PDA

View Full Version : цени на протезите


д-р Христо Шипков
3rd August 2008, 18:52
Zdraveiite,

Включвам се преди всичко като лекар а не като търговец на протези. Бих искал да Ви кажа че цената на протезите на запад е доста по ниска и вместо да Ви ги продават с няколко десетки процента надценка по-добре е да си ги купувате направо от западна европа или америка.
Изключение може би правят протезите Cereform които са близки до западните цени.
Аз се опитвам да печеля от моя труд а не от препродажбата но протезите.

с уважение
д-р Христо Шипков MD, PhD
cshipkov@hotmail.com

Excel
3rd August 2008, 18:58
Д-р Шипков , а Вие ще се съгласите ли на операция със закупени от мен протези ? И при усложнения няма ли да бъде прехвърлена вината върху мен ?

Бобето
3rd August 2008, 19:04
А по-принцип можем ли да си закупуваме проте3ите сами, от първа рака?

Бобето
3rd August 2008, 19:05
Извинявам се за правописните грешки, но не ми превежда кирилизатора правилно.

Babri
3rd August 2008, 19:08
Д-р Шипков , а Вие ще се съгласите ли на операция със закупени от мен протези ? И при усложнения няма ли да бъде прехвърлена вината върху мен ?

Чудесен въпрос! И аз чакам отговора!

Мария Василева
4th August 2008, 00:25
Ей, хареса ми лекар да застава с името си. :) рядко срещано е по форуми

Мария Василева
4th August 2008, 00:36
Потърсих в нета името Ви и това (http://www.raredis.org/modules/sections/index.php?op=viewarticle&artid=7) открих.
Да разбирам ли, че работите и в България и във Франция едновременно? :roll:
И много ми е любопитно как попаднахте на този форум и кое наклони везните да пишете с името си? :)
:wellcome:

Excel
4th August 2008, 05:51
MariaVassileva , май си чела много бързо - в Ф-я е имал специализации .
Аз и друг път съм казвала , мястото на хирурга е в кабинета и на операционната маса , в интернет му стига сайта , на който в случая не можем да се осланим .

д-р Христо Шипков
4th August 2008, 12:57
Здравейте отново,

Мисля че всеки хирург решава поведението си по отношение на снабдяването и предлагането на протезите.

Така че по-важно е какво ще ви предложи хирургът който ще ви оперира.

Поздрави
д-р Шипков MD, PhD cshipkov@hotmail.com

Vio
4th August 2008, 14:43
Zdraveiite,

Включвам се преди всичко като лекар а не като търговец на протези. Бих искал да Ви кажа че цената на протезите на запад е доста по ниска и вместо да Ви ги продават с няколко десетки процента надценка по-добре е да си ги купувате направо от западна европа или америка.
Изключение може би правят протезите Cereform които са близки до западните цени.
Аз се опитвам да печеля от моя труд а не от препродажбата но протезите.

с уважение
д-р Христо Шипков MD, PhD
cshipkov@hotmail.com

Извинявай, но надали човек, който си брои стотинките ще тръгне да си прави подобна операция. На мен лично проценти не ми пречат, стига да има някаква гаранция, чев всичко ще мине добре. Защото, когато има усложнения, цената излиза в пъти по висока.

misheto7
4th August 2008, 14:46
Извинявай, но надали човек, който си брои стотинките ще тръгне да си прави подобна операция. На мен лично проценти не ми пречат, стига да има някаква гаранция, чев всичко ще мине добре. Защото, когато има усложнения, цената излиза в пъти по висока.

Гаранция не може да ти даде никой ,колкото и пари да дадеш :wink:

te_dda
4th August 2008, 15:08
Zdraveiite,

Включвам се преди всичко като лекар а не като търговец на протези. Бих искал да Ви кажа че цената на протезите на запад е доста по ниска и вместо да Ви ги продават с няколко десетки процента надценка по-добре е да си ги купувате направо от западна европа или америка.
Изключение може би правят протезите Cereform които са близки до западните цени.
Аз се опитвам да печеля от моя труд а не от препродажбата но протезите.

с уважение
д-р Христо Шипков MD, PhD
cshipkov@hotmail.com

Извинявай, но надали човек, който си брои стотинките ще тръгне да си прави подобна операция. На мен лично проценти не ми пречат, стига да има някаква гаранция, чев всичко ще мине добре. Защото, когато има усложнения, цената излиза в пъти по висока.

много ларж го раздаваш:)))
значи тук не е въпросът кой колко пари има и кои процетни му пречат или не, а проблемът е че те правят на глупак и нещо ,което струва 500 евро ти го продават за 2000. егати и процентите,ще ме прощаваш!
е, естествено никой не ни кара насила, и аз ще си ги платя като поп, но това не променя факта,че ме товарят като камила насред пустинята:)

Vio
4th August 2008, 15:09
Да, бе , мамка му. Остави болки молки и пари, ама при все, че даваш пари и търпиш болки, накрая да не се и харесаш или още по-зле да си развалиш здравето нещо...ето това не мога да понеса

te_dda
4th August 2008, 15:11
ПС: тука половината момичета, включително и аз, сме или ще бъдем с бюстове със заеми, така,че силикона отдаван не е привилегия само на мутресите и на богатите. и не ни е все едно да ли шлащаме 500 или 2000 евро за едно и също нещо , с едни и същи гаранции естествено. защото горницата от 1500 само за протезите( отделно цената на самата операция), отишла в джоба на някой хирург, няма да промени по никакъв начин годността на протезата.

te_dda
4th August 2008, 15:13
Да, бе , мамка му. Остави болки молки и пари, ама при все, че даваш пари и търпиш болки, накрая да не се и харесаш или още по-зле да си развалиш здравето нещо...ето това не мога да понеса

е тука си много права... и това го мисли всеки, тръгнал по тоя път.включително и аз..но няма нещо без риск, така,че всеки има глава - д а му мисли! :D :D

Vio
4th August 2008, 15:18
Ами не вярвам от 500 на 2000 да ги вдигат, човекът каза няколко десетки проценти - това е в рамките на няколко стотин евро. Не съм мутреса, но и няма да тегля кредит за бюст. Всеки говори от свое име, разбира се. Все пак, това не са картофи да ходиш на борсата да ги купуваш. Ами ако се прецакаш нещо ? Ами ако губиш правото на реоперация при евентуални промени, или на подмяна? Не казвам, че е хубаво, че им завишават цените, но все пак аз не бих поела риска.

te_dda
4th August 2008, 16:38
мисля,че и аз ясно казах,че не бих поела риска. а това че ги завишават много кратно можеш да бъдеш сигурна. едни от най-скъпите протези са не повече от 1200 Е. а цената на такива протези с плюс операция = 9-10 000 лв. според теб колк процентно е завишаването, като се има в предвид,че спиш една нощ там и преко сили за операцията може да се каже,че струва 1500 лв( реално няма и толкова)

Glesanka
4th August 2008, 17:10
Преди седмици четох едно интервю с д-р Ильо Стоянов, който казваше, че по света пластичната хирургия била САМО ЗА БОГАТИТЕ, НЕ ДОРИ ЗА ГОРНАТА СРЕДНА КЛАСА :girl_cry2: !!! Само че пластичната операция не е винаги ГЛЕЗОТИЯ /според широко разпространеното мнение/ и нещо и без което може да минеш! За нещастие много хора имат действителен дефект и нужда от операция, а не всеки разполага с неограничени средства, които да хвърли с лека ръка и да каже - От мен да мине! Надценка в пъти не е много редна и морална, особено в страна със стандарт като българския! За когото пластичните операции са каприз и парите му падат от небето разликата между 500 и 2000 евро може и да е нищо, обаче за други / слагам и себе си в тази група /, които сме работещи момичета с нормална заплата тази разлика означава, че ще се лишаваме от нещо друго и то за некратко време :2005: :2005: !

misheto7
4th August 2008, 17:47
Моя близка близо 20 години живя в Куба и от нея знам ,че там голям процент от хората могат да си позволят да си направят пластична операция.Същото направи и тя.А като се замислиш Куба е доста бедна държава.Аз лично не виждам логика да слагат такава надценка.При по-голям брой клиенти ще имат по-голяма печалба :roll:

te_dda
4th August 2008, 19:17
реди седмици четох едно интервю с д-р Ильо Стоянов, който казваше, че по света пластичната хирургия била САМО ЗА БОГАТИТЕ, НЕ ДОРИ ЗА ГОРНАТА СРЕДНА КЛАСА girl_cry2

Е да де, точно него имах в предвид и още една госпожа,която даже надвишава и неговите цени. точно той за операция с подплънки от 1200 евро взима 5000. Госпожата и до 6 Е стига.

тва е за да работят минимално с бедняци като нас... :oops: :oops: :this_sucks:

Vio
4th August 2008, 21:44
мисля,че и аз ясно казах,че не бих поела риска. а това че ги завишават много кратно можеш да бъдеш сигурна. едни от най-скъпите протези са не повече от 1200 Е. а цената на такива протези с плюс операция = 9-10 000 лв. според теб колк процентно е завишаването, като се има в предвид,че спиш една нощ там и преко сили за операцията може да се каже,че струва 1500 лв( реално няма и толкова)
Ох, не обичам да влизам в спорове, но една операция е доста над 1500 лева. Може би и от там идват "Надценките" на имплантите - не им се иска да пишат повече за операция. Аз лично ако се оперирам, ще е в Германия, защото там и живея и като ги гледам цените там общо не са по евтини от тези в БГ, а напротив. Аз съм си правила друга операция, не е била козметична, но е била с вкарване на чуждо тяло в мен и си спомням, че точно така цакаха- понеже по държавните клиники цената на операция е регламентирана, по-добрите специалисти "таксуваха" допълнително за материали. Тедда, моите уважения, но операция за корекция на бюст не е необходимост, освен ако не си с ампутирани гърди, недай си боже. Дали са ти увиснали, малки или просто обикновени гърдите е козметичен проблем. Нормално е това да е привилегия на хора, които не са на хляб и маргарин.
Разликата между 500 и 200 не е нищо и за мен и не ми падат от небето, но според мен високите цени за импланти се компенсират с ниски такива за операции.

SoulMate
5th August 2008, 17:50
Zdraveiite,

Включвам се преди всичко като лекар а не като търговец на протези. Бих искал да Ви кажа че цената на протезите на запад е доста по ниска и вместо да Ви ги продават с няколко десетки процента надценка по-добре е да си ги купувате направо от западна европа или америка.
Изключение може би правят протезите Cereform които са близки до западните цени.
Аз се опитвам да печеля от моя труд а не от препродажбата но протезите.

с уважение
д-р Христо Шипков MD, PhD
cshipkov@hotmail.com

Моите уважения, но е некоректно да подвеждате читателките на форума със съвет да си купуват протезите сами. Законът за медицинските изделия, който съответства на европейските подобни, казва следното:

"Чл.77. Търговия на едро с медицински изделия на територията на Република България могат да извършват физически или юридически лица, които са регистрирани като търговци по националното законодателство на държава членка или държава от Европейското икономическо пространство и притежават разрешение за тази дейност, издадено от регулаторен орган на съответната държава (за България - ИАЛ).
......
Чл.83. (1) Търговците на едро могат да извършват търговски сделки с медицински изделия при спазване изискванията за тяхното съхранение и разпространение със:
1. други търговци на едро по смисъла на този закон;
2. лечебни заведения;
3. здравни заведения;
4. аптеки и дрогерии."

Което накратко означава, че протези могат да продават фирми, които имат разрешение за такава дейност от ИАЛ, но само на други търговци, т.е фирми, регистрирани надлежно по търговския закон. Частни лица - пациенти не могат да пазаруват протези.
Ако някоя фирма им продава - тя нарушава закона.

Съвсем отделен остава въпросът трябва ли да поеме лекарят някаква отговорност, ако пациентката си е донесла протезите в торбичка, закупени отнякъде си, и й се случи капсулна контрактура или се спука протеза. Според мен трябва, но преди това е хубаво да спазва законите, като евентуално ги познава.

боряна христова
10th August 2008, 22:47
Zdraveiite,

Включвам се преди всичко като лекар а не като търговец на протези. Бих искал да Ви кажа че цената на протезите на запад е доста по ниска и вместо да Ви ги продават с няколко десетки процента надценка по-добре е да си ги купувате направо от западна европа или америка.
Изключение може би правят протезите Cereform които са близки до западните цени.
Аз се опитвам да печеля от моя труд а не от препродажбата но протезите.

с уважение
д-р Христо Шипков MD, PhD
cshipkov@hotmail.com

Моите уважения, но е некоректно да подвеждате читателките на форума със съвет да си купуват протезите сами. Законът за медицинските изделия, който съответства на европейските подобни, казва следното:

"Чл.77. Търговия на едро с медицински изделия на територията на Република България могат да извършват физически или юридически лица, които са регистрирани като търговци по националното законодателство на държава членка или държава от Европейското икономическо пространство и притежават разрешение за тази дейност, издадено от регулаторен орган на съответната държава (за България - ИАЛ).
......
Чл.83. (1) Търговците на едро могат да извършват търговски сделки с медицински изделия при спазване изискванията за тяхното съхранение и разпространение със:
1. други търговци на едро по смисъла на този закон;
2. лечебни заведения;
3. здравни заведения;
4. аптеки и дрогерии."

Което накратко означава, че протези могат да продават фирми, които имат разрешение за такава дейност от ИАЛ, но само на други търговци, т.е фирми, регистрирани надлежно по търговския закон. Частни лица - пациенти не могат да пазаруват протези.
Ако някоя фирма им продава - тя нарушава закона.

Съвсем отделен остава въпросът трябва ли да поеме лекарят някаква отговорност, ако пациентката си е донесла протезите в торбичка, закупени отнякъде си, и й се случи капсулна контрактура или се спука протеза. Според мен трябва, но преди това е хубаво да спазва законите, като евентуално ги познава.Момичета вие мислите ли че някои хирург ще поеме за вина за усложнение след операция ,ако пациентката си е донесла сама протезите :?: аз съм 100 % сигурна че никои няма да поеме вината-че те и от закупени от тях импланти понякога не я поемат ,пък камоли от другаде закупени импланти.Вярно е че някои докторчета цените на имплантите са безбожно увеличени ,но в крайна сметка повечето от нас са се подложили на операция не поради някакъв козметичен дефект,а от собствена си преценка :!: в това число съм разбира се и аз :roll: