!! Наскоро разговарях с един специалист биолог, занимаващ се със стандарти за качество на храните, който сподели, че 150% е доказано, че Активиата е абсолютен болкук. Единственото нещо, което го прави кисело мляко е рекламата. Впрочем ако сте се зачитали в надписите на опаковката, не пише кисело мляко, а МЛЕЧНО КИСЕЛ продукт, с уж жива закваска.
В същото време най-добрите кисели млека на пазара, които са и ЕДИНСТВЕНИТЕ, в които чрез тестване е доказано наличието на жива закваска са "Бор Чвор" и "Боженци".

Лошото е, че наистина нямаме никаква гаранция за това, което си купуваме от магазините. хм хм хм

zozeto
30th June 2008, 12:40
..... само забравих да вметна .... за сметка на киселото мляко "Боженци" - сиренето "Боженци" във вакуумна опаковка е с отвратителен вкус и качество!

hatred
30th June 2008, 13:58
най-добрите кисели млека на пазара, които са и ЕДИНСТВЕНИТЕ, в които чрез тестване е доказано наличието на жива закваска са "Бор Чвор" и "Боженци".

zozeto, Боженци наистина е много вкусно, но ме съмнява да е качествено. Дори на опаковката му пише "процент сухо вещество...". А сухото вещество се сещаш какво е - нишестенце ...

Solver
30th June 2008, 14:06
Е защо да не е сухо мляко, а и какво ако е нишесте ? Вие не ядете ли нишесте, то се продава по магазините и хората си го правят на кремчета. Ако ядете млякото заради хранителната стойност - тя е такава, каквато пише на опаковката, с малки отклонения. Колкото и да се лутате 100% истинско мляко няма да намерите в магазина, затова ако не ви пречат мазнините, си го правете, в магазина има просто мляко с най-голям процент живи бактерии, ако ви задоволява. Ако не вярвате на тези изследвания, съберете се 10 души, дайте по 5 лв и тествайте млякото, което ядете в ХЕИ, така ще бъдете най-сигурни.

nikolskata
26th July 2008, 16:53
Като грам не разбирате поне не се излагайте бе хора - сухо вещество има дори прясното мляко, нищо че е течно.
Сухото вещество на млякото няма нищо общо със нишестенцето или със сухото мляко. Седнете и прочетете в интернет малко.

vafli4ka
26th July 2008, 22:35
Сигурна съм обаче,че точно в Активията има много нишесте,ако искате да си нормализирате стомаха тя НЯМА да ви помогне!!!Ако сте фенове на истинското кисело млекце отивате някъде,където бабичките продават от собствените си животинки и го заквасвате в къщи

gerenceto1
27th July 2008, 05:46
Активията е боклук и половина, кокто и всички продукти на Данон.
Аз лично се доверявам на кисело мляко Елена, пак не съм сигура колко е полезно, но все пак .

А растителната мазнина в Културата и Герма 0,1 от какъв произход е?
От слънчоглед, маслини или....

hatred
27th July 2008, 15:56
Сигурна съм обаче,че точно в Активията има много нишесте,ако искате да си нормализирате стомаха тя НЯМА да ви помогне!!!Ако сте фенове на истинското кисело млекце отивате някъде,където бабичките продават от собствените си животинки и го заквасвате в къщи


Абсолютно подкрепям vafli4ka. Аз правя точно това и съм изключително доволна.

А растителната мазнина в Културата и Герма 0,1 от какъв произход е?
От слънчоглед, маслини или....

Доколкото знам е от маргарин, тъй като той се хомогенизира най- лесно. Пфу :?

Но докато за другите кисели млека има някакъв шанс, Активия гарантирано е боклук и половина. Млечно-кисела бактерия в нея със сигурност няма, ако държите на bifidus - това е пробиотик, продава се в някои аптеки, а в билковите - със сигурност.

gerenceto1
27th July 2008, 15:59
Доколкото знам е от маргарин, тъй като той се хомогенизира най- лесно. Пфу :?

И аз така предположих - то не може да има истинско мляко(без нишесте), оригинална закваска и екстра вържин за около 0.8лв.

vafli4ka
27th July 2008, 16:04
на мен баба ми прави домашно и си го ям :wink: предпочитам повечето домашни храни пред купешките,лютеничката също,ако искате да не се храните с боклуци изберете домашното :D

hatred
27th July 2008, 22:48
на мен баба ми прави домашно и си го ям :wink: предпочитам повечето домашни храни пред купешките,лютеничката също,ако искате да не се храните с боклуци изберете домашното :D


:1203: :1223: :bravo:

Абсолютно си права, vafli4ka. Колкото и бабешко да звучи, е вярно.

Не знам каква е тази мания, която ни е обладала - да насърчаваме безобразията на дефомираната до неузнаваемост хранителна индустрия (за фармацефтичната - да не говоря ... :( ). Да се редим на опашки за "мляко", приготвено от нишесте, за "екологични" ябълки с размери на грейпфрути и вкус на пластмаса, за обелени картофи, зеленчуци във вид на прахчета, за боядисани яйца ....

И любимото ми - семейна идилия, слънчев съботен ден, мама и тати водят детенцето си в МакДоналд*. Естествено, сядат на чист въздух на външните маси под моста на НДК . Детенцето брои минаващите коли докато папка. И най - интересното - ако си затвори очите, няма да може да разбере какво точно яде. А родителите му никога няма да разберат защо шкембето му е по - голямо от това на дядо му.

А аз никога няма да разбера, защо, по дяволите, в събота и неделя на Витоша виждам по - малко хора, отколкото в MANGO ...

vafli4ka
27th July 2008, 23:15
така е,света се е побъркал,хората в чужбина хвърлят луди пари за органична храна,която да е екологично чиста,правят сума ти кампании против вредните храни,против замърсяването на природата,а българина нехае и яде каквото му падне...може да прозвучи смешно,но аз обичам да ходя на село,защото там не минават почти никакви коли,като излезна на терасата виждам градинката на баба с цветята и планината срещу мен...да не говорим,че баба винаги готви вкусни неща и отглежда плодовете и зеленчуците,а не идват от фирма с неясен произход

gerenceto1
28th July 2008, 05:41
И аз обичам на село, но баба и дядо са вече болни хора и нямат много възможност да гледат животинки. :roll: Иначе и аз обожавам домашното мляко,колкото и маслено да е....

vafli4ka
29th July 2008, 21:18
ами и ние нямаме животни,ама там има винаги някой от който да си купиш,и тук в квартала има бабички дето продават прясно мляко домашно,което е много по-хубаво от това в магазина

hatred
29th July 2008, 21:38
ами и ние нямаме животни,ама там има винаги някой от който да си купиш,и тук в квартала има бабички дето продават прясно мляко домашно,което е много по-хубаво от това в магазина

Още повече, че ако човек иска да е по - нискомаслено, спокойно може да маха каймака. Най - ефективно е, ако го разбира с миксер, тогава маслото моментално излиза на повърхността.

Но едно е сигурно - колкото и да се обезмаслява и да се разрежда с вода, все си остава по - хубаво от млякото в магазина. То си е безподобна гадост :wink: Пфу :!: