PDA

View Full Version : повдигане и имплант?


beatris
25th July 2008, 13:03
здравейте прекрасни момичета от този форум!от доста време го чета и за мен е много полезен и интересен.много ви моля да ми помогнете.бих искала да си направя силиконов бюст-и естествено посетих няколко лекаря,който обаче ми казаха,че при мен освен имплант сте трябва и повдигане поради птоза втора степен.освен това единия лекар каза че това е една операция ,а другия категорично 2 операции.дали има някоя от вас с подобен проблем?
освен това понезе съм ужасно страхлива,рещих да ги поразпитам за упойките-тук има една доста стращничка такава тема-та единиа ми казва.че нищо стращно само във вената.а другия ми каза тръби и устата и какво ли не...отделно от това и размерите,който ми казаха са много различни...много ви моля,ако има и други в тази ситуация да споделят

Monique
26th July 2008, 18:08
Мисля че има много момичета с такава операция тук, сигурно ще се включат. По принцип е често срещана, и определено е наложителна ако имаш увиснал бюст.
За кубатурата, щом имаш по-отпуснат бюст ,можеш да си сложиш и по-голям размер, всичко зависи от личните ти предпочитания. ..
Кой хирург си избрала?

Monique
26th July 2008, 18:10
А за упойката, наистина няма абсолютно никаква причина да се притесняваш, тези "тръби в устата" няма нито да ги видиш нито да ги чуеш,защото ще си заспала.......... :lol:

beatris
26th July 2008, 18:17
ами...бях при н.георгиев,при стоянов и накрая при ефремов.наи-много ми допадна последния застото каза ,че може да е в една операция ,а и ми стана най-симпатичен...за обеми и за вид имплант обаче рещихме да говорим,ако се реща на операция....май съм била доста уплащена :D

Елиза
26th July 2008, 19:15
beatris, а как се измерва степента на птоза? С линийка от гънката под гърдата до долната част на самата гърда ли? Четох тук, че до 2 см не се прави повдигане. При теб колко см беше, че се налага? Аз мерих сега с една ролетка, защото нямам друго под ръка - около 2,5- 3см. Честно казано никак не искам повдигане, ако мина само с импланти най-добре.

Бобето
26th July 2008, 19:19
Измерва се от зърното до гънката под гърдата, до колото знам.
До 8см не се налага повдигане, но се слагат по-големи импланти.

Елиза
26th July 2008, 19:28
А и още - кой от тримата хирурзи ти говореше за интравенозна анестезия и кой ти предложи упойка "с тръби"? И мен не ме блазни хич... :?

Елиза
26th July 2008, 19:31
бобето 83, мерси! Отивам да меря пак! :D А за по-големи инпланти нямам нищо против :lol:

Елиза
26th July 2008, 19:37
оффф... с тази неогъваща се ролетка измерих гадните 10 см...

aniK
26th July 2008, 20:36
Елиза, измери с конец и после го наложи върху линийка. Така правехме едно време по география, като измервахме разсточния, граници и т.н. :D

Елиза
26th July 2008, 20:43
hahaha, гениално! :D Не че имам конец сге, но пък имам корда! Благодаря за идеята!

Бобето
26th July 2008, 21:17
Аз съм с 8см точно на едната(дясната), а другата е 7 и нещо.
Ще слагам 450cc, без обиране.
Има момиче в форума с 8см(това се нарича първа степен увисване) и е без повдигане естественно, но доктора и е предложил 420cc, за да запълни,и се е получило добре по нейните думи(щото не съм виждала снимки)!

InLoveAndLonely
27th July 2008, 00:31
Може ли някой да обясни как се измерва това увисване, че не мога да схвана :roll:

Елиза
27th July 2008, 02:08
dano i pri men да стане, макар че ме съмнява...

Меренето - слагаш сантиметъра под гърдата в гънката и мериш по самата гърда до зърното. Така го разбрах...

Monique
27th July 2008, 11:16
и аз нищо не разбрах...как точно се измерва това? не виждам логика в това да измервам разстояние от зърното до гънката при положение че в повечето случай по-голямото разстояние означава точно че нямаш птоза,защото зърното е по-високо, а нали при птозата зърното е в долната 4аст на гърдата ...
Май не съм разбрала, обяснете ми 4е ми стана мн интересно :)

beatris
27th July 2008, 11:36
ами,като се замисля стоянов на око ми каза 2 степен птоза-с нищо не ме е мерил.каза ми сащо,че ми трябвали около 400 импланти,а след около 6 месеца втора операция за повдигане.за упойката в малинов ми казаха,че се слагала тръба в гърлото.

Бобето
27th July 2008, 13:59
и аз нищо не разбрах...как точно се измерва това? не виждам логика в това да измервам разстояние от зърното до гънката при положение че в повечето случай по-голямото разстояние означава точно че нямаш птоза,защото зърното е по-високо, а нали при птозата зърното е в долната 4аст на гърдата ...
Май не съм разбрала, обяснете ми 4е ми стана мн интересно :)


Моник ама гърдата е увиснала, и затова се мери, един вид увисването, то представлява от зърното до гънката.
Това е принципа на меренето.
Но естественно това че Стоянов на око е преценил неозначава че не се мери с метър, просто той има голям опит, вероятно.
:wink:

doll
27th July 2008, 14:26
Аз пак за първи път чувам,че повдигане и слагане на импланти са две операции,като цена-да, съгласна сам,но не се ли извършват-Две в Едно???? В смисъл двете операции под една упойка??

Бобето
27th July 2008, 15:03
И аз знам така Долл, но явно в Бг не всеки така прави.
АЗ гледах по американската телевизия много операции, и винаги когато се налагаше и повдигане и имплант, те го правеха в една операция а разреза беше само около ареолата и поставянето на импланта беше от там, следоателно няма други разрези.
незнам защо в БГ повдигат около зърното , а поставянето е с друг разрез и се намира под гърдата.

И да кажа преди да ме е нападнал някои, че неговоря за физиологичният разтвор който може по лесно да се сложи.
Гледах как си слагат 450cc през ареолата, и повдигането беше от там.

Елиза
27th July 2008, 16:22
Гледах как си слагат 450cc през ареолата, и повдигането беше от там.

Така си го представчм и аз. Една операция и един разрез, за което и ще настоявам. Иначе малко ми звучи като: след 6 месеца, ако се наложи корекция, тъкмо ще са 2 в едно...
Беатрис, а колко измери в см ти? Да направя сметка при мен как е. :)

beatris
27th July 2008, 18:08
ами аз не съм мерила.че сме на морето и нямам мерилка.ама с просто око се вижда че е доста.имам много качвани и сваляни килограми,раждане...диети,т дори и в момента.аз също много се учудих на 2 операции,май и за това го поотложих във времето,като прибавим и колко ме е страх-направо идея си нямчм как ще легна септември под ножа

beatris
27th July 2008, 18:10
а за разрезите ми ги показаха и 3 лекари-един през зърното и втори под гърдата-нещо като котва се полу1ава-грозно,ама все пак .....

beatris
27th July 2008, 18:34
и само да попитам дали знаете къде мога да видя как се прави такава операция-опитах се да отворя тази на асет,но не стана

Бобето
27th July 2008, 19:19
и само да попитам дали знаете къде мога да видя как се прави такава операция-опитах се да отворя тази на асет,но не стана



Ето тук виж! http://www.orangecountycosmeticsurgery.com/plastic-surgery-3D-animation.htm

InLoveAndLonely
27th July 2008, 19:33
От колко см нататък се брои за увисване? :roll:

Бобето
27th July 2008, 19:46
От колко см нататък се брои за увисване? :roll:



От 8cm или 9cm нагоре се брои за увисване което не може да се запълни само с имплант!


Но важно е да се знае че ако доктора е опитен и увисването около втора, трета степен то ще стане само с обиране около ареолата!

Бобето
27th July 2008, 19:51
и само да попитам дали знаете къде мога да видя как се прави такава операция-опитах се да отворя тази на асет,но не стана



Ето тук виж! http://www.orangecountycosmeticsurgery.com/plastic-surgery-3D-animation.htm

:arrow: breast procedures :arrow: breast lift with implants

beatris
28th July 2008, 11:19
интересно ми е в българия дали се правят 2 вида разрези-на мен само котвата ми предложиха

Елиза
28th July 2008, 11:37
Явно зависи и от степента на птоза, но и мен това ме интересува. Предполагам, не би трябвало да има проблем да бъде извършена корекцията само около ареолата, както я наричат "Донат лифт" :lol:

beatris
28th July 2008, 12:01
понеже всички са много отзивчиви,без да прекалявчм искам да попитам на раждали жени,които не предвиждат слшдващо раждане надмускулно ли се препораъчва/КОЕ БОЛИ ПОВЕЧЕ,и въобще дали ще има следващо раждане влияе ли се от типа поставяне....

Divinemouse
28th July 2008, 12:09
Въобще не прекаляваш нали затова сме тук и сички сме били на твоето място..
Аз съм раждала и смятам до няколко години да родя още едно..
Имам импланти и те са под мускулно ,но за да добиеш ясна представа най добре отиди на няколко консултации при различни доктори и ще стигнеш само до твоя избор .
Тук има много момичета със под и над и ако попиташ всяка ще ти каже че от нейният метод си е най доволва..
А относно това кое боли повече пак зависи дали ти режат мускула или само го отлепят но под мускулното май боли доста повече :wink:
Мен спецялно ме боля така сякаш ме беше ударил влак :cry:

Бобето
28th July 2008, 12:12
понеже всички са много отзивчиви,без да прекалявчм искам да попитам на раждали жени,които не предвиждат слшдващо раждане надмускулно ли се препораъчва/КОЕ БОЛИ ПОВЕЧЕ,и въобще дали ще има следващо раждане влияе ли се от типа поставяне....



При всеки случай е хубаво да се слагат под мускулно, поставянето е предпочитано и по-практикувано.
Единстевенно ако желаеш да кърмиш , някои момичета казват че не е хубаво разреза да бъде около ареолата, но аз немисля така, всеки ден гледам операции в Америка по тяхната телевизия и всички разрези са през ареолата, и никога под гърдата.

beatris
29th July 2008, 15:33
ами,значи ще мисля за по безболезненото.ако е възможно разбира се.общо взето,ако си избера и доктор-вече направо си е напредък :D

natalkabs
12th April 2009, 10:24
аз на 7.04.2009год. правех такава операция!имам 450cc подмускулно и обиране на ореолата,без този разрез котва,които д-р Н.Георгиев искаше да ми прави!снимки нямам още понеже съм с конците още,но ги видях малко са сплескани,но са точно това което исках доволна съм!а бяха страшно увиснали,преди това бях с надмускулно и си бяха увиснали!

lysi2
10th May 2009, 13:19
аз на 7.04.2009год. правех такава операция!имам 450cc подмускулно и обиране на ореолата,без този разрез котва,които д-р Н.Георгиев искаше да ми прави!снимки нямам още понеже съм с конците още,но ги видях малко са сплескани,но са точно това което исках доволна съм!а бяха страшно увиснали,преди това бях с надмускулно и си бяха увиснали!

Natalkabs искам да те питам колко ти струваше операцията,защото моята ще е подобна ,но при Тепавичарова./6500лв с инплант,повдигане и обиране /. Благодаря предварително!

natalkabs
11th May 2009, 00:18
ми платих 1650 евро за изваждане на имапланти(старите) и за повдигане.3150 евро платих след това за поставяне на импланти и тогава ми направиха повдигането!при мен е по сложни4ко малко!надявам се да съм помогнала :)!

gabriel
12th May 2009, 17:23
Луси, понеже и аз съм се спряла на Тепавичарова, би ли ми казала за какви импланти е тая цена, и какви кубици при твоето тегло и ръст е определила, че всички се оплакват, че слагала малки импланти, пък на мен ми е доста широк гръдния кош-към 87 см. И за кога горе долу насрочва операции?

lysi2
12th May 2009, 18:01
Здрасти Габриел!При всеобщото мнение не беше въобще дръпната,но трябва да си запишеш какво точно искаш да я питаш,защото наистина ако няма въпрос не се задъбочава.Работи с френски и американски инпланти,като едните са макган.Това което ми показа не беше голямо/колкото свита шепа/-едните бяха с по-грапава повърхност,но каза ,че при поръчка едните струват 1900 евро ,а другите 2100.Не ми съобщи цена за размер ,но ще пробвам с ластичен потник.При мен размера не е от голямо значениеАз основно я разпитвах за проблема и начина на решаване.Аз съм 164,около 53 кг и обиколката при мерене беше 85-87.Свободни дати около края на юни.

gabriel
13th May 2009, 08:46
Лошото е при мен, че под гърдите е 87 см и от 3 -4 години съм доста наедряла, да не казвам дебеличка(при 165 см ръст съм сигурно 63 кг) а като съм 56-57 кг съм идеално изглеждаща на вид. Ама едва ли ще стана пак 56 при положение че от 2006 г.все не успявам. :cry:

gwendoline
15th May 2009, 12:40
ми платих 1650 евро за изваждане на имапланти(старите) и за повдигане.3150 евро платих след това за поставяне на импланти и тогава ми направиха повдигането!при мен е по сложни4ко малко!надявам се да съм помогнала :)!
Наталка, при теб как е сега положението с гърдите...? :roll: