PDA

View Full Version : Асиметрични гърди - много са различни.Помощ!


bebkata6
5th September 2008, 21:08
Здравейте!Гърдите ми са големи ,но мноого различни една от друга и по големина и по форма.Решила съм се твърдо да предприема мерки,но не мога никъде да намеря цени колко вървят този вид операции.Но мисля,че само едната трябва да се уголеми или другата да се увеличи...
НЯкой да има опит или просто да сподели нещо по моя проблем?????
:(

bebkata6
5th September 2008, 21:10
Исках да кажа,че НЕ мисля ,че само с уголемяване на едната или увеличаване на другата ще се оправя

Monique
5th September 2008, 21:57
Ако едната е по-увиснала от другата може да се направи повдигане само на едната гърда. В какво се изразява асиметрията ти?

fa7al_error
5th September 2008, 23:06
Аз пък си мислех, че уголемяване и увеличаване означават почти едно и също. :roll: а сега, за проблема ти. На колко си? Ако си още в пубертета може да изчакаш, защото е нормално да имат различен размер/форма и т.н., докато растеш. Иначе, ако са много различни, някаква операция...

bebkata6
6th September 2008, 09:44
Съжалявам там за уголемяването,просто бързах и много,многоооо.... :2005:
На 22 год. съм и отдавна спряха да растат.Ами да ви кажа едната е нормална овална (е,малко увиснала) ,но като имам в предвид размера май е нормално,а другата е ..все едно няма долна част ,а само кожа и виси с ареолата надолу много грозно :(

Monique
6th September 2008, 12:50
Как така все едно няма долна част?
Определено повдигане ти трябва по това което казваш но много внимавай при кого защото от това което съм забелязала на жени които са си правили из форума не всеки лекар се справя :roll:

mickey_82
6th September 2008, 13:12
bebkata6 мисля,че се сещам точно за какво говориш-дано не греша.Имаше една сафорумничка с нещо подобно,но с корекция беше оправено.Асиметрията се среща за съжаление ,но не е нещо неоправимо.ще потърся снимка на това,за което ти говоря и ще ти пратя на лични.

bebkata6
6th September 2008, 13:21
Благодаря ви!Не знам дали може,защото от вчера съм във форума да се снимам и да ви покажа за какво става въпрос.

mickey_82
6th September 2008, 13:31
bebkata6 разбира се ,че можеш да качиш снимки тук,ако това не те притеснява теб.така повечето момичета ще могат да ти дадат по-точно мнение.

bebkata6
6th September 2008, 13:47
Ето за това става въпрос.Големият ми проблем е мнооого виден ,а иначе отпуснатият бюст направо мис е вижда капка в морето ... :oops: http://media.snimka.bg/0585/007424441.jpg

mickey_82
6th September 2008, 13:53
bebka според мен е точно за това ,което ти говорех.надявам се си погледнала сайта,за които ти говорех.изглежда по същия начин като на другото момиче.Важното е, че това може да се коригира.направи си няколко консултации с хирурзи те ще ти дадат най-компетентно мнение.Сигурна съм ,че д-р Заякова е решавала такъв проблем,така че не е лошо да видиш какво ще ти каже тя.А и други лекари разбира се.

bebkata6
6th September 2008, 13:58
Да,разгледах сайта и намерих профила на момичето,но останах с впечатление ,че тя след това е ходила при друг хирург и не е била много доволна от д-р Заякова,но ще чакам да ми отговори.Много ти благодаря още веднъж!

mickey_82
6th September 2008, 14:13
bebka6 първата и корекция е при Динев,но не е била доволна.От снимката си личеше защо.Третата корекция е била при Заякова и определено е доста добра.Дано ти отговори.

Monique
18th September 2008, 13:04
Ето за това става въпрос.Големият ми проблем е мнооого виден ,а иначе отпуснатият бюст направо мис е вижда капка в морето ... :oops: http://media.snimka.bg/0585/007424441.jpg

Aко гънките на гърдите ти са на едно ниво, мисля че асиметрията лесно би могла да се коригира с по-голям имплант.

diastemma
18th September 2008, 15:37
По мое мнение просто поставяне на импланти (дори с различен размер) няма да поправи проблема, защото ареолите не са на едно ниво и гърдите след операцията пшак ще изглеждат различни. Освен това по този начин кожата още повече ще се разтегне и ще се стигне пак до необходимост от повдигаща операция. (Гърдите са доста "паднали" и импланти могат да се поставят само надмускулно, и то трябва да са доста големи, което означава, че след няколко години ще има още по-голямо увисване.)

Необходимо е да се направи повдигаща операция +- импланти (по желание).

Monique
18th September 2008, 15:54
По мое мнение просто поставяне на импланти (дори с различен размер) няма да поправи проблема, защото ареолите не са на едно ниво и гърдите след операцията пшак ще изглеждат различни. Освен това по този начин кожата още повече ще се разтегне и ще се стигне пак до необходимост от повдигаща операция. (Гърдите са доста "паднали" и импланти могат да се поставят само надмускулно, и то трябва да са доста големи, което означава, че след няколко години ще има още по-голямо увисване.)

Необходимо е да се направи повдигаща операция +- импланти (по желание).

Май си права.
Прилича ми на "хипоплазия"
не съм много наясно с този термин, но на епикризата ми пишеше че преди операцията съм имала хипоплазия , и като се разрових в нета за да видя какво означава термина, видях гърди, които много приличаха на тези на бебката.
Можеш ли да дадеш точна дефиниция за термина?

Monique
18th September 2008, 16:06
също качих една снимка от преди операцията ми , и ми е интересно да ми кажеш мнението си, това хипоплазия ли е според теб...
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255829

te_dda
18th September 2008, 21:49
това не е никаква хипоплазия, а един нормален бюст. ако твоето е хипоплазия,то сегашният ми вид би трябвало да се определи като аплазия :lol: :lol: :lol:

Monique
19th September 2008, 00:58
ами това ми излезе като търсих "гърди с хипоплазия"
ето линк :
http://www.007b.com/breast_size_breastfeeding.php

http://www.007b.com/gallery-16.php

това са гърди с "тубуларна хипоплазия"


определено не ми приличат на недоразвити гърди...
Характеризират се с голяма ареола която седи доста ниско,
голямо разстояние между двете гърди които са увиснали.

Monique
19th September 2008, 01:02
This kind of breast is underdeveloped (hypoplastic) in terms of the milk glands. They lack normal fullness and may look like 'empty sacks', and may seem bulbous or swollen at the tip. Many times hypoplastic breasts are widely spaced from each other, and narrow at the chest wall. Due to lack of glandular tissue, they have an elongated or tubular form, and often are quite small. The areola can be enlarged. There may be a significant asymmetry. The breasts don't grow during pregnancy and there is no engorgement when the milk is supposed to come in after giving birth.


"Този вид гърди са недоразвити (хиппоплазни) в млечните жлези. Те нямат нормална "пълнота" и може да изглеждат като "празни" и подути на върха. Много често хипоплазните гърди имат голямо разстояние между тях, и са плоски на гръдния кош. ТЕ имат тубуларна форма, и често са доста малки. Ареолата обикновено е голяма. Би могло да има голяма асиметрия. Гърдите не растат по време на бременност ,дори по време на кърмене след раждане"

te_dda
19th September 2008, 11:26
спестих цитата и затова нещо се объркахме:)

:wink:

имах в предвид,че твоите предишни гърди са съвсем нормални и не са хипопластични.

Monique
19th September 2008, 11:57
Ами незнам какви са, все пак това ми е писано в епикризата.
Не сме се объркали , просто ми стана интересна темата и пуснах дефиницията, която намерих в нет-а :)

diastemma
19th September 2008, 19:19
"Хипоплазия" (т.е. недоразвитие) се пише, за да има формално основание за операцията по уголемяване на гърдите.

aniK
20th September 2008, 10:26
И на моята пише така :D Обаче без да гледам където и да било, реших, че значи "малки гърди" ("хипо..."). Хич не съм се интересувала дали значи нещо :oops:
Monique, при сегашния ти резултат, не мога да си представя "преди" да си била като това от линка :shock:

Monique
20th September 2008, 18:41
koй точно линк :?:
Моя или този който пуснах...
ако говориш за гърдите с тубуларна хипоплазия, не бяха точно така наистина, но пак не бяха особено прекрасни по мое мнение :?

aniK
20th September 2008, 21:23
Този, дето си пуснала. Твоят не можах да го видя.

bebkata6
21st September 2008, 09:46
е добре де,значи каквото и да се направи няма да имам красиви гърди.така ли? :girl_cry2:

diastemma
21st September 2008, 10:26
Необходимо е да се направи повдигаща операция +- импланти (по желание).
Ето това е - като форма гърдите ще бъдат хубави. Но ще трябва да приемеш вертикалните (+- хоризонтални) белези в долната част на гърдата от повдигащата операция. Без белези няма как да се постигне хубава форма.
P.S. Лично аз бих направила само повдигане, без импланти. Мопгат да се получат хубави стегнати гърди. но въпрос на вкус, разбира се, не ти налагам моя.

mickey_82
21st September 2008, 12:13
bebkata6 не се отчайвай от сега.Ти ходи ли на консултации при някои лекар?Аз съм сигурна,че ще може да ти се помогне.Виж момичето ,което ти дадаох за пример.Тя сега има много красиви гърди.Просто отиди при няколко хирурга и виж какво ще ти кажат.Но не губи кураж!!! Ние сме с теб :)

bebkata6
21st September 2008, 14:18
Благодаря за куража.Не съм ходила на консултация,защото ми се струпаха други лични неща ,но ще отида много скоро

Monique
21st September 2008, 14:25
е добре де,значи каквото и да се направи няма да имам красиви гърди.така ли? :girl_cry2:

Естествено че можеш да имаш красиви гърди!
Просто намери добър хирург, не всички могат да правят повдигане като хората! :)
Успех и ни дръж в течение :)
Целувки от мен!

zlateline
19th November 2012, 16:26
А ако ареолите са симетрични но въпреки всичко гърдите са несъразмерни особенно като се наведа 2 пръста разлика има едната изглежда огромна в сравнение с другата та може ли да се сложи по голям кубик на малката за да се изравнят и пак ли се плаща като за две