PDA

View Full Version : Практикуваща във Франция - Марина Кръстанова - пластичен хир


samodiva
14th August 2008, 16:27
Здравейте момичета, много от вас знаят за патилата ми.
Научих че въпросната д-р Марина Кръстанова която практикува във Франция ще дава консултаций септември в Токуда, дали случайно някоя от вас е чувала за нея и дали има отзиви. Ако някои има нейни координати моле да сподели. Все още тая някъкви надежди за моя проблем и потресаващи резултати

Благодаря :2020:

aniK
14th August 2008, 16:43
Не е ли Кръстинова?

sibi
14th August 2008, 17:00
Дарина Кръстинова се казва. Пусни в гугъла и ще ти излезе информация. Работи във Франция и от време на време в Токуда, но в Токуда се занимава само с тежки случаи и то главно при деца, идва за ден-два обикновено. То и твоят случай е тежък де . . . след всичките тези операции.

Мария Василева
14th August 2008, 17:12
д-р Дарина Кръстинова-Лолова е снаха на любимата актриса Татяна Лолова. :) Женена е за брат и.

И аз знам това, което и sibi казва. Чувала съм, че е призната за най-добрата жена-хирург в света. Как и кога е станало това не знам, но съм сигурна, че е дала достатъчно основание за това, дано ти помогне и на тебе, мила! :2003:

tonik
14th August 2008, 18:32
онзи ден я глезах в Другата България,сама призна,че силата и е в правенето на лица,но и е "поправяла" доста гърди,правени от български хирурзи

Excel
14th August 2008, 20:02
И провежда курсове в Франция , на които ходят асистентите на нашите светила . И в Пловдив идва - в Луксор , но само за лице , и то май само за клепачи .

Mena
14th August 2008, 20:46
Д-р Дарина Кръстинова е помогнала и на много от залетите с киселина и обезобразени жени в България и на други такива жертви от цял свят.
Tя e и главен консултант в отделението по „Лицево-челюстна и пластична хирургия” на Токуда.

samodiva
15th August 2008, 07:54
Момичета много ви благодаря, много изчерпателна информация - за всички :2020:

doll
15th August 2008, 23:47
Дано ти помогне ,че много заслужаваш миличка!!! :good_luck:

junglegirl
16th August 2008, 14:56
Лок имаше насрочена операция при нея преди няколко месеца,но не съм си писала с него след това и не знам как е.Основно се занимава с лицево-челюстна хирургия,не знам дали оперира гърди изобщо. :roll:

olqlq
17th August 2008, 23:19
САМОДИВА,ВСИЧКО ТОВО,КОЕТО СА НАПИСАЛИ МОМИЧЕТАТА Е ВЯРНО.ДАРИНА КРЪСТИНОВА Е НАЙ-ДОБРИЯТ ХИРУРГ ЖЕНА В СВЕТА :idea: МНОГО добри неща сам чувала за нея :D на много хора ,които са били жестоко обезобразени -някои заляти с киселина,именно тя им е върнала живота :idea: мн е изобретателна :idea: напиши я в гугала и прочети всичко за нея там :idea: успех от мен :idea:

Monique
17th August 2008, 23:45
Лок имаше насрочена операция при нея преди няколко месеца,но не съм си писала с него след това и не знам как е.Основно се занимава с лицево-челюстна хирургия,не знам дали оперира гърди изобщо. :roll:
Аз пък мисля че оперира и гърди. четох нещо такова някъде.

demili 1
18th August 2008, 15:24
Силата на Кръстинова е в реконструктивната хирургия в областа на лицето. В твоя слуай мисля, че няма да ти свърши много работа - слага много малки импланти, надмускулно.

te_dda
18th August 2008, 15:35
аз мисля,че няма защо да гадаеме какво прави въпросната лекарка...въпросът е самодива наистина се свърже с нея и да си направи консултация....мисля,че най-важното за това един лекар да бъде определен като добър е това да знае кога нещо не е неговите способности и да не го прави....за тази жена и аз съм чувала прекрасни неща....дано да е професионалист,който да се заема само с неща,които може да направи, за разлика от други,които просто опитват да видят какво ще стане... :evil: :evil:

gwendoline
18th August 2008, 15:44
аз мисля,че няма защо да гадаеме какво прави въпросната лекарка...въпросът е самодива наистина се свърже с нея и да си направи консултация....мисля,че най-важното за това един лекар да бъде определен като добър е това да знае кога нещо не е неговите способности и да не го прави....за тази жена и аз съм чувала прекрасни неща....дано да е професионалист,който да се заема само с неща,които може да направи, за разлика от други,които просто опитват да видят какво ще стане... :evil: :evil:

