PDA

View Full Version : 'cosmo' диета


ледено_sЪrце
6th July 2008, 22:08
Преди време беше публикувана следната диета в списанието:

1 ден -
закуска: овесени ядки с мляко, лъжичка мед и настъргана ябълка
обяд: антицелулитен сандвич: консерва сьомга или риба тон, черен хляб + салата
вечеря: спагети с доматен сос

2 ден -
закуска: твърдо сварено яйце + филийка черен хляб с масло
обяд: стек от риба тон с ориз; нетлъста риба или пилешка пържола
вечеря: вегетарианска супа (леща, грах...) + 2 филийки пълнозърнест хляб

3 ден -
закуска: мюсли с мляко
обяд: салата с риба тон
вечеря: пиле по тайландски ( с къри)

4 ден -
закуска: овесени ядки с мляко
обяд: сандвич с пълнозърнест хляб, салата
вечеря: печени картофи на фурна

5 ден -
закуска: омлет от 2 яйца и половин филийка хляб
обяд: като ден 2
вечеря: зеленчуци на скара + пържола

6 ден -
закуска: като предните дни
обяд: като вечеряра на 2 ден
вечеря: зелена салата с царевица и риба тон, картофки соте с копър

7 ден -
закуска: като предните дни
обяд: като вечерята на ден 4
вечеря: от предните дни


Как ви се струва?

alica
7th July 2008, 11:23
последните хранения са с трудно смилаеми, газообразуващи или тежки храни. няма пукант плод .....

hatred
7th July 2008, 20:22
Принципно съм против диетите, а по - скоро съм за балансиран, постоянен, пълноценен и здравословен режим на хранене, гарантиращ хармонична фигура и отличен тонус.

Но ако все пак човек е решил да се втали за по - кратко време, бих се доверила на съветите на диетолог, който преценява доброто комбиниране на храните. Това е някакъв съвсем произволно измислен диетичен режим, в който едва ли има значение последователността на дните или точните храни, като гледам цялостно се съблюдава някаква диетичност.... Можеш да си измислиш триста подобни режима според вкусовите си предпочитания и все ще има ефект, но може да не е оптимален :lol:

И на мен плодовете ми липсват ... :1211:

hatred
7th July 2008, 20:26
Аз съм малко скептична към всичко в cosmo, като се започне със съветите им за обличане, които биха ми стрували около 2000 лв на седмица, мине се през съветите им за секса ( ако възнамеряваш да изпробваш всичките им техники ти трябват поне петима мъже и 15 часа свободно време за секс в денонощието :roll: ) и се завърши с диетите, в които липсва дори оригиналност :lol:

Solver
7th July 2008, 23:18
А диета според теб какво значи, това не е ли режим на хранене, извинявай ама първото изречение на първия ти пост е доста безсмислено ; )

Nelina_02
8th July 2008, 06:57
Аз правя следната асоциация за диета и хр. режим- диета за мен значи,
ограничаване на количеството храна и отделни хр. групи с цел намаляване телестното тегло,
а режим на хранене, точно обратно,
целенасочено здравословно хранене с включени всички хр.групи и не-ограничаване на количеството.
С диетата се гладува за да отслабнеш, а с хр. режим се храниш правилно за да отслабнеш.

Izabo
8th July 2008, 09:20
Тълковен речник каза:

диѐта
мн. диѐти, ж. Специален режим на хранене, съобразен със състоянието на организма. напр. Плодова диета.

Диетата е определен начин на хранене.... , който цели напълняване, отслабване, поддържане на теглото, справяне със/предотвратяване на здравословен плоблем, прочистване на организма и т.н., и т.н.... Каквато и да е целта, все си е "диета".... :D

Много е забавно, когато хората казват, че отричат "диетите", а са за някакъв си "хранителен режим"... :D ... Ми то е едно и също... Може би сте противници на небалансираните или драстичните диети.. :D

По темата...., много въглехидрати на вечеря има май... Аз не бих яла картофи и спагети, когато искам да отслабна.

hatred
8th July 2008, 09:22
Аз правя следната асоциация за диета и хр. режим- диета за мен значи,
ограничаване на количеството храна и отделни хр. групи с цел намаляване телестното тегло,
а режим на хранене, точно обратно,
целенасочено здравословно хранене с включени всички хр.групи и не-ограничаване на количеството.
С диетата се гладува за да отслабнеш, а с хр. режим се храниш правилно за да отслабнеш.


:bravo:
За мен хранителен режим не може да продължава седем дни - той е нещо постоянно установено и се прекъсва само при специални обстоятелства - бременност, болест и т.н., при това само ако се налага.

Но разликата си е чисто дефинитивна, човек спокойно може да отъждестви двете понятия :lol:

jolifille
8th July 2008, 10:55
ne misliq 4e s 7 dena ili 14 dena,moje6 da postigne6 traen efekt,tvoeto hranene trqbva da ti stane na4in na jivot,sa4etavai go s malko sport v fitnesa ili tancuvane v cluba,i niqma da sgre6i6 :wink: