PDA

View Full Version : Имплантите Евросиликон били лоши?!


Страници : [1] 2

Monique
21st July 2008, 18:01
прочетох го тук, в това интервю на др Стоянов...
Аз нямам оплаквания и не вярвам на всичко, което чуя или прочета, но ми е интересно какво е вашето мнение
http://www.eva.bg/content/view/4483/66/lang,bg/

:roll: :roll: :roll:

чичо
21st July 2008, 18:08
Незнам,дай да пипна ,за да ти кажа :1351:
:twisted:

Babri
21st July 2008, 18:08
Блаблабла,поредните глупости на Стоянов!

Много ясно,че като работи с Ментор и Макган,ще отрича Евросиликон!

Аман от манията му за величие!

Бобето
21st July 2008, 18:13
Аз си избрах Евросиликон, и каквото и да прочета няма да ми промени мнението.
Ама ние сме си такива българите, все гледаме ако нещо е американско значи е най-доброто.
А всъщност те нали американците неодобряват като цяло силикона, как да им повярвам че им е качествен след като все още са против него и са се хванали за разтвора като удавник за сламка.
и доколкото знам Евросиликона е с най-дълъг стаж !!!

Monique
21st July 2008, 18:17
в интервюто пише че според него липофилинга в гърди и седалище нямал добри ефекти...Но в сайта предлага "инжектиране на мекотъканен коктейл в седалище-бразилски лифтинг" Това предполагам е нещо различно? Имате ли представа какво е? Защото мислех 4е липофилига и бразилския лифтинг са едно и също new user

Monique
21st July 2008, 18:19
Незнам,дай да пипна ,за да ти кажа :1351:
:twisted:
Ми не може пък! хихи :1351: :dupeta:

Бобето
21st July 2008, 18:27
Егати космическите цени има този доктор, колкото и пари да имам всичко си има граница брат ми!

Babri
21st July 2008, 18:33
Мда,прави се на велик и казва,че работи с уникални инструменти :shock:

Все едно другите режат с готварски ножове!

Divinemouse
21st July 2008, 21:51
Няма да кажа нищо ,защото със се оперирала при него и ако се опитам да кажа нещо ще излезе че му правя реклама както някои други съфорумки тук или ще ме нападнете..
Моята приятелка беше със Евросиликон и след носене от 2 години нямаше млечни жлези,Евросиликна ги беше изконсумирал.

Babri
21st July 2008, 22:06
Томи,никой няма да те нападне :) /или поне аз/

Ти си се оперирала при него,доволна си/дано никога да нямаш проблеми/. :girl_dance:

Но не бива да е категоричен толкова в изказванията си!

Бобето
21st July 2008, 22:40
Томи,никой няма да те нападне :) /или поне аз/

Ти си се оперирала при него,доволна си/дано никога да нямаш проблеми/. :girl_dance:

Но не бива да е категоричен толкова в изказванията си!


Томче ние никога няма да те нападнем теб или някой друг, не сме като "Мода" или "Общи", изслушваме се, и си казваме мнението.
Съгласна съм с Babri, всичко в този живот си има и плюсовете и минусите, небива да се изказваме крайно, както е постъппил той.
Иначе гърдите ти изглеждат страхотно ако искаш ми прати снимки ще се радвам и на голо да ги видя)знам че доктора е много добър специалист, но е отишъл в една крайност като напълно е отрекал Евросиликона.

buba-77
21st July 2008, 23:19
И не само него а и ПИП .А това че имплантите изкунсумират гърдата някой може ли да го коментира че доста кофти звучи :roll:

buba-77
21st July 2008, 23:26
И също защо импланта тежи върху гърдата при надмускулното.
Импланта нали се поставя под млечните жлези и над мускула.По пътя на логиката би трябвало да тежи на мускула .а не на жлезата и да я стпя както казва за година и половина :roll:

Monique
21st July 2008, 23:32
Няма да кажа нищо ,защото със се оперирала при него и ако се опитам да кажа нещо ще излезе че му правя реклама както някои други съфорумки тук или ще ме нападнете..
Моята приятелка беше със Евросиликон и след носене от 2 години нямаше млечни жлези,Евросиликна ги беше изконсумирал.
Toва как е станало? ПОд мле4ни жлези разбирам гърди...как така ги е изконсумирал? Не споря, просто не разбирам наистина :oops:
Искаш да кажеш 4е са увиснали, или? Може би е с надмускулно поставяне... :!: Кажи 4е много ме интересува тази тема!

Divinemouse
21st July 2008, 23:49
Няма как да ви го обясня но след смяната на имплантите имаше дупки по гърдите и ако не се беше възстановила тъканта трябваше да и слагат тъкан от друго място...Това поне видях със очите си :shock:

Monique
21st July 2008, 23:53
:o
А с импланти не може ли да се оправи това?! Тоест, тези "дупки" не се ли поправят със следващото имплантиране...?

doll
21st July 2008, 23:56
А като си помисля че се замислях за надмускулно. :2044:

Вече толкова неща чуваш от всикаде и то от компетентни хора и не за подценяване,но все противоположни мнения,та не знаеш на кого да вярваш..
направо вече се ошашавих напълно с това интервю :dizzy:

Monique
22nd July 2008, 00:01
Значи да приемам че тези дупки се получават само надмускулно така ли,Томи? :?

Тайна
22nd July 2008, 02:18
От импланти нищо не разбирам, но ако трябва да избирам между френски и американски продукт винаги бих избрала френския :wink:

fifinka88
22nd July 2008, 08:23
Вижте какво открих в сайта на др Стоянов ''В България имат представителства и трите най-големи производители на силиконови импланти – това са фирмите Мак Ган, Ментор, Евросиликон. У нас вече присъстват и френските импланти PIP. ''

sinia
22nd July 2008, 08:54
Томи,никой няма да те нападне :) /или поне аз/

Ти си се оперирала при него,доволна си/дано никога да нямаш проблеми/. :girl_dance:

Но не бива да е категоричен толкова в изказванията си!

Категоричен е, защото кой знае колко му плащат за тая реклама...Нямало и лазерна липосукция....единствения който я прави май е Георгиев, не е много професионално да "плюе" колегата си, това говори достатъчно за него! Не знам какви цици прави, но това е достатъчно да ме дразни УЖАСНО, имам две познати пред които е бълвал доста змии и гущери с/у Георгиев :2011:

Babri
22nd July 2008, 09:07
не е много професионално да "плюе" колегата си, това говори достатъчно за него!

Съгласна съм с това напълно :2043:

sinia
22nd July 2008, 09:10
От импланти нищо не разбирам, но ако трябва да избирам между френски и американски продукт винаги бих избрала френския :wink:

Аз също!!!

Една приятелка е с надмускулни от преди три години, смея да твърдя, че не са помръднали изобщо, и че това са едни от най хубавите гърди, които съм виждала!

Divinemouse
22nd July 2008, 09:29
От импланти нищо не разбирам, но ако трябва да избирам между френски и американски продукт винаги бих избрала френския :wink:

Аз също!!!

Една приятелка е с надмускулни от преди три години, смея да твърдя, че не са помръднали изобщо, и че това са едни от най хубавите гърди, които съм виждала!


Вие знаете ли колко струват имплантите ЕВРОСИЛИКОН :?: :roll:

Babri
22nd July 2008, 09:34
Сладурани,усещате ли,че тук ще се породи спор за имплантите?

Евросиликон или Макган-все едно да спорим коя кола е по-добра-Опел или Мерцедес?

Няма да постигнем консенсус!

junglegirl
22nd July 2008, 09:35
Вие знаете ли колко струват имплантите ЕВРОСИЛИКОН :?: :roll:Не знаят :roll:
Знаят само колко им искат хирурзите за тях.

sinia
22nd July 2008, 09:45
Не знам, около 1000 Евро сигурно.

erika
22nd July 2008, 09:49
На мен друго нещо ми направи впечатление от интервюто. Стоянов споменава, че след операция трябва задължително да се носи сутиен и липсата му се отразява пагубно за гърдите впоследствие. Моята операция беше при д-р Н. Георгиев преди около 2 месеца, а той точно напротив препоръчва първите месеци въобще да не се носи сутиен. Доколкото знам обаче, той май е единственият привърженик сред пластичните хирурзи в България на неносенето на сутиен след операцията. Някои знае ли какъв е опита в чужбина в това отношение?

Divinemouse
22nd July 2008, 09:56
На мен друго нещо ми направи впечатление от интервюто. Стоянов споменава, че след операция трябва задължително да се носи сутиен и липсата му се отразява пагубно за гърдите впоследствие. Моята операция беше при д-р Н. Георгиев преди около 2 месеца, а той точно напротив препоръчва първите месеци въобще да не се носи сутиен. Доколкото знам обаче, той май е единственият привърженик сред пластичните хирурзи в България на неносенето на сутиен след операцията. Някои знае ли какъв е опита в чужбина в това отношение?

Не си запозната напълно относно това кой препоръчва и кой не ластична лента и сутиен...Май само Георгиев не препоръчва а логично би трябвало да се носят , за да може тези разрезите които ги прави на корема да се скрият от увисването на гърдата....

Divinemouse
22nd July 2008, 09:57
Евросиликон бяха миналата година 400евро ,предполагам вече са надолу.....

sinia
22nd July 2008, 10:19
Какви разрези на корема?
Може би не ги препоръчва на всички, защото те са толкова високо (до ключицата :D ) и иска да ги смъкне. След този период най вероятно няма проблем да се носи, но има логика.

Monique
22nd July 2008, 10:23
На мен друго нещо ми направи впечатление от интервюто. Стоянов споменава, че след операция трябва задължително да се носи сутиен и липсата му се отразява пагубно за гърдите впоследствие. Моята операция беше при д-р Н. Георгиев преди около 2 месеца, а той точно напротив препоръчва първите месеци въобще да не се носи сутиен. Доколкото знам обаче, той май е единственият привърженик сред пластичните хирурзи в България на неносенето на сутиен след операцията. Някои знае ли какъв е опита в чужбина в това отношение?

Не си запозната напълно относно това кой препоръчва и кой не ластична лента и сутиен...Май само Георгиев не препоръчва а логично би трябвало да се носят , за да може тези разрезите които ги прави на корема да се скрият от увисването на гърдата....

Може би наистина разрезите са леко по-надолу, но не бих казала 4ак на корема . НО може би съществуват и такива слу4аи. При мен няма увисване въпреки 4е не съм носила сутиен 8 месеца. НЕзнам, в крайна сметка нещата зависят от много фактори.
Знаеш ли все пак, тези "дупки" на гърдите на приятелката ти,причинени от евросиликона...ОТ надмускулно поставяне ли са при4инени също?

Divinemouse
22nd July 2008, 10:29
Моник да, от имплантите е се е получило липса на тъкан...

Monique
22nd July 2008, 10:31
А надмускулно ли са били ? :lol:
това ме интересуваше също. Извинявай че те питам няколко пъти :lol:

Divinemouse
22nd July 2008, 10:32
Над мускулно

junglegirl
22nd July 2008, 10:39
Знаеш ли все пак, тези "дупки" на гърдите на приятелката ти,причинени от евросиликона...ОТ надмускулно поставяне ли са при4инени също?Според меен не вида на имплантите,още по-малко марката на производителя може да е причина за това,по-скоро метода на поставяне/надмускулно/.Съвпадение е,че са Eurosilicone,спокойно :lol:
Натискът,който импл.упражнява върху тъканите на жлезата води до нарушено хранене на клетките,т.е.дистрофия.А оттам и до намаляване на обема на млечната жлеза.

Бобето
22nd July 2008, 12:33
Георгиев казва да не се слага сутиен само в случай, че гърдите са много нависоко и докато спаднат не се носи, но след като се наместят трябва да се носи както всички останали, още повече ако кубиците са големи.
А Стоянов потдържа сутиена, но според мен всички доктори го потдържат той е най-важен за бюста, просто Стоянов сигурно няма този често срещан ефект след операцията с качените на врата гърди.

И потдържам Babri, че това за различните марки импланти е загубен спор, но не бих сравнила Опел с Мерцедес, по-скоро примерът ми бил Мерцедес и БМВ :2055:

gwendoline
22nd July 2008, 12:38
прочетох го тук, в това интервю на др Стоянов...
Аз нямам оплаквания и не вярвам на всичко, което чуя или прочета, но ми е интересно какво е вашето мнение
http://www.eva.bg/content/view/4483/66/lang,bg/
:roll: :roll: :roll:

Изключително неколегиално изказване от негова страна. Още като прочетох интервюто се възмутих откъде накъде Ильо Стоянов "ще коли и беси" - та той ще коментира едва ли не какво могат/не могат колегите му и видиш ли колко заблудени патки сме ние, пациентите, та понеже не си правим труда да попрочетем преди това - ходим и си слагаме импланти при хора, дето само ни уверяват, че са ни ги сложили под мускула, а всъщност сме с над... :evil: :cool: Направо ме смазва самочувствието му...
А като добавим и факта, че поиска от воя приятелка 3 500 евро, за да й направи корекция на гърдите, само защото си ги е сложила при Н. Георгиев - съвсем си затвърдих мнението за него :!: :roll:

Monique
22nd July 2008, 13:02
прочетох го тук, в това интервю на др Стоянов...
Аз нямам оплаквания и не вярвам на всичко, което чуя или прочета, но ми е интересно какво е вашето мнение
http://www.eva.bg/content/view/4483/66/lang,bg/
:roll: :roll: :roll:

Изключително неколегиално изказване от негова страна. Още като прочетох интервюто се възмутих откъде накъде Ильо Стоянов "ще коли и беси" - та той ще коментира едва ли не какво могат/не могат колегите му и видиш ли колко заблудени патки сме ние, пациентите, та понеже не си правим труда да попрочетем преди това - ходим и си слагаме импланти при хора, дето само ни уверяват, че са ни ги сложили под мускула, а всъщност сме с над... :evil: :cool: Направо ме смазва самочувствието му...
А като добавим и факта, че поиска от воя приятелка 3 500 евро, за да й направи корекция на гърдите, само защото си ги е сложила при Н. Георгиев - съвсем си затвърдих мнението за него :!: :roll:
Учудвам се наистина от това изказване, защото си мислех че хирурзите се подкрепят един друг. Особено тези, които са работили заедно за Пълна Промяна.
А иначе за приятелката ти, той не взима ли по принцип около 9000 лв за операция... :o Или става въпрос за някаква нищожна корекция...?

junglegirl
22nd July 2008, 13:03
"Replacement" струвал 12000лв. :lol: :lol:
П.П.Евала :girl_haha:

gwendoline
22nd July 2008, 13:05
А иначе за приятелката ти, той не взима ли по принцип около 9000 лв за операция... :o Или става въпрос за някаква нищожна корекция...?
Не е нищожна корекцията - има лек дабъл-бабъл, но все пак е корекция, а не смяна на импланти... :roll:

Divinemouse
22nd July 2008, 13:07
Аз пък смятам че той е прав,от къде на къде ще поправя на някои свои колега грашките и ще взима минимални цени....
За мен той си е прав,и другото нещо става вече клюкарска работа относно това как той коментира работатат на колеги те си,ами защо да не ги коментира-ТОВА СЕ КАЗВА КОНКУРЕНЦИЯ...ако няма такава няма да има и даволни клиентки...Доколкото съм запозната със материята момопластика и съм чувала че е много по трудно да корегираш нечия работа отколкото да слагаш за първи път импланти..

gwendoline
22nd July 2008, 13:11
Може и да си права, че не е лесно да коригира и че това струва пари, но... оставам на мнение, че коментарът му е неколегиален определено...

Mishelin
22nd July 2008, 13:12
На мен друго нещо ми направи впечатление от интервюто. Стоянов споменава, че след операция трябва задължително да се носи сутиен и липсата му се отразява пагубно за гърдите впоследствие. Моята операция беше при д-р Н. Георгиев преди около 2 месеца, а той точно напротив препоръчва първите месеци въобще да не се носи сутиен. Доколкото знам обаче, той май е единственият привърженик сред пластичните хирурзи в България на неносенето на сутиен след операцията. Някои знае ли какъв е опита в чужбина в това отношение?

Не си запозната напълно относно това кой препоръчва и кой не ластична лента и сутиен...Май само Георгиев не препоръчва а логично би трябвало да се носят , за да може тези разрезите които ги прави на корема да се скрият от увисването на гърдата....

Ти мисли, че носенето на сутиен определя мястото на разреза така ли?

Относно интервюто на Стояно, дано си даде смтка, колко негативи си е спечели с тази негова "Реклама". Качеството на имплантите се одобряват/определя от Специалисти, а не от Г-н. Стоянов. Да, съгласна съм, че има разлика съответо и цената се променя, но за това последната дума е на пациентката, какви импланти ще и бъдат поставени. Но да изжакеш така гласно, че липсата на тъкан е причинена от марката Евросиликон, е направо смешно. В такъв случай, това може да се случи и с марката Ментор, ако метода на поставяне е надмускулно, нали така? :? За това, че споменава Пловдивски лекара и злорадства против колегите си е, показателно за непрофесионализъм от негова страна. Май той върви по стъпките на Сердев, като си измисля фантастични методи и откритя на работа. Георгиев, го превъзхожда във всяко едно отношение и той все още неможе да преглътне този Факт :!:

Divinemouse
22nd July 2008, 13:12
Момичета я се замислете ако вие сте излъганите от метода на поставяне и вида на имплантите :roll:

sinia
22nd July 2008, 13:13
Гвен, :bravo:

gwendoline
22nd July 2008, 13:15
Момичета я се замислете ако вие сте излъганите от метода на поставяне и вида на имплантите :roll:

От какво да сме излъгани - вместо Евросиликон - да са ни поставили PIP или Ментор :girl_haha: Няма да имам нищо против... :cool: А начина на поставяне си е под мускула - иначе мамографката ми щеше първа да изквичи - тъй като ми е добра позната.. :cool:

Бобето
22nd July 2008, 13:17
На Стоянов му правя евела за едно- Че си признава за на-високите цени в бранша!
Колкото си иска толкова ще си взима, но небива да определя кой импланти са хубави и кой лоши, трябваше според мен да каже"Моето мнение е че тези са по-добри а тези не са.." и край, а не да категорично да определя!

gwendoline
22nd July 2008, 13:18
Упс...грешка - говорех за мамоложката ми Нина, а не мамографката :oops: :twisted:

Divinemouse
22nd July 2008, 13:18
Момичета я се замислете ако вие сте излъганите от метода на поставяне и вида на имплантите :roll:

От какво да сме излъгани - вместо Евросиликон - да са ни поставили PIP или Ментор :girl_haha: Няма да имам нищо против... :cool: А начина на поставяне си е под мускула - иначе мамографката ми щеше първа да изквичи - тъй като ми е добра позната.. :cool:

Гвен ,цената на Ментор и на Евросиликон е доста различна,а доктор
Дилова няма да може да ти направи корекцията без пари ...от над до под мускуло...
Ти също ще го плюеш и ще недоволстваш,най малкото ще се чувстваш излъгана

gwendoline
22nd July 2008, 13:19
Томи, точно това казвах и аз - че няма как да се объркат имплантите, нито метода, тъй като се вижда на ехограф

Divinemouse
22nd July 2008, 13:22
Съгласна съм но ако те излъжат ти какво би направила,защото Стоянов това коментираше..

gwendoline
22nd July 2008, 13:25
Съгласна съм но ако те излъжат ти какво би направила,защото Стоянов това коментираше..
Стоянов може да си позволи да коментира единствено ако предостави доказателства за подобна спекулация; в противен случай неговото интервю си остава храна за търсещите жълти клюкинки...
Ако има такъви случаи - трябва да се ЗНАЕ, но и доказателства да има, а не голо злословене, а що се отнася до това аяко бях излъгана - вярвам, че не съм или поне не съм недоволна от резултата си... :roll:

sinia
22nd July 2008, 13:28
И като е конкуренция защо Георгиев не оплю никой свой колега? Не се прави така просто.

Divinemouse
22nd July 2008, 13:29
Съгласна съм но ако те излъжат ти какво би направила,защото Стоянов това коментираше..
Стоянов може да си позволи да коментира единствено ако предостави доказателства за подобна спекулация; в противен случай неговото интервю си остава храна за търсещите жълти клюкинки...
Ако има такъви случаи - трябва да се ЗНАЕ, но и доказателства да има, а не голо злословене, а що се отнася до това аяко бях излъгана - вярвам, че не съм или поне не съм недоволна от резултата си... :roll:

Гвен ,живеем в България и във 21 век .....
На всички ни е ясно каква е работата на журналистите и че от мухата се прави слон или само търсят сензации..
До сега във всички жълти весници не съм видяла доказателства за каквото и да било...
За Сердев като има даказателства та какво,не оперира ли ...или е осъден или са му отнели дипломата..

Mishelin
22nd July 2008, 13:29
Защото е джентълмен! :wink:

gwendoline
22nd July 2008, 13:31
Само едно нещо още да уточня - аз не се съмнявам в качеството на работа и авторитета на Стоянов - за мен е сред уважаваната гилдия и ако не бях се спряла на Н. Георгиев - щях да направя операцията си при него и при никой друг... :!: Защото харесвам работата му. Ти си от пациентките, които също са със страхотен резултат и съм ти го казвала неведнъж. НО... просто ми се струва злословене по адрес не само на Георгиев, а на колегите му изобщо, а като се казва нещо - трябва да се потвърждава - иначе народът скача на бунт и ...най-малкото стават такива спорове, които не желая...Не и с теб, която ми харесваш и уважавам, затова спирам дотук. :2020: Само изказах мнението си.

Divinemouse
22nd July 2008, 13:34
:2043: :2046:

Бобето
22nd July 2008, 13:36
Не мисля че Георгиев е по-добър от Стоянов!

И защо толкова се засягате оперираните при Георгиев?

Щом сте доволни супер, това е най-важното!

И споед мен е хубаво че е казал за случаите, с грешно подМускулно поставяне така момичетата ще обръщат повече внимание при кой си правят операциите, а не при самозвани се хирурзи!
Ние всички тук сме се пообразовали, но има куп момичета дето и хабер си нямат каква е разликата между едното и дрогото!

sinia
22nd July 2008, 13:48
Нормално е да се засегне човек, предвид това че оплюва доктора в чиито ръце си се оставил, и предвид че другите не го правят. Мен лично това ме подразни и то отдавна, но реших да не го споделям, дакото не излезе тази тема.
Иначе няма как да успорвам работата му, тъй като както "каза" Гвен то е от гилдията.
Просто аз не го харесвам, и това е лично мое мнение!

Divinemouse
22nd July 2008, 13:54
Нормално е да се засегне човек, предвид това че оплюва доктора в чиито ръце си се оставил, и предвид че другите не го правят. Мен лично това ме подразни и то отдавна, но реших да не го споделям, дакото не излезе тази тема.
Иначе няма как да успорвам работата му, тъй като както "каза" Гвен то е от гилдията.
Просто аз не го харесвам, и това е лично мое мнение!

Тук има противоречие,първо не успорваш работа му а после не го харесваш...

Бобето
22nd July 2008, 13:55
Браво Синя ей това имам предвид да си казваме мненията дори и да не се харесват на другите, но не и да говорим категорично този е по-добър от онзи.
Кажете моето мнение е такова и толкоз!
:wink:

Divinemouse
22nd July 2008, 14:01
Момичета че доктора никъде не е споменал имена ,и вас ви е подразнил факта че е казал какво може да се случи на някоя от нас ли :shock: :roll:
Сега го прочетох обстойно :roll: :roll:

sinia
22nd July 2008, 14:04
Ами ясно е, че е професионалист, но ако "кажа" че не харесвам работата му, мисля че мога да засегна доста девойки, а и аз съм виждала гърдите само на две момичета (на голо) и не съм толкова компетентна. Той най вероятно като цяло добре си върши работата.
Но не го харесвам като човек, а това за мен е от голямо значение, за да му се доверя и да легна под ножа му.

sinia
22nd July 2008, 14:09
Момичета че доктора никъде не е споменал имена ,и вас ви е подразнил факта че е казал какво може да се случи на някоя от нас ли :shock: :roll:
Сега го прочетох обстойно :roll: :roll:

Мен ме подразниха 2 факта. Първо, изказването му за надмускулните, заедно с моя приятелка го четохме, тя е с такава операция, и както споменах гърдите са и най уникалните, които съм виждала. А и представяте ли си тя как се е почувствала като го е чела...
И второто ( и него го споменах вече :D ), че лично той е оплювал работата на Георгиев пред мои познати....не една, а две.

Divinemouse
22nd July 2008, 14:10
Ами ясно е, че е професионалист, но ако "кажа" че не харесвам работата му, мисля че мога да засегна доста девойки, а и аз съм виждала гърдите само на две момичета (на голо) и не съм толкова компетентна. Той най вероятно като цяло добре си върши работата.
Но не го харесвам като човек, а това за мен е от голямо значение, за да му се доверя и да легна под ножа му.

Напротив мила,тук ме за да си казваме мнението а не да лицемерничим....аз бих си казала или по скоро бих замълчала но не и за се изхвърлям колко е хубаво а всъщност да смятам че не е.
Аз например не бих се интересувала от това дали ти ми харесваш гърдите или не,за мен е важно мнението на хората които обичам а не на целия свят...
Извинявай ако ти прозвуча грубо :2043:

sinia
22nd July 2008, 14:13
Напълно си права Томи! :D Аз точно за това споменах, че нямам идея как работи, защото не познавам добре работата му. Само и единствено не ме кефи като човек.

Бобето
22nd July 2008, 14:20
Значи в интервюто Стоянов немисля че е намеквал за Георгиев и незнам защо оперираните от втория скочихте?
Второ той казва че надмускулните като цяло не са за предпочитане и създават повече проблеми и увисване(което е така като цяло)
Но и аз имам две приятелки които са с Над мускулно поставени импланти и двете са с тях от около година едната даже повече, но си ги пазят и са им перфектни.


Мисля че и двамата доктора си имат добър афторитет и репутация както и своите пациенти(красноречиво говорят запълнените им графици, както и известноста им сред българите като мен извън родината)
МИР!

junglegirl
22nd July 2008, 14:23
Момичета че доктора никъде не е споменал имена :lol: :lol: Аз това се чудя от самото начало?!
Това че в думите му някой 'разпознава' тоя или оня..... :roll: :lol:

doll
22nd July 2008, 15:54
Наистина е стрискащо изказването му за надмускулното поставяне,защото моите приятелки всички са с такъв метод ,а на мен също много ми харесва...Някои от тях си имат имплантите доста време и нямат никакви оплаквания или пък смяна на формата или увисване..
Ох ама наистина ми е чудно ,защото доколкото знам в Бразилия поставят имплантите главно над....,а там са най-добрите ,в Америка пак са под и там също са много добри..Вече наистина се омотах

Babri
22nd July 2008, 16:09
И потдържам Babri, че това за различните марки импланти е загубен спор, но не бих сравнила Опел с Мерцедес, по-скоро примерът ми бил Мерцедес и БМВ :2055:

E,да,Бобче,права си-Мерцедес и БМВ или Мерцедес и АУДИ! :lol:

Бобето
22nd July 2008, 16:26
Дaaам аз се чудех кое да дам за пример, щото много харесвам Ауди!!!

Babri
22nd July 2008, 16:28
Дaaам аз се чудех кое да дам за пример, щото много харесвам Ауди!!!

ААА,знаеш ти какво да харесваш :lol: :offtopic:

Monique
22nd July 2008, 18:53
Аз обявявам война! Тези с импланти Евросиликон, срещу всички останали! :shooting:


:lachen: :1207:

sweety_L
22nd July 2008, 18:55
Аз обявявам война! Тези с импланти Евросиликон, срещу всички останали! :shooting:


:lachen: :1207:


Аз съм с бронетрансопортьора. Пу! :fighting: :shooting:
Здраво пуцане ке падне! :lol: :cool:

Бобето
22nd July 2008, 18:55
Аз обявявам война! Тези с импланти Евросиликон, срещу всички останали! :shooting:


:lachen: :1207:


И ще се бием с цици пък които накрая останат здрави значи тея са най-дорите!!!
:2055:

demili 1
22nd July 2008, 18:59
Изкам да изкажа мнение по няколко въпроса:1.
Преди около година бях на консултация при Стоянов. Аз нарочно отворих тема за Н. Георгиев и мога да ви кажа, че Стоянов се изказа много ласкаво и положително за него, а не го оплю както твърдят някои от вас.
2. Във всички добри клиники в Европа се оперира САМО подмускулно.
У нас всички хирурзи,които оперират надмускулно и отричат подмускулния метод, го правят само защото НЕМОГАТ да оперират подмускулно.
3. Да, Стоянов е скъп, но той оперира по методи, по които по-голямата част от мнгоуважаваната гилдия не са и сънували. Той е единственият в България, който има ендоскоп и може да прави ендоскопски лифтинг
.След като разполага човека със скъпа техника,с която борави успешно, защо да не си вдигне и цените.?????

Monique
22nd July 2008, 19:03
Изкам да изкажа мнение по няколко въпроса:1.
Преди около година бях на консултация при Стоянов. Аз нарочно отворих тема за Н. Георгиев и мога да ви кажа, че Стоянов се изказа много ласкаво и положително за него, а не го оплю както твърдят някои от вас.
2. Във всички добри клиники в Европа се оперира САМО подмускулно.
У нас всички хирурзи,които оперират надмускулно и отричат подмускулния метод, го правят само защото НЕМОГАТ да оперират подмускулно.
3. Да, Стоянов е скъп, но той оперира по методи, по които по-голямата част от мнгоуважаваната гилдия не са и сънували. Той е единственият в България, който има ендоскоп и може да прави ендоскопски лифтинг
.След като разполага човека със скъпа техника,с която борави успешно, защо да не си вдигне и цените.?????
Хей, тази тема не е срещу Стоянов. ПРосто обменяме мнения относно имплантите; а за подмускулното съм 100 процента съгласна че е добър метод.

doll
22nd July 2008, 19:10
Изкам да изкажа мнение по няколко въпроса:1.
Преди около година бях на консултация при Стоянов. Аз нарочно отворих тема за Н. Георгиев и мога да ви кажа, че Стоянов се изказа много ласкаво и положително за него, а не го оплю както твърдят някои от вас.
2. Във всички добри клиники в Европа се оперира САМО подмускулно.
У нас всички хирурзи,които оперират надмускулно и отричат подмускулния метод, го правят само защото НЕМОГАТ да оперират подмускулно.
3. Да, Стоянов е скъп, но той оперира по методи, по които по-голямата част от мнгоуважаваната гилдия не са и сънували. Той е единственият в България, който има ендоскоп и може да прави ендоскопски лифтинг
.След като разполага човека със скъпа техника,с която борави успешно, защо да не си вдигне и цените.?????

Тогава да те питам защо в Бразилия пак слагат над??
Не се заяждам и не оспорвам това,което си написала,просто искам да разбера за себе си..

Monique
22nd July 2008, 19:16
А каква е разликата между липофилинг и "инжектиране на мекотъканен коктейл" ? знаете ли...

Monique
22nd July 2008, 19:52
Няма да мирясам докато не разбера! :lachen:

doll
22nd July 2008, 19:58
Само така мацка
:2043: :2055:

Babri
22nd July 2008, 20:14
И ще се бием с цици пък които накрая останат здрави значи тея са най-дорите!!!
:2055:

:girl_haha:

jolifille
22nd July 2008, 20:28
Сладурани,аз съм без силиконови инпланти(все още),НО искам да Ви кажа че вие всичките сте стахотни!!!!А това дали сте с Евросиликон,Маган или ПИП,нияма значение!Като ВИ виждам снимките,само Ви се кефя!А това кой ще има проблеми с инпланите си,кой не са качествени,никoй не може да каже предварително,само времето ще покаже!Дано не се случи на никoйя от Вас!!!
:wink: :2020:

Бобето
22nd July 2008, 20:39
Мерси за хубавите пожелания, и аз съм бъдеща СИЛ мацка!

Doll НЕвярвам в твърдението че в Бразилия предпочитат НАДмускулното!

Monique
22nd July 2008, 20:54
Всъщност някъде четох мнение на наша съфорумка,че било точно обратното, и в Бразилия започнали да слагат само подмускулно....Простете ако греша.

Monique
22nd July 2008, 20:55
Съфорумката цитираше наш хирург,който също поставя само подмускулно ;)

doll
22nd July 2008, 22:20
Мерси за хубавите пожелания, и аз съм бъдеща СИЛ мацка!

Doll НЕвярвам в твърдението че в Бразилия предпочитат НАДмускулното!


Боби, почти сам сигурна....Но както и да е...Мацки просто се опитавам да намеря най-добрият вариант,щото вече ми омръзна да чувам тук едно,там друго...Този лекарказва едно ,а другият съвсем различно и противоположното на неговият колега....
И ние какво ,в крайна сметка????

Бобето
22nd July 2008, 23:07
Съфорумката цитираше наш хирург,който също поставя само подмускулно ;)


Май Гуен говореше какво и е казал Георгиев.

gwendoline
23rd July 2008, 08:58
Съфорумката цитираше наш хирург,който също поставя само подмускулно ;)


Май Гуен говореше какво и е казал Георгиев.

Да бе... пак аз съм черната овца :? Само с една малка забележчица - че това инфо съм си го прочела в статия за страната с най-голям брой операции на човек от населението, а не е мое мнение... Е, друг е въпроса, че може би и Георгиев я е чел, щом е на същото мнение... :2035: :2055:
Но сега сериозно; не искам да ме вкарвате повече в интриги; каквото съм казала - казала - стоя зад всяка своя дума, но откакто съм в този форум несъм имала сериозни спречквания с никого в този форум, затова се опитвам да не превръщам спора в ожесточено надкрякване, а в интересна дискусия. Само че прекалено се спекулира с доброто ми отношение тук и с това, че скачам срещу всяка дума срещу Георгиев - щом това дразни - ще се опитам да замълча. :cool:

Бобето
23rd July 2008, 09:43
Не бе слънце някъде бях прочела (не мога да кажа с сигурност дали ти го казаа,но ставаше въпрос за д-р Георгиев) че доктора се осведомявал за новини отностно предпочитания и нови методи именно от страната с най-голям брой операции, на глава от населението БРАЗИЛИЯ.
Та след като те практикували САМО ПОДмускулно, защо той тябвало да измисля тепърва топлата вода.
За което съм напълно съгласна с доктора.

gwendoline
23rd July 2008, 09:44
Не бе слънце някъде бях прочела (не мога да кажа с сигурност дали ти го казаа,но ставаше въпрос за д-р Георгиев) че доктора се осведомявал за новини отностно предпочитания и нови методи именно от страната с най-голям брой операции, на глава от населението БРАЗИЛИЯ.
Та след като те практикували САМО ПОДмускулно, защо той тябвало да измисля тепърва топлата вода.
За което съм напълно съгласна с доктора.

Да, това съм го писала аз някъде назад :cool:

sladkatony
23rd July 2008, 09:45
...щом това дразни - ще се опитам да замълча. :cool:
Само ако знаеш, колко хора се умълчаха точно по този повод... :?

gwendoline
23rd July 2008, 09:56
...щом това дразни - ще се опитам да замълча. :cool:
Само ако знаеш, колко хора се умълчаха точно по този повод... :?
Дамммм.... явно почвам да ставам една от отбора на старите "съфорумки" :2035: А съм сигурна, че и вие има какво да кажете :idea: :cool:

Бобето
23rd July 2008, 10:00
Каква и да ставаш Гуен, седи си и си пиши менията, да не се биеме.

sinia
23rd July 2008, 10:14
че скачам срещу всяка дума срещу Георгиев - щом това дразни -


Мен не ме дразни :2043:

Monique
23rd July 2008, 10:31
Съфорумката цитираше наш хирург,който също поставя само подмускулно ;)


Май Гуен говореше какво и е казал Георгиев.

