PDA

View Full Version : The Warrior Diet


anemona
2nd August 2008, 15:01
Четох за една диета на д-р Ори Хофмеклер, която в общи линии се състои в следното: цял ден се ядат само плодове. Вечерта е единственото хранене и то протича в следния ред:
1. Салата от пресни зеленчуци.
2. Белтъчна храна
3. Въглехидратна храна.
Знам, че по принцип здравословното хранене е няколко пъти дневно, но на мен никак не ми е удобно да се храня диетично на работното си място. Трябва да си нося храна от вкъщи, а никой не го прави и ще ми се подиграват. Та, въпросът ми е - има ли желаещи да я пробваме тази диета? Аз мисля да започна от утре.

margarita_ilieva
3rd August 2008, 09:10
а никой не го прави и ще ми се подиграват..
:shock:
ти в детска градина ли работиш?!!

anemona
3rd August 2008, 10:49
Не, войник съм :cool:
Аз си го започнах режима, нищо, че нямам компания. Сутринта хапнах диня, към 10 ч. - грозде. Ще отчитам тук прогреса (дано да има такъв :) )

vur
3rd August 2008, 11:50
Четох за една диета на д-р Ори Хофмеклер, която в общи линии се състои в следното: цял ден се ядат само плодове.

Първо, през деня не се ядат само плодове, а се пости, т.е. най-добре е, ако можеш да караш само на вода. Но за да не е много рязко, адаптирането започва с по един-два плода на ден или плодови сокове, ако съвсем не издържаш - малко чисти протеини или ядки.

Тази диета според мен е подходяща само за активно спортуващи. Вечерята е след тренировката. А под въглехидратна храна не се разбира торти и шоколадчета, а малко зърнени храни или плод.

Мисля, че в един друг фитнес форум има линк към книгата.

Успех!

anemona
3rd August 2008, 13:42
Първо, през деня не се ядат само плодове, а се пости, т.е. най-добре е, ако можеш да караш само на вода.
Супер! Това е още по-добре! Тази диета като че ли за мен е измислена :cool_new: Не че не мога да сложа 2-3 ябълки в чантата, ама е малко неудобно, как да ги извадя и да почна да гриза пред всичките колеги?!

anemona
4th August 2008, 19:36
Днес карах цял ден на вода, изпих около 3 литра. След работа поиграх аеробика. Вечерта седнах и в продължение на около час изядох една салата с домати, краставици, чушки и лук, после малко таратор, 1 парче руло "Стефани" и накрая малко бобена салата. Наистина не чувствам глад през деня, може би от жегата или от многото вода.

Hellson
14th August 2008, 17:29
вода по цял ден ? Ти за храст ли се имаш или може би за плодово дръвче ? Продължавай така и усещам как няма да стигнеш до 3-та страница на тази тема.
Някога замислял си си се благодарение на какво твоето тяло е достигнало тази възраст ? Може би заради това , че си го снабдявал поне с минималното количество необходими за него хранителни вещества. Слушай какво, и в този сайт и в други сайтове български има показани диети. По-добре ги спазвай. Верно да не си в детската градина да ти се смеят? Вземи се стегни!

ПП: А другите като не си носят храна , какво правят ? Сигурно отиват някъде да ядат. Провери в заведенията около работното ти място и все ще намериш нещо което да е полезно за теб за ядене.

anemona
14th August 2008, 20:20
Честно казано, аз се чувствам добре. Дотук свалих 1 кг, което, мисля, покрива отвсякъде приетите за здравословно отслабване стандарти. Е, не карам на вода по цял ден, хапвам плодове на обед. И без това в тия жеги не ми е много до ядене.
Относно храненето на колегите ми: Едната част ходят на стол и ядат готвена храна, която изобщо не струва. А друга част изобщо не ядат, карат само на кафета и цигари.

Rusalka
15th August 2008, 10:29
:shock: Момичета, моля ви осъзнайте се и започнете да се храните :!:

anemona
15th August 2008, 16:52
Аз се храня, само че вечер :grill: Съвсем осъзнато! :D

Hellson
17th August 2008, 18:37
Аз се храня, само че вечер :grill: Съвсем осъзнато! :D
Казваш , че се чувстваш добре, ще видим като стигнеш на 2-ра страница от темата ;) Ако продължаваш така.
да се надумкаш вечер е най-грешното , което може да направиш.
По-добре се надумкай сутрин на закуска ,а вечер хапни зеленчук.
Но все още стоя твърдо зад първия си пост в темата.
Все още стоя твърдо зад пърия си пост. HAVE FUN ESSE !

anemona
20th August 2008, 17:02
В новия брой на списание "По-здрави" Бойко Борисов споделя, че се храни само вечер, не яде хляб, но за сметка на това изяжда по една кофа зеленчуци. Прилича ми на моята диета (е, не в такива количества :D ), само че той я нарича "конската диета на ген. Стойчев" и в общи линии изхожда от идеята, че през деня цялата енергия на организма се насочва към работата (не към храносмилането), а запасите се попълват вечер. Твърди, че е много здравословно даже. Смущава ме обаче фактът, че Б.Б. е доста едър... :?
Е, така или иначе, аз продължавам, поне засега изглеждам добре :girl_haha:

flameon
21st August 2008, 00:11
режима ти противоречи на всякаква логика...искам да споделиш впечалтението си след няколко седмици :)

anemona
21st August 2008, 20:09
Ще продължавам да споделям, разбира се! На мен самата ми е интересно какво ще се получи в крайна сметка, защото и аз много съм чела за жизненоважната сутрешна закуска, за яденето "често и по малко" и т. н., все теории, които противоречат на тази. Но пък в последните десетина години вече няколко пъти се натъквам на режими, подобни на warrioir diet, и всичките те твърдят, че са здравословни. Ще видим, време има... :)

Liana
22nd August 2008, 16:29
Има много здравословни режими, но интерпретациите им не са. Не го казвам с лошо чувство, просто чети повечко, преди да предприемеш нещо, че като прочетох постовете в тази тема ми се уплаши окото :)

anemona
25th August 2008, 19:25
Продължавам да се чувствам добре. Без никакво желание да плаша когото и да било и с добри чувства към спазващите различни режими на хранене :1231: Засега спадането на килограмите се забави, но дрехите са ми по-широки. Паралелно с диетата започнах да спортувам, може би мускулите натежават. Менюто за днес: на обяд - смокини, на вечеря: салата от домати, краставици, чушки, лук + яйца по панагюрски + бял хляб (е такъв ми се ядеше, знам, че не е най-полезният :oops: )

chokladkaka
25th August 2008, 19:35
Продължавам да се чувствам добре. Без никакво желание да плаша когото и да било и с добри чувства към спазващите различни режими на хранене :1231: Засега спадането на килограмите се забави, но дрехите са ми по-широки. Паралелно с диетата започнах да спортувам, може би мускулите натежават. Менюто за днес: на обяд - смокини, на вечеря: салата от домати, краставици, чушки, лук + яйца по панагюрски + бял хляб (е такъв ми се ядеше, знам, че не е най-полезният :oops: )

Това не би трябвало да те притеснява, предвид факта, че не си си избрала най-полезния режим. :girl_haha:

anemona
25th August 2008, 20:10
Не съм съгласна, че не е полезен. Когато бях студентка се хранех така, тогава - поради липса на финанси :D и не помня за всичките години да съм боледувала от каквото и да било. Понеже сто човека са написали, че е полезно да се яде 4-5 пъти на ден, трябва да го приема за чиста монета ли?

Liana
26th August 2008, 08:38
И аз като бях студентка, набивах толумби преди тренировка и бях слаба, а като съм била дете съм ядяла сладки попари, но нещата се променят..........

anemona
4th September 2008, 16:08
Да си призная, бяхте прави, диетата не е особено здравословна. Започна да ме боли един зъб, а никога през живота си не съм имала проблеми от такова естество. Нямам нито една пломба и никога не ме беше болял зъб, ужасно е! Та, да не се отплесвам, стоматологът каза, че може да е от драстично намаления прием на калций, понеже, колкото и белтъчини да ям на вечеря, не мога да наваксам за целия ден.
Така че спирам, въпреки че ми беше много удобно да не се разсейвам през деня с мисли за храна. Да, отслабва се от warrior diet, но искам и да съм здрава.

goldish
4th September 2008, 18:24
Добре, че поне се осъзна преди да си си навредила повече. Сега ти трябва коренна промяна на режима( умишлено не казвам диета). Водиш активен режим, така че потърси нещо по-обилно.

Hellson
19th September 2008, 13:49
Да си призная, бяхте прави, диетата не е особено здравословна. Започна да ме боли един зъб, а никога през живота си не съм имала проблеми от такова естество. Нямам нито една пломба и никога не ме беше болял зъб, ужасно е! Та, да не се отплесвам, стоматологът каза, че може да е от драстично намаления прием на калций, понеже, колкото и белтъчини да ям на вечеря, не мога да наваксам за целия ден.
Така че спирам, въпреки че ми беше много удобно да не се разсейвам през деня с мисли за храна. Да, отслабва се от warrior diet, но искам и да съм здрава.
Признай че бях прав. Дори не стигна до втората страница на темата ;)

viliyana89
23rd September 2008, 18:18
Не, войник съм :cool:
Аз си го започнах режима, нищо, че нямам компания. Сутринта хапнах диня, към 10 ч. - грозде. Ще отчитам тук прогреса (дано да има такъв :) )

Аз си носих 3-4 пъти така диетична храна от нас и не е удобно да се хапва на раота. А понякога и няма време.