Усеща се в теб вече ироничен полъх от един друг форум, в който те линчуват, ако си опериран от някои хора... Харесва ми много последователността в разсъжденията ти и съм съгласна с позитивната част от изказването ти, но вече звучиш някак по-вещо и самоуверено, без да си минала по този път... Надявам се искрено да не започнеш и ти да увещаваш всяко прясно оперирано момиче, колко зле е постъпила като се е спряла на "бездарник" като еди кой си или еди кой си, защото, повярвай ми, никоя от тях няма нужда да чуе негативно мнение, когато току що се е оперирала при човек, на когото по някакъв начин е гласувала доверие(още повече пък ако е имала несполучлив опит)... Казвам го от свой опит и се надявам да не ми се разсърдиш, защото както ти казах, в началото харесвах точно твоята компетентност и безпристрастност...

te_dda
18th August 2008, 15:58
изобщо и въобще тук не съм исмала в предвид точно конкретния случай!!!!!!!! а по принцип това, че много малко хора се съобразяват с това при кое имат добри резултати и при кое не.!!!! изобщо и въобще не съм искала нито да иронизирам, нито пък се чувствам самоуверена, НАПРОТИВ, това е най-големият ми страх : да отида , да кажа какво искам, дами се каже - ооо, да, няма никакъв проблем, ама разбира се,... и да се събудя точно стова,което не искам..........или впоследсвие да стане това,което не трябва......така,че гвенди, не си ме разбрака правилно. щото в крайна сметка всички ние се ПРОСТо се доверяваме, защото друг начин на избор..

а този феномен, за който говорим, го гледам всеки
ден....така,че може би затова съм настроена отрицателно по принцип..щото от 40 човека мога да преброя на пръстите си тези,които се захващат само с това, което могат.....

затова и казах,че за мен добър лекар не е този,който може всичко,защото такива хора са единици...добтите лекари са много повече и те са именно тези , които прости преценяват какво от техните възможности е в интерес на пациента и какво не е...

по този повод споделих просто искренно,че се надявам въпросната лекарка да е такава...дай боже!!

не се сърдя, а се ядосвам, защото мнението ми е успяло да предизвика такива мисли в теб...
:2046:

колкото до мненията за определени лекари - всеки си ги има, пък и си ги променя, пък и не е задължително на всички да са еднакви.. за мен най-важното е всеки да е доволен от своя избор, защото не ме грее, ако 99 човека сте доволни от еди кой си,когато аз не съм доволна,нищо,чесъм само 1% от общата маса, то за мене са си пълни 100%,както в случая на самодива....

дано след тази моя тирада,която изписах, защото държа на теб, си ме разбрала.

цунки.
теда

gwendoline
18th August 2008, 16:10
Разбрала съм те... с интерес следя всяко твое мнение; по-горе написах защо... просто без да съм целяла каквото и да било съм сумирала мненията ти тук и "там" днес и се почувствах длъжна да ти кажа, че иронията не е добър съветник по отношение на някои случаи на притеснени момичета/жени, дето се стресират още повече когато някой им каже: възмутена съм от методите на твоя лекар или как можа да го избереш и пр... при условие, че същите теци хора имат и доста "доволна" клиентела... Убива се ентусиазма на хората по тоя начин..Но всъщност трябваше на друго място да публикувам това мнение, защото малко излязох от темата... :? :roll:
А иначе съм съгласна с мнението ти, че един хирург не може да разбира и умее всичко (ти дори допускаш, че има малко такива) аз пъ мисля, че не съществуват такива, които да са добри във всичко и един хирург/лекар се учи цял живот, защото непрекъснато излизат нови и нови начини и методи... И даже в залеза на кариерата си - пак не може да се каже, че той е добър във всечко, а в точно определени неща... Факторът "опит" не е за подценяване обаче....
Далеч съм от мисълта да те съдя, критикувам или нещо, просто виждам, че владееш диалога и нещо ме провокира да дискутирам, но не че си ме разочаровала/обидила или каквото и да било... Напротив даже... :idea: :cool:

te_dda
18th August 2008, 16:23
естесвено.деликатността трбва да е на първо място в такива общества като това, т.к те са сформирани от хора, които са имали или имат някакви комплекси или проблеми и затова са тук..и в никакъв случай не съм искала да бъда неделикатна точно пък с най-изстрадлото момиче от форума... :cry: :cry: :cry: ,
освен това никъде не съм правила изказване лично на някого срещу лекаря му и методите му....най-малкото аз самата още незнам какво да избера...пък и не че като го избера то ще е най-правилното...

мисля,че се разбрахме:)))))) няма смисъл наистина да разводняваме темата.. извинявам се на всички,които по някакъв начин са се засегнали от нещо в моите постове,които в крайна сметка са моето лично и искренно мнение и затова сме тук - в общото отворено пространство- да изразяваме мнението си , а не да клатиме глави за съгласие....

искренно ценя всички ви тук и ви целувам


:girl_kiss2: :girl_kiss2: :girl_kiss2:
три пъти за щастие
:lol: :lol: :lol:

gwendoline
18th August 2008, 16:30
Писах, писах... и без да искам го изтрих :evil: Та с две думи - вярвам в преценката ти и съм любопитна на кого ще се спреш... При надмускулното има повече специалисти, така че съм почти сигурна, че нещата ще се получат страхотно при теб! :cool:

te_dda
18th August 2008, 16:35
шматка :)))))))))))))

лошото е,че сама аз не си вярвам :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

освен това не съм сигурна и че няма да си ги сложа подмускулно,още не съм решила. просто тая травма на мускула много ме притеснява ......и то не защото ще ме боли..а защото смятам,че тя наистина не безобидна.. :lol: :lol: бе има още време , ше го мисля...

te_dda
18th August 2008, 16:38
колкото до специалистите - има ги , права си, но не го практикуват...останаха малко хора вече.. и изборът е малък общо взето.. ето,например, най-хубавите надмускулни гърди,които съм виждала, са на георгиев...неоспорим факт, поне за мен.....

gwendoline
18th August 2008, 16:47
колкото до специалистите - има ги , права си, но не го практикуват...останаха малко хора вече.. и изборът е малък общо взето.. ето,например, най-хубавите надмускулни гърди,които съм виждала, са на георгиев...неоспорим факт, поне за мен.....
Не бих разчитала на това в твоя случай, щото даже и неговите увисват; и то бързо... :cool: Пък ти искаш и голям кубик... Но пък няма нито едно припищяло момиче с надмускулно; всички са доволни, макар да съм убедена, че някои си носят сутиените като втора кожа... Всъщност като се замисля: нито една с надмускулно поставяне не е пожелала да си ги покаже на снимки - не и година по-късно... което навява на някои мисли... Но пък и няма нито една недоволна и на която сутиенът да не стои повече от добре... :cool:

aniK
18th August 2008, 16:59
Аз да кажа за Кръстинова - преди няколко години и организирах рождения ден (беше някакъв юбилей). Тя се шегуваше, че от благодарност ще ми направия някоя корекцийка ;) и каза "липосукцийка ако искаш, нещо безобидно" Аз на шега се направих на обидена, че ми предлага липосукция (щото минавам за слаба и стегната) и я питах дали цици не може да ми направи. Тогава тя каза, че цици ще ми сложи еди-коя си... беше нейна приятелка и ученичка, която в България е неотлъчно с нея. За жалост не помня името, беше преди 6-7 год. За въпросния юбилей беше събрала пластични хирурзи от цяла Европа, ама пусто тогава силикона беше за мен само една химера :)
От целия разказ да заключа, че май не се изхвърля да прави гърди, но съм сигурна, че ше препоръча на самодива някой добър хирург.

te_dda
18th August 2008, 17:01
абе нали знаеш лакомията човешка:)))) в крайна сметка мисля,че няма да направя нещо бомбастично, дори напротив.. (просто няма да се съгласявам на малки импланти - за мен - под 300 сс.)..защото и при двата метода това е много рисково за крайния естетичен резултат....тея дни излизам отпуска и тръгвам по консултации да ми пълнят главата с бръмбари :biggrin: :biggrin: :biggrin: :lachen: :lachen: :lachen:
обмислям го, защото с тея мойте малки неувиснали цици наситина е по-добър подмускулния вариант.

гвенди, на мен също ми е изключително приятно да дискутирам с теб, дори да споря, защото не са много хората ,скоито можеш интелигентно да спориш , без да обиждаш:) а

обаче оплескахме темата на момичето :(((
ако искаш можем да отидем в друга тема....

( самодива, сори, мила. целуваме те. тази лекарка наистина е много добра доколкото и аз съм чувала в нашите среди. добри отзиви съм чувала и за тепавичарова, която се занимава с реконструкции на гърди след онкологични заболявания, при които поражнията са до крайности.
отиди, направи си консултациите и НЕ бързай с решенията си.понякога пък времето е приятел..пожелавам ти много щастие, с което съм сигурна,че ще бъдеш възнаградена сле дтолкова страдания!!) :girl_kiss2: :girl_kiss2: :2046: :2046: :2046:

demili 1
18th August 2008, 18:07
Не бих разчитала на това в твоя случай, щото даже и неговите увисват; и то бързо... :cool: Пък ти искаш и голям кубик... Но пък няма нито едно припищяло момиче с надмускулно; всички са доволни, макар да съм убедена, че някои си носят сутиените като втора кожа... Всъщност като се замисля: нито една с надмускулно поставяне не е пожелала да си ги покаже на снимки - не и година по-късно... което навява на някои мисли... Но пък и няма нито една недоволна и на която сутиенът да не стои повече от добре... :cool:[/quote]
Много си права! увисват ужасно! аз преди бях с надмускулно /240сс/ и мога да кажа че в началото бяха прекрасни, всичко живо се захласваше по бюста ми. Така беше 3 години, след това увиснаха, получих капсулна контрактура, дясната седеше с 2см по-високо от другата и беше твърда и смачкана. бях се сраснала със сутиена и ме беше срам да ги гледам, камо ли да ги показвам.

gwendoline
18th August 2008, 18:15
Много си права! увисват ужасно! аз преди бях с надмускулно /240сс/ и мога да кажа че в началото бяха прекрасни, всичко живо се захласваше по бюста ми. Така беше 3 години, след това увиснаха, получих капсулна контрактура, дясната седеше с 2см по-високо от другата и беше твърда и смачкана. бях се сраснала със сутиена и ме беше срам да ги гледам, камо ли да ги показвам.
съжалявам да чуя това... :roll: Тук нещата не опират вече до способностите на пластичния хирург за съжаление... :? Надявам се вече всичко е наред... сега си с подмускулно, нали? и другото, което ме интересува е дали сравнявайки се с предишния надмускулен вариант, харесваш ли се сега?

demili 1
18th August 2008, 18:45
Много си права! увисват ужасно! аз преди бях с надмускулно /240сс/ и мога да кажа че в началото бяха прекрасни, всичко живо се захласваше по бюста ми. Така беше 3 години, след това увиснаха, получих капсулна контрактура, дясната седеше с 2см по-високо от другата и беше твърда и смачкана. бях се сраснала със сутиена и ме беше срам да ги гледам, камо ли да ги показвам.
съжалявам да чуя това... :roll: Тук нещата не опират вече до способностите на пластичния хирург за съжаление... :? Надявам се вече всичко е наред... сега си с подмускулно, нали? и другото, което ме интересува е дали сравнявайки се с предишния надмускулен вариант, харесваш ли се сега?
Определено ДА! Много съжалявам, че преди първата операция не събрах никаква информация, а просто отидох и легнах на операционата. Но както и да е, сега всичко е ок и съм много доволна.

gwendoline
18th August 2008, 18:54
Браво...радвам се тогава...Защото познавам момичета, които след надмускулни гърди имат проблеми с подмускулното и съжаляват запървия вариант... :roll:

Monique
18th August 2008, 20:27
Дори Кръстинова да не прави гърди би следвало (колкото и да не препоръчваме хирурзи тук) да помислим малко къде има специалисти които могат да се справят с по-сериозни проблеми ...



Все пак е смешно да говорим за това как ни увисват циците след надмускулно когато всъщност темата е за "поправянето" на много по-сериозни проблеми.



:!:

Monique
18th August 2008, 20:30
Ох това прозвуча доста грубо ,защото все пак има доста хора които страдат също адски много от по-"маловажни" проблеми .....
Така че се извинявам. Думата "смешно" беше доста неправилна в този случай...

dedektiv_p
25th August 2008, 23:49
Моник правилно сме те разбрали на всички е ясно че визираш проблемите на Самодива които са доста и много сложни! Трудно е да се опише с думи дори!

sibi
26th August 2008, 20:26
Аз да кажа за Кръстинова - преди няколко години и организирах рождения ден (беше някакъв юбилей). Тя се шегуваше, че от благодарност ще ми направия някоя корекцийка ;) и каза "липосукцийка ако искаш, нещо безобидно" Аз на шега се направих на обидена, че ми предлага липосукция (щото минавам за слаба и стегната) и я питах дали цици не може да ми направи. Тогава тя каза, че цици ще ми сложи еди-коя си... беше нейна приятелка и ученичка, която в България е неотлъчно с нея. За жалост не помня името, беше преди 6-7 год. За въпросния юбилей беше събрала пластични хирурзи от цяла Европа, ама пусто тогава силикона беше за мен само една химера :)
От целия разказ да заключа, че май не се изхвърля да прави гърди, но съм сигурна, че ше препоръча на самодива някой добър хирург.
Предполагам, че е ставало дума за д-р Вачкова (май така й беше името), но пък знам, че има недоволни от нея.