Да бе... пак аз съм черната овца :? l:
Ох въобще не го казах с лошо това, просто се сетих че съм чела някъде че било обратното...Защо да си черна овца? :shock:

gwendoline
23rd July 2008, 10:59
Моник, обясних ти на лични... казах го с ирония това за "черната овца", не че си ме обидила, спокс :girl_kiss2:

Monique
23rd July 2008, 13:41
Да,знам че е с ирония, дано не се случват повече подобни неща.


А по темата, нарастна малък спор, незнам за имплантите , но според мен смисъл няма да се спори кой е добър хирург и кой не; Николай Георгиев е добър според мен, както и Стоянов предполагам (не съм ходила при него)
А това че грешки се случват навсякъде е нормално и е факт.

junglegirl
23rd July 2008, 15:06
Между другото някой знае ли в крайна сметка,наистина ли Eurosilicone са купили McGhan или не :?: :roll:
Много ми е любопитно кой лъже-Стоянов или един друг хирург :roll:

te_dda
23rd July 2008, 15:29
Мда,прави се на велик и казва,че работи с уникални инструменти :shock:

Все едно другите режат с готварски ножове!


много си права. точно това обяснявах в един друг форум. че обясняват на пациентките как работят с електробожове, бекръвно:)))))))) ми че то и в най-простата софиййска болница да отидеш навсякъде има електроножове,щото те са вече 20 години масово в хирургичната практика у нас. ( напр. в нашето отделение имаме електронож на 20 години и си бачка перфектно) ама пациентките като не знаят и им се обяснява,че едва ли не нещо изключително им се случва


същия смях ме напада и по повод на " по-добра упойка" и " по-добри конци" , аналогично обяснение като с електроножовете. друг е въпросът,че някои хора, за да оправ даят високите си цени, цитират точно последните 2 понятия, което е още по-смешно. поне за хора като мен,които знаят за какво става въпрос.

Divinemouse
23rd July 2008, 15:48
Мен пък ме напушва смях ,как така да няма разлика във упойката и конците. :girl_haha: ...Интубиране и венозна упойка няма ли разлика :shock:
Защо се заформат въобще тези теми,никой не ни кара на сила да даваме по 8-9 хиляди лева за да ни режат със електроножове и да ни шият със лоши конци...
В крайна сметка това го искаме ние и ние си решаваме къде и кой да ни оперира и със какво...Дали със ножове от преди 20 години или
със ножове със платинено покритие...все едно нали....
Бъди сигурна че на консултацията не ни обясняват със какви ножове ни режат и със какви конци ни шият..Обясняват ни само за упойката че не е както предишните и че бързо се вътановяваш..Както и стана със мен....

te_dda
23rd July 2008, 15:55
напротив.

ако погледнеш ценовата листа на доц тепаричарова, ще видиш,че за по-добра упойка ще дадеш 400 лв повече, а за по-добри конци - още толкова.
в един друг форум обяснявах защото тези понятия са смешни, ако желаеш бих могла и на теб да обясня

:sunbath:

междудругото, пуснах ти едно съобщение на лични, за което се извинявам. не се познаваме, но се надявам ,че за в бъдеще няма да е така :D

demili 1
23rd July 2008, 16:22
Между другото някой знае ли в крайна сметка,наистина ли Eurosilicone са купили McGhan или не :?: :roll:
Много ми е любопитно кой лъже-Стоянов или един друг хирург :roll:Със сигурност Евросиликон не са купили Макган. До сега дистрибутор на Макган за България беше д-р Страхил Ефремов. От 1 септември Макган отварят офиси в София директно те. Това е 100 процента вярно.

demili 1
23rd July 2008, 16:28
Мда,прави се на велик и казва,че работи с уникални инструменти :shock:

Все едно другите режат с готварски ножове!
Стоянов работи с инструменти на фирма Карл Щорц. Има такива с диамантено и със златно покритие.

demili 1
23rd July 2008, 16:31
Блаблабла,поредните глупости на Стоянов!

Много ясно,че като работи с Ментор и Макган,ще отрича Евросиликон!

Аман от манията му за величие!
Всеки хирург сам избира с какви имплати да работи. Стоянов не работи с Евросиликон просто защото не ги харесва, а иначе печалбата от тях е най-голяма, защото са най-евтини.

te_dda
23rd July 2008, 16:36
Блаблабла,поредните глупости на Стоянов!

Много ясно,че като работи с Ментор и Макган,ще отрича Евросиликон!

Аман от манията му за величие!
Всеки хирург сам избира с какви имплати да работи. Стоянов не работи с Евросиликон просто защото не ги харесва, а иначе печалбата от тях е най-голяма, защото са най-евтини.

абе не се знае дали някой работи с нещо или не защото го харесва или не, а според мен освен този момент неминуемо го има и финансовия, а от кое повече се печели зависи от личните договорки според мен.

м/у другото, има ли фирми, представителки, от които ние, пациентите можем да си закупим или поне проверим цените на имплантите. за ментор знам че има и знам къде е, а евросиликон?

Бобето
23rd July 2008, 16:43
има ли разлика в цената?

Най-често използваните капковидни импланти на McGhan струват 2700 лв. Mentor са някъде там. Eurosilicon и Arion са около 2000 лв.

te_dda
23rd July 2008, 16:47
Мен пък ме напушва смях ,как така да няма разлика във упойката и конците. :girl_haha: ...Интубиране и венозна упойка няма ли разлика :shock:
Защо се заформат въобще тези теми,никой не ни кара на сила да даваме по 8-9 хиляди лева за да ни режат със електроножове и да ни шият със лоши конци...
В крайна сметка това го искаме ние и ние си решаваме къде и кой да ни оперира и със какво...Дали със ножове от преди 20 години или
със ножове със платинено покритие...все едно нали....
Бъди сигурна че на консултацията не ни обясняват със какви ножове ни режат и със какви конци ни шият..Обясняват ни само за упойката че не е както предишните и че бързо се вътановяваш..Както и стана със мен....

естествено,че никой не ни кара. виж сега, цялата тая работа е просто широко известен метод на зарибяване - ОБИКНОвенните неща да се изкарват като манна неземна...

diastemma
23rd July 2008, 17:40
Хубвите инструменти, апатари и конци в операционната са много важно нещо, но не по-важно от ръцете, които ги държат.

te_dda
23rd July 2008, 17:51
да, не са по важни от ръцете ,които ги държат, но естетичната хирургия не би съществувала без тях.

та мисълта ми беше,че ТЕ зафължително просто работят с тях, и то всички.и това се счита за нещо ,което е резон, и изобщо няма какво да се обсъжда,че е така. смешно е,когато някои се опитват да изтъкват себе си с тези неща над другите или да те карат да плащаш допъкнително???? ( че сигурно 9 000 са малко за конци,които струват 100 лв,например) и т... спирам, да не ставам досадна.

demili 1
23rd July 2008, 18:31
има ли разлика в цената?

Най-често използваните капковидни импланти на McGhan струват 2700 лв. Mentor са някъде там. Eurosilicon и Arion са около 2000 лв.

Арион струват 1000 евро, а евросиликон 500 евро

Babri
23rd July 2008, 18:57
Мда,прави се на велик и казва,че работи с уникални инструменти :shock:

Все едно другите режат с готварски ножове!
Стоянов работи с инструменти на фирма Карл Щорц. Има такива с диамантено и със златно покритие.

Да,може и така е,ама ти виждала ли си ги тези инструменти и знаеш ли като легнеш на операционната маса с какво те режат? Или само се доверяваш на думите му!

Не се заяждам,само питам!

Понеже се занимаваме с точно това-внасяме инструменти и мед техника и имам основни понятия!

Бобето
23rd July 2008, 19:43
има ли разлика в цената?

Най-често използваните капковидни импланти на McGhan струват 2700 лв. Mentor са някъде там. Eurosilicon и Arion са около 2000 лв.

Арион струват 1000 евро, а евросиликон 500 евро

Аз цитирам Д-р Стоянов от интервюто.
Не съм съгласна с мнението ти че евросиликон струват само 500 евро.

junglegirl
23rd July 2008, 20:39
Със сигурност Евросиликон не са купили Макган. До сега дистрибутор на Макган за България беше д-р Страхил Ефремов. От 1 септември Макган отварят офиси в София директно те. Това е 100 процента вярно.И аз така предполагах :roll: ,само не знаех,че Ефремов вече не им е диструбутор.

junglegirl
23rd July 2008, 20:41
Не съм съгласна с мнението ти че евросиликон струват само 500 евро.Миналата година ми предлагаха чифта за 400EURO.

Divinemouse
23rd July 2008, 20:44
Не съм съгласна с мнението ти че евросиликон струват само 500 евро.Миналата година ми предлагаха чифта за 400EURO.

Момичета във Австрия са 400 евро,предполагам че и тук са толкова..

junglegirl
23rd July 2008, 20:47
...че обясняват на пациентките как работят с електроножове, бекръвно:)))))))) ми че то и в най-простата софийска болница да отидеш навсякъде има електроножовеЗа ендоскопите важи същото,нали? :roll: А за радионожовете?

te_dda
23rd July 2008, 21:15
...че обясняват на пациентките как работят с електроножове, бекръвно:)))))))) ми че то и в най-простата софийска болница да отидеш навсякъде има електроножовеЗа ендоскопите важи същото,нали? :roll: А за радионожовете?

ендоскопската техника също не е открита от пластичната хирургия и се практикува в много болници. колкото до въпросният радионож, не мога конкретно да изказвам мнение, т. не съм видяла с очите си работа с него, т.е тъканите да са пред мене и да съпоставям с електроножа, за да може мнението ми да не е субективно.

Но ти сигурно си виждала как се работи и по двата метода, т.че ти имаме доверие::))) и няма повече да спорим с теб:)

а истината е,че такива спорове са съвсем излишни. и безполезни. да не говорим,че едно мнение е меродавно за нещо , с което човек има личен опит.

както и да е. опитвах се съвсем друго да каже, фащате се за реплики от обясненията ми и спорът отивса в посока, съвсем различна от това,което исках да кажа, така,че спирам.

:beavis_and_butthead: :beavis_and_butthead: :beavis_and_butthead:

te_dda
23rd July 2008, 21:19
Не съм съгласна с мнението ти че евросиликон струват само 500 евро.Миналата година ми предлагаха чифта за 400EURO.

къде ? от фирма, от лекар, от чужбина?

междудругото, няма да се учудя ако наистина струват толкова,което значи,че от протезите изкарват при препродажбата цената за още един"монтаж", което е разочароващо. най-лошото е че ни правят на глупаци. но това е, ако ни изнася. :evil: :evil:

Divinemouse
23rd July 2008, 21:27
Скъпо удовалствие това да изглеждаш добре :wink:
Защо се учудвате за цените във Македония със импланти МАК ГАН операцията е 1500 евро...

Babri
23rd July 2008, 21:52
Даа,а в Щатите е в пъти по-скъпо от тук!

Пък нали си имат американски импланти,не трябва ли да са по-евтини тези операции:roll:

Divinemouse
23rd July 2008, 22:37
Бабри и аз смятам че би трябвало :roll:

Mena
23rd July 2008, 23:17
Мисля, че евентуалната по-ниска цена на имплантите в САЩ не може да предполага по-ниска цена на услугата-операция.
Все пак от тази крайна клиентска цена се изплащат- издръжка на клиниката, заплати на персонала (от опериращия до санитарите), инвестиции в нови апарати, обучения, изплащане на евентуални кредити, развитие на бизнеса...и др.
Няма как да е по-евтино.

junglegirl
24th July 2008, 07:41
[quote="te_dda"].... и няма повече да спорим с теб:).... както и да е. опитвах се съвсем друго да каже, фащате се за реплики от обясненията ми и спорът отивса в посока, съвсем различна от това,което исках да кажа, така,че спирам... quote]
Какъв спор,бе жена?! :shock: :shock:
Попитах те какво мислиш за радионожа,защото мнението ти ми се видя компетентно.Какъв спор,какво 'фащане за реплики'?! :?
П.П.Ако винаги търсиш сарказъм в думите на хората,помисли защо е така :)

junglegirl
24th July 2008, 07:50
...което значи,че от протезите изкарват при препродажбата цената за още един"монтаж И колкото по-евтини са протезите,толкова по-изгодно,разбира се...

demili 1
24th July 2008, 13:23
...което значи,че от протезите изкарват при препродажбата цената за още един"монтаж И колкото по-евтини са протезите,толкова по-изгодно,разбира се...

Е за това повечето хирурзи у нас препоръчват и слагат Евросиликон.......защото са най-евтини и печалбата е най-голяма. :evil:

Excel
24th July 2008, 16:33
Според мен пък PIP им е хита .

Monique
24th July 2008, 17:52
В интервюто е споменато, че и PIP са лоши.... :roll:
За това вече нямам наблюдения...

junglegirl
25th July 2008, 10:05
В интервюто е споменато, че и PIP са лоши....:roll:В интерес на истината това не е само негово мнение /че френските импланти са по-некачествени от американските/.Когато аз се оперирах информацията,която събрах от всякъде клонеше в полза на американските и за да се презастраховам,избрах тях.Сега обаче съм си избрала френски /за следваща операция някой ден/,защото не виждам никаква разлика в статистиката с усложненията при едните и при другите :roll:

te_dda
25th July 2008, 14:53
В интервюто е споменато, че и PIP са лоши....:roll:В интерес на истината това не е само негово мнение /че френските импланти са по-некачествени от американските/.Когато аз се оперирах информацията,която събрах от всякъде клонеше в полза на американските и за да се презастраховам,избрах тях.Сега обаче съм си избрала френски /за следваща операция някой ден/,защото не виждам никаква разлика в статистиката с усложненията при едните и при другите :roll:

1-ВО ТИ пожелавам да нямаш втора операция
2 - абсолютно си права. хилядите усложнения и неестетични резултати според мен на последно място се дължат на марката на протезите.
3-то за мен разликата си заслужава наистина ако ти носят усещането,което искаш,които другите го нямат, напр определена мекота или твърдост
4. много ме е яд,че се оказва,че разликата м/у американски/френски е около няма 1000 лв, а при въпросните хирурзи тя е двойна, напр. при Н Георгиев цената с едните е 2800, а с другите 4000 Е, което значи,че за разлика от 700 лв трябва да платиш такава от 2600лв.

така че не знам наистина дали печелят повече от по-етините подплънки.
а още по-тъпото е,че не можеш да си ги кушиш от еди къде си и да ги занесеш, т.е предполагам,че някой може да се навие, но после като си "остави ръцете" в/у нас нали се сещаш кой ше излезе виновен... та от тази гледна точка реших де се " прекарам" и да си платя с техни протези, въпреки,че съм наясно с товаренето.

junglegirl
25th July 2008, 15:21
... а при въпросните хирурзи тя е двойна...Само да те подсетя,че т.нар.'преференции за безплатна подмяна' се дават от фирмите-производители,и те важат за абсолютно всички 'клиенти',а не са 'персонални преферении' към хирурзите... :wink:

...от тази гледна точка реших де се " прекарам" и да си платя с техни протези, въпреки,че съм наясно с товаренето.
И аз разсъждавах по същия начин!
Но може да се намери и свестен хируг,който да те оперира с твои протези :)

te_dda
25th July 2008, 15:49
незнам вече.. тк. и самата аз осъзнавам,1че не съм кой знае колко компетентна още по темата...както всички,които не са имали такива опеерации или не са работили на такова място , за да са " вътре в кухнята"

Mena
1st August 2008, 20:10
В новия брой на ЕVA са дали право на отговор на засегнатите от интервюто с И. Стоянов доктори и на дистрибуторите на PIP и Eurosilicone.

Цитирам:
"Д-р Ильо Стоянов даде интерню, с което създаде тревога в пациентки, подложили се на пастична хирургия. В своето изявление той се опита да компрометира колеги, а също така и марки гръдни импланти, към които той лично няма директен интерес. Водещи пластични хирурзи в страната, както и представителите на засегнатите марки решиха, че е важно да не се оставят читателите на списанието в заблуда от твърденията на д-р Стоянов."

Съвсем уместно са им дали две страници за опровержение.

Бобето
1st August 2008, 20:53
Mena дай ни link към статията ако има

Mena
1st August 2008, 20:59
Уви не мога да дам линк, цитата го преписах от списанието.
Официално този брой ще излезе в продажба в края на следващата седмица :lol:
Но мога в понеделник да сканирам страниците и така да ги пусна. :lol:

Бобето
1st August 2008, 21:07
Супер ще се радвам , защо аз съм в чужбина и ми е невъзможно да го купя , а ми стана любопитно, още повече щото съм привърженична европейските импланти.

Mena
8th August 2008, 13:14
Момичета, едва днес намерих време да сканирам статията.
Ето :
http://i57.servimg.com/u/f57/12/07/80/50/110.jpg
http://i57.servimg.com/u/f57/12/07/80/50/210.jpg

sweety_L
8th August 2008, 13:16
Мдааа, аз даже си купих списанието!

Интересно ми беше да прочета статията и пак си мисля, че истината е някъде по средата. То беше повече от ясно, че всички ще се хвърлят да пишат опровержения на казаното от д-р Стоянов.

sinia
8th August 2008, 13:27
В Щатите McGhan стрували 600$....ццццццццц

Бобето
8th August 2008, 14:01
Момичета, едва днес намерих време да сканирам статията.
Ето :
http://i57.servimg.com/u/f57/12/07/80/50/110.jpg
http://i57.servimg.com/u/f57/12/07/80/50/210.jpg


Браво мила мерси много!!! :wink:

ЕВАЛА на всички доктори дето се включиха да опровергаят твърденията на д-р Стоянов, не взимам страна а просто се радвам че всеки доктор открито изразява становището си, пред широката публика.

sinia
8th August 2008, 14:12
Е то беше съвсем очаквано влючването им.

lady85
8th August 2008, 14:26
......абе всичките са си направили реклама кои колко доволни пациентки имал,кои от колко години оперил,че в клиниката му е наи-добра в БГ ,че цените били наи-ниски.......

Бобето
8th August 2008, 14:50
Естественно че истината е по средата !!!

Но това че американските са по-евтини в Америка и по -скъпи в Европа е логично и е вярно, както и европейските са на по-добра цена в Европа отколкото извън нея.

gwendoline
8th August 2008, 16:32
Момичета, едва днес намерих време да сканирам статията.
Ето :
http://i57.servimg.com/u/f57/12/07/80/50/110.jpg
http://i57.servimg.com/u/f57/12/07/80/50/210.jpg

Мена, благодаря ти и аз за предоставената информация... :cool: Бях забравила за този брой... :roll:

Monique
8th August 2008, 18:29
Добре е че EVA са дали право на отговор :2043:

Mishelin
8th August 2008, 18:54
Беше повече от очаквано. Така е редно да даде право на отговор на засегнатите страни. Стана ми интересно, когато прочетох, че самият Стоянов, е поставял импланти на ПИП, след като е привърженик на МакГан. :?

Excel
8th August 2008, 20:34
Интересна война се е заформила ....публична .

Monique
8th August 2008, 21:22
Беше повече от очаквано. Така е редно да даде право на отговор на засегнатите страни. Стана ми интересно, когато прочетох, че самият Стоянов, е поставял импланти на ПИП, след като е привърженик на МакГан. :?

A на мен ми стана интересно че в интервюто твърди, че липофилинга в гърди и дупе (бразилски лифтинг) давал отвратителни резултати ,
а в сайта си предлага и двете под наименованието "инжектиране на мекотъканен коктейл-бразилски лифтинг" (което ми звучи като абсолютно същото нещо)
Точно затова зададох въпроса няколко пъти, има ли разлика между липофилинг и инжектиране на мекотъканен коктейл, защото адски много ме озадачи изявлението му при положение че предлага същата интервенция.....Та се надявам че не съм разбрала нещо правилно.
Ако е така, се извинявам ;)

sweety_L
8th August 2008, 21:25
Добре де, нека r0xy пита вуйчо, че да стане ясно това за бразилския лифтинг. :lol:

dedektiv_p
8th August 2008, 22:05
Добре де, нека r0xy пита вуйчо, че да стане ясно това за бразилския лифтинг. :lol:
Я нещо съм пропуснала тук, или по-скоро някой който може да извлича информация то кухнята.... :wink:

Бобето
8th August 2008, 22:18
Добре де, нека r0xy пита вуйчо, че да стане ясно това за бразилския лифтинг. :lol:
Я нещо съм пропуснала тук, или по-скоро някой който може да извлича информация то кухнята.... :wink:


Детективче в пластична пише едно момиченце- r0xy, което каза че е племенница на Cтоянов.

dedektiv_p
8th August 2008, 22:21
ООО ясно! Значи като имам време ще трябва да поизчета мненията да видя така ли е! То не би било зле де!

Mishelin
9th August 2008, 00:17
Беше повече от очаквано. Така е редно да даде право на отговор на засегнатите страни. Стана ми интересно, когато прочетох, че самият Стоянов, е поставял импланти на ПИП, след като е привърженик на МакГан. :?

A на мен ми стана интересно че в интервюто твърди, че липофилинга в гърди и дупе (бразилски лифтинг) давал отвратителни резултати ,
а в сайта си предлага и двете под наименованието "инжектиране на мекотъканен коктейл-бразилски лифтинг" (което ми звучи като абсолютно същото нещо)
Точно затова зададох въпроса няколко пъти, има ли разлика между липофилинг и инжектиране на мекотъканен коктейл, защото адски много ме озадачи изявлението му при положение че предлага същата интервенция.....Та се надявам че не съм разбрала нещо правилно.
Ако е така, се извинявам ;)

Определено си противоречи. И според мен си е чист лпофилинг, но щом е решил да измиси по-оригинано наименование - ок, може и да е нещо различно не мога да кажа, ако наистина някои има повече инфо, за този "коктейл'' нека сподели с нещо друго ли се примесва или?

gwendoline
9th August 2008, 10:10
може и да е нещо различно не мога да кажа, ако наистина някои има повече инфо, за този "коктейл'' нека сподели с нещо друго ли се примесва или?
Може да слага некви тайни примеси и съставки, знаеш ли.... :2045: :2036:

dedektiv_p
9th August 2008, 10:12
Нали имаше нещо споменато за стволови клетки явно нещо такова прави но как ли???

Monique
9th August 2008, 11:39
може и да е нещо различно не мога да кажа, ако наистина някои има повече инфо, за този "коктейл'' нека сподели с нещо друго ли се примесва или?
Може да слага некви тайни примеси и съставки, знаеш ли.... :2045: :2036:
:lachen:

doll
9th August 2008, 17:22
И на мен ми е интересно да разбера??!!

Monique
10th August 2008, 00:27
Може да се включи да обясни, виж че племенничето му пише из форума :cool:

doll
10th August 2008, 02:04
Мислиш ли??? Аз не вярвам
:1246:

joliy
10th August 2008, 16:44
Момичета, едва днес намерих време да сканирам статията.
Ето :
http://i57.servimg.com/u/f57/12/07/80/50/110.jpg
http://i57.servimg.com/u/f57/12/07/80/50/210.jpg

Лелеее, направили са Стоянов на 2 стотинки. И с право, според мен. Прочетох му статията и действително е писал големи абсурди. Какво ли не преави човек за малко реклама...ама поне качествена да беше, защото сега от рекламата стана антиреклама.

karilka
10th August 2008, 17:37
Супер опровержения. Доста добре обосновани.

Mishelin
10th August 2008, 21:40
Хората са казали "Никога не е късно да станеш за резил". :cool:

demili 1
11th August 2008, 11:58
Според мен тези доктори,които отговарят на Стоянов в новия брой на Ева просто се "видяха" в неговата статия.Не мога да проумея как Бояджиев може да бъде председател на Етичната комисия на пластичните хирурзи, този дърт педал, който обезобрази куп народ. Сега ще ви разкажа един случай, който е потресаващ. Аз се оперирах при Стоянов преди около година. След това при него отидоха още две-три мои приятелки. Едната от тях искаше да си смени имплантите. Беше се оперирала при Бояджиев преди 6 години - 315сс, евросиликон, подмускулно. Та въпросното момиче се записва за реоперация, идва дългоочаквания ден, ляга на операционата маса, но бива изкарана от упойката малко след започването на операцията. Стоянов се обажда на мъжа и да дойде веднага. Оказва се ,че единият имплант е Евросиликон, другият е с неизвестен произход и е втора употреба/пожълтял е /, но най-противното е , че гръдният мускул на лявата гърда бил отрязан. Мойта приятелка едвам го преживя, мъжът и /който не е кой и да е/ ходи при Бояджиев, но дъртака каза , че не можел да си спомни случай от преди 6 години, изобщо не си спомнял тази жена, а книгата в която записвали пациентите тогава била изгоряла.
Та затова мисля, че някои хора просто се познаха в неговата статия.

sinia
11th August 2008, 12:23
Е то и аз познах някои доктори от статията без да познавам на 100% работата им. Това му беше идеята на Стоянов....според мен де.

Бобето
11th August 2008, 12:55
Според мен тези доктори,които отговарят на Стоянов в новия брой на Ева просто се "видяха" в неговата статия.Не мога да проумея как Бояджиев може да бъде председател на Етичната комисия на пластичните хирурзи, този дърт педал, който обезобрази куп народ. Сега ще ви разкажа един случай, който е потресаващ. Аз се оперирах при Стоянов преди около година. След това при него отидоха още две-три мои приятелки. Едната от тях искаше да си смени имплантите. Беше се оперирала при Бояджиев преди 6 години - 315сс, евросиликон, подмускулно. Та въпросното момиче се записва за реоперация, идва дългоочаквания ден, ляга на операционата маса, но бива изкарана от упойката малко след започването на операцията. Стоянов се обажда на мъжа и да дойде веднага. Оказва се ,че единият имплант е Евросиликон, другият е с неизвестен произход и е втора употреба/пожълтял е /, но най-противното е , че гръдният мускул на лявата гърда бил отрязан. Мойта приятелка едвам го преживя, мъжът и /който не е кой и да е/ ходи при Бояджиев, но дъртака каза , че не можел да си спомни случай от преди 6 години, изобщо не си спомнял тази жена, а книгата в която записвали пациентите тогава била изгоряла.
Та затова мисля, че някои хора просто се познаха в неговата статия.


Отвратително как не го е сран тоя ужас.

Абе истината както вече казахме е някъде посредата...и в никакъв случай немисля че Стоянов си измисляше за подобни случаи.

gwendoline
11th August 2008, 13:15
Даммм...познаха се и за добро, и за лошо... Но нали се сещате, че и Стоянов не е единствения ангел-хранител измежду тях, за да съди другите и да хвърля тежки думи по адрес на хора, които са в занаята преди него и които малко или много имат изградена репутация... Думите му са насочени именно към тях - с цел да им свали гарда, но... всъщност ще свали своя по този начин...

princesavm
11th August 2008, 14:35
Напълно подкрепям мнението на Гуен.
Да се изтъкваш,плюейки колегите си е комплексарско и долно.
Е разбира се,ако не става дума за всепризнатите касапи.
Но иначе и той не е застрахован от лекарска грешка,така че не е в негова полза да предизвиква съдбата....

Divinemouse
11th August 2008, 14:39
Напълно подкрепям мнението на Гуен.
Да се изтъкваш,плюейки колегите си е комплексарско и долно.
Е разбира се,ако не става дума за всепризнатите касапи.
Но иначе и той не е застрахован от лекарска грешка,така че не е в негова полза да предизвиква съдбата....

Как ще си предизвиква съдбата :roll: ако не слага импланти втора употреба...
Ако някоя от нас е на мястото на това момиче със отрязания мускул :shock:
каква ще ни е реакцията ,някой замисли ли се :roll:

princesavm
11th August 2008, 14:51
Thomi,нали не смяташ,че с мнението си съм защитила слагането на импланти втора употреба и рязането на мускул!?
Безкрайно ме отврати разказаното,още повече че на мен ми предстои операция.
Върху съвсем друго акцентирах!

Divinemouse
11th August 2008, 14:55
Не смятам че поведението е комплексарско и долно ...
Според теб кое му е комплексарското че е казал какви случай има....
и то от негови колеги на които клиентите пращат и то не лев или два...

princesavm
11th August 2008, 15:00
Този случай не е цитиран от него!
Защо се опитваш да ми изкривиш думите?

gwendoline
11th August 2008, 15:03
Този случай не е цитиран от него!
Защо се опитваш да ми изкривиш думите?
Така е... действително не е цитирал никакъв случай, а просто е констатирал нещо си по отношение на колегите си...Аз пък се учудвам защо не е дал пример с някой такъв случай... :roll:
А между другото, Демили, той не е единственият хирург, който прави ендоскопски лифтинг, както си написала по-горе...

Divinemouse
11th August 2008, 15:22
Този случай не е цитиран от него!
Защо се опитваш да ми изкривиш думите?


Ако съм те обидила със нещо моля да ме извиниш ,не съм искала да ти изкрива думите .

Divinemouse
11th August 2008, 15:24
Само ще кажа че не смятам Стоянов за комплексар :roll:

princesavm
11th August 2008, 15:26
Не си ме обидила,просто в никакъв случай не защитавам подобни касапски изпълнения.Ужасни са!Като чета подобни истории ми става толкова ужасно какво са преживели тези момичета.Но аз съвсем друго исках да кажа,че за мен не е редно да се плюе без да се посочват конкретни случаи.Защото специално д-р Стоянов,според мен,имаше много добре изграден образ в публичното пространство,а съм убедена,че след тази статия е загубил "фенове".Но в крайна сметка му пожелавам на него и на другите хирурзи да са съвестни и да правят само успешни операции,за да са щастливи момичетата :)

princesavm
11th August 2008, 15:32
А комплексарско нарекох поведението,при което трупаш дивиденти за сметка на колегите си,защото не намираш с какво друго да изтъкнеш своите способности.Честно казано така е в общия случай и не визирах само пластичната хирургия.Не мисля,че точно той е комплексиран,в крайна сметка има много момичета,които са доволни от неговата работа и той си има неговата позиция сред първите в България.И няма да крия,че когато гледах "Пълна промяна" той ми беше направил най-положително впечатление ...
Пак казвам,пожелавам му само успешни операции,не заради него,а заради пациентите му.

Мария Василева
11th August 2008, 16:15
но... всъщност ще свали своя по този начин...
И аз така смятам. Та той не е по-добър от тях, просто е по-алчен и самовлюбен. Фук-фук на боклук!

Непонятно ми е и снимането му в двусмислено-еротични пози с пациентки :shock: :shock: ти представяш ли си примерно доц. Тепавичарова или д-р Заякова или Калкова снимани в непрофесионални пози с пациенти (мъже) на които са оправяли я нос, я коса, липосукция, квото и да е там... мии, аз не мога да го разбера това.

http://www.telemaniac.com/wp-content/simonabust.jpg

http://gossip.erogance.eu/content/images/08022007/510410/Simona_Purvanova_PlanetaTV.jpg

Наскоро цял свят видя акушер-гинеколога на Анджелина Джоли и нямаше нико капка сянка или намек за непрофесионални подвизи....
Това е просто щрих към характера.. :?

боряна христова
11th August 2008, 18:02
Някои казват че рекламата продавала :!: Докторчето явно си мисли че като се снима с известни лица :idea: и хоп-ще има клиенти валяло...Само че аз повече се отвратих от снимката :photo: отколкото да ме впечетли и да ми се прииска той да е моя хирург :2040:

demili 1
11th August 2008, 18:20
Даммм...познаха се и за добро, и за лошо... Но нали се сещате, че и Стоянов не е единствения ангел-хранител измежду тях, за да съди другите и да хвърля тежки думи по адрес на хора, които са в занаята преди него и които малко или много имат изградена репутация... Думите му са насочени именно към тях - с цел да им свали гарда, но... всъщност ще свали своя по този начин...
Не останах с впечатление, че е хвърлил тежки думи по адрес на някого. Не е споменал нито едно име. Споделя най-вече мнението си за имлантите, а именно че Макган са по-добри от Евросиликон, което всъщност е и мнението на много от водещите пластични хирурзи по света. Макган имат обвивка, която е с влакна, чиято дължина е еднаква с тази на колагеновите влакна, по този начин се увеличава пространството около импланта и практически капсулна контрактура не може да се получи. Тази обвивка на Макган е патентована.

Monique
11th August 2008, 19:58
http://www.telemaniac.com/wp-content/simonabust.jpg

http://gossip.erogance.eu/content/images/08022007/510410/Simona_Purvanova_PlanetaTV.jpg


:lachen: :lachen: :lachen: :girl_cry:

dedektiv_p
11th August 2008, 21:56
Втората снимка е направо потресаваща!!!!!!!!!

боряна христова
12th August 2008, 00:47
Втората снимка е направо потресаваща!!!!!!!!!Нямам думи наистина ....то бива-бива реклама а тоя чичко вече прекали..

aniK
12th August 2008, 06:41
Ох, потресаващ е :P Който е говорил с него, знае, че такъв му е стила :D Чак не мога да му се ядосам, а напротив - смешно ми е :D

боряна христова
12th August 2008, 12:34
Ох, потресаващ е :P Който е говорил с него, знае, че такъв му е стила :D Чак не мога да му се ядосам, а напротив - смешно ми е :DНе съм имала контакти с него ...и като гледам е по -добре и че съм нямала :!:

sinia
12th August 2008, 12:56
Мммммм да!

Divinemouse
12th August 2008, 13:01
Аз съм говорила със него и въобще не го смятам за комплексар ,и тем подобен.
Намирам го за един зрял и улегнал мъж който доста добре успява да ти вдъхне доверие и в последствие да го оправдае :1223: което за пациента е най важно .

joliy
12th August 2008, 13:24
http://gossip.erogance.eu/content/images/08022007/510410/Simona_Purvanova_PlanetaTV.jpg

:lachen: :lachen: :lachen:
Той: "Ааааам ще те изям!"
Тя:"Не ме глееееедааай такааа момче (напевно)...не ме гледаааай така....че май ще си остана и без късата полаааа"
Той: "Ооооо (като оперен певец) махни ти бърже таз полаааа и в замяна аааз ще те даря с неземна красотаааа"
Тя: "Аххх, добре Гаргантоа...само не ме гледаааааай такааа"

П.П. Стана ми ужасно смешно и не се сдържах, моля никой /визирам най-вече негови пациентки/ да не се засяга от този офтопик, всичко е в кръга на шегата!

demili 1
12th August 2008, 13:26
Лелеееее! Много сте зли! Ми нека си се снима човека като иска! Това не го прави по-лош. Важното е да си върши работата добре. За нас другите неща ,които прави не би трябвало да имат значение.

doll
12th August 2008, 14:11
Темата не е ли все пак за качеството на имплантите??!!!
:1246: :2035:

Crazy_girl
12th August 2008, 14:16
Според мен отговорът е че нито има най-лош имплант нито има идеален такъв. Просто са различни :)

sinia
12th August 2008, 14:19
Темата не е ли все пак за качеството на имплантите??!!!
:1246: :2035:

Абсолютно! Поне така трябваше да бъде, но май не е единствената, която разводняваме.... :roll:

Бобето
12th August 2008, 14:47
Бая теми оспамихме...хич не отговарят постовете ни на името на темите, напоследък.

lady69
24th September 2008, 09:15
Мили момичета,
ако сега трябва да избирате между Евросиликон и ПИП - на кои бихте се спрели? :sos:
Анатомични Vertex или анатомични PIP? :roll:
Споделете с мен и с другите, които в бъдеще ще влизат в този форум кое ви накара да се спрете на едните или на другите. От кое сте доволни и кое бихте променили, ако имате възможност?
И защо, ако Евросиликон не са добри все още много хирурзи продължават да работят с тях?

princesavm
24th September 2008, 09:24
Аз лично се спрях на ПИП,но не мога да изтъкна основателна причина. Колебаех се между Евросиликон и ПИП и по интуиция избрах ПИП.Наясно съм,че това не може да е водещото при такава сериозна крачка,но знаех,че най-важното е организма ми да възприеме имплантите и от много четене разбрах,че това е въпрос на късмет коя марка как ще се отрази ...

dedektiv_p
24th September 2008, 10:44
Аз съм с анатомични Вертекс и получих формата която исках да имам след операцията. Няма как да знам обаче как би било и с анатомични на ПИП.

lady69
24th September 2008, 11:22
Не става въпрос само за формата.
Когато бях на консултация при д-р Н.Георгиев, той ми показа двата импланта. Беше ги хванал в двете си ръце и ми обърна внимание на факта, че импланта на ПИП беше абсолютно пълен /като тези на картинките в началото на страницата/, а този на евросиликон имаше хлътвания, т.е. не беше толкова пълен и повърхността му беше по-твърда от тази на ПИП. Добре, но аз не разбирам какво е влиянието на тези фактори върху резултата от операцията...

dedektiv_p
24th September 2008, 11:46
Като отидем при който и да било хирург питаме " кое и какво бихте ми препоръчали, марка, кубатура, профили т.н." Защо тогава след като съм дала обяснение относно размер и форма горе-долу ми е препоръчано Вертекс без нищо друго да ми е предлагано? На този етап както и в момента не съм достатъчно компетентна да знам на чие тяло кои импланти как ще стоят.
Явно си има някакво значение точно с тези хлътвания които ти си видяла а на мен не е показал, за това какъв ще бъде крайния резултат. Не е тайна че парите не са ми стояли да хващат прах и да незнам какво да ги правя, но нямаше да ми е пробем да си платя и за Мерцедиси, ако така ги наричат в бранша някои импланти! Основно въпроса който остава за мен е:"По какво се преценя какво да ни се предложи"?

gwendoline
24th September 2008, 13:01
По какво се преценя какво да ни се предложи"?

Предполагам, че зависи от очакванията, които имаш свързани визия, твърдост, надеждност и пр.. както и факторът "цена"...Ако попиташ кои са най-добрите и предварително изясниш, че искаш най-доброто за себе си (предполага се, че приемаш високата цена :!: :idea: )...Някои мацки споделиха, че на консултацията са заявили, че цената не е от значение, което автоматично ги поставя в друга категория - на "капризната" клиентка, която иска най-най...
Иначе нормално е да има избор на имплантите - всеки със своите приоритети... Примерно за Вертекс-а знам, че са направени с по-грапаво и плътно покритие, за да се избегне евентуално завъртане на импланта; тези, които търсят по-евтин вариант обаче и за които парите са от значение все пак избират Aptex, които са също текстурирани, :cool: PIP са микротекстурирани и средно меки (като гел)... Арион пък са т.нар. т-нар. био импланти и се водят най-доброто в момента на пазара... За Ментор и Макган нека някой друг да каже...

dedektiv_p
24th September 2008, 13:13
Благодаря Гуени за информацията! Може и да е трябвало аз да преценя сама на база толкова писаното във форума, но пък и все се надявам че док правилно е преценил какво да ми сложи. Пък и ако опираме до визия и усещане на пипане то аз съм 100% доволна от избора му на имплант. Май само в това трябва да ми се ограничат размислите и да не се тормозя за нещо което вече е минало.

gwendoline
24th September 2008, 13:16
Пък и ако опираме до визия и усещане на пипане то аз съм 100% доволна от избора му на имплант. Май само в това трябва да ми се ограничат размислите и да не се тормозя за нещо което вече е минало.

Така е... тези дребни подробности в характеристиките на имплантите не са от някакво изключително значение и даже почти не са от никакво почти значение при подмускулно поставяне... Така че...въпрос на личен избор и на това, дали ще се довериш на това, което са те посъветвали.. :cool:

karamela
24th September 2008, 13:58
ако трябва да избирам между кръгли пип и евросиликон бих избрала пип...но понеже исках анатомични се спрях на вертекса на еросиликон...а ако имах излишни 1000 евро бих си сложила арион...

lady69
24th September 2008, 16:56
Така е... тези дребни подробности в характеристиките на имплантите не са от някакво изключително значение и даже почти не са от никакво почти значение при подмускулно поставяне... Така че...въпрос на личен избор и на това, дали ще се довериш на това, което са те посъветвали.. :cool:

Дано наистина да не са от значение :roll: ... Защото не мога да кажа, че док. ме е посъветвал да избера Vertex. По-скоро аз го питах какви са имплантите на Камелия и на жена му, той каза Vertex и аз се спрях на тях. Иначе той си препоръчваше Арион. Да, ама са по-скъпи с още 1000 евро. А на мен и тези 3600 са ми доста...Както и да е. Дано накрая всичко завърши добре. Нали това е най-важното - да се чувстваме добре и да изглеждаме добре :girl_dance:

junglegirl
25th September 2008, 11:00
Повечето импланти не случайно не са 100% пълни :roll:
Някой знае ли какви за предимствата?Защо се произвеждат така?
П.П.Аз имам предположение,но ми се иска някой да го потвърди,защото от друга страна сапредпоставка за повече риплинг......

gwendoline
25th September 2008, 11:16
Повечето импланти не случайно не са 100% пълни :roll:
Някой знае ли какви за предимствата?Защо се произвеждат така?
П.П.Аз имам предположение,но ми се иска някой да го потвърди,защото от друга страна сапредпоставка за повече риплинг......

Доколкото знам са предназначени за жени, които предпочитат да са по-естествени на допир (като не са така пълни - са по-меки) и на визия (при подм. поставяне притиснати от мускула отгоре създават малко по-плавен преход, като същевременно отдолу обема си остава)
Неслучайно непълните импланти са при високия профил, зада се получи естествена визия, но не за сметка на профила; тоест профилът си остава...Ако същото се използва при следния профил - има опасност несамо да станат плавни отгоре, но и отпред :girl_haha: ; тоест могат да бъдат притиснати и както са и по-меки - представете си за какво иде реч... Докато при високия профил за мен това е убийствена комбинация - хем добър профил, хем обем на гърдата и кръгла форма, хем сравнително плавен преход.... :idea: :cool:

gwendoline
25th September 2008, 11:21
Горе съм искала да дам пример със средния, а не следния профил :!: :idea: (ама с тия нокти все бързам по навик и после не мога даси поправя свинщините, дето съм написала :oops: )

А искам да вметна и още нещо...Пави си, Джън, че тези импланти, които неса 100 пр. пълни са с предпоставка за риплинг, но това е риска при всички по-меки импланти и особено при по-тънка кожа...То ти ги знаеш тия неща де и то по-добре от мен... Но ето виж при Сладка Тони примерно - тя е със същите, пък няма никакъв риплинг.... :idea: :cool:

junglegirl
25th September 2008, 12:12
:D Точно така.И аз предположих същото.
Само като допълнение си мисля,че когато не са 100% пълни,важен фактор е дебелината на самата обвивка за това,дали ще се получи риплинг.При по-тънки обвивки,това би трябвало да се избегне в по-голяма степен.
П.П.Между другото живо ме интересува ПИП как се държат по отношение на мекотата при допир/при подмускулното/,и риплинга.И по-специално микротекстурираните.
ПП.ПП. :D Май в крайна сметка,кръглите не 100% пълни импланти вършат ролята на почти капковидни :roll: :lol:

gwendoline
25th September 2008, 12:28
ПП.ПП. :D Май в крайна сметка,кръглите не 100% пълни импланти вършат ролята на почти капковидни :roll: :lol:

Така е, което мен лично ме радва, тъй като винаги съм си падала по по-плавния преход в горната част... пък и не харесвам чак толкова твърди импланти, макар да се харесват на повечето момичета, с коитосъм говорила...PIP са сравнително по-твърди на пипане (моя приятелка е с такива), но пък имат по-тънка обвивка (това вече съм го установила след като съм държала в ръка имплант на PIP и Евросиликон).... :cool:

gwendoline
25th September 2008, 12:34
Ох и още нещо забравих.... :cool: Общо взето с PIP се сещам за три мои познати - и трите имат риплинг, даже едната от вътр. страна и то не в наведено състояние :!: :roll: Което ме кара да мисля, че по-тънката обвивка няма нищо общо с риплинга, тъй като аз съм с Евросиликон, Тонката също - тоест с по-дебели обвивки на имплантите сме, но...нямаме риплинг... :idea: Така че... май по-важна е нашата обвивка; тоест кожата... :idea: :cool:

junglegirl
25th September 2008, 12:58
За дебелината на кожата безспорно е така.Само че жените,които се подлагат на аугментационна мамопластика обикновено нямат много тяхна жлеза,но въпреки това някои имат риплинг,а други-не. :roll:
Съвсем ме хвърли в размисъл... :D
При по-тънката обвивка,риплингът би трябвало да е на повече,но по-тънки гънки,а при по-дебелите обвивки-обратното /по-малко и по-дебели гънки/.Затова си мисля,че в първия случай риплингът би трябвало да е по-незабележим :roll:
П.П.Твоите приятелки с ПИП подмускулно ли са?С микротекстурирани?
ПП.ПП.И моите импл. са с твърда обвивка-имам риплинг от външтата страна,който не се вижда,но се напипва/и в изправено положение вкл./

gwendoline
25th September 2008, 13:12
П.П.Твоите приятелки с ПИП подмускулно ли са?С микротекстурирани?
ПП.ПП.И моите импл. са с твърда обвивка-имам риплинг от външтата страна,който не се вижда,но се напипва/и в изправено положение вкл./

Ами и трите са с подмускулно; има и една с над, ама аз говорех за подмускулните с PIP... Две от тях могат и сами да го потвърдят тук, ако имат желание :cool:

Ти беше с Евросиликон, нали..? :roll:
Общо взето, няма импланти, които да ти гарантират,че няма да имаш риплинг, колкото и тънка да им е обвивката...Според мен, по-важно е колко са пълни и дали са с твърд гел; защото една тънка обвивка и средна мекота (каквито са PIP) в един момент могат да дадат повече процент риплинг, отколкото твърда обвивка и 100 процента пълни (като на някои Евросиликон, например)...така че.. относително е... :cool:

junglegirl
25th September 2008, 13:28
Eeeх....защо ли нещата никога не са еднозначни?! :wall: :roll:

sladkatony
25th September 2008, 18:48
Сега, след като съм се понапатила доста, бих предпочела да имам риплинг, отколкото да съм изживяла всичко това. Ама то човек от глава си пати :1246:

lady69
26th September 2008, 09:15
А Ментор и Макган до кои се доближават - до ПИП или до Евросиликон?
Какъв тъп въпрос зададох:oops: Обаче съвсем се обърках:roll: ...
И в крайна сметка кои дават най-голям % риплинг? ПИП ли?

doll
26th September 2008, 14:31
А Ментор и Макган до кои се доближават - до ПИП или до Евросиликон?
Какъв тъп въпрос зададох:oops: Обаче съвсем се обърках:roll: ...
И в крайна сметка кои дават най-голям % риплинг? ПИП ли?




Ами това май не зависи само от марката импланти...

te_dda
26th September 2008, 22:02
Според мен сте абсол\тно прави. :lol: направи ми впечатление( ама малко по-късно се усетих),че никой от лекарите не наблегна на марката импланти като обяснения - само ме попитаха аз какво искам и ми казаха цените. а за да дадеш примерно 1000 евро повече все пак трябва да имаш ти лично обяснение за себе си защо има смисъл да ги дадеш.

te_dda
26th September 2008, 22:06
пп; може би съм си виновна и аз,че не питах,ама то кое по-напред да се сетиш да питаш... и изобщо много ме притеснява факта,че след 20 минутен разговор еднократно трябва сега сам да си блъскам главата с въпросите,които не дозададох и да реша какво ще бъде, щото все пак не става въпрос за това какъв диван да си купя, а за нещо, от което зависи не само външният вид ( безспорно с огромно значение),но и здравето...от друга страна и аз като дедективчето все се притеснявам да не досаждам с глупави въпроси..защото когато работиш нещо всеки ден и стова си изкраваш хляба, обикновенно повечето задавани ти въпроси все си изглеждат глупави :lol: :lol: :lol: :lol:

dedektiv_p
27th September 2008, 09:42
Да Тедда, така е и май доста от нас не са били информирани за всичко и всички възможности!

gwendoline
27th September 2008, 10:39
Да Тедда, така е и май доста от нас не са били информирани за всичко и всички възможности!

Ми като не питате... Нали се сещаш, мило, че един доктор/ка няма да тръгнат да изнасят лекция на всеки петнайсет минути (на всяка консултация)...колкото и да се опитват да конкретизират - всичко звучи заучено като стихотворение... така че трябва да се пита, защото и те самите не винаги знаят кое е по-важно за нас, та да ни го обяснят с повече подробности.... :cool:

te_dda
27th September 2008, 10:48
абе естествено, обаче тук смятам,че има нещо недомислено в самите консултации. повечето лекари нямат нито време, нито търпение да говорят с някого 1 час,който наистина е нужен, още повече ,когато консултацията не е платена или е ниско платена и все пак интервюираният може повече и да не се върне...

gwendoline
27th September 2008, 10:50
абе естествено, обаче тук смятам,че има нещо недомислено в самите консултации. повечето лекари нямат нито време, нито търпение да говорят с някого 1 час,..
Ми аз на тези, дето не ми отделиха 1 час от времето си за консултация - не им позволих да ме оперират... :wink: :cool:

lady85
27th September 2008, 11:00
И аз разпитвах,питах към 1 час.Даже си бях написала въпросите на едно листче да не забравя да попитам за тях....И пак в последствие установих че има неща за които не съм се сетила.Хубаво е човек да отива с конкретни въпроси и да не се притеснява да попита,защото понягога докторите забравят за някой неща,не нарочно.....

doll
27th September 2008, 14:30
Да,съгласна сам с Gwendoline и Lady85 ,защото всяка една от нас отива с различна престава за визията си след операцията и докторите няма как да знаят ......

joliy
27th September 2008, 19:49
П.П.Между другото живо ме интересува ПИП как се държат по отношение на мекотата при допир/при подмускулното/,и риплинга.И по-специално микротекстурираните.
ПП.ПП. :D Май в крайна сметка,кръглите не 100% пълни импланти вършат ролята на почти капковидни :roll: :lol:

Аз съм точно с такива - ПИП, микротекстурирани, кръгли, поставени подмускул.
Вече с радост мога да кажа, че доста поомекнаха - по-твърди са от естествени, но това се усеща само, ако се натиснат отгоре, ако се хванат отстрани са много приятни;) Но вече съм на година и 2 месеца, и едва сега мога да кажа, че ми харесват на пипане, преди ми бях доста по-твърдички и си мисля, че само благодарение на масажите стана това (от около месец-два пак почнах да си ги мачкам, но вече сериозно.)
За риплинга - имам само отстрани като се наведа. Не се вижда, но аз си го усещам. Не е дразнещо, даже го бях забравила.
Вече не изглеждат кръгли, а по-скоро капковидни като естествени, затова си мисля, че ако има момичета, които искат да си слагат импланти подмускул, няма смисъл да дават повече пари за капковидни, с времето кръглите добиват такава форма.

П.П.Момичета, вече не пиша често, но винаги когато мога ви чета. Виждам, че вече имаме много нови силиконки, на които им желая безпроблемно възстановяване и много радости. Аз още не мога да се нарадвам на гърдите си и нито за миг не съжалявам за избора, който направих.
А на по-старичките съфорумки им пращам мнооооого целувки :girl_kiss2:

junglegirl
27th September 2008, 21:06
Джоли,много ти благодаря,че се включи! :D Изключително ми е полезно мнението ти!
Кажи ми само още нещо /може и вече да съм те питала :roll: /,но усещаш ли си по-твърди имплантите,когато си опънеш ръцете назад?
П.П.Целувки и от мен!И......включвай се по-често! :girl_in_love:

joliy
28th September 2008, 14:06
Пипам пипам, ама май няма разлика :roll:
Преди, като че ли като си вдигнех ръцете нагоре и се усещаше, че са по-твърди (ама те и без това си бяха твърди..), но сега и да има разлика е минимална.
При теб всичко е наред, нали? Да не си решила да си сменяш имплантите? (Сори, ако съм изпуснала нещо).

junglegirl
28th September 2008, 16:48
Да,наред е.Единственото,за което искам да ги сменя е,че са ми твърди,но пък не е достатъчно основание единствено това. :roll: Но разучавам за бъдещето да кажем :D
П.П.При мен има голяма разлика в мекотата в зависимост от положението на ръцете :roll:

joliy
29th September 2008, 10:27
П.П.При мен има голяма разлика в мекотата в зависимост от положението на ръцете :roll:

Всъщност логично е да има някаква разлика, тъй като в едни случаи мускулът е отпуснат, а в други се напряга. Може би зависи до каква степен е развит гръдният мускул, както и от вида на имплантите. Хубаво е, че се интересуваш. Ще ми е интересно, ако се включат и други момичета, с подобни наблюдения.

dedektiv_p
29th September 2008, 10:49
Пробвах на некоригирана гърда и нямам разлика с вдигнати ръце или не гърдата е еднакво мека на всякъде.

junglegirl
29th September 2008, 13:23
Пробвах на некоригирана гърда и нямам разлика с вдигнати ръце или не гърдата е еднакво мека на всякъде.
Дедективче,хайде сега пробвай и като си опънеш ръката назад,моля те.
А бе трябва да има разлика :roll: Дори и с меки импланти,в едното положение мускулът е отпуснат /точно както казва Джоли/,а в другия смачква импланта и би трябвало да се усети разлика :roll:

dedektiv_p
29th September 2008, 13:52
Е като си я опъна назад и настрани има разлика ама не кой знае колко, но пък и е нормално ми се струва. То и дупето е по-опънато ако си легнал примерно на страни със свити колене към тялото отколкото ако си с изпънато тяло. Все пак и кожата се опъва така че...неразбрах какво ви притеснява! Все пак накъдето и да си опъвам ръцете сега няма да си стегна мускула :lol: много ще ме заболи дясната :cool:

doll
29th September 2008, 14:04
И при мен има съвсем лека разлика...Като си опана ръцете настрани стават малко по-твърдички,но не е ак огромна разликата,както каза Дедективчето и аз го намирам за нормално.Аз съм с McGHAN
Теб какво те притеснаява Junglegirl?
:1246:

lady69
29th September 2008, 14:10
МакГан по-твърди ли са от Vertex или са по-меки?

junglegirl
29th September 2008, 14:36
Хм,значи си е от имплантите :roll:
При мен,когато ръцете ми са отпуснати до тялото или особено леко събрани напред,усещането на имплантите си е супер.Обаче,когато си опъна ръцете назад,стават неприятно твърди.
Много ви благодаря,момичета! :girl_in_love:

demili 1
29th September 2008, 18:16
Хм,значи си е от имплантите :roll:
При мен,когато ръцете ми са отпуснати до тялото или особено леко събрани напред,усещането на имплантите си е супер.Обаче,когато си опъна ръцете назад,стават неприятно твърди.
Много ви благодаря,момичета! :girl_in_love:
Когато ръцете се опънат назад, както и когато си легнал, гърдите стават твърди, но причината не е в имплантите, а в мускула, който при тези положения се контрахира и става твърд.

aniK
29th September 2008, 20:55
Като се отпуснеш напред, усещаш повече твоята жлеза, която е върху импланта и е мека, а като се изпънеш, опъваш всичко - кожа, мускул, имплант. Пробвай с брадичката - наведи се напред и надолу и после я изпъни. Ми това е нормално!

madeline
3rd October 2008, 17:14
вярно ли е, че Arion са биологични импланти и дали няма да изместят силиконовите?
Airon са биоразграждащи се импланти, тъй като съдържат хидрогел – природен полимер от целулоза. Това е единствената им разлика със силиконовите,
Това е интервю със И.Стоянов в списание ЕВА

demili 1
3rd October 2008, 17:37
вярно ли е, че Arion са биологични импланти и дали няма да изместят силиконовите?
Airon са биоразграждащи се импланти, тъй като съдържат хидрогел – природен полимер от целулоза. Това е единствената им разлика със силиконовите,
Това е интервю със И.Стоянов в списание ЕВА

Само кръглите импланти на Арион са с хидрогел. Капковидните са силиконови ,с двоен кохезитет. В България се внасят САМО капковидни. Кръглите не се внасят, защото не се котират - нямат добра форма, прекалено са меки и нямат кохезитета на силиконовия имплант.

lady69
5th October 2008, 08:34
А какъв е смисъла да се слгат подмускулно анатомични импланти с двоен кохезитет?

myrti6a
5th October 2008, 14:56
по въпроса с твърдостта на гърдата и при мен е така.аз съм с макган и като са ми в нормално положение раменете или леко събрани са ми супер гърдите.като естествени се подрусват и са толкова меки.но като си изпъна раменете или се изпъча стават много твърди и разстоянието става много голямо и очевидно.според мен си е от мускула.а и да ви кажа и от наличния първоначален материал.имам приятелка с подмускулно но мисля че е частично под, та тя си имаше доста собствена гърда преди и сега и се полюшкват точно като естествени вав всички положения.не знам обаче при нея дали е защото са частично подмускулни или заради наличието на собствена гърда.

myrti6a
5th October 2008, 16:45
Aсенов от Пловдив.ами аз се съмнявах че са и надмускула защото си поскачат много но тя каза че са и подмускулни.обаче аз сега си мисля че и да са подмускула няма да са изцяло.все пак много и подскачат. :wink:

gwendoline
5th October 2008, 17:20
обаче аз сега си мисля че и да са подмускула няма да са изцяло.все пак много и подскачат. :wink:

Ми то няма лошо да й подскачат... иначе стоят като гипсови отливки... :cool:

myrti6a
5th October 2008, 17:46
ами да де.ама и аз искам така.ама са й и малко увиснали.а си ги е слагала само преди 2 години и нещо.това му е минуса на надмускулното и частичното - много бързо увисват.

gwendoline
5th October 2008, 17:57
ами да де.ама и аз искам така.ама са й и малко увиснали.а си ги е слагала само преди 2 години и нещо.това му е минуса на надмускулното и частичното - много бързо увисват.
Ми да ти кажа честно повечето жени и мъже около мен харесват повече тази визия - на тежък, леко увиснал бюст... Така че не съм сигурна дали това е минус... :roll:

Divinemouse
5th October 2008, 18:02
И аз харесвам такива леко увиснали :lol:

Excel
5th October 2008, 18:09
Да , стоят естествено .

doll
5th October 2008, 21:35
ами да де.ама и аз искам така.ама са й и малко увиснали.а си ги е слагала само преди 2 години и нещо.това му е минуса на надмускулното и частичното - много бързо увисват.



Не при всички е така.но това си е мое мнение разбира се...

myrti6a
5th October 2008, 22:02
и аз харесвам леко увиснали но за 2 години са увиснали с около 2 см а представете си какво 6те стане когато кожата се отпусне и гравитацията започне да деиства с главоломни сили.на колко време ще е необходима корекция?нали това уж беше плюса на подмускулното - не увисват или поне не толкова бързо и много?

Бобето
5th October 2008, 23:33
Много се вманиачавате бе мацки....естестенни или изкуственни под или над гърдите ни ще се променят с времето както и самите ние, нали ще е доста смешо и неестественно когато остареем един ден да имаме напращели и стегнати цици а над тях да ни виси набръчканата гушка.
Ако си ни бяха естественни нямаше толкоз да им се вглеждаме и да им мерим милиметрите, ама платили ли сме си гледай кво става...откачена работа сме ние жените....но истината е че какъвто и бюст да имаш трябва да се потдържа, трябва си сутиен, мазила и грижи.
:wink:

Марулка
6th October 2008, 08:13
Много се вманиачавате бе мацки....естестенни или изкуственни под или над гърдите ни ще се променят с времето както и самите ние, нали ще е доста смешо и неестественно когато остареем един ден да имаме напращели и стегнати цици а над тях да ни виси набръчканата гушка.
Ако си ни бяха естественни нямаше толкоз да им се вглеждаме и да им мерим милиметрите, ама платили ли сме си гледай кво става...откачена работа сме ние жените....но истината е че какъвто и бюст да имаш трябва да се потдържа, трябва си сутиен, мазила и грижи.
:wink:

Абсолютно вярно! :lol: