PDA

View Full Version : Хроничен херпес


Пипилота
25th June 2008, 11:39
От 4-5 години всяко лято ми излиза херпес на абсолютно едно и също място. До милиметър е същото едва ли не. Сега пак тръгна... :cry: Дори е по-голям, по-разпространен и не знам вече какво да правя. Лекарите все мазила ми дават. С Ацикловир се мажа, наистина помага, но това до края на живота ми ли ще трябва да го търпя?
Някой знае ли нещо по въпроса?
Излиза ми главно от нерви и притеснение.

Celine
25th June 2008, 11:42
Мисля, че веднъж лепнал ли те е, няма отърване. :1246:
При мен по същият начин винаги се появява в ъгълчетата на устните ми, всеки път с различна големина ( стигал е до брадичката ми дори )
А при приятелката ми е просто жестоко - на горния клепач се появява винаги.

И аз ползвам ацикловир-а.

sweety_L
25th June 2008, 11:44
Къде ти излиза?

Аз имам рецидиви от години и съм пробвала какво ли не, включително и инжекции локално, както и курс на лечение с алое и витамини. Затихва временно и после пак се появява. Това е вирус, който живее в организма и нещо го отключва. Няма лек, за съжаление. Поне не и на този етап. :?

Пипилота
25th June 2008, 12:06
Отзад до опашката ми излиза. Поне не е на лицето да чукна на дърво :? Става голям колкото монета от 20 стинки. А сега освен тази монета има и още 2 мънички на 1 пръст разтояние от него. Направо ми стана тъжно за мене си сутринта като се видях :x То не стига болка, парене, сърбеж, ми и белези остават, а недай боже гаджето на задна да го види сигурно ще изпищи и ще побегне с ужас. Направо ме е гнус от мене си :cry:

sweety_L
25th June 2008, 12:18
Не трябва да те е гнус и да се самообвиняваш!
Предполагам знаеш, че е заразно и интимните контакти са непрепоръчителни.

Много е болезнено, наистина!

Ацикловира не лекува, а облекчава симптомите.

Пипилота
25th June 2008, 12:21
Е то да не ми е на п*****а :lol: Аз му лепкам лепенка отгоре. Нито аз го докосвам с ръце, нито никой друг. Достатъчно гнусно ми е да го гледам, кво остава и да го галя :lol:
За Ацикловира ми бяха казали, че ускорява процеса на узряване и оздравяване после, аз облекчение не чувствам никакво.

sweety_L
25th June 2008, 12:42
Е то да не ми е на п*****а :lol:

Е, щото на мен точно там ми илиза! :twisted:

Пипилота
25th June 2008, 13:12
Е то да не ми е на п*****а :lol:

Е, щото на мен точно там ми илиза! :twisted:
:2040: Ужасно съжалявам, трябваше да е шега... Твойта мъка е по-голяма от мойта, признавам си.

sweety_L
25th June 2008, 13:14
Карай! Мен така или иначе ме изби на смях след твоята шегичка.
Нямаше как да знаеш, все пак... :lachen:

А пък то от дупето до п.......а няма и една шепа разстояние! :connie: :oops:

rokoko
25th June 2008, 14:00
Карай! Мен така или иначе ме изби на смях след твоята шегичка.
Нямаше как да знаеш, все пак... :lachen:

А пък то от дупето до п.......а няма и една шепа разстояние! :connie: :oops:
Чета и се чудя да се смея ли :lachen: на шегичките ви или да ви съчувствамV
знам какво е да е на интимните части :2021: :2021: аз даже мислех че е от бръсненето и не предприех нищо, но напоследък преди цикъл ме сърби, и нали знаете като се намокри как сърби
Само дето явно нямам херпес понеже от водата се облекчавам
Ще взема да ида на лекар да ми каже какво аджеба ми има

sweety_L
25th June 2008, 14:09
Да, по-добре отиди на кожен лекар, поне да разбереш какво е.
Дано не е херпес!

еМ ДжИ
25th June 2008, 14:19
Мога да ви препоръчам, вместо Ацикловир да си вземете Zovirax, активната съставка пак е Ацикловир, но лекарството е по-добро - действа много побързо (за 1 ден се оправям от него, ако го хвана в самото начало) Но го мажа през 2 часа макс. ... За съжаление няма оправия... гадост.. И водата (мокренето) е много вредно - стимулира херпеса...
Едно време си го горях с йод - но страшно боли и не го препоръчвам на никого... една лекарка като разбра ... щеше да припадне. Но с йода действа само, ако ти излезе на място с много нежна кожа - уста и т.н... Но НЕ ГО ПРАВЕТЕ :)

sweety_L
25th June 2008, 15:16
И Зовиракса е на почетно място в аптечката, ама какво от това.
Няма лек пустия му херпес! :evil:

Divinemouse
25th June 2008, 16:09
Аз съм се мазала със Зовиракс но знам че ако е хроничен се пият някакви антибиотици за пречистване на кръвта..Отиди и се консултирай с лекар .

Пипилота
25th June 2008, 19:18
Мога да ви препоръчам, вместо Ацикловир да си вземете Zovirax, активната съставка пак е Ацикловир, ...
А цената му е тройна :lol: Зовиракс съкс. Никва полза. Лекарите обичат да предписват винаги възможно най-скъпото, което се предлага на пазара. Затова като ида в аптеката питам има ли по-евтин еквивалент... и винаги има ;) Та ще си позлвам Ацикловира ако ще ЛП-то да се татуира на челото с еблемата на Зовиракс.

жжж
25th June 2008, 19:52
Колко мъка има по света, боже.

Пипилота
25th June 2008, 22:42
Бтв винаги, когато ми излиза херпес ми се подуват и лимфните възли, тези до яйчниците. Някой заебелязвал ли е нещо подобно при себе си? :roll:
Възможно ли е всичко да е резултат от стафилококи (скоро мернах някаква такава тема и сега ме избива на хипохондрия)?

rokoko
26th June 2008, 01:04
ами на мен ми се бяха подули тези лимфни възли
Имаше едно мазило, не му помня името, за херпес
обаче не се сещам за име

CREAMpie
26th June 2008, 09:55
Възможно ли е всичко да е резултат от стафилококи (скоро мернах някаква такава тема и сега ме избива на хипохондрия)?
Защо да не е възможно, най - добре провери

lorrriana
26th June 2008, 14:59
Доста,често ми излиза херпес на устните....Предполагам,пора и понижен имунитет,та дори и от притиснение...Разбрах,че и дългото излагане на слънце,провокира появата му,не вярвах,но след цял ден пържене на плажа,на другата сутрин се събудих с няколко херпеса на устата,не можах да се позная.....Мазах се с Фенивир,определено помага,но не е препоръчителен за генитален херпес.

mt
27th June 2008, 12:18
на мен винаги ми излиза преди, по време или след цикъл. Имам го от 4-5 години и в началото все ходех по лекари и се надявах, че ще успея да го излекувам завинаги, но от около 2 години спрях да се надявам, просто си ходя с Ацикловир-а в чантата за да мога да се мажа веднага щом го забележа. Гадно е, но трябва да се свиква с мисълта, че минава бързо, не остават белези, пък и има много хора, които имат доста по-големи проблеми.
Много хубаво не е на хубаво са казали старите хора, нека си имам херпес, вместо нещо по-страшно :wink:

Пипилота
30th June 2008, 19:48
Днес бях на лекар и тежката присъда е херпес зостер в следствие на срината имунна система, недохранване (как не им писна, не гладувам ебаси!!!) и стрес. Лечението включва хапчета Изопринозин и Зовиракс. Второ по мое усмотрение ще заместя с Ацикловир, защото само хапчетата ще ми струват към 90-100 лв. за пълния курс лечение. Като чух цената да ви кажа всякакви болежки изчезнаха от самосебе си :lol:

sweety_L
30th June 2008, 19:52
Днес бях на лекар и тежката присъда е херпес зостер в следствие на срината имунна система, недохранване (как не им писна, не гладувам ебаси!!!) и стрес. Лечението включва хапчета Изопринозин и Зовиракс. Второ по мое усмотрение ще заместя с Ацикловир, защото само хапчетата ще ми струват към 90-100 лв. за пълния курс лечение. Като чух цената да ви кажа всякакви болежки изчезнаха от самосебе си :lol:


Сега да ти споделя - пих Зовиракс 6 месеца. На 5 ден след спирането на лечението ми се появи гадния херпес. Идеше ми да ..... доктора! За какво си трових бъбреците с тези лекарства, че на всичкото отгоре и толкова скъпи??!?!?

Пипилота
30th June 2008, 19:54
На мен ми предписаха Зовиракс за мазане, дори не знаех, че го има и под друга форма :roll:

sweety_L
30th June 2008, 20:01
Оффф, аз съм подчертала с червено Ацикловир, а пиша Зовиракс.
Ацикловира имах предвид!

п.п. Тази вечер ми върви на фалове...

CREAMpie
1st July 2008, 16:39
Доколкото разбирам херпес зостер се причинява от вирус, които предизвиква и варицела у децата. Дреме в организма ни от малки и само чака срив в имунната система. Прочетох, че е добре наред с хапчетата и мазилата да се взимат имуностимуланти и витамин Б – комплекс, което естествено не те съветвам да правиш без мнение от лекар. И може би не гладуваш, но не се храниш качествено. Бързо оздравяване ти желая! :)