PDA

View Full Version : Въпрос за пластична хирургия при нераждали жени и момичета


Nastiya
2nd August 2008, 10:56
Здравейте, имам няколко въпроса свързани с интервенции при нераждали жени и момичета, ако някой ми отговори ще съм много благодарна :2024:
Относно силиконови импланти - под или надмускулно е най-добре? Знам, че при евентуална бременност ако е подмускулно не би трябвало да пречи на кърменето, но все пак...
А някой може ли да ми каже горе-долу как се определят цените на липосукция на цели крака, "любовни дръжки" и цял корем. Изчетох доста по въпроса и даже сега проучвам лекарите при кой да се запиша на преглед, но имам още сигурно сто милиона въпроса в главата....Извинете ако досаждам :2015:

olqlq
2nd August 2008, 12:49
ЗДРАВЕЙ НАСТЯ!И АЗ СЪМ НОВА КАТО ТЕБ ВЪВ ФОРУМА И МЕН МЕ ВЪЛНУВАТ СЪЩИТЕ НЕЩА ,КАКТО И ТЕБ! :P ДА ТИ КАЖА ЧЕСНО И АЗ ИЗЧЕТОХ МНОГО ЗА СИЛИКОНА,НА 22 ГОД. СЪМ ,НЕ СЪМ РАЖДАЛА И НЕЭНАМ ДАЛИ ПРИ НЕРАЖДАЛИТЕ Е ПО-РАЗЛИЧНО,ЗАЩОТО НА БАЗАТА НА ТОВА ,КОЕТО ВЕЧЕ ПРОЧЕТОХ МИ СТАНА ЯСНО,ЧЕ ПОДМУСКОЛНОТО ПОСТАВЯНЕ НА ИМПЛАНТИ Е МН. ПО-ДОБРИЯТ ВАРИЯНТ ОТ НАДМУСКУЛНОТО :idea: ВЪЗТАНОВЯВАНЕТО ОБАЧЕ ПРИ НЕГО Е ПО-БАВНО И МАЙ ПО-БОЛЕЗНЕНО.

Nastiya
2nd August 2008, 12:56
на мен не ми пука от болката. Както се казва no pain, no gain,но много живмо ме интересуват тези въпроси. Аз съм на 27 години и скоро не мисля да раждам, не че някой ще ме пита, ако това се случи де :P Но понеже гледам много момичета, които вече са се тунунговали, мислех,че може би те ще се включат и ще споделят опит. Аз даже и доктор съм си избрала. Като за начало ще почна с липосукция и може би по-късно с гърди,но ще видим ....

olqlq
2nd August 2008, 12:56
А ОТНОСНО ХИРУРГ СПЕЦИЯЛНО ЗА СИЛИКОНА АЗ СЕ СПИРАМ НА ИМЕТО НА ИЛЬО СТОЯНОВ,ЗАЩОТО МН.НАШИ РОДНИ ЗНАМЕНИТОСТИ СА СИ ПРАВИЛИ ЦИЦКИ ПРИ НЕГО И МНОГО МИ ХАРЕСВА КАК ГИ ПРАВИ.А ОТ ПОПФОЛКА ПРИМЕРИ ЗА НЕГОВИ ИЗОБРЕТЕНИЯ СА:СИМОНА ПЪРВАНОВА-ВОДЕЩАТА НА ЛАБИРИНТ ПО ТВ ПЛАНЕТА,АНДРЕА,АНЕЛИЯ СЕГА ПРЕДИ ПО-МАЛКО ОТ МЕСЕЦ И ТЯ СЕ ТУНИНГОВА ТАМ :P И ОЩЕ КУП ЖЕНИ.МНОГО СЕ СПОРЕШЕ ЗА НЕГО ВЪВ ФОРУМА,НО АЗ ЛИЧНО СЕ СПИРАМ НА НЕГО,СПЕЦИЯЛНО ЗА ГЪРДИ.КЛИНИКАТА МУ Е ЛУКСОЗНА И РАЗБРАХ,ЧЕ ВЗЕМАЛ ДОСТА СКЪПО,НО СПОРЕД МЕН ИМА ЗАЩО :)

olqlq
2nd August 2008, 13:03
ВЪВ ФОРУМА ИМА ДОСТА ЖЕНИ,КОИТО ВЕЧЕ СА СЕ ТУНИНГОВАЛИ :D !И МОГАТ ДА ТИ ПОМОГНАТ С ИНФО ОТ ПЪРВА РЪКА :P ПОЖЕЛАВАМ ИМ САМО УСПЕХИ С НОВИТЕ ГЪРДИ :!: АЗ ЗА СЕГА САМО СЪБИРАМ ИНФО ПО ВЪПРОСА И СМЕЛОСТ СЪЩО :idea: И СЕ НАДЯВАМ МНОГО СКОРО ДА ДОБИЯ ТАКА НУЖНИЯТ МИ КУРАЖ И АЗ ДА ВЛЯЗА В ОТБОРА НА ТУНИНГОВАНИТЕ :P НА ТЕБ ПОЖЕЛАВАМ КЪСМЕТ ПРИ ИЗБОРА НА ХИРУРГ И СКОРО ДА ПИШЕШ КАКВО Е СТАНАЛА!!!МН.УСПЕХИ ОТ МЕН!!!

Nastiya
2nd August 2008, 13:14
olqlq, точно този хирург не знам какъв капацитет е, може и да е добър,може и да не е. Но като гледам какъв пример с фолкаджийки ми даваш...Че те всичките са по калъп правени, извинявай,но там индивидуалност няма. Не ми се захваща спор относно чалга и друг тип музика, просто този стил "необарокова мутреса- чалгаджийка" на мен не ми харесва.... Края на август месец се прибирам към Пловдив и ще си направя една консултация при доктор Тонев, чувам само добри отзиви. Тъй като съм в района,може би ще се свържа и с доктор Заякова...Но все още чакам някоя от тунингованите мацки да се включи с малко повече инфо :)

olqlq
2nd August 2008, 14:20
Настя аз не ти натрапвам мнение!Решението под кой скалпел ще легнеш си е изцяло твое :idea: относно Стоянов аз съм виждала мн негови творения от мацки от форума,които адски ми харесаха :idea: В никакав случай не съдя от фолка само!!!на мен също чалгата не ми е основополагаща по тоя въпрос!!!Но взимам под предвид тези жени,защото са извесни и мн богати!!!И съм сигурна ,че на тоя етап певиците,които пътуват постоянно по целия свят-не напраэно са се спрели именно на него!!!Със сигурност Андреа например може да си позволи операция и в Щатите,защото имам сведение ,че баща й е адски богат,но въпреки това тя е избрала БГ и Ильо Стоянов :) Според мен има за какво :idea:

olqlq
2nd August 2008, 14:33
А относно това,че са правени по калъп е въпрос на техен личен вкус :idea: Всеки избира сам за себе си ,какво според него е красиво и какво не!Още повече,че има различни видове инпланти-анатомични,капковидни,кръг ли!Всеки имплант има точно определен начин по който ще стои :idea: Един и същ имплант не може да седи еднакво на двама различни човека :idea: Много е важно кой-каква визия цели :arrow: някои искат да са като секс-бомби,други предпочитат по естествено излъчване и така нататак :idea: Това,че си видяла 4 момичета с гърди,чийто профил на теб лично не ти допада,съвсем не означава,че този д-р не може и други :) Специялно за това съдя по много снимки на мацки от форума :idea: Пожелавам ти да попаднеш на твоя д-р и скоро да ни се похвалиш с нови придобивки,които наистина да са това,което ти си си представяла :idea: Успех от мен :)

Nastiya
2nd August 2008, 14:45
Така, olqlq, аз твоята позиция вече я разбрах, благодаря за изказаното мение.Но все пак чакам някоя с по-голям опит да се включи. Не ме разбирай погрешно, просто опитът в случая е по-важен ....

milena127
12th August 2008, 15:36
Подмускулното не пречи на кърменето, понеже не се засягат жлезите (освен ако не е през аеролата, тогава не съм сигурна).
При надмускулното има по-голяма вероятност да попречи на кърмене. Разбира се много зависи от уменията на лекаря. Може да няма проблем дори и ако са надмускулно през аеролата (което по принцип се води най-рисково за кърмене) ако лекаря се е справил добре. Но рисковете са следните:
1. При надмускулно импланта може да притиска жлезите и това да доведе до намаляване на количеството кърма.
2. При разрез през аеролата се засяга процент от жлезите, което също може да доведе до намаляване на кърмата.

Добрата новина е, че каналите имат свойството да се възстановяват след известно време. Т.е ако сега си направите операция и родите след няколко години има голяма вероятност голяма част от каналите засегнати при операцията да са вече възстановени.

В заключение- кърменето с импланти е възможно, при подмускулно не би трябвало да има проблеми, при надмускулно също е възможно, но риска от проблем е по-голям.

Monique
14th September 2008, 21:06
За въпроса ти относно цените на липосукцията - различни са навсякъде. Някои лекари взимат по 400 евро на зона, други също толкова, но в лева.
Най-добре погледни в сайтовете на различните хирурзи,които са в темата пластична хирургия. :)

А за историите за Стоянов, не разбирам защо според някои хора значение има това че някаква си там андреа си направила гърдите там :roll:

Monique
14th September 2008, 21:09
Иначе аз също съм на мнение че подмускулно е по добрия вариант за поставяне на импланти.
И не смятам че има някакъв проблем след раждане и т.н. , въпреки че не съм се интересувала изобщо. Аз съм със силикон и също нераждала.

mickey_82
17th September 2008, 23:39
Аз съм с импланти ПОДмускулно,нераждала.Опер ирана съм при д-р Стоянов.Първо за раждането-питала съм специално-и при двата вида поставяне не би трябвало да има проблем,но и никoй не е застрахован на 100 %.Вероятността за усложнение е по-голяма ,когато разреза е през ареолата заради каналите.Наистина може да се засегнат и да не се възстановят,но според мен си е до организъм.
А относно правенето на гърдите при Стоянов мога да кажа,че определено не са по калъп поради една проста причина-много е важен старта-формата ,която всяка жена си има.Аз може да искам много неща ,но хирурзите не са магьосници-все пак се съобразяват с това какво имам като даденост и от там нататък вече според вида имплант да се опитат да постигнат моето желание.