PDA

View Full Version : ентеробактер


severinna
24th September 2008, 19:04
Всичко започна през 2006, когато си поставих сил импл. в гърдите. След 2 дни от разреза под дясната гърда започна да изтича гной и ме болеше. Стана ясно, че съм получила инфекция от т.н. ентеробактер-бактерии, които са били в мен. Последваха: вадене на импланта, венозни вливания, връщане на импланта, пак венозни вливания, антибиотоци, и така около 50 дни битка с температура, болка.....В рамките на изминалите 2 години общо операциите станаха 6. Но за това съм писала вече. Притеснява ме, че от 3 месеца насам,. започнаха отново същите симптоми - температура, болка на мястото на инфекцията + и нова болка и под другата гърда, ужасно главоболие, липса на сили и т.н. В началото го отдадох на последното отваряне за смяна на силикона на въпросната дясна гърда, поради КК, и повдигане на лявата, защото бе изпаднала под гънката. Но това състояние не се подобрява, даже мисля, че става по-зле... Имал ли е някои такъв вид инфекция, и как е лекувана? Разбира се ще направя и консултация с пл. хирург, но не мога точно сега, поради гол. разстояние и времето.

sibi
24th September 2008, 21:44
Аз ти бях писала на ЛС, че ентерококите са много упорити. Имах преди време и пих антибиотик общо около 30 дена - три курса по десет дни като след всеки курс ми правеха изследване, докато не се изчистиха напълно. Коварно нещо са - пиеш антибиотик, симптомите изчезват и си мислиш, че си ОК, а те просто са намалели като количество, но не са изчезнали. После започват да се размножават и след известен период (6-7-8 месеца) симптомите отново се появяват. Затова трябва упорита борба и задължително изследвания + антибиограма.