PDA

View Full Version : За или против?


elita
4th September 2008, 12:17
Какво мислите за протеиновата диета?

ioni
4th September 2008, 12:40
Тази на Пиер Дюкан ли беше протеинова? Ако е тази определено съм против. За мен изглежда цяло мъчение да ядеш толкова еднообразно. Така не се приема нужното количество витамини, които обикновено набавяме от плодовете и зеленчуците. Знам, че се ядат зеленчуци там в определена фаза, но не мисля, че е достатъчно. А и това бързо отслабване хич не ми всъхва доверие. Аз лично не бих се тормозила така доброволно.

Liana
4th September 2008, 12:53
Има много протеинови диети, тази на Дюкан е една от тях има и други: изцяло белтъчни, частично белтъчни, преобладаващо белтъчни и такива, в които поне 2 хранения на ден се заменят с протеини на прах (шейкове, пудинги, барове и др.) и още разновидноти. А забравих да кажа че има и "течни" протеиниови диети.
Ако калориите като цяло не са малко в диетата и има достатъчно фибри, и е разнообразна, тогава протеиновата диета може да е много добър избор.

elita
5th September 2008, 06:31
1. Филе от телешко, пилешко, патешко, бяла риба, риба тон.
2.Яйчни белтъци
3. Обезмаслено кисело мляко (но въглехидратите в него са повече от протеина)
4. Обезмаслена извара и сирене
5. Обезмаслено тофу

hatred
5th September 2008, 08:17
5. Обезмаслено тофу

Обезмаслено тофу ли :?: :!: :?: Аз съм вегетарианка, ям редовно тофу и никога не съм виждала тофу, съдържащо мазнини. Обикновено е само соев протеин, лимонена киселина и подправки ...

Patety
5th September 2008, 08:28
Определено съм против. Искрено пожелавам на всички дето са свалили килограми да са живи и здрави и да не качват повече, въпреки че не вярвам да има трайно отслабване.

Liana
5th September 2008, 09:44
Един режим с над 30% белтъчини се счита за белтъчен режим и в зависимост от произхода на протеините и добрия избор на другите хранителни вещества (техния произход) и съчетание както и разпределение през деня, може да бъде много полезен и да даде много добри резултати. Разумният протеинов режим контролира чувството на глад и действа имуностимулиращо. Не говоря за Дюкан (според мен това не е добре балансиран режим).

alica
5th September 2008, 12:53
Разумният протеинов режим контролира чувството на глад и действа имуностимулиращо. Не говоря за Дюкан (според мен това не е добре балансиран режим).

евала мацка!!!!!!! :3000:

Liana
5th September 2008, 13:09
Alica, :2015:

sweety_
5th September 2008, 13:12
Напълно си права :roll: :roll: :roll: :lol: :cool: :wink:

rogi
8th September 2008, 11:38
Твърдо съм против този режим.След 3 месеца на режима,вече 9 месеца не мога да оправя напълно месечния си цикъл :2021: