PDA

View Full Version : Неприятен сърбеж - интимни части


sexalert
7th July 2008, 11:23
Здравейте.
На 28 години съм и от 2 седмици имам неприятен проблем.
Имам лек сърбеж на главичката на пениса и кожичката около нея, която е леко зачервена.
Нямам рани, течения или някакви червени образувания (гъбички).
Къпя се редовно, като въпросната част винаги измивам най-малко 2 пъти със сапун.
Преди ползвах TЕО, напоследък сапуните на Camay.
Не правя секс без презерватив.
Четох някъде, че е възможно да се появи алергия към сапун или бельо.
Заболяването май е известно като баланопостит, поне симптомите му си приличат.
Питам ви към кого да се обърна, да ходя ли на лекар (какъв специалист ми е нужен) или да се лекувам сам.

Благодаря предварително.

aniK
7th July 2008, 15:59
И си купи интимен сапун, а не ТЕО и Камей.

sexalert
7th July 2008, 16:49
И си купи интимен сапун, а не ТЕО и Камей..

Досега не съм имал проблеми със сапуни, а съм ползвал и други.

На друго място пък четох, че подобни сърбежи и баланопостита са сред началните синдроми на диабета и започвам да се притеснявам.

dedektiv_p
8th July 2008, 09:48
Възможно е да се окаже че проблема е от сапуните. При мен е така аз не мога да ползвам сапун и винаги това е свързано с неприятно парене ако ползвам. Но преминава в рамките на деня обикновенно. Ако нямам интимен сапун/шампоан, ползвам бебешки и няма проблеми. Същия дискомфорт съм изпитвала и от употреба на еднократни носни кърпички, дори знам от фармацефта ни че от някои от тях се развиват гъбички, така че повече грижа и внимание в хигиената може да ти решат въпроса, ако лекаря не открие причината!

dedektiv_p
8th July 2008, 09:50
Относно състоянието на кожата в момента пробвай да се намажеш с някакъв хубав крем за лице без избелващи ефекти разбира се или крем за около очен контур веднага успокоява. Стига да има някой покрай теб който ползва такива продукти :D

sexalert
14th July 2008, 08:50
Лекарят ми каза, че е баланопостит и не е страшно.
Изписа ми Мукомаз - хапчета 3х1 на седмица.
Бани с разтвор на калиев перманганат - 3х1 на ден за 1 седмица
Гентамицин паста - 1хден след като свърша с перманганата.
Изпих едното хапче и правя бани, но засега няма подобрение вече 4 дни.
Може би трябва да почна и с пастата.

Надявах се бързо да се оправя и почвам вече да се безпокоя.
Някой да е имал подобен проблем?

Rusalka
14th July 2008, 10:32
Наистина е доста неприятно. :(
Каза ли ти от какво се получава?

Марулка
14th July 2008, 10:47
Не е ли гъбична инфекция това........? :roll: А понякога се получава и от антибиотици. :roll:

sexalert
14th July 2008, 10:52
Ами каза, че е гъбична инфекция и се причинява от някаква бактерия.
Не го разпитвах много щото малко се притеснявах. Имах усещането че си мисли: ето тоя кой знае с какви правил секс, пък сега някой му виновен.
А не е така щото секс бях правил преди месец и то с презерватив.
Но въпреки това ми беше неудобно.

Лошото е че не усещам подобрение от терапията :(

чичо
14th July 2008, 17:08
Е ти да не мислиш,че веднага ше мине сичко??Изчакай малко.
И първо...интимните сапуни за пиленца,не са препоръчителни за патета.
Второ,доктора не си е помислил с кой си правил секс....по-вероятно е да си е мислил защо си се спекъл толкова ;)
Трето....да,имаш гъбички и те се казват ...гъбички(Candida albicans най-често) и не са бактерии :idea:Заболяването се казва Balanoposthitis candidotica.
п.п. това че е с презерватив не е голям плюс :lol:

чичо
14th July 2008, 17:10
Не е ли гъбична инфекция това........? :roll: А понякога се получава и от антибиотици. :roll:
Това е най-готиното,че можеш да се оправдаеш с антибиотици или басейн! :2043: Кофти само ако е зима и не си пил антибиотици :2055:

bibi_82
14th July 2008, 18:22
Не е ли гъбична инфекция това........? :roll: А понякога се получава и от антибиотици. :roll:
Това е най-готиното,че можеш да се оправдаеш с антибиотици или басейн! :2043: Кофти само ако е зима и не си пил антибиотици :2055:

Нещо не схващам... :roll: яворе кво искаш да кажеш че от антибиотици или басейн не могат да се хванат ли? щото аз за себе си мога да кажа че съм хващала гъбички в период когато не съм имала сексуални отношения та ми стана интересно....

чичо
14th July 2008, 20:27
Точно,защото може ,става за оправдание...не виждам защо не си ме разбрала??

bibi_82
14th July 2008, 21:22
сега разбрах...благодаря

sexalert
15th July 2008, 08:53
Е ти да не мислиш,че веднага ше мине сичко??Изчакай малко.
И първо...интимните сапуни за пиленца,не са препоръчителни за патета.
Второ,доктора не си е помислил с кой си правил секс....по-вероятно е да си е мислил защо си се спекъл толкова ;)
Трето....да,имаш гъбички и те се казват ...гъбички(Candida albicans най-често) и не са бактерии :idea:Заболяването се казва Balanoposthitis candidotica.
п.п. това че е с презерватив не е голям плюс :lol:

Благодаря за информацията.
А в какъв период да очаквам някакво подобрение.
Дори имам усещането, че нещата от 1-2 дни се влошават щото сърбежите бяха позатихнали, а сега всичко е зачервено дори повече от преди и сърби.
Надявам се като почна да ползвам пастата (антибиотик) да има вече някакъв ефект, щото само с перманганата нищо не се подобри.

чичо
15th July 2008, 09:28
Ако се случи пак зарежи всичко без перманганата и пий Nizoral от 200мг за 10 дни по едно дневно и към 5тия ден ще си топ гън :wink:

sexalert
15th July 2008, 10:32
Ако се случи пак зарежи всичко без перманганата и пий Nizoral от 200мг за 10 дни по едно дневно и към 5тия ден ще си топ гън :wink:

Аз само перманганата ползвам ама ефект никакъв.
Ще пробвам пастата 1 седмица и ако няма ефект ще послушам съвета ти.
След 2 седмици съм на море и трябва да се излекувам дотогава

Limoni-Johni
15th July 2008, 14:04
А "Гентамицина" защо не си го ползвал? Не разбрах точно? Него са ти казали след една седмица ли? След като свършиш лечението с калиевия перманганат? Щото си мисля, че от "Гентамицина" трябва да се оправят нещата...
Успех.

sexalert
15th July 2008, 14:27
А "Гентамицина" защо не си го ползвал? Не разбрах точно? Него са ти казали след една седмица ли? След като свършиш лечението с калиевия перманганат? Щото си мисля, че от "Гентамицина" трябва да се оправят нещата...
Успех.

Да, точно така.
Поне аз така разбрах
1 седмица по 3 пъти на ден си правя бани с перманганата и след това мажа веднъж дневно с гентамицина, докато затихнат симптомите.
Аз поне от перманганата голяма полза не видях.
Може би има облекчение за час-два, същия ефект ако се измия с вода.
Не мога да открия причината поради която се появиха тия неща, подозирам сапуните Camay, въпреки, че са с хубав аромат, имаха реклами едно време.
Доста неприятна работа, не знам какво трябва да спазвам, за да не се повтаря

trigers
28th July 2008, 14:10
не знаех че кандидата се предава и на мъжете
имам question тогава- защо ако е така и пих низорала + гино дактарин за кандидата лекарката не ми каза и за мъжа ми да взема нещо?

Liana
29th July 2008, 15:27
Имам един въпрос, ясно ми е, че по време на цикъла, ако се прави секс без презерватив мъжът може да се инфектира, защото кръвта е среда за развитие на бактерии и в този ред на мисли, след като приключи цикълът, следващите дни, когато жената има малко течение (некърваво, но все пак повишено в сравнение с "нормалните" дни) има ли вероятност мъжът пак да се инфектира. Т.е. и следващите няколко дни пак ли трябва да се използва презерватив, при наличие на остатъчно течение, дори и да не е кърваво?

vafli4ka
29th July 2008, 16:50
Лиана,ако единият от двамата е преносител или има според теб наложащо ли е ... липсата на добра хигиена довежда най-вече до това,абе хора ползвайте си презервативи ходете редовно на генеколог и спазвайте добра лична хигиена,така шанса да пипнете нещо е минимален

чичо
29th July 2008, 20:31
не знаех че кандидата се предава и на мъжете
имам question тогава- защо ако е така и пих низорала + гино дактарин за кандидата лекарката не ми каза и за мъжа ми да взема нещо?
Как си представяш нещо,което се предава по полов път и да го имат само жените :?: A щеше да е много добре да не вхащаме,но уви!
А на въпроса си отгорори сам/а :idea:

Liana
30th July 2008, 08:34
Vafli4ka, да права си, но аз не се съмнявам в съответния човек, просто питам след цикъл дали може да му стане нещо, защото може да има някакви остатъчни бактерии от цикъла или пък няма опасност. Въпросът ми беше дали и след цикъла още няколко дни да се продължава с презерватив.

vafli4ka
30th July 2008, 13:00
ами ако има бактерии той може да бъде засегнат от тях,а после и ти

Liana
30th July 2008, 13:51
Май нещо не се разбрахме, ама нищо :)

MIMINA
8th August 2008, 11:40
sexalert,много се извинявам,но справи ли се с проблема и как?Питам щото моя съпруг и аз сме в един омаг. кръг. Със същите симптоми е и той,ще ти бъда благодарна да споделиш как се излекува(надявам се)Че при нас точно ,уж се излекуваме,пием лекарства,мажем се и след месец пак същите мъки.

Gera_B
9th August 2008, 15:37
не знаех че кандидата се предава и на мъжете
имам question тогава- защо ако е така и пих низорала + гино дактарин за кандидата лекарката не ми каза и за мъжа ми да взема нещо?
Как си представяш нещо,което се предава по полов път и да го имат само жените :?: A щеше да е много добре да не вхащаме,но уви!
А на въпроса си отгорори сам/а :idea:


Е, има едно нещо дето не хващате по полов път. А колко хубаво би било и вие да го хващате..? http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a040.gif

bilyanki4ka
11th August 2008, 11:38
Относно състоянието на кожата в момента пробвай да се намажеш с някакъв хубав крем за лице без избелващи ефекти разбира се или крем за около очен контур веднага успокоява. Стига да има някой покрай теб който ползва такива продукти :D
недей се мажи с разни неща ей така,по-добре 1 да се консултираш с лекар ;)
но наистина може да е от сапуна.жена съм и имам непоносимост към определени марки,

sexalert
11th August 2008, 15:28
sexalert,много се извинявам,но справи ли се с проблема и как?Питам щото моя съпруг и аз сме в един омаг. кръг. Със същите симптоми е и той,ще ти бъда благодарна да споделиш как се излекува(надявам се)Че при нас точно ,уж се излекуваме,пием лекарства,мажем се и след месец пак същите мъки.

Ами имам подобрение, но не съм се излекувал съвсем.
Като се сетя вече месец и половина се влача.
Историята досега:
- 2 седмици бездействие (надявах, се че ще се оправи само)
- 1 седмица - 1хМикомакс + 3 пъти дневно бани с калиев пермагнанат - почти нулев ефект
- 2 седмици - 2xМикомакс + 2 пъти дневно мазане с Гентамицина - значително подобрение, но не се излекувах съвсем.
- 1 седмица - 1 дневно Низорал 200мг + 2 пъти дневно мазане с Клотримазол - без подобрение, имам обаче чувството, че от Клотримазола започнах да чувствам болки по ръба на главичката и го спрях.
Сега имам 2-3 чертвени петънца по главичката и се колабая дали да отида на кожен лекар, щото вече ходих на уролог или пък да направя още 3 седмици Микомакс + гентамицин и да се надявам окончателно да изчезнат.

Ако някой даде съвет ще съм му благодарен.
п.п. Най-тъпото е че през цялото това време не съм правил секс :(

bilyanki4ka
13th August 2008, 21:21
я ходи още утре на кожен,недей да отлагаш повече!той най-добре знае! :cool: